Minister Lajčák nedávno pred študentami vysvetľoval, ako veľmi potrebujeme EÚ, ako nám doteraz pomohla atď. Je to fakt, keďže po rozpade štruktúr východného bloku sme stratili odbytištia. Pomohla nám aj zvýšiť zahraničnú zadlženosť z cca 15 mld EUR v roku 2004 na súčasných 43,5 mld EUR. Ale NATO, z ktorého by občania po doterajších skúsenostiach (Juhoslávia, Irak, Líbya) možno radi vystúpili, o tom sa nehovorí. A iste tušíte prečo. Veď prečo asi sa všetky východoeurópske štáty, ktoré pristúpili do EÚ stali čírou náhodou aj členmi NATO? No pretože EÚ a NATO sú spojené nádoby. NATO chráni toto bohaté územie plné úpadkových tendencií a chce ho naďalej rozširovať. Vystúpenie z NATO a zároveň ponechanie členstva v EÚ môžete preto považovať za sci fi. Rád by som sa v tomto mýlil.
EÚ potrebujeme, NATO nepotrebujeme
VYBRALI SME
Polícia varuje pred podvodnými správami, píše sa v nich o pokute
22. 06. 2026 0 komentárov
Zomrel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan, ktorý dve desaťročia formoval americkú ekonomiku
22. 06. 2026 0 komentárov
Česká vláda vyradila prezidenta Pavla z delegácie na samit NATO, Česko povedie v Ankare Babiš
22. 06. 2026 0 komentárov
Úrad pre verejné obstarávanie kontroluje na ministerstve vnútra viacero zákaziek
22. 06. 2026 0 komentárov
Polícia naďalej vyšetruje kybernetický útok na kataster
22. 06. 2026 0 komentárov
Ako ovplyvňujú vojnu útoky ukrajinských ozbrojených síl na Rusko a aká bude reakcia Kremľa?
22. 06. 2026 0 komentárov
Rada Európy čelí kontroverzii v súvislosti s kampaňou za právo na potrat
22. 06. 2026 0 komentárov
Poľský minister obrany varoval: Vzťahy medzi Varšavou a Kyjevom sa uberajú nesprávnym smerom
22. 06. 2026 0 komentárov
Ako sa Trumpove vzťahy s európskymi lídrami postupne rozpadali
22. 06. 2026 0 komentárov

















