• Je „zástrčkový zákon“ v súlade s Ústavou SR?

  Publikované 11.09. 2018 o 13:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Na stole ale už aj v žalúdku „na vode“ a nielen mne ale aj vám, už viac rokov leží zaprášené tiež aj moje dávne podozrenie, že zákon o koncesionárskych poplatkoch pre „verejnoprávnu“ RTVS nie je v súlade s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR. Posúďte sami.


  Občania so štátom takú obchodnú zmluvu neuzavreli. Bola na nich, na nás „uzavretá“. Ak by áno, potom platí obchodný zákonník a zákon na ochranu spotrebiteľa. A pravidlo: Má dať-dal.
  Alebo pre „verejno-právnu“ RTVS platí: Akú mala, takú dala a predala? A my kúpili, ako za socializmu? A ak nechceš, nepozeraj!? Ale plať!?
  Alebo má ísť o povinné mediálne „očkovanie“? A potom aj reálne čipovanie? Nepríde kúzelník, ale Veľký Brat s povinnými píplmetrami: Sledujete, nesledujete STV? Budú-nebudú problémy?

  Zatiaľ platí: Plaťte a pozerajte čo len chcete.
  Bude sa vo veci meniť Listina základných práv a slobôd, Charta práv EÚ, Ústava SR a slovenská legislatíva? A revidovať základné ľudské práva? Bude sa musieť Slovensko vzdať aj inštitútu právomoci svojich súdov? A povinne priznať aj manželstvá gejov a lezieb? Že bullshit? Hoax? Konšpirácia? Myslite si o tom, čo chcete, mne to je fuck.
  Čo fšetko urobia pre záchranu „jednoty“ EÚ a budúceho super štátu a v rámci globalizácie a budovania európskeho paneurópskeho superštátu ako systému matrixu New World Order? Jedna vláda, jedna mena, jedno náboženstvo, jeden súd, jedno ministerstvo vnútra, spravodlivosti, zahraničia, práce , sociálnych vecí a „rodiny“, kultúry, športu, a pravdy?
  A je-nie je to práve „naša verejnoprávna“ RTVS ako povinne-nepovinná „verejná služba občanom“ ktorá poslušne kolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného a nad európskeho matrixu západného imperialisticko-kapitalistického Globálneho Prediktora?
  Vo „verejnoprávnej“ je až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice! Kotia sa aj v sorosovských „neziskovkách“! A potom idú do politiky ako „liberálni demokrati“!
  Nie sú to práve tie kanibalské „Večere“ s Havranom a „silné polo dementné“ zostavy, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou, ruka v ruke s liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom a vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava?
  Ohrozenie postavenia RTVS ako verejnoprávneho média vidím skôr v jej postavení a diablových detailoch, ktoré sa skrývajú v lákadlách, známych ako politický vplyv.
  Ani Rada pre vysielanie a retransmisiu a najmä Rada RTVS nie sú nezávislé (lebo nedokázaný ale hypoteticky reálny lobing, korupcia, provízie).
  Nehrozí nič také, ako anekdota: Bratislavská Tesla krátko pred Novembrom 1989 údajne vyvíjala vyšší dokonalejší typ rozhlasu po drôte tiež len s jednou stanicou, ako hlásnou trúbou „ústredného kúrenia“ ale ten sa nemal dať vôbec vypnúť a taký už nestihla. 🙂
  Zatiaľ teda platí: Plaťte a pozerajte si čo chcete. Mimo verejnoprávnej RTVS relatívne riadne funguje relatívne štandardný trhový mechanizmus. RTVS sa ale nesmie (!) stať prostitútkou, predávajúcou a podkladajúcou sa pochybnému diváckemu vkusu, teda, nemá sa čo znižovať k divákovi a naháňať tak svoju sledovanosť, nesmie tým súťažiť s komerčnou a súkromnou Markízou alebo Jojkou, ako to seba pochvalne dáva „von“ na svoju titulku RTVS. Tie súkromné televízie má mať RTVS „na háku“ a ignorovať ich. Nemá sa čo s nimi porovnávať!
  RTVS má ísť svojou „úzkou“ a „tŕnistou“ cestou, za ktorú ju osobitne platíme! Má svietiť nadštandardnou mentálnou a duchovnou úrovňou jej intelektu. Má si získavať a viesť svoju klientelu k túžbe po mentálne a intelektuálne vyšších obsahov, ktorý neponúkajú komerčné a bulvárne televízie.
  RTVS ako každá verejnoprávna televízia je všade zrkadlovým obrazom mentality občanov Slovenska, ktorú svojou poctivou robotou má dvíhať a zveľaďovať.
  Chronicky sa sťažuje na nedostatok financií. Lebo. Kto si nesťažuje? Vy ste so svojimi spokojní? A čo takto skromnosť a hospodárnosť?
  Rozšafná RTVS by mala byť financovaná len čistých peňazí štátneho rozpočtu, ústavným zákonom. Občan, platiaci dane, odvody, aj osobitnú daň za RTVS, s jej financovaním už nemá mať vôbec nič spoločné! Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Zatiaľ je ale otázne, či to, čo RTVS zo zákona o RTVS má dať-dala občanovi je to, čo si občan žiada a za čo aj platí. A či by sme ako koncesionári (spolumajitelia akejsi s.r.o.!; čo koncesionár, to jedna akcia!) za ten peniaz nemali mať nárok dostať oveľa vyššiu mentálnu, intelektuálnu a duchovnú kvalitu ponúkaných televíznych obsahov…
  A či je korektné, milá strana a vláda a prípustné, aby zamestnanci RTVS mali vyššie platy ako ústavní činitelia? RTVS je súkromný sektor?! Podnikateľský subjekt? Alebo hokejový, futbalový klub? A dožadovali sa navýšenia svojich príjmov navyšovaním koncesionárskych poplatkov? Hádam nepôjdu ešte aj „televízáci“ do štrajku? A čo tie ich „nové progresívne“ neo liberálne odbory? Sú to nikým riadne, poriadne a poctivo nekontrolovaní nenažraní zmrdi! Neprovokujem vás k závisti a nenávisti (!) ale k rozumu a logike vecí. a k skutkom.

  Partnerská ČT pre RTVS nie je partnerskou, ale jej silným konkurentom, ktorú rozsahom a kvalitou programovej ponuky STV nechytá chytá ani za chvost, pretože ČT má dnes päť programov, spravodajskú a publicistickú 24, filmovú, dokumentárnu a publicistickú 1,2, ČTSPORT a ČTD/ART (cez deň deti a mládež, večer a v noci kultúra a umenie). ČT maká reálne 24 hodín denne! S trojsmennou prevádzkou!
  Hoops! Má tiež aj svoje „muchy“ aj vo veci politickej neutrality.
  STV si ale úplne, a bez kože na ksichte robí prázdniny, sviatky a voľné dni! Škandál! Robí to aj TA3, čert ju zober, je súkromná…
  RTVS je povinnou plniť kritériá verejnoprávnosti, to znamená, že jej programová ponuka musí byť žánrovo a druhovo vyvážená, pestrá a bohatá pre príjemcov všetkých vekových, sociálnych a záujmových kategórií svojich sledovateľov. Na ploche dvoch programov to ale zjavne nie je v celom rozsahu a spektre možné. A ak sa komu nelúbííí, nech si prepne na Markízu, alebo na monoskop.
  V porovnaní s ČT programovou ponukou je RTVS slabá až podpriemerná. Vraj lebo prachy. Ibaže platy v RTVS sú násobne vyššie ako platy ústavných činiteľov. Vysoko nad úrovňou priemernej mzdy. Ich platy sú porovnateľné so súkromným sektorom. Je RTVS súkromná televízia a rozhlas?
  Takže prachy. V cenotvorbe za programy vládne extrémizmus predraženosti. Nik vo veci nekoná. Ale RTVS pýta od koncesionárov ďalšie prachy. A bol to Marek Maďarič. A s ním bývalý generálny RTVS Václav Mika. Ten niekoľkokrát žiadal zrušenie vysielania ČT na Slovensku, lebo čétéčka „odoberajú divákov slovenskej televízie“. Smrad! A za to môže ČT?! Takže voľný televízny trh niekde áno a inde nie? Niekde dobrý, niekde nie? Šľak ma ide trafiť! (Zdroj výroku: Julo Satinský).
  Takže prachy. A tie treba vytiahnuť od koncesionárov. Zo štyroch aspoň na sedem eur.
  STOP! Najskôr podrobný a poctivý hĺbkový finančný audit a potom sa na to možno pozrieme znova. Po analýze a konzekvenciách. A čo na to vy, čitateľská obec? A potom môže prísť otázka ako a eko ďalej…
  Koncesionárske poplatky veľmi pripomínajúce nadštandardné zdravotné pripoistenie treba zrušiť ako proti ústavné. V tejto veci môže prebehnúť aj plebiscit, lebo pre zjavne pochybné koncesionárske poplatky neplatí zákaz referenda (!) ktorý platí len pre štátny rozpočet a základné ľudské práva. Občanov sa na ne a na ich práva nik nepýtal, boli nariadené a prikázané pochybným zákonom. V opore o nič! Zákon treba nechať prejsť ústavným súdom. Ak nemám pravdu, tak som sa mýlil. Za pokus pre nás, vás, povinní koncesionári, rukojemníci výpalného systému, mi to stojí. A aj vy mi za to stojíte.
  Pozor, občania, bez ohľadu na nález ústavného súdu, nemôžete chcieť alebo nechcieť existenciu RTVS alebo jej časť STV (!) ale môžete, ak chcete, rozhodnúť o tom, či budete-nebudete platiť koncesionárske „výpalnícke“ poplatky televíznej „mafii“ ktorá sa tvári, že nie je a skrýva sa v hlbokých štruktúrach slovenského a bratislavského deep state, a rozhoduje aj o tom, aká je a bude RTVS. A o tom mnohí politici ani len netušia; ich záujem je pragmatický; byť čo najviac pred kamerami a mikrofónmi. Najmä vždy pred voľbami.
  K ideológii, politikám a mediálnej manipulácii: Spravodajstvo a publicistika RTVS až príliš nápadne narieka a zalamuje rukami aj nohami nad nešťastnými imigrantmi a nenaplnenými „právami“ LGBTI dúhy; RTVS ju prezentuje ako „menšinu“. To je mediálna lož a mediálna manipulácia: Nie sú menšinou, nevykazujú definičné znaky menšiny! Lebo dôvod je ich nerovnorodosť. Heterogenita! Menšina je homogénna, rovnorodá.
  Dajte si do vyhľadávača slovo memetika a vyčkajte, čo vám google zo svojej zbierky ponúkne. No, aj vás z toho mrazí..?
  Falošný „ľudsko-právny“ pojem „sexuálna menšina“ je infekčný mém. Patrí do rámca širokého pojmu Overtonovo okno. Do cieleného rámca adresnej mediálnej manipulácie. Cieľovou skupinou ste vy (!) a ľudsko-právne prevažne  negramotná verejnosť. Svojou vinou. Každý je slobodne zodpovedný za svoju gramotnosť. Aj vo veciach základných ľudských práv a práv.
  Konzekvencie: Ak by dúha bola menšinou, čo nie je, už dávno by bola v režime základných ľudských práv jej dúhy ako údajne diskriminovaná, údajne utláčaná údajná „sexuálna menšina“ (lož!) a v režime a dikcii Európskeho súdu pre ľudské práva, a následne, potom vo veci už nesvojprávna (!) Slovenská republika by im automaticky musela priznať inštitút manželstiev párov rovnakého pohlavia aj s príslušenstvom.
  A na tejto mediálnej manipulácii sa vedome-nevedome (negramotne) aktívne podieľa aj RTVS. A nemá ju v tom kto zastaviť. Lebo ľudsko-právne sú negramotní aj politici a právnici. Ale aj (!) niektorí ústavní právnici!
  Zároveň je ale treba veľmi pozorne a dôsledne preskúmať RTVS, či je tak, ako jej ukladá zákon, ideologicky, politicky nestranná, neutrálna, pravdivá, objektívna a komplexná a apolitická, akou má byť a za akú sa falošne vydáva. Pozor, ak by takou bola, pre systém a metasystém matrixu by taká televízia bola nežiaduca a nepotrebná. Systém a metasystém matrixu západného Globálneho Prediktora a ním je celý euro atlantický ideologický a politický svet západnej civilizácie a kultúry, v ktorom vládne jednotná ideológia (sú dve: multikulturalizmus a rodová ideológia) a z nej vyplývajúce systémové politiky, potrebuje jeho systému matrixu poslušnú a len akože (!) „verejnoprávnu“ televíziu!  Ak by takou RTVS nebola, je pre systém matrixu západného transatlantického Globálneho Prediktora úplne na prd! Nepoužiteľná a nežiadúca.

  Kto vie čítať správy mediálneho mainstreamu vie, o čom tu „točím“ pretože vie prečítať kontext a podprahový podtext napríklad aj zo správ, hodnotiacich situáciu nielen v Nemecku a Francúzsku, ale už aj (mediálne!) vo Švédsku, o ktorom ešte pred 14-timi dňami spravodajsky ani „nepáchla“. Ľudia! To úžasné, akože socialistické, slniečkárske a vítačské už roky multikulti Švédsko je na kolenách! Beztak skoršia slabá zdravotnícka starostlivosť už pred imigračnou vlnou 2015 sa dnes ešte viac prepadla, pretože sa o ňu a so sociálnymi dávkami asi 35 eur na deň treba deliť aj s imigrantmi!
  Farizejská a s režimom systému matrixu kolaborujúca RTVS ale zalamuje rukami aj nohami akurát len nad vzostupom pravicového anti imigračného „antisystémového extrémizmu“.
  Vo voľbách oslabili socialisti a posilnila demokratická pravica! Švédsko sa už viac mesiacov zmieta v násilí a plameňoch (horia tam celé parkoviská)!
  Proti sebe stoja ľavica a pravica a medzi nimi slabučká sociálna demokracia. A nevie si rady s údajne 61 entitami, blízkymi no-go-zones. Tam sa strieľa už so samopalmi a automatmi, bojujú tam zločinecké gangy proti sebe aj medzi sebou, moslimovia už viacgenerační, sa dožadujú islamského štátu a práva šaría! Už viac rokov na písme varujem pred islamom! Výsledok nula. Len následky. Nemecko, Francúzsko a už aj Švédsko, stoja na okraji občianskej vojny!
  Slovensko, nedopusť to doma! Urob už konečne poriadky s neoliberálmi slniečkárskej, vítačskej, psychicky chorej, xenofilnej novej neomarxistickej ľavice, ktorá politicky rozvracia ústavné zriadenie Slovenska!
  Moje nedávne info z prvej ruky: Blízki susedia majú dcéru, ktorá sa vydala do Švédska. S manželom majú dve malé detičky. Chodia sem za rodičmi. Boli tu cez prázdniny a pár krát sme sa stretli, a než som ich detičkám dal čerešne a višne  „zamestnal ich“ oni papkali, pýtal som sa ich rodičov a oni ochotne „spievali“. Mienia odísť zo Švédska. Prísť žiť na Slovensko. Zlaté Slovensko, zatiaľ tým cudzím a neprispôsobivým zlom nedotknuté…

  Treba preskúmať editáciu správ či RTVS ako povinne-nepovinná akože „verejná služba občanom“ nekolaboruje so systémom a meta systémom nadnárodného, paneurópskeho matrixu Globálneho Prediktora a deep state USA, ktorý nám cez Brusel do hláv „tlačí“ akési „európske liberálne hovnoty“ propagáciou a prevýchovou k multikulturalizácii a genderizácii Európy, usilujúc o likvidáciu pôvodných tradičných európskych hodnôt, založených na kresťanstve, výlučnom a jedinečnom manželstve muža a ženy a tradičnej rodiny, a „pracuje“ na zrušení pojmov štátotvorný národ a vnútorný a vonkajší národno-štátny záujem ako anti európsky anachronizmus. A zároveň nás v orwellovských „hodinkách hnevu“ k rusofóbnej a paranoidnej nenávisti voči Rusku…
  Sami zločinci a zlodeji ukazujú na údajných zločincov a zlodejov (ako z učebnice!).

  Nie je vo „verejnoprávnej“ RTVS až príliš liberálov, neoliberálov a neomarxistov novej „progresívnej“ ľavice? Nie sú to práve tie kontroverzné Večere s Havranom a „silné polo dementné zostavy“ a neviem, čo ešte pozerávam len námatkovo pre kontrolu, ktoré spolu s bratislavskou pseudo filozofickou kaviarňou a liberálnym protislovenským mediálnym mainstreamom, vnášajú do spoločnosti napätie a svár extrémizmom, nielen sprava ale aj zľava? Kedy už konečne aj OČTK dôjde, že jednou z príčin pravicového extrémizmu je najmä neomarxistická nová „progresívna“ radikálna ľavica?
  RTVS ako každá verejnoprávna televízia je priebežným zrkadlovým obrazom mentálnej úrovne občanov Slovenska, ktorú svojím dielom má dvíhať a zveľaďovať. Sťažuje si na nedostatok financií. Lebo. Zastávam názor, že RTVS by mala byť financovaná zo štátneho rozpočtu, nemenným ústavným zákonom. A občan, platiaci dane, s financovaním RTVS nemá mať už čo spoločné. Platí navyše. Potom, nech si RTVS tvorí a kreuje čo chce. Či bude-nebude mať sledovateľov je-bude jej problém.
  Ešte že mám „moje“ (nie Mikove!) čétéčka a je mi ešte láskavo dovolené „preklikávať“ sa ovládačom k iným televíziám…
  Slovensko má  5 a pol milióna obyvateľov a dva STV programy. Česko má 10 miliónov a 5 verejnoprávnych programov ČT! V porovnaní so stavom pred r. 1990, by si už viac Česi nemohli priať, majú kompletku.
  Ale my, pred sebou a vo vlastných očiach, úžasní Slováci, sme sa neposunuli nikam. Lebo sa o svoje veci nestaráme. A hľadíme do hrncov a tanierov druhých…
  Za seba tretí program nepýtam. A na už  český už nadštandard až luxus, nemáme finančne ani mentálne. STV má veľa interných a externých, najmä pijavíc. A nerobte z nás blbcov.
  STV je pre koncesionárov no-go zóna.
  Od STV žiadam:
  1. Skvalitnenie a rozšírenie spravodajstva, odideologizovanie a odpolitizovanie žurnalistiky a publicistiky. Nezatĺkať. Nemanipulovať. Neprajem si propagandu.
  2. V časti spravodajstvo prestať informovať selektívne, podľa „čo sa nehodí, škrtnúť!“ Okamžite skončiť s cenzúrou! Je proti ústavná! Chcem pravdu. Nemajte ma za hlupáka!
  3. Skvalitnenie a posilnenie filmovej a náučnej dokumentaristiky;
  4.Odobrať lacné, výpredajové lacné filmové sračky, po ktorých už ani pes neštekne, a pridať „menšinovú“ hodnotnú kvalitu (porovnajte slovenskú s českou filmovou ponukou);
  5. Pridať programy pre deti a mládež, posilniť umenie a kultúru. Chceme vidieť a počuť BHS, Bratislavské džezové dni a byť na festivaloch a prehliadkach umenia.
  6. Nemyslím si, že športu je v televízii málo, myslím si ale a viem, že Česi majú Sokol a Orol, Slováci majú hovno. Už ani Zväzarm. A kedysi boli úžasné spartakiády!
  Len pozeraním na šport pri chrumkách a pive si nezašportujete, akurát stlstnete.
  A infarkt nie je šport.
  Športových prenosov je dosť, sú v bohatej ponuke aj iných „neverejnoprávnych“ televízií. Ich príjem umožňuje už aj DVBT. Nie sme odkázaní na STV. Ani v rómskych osadách.
  7. Hospodárne využívať financie a vysielací čas dňa.
  V RTVS si neprajem ani cítiť sírny zápach propagácie akejkoľvek ideológie, tá vo verejnoprávnej televízii ani v spoločnosti nemá čo hľadať, lebo ju a správne, zakazuje Ústava SR! Žiadam kontrolu dodržiavania Čl.1 odsek 1.: „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo!
  A žiadam, aby sa v školách povinne a nahlas čítala preambula Slovenskej ústavy! A aby bola dodržiavaná aj v údajne „verejnoprávnej“ RTVS! Ale tá si pojem verejnoprávnosť ako verejná služba občanom, Ústavu a jej preambulu vysvetľuje „po svojom“.

  Dlhodobo sledujem nekorektné správanie Rady vo veci rovnoprávnosti, rovnakých práv a zastúpenia a rovnakého zaobchádzania vo veci hostí spravodajstva a publicistiky. Moje oprávnené podnety Rada RTVS zamietla. Lebo ako koncesionár nie som pre Radu RTVS partner. Už to neskúšam. Takzvaná „verejnoprávna“ je pre ľud, ktorý ju platí ako jej spoluvlastník, nedostupná. Neponúka ani fingovanú reláciu Nad listami našich milých divákov“…
  A tak si prepínam na čétéčka. A pozdravujem Václava Miku.
  A Rade RTVS sa treba pozrieť na príjmy a daňové priznania.

  V RTVS si neprajem ani cítiť sírny smrad propagácie žiadnej ideológie, vo verejnoprávnej televízii žiadna ideológia nemá čo hľadať! Rade RTVS sa treba pozrieť na majetkové priznania.
  Mám šajn o etike a etikete žurnalistiky (redaktori a moderátori). Ak sú politici osobnosťami, v médiách idú na dračku! Ak takými nie sú, ich smola. Mali by odísť aj s politiky (smog).
  Ale takto, páni redaktori a moderátori, nie (!): Dobšinský je klon českého Takáča: Sú to „opoziční politici a straníci“ a cenzori ich „antisystémových“
  terčov ich „verejnoprávneho“ mediálneho lynču. Blbouni nejapní!
  Čo je redaktora do toho, že Kotleba je nacionalista? Čo je Takáča do Tomia Okamuru?! Škandalózne! Záznam (Drzého a bezočivého Takáča by som na hodinu vyhodil!):
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/218411058040904/

  Som tu na vyslovenie podozrení aj za vás, ale nie na to, aby som vás suploval, ale platený RF cez ruskú ambasádu prevodom rubľov na eurá a môj osobný účet.
  Platí ma kremeľsky!
  A chcem vedieť, prečo RTVS tak nenahraditeľne potrebuje práve pseudo filozofa a pseudo teológa Michala Havrana a práve jeho (?) toho neomarxistického neo liberálneho novo ľavičiara a neofašistu!??
  Občiansku neposlušnosť a rebéliu neodporúčam. Zástrčkový zákon platí, sú tam pokuty a exekúcie…
  Nájde sa niekto, aj po vašom prezdieľaní tohto článku, kto sa veci ujme? Tu je podané vysvetlenie:
  https://www.facebook.com/groups/334767553719576/permalink/418170162045981/?comment_id=418193648710299&reply_comment_id=418260075370323&notif_id=1536581743441673&notif_t=group_comment
  Odporúčam toto dostupné a legálne riešenie
  Podnet pre Ústavný súd, o preskúmanie zákona o koncesionárskych poplatkoch a jeho súladu s Listinou základných práv a slobôd a Ústavou SR.
  V možnosti je prevzatie veci občianskymi iniciatívami, ale stačí podnet jedného jediného občana, vo veci netreba ani petície ani podpisové hárky (nič spoločné s petičným právom, priamou demokraciou ani referendom).
  Poznámka pre porovnanie: Orientačným a informačným referendom by bolo možné zákonodarným zborom ustáliť optimálny vek odchodu do dôchodku u mužov aj žien zákonom alebo ústavným zákonom…
  Nič naviac, žiadne „cirkusy“ len normálne, vecne, laicky, jasne a zrozumiteľne, netreba pritom ani chamtivého a predraženého právnika, palmáre nech mu platia stíhaní zločinci, treba len podľa pokynov a predpísaných krokov vyplniť priložený elektronický formulár a uviesť predmet podania, a ním je:
  Podnet na preskúmanie súladu „zástrčkového zákona“ (Zákon o koncesionárskych poplatkoch) s Ústavou SR:
  https://www.ustavnysud.sk/podanie?formCategory=3&langId=sk&docSetId=3
  Iba si treba riadne odsledovať potvrdenie o prijatí ústavnej sťažnosti, podnetu. Komunikácia s ústavným súdom prebieha riadnou poštovou alebo elektronickou cestou, mailom. Čo bude chcieť ústavný sudca spravodajca od oznamovateľa/ky chcieť, to si dodatočne vypýta prostredníctvom súdneho úradníka. Tu ale niet čo:
  https://www.epi.sk/zz/2012-340
  Záverečný doplnok, poznatok K novému redaktorovi Jozef HAJKO (STV1 O päť minút 12)
  Redaktor a moderátor nie je na to aby zastupoval a obhajoval alebo odmietal akúkoľvek ideológiu, politiku (vnútornú, zahraničnú SR, EÚ, USA, Ruska…) politickú stranu, koalíciu (vláda) ani opozíciu.
  Zamestnanec RTVS ako redaktor a moderátor nemá v štatúte práce stavať proti sebe globálny geopolitický prediktor USA, EÚ ani RF (Rusko) alebo Číny.
  Redaktor kladie otázky, počúva hostí a časovo, proporcionálne, vyvažujúco, moderuje diskusiu. To je asi tak „fšetko“.
  Tí, ktorí si majú tvoriť a dotvárať názor, sú výlučne adresáti a príjemcovia debaty, koncesionári.
  RTVS je zo zákona verejnoprávna, neutrálna, neideologická, apolitická inštitúcia, verejná mediálna služba, platená koncesionármi.
  RTVS nie je ideologicky ani politicky vpravo ani vľavo.
  RTVS je a má byť „nad vecou“.
  Redaktori typu Dobšinský (Z prvej ruky, Sobotné dialógy) Daniel Takáč (ČT24) vo verejnoprávnej televízii nemajú čo hľadať.
  A nie je žiaduce, aby z monitorov televízorov striekala do vašich, našich obývačiek, krv.
  Mentálne vykradnutých Dolinského (TA3) alebo už bývalého Strižinca som tiež nemusel ani nemusím, žiaľ, prvý ostáva.
  Autora článku, a všetkých „tiež novinárov“ ktorí majú opačný názor, treba okamžite zbaviť štatútu „novinárov (žurnalistov)“.
  Majú leví podiel na rozdúchavaní a šírení zloby a nenávisti v spoločnosti!
  Sú to najmä zamestnanci denníkov N a SME.
  Dôvod: Neprofesionalita a spreneverovanie sa etickým princípom a kódexu žurnalistiky.
  Tento negramotný dement (priložený článok) si mýli verejnoprávnu so súkromnou televíziou a nabáda RTVS na porušovanie zákona!
  Škandalózna negramotnosť a hlúposť!
  Koncesionári, sledovatelia politických debát v STV, ak budú chcieť krv, majú možnosť a právo, kliknúť si trebárs kamsi na býčie zápasy:
  https://dennikn.sk/blog/1226605/novy-moderator-vratil-uroven-o-5-minut-12-do-90-tych-rokov/?ref=box
  Odporúčam kritickým a krvilačným „novinárom“ zmienených médií, aby svoje hovnotenie práce nového redaktora STV a O päť minút12 odložili až na čas po jeho „zábehu“. Ten chumaj to urobil „začerstva“ hneď po skončení relácie a jeho „bomba článok“ vyšiel v „enku“ v nedeľu popoludní…
  Čo myslíte, prečo tieto noviny nekupujem, nepredplácam a úplne mi stačí rozkliknúť titulku, preletieť perex a kúsok ďalej, než sa text „stratí“ ako platený „exkluzívny“ obsah denníkov N a SME..?
  Lebo prečo?
  Pekne pozdravujem. 🙂
  Juraj Režo alias notorickyobcan

  Už obvykle, pre diskutérov „Úprimne odpúšťam všetkým!“ Rudolf Slezak, Paula, Faith a ďalší (u mňa noví…)…
  Ak neviete čítať a moje články aj preto nečítate, neoznamujte mne a ostatným svoje hendikepy v diskusii pod mojím článkom. Verejne sa zhadzujete. A píšete na seba.
  Nechajte čítanie čitateľsky gramotným a nezahlcujte diskusie spamom, trollingom, osobnými animóznymi útokmi a urážkami ad hominem, vašou zlobou, diskusným „psycho“ terorizmom, nenávisťou a hate speech…
  Čo si najmä niektorí z vás napíšete, budete aj čítať, dostanete účet a faktúru.


  Sústavne porušujete kódex diskutujúcich a právny poriadok Slovenskej republiky. Páchate priestupky, prečiny a trestné činy.


  Aj pre ďalšieho „slušáka“ dokonca „kresťana“ s už deviatym „kresťanským“ nickom:
  Praskli ti nervy? Z falošného kresťana je kto? Toto je čie evanjelium? A čo mi ty chceš odpustiť? Kto si? Stal sa z teba zrazu „letničiar“? Dostal si „ducha“? A máš na hlave aj plameň ako 162 letničiarov v tej hornej miestnosti? A začal si „hovoriť jazykmi“? Toto je tvoje evanjelium? Ty magor!


  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Pre blaho ľudstva? India chystá pristátie na nepreskúmanom južnom póle Mesiaca

  Washington 17. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP-Amr Nabil)   India chce uskutočniť prvé pristátie na južnom póle Mesiaca v dejinách, informuje The Washington Post. Podľa dostupných informácií India aktívne rozvíja vesmírny program, aby upevnila svoje postavenie na svetovej aréne India chystá najzložitejšiu vesmírnu odyseu vo svojich dejinách, píše portál. Vesmírna loď Čandraján-2…

  "Ste borec." Karel Gott videom nadchol užívateľov Instagramu

  Praha 17. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Instagram-Karel Gott)   Zlatý slávik a legendárny český spevák Karel Gott oslávil svoje životné jubileum - má krásnych osemdesiat rokov. To, ako sa spevák vo svojom veku cíti, môžete pochopiť z nasledujúceho videa. Instagramových fanúšikov Karla Gotta toto video doslova nadchlo "Aj v 80-tich rokoch je…

  Vedci odhalili najlepší nápoj pre zdravú životosprávu

  Moskva 17. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Čaj, sóda, možno Coca-Cola? Vedci z Gorbatovovho federálneho potravinárskeho ústavu Ruskej akadémie vied uviedli optimálny nápoj pre zdravý spôsob života Ide o nealkoholický nápoj na základe slnečnice topinambur, čo je hľuznatá rastlina, ktorá je známa ako židovské zemiaky alebo jeruzalemský artičok. Podľa názoru expertov má…

  Salvini povedal, že pomohol polícii nájsť neonacistické zbrane

  Rím 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/ANSA-Maurizio Brambatti)   Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v utorok povedal, že dal polícii počiatočný tip, na základe ktorého zhabala neonacistickú propagandu a rôzne zbrane vrátane rakety vzduch-vzduch. Informovala o tom agentúra DPA "Som šťastný, že som bol užitočný pri nájdení rakety," povedal Salvini, ktorý je…

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa spolu s turistami vykúpal v červených plavkách v Čiernom mori

  Praha 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Youtube)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vykúpal v červených plavkách v Čiernom mori v ukrajinskej Odese. Pritom rusky komunikoval s turistami Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa počas pracovnej návštevy Odesy vykúpal v Čiernom mori so sprievodom zamestnancov administratívy a miestnych obyvateľov. Na stránke Kancelárie prezidenta…

  Trump: USA sa neusilujú o zmenu režimu v Iráne

  Washington 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Spojené štáty sa neusilujú o zmenu režimu v Iráne, ale o to, aby nemohol získať jadrové zbrane, vyhlásil v utorok americký prezident Donald Trump "Nejde nám o zmenu režimu. Vôbec nám o to nejde... Nemôžu mať jadrovú zbraň," zdôraznil na schôdzke vlády šéf…

  Tím Johnsona zvažuje pred brexitom pozastavenie činnosti parlamentu

  Londýn 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Henry Nicholls)   Tím kandidáta na post britského premiéra Borisa Johsona uvažuje o pozastavení činnosti parlamentu v období pred odchodom Británie z Európskej únie. Informovala o tom v utorok na svojej webovej stránke stanica Sky News Johnson môže podľa plánov jeho kampane v októbri pozastaviť fungovanie…

  Pohoda pri vode? Nie, na kúpaliskách v Nemecku uvažujú o posilnení ochrany

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Nemecko uvažuje o posilnení bezpečnosti na plavárňach kvôli čoraz častejším násilnostiam. V hre je aj zavedenie špeciálnej policajné ochrany. Aktuálne na bezpečnosť na niektorých kúpaliskách a plavárňach dohliadajú súkromné firmy, informuje portál iDnes.cz Nemecké kúpaliska, na ktorých sa vyskytli problémy, chcú aby ich…

  Kukan sa vrátil k facebookovej roztržke s Blahom: Vynadal by som mu ešte raz

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Exminister zahraničných vecí SR Eduard Kukan, ktorý po dvoch funkčných obdobiach nedávno skončil na pozícii poslanca Európskeho parlamentu (EP) sa nedávno veľmi negatívne a ostro vyjadril k poslancovi NR SR a šéfovi parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľubošovi Blahovi, ktorého okrem iného nazval…

  Nemci ironicky: „Gratulujeme, mesto Ashausen bude mať 1000 nových občanov“

  Berlín 16. júla 2019 (HSP/Foto:Screenshot video)   Gigantický biznis pokračuje. Pašeráci vozia migrantov do Európy maskujúc sa humanitárnymi a humanistickými heslami. Ale ide o čistý podradný biznis. Keďže sa stále väčšia časť európskej verejnosti začína búriť proti kšeftom s migrantami, pašeráci sa snažia utajiť svoju činnosť, ale márne   Správy o vylodení migrantov zverejňujú mnohé…

  Europoslanci rozhodli, von der Leyenová je prvou ženou na čele Európskej komisie. Poďakovala podobne ako Čaputová

  Brusel/Štrasburg 16. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)   Ursula von der Leyenová (60) sa od 1. novembra stane prvou ženou na čele Európskej komisie (EK). Podľa tlačovej agentúry DPA o tom rozhodli v utorok večer poslanci Európskeho parlamentu (EP) Nový predseda EP David Maria Sassoli uviedol, že za von der…

  Feministka a potratová aktivistka, ktorá falošne obvinila Trumpa zo znásilnenia, si myslí, že mužov je potrebné posielať do "preškoľovacích táborov"

  Washington 16. júla 2019 (HSP/LifeNews/Foto:SITA/AP-Craig Ruttle)   Médiá, ktoré v poslednom čase nariekajú ohľadom „sexizmu,“ neváhajú propagovať svoj vlastný druh sexizmu. V rozhovore pre VOX zverejnenom 2. júla prispievajúca autorka E. Jean Carrollová uviedla, že „svet je veľmi, veľmi, veľmi príjemné miesto bez mužov.“ Podľa Carrollovej, ktorá nedávno obvinila prezidenta USA Donalda…

  Susedia gruzínskeho televízneho redaktora, ktorý nadával na Putina, mu na dome umiestnili tabuľu s uštipačným textom

  Tbilisi 16. júla 2019 (HSP/Foto: KP)   V Gruzínsku neutícha škandál, ktorý vypukol po tom, ako tamojší novinár Georgij Gabunia v priamom televíznom prenose nadával na Putina. Vulgárne a šovinistické správanie televízneho chuligána vyvolalo v Gruzínsku búrku nevôle a masové demonštrácie. Jeho susedia mu na dom umiestnili tabuľu s uštipačným textom  „V Tbilisi…

  "Budeme musieť nájsť cesty, ktoré existenciu vesmírneho objektu vysvetlia." Českí vedci objavili hviezdu, ktorej nerozumejú

  Praha 16. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-NASA/ESA/Hubble Heritage Team/A. Nota, Westerlund 2 Science Team via AP)   Českí vedci v Astronomickom ústave AV ČR - Ondřejov si pripisujú nový objav hviezdy, ktorá sa však vymyká súčasným predstavám o vesmíre. Nový objav možno označiť za náhodu, pretože vedci mierili na hviezdu HD 99458…

  Londýnsky starosta nepovolil výstavbu mrakodrapu "Tulipán"

  Londýn 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Frank Augstein)   Londýnsky starosta Sadiq Khan zablokoval plány na výstavbu 300 metrov vysokého mrakodrapu neďaleko rieky Temža. Štíhla stavba prezývaná "Tulipán" so sklenenou vyhliadkovou plošinou by podľa starostu priniesla iba obmedzený verejný osoh a narušila by panorámu britskej metropoly, informovala v utorok tlačová agentúra Reuters…

  Nemecký politik Peter Bystroň exkluzívne pre HS o von der Leyenovej: Tá žena zaručene urýchli rozklad EÚ. Každý, komu EÚ len trochu leží na srdci, sa musí nad týmto personálnym návrhom zhroziť

  Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:PB, SITA/AP-Francisco Seco)   Nemecká ministerka Ursula von der Leyenová ašpiruje na líderku Európskej komisie. Niektorých slovenských europoslancov nemecká politička zaujala, iní sú skeptickejší a uvádzajú, že o nej nič nevieme. O stanovisko na menovanú političku sme požiadali aj nemeckého politika Petra Bystroňa (AfD). Ozrejmil, prečo…

  Sen sa skončil, Eduard Chmelar zakladá nové politické hnutie nazvané Socialisti: Chcem byť radikálnou alternatívou kapitalistom

  Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Eduard Chmelár chce založiť nové politické hnutie nazvané Socialisti. Informoval o tom na sociálnej sieti s tým, že chce ponúknuť voličom alternatívu. Chmelár sa už v roku 2015 neúspešne pokúšal o registráciu politického hnutia SEN "Rozhodol som sa vstúpiť do politického zápasu a…

  Afganky, ktoré cez víkend hrali na Pohode, zmizli. Sú už v Nemecku?

  Trenčianske Teplice 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto: screenshot video)   Polícia pátra po štyroch členkách ženského afganského orchestra ZOHRA, ktorý cez víkend vystúpil na hudobnom festivale Pohoda. TASR o tom informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička Podľa denníka Nový čas, ktorý na zmiznutie členiek upozornil, dievčatá sú v Európe legálne…

  TopDesat

  Toto sa stane, ak sa nebudeš pozerať na dopravné značky!

  0

  Aj vy jazdite po pamäti? Je to bežná prax, najmä pri kratších jazdách v okolí, ktoré dobré poznáte. Ťažšie to majú profesionálni vodiči. Tí musia sledovať oveľa viac podnetov a dopravné značky im nič „neodpustia“. Výška nákladiaka, dodávky, skriňového auta… Čo sa stane, ak sa „nezmestia“ do tunela alebo pod most? Chlapi…

  Posledné jedlo dinosaura odhalilo neznámy druh jašterice - Indrasaurus wangi

  0

  Neuveriteľne dobre zachovalý obsah žalúdka dinosaura, ktorý zomrel čoskoro po skonzumovaní posledného jedla, odhalil predtým neznámy druh jašterice, ktorý sa odhaduje, že žil pred 120 miliónmi rokov, informuje portál RT. Táto jašterica dostala meno Indrasaurus wangi. Jašterica, pomenovaná Indrasaurus wangi, je na rozdiel od akéhokoľvek známeho d

  Tieto divné selfies si zamiloval celý internet

  0

  Selfies sa v posledných rokoch stali akousi povinnosťou pre všetkých, ktorí využívajú sociálne siete. Niektorí sú dokonca schopní vytvoriť si 50 rovnakých fotiek iba kvôli tomu, aby si mohli vybrať tú správnu selfie. Prvé selfies vznikli pravdepodobne v Austrálii pred desiatimi rokmi, keď sa takto fotil jeden opitý muž. Pravdepodobne…

  Opustené hotely: Kedysi niečo znamenali, no dnes iba chátrajú

  0

  Tak ako aj v minulosti sa výstavba hotelov rozkvitla s nárastom obyvateľstva. Kedysi známe pohostinstvá sa pritom neudržali nad hranicou krachu a skončili dodnes opustené ako pripomienka, že niekedy po nich dopyt predsa len bol. Tieto opustené hotely v minulosti niečo znamenali, no dnes sú iba obyčajnými ruinami. Royal Hotel, Birdsville

  Reklama nemusí byť otravná. Tieto reklamy sa zamerali na vážne problémy

  0

  Mnoho z nás si myslí, že reklama môže byť iba otravná a nudná. Ani sa tomu nečudujeme, keďže slovenské reklamy nám mnohokrát dajú poriadne zabrať. Billboard sem, billboard tam, otravná inzercia v časopisoch a na internete. Občas na nás dokonca v televízii vybehne podivný zelený mužíček. Takáto však nemusí byť…

  Zemetrasenia na týchto fotografiách sa stali súčasťou histórie

  0

  Zachytené zemetrasenia spôsobili jedny z najväčších škôd po celom svete. Valvidia, Čile 1960 Zemetrasenie Valvidia sa vyskytlo v Čile 22. mája 1960 a doteraz patrí medzi na

  Vo svete IT

  Herné smartfóny opäť naberú „na sile“. Zoznámte sa s novým procesorom Snapdragon 855 Plus od Qualcommu

  0

  Svetový výrobca mikročipov, Qualcomm, oficiálne predstavil výkonnejší derivát svojho vlajkového procesoru Snapdragon 855, ktorý poháňa tie najsilnejšie smartfóny aktuálne dostupné na trhu. Novinka s označením Snapdragon 855 Plus však nemá byť klasickým vlajkovým procesorom. Jeho cieľovou skupinou sú tie najvýkonnejšie „mašiny“ – herné smartfóny. Vyšší výkon, lepšia konektivita a lepšia…

  R. Raši: „V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať“

  0

  Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu informuje verejnosť, ze 6 malých a stredných podnikov, ktoré uspeli so svojimi projektami v Oblasti kybernetickej bezpečnosti a biotechnológií úspešne absolvovali tréningový program Innovation Leaders Open Gate v izraelskom Tel Avive. „Izraelský akcelerátor SIT4F prostredníctvom špičkového tréningu pomohol našim firmám rýchlejšie preklenúť…

  Huawei tvrdí, že do roku 2021 dokáže byť úplne nezávislý od spoločností a technológií z USA

  0

  Americko-čínska obchodná vojna sa síce pomaly blíži ku koncu, no ani jedna z čínskych spoločností stále nemá vyhraté. Najnovšie vyhlásenia Donalda Trumpa síce napovedajú, že čínski giganti, ako Huawei či ZTE, sa možno časom na trh v USA vrátia, no predstavitelia týchto spoločností sa na slová amerického prezidenta už tak…

  Uniknuté rendery zariadení Honor 9X a 9X Pro odhaľujú pop-up selfie kameru

  0

  Predstavenie zariadení Huawei Honor 9X a 9X Pro sa nezastaviteľne blíži. Malo by sa tak stať 23. júla, teda už o pár dní. So skracujúcim sa časom, sa na povrch dostáva množstvo informácií ohľadne oboch zariadení.  Najnovšie, portál pocketnow.com  priniesol report, v  ktorom upozorňuje na rendery smartfónov, odvolávajúc sa priamo na…

  Xiaomi predstavuje unikátny gadget, ktorý Vás zbaví svrbenia po uštipnutí hmyzom

  0

  Xiaomi opäť raz ukazuje, že má skvelé a  inovatívne nápady. Najnovšie predstavuje užitočný gadget s praktickým využitím. Drobné zariadenie o veľkosti kľúčenky, ktorého účelom je odstránenie nepríjemného svrbenia po uštipnutí komárom či iným hmyzom. Informuje o tom portál Xiaomimagazine.com. Za zhotovením tohto malého zariadenia stojí spoločnosť Konjac, ktorá ho predstavila…

  Microsoft Word pre Android presiahol pomyselnú hranicu 1 miliardu stiahnutí

  0

  Zrejme najpopulárnejší textový editor Microsoft Word oslavuje dosiahnutie veľkého míľnika. Jeho verzia, určená pre mobilný operačný systém Android, totižto presiahla hranicu 1 miliardu stiahnutí. Na presiahnutie pomyselného míľnika poukázal zahraničný technologický portál Techradar. Míľnik, ktorý dosiahol len málokto Spoločnosť Microsoft sa vďaka novému úspechu aplikácie Microsoft Word už po druhýkrát…

  TopSpeed

  Nový Opel Astra má 9-stupňový automat a o 19 % nižše emisie

  0

  S príchodom modernizovanej Astry Opel úplne prekopal aj motorovú ponuku. Výsledkom sú nové motory z vlastného vývoja, nová 9-stupňová automatická prevodovka a až o 19 % znížené emisie. S úpravami motorovej palety konštruktéri zapracovali aj na naladení podvozka, aerodynamike karosérie a výbave kabíny. Nový Opel Astra, ako mu teraz chvíľu budú všetci…

  Rišo Gonda sa opäť prihlásil a získal skvelé pódium!

  0

  Nie len Maťo Homola, ale aj Rišo Gonda pretekal na rakúskom okruhu Red Bull Ring. Rišo už tradične nastúpil s tímom Šenkýř Motorsport v sérii International GT Open. BMW M6 GT3 osedlal spoločne s mladučkou holanďankou, Beitske Visserovou. Premiéru v pozícii juniorského tímu BMW Motorsport okorenili skvelým druhým miesto v…

  Naftové motory sa emisne vyrovnali elektromobilom. Čo bude ďalej?

  32

  Bruselskí úradníci tlačiaci na čoraz masívnejšie presadzovanie elektromobility zostali poriadne zaskočení. Organizácia Euro NCAP zameraná na bezpečnosť automobilov totiž začala s hodnotením Green NCAP. V rámci neho dostávajú testované autá akýsi „emisný“ certifikát hodnotiaci emisie v reálnej prevádzke aj laboratóriách. Naftový Mercedes-Benz C 220d 4Matic pritom dopadol rovnako dobre ako elektromobily. Na "vysvedčení" dosiahol plný…

  VW Slovensko učí majiteľov, ako funguje moderné auto

  0

  Kto si číta návod? Pri skladaní nábytku, samozrejme, drvivá väčšina. Pri vymoženosti ako mobilný telefón, alebo auto? Pri oboch si každý povie, že s telefónom aj autom predsa vie narábať. Častý omyl. Každý typ sa v niečom líši. Preto sa mi neraz stane, že aj po roku ma prekvapí funkcia na…

  Nová Škoda Octavia IV sa nechtiac ukázala obrázkami vnútra

  0

  Svetom internetu sa rýchlo šíria ďalšie špionážne fotografie Octavie štvrtej generácie. Tie opäť potvrdzujú špekulácie o jej celkovom vzhľade a zároveň ukazujú, že jej dizajn naviaže na súčasnú vlajkovú loď automobilky, Škodu Superb aj hatchback Scala. Omnoho zaujímavejší je však pohľad do kokpitu českej novinky. Nová Octavia konečne ukázala aj…

  Euro NCAP Kia Ceed zvládla na 4 alebo 5 hviezdičiek. V čom je rozdiel?

  1

  Po dlhšej dobe je tu opäť auto, ktoré prešlo testy Európske testy bezpečnosti na dve rôzne hodnotenia. Euro NCAP Kia Ceed zvládla podľa výbavy na 4, alebo 5 hviezdičiek. Dôležité je totiž to, či máte vo výbave systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov, ktoré zo 4 spraví 5 hviezdičkové auto.

  KAMzaKRÁSOU

  Je detox zdravý či klam?! Názor odborníkov na „očistu” ťa prekvapí

  0

  Chceme sa cítiť zdravšie, lepšie, mladšie a siahame preto po najrôznejších detoxikačných kúrach sľubujúcich celkovú „očistu“ tela. Detoxy sa naozaj za posledné roky stali takmer synonymom zdravého organizmu, no aj tu platí staré dobré porekadlo, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Je detox zdravý alebo klam a aký…

  Sebarozvoj s koučkou: Voľba postoja so slobodou voľby

  0

  Voľba postoja so slobodou voľby: Je to o postoji – keď si vyberieme, že budeme realistickí, a nie strachoví, môžeme posilňovať svoju sebaistotu. Tá sa vytvára aj tým, že sa do vecí činorodo púšťame, aby sme získavali skúsenosti, rozvíjali sa, a tak sa stávali odvážnejšími.

  Efektívne a lacné cvičenie so stoličkou: Odteraz už žiadne výhovorky!

  0

  Zatiaľ čo mnohí pri cvičení v pohodlí domova preferujú jogu alebo pilates, ktorý dokáže poriadne ponaťahovať všetky svaly na tele, my preferujeme cvičenie so stoličkou. Pri správne zvolených cvikoch dokážete svoje telo rovnako dobre ponaťahovať!

  Deti a digitálne technológie (mobily, počítače, tablety): Pozor na hrozivé následky!

  0

  Digitálne technológie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov, výrazne ovplyvňujú aj deti. Tie sa do kontaktu s mobilmi a tabletmi dostávajú takpovediac „od plienok“ a väčšinou to začína pesničkami a rozprávkami na Youtube, pokračuje hrami a neskôr aj sociálnymi sieťami. Deti už bez toho takmer nevedia existovať a situácia sa zhoršuje. Deti a digitálne technológie – to…

  Prírodný liek na dýchacie cesty: Priprav si tento macerát!

  0

  Dnes vám povieme o jeden bylinke, ktorá predstavuje akýsi prírodný liek na dýchacie cesty. Hoci je často využívaná ako okrasná rastlina, nedajte sa zmiasť. V skutočnosti majú jej kvety blahodarný vplyv na ľudský organizmus a sú nápomocné pri liečbe mnohých zdravotných ťažkostí. Veľmi jednoducho si z nej môžete pripraviť macerát, ktorý…

  TEST: Marlies Möller uv-light & pollution protect hairspray

  0

  Lak na vlasy na ochranu pred UV žiarením a znežistením od Marlies Möller ponúka vlasom komplexnú ochranu a prirodzenú fixáciu s oslňujúcim leskom. Je navrhnutý tak, aby vlasom zabezpečil UV ochranu a predišiel tak ich vysušovaniu a oslabovaniu. Okrem toho vytvára tento produkt na vlasoch akúsi ochrannú vrstvu, vďaka ktorej sú chránené pred…

  Svetlo sveta

  Príde raz pedofília do módy?

  0

  O zákaze jej propagácie momentálne panuje zhoda medzi pravicou i ľavicou. Ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa však sex dospelých s deťmi, najmä mužov s chlapcami, považoval za neškodný, dokonca módny. Táto propaganda sa môže vrátiť. Svedčia o tom štandardy WHO, ktoré by sa teraz mali stať základom pre sexuálnu výchovu…

  17 milostí, ktoré získavaš každým prežehnaním sa

  0

  Znak kríža je základným gestom kresťana. Katolíci sa prežehnajú najčastejšie pred začiatkom a na konci modlitby, pri vstupe do kostola, na začiatku a konci Svätej omše, pri prijímaní Eucharistie a pri jedle. Čo však je obsiahnuté v moci kríža, keď je neodmysliteľnou súčasťou duchovného života? Pri každom prežehnaní sa získavame…

  Sedem z desiatich súrodencov vstúpilo medzi dominikánov

  0

  Jednou z veľkých pozitívnych vlastností mnohopočetných rodín je silnejší pocit jednoty, ktorý sa medzi súrodencami vypestuje. Takto opisoval situáciu vo svojej rodine William Hinnenusch, ktorý sa ako najstarší prvý rozhodol vstúpiť medzi Dominikánov. Následne ho ďalších 6 súrodencov nasledovalo. Cestu do dominikánskeho rádu William našiel cez svoje štúdium na Oxforde,…

  Kultúra smrti ukazuje arogantne svoju prevahu

  0

  Na vrchole svojej arogancie, každý režim, postavený na pilieri ľudskej pýchy, začne byť vražedný. Nenahovárajme si, že vražedná totalita hrozí. Je už tu, len ju dav akceptoval a funguje vykonštruovaným masovým súhlasom, manipuláciou a uplácaním nezaslúženým blahobytom- nemá ani dostatok úprimnosti pre otvorenú tyraniu a sama seba považuje za dobrú…

  Nemecká štúdia: Do Európy migrujú predovšetkým mladí muži patriaci minimálne do strednej triedy.

  0

  Vedúci berlinského inštitútu pre populáciu a rozvoj ( Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) Reiner Klingholz uviedol na adresu migračnej vlny, ktorú zaznamenáva Európa, že jej hlavnou zložkou sú príslušníci strednej a vyššej vrstvy a nie chudobní Afričania. „Ľudia vo veľkej väčšine chudobných afrických krajín si nemôžu dovoliť vysťahovanie. Na to, aby mohli emigrovať…

  Matka Lamberta: Rozplakal sa, keď sa dozvedel, že ho vyhladujú

  0

  Vincent Lambert, ktorý zomrel nariadením súdu vo Francúzsku na dehydratáciu a na vyhladovanie, zomrel podľa kardinála Saraha ako „martýr, ako obeť bláznovstva človeka dnešnej doby.“ Doktori prestali poskytovať Lambertovi stravu aj napriek prosbe jeho katolíckych rodičov, ktorí sú stále nažive. “V tento smutný deň sa modlím za spásu jeho duše, ktorý…

  Armádny Magazín

  Ozbrojené sily Ukrajiny v dôsledku zlyhania zaútočili na vlastné pozície v Donbase: 3 mŕtvi, 11 zranených

  0

  Vojaci ozbrojených síl Ukrajiny sa snažili zopakovať úder Doneckej milície, ktorá úspešne použila jednotku na odstraňovanie mín UR-83 na zničenie opevnenia ukrajinskej armády. Dôstojníci dvakrát použili systém UR-77. Ak však v prvom prípade neboli žiadne ľudské obete, potom druhýkrát viedli k tragickým následkom. Výpočet UR-

  V Číne bol TOS-1A nazývaný "najstrašnejšou ruskou zbraňou"

  0

  Čínsky časopis Sina tvrdí, že ťažký plameňometný systém TOS-1A je "najstrašnejšia ruská zbraň". Hoci sa nazýva „flamethrower tank“, samotný systém s tým nemá nič spoločné, okrem platformy, na ktorej bol vytvorený - je to viacvrstvový raketomet, ktorý odpáli termobarické, alebo zápalné strely do vzdialenosti 12 km. Bo

  Vedúci osobitného oddelenia FSB "Alpha" bol prepustený

  0

  Šéf špeciálnej divízie FSB "Alpha" Valerij Kanakin bol prepustený zo svojho postu. Prepustenie Kanakina údajne nie je spojené so zadržaním niekoľkých dôstojníkov špeciálnych síl pre podozrenie z lúpeže. Po prepustení, sa Kanakin stal prezidentom združenia veteránov špeciálnych síl. Kanakin pracoval v Alpha od roku 1984, od roku 2014

  FN 509 Tactical

  0

  Spoločnosť FN America predstavila svoju novú 9mm sériu FN 509, aby sa mohla zúčastniť kontraktu pre americkú armádu. Predchádzajúca séria FNS (Striker fired ) s vymeniteľnými zadnými rukoväťami a skvelou spúšťou, bola tiež silným uchádzačom a teraz je populárnou zbraňou na civilnom trhu. Teraz je tu nové, limitované vydanie, v…

  Najproblematickejšie vojenské vybavenie NATO

  0

  Moderné, drahé, ozbrojené a ... surové. Najnovšia britská lietadlová loď, Queen Elizabeth, tento týždeň prerušila námornú plavbu a kvôli úniku sa vrátila do Portsmouthu. Najväčšia loď britskej flotily naďalej rozstrapkáva nervy posádky: toto zlyhanie nie je prvé. RIA Novosti publikuje výber najzraniteľ

  Nový ruský delostrelecký komplex "Palma"

  0

  V Petrohrade sa prvýkrát objavila vzorka najnovšej protilietadlovej rakety a delostreleckého komplexu ZRAK 3M89 "Palma". Systém je už v službe námorníctva a je dodávaný zahraničným partnerom. Jedinečnosť Palmy je, že je schopná zasiahnuť všetky druhy letiacich objektov (lietadlá, vrtuľníky, drony a protilietadlové rakety) vo vzdialen

  Tvoja Svadba

  Farebné svadobné šperky podľa znamení: Čo o vás prezradia

  0

  Farby šperkov môžu ovplyvňovať našu náladu aj zdravie. Spájajú sa s nimi naše hviezdne znamenia. Vyberáme si ich podľa nášho vkusu a samozrejme aj podľa toho, čo máme oblečené. Niektoré šperky sa dedia, majú špeciálny sentimentálny význam a iné sú len jednoducho kúsky, ktoré sme si obľúbili. Farebné svadobné šperky sú menej časté,…

  Lego svadba: Neuveríš vlastným očiam, kde sa dá stavebnica použiť

  0

  Začnime radosťou pre vašich svadobných hostí. Čo tak vyrobiť pre nich postavičky, ktoré si môžu zobrať so sebou domov? Využiť môžete ich obľúbených rozprávkových hrdinov, farby alebo postavičky, s ktorými vyrastali. Lego je úžasné v tom, že jeho tém je skutočne veľmi veľa. Vyberať teda bude z čoho. Nemusíte sa tiež báť, že…

  Bavlnovník vo svadobnej výzdobe: Očarujúci a ľahký ako pierko

  0

  Bavlna je jedna z najstarších textilných surovín na svete. Pestuje sa na stonkových kríkoch, z ktorých sa po dozretí zberajú kúsky jemnulinké a ľahučké ako vzduch. Tieto vatovo vyzerajúce guličky sú základnou surovinou našich obľúbených tričiek či iného oblečenia. Bavlnovník vo svadobnej výzdobe pôsobí exoticky, ľahko a dá sa krásne kombinovať s inými kvetmi.

  Vyhraj 3x Lanvin A GIRL IN CAPRI - toaletná voda v hodnote 35 €

  0

  A GIRL IN CAPRI - toaletná voda: Bájna sladkosť sadov a záhrad prekypujúcich zrelými plodmi. Kompozícia sa otvára esenciou citróna Primafiore. Charakterizuje ho žiarivá vôňa, intenzívne optimistická, ako obedňajšie slnko dopadajúce na chodníky tichých ulíc. Tento citrón vyznieva nezvyčajne, pretože v sebe obsahuje výnimočnú kvalitu vonných olejov a neustále kvitne, takže celoročne…

  Tradičná talianska svadba: Prečo sa strihá ženíchova kravata?

  0

  Tradičná talianska svadba- boli ste už na nejakej? Taliani sú známi svojím šarmom, temperamentom, vyberavúm módnym vkusom, vynikajúcou kuchyňou, pápežom, mafiánskymi príbehmi, jedinečnými Benátkami. Určite ste počuli výraz talianske manželstvo. Ako vyzerá taká tradičná talianska svadba? Poďte sa s nami pozrieť.

  Klinčeky vo svadobnej kytici aj výzdobe: Z akých druhov si môžeš vyberať?

  0

  Na tomto webe pre vás búrame rôzne predsudky o svadobných výzdobách, kvetoch, ktoré nepoznáte a mali by ste aj o veciach, ktoré nemôžete vedieť len preto, lebo svadbu (v tom lepšom prípade) organizujete len raz za život. Klinčeky alebo klince poznáte skôr z kytíc pre pani učiteľku na záver školského roka. Tie dnešné sú…

  Tvoje Zdravie

  Pozor, toto je TOP sezónna zelenina! Prečo sa oplatí jesť cuketu?

  0

  Cukety práve v prebiehajúcom období v hojnom množstve dorastajú v našich záhradách a dobre dostupné sú aj v obchodoch či na miestnych trhoch. Hovoríme tu o úžasnej zdravej a chutnej zelenine, ktorá sa dá pripraviť na množstvo spôsobov. Vyberiete si cuketové placky či krémovú cuketovú polievku? Alebo máte v obľube iné zdravé…

  Ako sa prejavuje salmonelóza? Tieto fakty potrebujete ovládať!

  0

  Salmonelózu môžeme zaradiť medzi najznámejšie a pomerne i rozšírené ochorenia tráviacej sústavy. Práve letné obdobie s horúcimi dňami sú pre rozvoj tejto choroby o niečo viac rizikovejšie. Salmonelóza je charakteristická krátkou inkubačnou dobou, pričom sa prejavuje najmä zažívacími ťažkosťami. Ako sa prejavuje salmonelóza aj čo je jej príčinou a aká…

  TOP zaujímavosti o ľudskej pečeni: Dokáže nám dorásť?!

  0

  Keďže sme vám už priniesli už rozličné zaujímavosti o ľudkom mozgu aj prekvapivé fakty o žalúdku, dnes prišiel na rad ďalší dôležitý orgán, ktorý sa konkrétne ukrýva v brušnej dutine. Ide o pečeň, ktorú údajne v starovekom Grécku považovali za miesto, v ktorom sa nachádzajú emócie. Vedeli ste napríklad o…

  Ako pôsobí aeróbne cvičenie na človeka? Pomáha vôbec pri chudnutí?

  0

  Aeróbny alebo inak aj vytrvalostný tréning vplýva na naše telo hneď v niekoľkých smeroch. Ako sme spomínali už v úvode článku, pohybové aktivity z tejto kategórie cvičení sú veľmi nápomocné pri chudnutí. Sú totiž skvelým prostriedkom na spaľovanie prebytočného tuku. Ak sa snažíte zhodiť zopár kíl, tak okrem zdravej stravy svojmu…

  Prospešné zvieratá v záhrade: Tieto sú v nej skutočne potrebné!

  0

  Zvieratá v našej záhrade predstavujú jeden veľký prírodný svet. Už ako deti v škôlke sme sa učili o rôznych zvieratách, ktoré môžeme nájsť v našich záhradách. Niektoré z nich našu úrodu dokážu zničiť a nám ostanú prázdne debničky v pivniciach. Ale nájdu sa aj také, ktoré sú pre našu záhradu…

  Základné meditačné pozície: Viete, ako na to správnym spôsobom?

  0

  Už ste niekedy skúšali meditovať? Viem, znie to neuveriteľne, že by sedenie s prekríženými nohami a predýchavanie malo dopomôcť k spokonejšiemu životu… Meditácia je v skutočnosti veľmi dobrá praktika, ktorú môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek, za rôznych okolností a v rôznych pozíciách. Práve o tých si niečo povieme v tomto…