V novembri 2020 zverejnilo Sandia National Laboratories video, na ktorom je vidieť, ako americký stíhač F-35A letí nadzvukovou rýchlosťou 3000 metrov nad morom a odpaľuje jadrovú bombu B61-12 (bez jadrovej hlavice). Bomba nespadla zvisle, ale kĺzala, až kým raketové zapaľovanie chvostovej časti jej nedalo rotačný pohyb a B61-12 (satelitne navádzaný systém) smeroval k cieľu, ktorý zasiahol 42 sekúnd po štarte. Test sa uskutočnil na strelnici Tonopah v nevadskej púšti.
B61-12 má schopnosť preniknúť do podzemia, explodovať a zničiť bunkre veliteľského centra a ďalšie podzemné stavby. Program Pentagonu predpokladá výrobu asi päťsto kusov B61-12 s odhadovanými nákladmi zhruba 10 miliárd USD.
Oficiálne bolo oznámené, že výroba novej série jadrových bômb sa začne v roku 2022 a USA ich nasadia v Taliansku, Nemecku, Belgicku a Holandsku, aby nahradili staršie typy bômb. Týmito bombami bude vyzbrojené americké letectvo F-35A a talianske letectvo F-35A pod velením USA!!!
Ako základňa amerického jadrového rozmiestnenia v Európe zameraná hlavne proti Rusku bude Taliansko v čoraz nebezpečnejšej situácii. Taliansko sa stane spolu s inými krajinami závislejšími od strategických rozhodnutí Washingtonu, ktoré zahŕňajú politické a ekonomické rozhodnutia na úkor zvrchovanosti národných štátov Európy. A budú v hľadáčiku Ruska, v prípade, že americkí zločinci spustia v Európe jadrovú vojnu…
Podľa plánov bude musieť Taliansko zvýšiť vojenské výdavky zo súčasných 26 miliárd na 36 miliárd eur ročne. Taliansko s inými krajinami rozmiestnenia jadrových bômb bude porušovať medzinárodnú Zmluvu o nešírení jadrových zbraní. Príklad Talianska je varovaním pre ostatné krajiny Európy.
Od januára 2021 platí aj Zmluva o zákaze jadrových zbraní (TPNW). K TPNW sa pri jej schválení počas Valného zhromaždenia OSN v júli 2017 prihlásilo 122 krajín. Smutné je to, že štáty, ktoré si hovoria, že sú demokratické a vlastnia jadrové zbrane zmluvu neratifikovali (Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Čína, Rusko, Izrael, Pakistan, India a Severná Kórea).
Holandsko dokonca ako jediná krajina hlasovala proti Zmluve. Zmluvu neratifikovali ani štáty zločineckej organizácie NATO.
Minister Korčok na medzinárodných fórach sa jasne vyjadroval k zníženiu stavu jadrových zbraní a dodržiavaniu medzinárodných zmlúv.
MZVaEZ SR potvrdilo citujem: „svoju “neochvejnú a jednoznačnú podporu” zmluvy o nešírení jadrových zbraní. Taktiež podporuje aj jej tri základné piliere, a to jadrové odzbrojenie, nešírenie jadrových zbraní, mierové využívanie jadrovej energie a ich vzájomnú rovnováhu a dôležitosť.“
Škoda len, že pred par dňami keď rokoval Heger a Naď so Stoltebergom, tak sa nezmienili ani slovkom o tom, že by bolo treba prestať s jadrovým zbrojením. Ich slová ako aj slová Koroka tak ostali len prázdymi frázami a hanbou politiky Slovenska.
Jeden z najväčších omylov bábkovej vlády SR je text Bezpečnostnej stratégie SR, dokumentu z roku 2021 uverejnenom na stránkach ministerstva obrany, z ktorého citujem:
„Naším bezpečnostným záujmom je udržanie vojenskej prítomnosti USA v Európe, ktorá stelesňuje nedeliteľnosť bezpečnosti spojencov na oboch brehoch Atlantiku. Jej pokračovanie prispieva k stabilite a bezpečnosti v Európe a predstavuje kľúčovú odstrašujúcu silu a záruku efektívnej obrany pred prípadným ozbrojeným útokom na európskych členov NATO.
Text ministerstva obrany a vyjadrenia ministerstva zahraničných vecí a EZ je v schizofrenickom rozpore. Na jednej strane vyhlasujeme, že sme za jadrové odzbrojenie a na strane druhej považujeme prítomnosť USA, krajiny vlastniacej jadrové zbrane, ktorá ich v Európe rozmiestňuje za náš bezpečnostný záujem.
Takáto politika predstaviteľov vlády je poľutovaniahodná. USA mier v Európe jednoznačne ohrozujú. Ministri uvedených rezortov nie sú takí tupí , aby to nevedeli. (agresia NATO v Juhoslávii v r. 1999, spravodajské hry Západu proti Rusku s cieľom urobiť z neho verejného nepriateľa, vojenské konflikty, ktoré vyvolali USA v iných častiach sveta za podpory NATO a pod).
Vedia to, len sa nerozhodli slúžiť Slovensku, ale USA v rozpore so sľubom, ktorí skladali pri nástupe do funkcie. Slúžiť cudzím záujmom nie je v programovom vyhlásení vlády a v závislosti od konkrétnych činov môže byť aj stíhateľné podľa trestného zákona…
Z toho celého vyplýva podozrenie, že SR môže dovoliť USA rozmiestnenie jadrových zbraní aj na svojom území. Slovensko je malá krajina, ale má strategickú polohu.
Legitímna otázka na ministra obrany Naďa preto je: Plánuje povoliť SR rozmiestnenie jadrových zbraní na svojom území? Ak nie, žiadam spracovanie zákona o zákaze umiestnení jadrových zbraní na území SR a iných zakázaných zbraní, vrátane chemických, biologických a iných v rozpore s medzinárodnými zákonmi a mierovými dohodami.
Viac na:
https://www.globalresearch.ca/bomb-ready-italy-soon/5731119
https://www.teraz.sk/import/mzv-zmluva-o-nesireni-jadrovych-zbr/450402-clanok.html
https://www.mosr.sk/data/files/4263_210128-bezpecnostna-strategia-sr-2021.pdf
Z mesta SNP Ivan Štubňa