Lisabonská zmluva, migranti, Marakéš a deštrukcia štátov.

Iba zhodou okolností som sa dostal do prvej desiatky signatárov petície proti Lisabonskej zmluve (link). Občas si na internete kontrolujem nálady ľudu. Určite nejde o jedinú metódu ako ich zistiť, ale petičná stránka umožňuje preveriť aspoň niektoré oblasti, ktoré ľudí trápia, ktoré politici vo svojej bohorovnosti ignorujú a ktoré sa môžu ukázať veľmi dôležité pre budúcnosť štátu. Ak v štáte s takou nízkou politickou angažovanosťou ľudí, akú má Slovensko, viac ako 33 tisíc ľudí na začiatku roka 2015 podpíše internetovú petíciu na odvolanie prezidenta, tak to nikto nemôže brať na ľahkú váhu.

Práve v deň komunálnych volieb a znechutený z ich vývoja, som pri rutinnej kontrole narazil hneď na dve petície. Jedna sa týkala odporu ľudí proti migračnému paktu (už bol vyzbieraný dostatok hlasov, organizátor petície podniká ďalšie kroky, druhá navrhuje odmietnutie Lisabonskej zmluvy a obsahuje odkaz na stále aktuálnu Nitriansku deklaráciu (link) spred roka. Nepochybne aktuálne témy.

Ľud ako nositeľ všetkej moci v štáte musí vyjadriť svoju vôľu a dať ju na vedomie vykonávateľom moci v štáte. Ak  verí, že vláda koná v rozpore s vôľou ľudu, mal by mať priestor oznámiť svoj nesúhlas. Dať najavo nesúhlas s konaním vlády je akt slobody a skutočnej demokracie – žiadny ústavný súd o tom rozhodovať nemôže, na to nemá kompetencie. Petície sú len jedným z nástrojov vyjadrovania postoja ľudí.

Nebudem sa teraz tváriť, že som hneď podpísal. Medzi prvými signatármi som videl popri bývalom predsedovi SNS a podpredsedovi NR SR aj dvoch bývalých poslancov Federálneho zhromaždenia, ktorí sa svojimi hlasmi pričinili o mierový rozpad federácie a v konečnom dôsledku o štátnosť tak pre Slovákov ako aj pre Čechov. Vtedy si hovorím – ak otcovia štátnosti odmietajú niečo, musím sa o tom dozvedieť viac. A začal som čítať.

Lisabonská zmluva je popri veľmi zlej slovenčine neuveriteľne nudný dokument. Stovky strán. A ďalšie stovky zahmlievacích odvodených dokumentov, ďalšie tisícky strán, ktoré som už ani nemusel čítať. Čiže prečíta si ho naozaj len veľmi málo ľudí.  K otrasnej gramatike len pár postrehov. Nemôžeme sa zúčastniť niečoho, ale na niečom. Slovenský preklad je doslova presiaknutý výrazom „politiky“ aj tam, kde patria úplne iné  adekvátnejšie výrazy. Chcú robiť „šetrenie“ ale nie v zmysle hľadania úspor (práve naopak), ale v zmysle „vyšetrovania“ opovážlivcov.

Už na prvé čítanie je zrejmé, že za návnady o voľnom pohybe budú musieť národné štáty draho zaplatiť. Stratou štátnosti, absolútnou centralizáciou moci v rukách bruselskej elity. V rukách bohorovných, ktorí jediní vedia, čo je pre národy dobré, čo si majú ľudia myslieť. Ktorí majú právo trestať, vyhrážať sa, šikanovať, terorizovať všetkých, ktorí si myslia a chcú niečo iné, ako chce bruselská elita. V konečnom dôsledku ide jednoznačne o vytvorenie Európskeho zväzu sovietskych socialistických republík. .

Najprv som ani nechcel veriť. Prostredníctvom Lisabonskej zmluvy bohorovní vytvárajú šľachtu, vracajú nás do feudalizmu. Stačí pochopiť obsah a dikciu jednotlivých článkov, aj celej zmluvy. Vytvára sa kasta nedotknuteľných, desiatok tisíc euroúradníkov neplatiacich dane. Vysoko príjmových diktátorov, cenzorov a prisluhovačov, platených z peňazí členských štátov. S vysokými právomocami, ale netrestateľných, čiže bez zodpovednosti. Verchuška NSDAP v hitlerovskom Nemecku, ani najvyššie orgány komunistických strán nemali také privilégiá. Dokonca ich nemajú ani v dnešnej komunistickej Číne. EÚ sa dá potom porovnať len s dnešnou Severnou Kóreou. Lebo tam má vrchnosť veľmi podobné privilégiá, aké si prisvojili euroúradníci Lisabonskou zmluvou.

Podpísal som. Bez váhania už po prečítaní možno dvoch tretín dokumentu. Migračný pakt OSN je úplný odvar oproti Lisabonskej zmluve. Tento dokument už členským štátom obsahovo diktuje nielen migračno-azylovo-prisťahovalecký pakt, ale aj obranno-bezpečnostný pakt, policajný pakt, súdny pakt, finančný pakt, zahranično-politický pakt. Všetko piliere štátnosti. Národnej štátnosti. Blokačné mechanizmy na zmenu dokáže proti neposlušným uplatniť hŕstka veľmocí a ich bábkových satelitov. Na schválenie záväzných zákerností už netreba jednohlasný súhlas, stačí „kvalifikovaná väčšina“ – čítaj liberálnych bábkových režimov pôvodných členských štátov. Nechcel som uveriť, aké obrovské a závažné právomoci sa prisudzujú nevoleným orgánom EÚ, ale špecificky komisárovi, akémusi ministrovi zahraničných vecí EÚ. Členské štáty sú vnútorné záležitosti vážení!

Určite je potrebné odmietnuť migračný pakt pod kuratelou OSN. Ale o to skôr je nutné odmietnuť Lisabonskú zmluvu. To som pochopil ja, obyčajný človek s vysokoškolským vzdelaním z úplne krajného východu Slovenska. Ale nechápe to bratislavská kaviareň. Vykrikujúca o demokracii, pranierujúca každého, kto ohrozuje ich privilégiá. Ale nevidiaca fakt, že ľudia v referende o vstupe do EÚ nepodporili superštát EÚ ako to odhalili signatári Nitrianskej deklarácie. V tom čase niekoľko štátov v referendách odmietlo pokusy bruselskej euroúradníckej elity o zabetónovanie svojej moci a privilégií schválením Ústavy EÚ. Tak prišli s trikom s názvom Lisabonská zmluva. Obsahovo ústava, názvom obyčajná zmluva, ktorú nemusí odsúhlasiť ľud v referende.

Preto vyzývam všetkých – prebuďme sa. Ak sa vám celý dokument nechce čítať, prečítajte si aspoň zdôvodnenie petície proti Lisabonskej zmluve. Aj u nás bola prijatá nelegitímne. Bez dodatočného referenda, bez potvrdenia ľudom, ktorý bol podvedený a oklamaný vládcami. Aby si zabezpečili privilégiá. Pre seba, nie pre ľudí. Uverte mne, Košičanovi usadenému pri Sobranciach. Neverte bratislavskej krčmovo-kaviarenskej kaste, ktorá nás určite odsúdi. Všetka česť mnohým múdrym Bratislavčanom, ktorí sa už pod petíciu podpísali a ešte podpíšu. A nebojte sa podporiť ani Nitriansku deklaráciu, ani petíciu proti Globálnemu paktu OSN pre migráciu Nebojte sa ukázať hlas ľudu. Čo najmasovejšie. Petícia veci nezmení, ale masová podpora nebude dávať mocným a bohorovným pokojný spánok. Ide o štátnosť, ide o štát, ide o rovnosť  a priateľstvo národných štátov. Nesmie ísť o privilégiá a moc euroúradníkov a ich vidinou teplých miest v eurobyrokracii skorumpovaných alebo zbabelých domácich prisluhovačov v národných štátoch.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Milián

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 3

Celkové hodnotenie: 22.01

Priemerná čítanosť: 1169

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Po udalostiach v ČR zasadla bezpečnostná rada, vyhodnotila situáciu, potvrdil premiér

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bezpečnostná rada SR vyhodnotila aktuálnu bezpečnostnú situáciu v Slovenskej republike a prijala informáciu tajných služieb o aktuálnej činnosti…

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre zločin…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA