Rozklad (nie len) Slovenska.

Už takmer pred dvoma rokmi som publikoval blog s názvom „Spojené štáty európske – likvidácia národných štátov.“ Zdá sa, že to o čom som písal sa napĺňa.  Keby som bol márnomyseľný začnem sa považovať za nejakého Nostradama alebo babu Vangu (to len tak na odľahčenie).

Kto sleduje vývoj situácie v Európe a vo svete mi dá možno za pravdu. Prvé vyjadrenia o vytvorení európskej federácie alebo tzv. Spojených štátoch európskych prišli už od známeho európskeho knihovníka Martina Schulza.

Ďalším vysoko sofistikovaným žiadateľom o vytvorenie takého to zväzku je nám veľmi dobre známa politická mŕtvola menom Mikuláš Dzurinda. A podporil ju známy poradca ukrajinskej pomajdánovej vlády Ivan Mikloš.

Takže. Základné tri postavičky, ktoré sa snažia o vytvorenie európskeho štátneho spolku máme predstavené. Určite ich bude viac, ale ostatní sa zatiaľ veľmi oficiálne neprejavili alebo som to nezaregistroval. Čo je však najsmutnejšie začínajú im sekundovať aj politici, ktorí boli doteraz vnímaní ako pronárodní, resp. sa skrývali pod národnou značkou. Ako napríklad predstavitelia známej SNS. Verím, že pôvodní zakladatelia a predstavitelia tejto asi najstaršej, aktívnej slovenskej politickej strany sa teraz v hroboch krútia ako ventilátory. Ani vo sne by ich nenapadlo kam povedie „veľký kapitán“ túto stranu.

Je jasné, že vývoj spoločnosti musí stále napredovať z čoho vyplýva aj fakt, že sa tým spoločnosť mení. Mení sa postupne, prirodzene. Dnes sme sa však dočkali doby keď sa niekto snaží spoločnosť „znásilniť “ a nasmerovať ju niekam kam by prirodzene sama nikdy nesmerovala. Hovorím o neprirodzenej migrácii subsaharskej Afriky do Európy. Hovorím o rozbíjaní národných štátov. O spájaní národov s rozdielnou kultúrou a hlbokými historickými koreňmi. Hovorím o šírení nenávisti a účelovom vytváraní bubákov z krajín, ktoré sú nám historicky, kultúrne aj názorovo blízke.

Slovenská opozícia je veľká plniteľka plánov v plánoch iných plánov. Pričom jej stačí málo. Dostať sa k moci na Slovensku a zničiť ešte aj to málo čo zostalo a nabaliť sa. K tomu smerujú všetky tie pochody organizované akože deťmi. K tomu smerujú denno denné tlačové konferencie, na ktorých sa pretriasajú neexistujúce kauzy. Nafukujú sa na nich komári do veľkosti somárov ba až slonov. Bojuje proti „ruskému“ motorkárskemu gangu Noční vlci a pritom jej neprekáža, že na slovensku už roky pôsobí „americký“ motorkársky gang Hells Angels Slovakia. Prečo jedni vzbudzujú takú veľkú pozornosť a tí druhí nie? Kvôli šíreniu nenávisti. Opozícia a nejasne financované mimovládne organizácia ako Nadácia otvorenej spoločnosti, Amnesty internationál a iné, sa za každú cenu snažia Slovákov naučiť nenávidieť Rusov. Tých Rusov, ktorí oslobodili Európu pred nacizmom.

Samozrejme opozícia spolu s prezidentom sa nás snažia presvedčiť o tom, že aj my Slováci sme zlí. Napáchali sme v minulosti veľa zla, za ktoré sa teraz musíme kajať. Máme si sypať popol na hlavu za to, že sme xenofóbni rasisti, ktorí deportovali židov a teraz tu mučia cigánov. Zabíjame Filipíncov a dobrých novinárov a archeologičky, ktorí na to všetko upozorňujú.  Je to naozaj strašné čo sa na slovensku deje. Pomáhame dokonca Vietnamcom unášať z Nemecka ich občanov. No proste hrôza a des.

Práve poslednej spomenutej udalosti sa súčasná opozícia chytila ako topiaci slamky. Majú ďalšiu šancu aby skúsili žiadať odstúpenie vlády a predčasné voľby. O tie im však až tak nejde lebo opozícia má veľmi malú šancu zostaviť na Slovensku novú vládu. Tak spolu s prezidentom opäť zavelili do útoku. Snažia sa na základe novinárskych pletiek rozložiť vládu a štát znefunkčniť. Samozrejme obviňovať z toho budú opäť len vládu. Na čele stojí „mienkotvorný“ Denník N, ktorý vychádza v smiešnom náklade a tých pár slniečkárskych čitateľov slovenskú mienku veru nevytvorí. Napriek tomu je protežovaný, preberaný a citovaný ďalšími médiami. Vytvára sa nová kauza, ktorá už predsa musí priniesť opozícii vytúženú moc. Alebo, že by sa aj teraz niekde stala chyba?

Slovensko vraj pomohlo uniesť vietnamského občana z Nemecka do Vietnamu. Prsty v tom mala vietnamská tajná služba a na únos použila slovenský vládny špeciál. Vraj na to prišli Nemecký vyšetrovatelia a majú nezvratné dôkazy. Samozrejme ich nikto nikdy nevidel a ani neuvidí. Vypovedali o tom vraj slovenskí policajti, ktorí sa celého únosu zúčastnili. Pýtam sa. Kde vypovedali? Pred kým vypovedali? Nejaký vyšetrovateľ zverejnil vyšetrovací spis s ich výpoveďami? Nie. Vraj vypovedali anonymne pred novinármi z nemeckého Frankfurter allgemeine zeitung, a neslávne slávneho protislovenského Denníka N. Je toto vôbec možné? Je vôbec možné aby sa v dnešnej dobe pasovali do roly vyšetrovateľov novinári? Môžeme teda zrušiť policajných vyšetrovateľov, prokuratúru aj súdy. Všetku túto prácu dokážu vykonať novinári. Vypátrať, vyšetriť, odsúdiť a popraviť. Roztočili to so súčasnou opozíciou a prezidentom naozaj poriadne. Nikoho nezaujíma, že oficiálne vyšetrovacie orgány v Nemecku zatiaľ tie naše oficiálne orgány nepožiadali o súčinnosť. Opozícia však už má pripravený pochod na odvolanie vlády. Je toto normálne? Hovoríme o právnom štáte a pritom sa u nás robia kauzy z taľafatiek. Je to jasná snaha o rozklad spoločnosti. Ľudí „zovčiť“ a viesť ich k nejakému vyššiemu cieľu, ktorí riadi niekto kto je presvedčený, že je boh.

A to je len jedna z dnešných káuz. Ďalšou sú Slovenskí branci. Organizácia, ktorá učí mladých ľudí láske k vlasti, pomoci si navzájom a ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva Slovákov. Paradoxne za jej likvidáciu najviac bojuje strana SNS, ktorá má už v názve, že bude vykonávať to čo robia Slovenskí branci. Strana, ktorá sa od národného smerovania úplne odklonila. Tejto strane najviac prekážajú organizácie, ktoré suplujú to čo by mala robiť sama. Slovenskí branci sú apolitická organizácia, ktorá sa snaží viesť ľudí k zodpovednosti za svoj národ. Ministrovi obrany za SNS Petrovi Gajdošovi, však prekáža. Vôbec nepochybujem o tom, že sa ju snaží rozpustiť na základe politickej objednávky. Ako však môže minister obrany rozpustiť organizáciu, ktorá vôbec nespadá pod jeho rezort. Nijako! Preto chce prepustiť so služobného pomeru vojakov, ktorí v nej vo svojom voľnom čase pôsobia. Neexistuje na to však žiadny zákonný dôvod a ani kódex vojaka také niečo nepripúšťa. Argumentuje tým, že vojaci, ktorí sú v aktívnej službe predávajú svoje skúsenosti z výcviku a pôsobenia v armáde civilným osobám. Nieje až tak dávno doba, keď väčšina mladých mužov bola odvedená ako branci a podrobila sa základnej vojenskej službe (ďalej ZVS). Všetci jej absolventi získali vojenské skúsenosti a zručnosti. Niektorí väčšie a niektorí menšie. Záviselo od každého, ale z princípu platilo, že každý vojak dokázal minimálne rozobrať a poskladať útočnú pušku vz.58 a tak isto z nej strieľať. Ja som napríklad ako príslušník vojskovej PVO vystrelil štyri rakety typu Strela 2M. Mám teda aj ja skúsenosti a znalosti z vojenského výcviku. Teda som aj ja hrozbou pre slovenskú republiku? Sú hrozbou všetci tankisti a delostrelci, ktorý sa zúčastnili na ZVS a získali tam odborné vojenské vedomosti? Prečo pronárodnej strane prekážajú pronárodne zmýšľajúci občania? Slovenská armáda neexistuje. Máme už len Ozbrojené sily (ďalej OSSR) a tie majú podstav príslušníkov. Prečo mladý ľudia vstúpia radšej do dobrovoľnej organizácie Slovenskí branci, v ktorej pôsobia zadarmo resp. na jej chod musia ešte aj prispievať namiesto toho aby vstúpili do OSSR alebo sa stali súčasťou aktívnych záloh? Nebude chyba práve v tom ministrovi, ktorý sa pod rúškom „vlasteneckej“ strany snaží potierať vlastenectvo?

Stále sme pre EÚ a NATO nespoľahlivým členom. Nie len my, ale všetky krajiny V4. To dokazuje jedinú vec. Nie sme stotožnení so západným modelom vnímania sveta. Preto je tu toľko opozičného kriku a bordelu. Verím, že sa s ním ani nikdy nestotožníme a zachováme si samostatnosť a hrdosť.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marek Bičík

O AUTOROVI

Som obyčajný človek, ktorý chce žiť v mieri a pokojne vychovávať svoje deti.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 20.43

Priemerná čítanosť: 2234

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Obchodné rozhovory budú pokračovať, lídri EK a Británie si zavolajú v pondelok

  0icon

  Brusel 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth, Pool)   Pobrexitové obchodné rozhovory medzi Európskou úniou a Britániou budú po krátkom prerušení pokračovať v nedeľu. Po telefonáte…

  Morvay sa stal v osobnom rekorde majstrom SR v chôdzi na 50 km

  0icon

  Trnava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Titul majstra Slovenska v chôdzi na 50 km na národnom šampionáte v Trnave si vybojoval Michal Morvay z…

  Najlepšími atlétmi roka sa stali Duplantis a Rojasová

  0icon

  Paríž 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Hangst /Pool Via AP,Matt Dunham)   Atlétmi roka sa podľa Svetovej atletiky (World Athletics) stali švédsky žrdkár Armand Duplantis a…

  Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0 v 16. kole

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú aj naďalej na čele tabuľky vo Fortuna lige. V sobotňajšom zápase zdolali na…

  V nedeľu budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v nemocnici v Petržalke

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V nedeľu 6. decembra budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej…

  Stonehenge uzavreli pre turistov, oblasť obsadili demonštranti

  0icon

  Londýn 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci…

  Požiar v New Yorku zničil historický kostol

  0icon

  New York 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Yuki Iwamura)   Na newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z…

  Neapol premenoval štadión na počesť zosnulého Maradonu

  0icon

  Neapol 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)   Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána "partenopei" Diega…

  14 sudcov vyzýva na zachovanie demokracie a právneho štátu a upozorňuje: „Dochádza k porušovaniu základných slobôd občanov SR"

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Štrnásť sudcov vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, vládu SR, Národnú radu SR a predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka,…

  Stovky ľudí v Berlíne protestovali proti zbrojeniu a výdavkom na obranu

  0icon

  Berlín 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Fabian Sommer/dpa via AP)   Niekoľko stoviek ľudí vytvorilo v sobotu ľudskú reťaz pred budovou nemeckého parlamentu v Berlíne, aby vyjadrili…

  TopDesať

  Sú úsporné žiarovky v skutočnosti škodlivé pre životné prostredie?

  0 icon

  Klasické žiarovky z domácností postupne odchádzajú. Nie je to ale iba reklamný trik, aby sme si priplatili za nové technológie? Sú vôbec také úsporné, ako sa hovorí? To, že sa Európska únia po vzore iných krajín sveta rozhodla postupne skoncovať s obyčajnými žiarovkami, nie je náhoda. Na svetlo premenia iba desatinu…

  Aké potraviny môžu spôsobovať rakovinu?

  0 icon

  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) každý šiesty človek umrie na rakovinu. Len v roku 2018 si onkologické choroby vyžiadali život 9,6 miliónov ľudí. Približne v jednej tretine prípadov vznikla rakovina kvôli nezdravej strave, tvrdia odborníci. Na aké potraviny by sme si mali pri konzumácii dávať pozor? 1. Sladká smrť

  10 faktov o Mikulášovi, ktorý nám prináša sladkosti, ale aj zemiaky

  0 icon

  Tak a je to tu. Opäť ubehol skoro celý rok a ty si si to uvedomil práve teraz, keď si vošiel do obchodných centier, prešiel si sa po námestí alebo máš zapnutú televíziu. December. Vianočné piesne dopĺňajú atmosféru hemživých ľudí, ktorí sa snažia vykúpiť všetky zásoby majonézy, vajec a zemiakov. Zasa nastal ten…

  900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom 900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne. Vodca skupiny Chrám ľudu – Jones, po rokoch cestovania našiel „úkryt“ pred prípadnou jadrovou vojnou pre svoj „ľud“ práve v Guyane. Takýto presun však vyžadoval množstvo peňazí, ktoré Jones nemal, a tak sa rozhodol svoju sektu presunúť do Ukiah v Kalifornii. Práve o mieste…

  Človek premenený na vlka a vytie na mesiac: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o histórii spojenia človeka a šelmy, ktorá vyje na mesiac. Ľudia si totiž už od nepamäti spájali zvieratá s ľuďmi, z čoho vznikali rôzny spojenia, ako opičí muž, žena v tele vtáka, či človek premenený na vlka. Vlci sú spájaní aj s bosoráctvom, keďže sa verilo, že sú ťažnými zvieratami stríg a strigôňov.…

  Vo svete IT

  Vesmír opäť ukazuje svoju krásu, no v tomto prípade aj dramatické zmeny, ktoré prekvapujú astronómov

  0 icon

  Astronómom sa podarilo zachytiť unikátny pohľad na rýchlo miznúcu hmlovinu Hen 3-1357, prezývanú aj Stingray nebula, píše portál NASA- Hubblesite. Archívne dáta Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu poukazujú na to, že za posledné dve dekády hmlovina výrazne vybledla. Výskumníci zároveň poukazujú na to, že pozorovať tak rapídnu zmenu je naozaj výnimočné. Fotografia…

  Špeciálne kryty, ktoré vás majú ochrániť pred žiarením z routeru, sú nielen zbytočné, ale aj znižujú výkon Wi-Fi

  0 icon

  Vynaliezavosť ľudí vskutku nemá hraníc. Obzvlášť v prípade „výmyslov“, ktoré majú za cieľ zarobiť na ľuďoch s nedostatkom informácií. Portál theverge.com upozorňuje na vcelku kuriózny produkt, ktorý sa začal vo veľkom predávať prostredníctvom rôznych platforiem ako je napríklad Amazon. „Klietky na Wi-Fi“ Portál konkrétne upozorňuje na špeciálne „ochranné“ skrinky, ktoré…

  Samsung má aktívne vyvíjať kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov. Tvrdí to známy leaker informácií

  0 icon

  Ešte v apríli toto roka prišiel známy leaker informácií hovoriaci si „Ice Universe“ s informáciou, že Samsung údajne vyvíja kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov, čo je viac ako rozlíšenie oči. Len pre zaujímavosť, ľudské oko je schopné vidieť rozlíšenie 576-megapixelov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com. Samsung má aktívne pracovať na…

  Čína úspešne naštartovala experimentálny reaktor, ktorého teplota prevyšuje teplotu slnečného jadra

  0 icon

  Číne sa podarilo úspešne naštartovať ich „Umelé Slnko.“ Ide o jadrový reaktor s názvom HL-2M Tokamak, ktorý je zároveň najväčším a najpokročilejším experimentálnym reaktorom, píše portál Phys. Cieľom Číny je vytvoriť silný zdroj čistej energie. Reaktor využíva magnetické pole na fúziu horúcej plazmy, ktorá môže dosiahnuť teploty, prevyšujúce 150-miliónov °C.…

  YouTube vás pri vkladaní urážlivých komentárov vyzve, či si nerozmyslíte jeho uverejnenie

  0 icon

  Platforma YouTube je aktuálne najpopulárnejším video serverom na svete. Spolu s popularitou služby ruka v ruke ide množstvo ľudí, ktorí sa nesprávajú najslušnejšie. Susan Wojcicki, radiateľka spoločnosti YouTube, zdieľala niekoľko noviniek, ktoré by mali priniesť „viac slušnosti“. Spoločnosť sa rozhodla otestovať novú funkciu, ktorej cieľom je priniesť viac slušnosti a…

  Armádny Magazín

  Hlavný americký generál: USA strácajú čas odstrašovaním Číny - nemáme na vyváženie jej sily

  0 icon

  USA, 5.December 2020 (AM) - "USA strácajú čas odstrašovaním Číny" uviedol hlavný americký generál Stanley McChrystal. Americký generál vo výslužbe varoval, že USA podcenili rastúce vojenské kapacity Číny, a súčasne narastá obava, že na potlačenie tohto prudkého nárastu sa kráti čas a je možné, že prepad vojenských kapacít USA už nebude len…

  Vedia občania, že sa na nich môže vzťahovať branná povinnosť?

  0 icon

  Česko, 5.December 2020 (AM, MOČR) - V novembri dostalo české Ministerstvo obrany od agentúry STEM / MARK výsledky bleskového prieskumu verejnej mienky k tematike prípravy občanov na obranu štát

  Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

  0 icon

  Rusko, 5.December 2020 (AM) - Redakcia ruskej Pravdy o nich hovorila s riaditeľom Ústredia ruských štúdií Moskovskej štátnej univerzity a Inštitútu systémových strategických analýz, historikom, sociológom a publicistom Andrejom Fursovom.   Tvrdíte, že pojmy 1. sv. vojna a 2. sv. vojna už nie sú celkom sp

  Viete, že počas vojny nebol výnimkou ani kanibalizmus? ... a ďalšie menej známe fakty z bojiska druhej svetovej

  0 icon

  Slovensko, 4.December 2020 (AM) - Viete, že...? ...Červená armáda mala počas vojny aj svojské prívlastky? Letectvo – Červení sokoly, delostrelectvo – Bohovia vojny a pechota – Cárovná polí?   ...za bojové zásluhy počas 2. sv. vojny bolo v Červenej armáde vyznamenaných 7 jazdeckých zborov a 17 k

  Svetlo sveta

  Aký je osud kríža, na ktorom bol ukrižovaný Kristus?

  0 icon

  Na svete sa dnes uchovávajú viaceré významné relikvie spojené s utrpením Krista. Najhlavnejší symbol jeho ukrižovania, samotný kríž, bol predmetom záujmu už prvých veriacich. Čo teda vieme o osude kríža, na ktorom skutočne zomrel Kristus? Z obáv pred glorifikáciou a zbožštením Krista sa židia usilovali eliminovať všetky príležitosti pre vytvorenie jeho posmrtného kultu. Z evanjelií…

  Najvyšší súd v USA zablokoval uplatňovanie prísnejších pandemických opatrení na kostoly ako na obchody

  0 icon

  Kým sme na Slovensku svedkami ako náboženské inštitúcie spolupravujú s vládou pri aplikácii reštrikčných opatrení uvalených na bohoslužby, v USA náboženské organizácie zvolili presne opačný prístup a podali v predmetnej veci právnu žalobu. Predmetom žaloby na Najvyššom súde Spojených štátov bolo, aby súd vydal predbežné opatrenie, že nariadenia zamedzujúce ľuďom návštevu bohoslužieb a zároveň neuplatňovanie…

  Prečo nazývame Abrahama „otcom všetkých národov“ alebo „všetkých veriacich“?

  0 icon

  Abrahám je pôvodným menom Abram, čo v preklade znamená „vznešený.“ Je to odrazom vznešenosti ako žil svoj život v chaldeskej krajine, v prosperujúcom meste Ur na území dnešného Iraku, kedy napriek tomu, že bol bohatý, dokázal rozpoznať volanie Boha, aby všetko pohodlie zanechal a vydal sa na Božie volanie do neznáma. Spoločnosť, v ktorej Abram…

  Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

  0 icon

  Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

  Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

  0 icon

  Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

 • icon FOTO DŇA