Je „zástrčkový zákon“ v súlade s Ústavou SR?

Publikované 11.09. 2018 o 13:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Na stole ale už aj v žalúdku „na vode“ a nielen mne ale aj vám, už viac rokov leží zaprášené tiež aj moje dávne podozrenie, že zákon o koncesionárskych poplatkoch pre „verejnoprávnu“ RTVS nie je v súlade s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR. Posúďte sami.


Občania so štátom takú obchodnú zmluvu neuzavreli. Bola na nich, na nás „uzavretá“. Ak by áno, potom platí obchodný zákonník a zákon na ochranu spotrebiteľa. A pravidlo: Má dať-dal.
Alebo pre „verejno-právnu“ RTVS platí: Akú mala, takú dala a predala? A my kúpili, ako za socializmu? A ak nechceš, nepozeraj!? Ale plať!?
Alebo má ísť o povinné mediálne „očkovanie“? A potom aj reálne čipovanie? Nepríde kúzelník, ale Veľký Brat s povinnými píplmetrami: Sledujete, nesledujete STV? Budú-nebudú problémy?

Zatiaľ platí: Plaťte a pozerajte čo len chcete.
Bude sa vo veci meniť Listina základných práv a slobôd, Charta práv EÚ, Ústava SR a slovenská legislatíva? A revidovať základné ľudské práva? Bude sa musieť Slovensko vzdať aj inštitútu právomoci svojich súdov? A povinne priznať aj manželstvá gejov a lezieb? Že bullshit? Hoax? Konšpirácia? Myslite si o tom, čo chcete, mne to je fuck.
Čo fšetko urobia pre záchranu „jednoty“ EÚ a budúceho super štátu a v rámci globalizácie a budovania európskeho paneurópskeho superštátu ako systému matrixu New World Order? Jedna vláda, jedna mena, jedno náboženstvo, jeden súd, jedno ministerstvo vnútra, spravodlivosti, zahraničia, práce , sociálnych vecí a „rodiny“, kultúry, športu, a pravdy?
A je-nie je to práve „naša verejnoprávna“ RTVS ako povinne-nepovinná „verejná služba občanom“ ktorá poslušne kolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného a nad európskeho matrixu západného imperialisticko-kapitalistického Globálneho Prediktora?
Vo „verejnoprávnej“ je až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice! Kotia sa aj v sorosovských „neziskovkách“! A potom idú do politiky ako „liberálni demokrati“!
Nie sú to práve tie kanibalské „Večere“ s Havranom a „silné polo dementné“ zostavy, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou, ruka v ruke s liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom a vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava?
Ohrozenie postavenia RTVS ako verejnoprávneho média vidím skôr v jej postavení a diablových detailoch, ktoré sa skrývajú v lákadlách, známych ako politický vplyv.
Ani Rada pre vysielanie a retransmisiu a najmä Rada RTVS nie sú nezávislé (lebo nedokázaný ale hypoteticky reálny lobing, korupcia, provízie).
Nehrozí nič také, ako anekdota: Bratislavská Tesla krátko pred Novembrom 1989 údajne vyvíjala vyšší dokonalejší typ rozhlasu po drôte tiež len s jednou stanicou, ako hlásnou trúbou „ústredného kúrenia“ ale ten sa nemal dať vôbec vypnúť a taký už nestihla. 🙂
Zatiaľ teda platí: Plaťte a pozerajte si čo chcete. Mimo verejnoprávnej RTVS relatívne riadne funguje relatívne štandardný trhový mechanizmus. RTVS sa ale nesmie (!) stať prostitútkou, predávajúcou a podkladajúcou sa pochybnému diváckemu vkusu, teda, nemá sa čo znižovať k divákovi a naháňať tak svoju sledovanosť, nesmie tým súťažiť s komerčnou a súkromnou Markízou alebo Jojkou, ako to seba pochvalne dáva „von“ na svoju titulku RTVS. Tie súkromné televízie má mať RTVS „na háku“ a ignorovať ich. Nemá sa čo s nimi porovnávať!
RTVS má ísť svojou „úzkou“ a „tŕnistou“ cestou, za ktorú ju osobitne platíme! Má svietiť nadštandardnou mentálnou a duchovnou úrovňou jej intelektu. Má si získavať a viesť svoju klientelu k túžbe po mentálne a intelektuálne vyšších obsahov, ktorý neponúkajú komerčné a bulvárne televízie.
RTVS ako každá verejnoprávna televízia je všade zrkadlovým obrazom mentality občanov Slovenska, ktorú svojou poctivou robotou má dvíhať a zveľaďovať.
Chronicky sa sťažuje na nedostatok financií. Lebo. Kto si nesťažuje? Vy ste so svojimi spokojní? A čo takto skromnosť a hospodárnosť?
Rozšafná RTVS by mala byť financovaná len čistých peňazí štátneho rozpočtu, ústavným zákonom. Občan, platiaci dane, odvody, aj osobitnú daň za RTVS, s jej financovaním už nemá mať vôbec nič spoločné! Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Zatiaľ je ale otázne, či to, čo RTVS zo zákona o RTVS má dať-dala občanovi je to, čo si občan žiada a za čo aj platí. A či by sme ako koncesionári (spolumajitelia akejsi s.r.o.!; čo koncesionár, to jedna akcia!) za ten peniaz nemali mať nárok dostať oveľa vyššiu mentálnu, intelektuálnu a duchovnú kvalitu ponúkaných televíznych obsahov…
A či je korektné, milá strana a vláda a prípustné, aby zamestnanci RTVS mali vyššie platy ako ústavní činitelia? RTVS je súkromný sektor?! Podnikateľský subjekt? Alebo hokejový, futbalový klub? A dožadovali sa navýšenia svojich príjmov navyšovaním koncesionárskych poplatkov? Hádam nepôjdu ešte aj „televízáci“ do štrajku? A čo tie ich „nové progresívne“ neo liberálne odbory? Sú to nikým riadne, poriadne a poctivo nekontrolovaní nenažraní zmrdi! Neprovokujem vás k závisti a nenávisti (!) ale k rozumu a logike vecí. a k skutkom.

Partnerská ČT pre RTVS nie je partnerskou, ale jej silným konkurentom, ktorú rozsahom a kvalitou programovej ponuky STV nechytá chytá ani za chvost, pretože ČT má dnes päť programov, spravodajskú a publicistickú 24, filmovú, dokumentárnu a publicistickú 1,2, ČTSPORT a ČTD/ART (cez deň deti a mládež, večer a v noci kultúra a umenie). ČT maká reálne 24 hodín denne! S trojsmennou prevádzkou!
Hoops! Má tiež aj svoje „muchy“ aj vo veci politickej neutrality.
STV si ale úplne, a bez kože na ksichte robí prázdniny, sviatky a voľné dni! Škandál! Robí to aj TA3, čert ju zober, je súkromná…
RTVS je povinnou plniť kritériá verejnoprávnosti, to znamená, že jej programová ponuka musí byť žánrovo a druhovo vyvážená, pestrá a bohatá pre príjemcov všetkých vekových, sociálnych a záujmových kategórií svojich sledovateľov. Na ploche dvoch programov to ale zjavne nie je v celom rozsahu a spektre možné. A ak sa komu nelúbííí, nech si prepne na Markízu, alebo na monoskop.
V porovnaní s ČT programovou ponukou je RTVS slabá až podpriemerná. Vraj lebo prachy. Ibaže platy v RTVS sú násobne vyššie ako platy ústavných činiteľov. Vysoko nad úrovňou priemernej mzdy. Ich platy sú porovnateľné so súkromným sektorom. Je RTVS súkromná televízia a rozhlas?
Takže prachy. V cenotvorbe za programy vládne extrémizmus predraženosti. Nik vo veci nekoná. Ale RTVS pýta od koncesionárov ďalšie prachy. A bol to Marek Maďarič. A s ním bývalý generálny RTVS Václav Mika. Ten niekoľkokrát žiadal zrušenie vysielania ČT na Slovensku, lebo čétéčka „odoberajú divákov slovenskej televízie“. Smrad! A za to môže ČT?! Takže voľný televízny trh niekde áno a inde nie? Niekde dobrý, niekde nie? Šľak ma ide trafiť! (Zdroj výroku: Julo Satinský).
Takže prachy. A tie treba vytiahnuť od koncesionárov. Zo štyroch aspoň na sedem eur.
STOP! Najskôr podrobný a poctivý hĺbkový finančný audit a potom sa na to možno pozrieme znova. Po analýze a konzekvenciách. A čo na to vy, čitateľská obec? A potom môže prísť otázka ako a eko ďalej…
Koncesionárske poplatky veľmi pripomínajúce nadštandardné zdravotné pripoistenie treba zrušiť ako proti ústavné. V tejto veci môže prebehnúť aj plebiscit, lebo pre zjavne pochybné koncesionárske poplatky neplatí zákaz referenda (!) ktorý platí len pre štátny rozpočet a základné ľudské práva. Občanov sa na ne a na ich práva nik nepýtal, boli nariadené a prikázané pochybným zákonom. V opore o nič! Zákon treba nechať prejsť ústavným súdom. Ak nemám pravdu, tak som sa mýlil. Za pokus pre nás, vás, povinní koncesionári, rukojemníci výpalného systému, mi to stojí. A aj vy mi za to stojíte.
Pozor, občania, bez ohľadu na nález ústavného súdu, nemôžete chcieť alebo nechcieť existenciu RTVS alebo jej časť STV (!) ale môžete, ak chcete, rozhodnúť o tom, či budete-nebudete platiť koncesionárske „výpalnícke“ poplatky televíznej „mafii“ ktorá sa tvári, že nie je a skrýva sa v hlbokých štruktúrach slovenského a bratislavského deep state, a rozhoduje aj o tom, aká je a bude RTVS. A o tom mnohí politici ani len netušia; ich záujem je pragmatický; byť čo najviac pred kamerami a mikrofónmi. Najmä vždy pred voľbami.
K ideológii, politikám a mediálnej manipulácii: Spravodajstvo a publicistika RTVS až príliš nápadne narieka a zalamuje rukami aj nohami nad nešťastnými imigrantmi a nenaplnenými „právami“ LGBTI dúhy; RTVS ju prezentuje ako „menšinu“. To je mediálna lož a mediálna manipulácia: Nie sú menšinou, nevykazujú definičné znaky menšiny! Lebo dôvod je ich nerovnorodosť. Heterogenita! Menšina je homogénna, rovnorodá.
Dajte si do vyhľadávača slovo memetika a vyčkajte, čo vám google zo svojej zbierky ponúkne. No, aj vás z toho mrazí..?
Falošný „ľudsko-právny“ pojem „sexuálna menšina“ je infekčný mém. Patrí do rámca širokého pojmu Overtonovo okno. Do cieleného rámca adresnej mediálnej manipulácie. Cieľovou skupinou ste vy (!) a ľudsko-právne prevažne  negramotná verejnosť. Svojou vinou. Každý je slobodne zodpovedný za svoju gramotnosť. Aj vo veciach základných ľudských práv a práv.
Konzekvencie: Ak by dúha bola menšinou, čo nie je, už dávno by bola v režime základných ľudských práv jej dúhy ako údajne diskriminovaná, údajne utláčaná údajná „sexuálna menšina“ (lož!) a v režime a dikcii Európskeho súdu pre ľudské práva, a následne, potom vo veci už nesvojprávna (!) Slovenská republika by im automaticky musela priznať inštitút manželstiev párov rovnakého pohlavia aj s príslušenstvom.
A na tejto mediálnej manipulácii sa vedome-nevedome (negramotne) aktívne podieľa aj RTVS. A nemá ju v tom kto zastaviť. Lebo ľudsko-právne sú negramotní aj politici a právnici. Ale aj (!) niektorí ústavní právnici!
Zároveň je ale treba veľmi pozorne a dôsledne preskúmať RTVS, či je tak, ako jej ukladá zákon, ideologicky, politicky nestranná, neutrálna, pravdivá, objektívna a komplexná a apolitická, akou má byť a za akú sa falošne vydáva. Pozor, ak by takou bola, pre systém a metasystém matrixu by taká televízia bola nežiaduca a nepotrebná. Systém a metasystém matrixu západného Globálneho Prediktora a ním je celý euro atlantický ideologický a politický svet západnej civilizácie a kultúry, v ktorom vládne jednotná ideológia (sú dve: multikulturalizmus a rodová ideológia) a z nej vyplývajúce systémové politiky, potrebuje jeho systému matrixu poslušnú a len akože (!) „verejnoprávnu“ televíziu!  Ak by takou RTVS nebola, je pre systém matrixu západného transatlantického Globálneho Prediktora úplne na prd! Nepoužiteľná a nežiadúca.

Kto vie čítať správy mediálneho mainstreamu vie, o čom tu „točím“ pretože vie prečítať kontext a podprahový podtext napríklad aj zo správ, hodnotiacich situáciu nielen v Nemecku a Francúzsku, ale už aj (mediálne!) vo Švédsku, o ktorom ešte pred 14-timi dňami spravodajsky ani „nepáchla“. Ľudia! To úžasné, akože socialistické, slniečkárske a vítačské už roky multikulti Švédsko je na kolenách! Beztak skoršia slabá zdravotnícka starostlivosť už pred imigračnou vlnou 2015 sa dnes ešte viac prepadla, pretože sa o ňu a so sociálnymi dávkami asi 35 eur na deň treba deliť aj s imigrantmi!
Farizejská a s režimom systému matrixu kolaborujúca RTVS ale zalamuje rukami aj nohami akurát len nad vzostupom pravicového anti imigračného „antisystémového extrémizmu“.
Vo voľbách oslabili socialisti a posilnila demokratická pravica! Švédsko sa už viac mesiacov zmieta v násilí a plameňoch (horia tam celé parkoviská)!
Proti sebe stoja ľavica a pravica a medzi nimi slabučká sociálna demokracia. A nevie si rady s údajne 61 entitami, blízkymi no-go-zones. Tam sa strieľa už so samopalmi a automatmi, bojujú tam zločinecké gangy proti sebe aj medzi sebou, moslimovia už viacgenerační, sa dožadujú islamského štátu a práva šaría! Už viac rokov na písme varujem pred islamom! Výsledok nula. Len následky. Nemecko, Francúzsko a už aj Švédsko, stoja na okraji občianskej vojny!
Slovensko, nedopusť to doma! Urob už konečne poriadky s neoliberálmi slniečkárskej, vítačskej, psychicky chorej, xenofilnej novej neomarxistickej ľavice, ktorá politicky rozvracia ústavné zriadenie Slovenska!
Moje nedávne info z prvej ruky: Blízki susedia majú dcéru, ktorá sa vydala do Švédska. S manželom majú dve malé detičky. Chodia sem za rodičmi. Boli tu cez prázdniny a pár krát sme sa stretli, a než som ich detičkám dal čerešne a višne  „zamestnal ich“ oni papkali, pýtal som sa ich rodičov a oni ochotne „spievali“. Mienia odísť zo Švédska. Prísť žiť na Slovensko. Zlaté Slovensko, zatiaľ tým cudzím a neprispôsobivým zlom nedotknuté…

Treba preskúmať editáciu správ či RTVS ako povinne-nepovinná akože „verejná služba občanom“ nekolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného, paneurópskeho matrixu Globálneho Prediktora a deep state USA, ktorý nám cez Brusel do hláv „tlačí“ akési „európske liberálne hovnoty“ propagáciou a prevýchovou k multikulturalizácii a genderizácii Európy, usilujúc o likvidáciu pôvodných tradičných európskych hodnôt, založených na kresťanstve, výlučnom a jedinečnom manželstve muža a ženy a tradičnej rodiny, a „pracuje“ na zrušení pojmov štátotvorný národ a vnútorný a vonkajší národno-štátny záujem ako anti európsky anachronizmus. A zároveň nás v orwellovských „hodinkách hnevu“ k rusofóbnej a paranoidnej nenávisti voči Rusku…
Sami zločinci a zlodeji ukazujú na údajných zločincov a zlodejov (ako z učebnice!).

Nie je vo „verejnoprávnej“ RTVS až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice? Nie sú to práve tie kontroverzné Večere s Havranom a „silné polo dementné zostavy“ a neviem, čo ešte pozerávam len námatkovo pre kontrolu, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou a liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom, vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava? Kedy už konečne aj OČTK dôjde, že jednou z príčin pravicového extrémizmu je najmä neomarxistická nová „progresívna“ radikálna ľavica?
RTVS ako každá verejnoprávna televízia je priebežným zrkadlovým obrazom mentálnej úrovne občanov Slovenska, ktorú svojím dielom má dvíhať a zveľaďovať. Sťažuje si na nedostatok financií. Lebo. Zastávam názor, že RTVS by mala byť financovaná zo štátneho rozpočtu, nemenným ústavným zákonom. A občan, platiaci dane, s financovaním RTVS nemá mať už čo spoločné. Platí navyše. Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Či bude-nebude mať sledovateľov je-bude jej problém.
Ešte že mám „moje“ (nie Mikove!) čétéčka a je mi ešte láskavo dovolené „preklikávať“ sa ovládačom k iným televíziám…
Slovensko má  5 a pol milióna obyvateľov a dva STV programy. Česko má 10 miliónov a 5 verejnoprávnych programov ČT! V porovnaní so stavom pred r. 1990, by si už viac Česi nemohli priať, majú kompletku.
Ale my, pred sebou a vo vlastných očiach, úžasní Slováci, sme sa neposunuli nikam. Lebo sa o svoje veci nestaráme. A hľadíme do hrncov a tanierov druhých…
Za seba tretí program nepýtam. A na už  český už nadštandard až luxus, nemáme finančne ani mentálne. STV má veľa interných a externých, najmä pijavíc. A nerobte z nás blbcov.
STV je pre koncesionárov no-go zóna.
Od STV žiadam:
1. Skvalitnenie a rozšírenie spravodajstva, odideologizovanie a odpolitizovanie žurnalistiky a publicistiky. Nezatĺkať. Nemanipulovať. Neprajem si propagandu.
2. V časti spravodajstvo prestať informovať selektívne, podľa „čo sa nehodí, škrtnúť!“ Okamžite skončiť s cenzúrou! Je proti ústavná! Chcem pravdu. Nemajte ma za hlupáka!
3. Skvalitnenie a posilnenie filmovej a náučnej dokumentaristiky;
4.Odobrať lacné, výpredajové lacné filmové sračky, po ktorých už ani pes neštekne, a pridať „menšinovú“ hodnotnú kvalitu (porovnajte slovenskú s českou filmovou ponukou);
5. Pridať programy pre deti a mládež, posilniť umenie a kultúru. Chceme vidieť a počuť BHS, Bratislavské džezové dni a byť na festivaloch a prehliadkach umenia.
6. Nemyslím si, že športu je v televízii málo, myslím si ale a viem, že Česi majú Sokol a Orol, Slováci majú hovno. Už ani Zväzarm. A kedysi boli úžasné spartakiády!
Len pozeraním na šport pri chrumkách a pive si nezašportujete, akurát stlstnete.
A infarkt nie je šport.
Športových prenosov je dosť, sú v bohatej ponuke aj iných „neverejnoprávnych“ televízií. Ich príjem umožňuje už aj DVBT. Nie sme odkázaní na STV. Ani v rómskych osadách.
7. Hospodárne využívať financie a vysielací čas dňa.
V RTVS si neprajem ani cítiť sírny zápach propagácie akejkoľvek ideológie, tá vo verejnoprávnej televízii ani v spoločnosti nemá čo hľadať, lebo ju a správne, zakazuje Ústava SR! Žiadam kontrolu dodržiavania Čl.1 odsek 1.: „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo!
A žiadam, aby sa v školách povinne a nahlas čítala preambula Slovenskej ústavy! A aby bola dodržiavaná aj v údajne „verejnoprávnej“ RTVS! Ale tá si pojem verejnoprávnosť ako verejná služba občanom, Ústavu a jej preambulu vysvetľuje „po svojom“.

Dlhodobo sledujem nekorektné správanie Rady vo veci rovnoprávnosti, rovnakých práv a zastúpenia a rovnakého zaobchádzania vo veci hostí spravodajstva a publicistiky. Moje oprávnené podnety Rada RTVS zamietla. Lebo ako koncesionár nie som pre Radu RTVS partner. Už to neskúšam. Takzvaná „verejnoprávna“ je pre ľud, ktorý ju platí ako jej spoluvlastník, nedostupná. Neponúka ani fingovanú reláciu Nad listami našich milých divákov“…
A tak si prepínam na čétéčka. A pozdravujem Václava Miku.
A Rade RTVS sa treba pozrieť na príjmy a daňové priznania.

V RTVS si neprajem ani cítiť sírny smrad propagácie žiadnej ideológie, vo verejnoprávnej televízii žiadna ideológia nemá čo hľadať! Rade RTVS sa treba pozrieť na majetkové priznania.
Mám šajn o etike a etikete žurnalistiky (redaktori a moderátori). Ak sú politici osobnosťami, v médiách idú na dračku! Ak takými nie sú, ich smola. Mali by odísť aj s politiky (smog).
Ale takto, páni redaktori a moderátori, nie (!): Dobšinský je klon českého Takáča: Sú to „opoziční politici a straníci“ a cenzori ich „antisystémových“
terčov ich „verejnoprávneho“ mediálneho lynču. Blbouni nejapní!
Čo je redaktora do toho, že Kotleba je nacionalista? Čo je Takáča do Tomia Okamuru?! Škandalózne! Záznam (Drzého a bezočivého Takáča by som na hodinu vyhodil!):
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058040904/

Som tu na vyslovenie podozrení aj za vás, ale nie na to, aby som vás suploval, ale platený RF cez ruskú ambasádu prevodom rubľov na eurá a môj osobný účet.
Platí ma kremeľsky!
A chcem vedieť, prečo RTVS tak nenahraditeľne potrebuje práve pseudo filozofa a pseudo teológa Michala Havrana a práve jeho (?) toho neomarxistického neo liberálneho novo ľavičiara a neofašistu!??
Občiansku neposlušnosť a rebéliu neodporúčam. Zástrčkový zákon platí, sú tam pokuty a exekúcie…
Nájde sa niekto, aj po vašom prezdieľaní tohto článku, kto sa veci ujme? Tu je podané vysvetlenie:
https://www.facebook.com/groups/334767553719576/permalink/418170162045981/?comment_id=418193648710299&reply_comment_id=418260075370323&notif_id=1536581743441673&notif_t=group_comment
Odporúčam toto dostupné a legálne riešenie
Podnet pre Ústavný súd, o preskúmanie zákona o koncesionárskych poplatkoch a jeho súladu s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR.
V možnosti je prevzatie veci občianskymi iniciatívami, ale stačí podnet jedného jediného občana, vo veci netreba ani petície ani podpisové hárky (nič spoločné s petičným právom, priamou demokraciou ani referendom).
Poznámka pre porovnanie: Orientačným a informačným referendom by bolo možné zákonodarným zborom ustáliť optimálny vek odchodu do dôchodku u mužov aj žien zákonom alebo ústavným zákonom…
Nič naviac, žiadne „cirkusy“ len normálne, vecne, laicky, jasne a zrozumiteľne, netreba pritom ani chamtivého a predraženého právnika, palmáre nech mu platia stíhaní zločinci, treba len podľa pokynov a predpísaných krokov vyplniť priložený elektronický formulár a uviesť predmet podania, a ním je:
Podnet na preskúmanie súladu „zástrčkového zákona“ (Zákon o koncesionárskych poplatkoch) s Ústavou SR:
https://www.ustavnysud.sk/podanie?formCategory=3&langId=sk&docSetId=3
Iba si treba riadne odsledovať potvrdenie o prijatí ústavnej sťažnosti, podnetu. Komunikácia s ústavným súdom prebieha riadnou poštovou alebo elektronickou cestou, mailom. Čo bude chcieť ústavný sudca spravodajca od oznamovateľa/ky chcieť, to si dodatočne vypýta prostredníctvom súdneho úradníka. Tu ale niet čo:
http://www.epi.sk/zz/2012-340
Záverečný doplnok, poznatok K novému redaktorovi Jozef HAJKO (STV1 O päť minút 12)
Redaktor a moderátor nie je na to aby zastupoval a obhajoval alebo odmietal akúkoľvek ideológiu, politiku (vnútornú, zahraničnú SR, EÚ, USA, Ruska…) politickú stranu, koalíciu (vláda) ani opozíciu.
Zamestnanec RTVS ako redaktor a moderátor nemá v štatúte práce stavať proti sebe globálny geopolitický prediktor USA, EÚ ani RF (Rusko) alebo Číny.
Redaktor kladie otázky, počúva hostí a časovo, proporcionálne, vyvažujúco, moderuje diskusiu. To je asi tak „fšetko“.
Tí, ktorí si majú tvoriť a dotvárať názor, sú výlučne adresáti a príjemcovia debaty, koncesionári.
RTVS je zo zákona verejnoprávna, neutrálna, neideologická, apolitická inštitúcia, verejná mediálna služba, platená koncesionármi.
RTVS nie je ideologicky ani politicky vpravo ani vľavo.
RTVS je a má byť „nad vecou“.
Redaktori typu Dobšinský (Z prvej ruky, Sobotné dialógy) Daniel Takáč (ČT24) vo verejnoprávnej televízii nemajú čo hľadať.
A nie je žiaduce, aby z monitorov televízorov striekala do vašich, našich obývačiek, krv.
Mentálne vykradnutých Dolinského (TA3) alebo už bývalého Strižinca som tiež nemusel ani nemusím, žiaľ, prvý ostáva.
Autora článku, a všetkých „tiež novinárov“ ktorí majú opačný názor, treba okamžite zbaviť štatútu „novinárov (žurnalistov)“.
Majú leví podiel na rozdúchavaní a šírení zloby a nenávisti v spoločnosti!
Sú to najmä zamestnanci denníkov N a SME.
Dôvod: Neprofesionalita a spreneverovanie sa etickým princípom a kódexu žurnalistiky.
Tento negramotný dement (priložený článok) si mýli verejnoprávnu so súkromnou televíziou a nabáda RTVS na porušovanie zákona!
Škandalózna negramotnosť a hlúposť!
Koncesionári, sledovatelia politických debát v STV, ak budú chcieť krv, majú možnosť a právo, kliknúť si trebárs kamsi na býčie zápasy:
https://dennikn.sk/blog/1226605/novy-moderator-vratil-uroven-o-5-minut-12-do-90-tych-rokov/?ref=box
Odporúčam kritickým a krvilačným „novinárom“ zmienených médií, aby svoje hovnotenie práce nového redaktora STV a O päť minút12 odložili až na čas po jeho „zábehu“. Ten chumaj to urobil „začerstva“ hneď po skončení relácie a jeho „bomba článok“ vyšiel v „enku“ v nedeľu popoludní…
Čo myslíte, prečo tieto noviny nekupujem, nepredplácam a úplne mi stačí rozkliknúť titulku, preletieť perex a kúsok ďalej, než sa text „stratí“ ako platený „exkluzívny“ obsah denníkov N a SME..?
Lebo prečo?
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickyobcan

Už obvykle, pre diskutérov „Úprimne odpúšťam všetkým!“ Rudolf Slezak, Paula, Faith a ďalší (u mňa noví…)…
Ak neviete čítať a moje články aj preto nečítate, neoznamujte mne a ostatným svoje hendikepy v diskusii pod mojím článkom. Verejne sa zhadzujete. A píšete na seba.
Nechajte čítanie čitateľsky gramotným a nezahlcujte diskusie spamom, trollingom, osobnými animóznymi útokmi a urážkami ad hominem, vašou zlobou, diskusným „psycho“ terorizmom, nenávisťou a hate speech…
Čo si najmä niektorí z vás napíšete, budete aj čítať, dostanete účet a faktúru.


Sústavne porušujete kódex diskutujúcich a právny poriadok Slovenskej republiky. Páchate priestupky, prečiny a trestné činy.


Aj pre ďalšieho „slušáka“ dokonca „kresťana“ s už deviatym „kresťanským“ nickom:
Praskli ti nervy? Z falošného kresťana je kto? Toto je čie evanjelium? A čo mi ty chceš odpustiť? Kto si? Stal sa z teba zrazu „letničiar“? Dostal si „ducha“? A máš na hlave aj plameň ako 162 letničiarov v tej hornej miestnosti? A začal si „hovoriť jazykmi“? Toto je tvoje evanjelium? Ty magor!


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Český slávik 2018 sa neuskutoční z dôvodu zmeny systému hlasovania

Praha 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Bohdan Kopčák)   Populárna hudobná anketa Český slávik sa tento rok neuskutoční, informoval vo štvrtok spravodajský server iDNES.cz. "Problémy posledných ročníkov ukázali, že veľmi otvorený systém hlasovania sa v období rýchleho rozvoja sociálnych sietí ukázal ako jednoducho zneužiteľný," povedal pre český denník Právo Jaroslav Těšínský z…

Francúzska vláda zriadi múzeum na pamiatku obetí terorizmu

Paríž 20. septembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Ludovic Marin/Pool Photo via AP)   Francúzsko bolo v uplynulých rokoch terčom viacerých krvavých teroristických útokov. Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil zriadenie pamätného múzea na počesť obetí terorizmu. Oznámil to v stredu na obrade zorganizovanom združeniami obetí. Podľa jeho slov príslušný výbor začne na projekte okamžite…

Na Starých Horách sa zabúda, trápenia a krivdy nahrádzajú chvíle šťastia

Staré Hory 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Púť nie je o očakávaní, že sa tam kdesi za stromom zjaví Panna Mária, ale o tom, že pútnik zabúda na osobné trápenia, odpúšťa krivdy a prežíva chvíle naplnenia šťastím, čo vôbec nie je málo. Pre TASR to uviedol dlhoročný mestský poslanec…

V Japonsku Šinzó Abe bol znovuzvolený za predsedu Liberálnodemokratickej strany

Tokio 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Koji Sasahara)   Japonský premiér Šinzó Abe bol vo štvrtok znovuzvolený do funkcie predsedu vládnucej Liberálnodemokratickej strany (LDP), čo mu otvára cestu k trom ďalším rokom v najvyššej exekutívnej funkcii v krajine. V straníckom hlasovaní Abe porazil svojho jediného vyzývateľa, bývalého ministra obrany Šigerua Išibu, informovala…

Kto má šancu pripraviť o kreslo „večného“ primátora Bardejova Hanuščáka? Porazí ho Andrej Gmitter?

Bardejov 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP)   Bardejovu - perle východného Slovenska, mestu s najkrajším námestím, kúpeľmi a čarovnou prírodou, šéfuje už skoro 20 rokov Boris Hanuščák. Mnohí v meste si myslia, že po tak dlhej dobe mu už chýbajú nové myšlienky a hlavne ťah na bránu. Vedenie mesta je pre neho už rutinou…

OSN: Pestovanie koky v Kolumbii dosiahlo rekordnú úroveň

Bogota 20. septembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Silvia Izquierdo)   Mohlo by to znamenať, že produkcia kokaínu vzrástla odhadom až o 31 percent. Pestovanie koky používanej na výrobu kokaínu dosiahlo v Kolumbii rekordnú úroveň. Vyplýva to z najnovšej správy Úradu OSN pre drogy a kriminalitu zverejnenej v stredu. Podľa jej údajov pestovanie koky stúplo…

Poslanci dnes majú po troch dňoch diskusií hlasovať o novele zákona o politických stranách

Bratislava 20. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   SNS chce cez pozmeňujúci návrh presadiť, aby sa meno člena štatutárneho orgánu strany nemohlo nachádzať v jej názve Poslanci Národnej rady SR dnes majú po troch dňoch diskusií hlasovať o novele zákona o politických stranách. K návrhu predložili viaceré pozmeňujúce návrhy opoziční poslanci,…

Britský veľvyslanec v SR vo štvrtok odovzdá cenu Ľubomírovi Feldekovi

Bratislava 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska si 25. výročie nadviazania diplomatických vzťahov so Slovenskou republikou pripomenie udelením Ceny veľvyslanca. Vo štvrtok ju na slávnostnej recepcii dostane slovenský básnik, prozaik, dramatik a prekladateľ Ľubomír Feldek. "Pán Feldek sa na Slovensku zaslúžil o…

Hampl: V Európe sú mladí moslimovia, ktorí majú vojenský výcvik. Dnešná generácia by sa im ubránila, ak by boj prebiehal klikaním myšou alebo pojedaním čipsov

Praha 20. septembra 2018 (HSP/Foto: PH)   Európa aktuálne čelí viacerým dôležitým problémom. Medzi sociálnymi vrstvami vzniká čoraz väčšia ekonomická priepasť. Ľudia prestávajú veriť politickým elitám i samotnému politickému systému. Problémy znásobuje aj mohutná migračná vlna. Dokáže sa dnešná mladá generácia ubrániť prípadným útokom? Prečo štátnici dopustili porušiť jeden zo základných atribútov…

V Nemecku na mieste protestu proti výrubu vzácneho lesa zahynul novinár

Berlín 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Christophe Gateau)   Jeden z novinárov pokrývajúcich sledovaný protest ochrancov prírody proti výrubu lesa v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zahynul v stredu pri páde z veľkej výšky. Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Policajný hovorca Paul Kemen označil prípad…

Čo sa stalo predtým, ako prezident Finančnej správy František Imrecze podal demisiu?

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP-Ivan Lehotský)   František Imrecze, prezident Finančnej správy SR, nečakane oznámil, že odchádza z funkcie. Stalo sa tak na zasadnutí výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, na ktorom Imrecze poslancom vysvetľoval, aká je pravda o medializovanej záležitosti ohľadne údajných colných podvodov, na ktoré mal…

Victoria Beckham nebola v škole populárna

Bratislava 20. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Joel Ryan)   Interpretka tiež uviedla, že pre ňu nebolo nikdy nič jednoduché. Anglická speváčka a módna návrhárka Victoria Beckham v škole nebola populárna. Interpretka, ktorá sa preslávila v skupine Spice Girls, to prezradila v rozhovore pre magazín Glamour. "Objavte, kto ste. Hovorím to od čias,…

Dopúšťa sa Maďarsko telesného týrania migrantov? Alebo ide len o lživé obvinenia EÚ-pozorovateľov?

Budapešť 20. septembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)   Viktor Orbán sa ako prvý a hneď od začiatku postavil nebojácne proti utečeneckej politike kancelárky Merkelovej, a to v čase keď sa ešte naplno opájala svojimi „úspechmi“ a dávala sa servilne oslavovať Obamom, Clintonovou a ďalšími ako novodobá, druhá matka Tereza. Vtedy…

Lídri oboch Kóreí absolvovali výstup na posvätnú horu Pektu

Pchjongjang 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pyongyang Press Corps Pool via AP)   Juhokórejský prezident Mun Če-in a severokórejský vodca Kim Čong-un podnikli vo štvrtok na záver trojdňového summitu oboch Kóreí neobvyklý výstup na horu Pektu. Severná Kórea považuje túto sopku, ležiacu na hranici medzi Čínou a KĽDR, za posvätnú. Informovali o…

„Padajúce rakety a výbuchy nad morom“: Svedkovia prehovorili o izraelskom útoku na Latakiu

Lakatia 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Svedkovia popísali izraelský nálet na Latakiu v Sýrii, pri ktorom videli ako bolo ruské lietadlo Il-20 tragicky zostrelené protilietadlovou raketou. Keď hovorili pre agentúru RT Ruptly, obyvatelia uviedli, že videli padajúce rakety a obrovské výbuchy. Miestny muž Ammar Altounji vyhlásil, že incident sa…

Sauli Niinistö: Zo strany Ruska niet ohrozenia

Moskva 20. septembra 2018 (HSP/kp.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari )   Ruský senátor Alexej Puškov, ktorý okomentoval slová fínskeho prezidenta Sauli Niinistö, že zo strany Ruska niet nijakého ohrozenia, poukázal na to, že Fínsko sa nesnaží v NATO a na Západe „vylepšiť si svoje postavenie“  za cenu šírenia výmyslov. Sauli Niinistö vraj nevidí nijaké hrozby…

Zranených z posledného incidentu v Sailsbury pustili z nemocnice

Salisbury 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Filippov)   Muž a žena, ktorí boli zranení počas posledného incidentu v Salisbury, boli prepustení z nemocnice, ako uviedla polícia Wiltshire County na Twitteri. "Obaja, ktorí boli odvezení do nemocnice po incidente v centre mesta v nedeľu večer, boli prepustení. Neberieme tento incident ako podozrivý,"…

Keď sa výrobca pálenky rozhodne vychovávať národ k multikulturalizmu a sekundujú mu slniečkari a mimovládkari

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   V pondelok bola na tlačovej konferencii v Bratislave predstavená nová kampaň značky Absolut pod názvom „Slovensko žije všetkými farbami“, ktorej súčasťou bol aj prieskum miery akceptovania cudzincov občanmi. Cieľom kampane má byť, aby si čo najviac Slovákov uvedomilo, že farba pleti neurčuje to, kým…

TopSpeed

Toto sú bojovníci o titul Svetové auto roka 2019

0

Anketa Svetové auto roka 2019 v pôvodnom názve World Car of the Year 2019 už pozná všetkých "súťažiacich". Ide o viac ako 30 automobilov, zväčša aj v Európe dobre známe, niektoré tu vôbec nepoznáme. Spolu s hlavnou anketou však budú súťažiť aj vo viacerých podkategóriách ako luxusné svetové auto roka, športové svetové auto roka,…

Poznáme všetky motory pre športiak BMW Z4

1

Po premiére BMW Z4 na pláži Pebble Beach tu konečne máme plné odhalenie všetkých špecifikácii. Svetu doteraz ukázali iba vrcholnú Z4 M40i. V ponuke bude podstatne viac motorov. Poznáme všetky dostupné motorizácie a papier odhalil aj krutú pravdu. Američania sa dočkajú výrazne silnejšej Z4 ako Európania. Na vine sú pravdepodobne emisie.

Ferrari Monza SP1 a SP2, limitka s najsilnejším V12

0

Ferrari pri predstavení novej stratégie ukázalo aj prvé autá modelového radu Icona. Nové Ferrari Monza SP1 a SP2 majú pripomínať ikonické pretekárske stroje z konca 40-tych a potom 50-tych rokov minulého storočia, napríklad Ferrari 166 MM, 750 Monza a 860 Monza. Dizajnérsky na toto obdobie odkazuje hlavne absenciou strachy a čelného skla. Pod retro dizajnom…

Prvý Česko-slovenský Hyundai i30N Meet 29.9. Slovakiaring

1

Ak by ste mali vybrať auto, ktoré za posledný rok urobilo najväčšiu dieru do sveta, ktoré by ste vybrali? Za mňa by to bol určite Hyundai i30 N. Donedávna nepredstaviteľná kombinácia Hyundai a športovosť sa dali dohromady a vyšiel z nej doslova zázrak. Stavaný bol na prekonanie Golfu GTI, avšak tam zďaleka…

Ferrari potvrdilo nástupcu LaFerrari, hybridy, V6 a SUV

0

Ferrari predstavilo stratégiu na najbližších pár rokov. Ekologická vlna už dorazila aj do Maranella, automobilka naskakuje na hybridizáciu portfólia, chvalabohu to nebudú všetky autá. Do roku 2022 chcú mať 60 % áut s hybridným pohonom. To veľmi nepoteší Tifosov, ale snáď to tých zvyšných 40 % zachráni. Automobilka ale verí, že…

Bude maximálna rýchlosť na rakúskych diaľniciach 140 km/h?

2

Pred zhruba mesiacom sme priniesli informáciu, že na rakúskych diaľniciach sa zmenila maximálna rýchlosť. Na dvoch diaľniciach u našich susedov navýšili maximálnu povolenú rýchlosť na 140 km/h. Je to v štádiu skúmania dopadov. Tá mala trvať iba rok. Bol to akýsi pilotný projekt. Po krátkej chvíli tu máme prvé ohlasy od kompetentných.

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x balíček produktov Lacalut sensitive - pre citlivé zuby!

0

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo mávame rôzne problémy s našimi zubami? Síce pravda nie je veľmi príjemná, ale za všetky problémy si poväčšine môžeme sami.  Aj keď sa mnohí vyhovárame na genetiku a na našich rodičov, je to vždy lepšie zvaliť na niekoho iného, ako uznať, že vinníkmi sme skutočne len…

Pozor, vírusová faryngitída útočí: Zisti, ako ju odlíšiš od angíny!

0

Spolu s daždivým počasím, studenými ránami a melancholickou náladou, nám príchod jesene prináša aj obdobie chrípok. Posledné roky sa nám často stáva, že symptómy, ktoré pociťujeme, nevieme ani poriadne zaradiť a preto nevieme, či sme len prechladnutí, máme chrípku či niečo vážnejšie. Odhaľte základné príznaky, ktoré má vírusová faryngitída a spoznajte tiež najlepší…

Prepeličie vajíčka: Pozri sa, čo obsahujú a prečo ich používať!

0

Prepeličie vajíčka sú vysoko cenené vďaka svojej nutričnej hodnote. Už to je pomerne veľký dôvod, prečo ich zaradiť do svojho jedálnička, čo povieš? A to je len začiatok, pretože tých dôvodov je oveľa viac. V dnešnom článku si prejdeme všetky benefity týchto vajíčok, pozrieme sa im pod škrupinku, aby sme zistili, čo…

Domáce masky bez chémie: Jablková, mandľová a šípková, ktorú skúsiš?

1

Ktorá z nás by nechcela byť krásna, avšak ani nie tak s pomocou mnohých vrstiev mejkapu, ale prirodzene - vďaka zdravej pleti? Či už si nositeľkou normálnej, suchej, zmiešanej, mastnej, citlivej, problematickej, aknóznej,... jedným slovom akejkoľvek pleti, máme pre teba návod na prípravu domácich masiek, ktoré obsahujú samé zdravie a žiadnu chémiu. Domáce…

Xylénové pižmo: Len prenikavá vôňa alebo aj nebezpečná hrozba?

0

Xylénové pižmo (Musk xylene) je pojem, dobre známy predovšetkým tým, ktorí sa čo i len trošku orientujú v kozmetike, najmä parfumérstve. Okrem parfumov býva častou syntetickou prísadou aj prípravkov na zmäkčenie textilu, rôznych osviežovačov vzduchu alebo čistiacich prostriedkov. Pižmo mnohí poznáme aj pod pojmom mošus. Ale napadlo by ti túto zložku tých…

Recept na tekvicové rizoto trochu inak: Toto mu dodá šmrnc!

1

Tekvicová sezóna je v plnom prúde a ako v prípade cukiet, aj tekvice sa každá dobrá gazdinka snaží zužitkovať čo najlepšie, najzdravšie a najpestrejšie. Preto ti dnes prinášame návod na prípravu skutočnej tekvicovej lahôdky, ktorú si okamžite obľúbiš. Recept na tekvicové rizoto počíta s tekvicou hokkaido a ryžu, ako hlavnú zložku bežného rizota, dnes nahradíme bulgurom.…

TopDesať

PRED A PO: Tieto fotografie ťa chytia za srdce

0

V našich životoch sa dejú malé aj veľké zmeny. Dokonca tie malé si niekedy zaslúžia viac našej pozornosti, ako tie veľké. Tieto fotografie ťa chytia za srdce. Poukazujú na veci, ktoré sa veľmi rýchlo zmenili. Či už sú tie zmeny pozitívne, alebo negatívne, mali by sme pamätať najmä na to,…

Máš zlý deň? Nezúfaj, títo ľudia ťa určite tromfli

0

Máš dnes zlý deň? Nezúfaj! Títo ľudia ťa s určitosťou dokázali tromfnúť. A to v tak veľkom štýle, že pri týchto fotografiách zabudneš na svoje vlastné problémy. "Mám zlý deň." Fráza, ktorú mnoho z nás používa tak 5 - 6 krát do týždňa. Je pondelok, musím do práce, mám zlý deň.…

Svet bez moderných technológií: Takto vyzerala Európa v roku 1904

0

My v redakcii sa chopíme každej šance vidieť niečo, čo sme ešte nevideli. Napríklad staré, historické fotografie. Tie majú zaručene svoj šmrnc. Obzvlášť, ak ležali vyše 90 rokov bez povšimnutia a obzvlášť, ak ukazujú, ako vyzerala Európa v roku 1904, ešte ako svet bez moderných technológií. Pred 25 rokmi Bill…

Ľudské reflexy: 10 vecí, o ktorých ani nevieme, že ich robíme

0

Nezáleží na tom, akej farby je tvoja pokožka, alebo kde si sa narodil. Nezáleží ani na tom, či si bohatý, chudobný, mladý, alebo starý. Každý človek na svete má vrodené inštinktívne správanie, takzvané reflexy. Vedci ešte stále skúmajú reflexy a rozvíjajú rôzne hypotézy o ich funkcii. Mnoho inštinktov však naďalej zostáva evolučným tajomstvom.…

Šialenci zachytení na týchto bláznivých fotografiách

0

Šialenci - ľudia, ktorých môžeme stretnúť takmer kdekoľvek. Najčastejšie ich však stretávame na ulici. Zopár z nich taktiež nájdeme v práci a škole. No a ak takéhoto šialenca nevidíš, je veľmi pravdepodobné, že tým šialencom si práve ty. Tieto bláznivé fotografie ti dokážu, že šialenci sa nachádzajú takmer kdekoľvek. Títo…

Medveď ako masér, či presun budovy: 10 historických fotografií

0

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Ak by sme ti povedali, že niektorí kočovní cigáni mali na masáže zviera (konkrétne medveď), zrejme by si nám neuveril. Zrejme by si nám neveril ani vtedy, ak by sme ti opisovali presun budovy spred viac ako 30 rokov. Preto tu máme týchto 10…