Rozklad (nie len) Slovenska.

Publikované 04.08. 2018 o 07:45 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Už takmer pred dvoma rokmi som publikoval blog s názvom „Spojené štáty európske – likvidácia národných štátov.“ Zdá sa, že to o čom som písal sa napĺňa.  Keby som bol márnomyseľný začnem sa považovať za nejakého Nostradama alebo babu Vangu (to len tak na odľahčenie).

Kto sleduje vývoj situácie v Európe a vo svete mi dá možno za pravdu. Prvé vyjadrenia o vytvorení európskej federácie alebo tzv. Spojených štátoch európskych prišli už od známeho európskeho knihovníka Martina Schulza.

Ďalším vysoko sofistikovaným žiadateľom o vytvorenie takého to zväzku je nám veľmi dobre známa politická mŕtvola menom Mikuláš Dzurinda. A podporil ju známy poradca ukrajinskej pomajdánovej vlády Ivan Mikloš.

Takže. Základné tri postavičky, ktoré sa snažia o vytvorenie európskeho štátneho spolku máme predstavené. Určite ich bude viac, ale ostatní sa zatiaľ veľmi oficiálne neprejavili alebo som to nezaregistroval. Čo je však najsmutnejšie začínajú im sekundovať aj politici, ktorí boli doteraz vnímaní ako pronárodní, resp. sa skrývali pod národnou značkou. Ako napríklad predstavitelia známej SNS. Verím, že pôvodní zakladatelia a predstavitelia tejto asi najstaršej, aktívnej slovenskej politickej strany sa teraz v hroboch krútia ako ventilátory. Ani vo sne by ich nenapadlo kam povedie „veľký kapitán“ túto stranu.

Je jasné, že vývoj spoločnosti musí stále napredovať z čoho vyplýva aj fakt, že sa tým spoločnosť mení. Mení sa postupne, prirodzene. Dnes sme sa však dočkali doby keď sa niekto snaží spoločnosť „znásilniť “ a nasmerovať ju niekam kam by prirodzene sama nikdy nesmerovala. Hovorím o neprirodzenej migrácii subsaharskej Afriky do Európy. Hovorím o rozbíjaní národných štátov. O spájaní národov s rozdielnou kultúrou a hlbokými historickými koreňmi. Hovorím o šírení nenávisti a účelovom vytváraní bubákov z krajín, ktoré sú nám historicky, kultúrne aj názorovo blízke.

Slovenská opozícia je veľká plniteľka plánov v plánoch iných plánov. Pričom jej stačí málo. Dostať sa k moci na Slovensku a zničiť ešte aj to málo čo zostalo a nabaliť sa. K tomu smerujú všetky tie pochody organizované akože deťmi. K tomu smerujú denno denné tlačové konferencie, na ktorých sa pretriasajú neexistujúce kauzy. Nafukujú sa na nich komári do veľkosti somárov ba až slonov. Bojuje proti „ruskému“ motorkárskemu gangu Noční vlci a pritom jej neprekáža, že na slovensku už roky pôsobí „americký“ motorkársky gang Hells Angels Slovakia. Prečo jedni vzbudzujú takú veľkú pozornosť a tí druhí nie? Kvôli šíreniu nenávisti. Opozícia a nejasne financované mimovládne organizácia ako Nadácia otvorenej spoločnosti, Amnesty internationál a iné, sa za každú cenu snažia Slovákov naučiť nenávidieť Rusov. Tých Rusov, ktorí oslobodili Európu pred nacizmom.

Samozrejme opozícia spolu s prezidentom sa nás snažia presvedčiť o tom, že aj my Slováci sme zlí. Napáchali sme v minulosti veľa zla, za ktoré sa teraz musíme kajať. Máme si sypať popol na hlavu za to, že sme xenofóbni rasisti, ktorí deportovali židov a teraz tu mučia cigánov. Zabíjame Filipíncov a dobrých novinárov a archeologičky, ktorí na to všetko upozorňujú.  Je to naozaj strašné čo sa na slovensku deje. Pomáhame dokonca Vietnamcom unášať z Nemecka ich občanov. No proste hrôza a des.

Práve poslednej spomenutej udalosti sa súčasná opozícia chytila ako topiaci slamky. Majú ďalšiu šancu aby skúsili žiadať odstúpenie vlády a predčasné voľby. O tie im však až tak nejde lebo opozícia má veľmi malú šancu zostaviť na Slovensku novú vládu. Tak spolu s prezidentom opäť zavelili do útoku. Snažia sa na základe novinárskych pletiek rozložiť vládu a štát znefunkčniť. Samozrejme obviňovať z toho budú opäť len vládu. Na čele stojí „mienkotvorný“ Denník N, ktorý vychádza v smiešnom náklade a tých pár slniečkárskych čitateľov slovenskú mienku veru nevytvorí. Napriek tomu je protežovaný, preberaný a citovaný ďalšími médiami. Vytvára sa nová kauza, ktorá už predsa musí priniesť opozícii vytúženú moc. Alebo, že by sa aj teraz niekde stala chyba?

Slovensko vraj pomohlo uniesť vietnamského občana z Nemecka do Vietnamu. Prsty v tom mala vietnamská tajná služba a na únos použila slovenský vládny špeciál. Vraj na to prišli Nemecký vyšetrovatelia a majú nezvratné dôkazy. Samozrejme ich nikto nikdy nevidel a ani neuvidí. Vypovedali o tom vraj slovenskí policajti, ktorí sa celého únosu zúčastnili. Pýtam sa. Kde vypovedali? Pred kým vypovedali? Nejaký vyšetrovateľ zverejnil vyšetrovací spis s ich výpoveďami? Nie. Vraj vypovedali anonymne pred novinármi z nemeckého Frankfurter allgemeine zeitung, a neslávne slávneho protislovenského Denníka N. Je toto vôbec možné? Je vôbec možné aby sa v dnešnej dobe pasovali do roly vyšetrovateľov novinári? Môžeme teda zrušiť policajných vyšetrovateľov, prokuratúru aj súdy. Všetku túto prácu dokážu vykonať novinári. Vypátrať, vyšetriť, odsúdiť a popraviť. Roztočili to so súčasnou opozíciou a prezidentom naozaj poriadne. Nikoho nezaujíma, že oficiálne vyšetrovacie orgány v Nemecku zatiaľ tie naše oficiálne orgány nepožiadali o súčinnosť. Opozícia však už má pripravený pochod na odvolanie vlády. Je toto normálne? Hovoríme o právnom štáte a pritom sa u nás robia kauzy z taľafatiek. Je to jasná snaha o rozklad spoločnosti. Ľudí „zovčiť“ a viesť ich k nejakému vyššiemu cieľu, ktorí riadi niekto kto je presvedčený, že je boh.

A to je len jedna z dnešných káuz. Ďalšou sú Slovenskí branci. Organizácia, ktorá učí mladých ľudí láske k vlasti, pomoci si navzájom a ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva Slovákov. Paradoxne za jej likvidáciu najviac bojuje strana SNS, ktorá má už v názve, že bude vykonávať to čo robia Slovenskí branci. Strana, ktorá sa od národného smerovania úplne odklonila. Tejto strane najviac prekážajú organizácie, ktoré suplujú to čo by mala robiť sama. Slovenskí branci sú apolitická organizácia, ktorá sa snaží viesť ľudí k zodpovednosti za svoj národ. Ministrovi obrany za SNS Petrovi Gajdošovi, však prekáža. Vôbec nepochybujem o tom, že sa ju snaží rozpustiť na základe politickej objednávky. Ako však môže minister obrany rozpustiť organizáciu, ktorá vôbec nespadá pod jeho rezort. Nijako! Preto chce prepustiť so služobného pomeru vojakov, ktorí v nej vo svojom voľnom čase pôsobia. Neexistuje na to však žiadny zákonný dôvod a ani kódex vojaka také niečo nepripúšťa. Argumentuje tým, že vojaci, ktorí sú v aktívnej službe predávajú svoje skúsenosti z výcviku a pôsobenia v armáde civilným osobám. Nieje až tak dávno doba, keď väčšina mladých mužov bola odvedená ako branci a podrobila sa základnej vojenskej službe (ďalej ZVS). Všetci jej absolventi získali vojenské skúsenosti a zručnosti. Niektorí väčšie a niektorí menšie. Záviselo od každého, ale z princípu platilo, že každý vojak dokázal minimálne rozobrať a poskladať útočnú pušku vz.58 a tak isto z nej strieľať. Ja som napríklad ako príslušník vojskovej PVO vystrelil štyri rakety typu Strela 2M. Mám teda aj ja skúsenosti a znalosti z vojenského výcviku. Teda som aj ja hrozbou pre slovenskú republiku? Sú hrozbou všetci tankisti a delostrelci, ktorý sa zúčastnili na ZVS a získali tam odborné vojenské vedomosti? Prečo pronárodnej strane prekážajú pronárodne zmýšľajúci občania? Slovenská armáda neexistuje. Máme už len Ozbrojené sily (ďalej OSSR) a tie majú podstav príslušníkov. Prečo mladý ľudia vstúpia radšej do dobrovoľnej organizácie Slovenskí branci, v ktorej pôsobia zadarmo resp. na jej chod musia ešte aj prispievať namiesto toho aby vstúpili do OSSR alebo sa stali súčasťou aktívnych záloh? Nebude chyba práve v tom ministrovi, ktorý sa pod rúškom „vlasteneckej“ strany snaží potierať vlastenectvo?

Stále sme pre EÚ a NATO nespoľahlivým členom. Nie len my, ale všetky krajiny V4. To dokazuje jedinú vec. Nie sme stotožnení so západným modelom vnímania sveta. Preto je tu toľko opozičného kriku a bordelu. Verím, že sa s ním ani nikdy nestotožníme a zachováme si samostatnosť a hrdosť.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Lipšic podáva trestné oznámenie na Tótha

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)   Advokát Daniel Lipšic podáva trestné oznámenie na Petra Tótha za trestný čin ohovárania. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook. Lipšic mohol podľa vyjadrení Tótha vynášať informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Peter Tóth sa podľa…

Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony: Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia

Washington 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Jedným z dôvodov, prečo dali americkí voliči v prezidentských voľbách hlas Donaldovi Trumpovi, bola aj jeho konzervatívna názorová línia. Po vymenovaní konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha prichádza prezident so zákonnou snahou o návrat k len dvom pohlaviam Americké médiá píšu, že Trump má…

Merkelovej zúfalý krok: Pred kľúčovými voľbami v Hesensku obvolávala voličov, aby dali hlas kandidátovi CDU

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP- Markus Schreiber)   Nemecké médiá priniesli fotografiu symbolizujúcu beznádej kancelárky Angely Merkelovej. Pred dôležitými voľbami v spolkovej republike Hesensko sa rozhodla sama telefonicky kontaktovať voličov, aby ich presvedčila o svojej politike, keďže jej strane CDU hrozil veľký prepad Britský denník Express situáciu komentoval, že nemecká líderka…

Sky News: Našli sa časti tela saudskoarabského novinára Chášukdžího

Ankara 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Našli sa časti tela patriace saudskoarabského novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, zavraždenému na konzuláte Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. Objavili ich v záhrade domu saudskoarabského generálneho konzula, informovala televízna stanica Sky News. Podľa jedného z nemenovaných zdrojov, na ktoré sa odvoláva, bol novinár rozsekaný na…

Pellegrini: Prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládu, dostal 12 čiastkových informácií

Kežmarok  23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Premiér Peter Pellegrini nerozumie, prečo sa práve v pondelok prezident SR Andrej Kiska vrátil k nejakému súhrnu správ, ktoré dostal od Slovenskej informačnej služby (SIS). Premiér tvrdí, že prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládne špičky, ale 12 informácií, pričom tie sa…

Orbán: Brusel ovládajú v súčasnosti tí, ktorí si želajú európsku ríšu bez národov

Budapešť 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Maďarsko si pripomína v utorok začiatok tamojšej revolúcie a boja za slobodu spred 62 rokov Seriál spomienkových podujatí v krajine, ktorý sa začal už v pondelok, vyvrcholil v utorok popoludní pri Dome teroru ústrednými oslavami, na ktorých vystúpil s prejavom maďarský premiér Viktor…

Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva…

Polícia varuje: Mnohé publikované informácie sťažujú vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy. Zurian: Sme presvedčení, že zdrojom informácií nie je Policajný zbor

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Publikované informácie majú podľa polície vplyv na výpovede svedkov Od zadržania osôb obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pravidelne médiá publikujú informácie rôzneho charakteru, pričom mnohé z nich podľa polície zásadným spôsobom sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Ako ďalej uvádza…

Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) je jednou z hlavných iniciátoriek "detektívky o rigoróznej práci Andreja Danka" ako sama nazvala kampaň za objasnenie detailov o vysokoškolskom štúdiu predsedu Národnej rady a šéfa SNS. Pochybnosti o tom, či ona sama má vôbec maturitu, sa…

“Iba nevzdelané ženy majú viac detí.” Vyšlú odkaz Macronovi aj slovenské mamičky po jeho nevyberaných slovách?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestuje v piatok 26. októbra na návštevu Slovenska Pre pár dňami sme informovali, že Macron mal na podujatí nadácie miliardára Billa Gatesa pod názvom “Goalkeepers” koncom septembra v New Yorku prejav o vysokej miere pôrodnosti v Afrike. Hovoril o veľkých rodinách…

CNN Türk: V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

Istanbul 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Metafora Production)   Dva kufre a osobné veci patriace zrejme saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, objavili vyšetrovatelia vo vozidle patriacom konzulátu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica CNN Türk Opustené auto s diplomatickou poznávacou značkou…

Útok na českých vojakov v Afganistane pochádzal "z vlastných radov", tvrdí minister obrany

Praha 23. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Tlačová konferencia s českým ministrom obrany Lubomírom Metnarom (ANO) priniesla prekvapivú správu, že pondelkový útok na českých vojakov v Afganistane bol " z vlastných radov od spojencov" Podľa agentúry ČTK, Metnar označil útok za nečakaný a bezprecedentný. Útočník nepochádzal z jednotky, ktorú českí…

Opozícia iniciuje ústavný zákon na zrušenie milostí pre Kočnera v kauze Technopol, ktoré mu udelil prezident Michal Kováč

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Kauzy podnikateľa Mariána Kočnera sa opäť dostanú aj do pléna Národnej rady. Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) avizoval, že v blízkej budúcnosti bude predložený návrh ústavného zákona na zrušenie milostí pre Kočnera Rozhodli sme sa, že podáme návrh ústavného zákona na zrušenie milostí…

Cigániková vyzýva Kalavskú, aby upravila vyhlášku o čakacích listinách

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Cigániková (SaS) vyzvala ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby urobila poriadok v čakacích listinách na operačné zákroky. Súčasné fungovanie je podľa poslankyne nevyhovujúce a dáva priestor na korupciu "Dôrazne vyzývame ministerku Kalavskú, aby upravila vyhlášku o…

Švédska "hrdinka", ktorá bránila deportácii Afganca, bude trestne stíhaná

Göteborg 23. októbra 2018 (HSP/Foto: Facebook)   Švédske úrady vyšetrujú 21-ročnú študentku, ktorý protestovala priamo v lietadle proti deportovaniu neúspešného afganského žiadateľa o azyl Elin Erssonová 23. júla na Facebook natočila svoj protest, počas ktorého stála počas letu z letiska Landvetter v Göteborgu a chcela zabrániť tomu, aby lietadlo vzlietlo. Niekoľko…

Premiér Pellegrini je po dopravnej nehode v poriadku, bude však nosiť golier

Bratislava 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) potvrdil, že mal cestou na utorkové výjazdové rokovanie vlády dopravnú nehodu. Na svoj program v Kežmarku prišiel však načas Ako uviedol, na dnešnú cestu "nezabudne". Vysvetlil, že pri presune do Kežmarku im priamo na vozidlo skočil jeleň. "Zaregistroval…

Vystrašili Kotlebovci Danka? Stiahne radšej návrh definície antisemitizmu, aby nebilo do očí zamietnutie návrhu o antislovakizme?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Jakub Kotian)   Národná rada SR možno vôbec nebude hlasovať o návrhu definície antisemitizmu, ktorý predložil predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Ľudová strana Naše Slovensko totiž predložila rovnaký návrh definície antislovakizmu, v ktorom iba vymenila slovo „Židia“ za slovo „Slováci“. Tento návrh síce…

Bývalý kongresman: USA majú zbrane na desaťnásobné zničenie sveta, ale stále chcú viac, najmä kvôli Číne

Washington 23. októbra 2018 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Dmitri Lovetsky)   Spojené štáty sú plné zbraní a nepotrebujú novú jadrovú výzbroj, povedal bývalý kongresman Ron Paul pre stanicu Russia Today v súvislosti s hrozbou prezidenta Donalda Trumpa, že odstúpi od ďalšej medzinárodnej dohody - Zmluvy o jadrových silách v Európe (INF) Bývalý republikánsky kongresman…

TopSpeed

Nový Ford Focus ST nafotili bez maskovania

1

Fanúšikovia ostrých Fordov pozor! Máme prvé obrázky nového Ford Focus ST! Stále neoficiálne, no Focus ST je tu prakticky v sériovej podobe. Predchádzajúce fotografie ukazovali predprodukčnú verziu s nárazníkmi, ktoré farebne k autu nesedeli. Teraz sa už pozeráme na pokračovanie úspešného príbehu ST v plnej kráse. Auto odfotografovali „špióni“ magazínu Carscoops…

V Číne otvorili najdlhší most. HZMB má až 55 kilometrov!

1

Dnes, 23.10. októbra otvorili najdlhší most HZMB. Je dlhý 55 kilometrov, spája Honkong, Macao a pevninské mesto Ču-chaj. Dajme tomu, že pomenovanie most nie je úplne to správne. Stavbu okrem mostu tvorí 6,7 kilometrový podmorský tunel, 3 umelé ostrovy a 2 trojprúdové diaľnice. Chcete počuť cenovku za túto megastavbu? Je…

Streľba na unikajúce vozidlo. Schvaľujete to?

12

Streľba na unikajúce vozidlo sa v médiách prezentuje čoraz častejšie. Môže sa zdať, že si ľudia - páchatelia viac dovoľujú. Rozoberám to preto, lebo sa to bezprostredne dotýka áut a dopravy. Ako to vnímate? Je správne, keď policajti na unikajúce vozidlo strieľajú? Je správne, keď policajti strieľajú na vozidlo aj v prípade, keď…

Hyundai Santa Fe 4 má jedinečnú elektronickú detskú poistku SEA

1

Nová generácia Hyundai Santa Fe, ktorá na Slovensku práve prichádza do predaja, má niekoľko unikátnych bezpečnostných prvkov. Roztržitým a zábudlivým rodičom a celému okoliu prísne pripomenie ponechané deti alebo zvieratká na zadných sedadlách trúbením obdobne, ako keď auto niekto nepovolaný naruší. Druhý je tiež určený pre ochranu vašich najmenších... Volá sa…

Mercedes One si nerozumie s ekológiou

4

Na finálnu podobu a Mercedesu One, tak znie meno ktoré Project One oficiálne dostal, netrpezlivo čakáme. Hypercar s motorom z F1 bude výnimočný, lenže dostať takúto pohonnú jednotku do bežnej premávky nie je také jednoduché ako sa pôvodne zdalo. Mercedes bojuje s emisiami, pretože motor nebol navrhnutý pre hypercar a nikdy nemal opustiť prostredie Formuly…

Škoda Kodiaq GT smeruje do Číny

0

O tom, že vlajková loď mladoboleslavskej automobilky pláva smerom na východ sme už písali minulý týždeň, dnes pripájame pár ďalších detailov, ktoré sa pomaly objavujú na hladine. Je jasné, že Škoda nezanedbáva „grejt trh“ a preto posiela do Číny  Kodiaq GT. Žiaľ, stále sa uvádza, že nikde inde gétečko neuvidíme.…

KAMzaKRÁSOU

Vieš, aké sú účinky biotínu? Doplň si cenný vitamín krásy aj ty!

0

Vitamínov a minerálnych látok, ktoré sa, okrem iného, starajú aj o krásu človeka, poznáme veľké množstvo. Jedným z nich je i biotín, ktorý je súčasťou vitamínov skupiny B. Stará sa o pokožku, vlasy i nechty. Nie nadarmo sa mu hovorí aj vitamín krásy. Nedostatok tejto látky sa, naopak, môže prejaviť niekoľkými zdravotnými ťažkosťami. V dnešnom článku sa…

Urodilo sa ho viac, než dosť? Skús recept na hroznovú marmeládu!

0

Nepovieme nič nové, keď skonštatujeme, že tento rok nám príroda dopriala takú bohatú úrodu v každej oblasti, ako už dávno nie. A neochudobnila nás ani o úrodu hrozna. Ak teda hrozno pestuješ aj ty a nevieš, ako s toľkými strapcami naložiť, máme pre teba výborný tip. Inšpiruj sa a vyskúšaj tento netradičný recept na hroznovú marmeládu,…

Poznáš pravidlá žehlenia? S týmito trikmi to pôjde ako po masle!

0

Dlhoročné skúsené „žehliarky“ sa teraz zrejme len pousmiali, veď čo už len môže byť žehlenie za vedu?! Súhlasíme – stačí si osvojiť pár správnych ťahov a žehlenie môže ísť doslova odruky a hladko. Na druhej strane, nikdy nemôže byť na škodu zopakovať alebo osvojiť si triky a grify, ktoré dokážu zjednodušiť a zefektívniť…

Vieš, čo pomáha na vredy a nádory? Skoncuj s nimi vďaka prírode!

0

Za celú svoju doterajšiu existenciu prišlo ľudstvo na neuveriteľné množstvo liečivých schopností rastlín. V lekárňach nechávame často aj viac, než pol výplaty za lieky, ktoré sa v mnohých prípadoch dajú ľahko, lacno a častokrát oveľa efektívnejšie nahradiť tým, čo nám ponúka príroda. Jednou takou bylinou je aj tá, ktorú sme sa rozhodli ti dnes…

Podceňujeme ho, no nemali by sme. Pozri sa, aké účinky má kaleráb!

0

Zelenina, ktorá pochádza z Európy, vydrží aj v chladnejších podmienkach a je často prirovnávaná ku kvake? Odpoveď na túto hádanku je kaleráb. Kaleráb často akosi podceňujeme a berieme ho len ako doplnok, ktorý hodíme na vyvarenie v polievke a neskôr vyhodíme. Poďme sa pozrieť na to, aké účinky má kaleráb…

Chceš byť krásna ako nikdy? Pomôže ti domáca maska z tekvice

0

Máte suchú pleť, ktorá potrebuje vzpružiť alebo sa vám nadmerne lámu končeky vlasov a padajú vám snáď každý deň? Tak potom máme pre vás jednu jedinú odpoveď – tekvica! Prestaňte nakupovať zbytočne predražené krémy, pleťové masky či vlasové kondicionéry, ktoré vaše telo zbytočne zaťažujú a výsledný efekt je minimálny. Zistite, ako sa dá…

TopDesať

Fotografie, ktoré sú po priblížení nesmierne zábavné

0

Ak máš rád fotografovanie, tak určite stráviš množstvo svojho času práve tým, že svoje fotografie detailne skúmaš. Mnohokrát sa ti určite stáva, že tvoje fotografie sú po zväčšení a priblížení nesmierne zábavné. Často na nich nájdeš rôzne zábavné momentky, ktoré si si pri fotografovaní ani len nevšimol. Niektoré fotografie si…

Úžasné veci, ktoré ťa prekvapia svojou existenciou

0

Ľudia s dobrou predstavivosťou a dlhoročnými skúsenosťami vytvárajú naozaj úžasné veci. Tieto skvelé nápady určite privíta množstvo z nás. Veď kto by nechcel takú skvelú zubnú pastu, ktorá ma na svojom konci super vychytávku, vďaka ktorej dokážeš využiť aj posledné "kvapky". Poteší taktiež multifunkčná sponka do vlasov alebo špeciálna šálka…

Používate bezpečnostné pásy? Nemusí ich mať každý!

0

V aute sú bezpečnostné pásy najjednoduchším a najefektívnejším mechanizmom, ktorým možno zabrániť zraneniam pri a po zrážke. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu technológiu a nachádzajú sa vo všetkých vozidlách. Ich úlohou je zvýšenie bezpečnosti pasažierov a prípadne následné zníženie následkov pri nehode. Je potrebné podotknúť, že používanie bezpečnostných pásov je stanovené aj…

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

0

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť?  [adrotate group="11"]…

Rastliny, ktoré ťa môžu zabiť, aj keď sú nádherné

0

Príroda je mocný čarodej. V Spojených štátoch sa každoročne vyskytuje asi 100 000 prípadov, ktoré skončia na pohotovosti v dôsledku otravy rastlinami. Aby si sa náhodou nestal obeťou týchto krásnych zabijakov, máme pre teba pár tipov. Nasledujúce rastliny by si mal radšej z diaľky obísť, aj keď ťa bude lákať ich…

Röntgen: 10 obyčajných vecí, ktoré RTG žiarenie ukazuje v úplne inom svetle

0

Odkedy ľudstvo vynašlo röntgen, skúšali sme zobraziť pod RTG žiarením doslova všetko, čo nám prišlo do rúk. Hoci sa táto technológia využíva predovšetkým ako diagnostická metóda v medicíne, umožňuje nám vidieť každodenné veci alebo činnosti v úplne inom svetle. Rozprávanie, pitie vody či nosenie podpätkov. Röntgen, presnejšie RTG žiarenie, nám…