Je „zástrčkový zákon“ v súlade s Ústavou SR?

Publikované 11.09. 2018 o 13:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Na stole ale už aj v žalúdku „na vode“ a nielen mne ale aj vám, už viac rokov leží zaprášené tiež aj moje dávne podozrenie, že zákon o koncesionárskych poplatkoch pre „verejnoprávnu“ RTVS nie je v súlade s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR. Posúďte sami.


Občania so štátom takú obchodnú zmluvu neuzavreli. Bola na nich, na nás „uzavretá“. Ak by áno, potom platí obchodný zákonník a zákon na ochranu spotrebiteľa. A pravidlo: Má dať-dal.
Alebo pre „verejno-právnu“ RTVS platí: Akú mala, takú dala a predala? A my kúpili, ako za socializmu? A ak nechceš, nepozeraj!? Ale plať!?
Alebo má ísť o povinné mediálne „očkovanie“? A potom aj reálne čipovanie? Nepríde kúzelník, ale Veľký Brat s povinnými píplmetrami: Sledujete, nesledujete STV? Budú-nebudú problémy?

Zatiaľ platí: Plaťte a pozerajte čo len chcete.
Bude sa vo veci meniť Listina základných práv a slobôd, Charta práv EÚ, Ústava SR a slovenská legislatíva? A revidovať základné ľudské práva? Bude sa musieť Slovensko vzdať aj inštitútu právomoci svojich súdov? A povinne priznať aj manželstvá gejov a lezieb? Že bullshit? Hoax? Konšpirácia? Myslite si o tom, čo chcete, mne to je fuck.
Čo fšetko urobia pre záchranu „jednoty“ EÚ a budúceho super štátu a v rámci globalizácie a budovania európskeho paneurópskeho superštátu ako systému matrixu New World Order? Jedna vláda, jedna mena, jedno náboženstvo, jeden súd, jedno ministerstvo vnútra, spravodlivosti, zahraničia, práce , sociálnych vecí a „rodiny“, kultúry, športu, a pravdy?
A je-nie je to práve „naša verejnoprávna“ RTVS ako povinne-nepovinná „verejná služba občanom“ ktorá poslušne kolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného a nad európskeho matrixu západného imperialisticko-kapitalistického Globálneho Prediktora?
Vo „verejnoprávnej“ je až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice! Kotia sa aj v sorosovských „neziskovkách“! A potom idú do politiky ako „liberálni demokrati“!
Nie sú to práve tie kanibalské „Večere“ s Havranom a „silné polo dementné“ zostavy, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou, ruka v ruke s liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom a vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava?
Ohrozenie postavenia RTVS ako verejnoprávneho média vidím skôr v jej postavení a diablových detailoch, ktoré sa skrývajú v lákadlách, známych ako politický vplyv.
Ani Rada pre vysielanie a retransmisiu a najmä Rada RTVS nie sú nezávislé (lebo nedokázaný ale hypoteticky reálny lobing, korupcia, provízie).
Nehrozí nič také, ako anekdota: Bratislavská Tesla krátko pred Novembrom 1989 údajne vyvíjala vyšší dokonalejší typ rozhlasu po drôte tiež len s jednou stanicou, ako hlásnou trúbou „ústredného kúrenia“ ale ten sa nemal dať vôbec vypnúť a taký už nestihla. 🙂
Zatiaľ teda platí: Plaťte a pozerajte si čo chcete. Mimo verejnoprávnej RTVS relatívne riadne funguje relatívne štandardný trhový mechanizmus. RTVS sa ale nesmie (!) stať prostitútkou, predávajúcou a podkladajúcou sa pochybnému diváckemu vkusu, teda, nemá sa čo znižovať k divákovi a naháňať tak svoju sledovanosť, nesmie tým súťažiť s komerčnou a súkromnou Markízou alebo Jojkou, ako to seba pochvalne dáva „von“ na svoju titulku RTVS. Tie súkromné televízie má mať RTVS „na háku“ a ignorovať ich. Nemá sa čo s nimi porovnávať!
RTVS má ísť svojou „úzkou“ a „tŕnistou“ cestou, za ktorú ju osobitne platíme! Má svietiť nadštandardnou mentálnou a duchovnou úrovňou jej intelektu. Má si získavať a viesť svoju klientelu k túžbe po mentálne a intelektuálne vyšších obsahov, ktorý neponúkajú komerčné a bulvárne televízie.
RTVS ako každá verejnoprávna televízia je všade zrkadlovým obrazom mentality občanov Slovenska, ktorú svojou poctivou robotou má dvíhať a zveľaďovať.
Chronicky sa sťažuje na nedostatok financií. Lebo. Kto si nesťažuje? Vy ste so svojimi spokojní? A čo takto skromnosť a hospodárnosť?
Rozšafná RTVS by mala byť financovaná len čistých peňazí štátneho rozpočtu, ústavným zákonom. Občan, platiaci dane, odvody, aj osobitnú daň za RTVS, s jej financovaním už nemá mať vôbec nič spoločné! Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Zatiaľ je ale otázne, či to, čo RTVS zo zákona o RTVS má dať-dala občanovi je to, čo si občan žiada a za čo aj platí. A či by sme ako koncesionári (spolumajitelia akejsi s.r.o.!; čo koncesionár, to jedna akcia!) za ten peniaz nemali mať nárok dostať oveľa vyššiu mentálnu, intelektuálnu a duchovnú kvalitu ponúkaných televíznych obsahov…
A či je korektné, milá strana a vláda a prípustné, aby zamestnanci RTVS mali vyššie platy ako ústavní činitelia? RTVS je súkromný sektor?! Podnikateľský subjekt? Alebo hokejový, futbalový klub? A dožadovali sa navýšenia svojich príjmov navyšovaním koncesionárskych poplatkov? Hádam nepôjdu ešte aj „televízáci“ do štrajku? A čo tie ich „nové progresívne“ neo liberálne odbory? Sú to nikým riadne, poriadne a poctivo nekontrolovaní nenažraní zmrdi! Neprovokujem vás k závisti a nenávisti (!) ale k rozumu a logike vecí. a k skutkom.

Partnerská ČT pre RTVS nie je partnerskou, ale jej silným konkurentom, ktorú rozsahom a kvalitou programovej ponuky STV nechytá chytá ani za chvost, pretože ČT má dnes päť programov, spravodajskú a publicistickú 24, filmovú, dokumentárnu a publicistickú 1,2, ČTSPORT a ČTD/ART (cez deň deti a mládež, večer a v noci kultúra a umenie). ČT maká reálne 24 hodín denne! S trojsmennou prevádzkou!
Hoops! Má tiež aj svoje „muchy“ aj vo veci politickej neutrality.
STV si ale úplne, a bez kože na ksichte robí prázdniny, sviatky a voľné dni! Škandál! Robí to aj TA3, čert ju zober, je súkromná…
RTVS je povinnou plniť kritériá verejnoprávnosti, to znamená, že jej programová ponuka musí byť žánrovo a druhovo vyvážená, pestrá a bohatá pre príjemcov všetkých vekových, sociálnych a záujmových kategórií svojich sledovateľov. Na ploche dvoch programov to ale zjavne nie je v celom rozsahu a spektre možné. A ak sa komu nelúbííí, nech si prepne na Markízu, alebo na monoskop.
V porovnaní s ČT programovou ponukou je RTVS slabá až podpriemerná. Vraj lebo prachy. Ibaže platy v RTVS sú násobne vyššie ako platy ústavných činiteľov. Vysoko nad úrovňou priemernej mzdy. Ich platy sú porovnateľné so súkromným sektorom. Je RTVS súkromná televízia a rozhlas?
Takže prachy. V cenotvorbe za programy vládne extrémizmus predraženosti. Nik vo veci nekoná. Ale RTVS pýta od koncesionárov ďalšie prachy. A bol to Marek Maďarič. A s ním bývalý generálny RTVS Václav Mika. Ten niekoľkokrát žiadal zrušenie vysielania ČT na Slovensku, lebo čétéčka „odoberajú divákov slovenskej televízie“. Smrad! A za to môže ČT?! Takže voľný televízny trh niekde áno a inde nie? Niekde dobrý, niekde nie? Šľak ma ide trafiť! (Zdroj výroku: Julo Satinský).
Takže prachy. A tie treba vytiahnuť od koncesionárov. Zo štyroch aspoň na sedem eur.
STOP! Najskôr podrobný a poctivý hĺbkový finančný audit a potom sa na to možno pozrieme znova. Po analýze a konzekvenciách. A čo na to vy, čitateľská obec? A potom môže prísť otázka ako a eko ďalej…
Koncesionárske poplatky veľmi pripomínajúce nadštandardné zdravotné pripoistenie treba zrušiť ako proti ústavné. V tejto veci môže prebehnúť aj plebiscit, lebo pre zjavne pochybné koncesionárske poplatky neplatí zákaz referenda (!) ktorý platí len pre štátny rozpočet a základné ľudské práva. Občanov sa na ne a na ich práva nik nepýtal, boli nariadené a prikázané pochybným zákonom. V opore o nič! Zákon treba nechať prejsť ústavným súdom. Ak nemám pravdu, tak som sa mýlil. Za pokus pre nás, vás, povinní koncesionári, rukojemníci výpalného systému, mi to stojí. A aj vy mi za to stojíte.
Pozor, občania, bez ohľadu na nález ústavného súdu, nemôžete chcieť alebo nechcieť existenciu RTVS alebo jej časť STV (!) ale môžete, ak chcete, rozhodnúť o tom, či budete-nebudete platiť koncesionárske „výpalnícke“ poplatky televíznej „mafii“ ktorá sa tvári, že nie je a skrýva sa v hlbokých štruktúrach slovenského a bratislavského deep state, a rozhoduje aj o tom, aká je a bude RTVS. A o tom mnohí politici ani len netušia; ich záujem je pragmatický; byť čo najviac pred kamerami a mikrofónmi. Najmä vždy pred voľbami.
K ideológii, politikám a mediálnej manipulácii: Spravodajstvo a publicistika RTVS až príliš nápadne narieka a zalamuje rukami aj nohami nad nešťastnými imigrantmi a nenaplnenými „právami“ LGBTI dúhy; RTVS ju prezentuje ako „menšinu“. To je mediálna lož a mediálna manipulácia: Nie sú menšinou, nevykazujú definičné znaky menšiny! Lebo dôvod je ich nerovnorodosť. Heterogenita! Menšina je homogénna, rovnorodá.
Dajte si do vyhľadávača slovo memetika a vyčkajte, čo vám google zo svojej zbierky ponúkne. No, aj vás z toho mrazí..?
Falošný „ľudsko-právny“ pojem „sexuálna menšina“ je infekčný mém. Patrí do rámca širokého pojmu Overtonovo okno. Do cieleného rámca adresnej mediálnej manipulácie. Cieľovou skupinou ste vy (!) a ľudsko-právne prevažne  negramotná verejnosť. Svojou vinou. Každý je slobodne zodpovedný za svoju gramotnosť. Aj vo veciach základných ľudských práv a práv.
Konzekvencie: Ak by dúha bola menšinou, čo nie je, už dávno by bola v režime základných ľudských práv jej dúhy ako údajne diskriminovaná, údajne utláčaná údajná „sexuálna menšina“ (lož!) a v režime a dikcii Európskeho súdu pre ľudské práva, a následne, potom vo veci už nesvojprávna (!) Slovenská republika by im automaticky musela priznať inštitút manželstiev párov rovnakého pohlavia aj s príslušenstvom.
A na tejto mediálnej manipulácii sa vedome-nevedome (negramotne) aktívne podieľa aj RTVS. A nemá ju v tom kto zastaviť. Lebo ľudsko-právne sú negramotní aj politici a právnici. Ale aj (!) niektorí ústavní právnici!
Zároveň je ale treba veľmi pozorne a dôsledne preskúmať RTVS, či je tak, ako jej ukladá zákon, ideologicky, politicky nestranná, neutrálna, pravdivá, objektívna a komplexná a apolitická, akou má byť a za akú sa falošne vydáva. Pozor, ak by takou bola, pre systém a metasystém matrixu by taká televízia bola nežiaduca a nepotrebná. Systém a metasystém matrixu západného Globálneho Prediktora a ním je celý euro atlantický ideologický a politický svet západnej civilizácie a kultúry, v ktorom vládne jednotná ideológia (sú dve: multikulturalizmus a rodová ideológia) a z nej vyplývajúce systémové politiky, potrebuje jeho systému matrixu poslušnú a len akože (!) „verejnoprávnu“ televíziu!  Ak by takou RTVS nebola, je pre systém matrixu západného transatlantického Globálneho Prediktora úplne na prd! Nepoužiteľná a nežiadúca.

Kto vie čítať správy mediálneho mainstreamu vie, o čom tu „točím“ pretože vie prečítať kontext a podprahový podtext napríklad aj zo správ, hodnotiacich situáciu nielen v Nemecku a Francúzsku, ale už aj (mediálne!) vo Švédsku, o ktorom ešte pred 14-timi dňami spravodajsky ani „nepáchla“. Ľudia! To úžasné, akože socialistické, slniečkárske a vítačské už roky multikulti Švédsko je na kolenách! Beztak skoršia slabá zdravotnícka starostlivosť už pred imigračnou vlnou 2015 sa dnes ešte viac prepadla, pretože sa o ňu a so sociálnymi dávkami asi 35 eur na deň treba deliť aj s imigrantmi!
Farizejská a s režimom systému matrixu kolaborujúca RTVS ale zalamuje rukami aj nohami akurát len nad vzostupom pravicového anti imigračného „antisystémového extrémizmu“.
Vo voľbách oslabili socialisti a posilnila demokratická pravica! Švédsko sa už viac mesiacov zmieta v násilí a plameňoch (horia tam celé parkoviská)!
Proti sebe stoja ľavica a pravica a medzi nimi slabučká sociálna demokracia. A nevie si rady s údajne 61 entitami, blízkymi no-go-zones. Tam sa strieľa už so samopalmi a automatmi, bojujú tam zločinecké gangy proti sebe aj medzi sebou, moslimovia už viacgenerační, sa dožadujú islamského štátu a práva šaría! Už viac rokov na písme varujem pred islamom! Výsledok nula. Len následky. Nemecko, Francúzsko a už aj Švédsko, stoja na okraji občianskej vojny!
Slovensko, nedopusť to doma! Urob už konečne poriadky s neoliberálmi slniečkárskej, vítačskej, psychicky chorej, xenofilnej novej neomarxistickej ľavice, ktorá politicky rozvracia ústavné zriadenie Slovenska!
Moje nedávne info z prvej ruky: Blízki susedia majú dcéru, ktorá sa vydala do Švédska. S manželom majú dve malé detičky. Chodia sem za rodičmi. Boli tu cez prázdniny a pár krát sme sa stretli, a než som ich detičkám dal čerešne a višne  „zamestnal ich“ oni papkali, pýtal som sa ich rodičov a oni ochotne „spievali“. Mienia odísť zo Švédska. Prísť žiť na Slovensko. Zlaté Slovensko, zatiaľ tým cudzím a neprispôsobivým zlom nedotknuté…

Treba preskúmať editáciu správ či RTVS ako povinne-nepovinná akože „verejná služba občanom“ nekolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného, paneurópskeho matrixu Globálneho Prediktora a deep state USA, ktorý nám cez Brusel do hláv „tlačí“ akési „európske liberálne hovnoty“ propagáciou a prevýchovou k multikulturalizácii a genderizácii Európy, usilujúc o likvidáciu pôvodných tradičných európskych hodnôt, založených na kresťanstve, výlučnom a jedinečnom manželstve muža a ženy a tradičnej rodiny, a „pracuje“ na zrušení pojmov štátotvorný národ a vnútorný a vonkajší národno-štátny záujem ako anti európsky anachronizmus. A zároveň nás v orwellovských „hodinkách hnevu“ k rusofóbnej a paranoidnej nenávisti voči Rusku…
Sami zločinci a zlodeji ukazujú na údajných zločincov a zlodejov (ako z učebnice!).

Nie je vo „verejnoprávnej“ RTVS až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice? Nie sú to práve tie kontroverzné Večere s Havranom a „silné polo dementné zostavy“ a neviem, čo ešte pozerávam len námatkovo pre kontrolu, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou a liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom, vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava? Kedy už konečne aj OČTK dôjde, že jednou z príčin pravicového extrémizmu je najmä neomarxistická nová „progresívna“ radikálna ľavica?
RTVS ako každá verejnoprávna televízia je priebežným zrkadlovým obrazom mentálnej úrovne občanov Slovenska, ktorú svojím dielom má dvíhať a zveľaďovať. Sťažuje si na nedostatok financií. Lebo. Zastávam názor, že RTVS by mala byť financovaná zo štátneho rozpočtu, nemenným ústavným zákonom. A občan, platiaci dane, s financovaním RTVS nemá mať už čo spoločné. Platí navyše. Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Či bude-nebude mať sledovateľov je-bude jej problém.
Ešte že mám „moje“ (nie Mikove!) čétéčka a je mi ešte láskavo dovolené „preklikávať“ sa ovládačom k iným televíziám…
Slovensko má  5 a pol milióna obyvateľov a dva STV programy. Česko má 10 miliónov a 5 verejnoprávnych programov ČT! V porovnaní so stavom pred r. 1990, by si už viac Česi nemohli priať, majú kompletku.
Ale my, pred sebou a vo vlastných očiach, úžasní Slováci, sme sa neposunuli nikam. Lebo sa o svoje veci nestaráme. A hľadíme do hrncov a tanierov druhých…
Za seba tretí program nepýtam. A na už  český už nadštandard až luxus, nemáme finančne ani mentálne. STV má veľa interných a externých, najmä pijavíc. A nerobte z nás blbcov.
STV je pre koncesionárov no-go zóna.
Od STV žiadam:
1. Skvalitnenie a rozšírenie spravodajstva, odideologizovanie a odpolitizovanie žurnalistiky a publicistiky. Nezatĺkať. Nemanipulovať. Neprajem si propagandu.
2. V časti spravodajstvo prestať informovať selektívne, podľa „čo sa nehodí, škrtnúť!“ Okamžite skončiť s cenzúrou! Je proti ústavná! Chcem pravdu. Nemajte ma za hlupáka!
3. Skvalitnenie a posilnenie filmovej a náučnej dokumentaristiky;
4.Odobrať lacné, výpredajové lacné filmové sračky, po ktorých už ani pes neštekne, a pridať „menšinovú“ hodnotnú kvalitu (porovnajte slovenskú s českou filmovou ponukou);
5. Pridať programy pre deti a mládež, posilniť umenie a kultúru. Chceme vidieť a počuť BHS, Bratislavské džezové dni a byť na festivaloch a prehliadkach umenia.
6. Nemyslím si, že športu je v televízii málo, myslím si ale a viem, že Česi majú Sokol a Orol, Slováci majú hovno. Už ani Zväzarm. A kedysi boli úžasné spartakiády!
Len pozeraním na šport pri chrumkách a pive si nezašportujete, akurát stlstnete.
A infarkt nie je šport.
Športových prenosov je dosť, sú v bohatej ponuke aj iných „neverejnoprávnych“ televízií. Ich príjem umožňuje už aj DVBT. Nie sme odkázaní na STV. Ani v rómskych osadách.
7. Hospodárne využívať financie a vysielací čas dňa.
V RTVS si neprajem ani cítiť sírny zápach propagácie akejkoľvek ideológie, tá vo verejnoprávnej televízii ani v spoločnosti nemá čo hľadať, lebo ju a správne, zakazuje Ústava SR! Žiadam kontrolu dodržiavania Čl.1 odsek 1.: „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo!
A žiadam, aby sa v školách povinne a nahlas čítala preambula Slovenskej ústavy! A aby bola dodržiavaná aj v údajne „verejnoprávnej“ RTVS! Ale tá si pojem verejnoprávnosť ako verejná služba občanom, Ústavu a jej preambulu vysvetľuje „po svojom“.

Dlhodobo sledujem nekorektné správanie Rady vo veci rovnoprávnosti, rovnakých práv a zastúpenia a rovnakého zaobchádzania vo veci hostí spravodajstva a publicistiky. Moje oprávnené podnety Rada RTVS zamietla. Lebo ako koncesionár nie som pre Radu RTVS partner. Už to neskúšam. Takzvaná „verejnoprávna“ je pre ľud, ktorý ju platí ako jej spoluvlastník, nedostupná. Neponúka ani fingovanú reláciu Nad listami našich milých divákov“…
A tak si prepínam na čétéčka. A pozdravujem Václava Miku.
A Rade RTVS sa treba pozrieť na príjmy a daňové priznania.

V RTVS si neprajem ani cítiť sírny smrad propagácie žiadnej ideológie, vo verejnoprávnej televízii žiadna ideológia nemá čo hľadať! Rade RTVS sa treba pozrieť na majetkové priznania.
Mám šajn o etike a etikete žurnalistiky (redaktori a moderátori). Ak sú politici osobnosťami, v médiách idú na dračku! Ak takými nie sú, ich smola. Mali by odísť aj s politiky (smog).
Ale takto, páni redaktori a moderátori, nie (!): Dobšinský je klon českého Takáča: Sú to „opoziční politici a straníci“ a cenzori ich „antisystémových“
terčov ich „verejnoprávneho“ mediálneho lynču. Blbouni nejapní!
Čo je redaktora do toho, že Kotleba je nacionalista? Čo je Takáča do Tomia Okamuru?! Škandalózne! Záznam (Drzého a bezočivého Takáča by som na hodinu vyhodil!):
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058040904/

Som tu na vyslovenie podozrení aj za vás, ale nie na to, aby som vás suploval, ale platený RF cez ruskú ambasádu prevodom rubľov na eurá a môj osobný účet.
Platí ma kremeľsky!
A chcem vedieť, prečo RTVS tak nenahraditeľne potrebuje práve pseudo filozofa a pseudo teológa Michala Havrana a práve jeho (?) toho neomarxistického neo liberálneho novo ľavičiara a neofašistu!??
Občiansku neposlušnosť a rebéliu neodporúčam. Zástrčkový zákon platí, sú tam pokuty a exekúcie…
Nájde sa niekto, aj po vašom prezdieľaní tohto článku, kto sa veci ujme? Tu je podané vysvetlenie:
https://www.facebook.com/groups/334767553719576/permalink/418170162045981/?comment_id=418193648710299&reply_comment_id=418260075370323&notif_id=1536581743441673&notif_t=group_comment
Odporúčam toto dostupné a legálne riešenie
Podnet pre Ústavný súd, o preskúmanie zákona o koncesionárskych poplatkoch a jeho súladu s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR.
V možnosti je prevzatie veci občianskymi iniciatívami, ale stačí podnet jedného jediného občana, vo veci netreba ani petície ani podpisové hárky (nič spoločné s petičným právom, priamou demokraciou ani referendom).
Poznámka pre porovnanie: Orientačným a informačným referendom by bolo možné zákonodarným zborom ustáliť optimálny vek odchodu do dôchodku u mužov aj žien zákonom alebo ústavným zákonom…
Nič naviac, žiadne „cirkusy“ len normálne, vecne, laicky, jasne a zrozumiteľne, netreba pritom ani chamtivého a predraženého právnika, palmáre nech mu platia stíhaní zločinci, treba len podľa pokynov a predpísaných krokov vyplniť priložený elektronický formulár a uviesť predmet podania, a ním je:
Podnet na preskúmanie súladu „zástrčkového zákona“ (Zákon o koncesionárskych poplatkoch) s Ústavou SR:
https://www.ustavnysud.sk/podanie?formCategory=3&langId=sk&docSetId=3
Iba si treba riadne odsledovať potvrdenie o prijatí ústavnej sťažnosti, podnetu. Komunikácia s ústavným súdom prebieha riadnou poštovou alebo elektronickou cestou, mailom. Čo bude chcieť ústavný sudca spravodajca od oznamovateľa/ky chcieť, to si dodatočne vypýta prostredníctvom súdneho úradníka. Tu ale niet čo:
http://www.epi.sk/zz/2012-340
Záverečný doplnok, poznatok K novému redaktorovi Jozef HAJKO (STV1 O päť minút 12)
Redaktor a moderátor nie je na to aby zastupoval a obhajoval alebo odmietal akúkoľvek ideológiu, politiku (vnútornú, zahraničnú SR, EÚ, USA, Ruska…) politickú stranu, koalíciu (vláda) ani opozíciu.
Zamestnanec RTVS ako redaktor a moderátor nemá v štatúte práce stavať proti sebe globálny geopolitický prediktor USA, EÚ ani RF (Rusko) alebo Číny.
Redaktor kladie otázky, počúva hostí a časovo, proporcionálne, vyvažujúco, moderuje diskusiu. To je asi tak „fšetko“.
Tí, ktorí si majú tvoriť a dotvárať názor, sú výlučne adresáti a príjemcovia debaty, koncesionári.
RTVS je zo zákona verejnoprávna, neutrálna, neideologická, apolitická inštitúcia, verejná mediálna služba, platená koncesionármi.
RTVS nie je ideologicky ani politicky vpravo ani vľavo.
RTVS je a má byť „nad vecou“.
Redaktori typu Dobšinský (Z prvej ruky, Sobotné dialógy) Daniel Takáč (ČT24) vo verejnoprávnej televízii nemajú čo hľadať.
A nie je žiaduce, aby z monitorov televízorov striekala do vašich, našich obývačiek, krv.
Mentálne vykradnutých Dolinského (TA3) alebo už bývalého Strižinca som tiež nemusel ani nemusím, žiaľ, prvý ostáva.
Autora článku, a všetkých „tiež novinárov“ ktorí majú opačný názor, treba okamžite zbaviť štatútu „novinárov (žurnalistov)“.
Majú leví podiel na rozdúchavaní a šírení zloby a nenávisti v spoločnosti!
Sú to najmä zamestnanci denníkov N a SME.
Dôvod: Neprofesionalita a spreneverovanie sa etickým princípom a kódexu žurnalistiky.
Tento negramotný dement (priložený článok) si mýli verejnoprávnu so súkromnou televíziou a nabáda RTVS na porušovanie zákona!
Škandalózna negramotnosť a hlúposť!
Koncesionári, sledovatelia politických debát v STV, ak budú chcieť krv, majú možnosť a právo, kliknúť si trebárs kamsi na býčie zápasy:
https://dennikn.sk/blog/1226605/novy-moderator-vratil-uroven-o-5-minut-12-do-90-tych-rokov/?ref=box
Odporúčam kritickým a krvilačným „novinárom“ zmienených médií, aby svoje hovnotenie práce nového redaktora STV a O päť minút12 odložili až na čas po jeho „zábehu“. Ten chumaj to urobil „začerstva“ hneď po skončení relácie a jeho „bomba článok“ vyšiel v „enku“ v nedeľu popoludní…
Čo myslíte, prečo tieto noviny nekupujem, nepredplácam a úplne mi stačí rozkliknúť titulku, preletieť perex a kúsok ďalej, než sa text „stratí“ ako platený „exkluzívny“ obsah denníkov N a SME..?
Lebo prečo?
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickyobcan

Už obvykle, pre diskutérov „Úprimne odpúšťam všetkým!“ Rudolf Slezak, Paula, Faith a ďalší (u mňa noví…)…
Ak neviete čítať a moje články aj preto nečítate, neoznamujte mne a ostatným svoje hendikepy v diskusii pod mojím článkom. Verejne sa zhadzujete. A píšete na seba.
Nechajte čítanie čitateľsky gramotným a nezahlcujte diskusie spamom, trollingom, osobnými animóznymi útokmi a urážkami ad hominem, vašou zlobou, diskusným „psycho“ terorizmom, nenávisťou a hate speech…
Čo si najmä niektorí z vás napíšete, budete aj čítať, dostanete účet a faktúru.


Sústavne porušujete kódex diskutujúcich a právny poriadok Slovenskej republiky. Páchate priestupky, prečiny a trestné činy.


Aj pre ďalšieho „slušáka“ dokonca „kresťana“ s už deviatym „kresťanským“ nickom:
Praskli ti nervy? Z falošného kresťana je kto? Toto je čie evanjelium? A čo mi ty chceš odpustiť? Kto si? Stal sa z teba zrazu „letničiar“? Dostal si „ducha“? A máš na hlave aj plameň ako 162 letničiarov v tej hornej miestnosti? A začal si „hovoriť jazykmi“? Toto je tvoje evanjelium? Ty magor!


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Po prvýkrát v histórii oslávime spomienku na blahoslavenú Annu Kolesárovú

Košice 15. novembra 2018 (TK KBS/HSP/Foto: TK KBS)   Nová slovenská blahoslavená Anna Kolesárová má v liturgickom kalendári svoje miesto 20. novembra. Tento dátum stanovila Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí Túto liturgickú spomienku po prvýkrát oslávime už na budúci týždeň. V utorok 20. novembra 2018 bude o 18.00 hod.…

Polícia sa snaží spojiť s Babišovým synom, zatiaľ neúspešne

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Aris Oikonomou, Pool Photo via AP)   Česká polícia po synovi premiéra Andreja Babiša nikdy nepátrala, pretože bola v pravidelnom kontakte s jeho advokátom. Od štvrtka sa však s ním pokúša spojiť, ale zatiaľ bez odozvy. Predstavitelia Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe a polície…

Voči zakladateľovi portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi vzniesli obvinenia

Washington 16. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Voči zakladateľovi portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi vzniesli v Spojených štátoch obvinenia. Oznámili to americké médiá aj platforma Wikileaks Tieto informácie však podľa ich údajov unikli omylom prostredníctvom súdnych dokumentov k inému nesúvisiacemu prípadu. O aké obvinenia presne ide, však nie je známe, pretože…

Muž, ktorý sa stal ženou, nedostal od súdu povolenie zapísať sa do rodného listu dcéry ako matka

Montpellier 16. novembra 2018 (HSP/Foto: Pixabay)   Francúzska justícia v meste Montpellier odmietla žiadosť otca, ktorý sa stal ženou, aby bol uznaný za matku svojej dcéry na základe svojho rodného listu, ale udelila označenie "neznáma" Denník Le Figaro píše, že 22. júla 2016 súd v Montpellieri odmietol žiadosť 50-ročnej osoby…

V Nepále zabil leopard štvorročné dievča

Káthmandu 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mukhtar Khan)   Divo žijúci leopard zabil v nepálskej dedine štvorročné dievča, ktoré sa hralo pred svojím domom. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu Dievča bola vo štvrtok večer samé doma, keď ho zviera napadlo v dedine Bhanu. Po…

Vedci prišli na to, aké tajomstvo ukrýva Mariánska priekopa

Alberta 16. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- NOAA via AP)   Prieskum štruktúry dna Mariánskej priekopy pomohol geológom vypočítať, aké množstvo vody sa približne nachádza v hlbinách Zeme. Vďaka tomu vedci zistili, že sa v danom mieste nachádza asi trikrát viac vody, než sa predtým predpokladalo. Tieto vedecké poznatky boli uverejnené v…

Zeman: Ak padne vláda, poverím Babiša znova

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Hoslet)   Ak sa na budúci piatok podarí opozícii vysloviť českej vláde nedôveru, prezident Miloš Zeman opäť poverí zostavením nového kabinetu Andreja Babiša (ANO). Povedal to vo štvrtok v rozhovore pre televíziu Barrandov "Mám dva pokusy. Ústava mi umožňuje, aby vláda v demisii vládla niekoľko…

Horst Seehofer odstúpi z čela CSU 19. januára

Berlín 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecký minister vnútra Horst Seehofer odstúpi 19. januára z funkcie predsedu  Kresťanskosociálnej únie (CSU), sesterskej strany Kresťanskodemokratickej únie (CDU) kancelárky Angely Merkelovej. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na jeho písomne vyhlásenie V ňom uviedol, že na 19. januára 2019…

Ohnivé peklo na severe Kalifornie má už stovky obetí

Paradise 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Watchara Phomicinda/The Press-Enterprise)   Na 63 stúpol počet oficiálnych obetí lesného požiaru na severe Kalifornie po tom, ako záchranári objavili telá ďalších siedmich ľudí. Počet nezvestných sa medzitým vyšplhal na 631, z ktorých väčšina je zrejmé tiež už po smrti. Informovala o tom v piatok agentúra…

V roku 2018 bol zaznamenaný rekordný počet bômb v Afganistane

Washington 16. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)   Pred sedemnástimi rokmi sa Ozbrojené sily Spojených štátov amerických a ich spojenci zo Severnej aliancie dostali do Kábulu. Dodnes táto vojna pokračuje a polovicu Afganistane získal opäť Taliban, uvádza Niall McCarthy vo svojom článku pre portál statista.com Podľa autora teroristická skupina Islamský štát…

Severná Kórea vyhostí Američana zadržaného za ilegálny vstup do krajiny

Soul 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:pixabay)   Severná Kórea v piatok oznámila, že vyhostí amerického občana Lawrencea Brucea Byrona, ktorého zadržala minulý mesiac za ilegálny vstup do krajiny. Štátna tlačová agentúra KCNA uviedla, že Američana zadržali 16. októbra po ilegálnom vstupe z Číny Severokórejským vyšetrovateľom povedal, že ho riadila americká Ústredná…

SIS nemonitorovala organizátorov protestov Za slušné Slovensko

Bratislava 16. novembra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-SIS)   Slovenská informačná služba (SIS) nijakým spôsobom nemonitorovala organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Povedal to šéf tajných Anton Šafárik poslancom z Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti SIS. TASR to potvrdil predseda výboru Gábor Grendel (OĽaNO)   "SIS za môjho vedenia…

Maďarská vláda: Bankové karty rozdávané migrantom otvárajú viaceré otázky

Budapešť 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:pxhere)   Rozdávanie bankových kariet migrantom otvára množstvo otázok. Povedal vo štvrtok večer vo verejnoprávnej televízii M1 hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács Podľa agentúry MTI ako príklad uviedol nasledovné nezodpovedané otázky: "Kto preveruje údaje? Na čo sú finančné prostriedky použité? Akým spôsobom sú pri poskytovaní týchto…

Krajniak sa má ospravedlniť za svoje výroky voči Haščákovi

Bratislava 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina) sa má za svoje zverejnené výroky ospravedlniť Jaroslavovi Haščákovi zo spoločnosti Penta. Ospravedlnenie má byť uverejnené v denníku Pravda. Rozhodol o tom v piatok Okresný súd Bratislava I. Rozsudok ešte nie je právoplatný, Krajniak sa…

Chmelár: "Koho záujmy obhajuje minister Lajčák? Neskutočne som sa zaňho hanbil"

Bratislava 16. novembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Politológ Eduard Chmelár nie je nadšený z posledných krokov a vystúpení šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka. "Skutočne mi prekáža, že tento človek si rozumie viac s mocenskými elitami v zahraničí ako s domácim obyvateľstvom," uviedol Chmelár Chmelár na sociálnej sieti napísal, že minister zahraničných…

Dankom sa otvára veľký precedens: "Poďme skúmať všetkých do radu. Jeden politik a novinár za druhým... Kiska, Radičová, Matovič, Lipšic, Tódová..."

Bratislava 16. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Podľa poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD) nie je v súčasnosti opozíciou navrhované odvolávanie Andreja Danka (SNS) z postu šéfa Národnej rady opodstatnené. Podľa Blahu média a opozícia vo štvrtok sekli riadne vedľa. "A bude to bolieť. Vyberám pukance, sadám do gauča a idem si…

Babiš opäť vyhlásil, že z postu predsedu vlády ČR nikdy neodstúpi

Praha 16. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Kerstin Joensson)   Český premiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš v piatok zopakoval, že napriek výzvam, aby v súvislosti s kauzou údajného únosu svojho syna na Krym podal demisiu, nemieni odstúpiť a nikdy tak neurobí "Nikdy neodstúpim, nikdy. Nech si to všetci zapamätajú: Nikdy!," povedal v súvislosti…

Dvaja lídri Červených Kmérov dostali ďalšie doživotie

Phnom Pénh 16. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:wikimedia)   Kambodžský tribunál podporovaný OSN uznal v piatok dvoch bývalých lídrov Červených Kmérov vinnými z genocídy a odsúdil ich na doživotie. Deväťdesiatdvaročný Nuon Chea a 87-ročný Khieu Samphan sú poslednými žijúcimi vrcholnými predstaviteľmi vražedného režimu Už teraz si odpykávajú doživotné tresty za nútené transfery…

TopSpeed

Antikorózna ochrana karosérie. Ktoré značky to robili najlepšie?

4

Považujte to za voľné pokračovanie článku "Ktoré autá hrdzavejú najviac a utrpelo ich renomé?". Tu som si kritéria nastavil trošku jasnejšie. Budeme sa baviť o autách, ktoré sú aspoň 15 rokov staré a sú na tom lepšie ako ich konkurencia, alebo výrazne lepšie ako ich predchodcovia. Zástancov tvrdenia "fšetky autá…

Toyota Tundra zachránila majiteľa pred požiarom. Toyota mu dá novú

3

Požiare, ktoré práve zasiahli Kaliforniu, dosiahli neskutočné rozmery. Dotkli sa bohatých aj chudobných a bydlisko muselo opustiť niekoľko stoviek tisíc ľudí. Podľa New York Times prišlo o život až 44 ľudí. Celé rodiny boli nútené ísť priamo cez zúriace plamene, aby sa dostali do bezpečia. Allyn Pierce a jeho Toyota Tundra sa stali…

Podvod v kufri! Máte v aute kvalitný výstražný trojuholník?

13

Ruku na srdce, kto sa kedy zamýšľal nad tým, aký trojuholník má v kufri? Jedným slovom: výstražný. Odkiaľ je a akej kvality asi nezaujíma nikoho. Dôležité je azda to, že ho prosto máme, že nestál veľa, že môžeme výstražný trojuholník umiestniť za vozidlo do predpísanej vzdialenosti v prípade poruchy či havárie…

Klasické Porsche 911 s motorom Tesla? Prečo nie?

5

Skalní fanúšikovia Porsche uznávajú len vzduchom chladené motory typu boxer. Zameniť motor v starej elegantnej karosérii vnímajú ako trestný čin, za ktorý by mali dávať trest smrti. Potom sú ľudia ako povedzme ja, ktorí tieto zásahy vôbec neodsudzujú. Ak je to spravené poriadne a s vkusom. To, čo však predstavili Američania…

Porovnanie konfigurátorov: Dacia

1

V dnešnej časti o porovnaní konfigurátorov som sa dostal po značku Dacia. Prakticky okrem Dustera tu u nás na Topspeed-e nemá veľké zastúpenie a ani sa jej veľmi nevenujeme. Avšak niekto z našich čitateľov môže premýšľať o kúpe Dacie, preto spravím Porovnanie konfigurátorov aj pre túto automobilku. Bude to jednoduchý konfigurátor alebo má svoje chytáky?

Bez strechy po šotoline? Odvážny Jaguar F-Type Rally Concept

0

Firmy, ktoré majú na čo byť vo svojej histórii hrdé to nezriedka všetkým pripomenú. Čas od času vznikajú  limitované verzie, alebo koncepty, ktoré sú venované práve pamätným osobám, udalostiam, alebo typom. A tak sa znova zachoval aj Jaguar. No teraz celkom netradične, autom, ktoré je určené pre motoršportové súťaže, inými…

KAMzaKRÁSOU

Mladé víno: Vieš, v čom je také unikátne? Ochutnaj ho spolu s nami!

0

Mladé víno – toto spojenie sa už dostalo do uší asi každému, ale nie všetci by sme dokázali odpovedať na otázku, čo to vlastne je, čím sa líši od klasických vín, ako sa vyrába a z čoho, ako chutí a tak ďalej, a tak ďalej. Preto ti dnes všetky tieto otázky zodpovieme. Veď aj…

Potraviny s vysokým glykemickým indexom: Kedy si dať na ne pozor?

0

Zistiť, do akej skupiny, z hľadiska glykemického indexu, zaraďujeme konkrétnu potravinu, nie je náročné. Internet je totiž plný tabuliek, v ktorých nájdete hodnoty GI jednotlivých druhov ovocia, zeleniny, obilnín, mäsa aj rozličných nápojov či potravinových výrobkov. Len pre predstavu však môžeme spomenúť práve potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktoré by sme mali…

Zisti, čo je neuralgia, ako sa prejavuje a koho si vyberá za obete!

0

Ako už z názvu ochorenia vyplýva, predstavuje mimoriadne bolestivý stav, spojený s niektorým z konkrétnych nervov. V nasledujúcich riadkoch ti však podrobnejšie vysvetlíme, čo je neuralgia, ako sa prejavuje, kedy, prečo a u koho k nej dochádza a napokon, čo sa s tým dá robiť. Nikam neodchádzaj a zisti viac!

Vieš, čo potrebuješ na čistenie práčky? Vyskúšaj toto!

1

Stalo sa vám už niekedy, že ste vybrali čisto vypraté oblečenie z práčky a namiesto príjemnej vône aviváže ste cítili zatuchnutý zápach? Pokiaľ nie, tak máte buď novú práčku alebo veľké šťastie. Rovnako ako každú jednu vec v domácnosti, treba pravidelne čistiť aj práčku. Ako často a hlavne, akým spôsobom sa o jej údržbu…

Ženský pohľad na: Citroen C3, PureTech 82 - „milá autokabelka“

2

Malé autá a ja - nemala som ešte veľa príležitostí na zoznámenie. Zvyčajne dostanem na testovanie autá vyššej kategórie s poslednými technológiami, čomu zodpovedajú aj ich ceny. Vyrobiť autíčko nižšej kategórie, ktoré je zároveň pohodlné, atraktívne a technicky na úrovni, nie je také jednoduché.  Na trhu ich veľa nenájdete. Dnes mi dovoľte predstaviť auto…

Zápaly, mykózy, infekcie – dokáže si s nimi poradiť oreganový olej?

0

V dnešnom článku sa bližšie pozrieme na oreganový olej. Už ste o ňom počuli? Ak nie, mali by ste vedieť, že ide o prípravok s výraznými antibiotickými účinkami, ktorý je nápomocný pri liečbe viacerých zdravotných ťažkostí. Osvedčil sa napríklad pri tráviacich či kožných problémoch aj infekciách dýchacích ciest. Ak vás zaujíma, s čím všetkým vám…

TopDesať

10+ Každodenné veci, ktoré ťa dokážu naozaj rozčúliť

0

Experti na zdravie hovoria, že pitie príliš veľa kofeínu môže byť jedným z možných dôvodov podráždenosti, pretože tento nápoj zvyšuje tvoju produkciu adrenalínu a spôsobuje, že sa cítiš viac ostražitý. Avšak aj bez kávy môžeš naraziť na veci, ktoré ťa dokážu v každodennom živote rozčúliť do nepríčetnosti. [adrotate group="11"] Alebo…

Mláďatá týchto divých zvierat ťa dostanú svojou nevinnosťou

0

Každý z nás miluje mačiatka a šteniatka, no kto z nás sa zamýšľal nad tým, ako vlastne vyzerajú mláďatá zvierat, ktoré nájdeme vo voľnej prírode? Mačiatka a šteniatka sú pre nás samozrejmosťou. Je ich plný internet. Zabúda sa však na mláďatá divých zvierat, s ktorými sa zrejme nestretávame každý deň.…

Všadeprítomný minimalizmus. Aj taký je život v Japonsku

0

Japonsko je krajina, ktorá je u nás, Slovákov, považovaná za jednu z najvzdialenejších. Či už fyzickou vzdialenosťou alebo kultúrou. ako takou. Práve preto ju v redakcii považujeme za jednu z najzaujímavejších. Vedel si, že život v Japonsku charakterizuje všadeprítomný minimalizmus? :) V roku 2016 začal John Einarsen fotiť každodennú architektúru mesta Kjóto,…

Najkrajšie jaskyne na svete: Týchto 10 jaskýň ti vyrazí dych

0

Jaskyne sú mnohokrát ťažko dostupnými miestami, na ktorých existuje úplne odlišný život. Tie najkrajšie jaskyne na svete sú však naozaj veľkolepé. Dnes ti ukážeme 10 naj z nich. Tieto štrbiny a dutiny, ktoré sa vytvorili pod zemou, majú svoju veľkoleposť. Bádatelia ich preskúmavali už od nepamäti. Dobrodruhovia a prieskumníci tak…

Nevysvetliteľné javy na týchto fotografiách potrápia tvoje mozgové závity

0

Niektoré fotografie dokážu potrápiť nie len naše oči, ale aj naše mozgové závity. Na nasledujúcich fotografiách uvidíš nevysvetliteľné javy, ktoré zasa nie sú až tak nevysvetliteľné. Všetko na tomto svete má svoju logickú príčinu, teda aspoň väčšina vecí. Občas sa nám však podarí vytvoriť zvláštne fotografie, na ktorých si môžeme…

Rybár na sociálne siete zverejňuje svoje najdesivejšie úlovky z hlbín

0

Roman Fedortsov je rybár, ktorý trávi väčšinu času na mori. Jeho desivé úlovky z hlbín, ktoré ovládli sociálne siete, dokazujú, ako málo vieme o tom, čo sa skrýva v moriach... "Mám 39 rokov a už sedemnásť rokov pracujem ako rybár," povedal Roman pre portál Bored Panda. "Žijem v meste Murmansk v…