ZÁCHRANA OD KORONAVÍRUSU!? Je to až také jednoduché?

O tom, či je koronavírus umelého alebo prirodzeného pôvodu sa vedú spory. V roku 2015 sa objavil v prestížnom vedeckom časopise Nature článok o tom, že vedci vyvinuli smrteľný vírus, ktorý priamo infikuje človeka a spôsobuje smrť.  Skrížili bielkovinu SHC014 s vírusom SARS a dostali smrteľný hybrid. Článok je podpísaný 15 vedcami, z ktorých 13 spolupracujú s Univerzitou v Chapell Hill v Severnej Karolíne. V článku podrobne vysvetlili metodiku vytvorenia patogénu. Je vyvinutých viacero hybridných koronavírusov na báze SARS s rozličným stupňom patogenity. Kultivovali ich na kultúrach pľúcnych buniek človeka VERO E6 získaných z inštitútu infekčných chorôb  armády USA. Hybrid SHC014-COV bol schválený radou národnej bezpečnosti univerzity v Severnej Karolíne a radou dvojakého určenia (dual use research of concern committee).

Americké vojenské biolaboratória (je ich asi 400) sú rozmiestnené na amerických vojenských základniach po celom svete, zamestnávajú okolo 3 000 vedcov, ktorí sa podieľajú aj na vývoji  vírusov pre vojenské účely. Tieto laboratória sú zastrešené americkým inštitútom zdravia v štáte Maryland. Niektoré sa nachádzajú v bývalých sovietskych republikách – Gruzínsko, Ukrajina (4), Kirgizsko, Azerbajdžan, Kazachstan, Uzbekistan, Moldavsko.

Avšak trochu inú verziu objavenia sa vírusu, a taktiež návod, ako sa pred ním chrániť či sa z neho vyliečiť podala dňa 27.3.2020 svetovo uznávaná špičková ruská mikrobiologička Irina Vladimirovna Jermakova redaktorovi Andrejovi Karaulovi:

https://www.youtube.com/watch?v=U-Wo0krriQ0

Jermakova upozornila na to, že Američania na likvidáciu následkov havárií ropných tankerov a odstraňovania ropných škvŕn vyvinuli baktériu s názvom „synthia“, ktorá požiera uhľovodíky. Zrejme však ušla ich pozornosti skutočnosť, že táto baktéria po zlikvidovaní ropných škvŕn pokračuje v napádaní a požieraní všetkého živého (všetko živé pozostáva z uhľovodíkov), planktónu, rýb, morských živočíchov. Napáda však aj človeka, požiera napadnuté tkanivá (obrázky na internete sú hrôzostrašné) a spôsobuje aj prudký zápal pľúc končiaci takmer 100% smrťou. Mnohí z tých, čo pracovali na odstraňovaní týchto škvŕn či na zasiahnutých ropných plošinách, zomreli. Zomreli aj takí, čo sa kúpali vo vode, kde sa baktéria objavila. Ak napadne človeka, žiadna imunita nepomôže. Až vtedy si zodpovední uvedomili nebezpečenstvo a uvalili prísny zákaz na šírenie informácií o tejto smrteľnej hrozbe. Táto baktéria sa šíri morom a dorazila až na čínske pobrežie, ktoré vyplavilo v auguste minulého roku na breh množstvo uhynutých rýb. Zrejme niektoré napadnuté ryby sa dostali aj k človeku a v Číne sa z ničoho nič začali objavovať úmrtia na zápal pľúc spôsobené touto baktériou. Zatiaľ ešte nešlo o koronavírus. Ten sa podľa profesorky Jermakovej zrejme vyvinul tak, že obyčajný netopierí vírus nachádzajúci sa v človeku v latentnom stave napadol bunku baktérie „synthia“ a pri replikácii včlenil do svojej RNK cudzorodý fragment genetickej sekvencie od tejto baktérie. Takto sa tento vírus stal nebezpečným, napádajúcim pľúca človeka a spôsobujúcim ich zápal, pravda v nie až tak fatálnej podobe, ako to činí samotná baktéria synthia.

Profesorku Jermakovu v tejto súvislosti napadla spásonosná myšlienka, že boj s koronavírusom môžeme vyhrať, len ak ho oklameme, ak mu ako potravu ponúkneme takú náhradu uhľovodíka, ktorú nerozpozná ako pre seba nebezpečnú, príjme ju, a tá ho následne zničí.  A takouto látkou nebezpečnou pre koronavírus sa podľa profesorky javí obyčajná jedlá sóda či sóda bikarbóna (Hydrogenuhličitan sódny NaHCO₃), ktorá v sebe obsahuje uhľovodíkové atómy (atóm uhlíka C a atóm vodíka H). So svojimi zisteniami sa profesorka podelila so svojimi kolegami mikrobiológmi v Číne, tí jej odporúčania vraj začali aplikovať, šírenie koronavírusu zastavili a veľmi vysoké percento postihnutých sa začalo úspešne uzdravovať. Nechce sa mi tomu celkom veriť, lebo je divné, žeby sa s tým čínski mikrobiológovia nepodelili s ostatnými? Pandémia síce vypukla v Číne, ale zodpovednosť za ňu nesie zrejme niekto celkom iný.

Profesorka Jermakova vypracovala metodiku testovania a liečenia koronavírusu, obrátila sa na vedenie svojho ústavu, aby začal s jej preverovaním a aplikáciou. Vďačnosti sa však nedočkala, práve naopak – uvoľnili ju. Zrejme je inštitút v rukách tých ľudí, ktorých dosadzoval vlastizradný bývalý premiér Medvedev.

Ide o závažnú informáciu. Dúfam, že sa čoskoro dozvieme oficiálne stanovisko k tomu, čo odporúča profesorka Jermakova. V každom prípade je dobre známa skutočnosť, že sóda bikarbóna je zásaditá, znižuje kyslosť v organizme a prispieva k likvidácii parazitov vrátane rôznych mikróbov, baktérií a vírusov. Čistí od nich aj tenké črevo, ktoré je zodpovedné za činnosť imunitnej sústavy človeka. Profesor Neumyvakin, ktorý bol lekárom ruských kozmonautov a pripravoval ich po zdravotnej stránke na lety do kozmu, odporúča 1/3 až ½  čajovej lyžičky sódy zaliať horúcou vodou, nechať vykypieť, doliať chladnú vodu, aby mala tekutina teplotu tela a piť hlavne ráno vždy na prázdny žalúdok (aby sa čím ľahšie a skôr dostala tekutina do tenkého čreva) aspoň 30 minút pred jedlom. Profesor odporúča aj 10 kvapiek 3% roztoku peroxidu vodíka do 2 dcl teplej vody (začínať od 1 kvapky do 0,5 dcl denne a dávku zvyšovať postupne testujúc, či nevzniká nepriaznivá reakcia organizmu). V tenkom čreve sa z peroxidu vodíka uvoľňuje atómový kyslík, ktorý sa dostáva aj  do krvi a ničí škodlivé mikróby.  Samozrejme, neslobodno brať naraz alebo za sebou aj sódu aj peroxid.

Týmto článkom ani zďaleka nechcem tvrdiť, žeby sa človek s podozrením na koronavírus nemal zveriť do rúk lekárov, ale prečo ako prvú pomoc (alebo poslednú nádej?) nevyužiť pomocný postup so sódou? Vtedy by som zvýšil aj frekvenciu pitia (viac krát za deň) aj množstvo sódy. V každom prípade otestovať túto jednoduchú metódu by stálo za to, lebo o výsledkoch by sme sa dozvedeli veľmi rýchlo.

Prajem všetkým čitateľom v týchto neľahkých časoch pevné nervy, optimizmus, dobrú náladu a duševnú pohodu – dôležité to faktory úspešného boja s neviditeľným nepriateľom. A zvyknime si tiež na myšlienku, že budúca záchrana k nám nepríde od „civilizovaného“ Západu, ale, ako zvyčajne, od „barbarského“ Východu, a hlavne Ruska.

Ing. Peter Kohút, CSc.

člen združení slovenskej inteligencie KORENE  https://zsi-korene.sk/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 116

Celkové hodnotenie: 23.2

Priemerná čítanosť: 5839

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

  • POČASIE NA DNES

    FOTO DŇA

  • Vybrali sme

    Nová linka pomoci má zefektívniť ZZS i priniesť benefity volajúcim

    0icon

    Nová linka pomoci 116117, ktorá má vzniknúť v kompetencii Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR, má zefektívniť využívanie ZZS. Rovnako by z nej…

    Lekárne na Slovensku momentálne neevidujú kritické výpadky liekov

    0icon

    Lekárne na Slovensku momentálne neevidujú kritické výpadky liekov. "Evidujeme krátkodobé výpadky niektorých konkrétnych liekov, dostupnosť liekov to však neovplyvnilo, na trhu je pre pacientov k…

    Slovenky v generálke na ME zdolali Ukrajinky, Lanczová: "Dôležité"

    0icon

    Slovenské hádzanárky zvládli záverečnú previerku pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy. Na turnaji JYSK Cup v maďarskom meste Tatabánya v sobotu zdolali Ukrajinky 30:27. Napravili si tak…

    Slováci v Španielsku o nádej, Krajčovič: "Bude to ťažké"

    0icon

    Slovenská mužská basketbalová reprezentácia má pred sebou v rámci C-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2025 najdôležitejší zápas. Po domácom stretnutí so Španielskom ju v pondelok 25.…

    Haraslín po návrate skóroval proti Tepliciam: "Verili sme, že vyhráme"

    0icon

    Praha 24. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín zo Sparty Praha sa strelecky presadil hneď v prvom zápase po návrate na…

    Lučenec pripravuje obnovu mestského parku, začne inventarizáciou drevín

    0icon

    Mesto Lučenec sa plánuje v najbližšom období zamerať na prípravu revitalizácie mestského parku, ktorý je od roku 2021 národnou kultúrnou pamiatkou. Prvým krokom jeho postupnej…

    V obci Halič dokončujú výstavbu dvoch nových bytoviek s nájomnými bytmi

    0icon

    Halič 24. novembra 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Mužla)   V Haliči v okrese Lučenec v súčasnosti dokončujú projekt výstavby dvoch bytoviek s nájomnými bytmi. V obci pribudne…

    Pri varení každoročne vznikne približne 200 požiarov

    0icon

    Pri varení každoročne vznikne približne 200 požiarov, pričom v desiatich percentách prípadov sa obsluhujúca osoba zraní. Najčastejšie ide o požiare spôsobené pripálenou stravou na sporáku…

    Diaľnica D1 smerom z Bratislavy je po víkendovej uzávere opäť prejazdná

    0icon

    Doprava na diaľnici D1 na výjazde z Bratislavy je opäť plne obnovená. Práce, pre ktoré bola cesta uzavretá, sa podarili ukončiť v predstihu. Rovnako je…

    Pocta pre Joea Thorntona. V San Jose vyvesili jeho dres s číslom 19

    0icon

    Joe Thornton sa dočkal veľkej pocty od San Jose Sharks. Zámorský hokejový klub NHL vyradil zo sady jeho dres s číslom 19. Slávnostná udalosť sa…

    FOTO DŇA