• Kríza medzi Nemeckom a Slovenskom pre uneseného Vietnamca

  Publikované 02.08. 2018 o 06:27 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Dnes už na doživotie odsúdeného Vietnamca uneseného v Berlíne malo do Vietnamu prepraviť slovenské lietadlo. Bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák opakovane odmietol, že by Slovensko bolo do únosu muža vedome zapletené.


  Berlínski vyšetrovatelia sú presvedčení, že bývalý vietnamský komunistický funkcionár Trinh Xuan Thanh, ktorý bol vlani v lete unesený v nemeckej metropole, bol potom do vlasti transportovaný slovenským vládnym lietadlom (Frankfurter Allgemeine Zeitung). Vraj o tom „neexistujú žiadne pochybnosti“ (uvádza kriminálny úrad).Transport uneseného Vietnamca bol predmetom stretnutia vtedajšieho ministra vnútra Róberta Kaliňáka a jeho vietnamského náprotivku. Podľa vyšetrovateľov malo stretnutie „jediný účel“, a to „dostať pána Trinha relatívne bez problémov zo schengenského priestoru späť do Vietnamu“.
  Kaliňák už v minulosti opakovane odmietol, že by Slovensko do únosu muža, ktorý bol neskôr v Hanoji odsúdený na doživotie, bolo vedome zapletené.
  O prípade v máji v Berlíne s kancelárkou Angelou Merkelovou rokoval slovenský premiér Peter Pellegrini, ktorý jej sľúbil, že Berlín dostane všetky slovenské informácie týkajúce sa únosu. Do neho by podľa Frankfurter Allgemeine Zeitung mohol byť zapletený aj skorší poradca slovenskej vlády Quang Le Hong.
  Šéf slovenskej polície Milan Lučanský po utorkovej schôdzke so slovenským prezidentom Andrejom Kiskom novinárom povedal, že slovenská polícia aj v súčinnosti s nemeckými orgánmi urobila v súvislosti s touto kauzou všetko, o čo bola požiadaná, ba ešte viac, je vraj „proaktívna“. Lučanský naznačil, že nemeckí vyšetrovatelia sa v najbližších dňoch či týždňoch budú chcieť so Slovákmi stretnúť, pretože „pripravujú ďalšie úkony a budem rád, keď sa s nimi stretnem a dohodneme sa na ďalšom postupe tak, aby sme túto kauzu vyriešili a raz navždy ukončili,“ povedal Lučanský.
  „Prípad vyšetruje nemecká polícia, lebo únos sa mal odohrať v Nemecku a nie na Slovensku,“ uviedol podľa serveru www.teraz.sk hovorca slovenskej ministerky vnútra Petar Lazarov, podľa ktorého slovenské úrady s nemeckými spolupracujú: „Uskutočnilo sa niekoľko výsluchov a len samotný rezort vnútra zodpovedal v poslednej dobe v tejto veci na päť žiadostí,“ dodal.
  Prácu slovenskej polície v kauze v kauze ostro kritizoval prezident Kiska; prípad označil za medzinárodnú hanbu a zlyhanie slovenských orgánov v tomto prípade prirovnal k niekdajšiemu únosu syna prezidenta Michala Kováča za vlády autoritatívneho premiéra Vladimíra Mečiara v 90. rokoch: „Skutočne sa o tom, čo sa tu stalo, máme dozvedať od nemeckých vyšetrovateľov? Má to rozmer medzinárodnej blamáže a môže to mať dôsledky na vzťahy medzi Slovenskom a Nemeckom. Očakávam, že zodpovední prejavia základný rešpekt k nášmu štátu a úctu k jeho občanom a urobia všetko, aby vyšetrili podozrenia a očistili meno slovenskej republiky. A to presvedčivým vysvetlením všetkých podozrení, respektíve potrestaním vinníkov, ak sa potvrdí, že Slovensko poskytlo vládne lietadlo k únosu, „ apeloval prezident.
  Trinh Xuan Thanh bol unesený vlani 23. júla v centre Berlína spoločne s jednou ženou, ktorá ho sprevádzala. Neskôr sa objavil vo Vietname a v januári bol odsúdený za spreneveru. Hanoj tvrdí, že podnikateľ a funkcionár, ktorý predtým v Nemecku usiloval o azyl, sa do krajiny vrátil dobrovoľne. Podľa Berlína išlo o únos a o bezprecedentné porušenie nemeckého a medzinárodného práva.
  Pred súdom zatiaľ stál iba Long N. H., ktorý si vlani v Prahe požičal dve autá, ktoré použil na sledovanie osoby Trinha a na jeho únos. Berlínsky súd ho za napomáhanie únosu tento mesiac poslal na tri roky a desať mesiacov do väzenia.
  Práve cez Prahu vraj podľa všetkého únoscovia vlani cestovali do Bratislavy, než sa s ním vydali do Vietnamu.
  Slovenské ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo vietnamského veľvyslanca a požiadalo ho o vyjadrenie k podozreniam o minuloročnom únose ich občana Trinh Xuan Thanha a vietnamského funkcionára, z Nemecka, ktorý podľa nemeckých médií mohol byť zavlečený do vlasti cez Slovensko: „Ak sa spomínané podozrenie potvrdí, budeme to považovať za vážny incident s negatívnym dopadom na naše bilaterálne vzťahy. Dôrazne odmietame spájanie Slovenska s takýmto konaním, ktoré je neprípustným a odsúdeniahodným porušením medzinárodneho práva,“ uviedol generálny riaditeľ politickej sekcie slovenského ministerstva zahraničia Marián Jakubócy, ktorý jednal s vietnamským diplomatom jednal (čo je odvážne vyhlásenie, vopred stotožnené so zatiaľ nepotvrdenou istotou).
  Slovenská diplomacia v tlačovej správe pohrozila bližšie nespresnenými diplomatickými opatreniami, ak vysvetlenie vietnamskej strany nebude dostatočné.
  Niekdajší vietnamský podnikateľ a bývalý komunistický funkcionár, poslanec, Trinh Xuan Thanh a manažér štátnej firmy, bol v centre nemeckej metropoly unesený za bieleho dňa vlani v júli. Neskôr sa objavil vo Vietname, kde bol v januári odsúdený na doživotný trest za spreneveru.
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vietnamsky-expolitik-uneseny-v-berline-dostal-v-hanoji-doziv/r~0fd3af6eff3911e78337ac1f6b220ee8/
  Poznámka – už vopred sa vyhrážať Nemecku, a nemať „čistý stôl“ je viac než len odvážne.
  O prípade v stredu 25. júla hovorila nemecká kancelárka Angela Merkelová so slovenským premiérom Petrom Pellegrinim na spoločnej schôdzke v Berlíne, pričom hovorili aj o výsledkoch vyšetrovania vraždy Kuciaka. Kancelárka Merkelová odkázala Slovensku:
  „Očakávam, že Slovensko urobí všetko pre objasnenie vraždy novinára Kuciaka.“
  Autorská poznámka: Slovensku sa ale istý typ vrážd a únosov vyšetrovať a stíhať akosi nedarí…
  Apropo mečiarovskej loby akosi nechutí retroaktivita (Kováčove a Mečiarove amnestie a milosti) pozitívneho na pozadí a pod tlakom prirodzeného práva. Rozhorčene vykrikujú čosi o „právnom štáte“ (patrí k nim aj enfant terrible JUDr. Harabin, na strane Mečiara a mečiarizmu, dnes kandidát na prezidenta) . Na stole dnes ale aj „oni“ majú niečo viac než podobné (štátna moc…). Nik z nich sa ale k kauze (zatiaľ) nevyjadruje…
  Dnešná štátna moc sa rodila v lone mečiarizmu. Účelová „hra na právny štát“ pokračuje.
  Možné zapojenie Slovenska do únosu zmieňujú médiá tiež aj preto, že Bratislava vlani poskytla vietnamskej delegácii pri jej ceste z Prahy do Bratislavy a následne do Moskvy vládny letecký špeciál. Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung tiež napísal, že tri dni po únose Thanha cestovalo niekoľko podozrivých prenajatým autom z Prahy do Bratislavy, kde zaparkovali pri vládnom hoteli Bôrik. Tam sa konala aj pracovná schôdzka vietnamských a slovenských politikov.
  Na únose Tanha v Berlíne sa mali podieľať Vietnamci, žijúci v Česku. Česká národná centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) vyšetruje, či nešlo o agentov cudzej rozviedky.
  Nemám názor. Nesvietil som im pri tom. Mám ale poznámku: Ak by sa riadne vyšetril a odstíhal únos Kováča mladšieho, a jeho zavlečenie do Rakúska, čo vykazuje podobné znaky s únosom a zavlečením Vietnamca, o ktorom rakúske orgány vyslovili „nepotvrdenú“ domnienku, že za únosom stojí slovenská vládna moc, k ďalšiemu podobnému únosu a incidentu by dôjsť nemuselo.
  Akúkoľvek lož s medzinárodným zamiesť pod koberec je nemožné, problém je, ale, že Slovensko nie je opustený ostrov a zahraničie má tiež svoje spravodajské služby a OČTK, ktoré „nespia“ ale pracujú, majú poznatky a výsledky…
  Pekne pozdravujem. 🙂
  Juraj Režo alias notorickyobcan

  Najnovšie správy
  Bratislava 1. augusta (TASR) – „V predmetnej trestnej veci majú právomoc vykonávať úkony trestného konania zatiaľ len nemecké justičné orgány. Nemecké justičné orgány neposkytli slovenským justičným orgánom žiadnu oficiálnu informáciu o priebehu, resp. o výsledku trestného konania vedeného v Spolkovej republike Nemecko. Nemeckým justičným orgánom táto informačná povinnosť vo vzťahu k slovenským justičným orgánom nevyplýva zo žiadnej medzinárodnej zmluvy. K dnešnému dňu t. j. 1. 8. 2018 nebola doručená justičným orgánom Slovenskej republiky žiadosť o prijatie trestného oznámenia ani žiadosť o prevzatie trestného stíhania pre konkrétny skutok, trestný čin a vo vzťahu ku konkrétnej osobe, osobám. Slovenské justičné orgány boli požiadané nemeckými justičnými orgánmi len o poskytnutie právnej pomoci. Žiadosti o právnu pomoc nemeckých justičných orgánov boli vybavené v celom rozsahu (naposledy 29. 6. 2018 a 31. 7. 2018). Výsledky poskytnutej právnej pomoci (úkony vykonané na území SR) neodôvodňovali uplatnenie právomoci slovenských justičných orgánov (orgánov činných v trestnom konaní) konať v trestnej veci. Slovenské justičné orgány zatiaľ nemajú právny ani skutkový základ konať v tejto trestnej veci. Generálna prokuratúra Slovenskej republiky za účelom zistenia relevantných informácií bude ex offo iniciovať pracovné rokovanie so zástupcami justičných orgánov Spolkovej republiky Nemecko a Českej republiky. Na základe výsledkov pracovného rokovania rozhodne Generálna prokuratúra Slovenskej republiky o ďalšom postupe.“
  TASR o tom informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

  SaS tvrdí, že za leteckou prepravou Vietnamca je poslanec Kaliňák…
  SaS: Kaliňák je v únose Vietnamca jedným z hlavným podozrivých.
  „Únos podnikateľa Trinh Xuan Thanha nemohla byť náhodná akcia. Naopak, únoscovia museli postupovať podľa prepracovaného plánu a nič nenechať na náhodu.“
  https://dennikn.sk/minuta/1193688/?ref=mpm
  Generálnej prokuratúre nič a nik nebráni, aby vo veci konala v rámci svojich územných slovenských kompetencií a poverení v súlade s ústavou, zákonmi a poslaním generálnej prokuratúry.

  Petra Isabel Schlagenhaufová je nemecká advokátka, ktorá pracuje v Berlíne. Uneseného Trinha Xuan Thanha zastupovala ešte pred tým, ako ho vietnamská tajná služba násilím odvliekla do Vietnamu. Nemeckí vyšetrovatelia tvrdia, že pri únose bol použitý aj slovenský vládny špeciál.
  https://domov.sme.sk/c/20883133/advokatka-uneseneho-thanha-vsetko-na-slovensku-bolo-site-na-mieru-pre-unoscov.html
  Podľa Mosta-Híd by slovenské orgány mali konať:
  https://domov.sme.sk/c/20882805/unos-vietnamca-slovenske-organy-by-mali-podla-mosta-hid-konat.html

  Nový Airbus-ACJ319-vládny-špeciál:


  Slovensko sa zamotáva do osídiel a „krídel“ vlastného „právneho štátu“.

  Čo písali a píšu slovenské médiá (ako dreva v lese)
  Skríning z 3.8.2018
  http://www.eurorespekt.sk/vieme-prvi-vcas-spriahlo-sa-ministerstvo-vnutra-za-kalinaka-s-vietnamskou-komunistickou-tajnou-sluzbou-pri-unose-trinh-xuan-thanh/
  Investigatívne Kuciakove Aktuality:
  https://www.aktuality.sk/clanok/611866/slovenski-policajti-prehovorili-o-unose-vietnamca/
  https://www.aktuality.sk/clanok/611886/komentar-petra-bardyho-fico-ma-svoju-vrazdu-a-unos/
  https://www.aktuality.sk/clanok/611903/ministerstvo-vnutra-reaguje-na-spravu-o-unose-vietnamca/
  https://www.aktuality.sk/clanok/611219/komentar-lubomira-jaska-o-odmenu-pre-kalinaka-sa-nakoniec-postara-berlin/
  https://www.aktuality.sk/clanok/607754/vietnamec-z-prahy-sa-nemcom-priznal-k-pomoci-s-unosom-krajana/
  https://www.aktuality.sk/clanok/611914/to-sa-proste-nestalo-reaguje-kalinak-na-kauzu-unosu-vietnamca/
  https://www.aktuality.sk/clanok/611902/andor-sandor-o-unose-treba-sa-pytat-komu-to-prospelo/
  Vecná a časová zbernica a Denník N:
  https://dennikn.sk/1195234/ako-kalinak-pristavil-lietadlo-pre-unoscov-z-vietnamu/
  https://dennikn.sk/1195556/most-ziada-slovenske-vysetrovanie-a-odvolanie-riaditela-ochranky-sakova-cita-sci-fi/?ref=tema
  https://dennikn.sk/1195339/vietnamci-uniesli-thanha-fico-a-kalinak-cele-slovensko/?ref=tema
  Denník SME
  https://domov.sme.sk/c/20883949/uneseny-vietnamec-bol-vraj-na-slovensku-omameny-a-zbity.html
  https://komentare.sme.sk/c/20883082/unos-je-len-spicka-kalinakovho-ladovca.html?ref=av-left
  https://domov.sme.sk/c/20882028/kalinak-vietnamci-mohli-zneuzit-nasu-pohostinnost.html?ref=av-left
  https://domov.sme.sk/c/20884003/unos-vietnamca-pellegrini-by-mal-podla-olano-podat-demisiu.html?ref=njctse
  https://domov.sme.sk/c/20883092/prokuratura-by-v-pripade-vietnamca-mala-konat-ta-to-odmieta.html?ref=njctse
  https://domov.sme.sk/c/20881875/unos-vietnamca-kiska-kritizoval-lucanskeho-za-postup-policie.html?ref=av-left
  https://domov.sme.sk/c/20883133/advokatka-uneseneho-thanha-vsetko-na-slovensku-bolo-site-na-mieru-pre-unoscov.html?ref=njctse
  https://domov.sme.sk/c/20883949/uneseny-vietnamec-bol-vraj-na-slovensku-omameny-a-zbity.html?ref=njctse
  https://domov.sme.sk/c/20881618/nemecki-kriminalisti-su-presvedceni-ze-kalinak-pomohol-v-unose-vietnamca.html?ref=tab

  No, už stačí len sledovať, ako kauza vyvrcholí, žurnalistického materiálu je dosť, a sa uvidí, ako skončí, či bude neutralizovaná diplomaticky, alebo aj vecne, či ne-zanikne v hektike dní a udalostí…
  …ako to už na Slovensku od 90-tych rokov chodí…
  Predbežný výsledok vždy „úžasnej diskusie“ a jej „vyšetrovania“ je toto:


  Mieni inak bezmocný a impotentný anonymný ľudský odpad.
  Lebo za kauzu je zodpovedný Režo. 🙂
  Na Slovensku je to tak.
  Ako nestranný pozorovateľ, sledujúci a spracúvajúci dostupné mediálne informácie a reakcie dotknutých súčasných politikov, od marca 2018 konštatujem pokračujúci hlboký rozvrat slovenskej koaličnej straníckej, parlamentnej vnútornej aj zahraničnej a inštitucionálnej „politiky“ (prokuratúra, OČTK, justícia)…
  Platí to aj pre mediálny priestor.
  A tie verejné, anonymné diskusie, sú strašné.
  Neveštia nič dobré.
  Je mi to, žiaľ, veľmi sorry.
  Budem sa tešiť, ak sa vec uspokojivo vysvetlí.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Diplomati USA a oboch Kóreí sa stretli vo Švédsku, pripravujú summit

  Štokholm 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Diplomati Severnej a Južnej Kórey mali vo Švédsku stretnutia s vyslancami Spojených štátov, keďže pripravujú druhý americko-severokórejský summit "Hostiteľom diskusií za okrúhlym stolom s medzinárodnými odborníkmi bolo Švédsko a Štokholmský medzinárodný ústav pre výskum mieru (SIPRI)," uviedol v pondelok pre tlačovú agentúru DPA…

  Staronový premiér Löfven predstavil svoj nový vládny kabinet

  Štokholm 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/TT-Anders Wiklund)   Švédsky premiér Stefan Löfven, ktorý si minulý týždeň zaistil druhé funkčné obdobie v úrade, predstavil v pondelok svoju vládu. V koaličnom kabinete je šesť nových tvárí, informovala agentúra DPA Löfven zároveň predložil parlamentu programové vyhlásenie vlády a povedal, že "Švédsko sa nebude uchádzať…

  Porošenko dúfa, že izraelský parlament uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

  Jeruzalem 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Emrah Gurel)   Ukrajinský prezident Petro Porošenko počas návštevy Izraela vyjadril nádej, že tamojší parlament uzná hladomor na Ukrajine (z 30. rokov 20. storočia) za genocídu ukrajinského národa Porošenko sa v pondelok stretol s predsedom izraelského parlamentu Julim-Joelom Edelsteinom. Ako informovalo Porošenkovo tlačové oddelenie, ktoré citovala…

  Pri Kerčskom prielive sa vznietili dve lode, hlásia deväť mŕtvych

  Moskva 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Daily Express Twitter)   Deväť námorníkov zahynulo pri pondelňajšom požiari na dvoch obchodných plavidlách v blízkosti Kerčského prielivu spájajúceho Čierne a Azovské more, informovali ruské úrady "Je tam deväť mŕtvych," uviedol pre agentúru AFP Alexej Kravčenko, hovorca ruskej Federálnej agentúry námornej a riečnej dopravy (Rosmorrečflot). Lode…

  Mzda pre prezidentovu manželku. Súhlasia kandidáti na prezidenta s platom pre ich polovičku?

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto: Wikipedia, Facebook)   Poľskí poslanci sa opätovne zaoberajú témou platov pre prezidentovu manželku. Združenie, ktoré sa v danej veci angažuje, tvrdí, že prvá dáma republiky, ktorá sa venuje štátnym povinnostiam, by mala mať ako každá verejná osoba právo na odmenu započítanú do penzie Návrhom poľského združenia…

  Rusko zvažuje odchod z Rady Európy

  Moskva 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)   Rusko zvažuje všetky dostupné možnosti ďalšieho rozvoja svojich vzťahov s Radou Európy (RE), ale v prípade nutnosti aj odchod z tejto organizácie, pokiaľ sa neskončí rozdielne zaobchádzanie s ruskou delegáciou v Parlamentnom zhromaždení RE. Pre tlačovú agentúru TASS to v pondelok uviedol námestník…

  Už aj Beňová pochopila nátlakovosť Denníka N

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)   Poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Monika Beňová zo Smeru-SD na Facebooku skritizovala článok v kontroverznom Denníku N s tým, že v EP nebude hlasovať tak, ako si želá médium, ktoré je v konflikte so Smerom-SD alebo s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Politička na sociálnej sieti…

  Japonský premiér pricestoval do Ruska

  Moskva 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Karpukhin)   Japonský premiér Šinzó Abe pricestoval v pondelok do Moskvy, kde bude rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informovala o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na diplomatické zdroje Stretnutie Abeho s Putinom sa uskutoční v utorok, pričom pôjde už o 25. kolo…

  Pellegrini: Zákony k brexitu chce vláda do NRSR predložiť v polovici februára

  Bratislava 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel)   V prípade tvrdého brexitu vláda SR predloží všetky potrebné zmeny legislatívy do 15. februára. Národnú radu SR zároveň požiada o skrátené legislatívne konanie. Po rokovaní medzirezortnej koordinačnej skupiny pre brexit o tom informoval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) Pellegrini skonštatoval, že 15. februára by…

  Mayová odmietla výzvy na odloženie brexitu

  Londýn 21. januára 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   Britská premiérka Theresa Mayová odmietla výzvy na odloženie odchodu Veľkej Británie z Európskej únie (EÚ) a uviedla, že jej plánom B je získať zelenú od parlamentu zmenením sporných pravidiel, ktoré sa majú týkať hraníc medzi Írskom a Severným Írskom Takzvaná írska poistka…

  Progresívci vysvetlili, prečo nevoliť kandidátov Smeru a SaS. Mistrík už avizuje koniec spájania

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel)   Po dlhom avizovaní spoločného "demokraticko-opozičného" postupu v prezidentských voľbách a po nedávnom oznámení prezidentského kandidáta vládneho Smeru-SD sa začínajú zákulisné hry medzi liberálmi, progresívcami a ďalšími opozičnými silami. Má niektorý z ich kandidátov vôbec šancu na druhé kolo? Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) prichádza do…

  Za lístočky až 8 rokov. Kováčik ku Kočnerovým motákom: "Kategoricky to odmietam". Generálna prokuratúra: Nezúčastníme sa konšpiračných hier denníkov SME, N a Aktuality.sk

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) rieši lístočky (motáky), ktoré mal údajne posielať z väzenia podnikateľ Marian Kočner s cieľom skontaktovať sa s rôznymi osobami vrátane popredných predstaviteľov špeciálnej a generálnej prokuratúry. Špeciálny prokurátor Kováčik ako aj hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) to odmietajú, informuje denník Pravda…

  Le Journal du Dimanche: Macronova popularita opäť stúpla, koniec krízy je však ešte ďaleko

  Paríž 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ludovic Marin)   Prieskumy verejnej mienky vo Francúzsku naznačujú, že popularita prezidenta Emmanuela Macrona sa opäť mierne zvýšila. Nespokojnosť ľudí so stavom krajiny a spôsobom vládnutia je však stále vysoká, čo sa prejavuje počas celoštátnych diskusií, ktoré Macron inicioval, i počas pretrvávajúcich protivládnych protestov Podľa výskumu…

  Matovič: Mistrík a Čaputová napokon pozvanie prijali, Mikloško účasť ešte nepotvrdil

  Bratislava 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Robert Mistrík a Zuzana Čaputová sa v utorok (22. 1.) stretnú s predstaviteľmi hnutia OĽaNO, ktoré ich zavolalo na pracovný obed. Obaja pozvanie prijali. František Mikloško, s ktorým sa OĽaNO chce tiež stretnúť, zatiaľ účasť nepotvrdil. "Veríme, že František Mikloško napokon príde," povedal…

  Pellegrini: Glváč veľmi podrobne informoval o kontakte so Zsuzsovou, hneď na to, ako k nemu došlo

  Bratislava 21. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Braňo Bibel)   Podpredseda Národnej rady (NR) SR Martin Glváč (Smer-SD) by sa mal k svojej komunikácii s Alenou Zs. obvinenou z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice vyjadriť v najbližších dňoch. Keďže však ide o otvorený spis, zatiaľ sa na to snaží získať…

  TV JOJ: Polícia preveruje, či Alena Zsuzsová chodila do parlamentu

  Bratislava 21. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Vyšetrovatelia si vyžiadali od Kancelárie Národnej rady SR informácie o návštevách v parlamente. Televíziu JOJ o tom informovala kancelária národnej rady. Policajti preskúmajú zoznam návštev v parlamente, zaujímajú sa o Alenu Zs., obvinenú v prípade vraždy Jána Kuciaka. Informuje o tom portál televízie…

  Švec zvažuje, že nebude kandidovať na prezidenta SR, aby sa do druhého kola nedostali dvaja vyznávači multi-kulti

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Martin Havran)   Kandidát na prezidenta SR a predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec dnes informoval, že zvažuje, že v blížiacich sa prezidentských voľbách nebude kandidovať na prezidenta SR. Vo svojom stanovisku uvádza: „Úlohou nás, slovenských vlastencov je zabrániť tomu, aby Prezidentský palác po Kiskovi okupovali jeho klony:…

  Diplomová práca najlepšieho študenta Matoviča mala byť písaná sestrou kamaráta v Chorvátsku a vlastné závery tvoria štyri strany z 80

  Bratislava 21. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Zakladateľ hnutia OĽaNO Igor Matovič patrí k najhlasnejším kritikom vlády a aj v kauze rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka sa neraz ostro vyjadroval o neetickosti a podvádzaní šéfa SNS. Matovič by však mohol vysvetliť aj svoju vlastnú záverečnú diplomovú prácu, ktorá vzbudila…

  TopSpeed

  Tím SOOP Racing bude štartovať na Svetovom finále Sodi World Series

  0

  Tím SOOP Racing je na slovenskej indoor kartingovej scéne už nejaký ten rok. Doteraz sme ich registrovali ako pravidelných slovenských reprezentantov na Majstrovstvách sveta v halových motokárach KWC (Kart World Championship). Minulý rok po prvýkrát štartovali aj v Pohári Národov, KWC Nation Cup, kde sa ako prvý slovenský tím prebojovali do…

  NKÚ potvrdil, že NDS nehospodári správne

  0

  Zákazky od štátu? Čistá paráda. Samozrejme, zvyčajne len v prípadoch, keď ste na vrchu potravinového reťazca. Ak ste dole, niekedy nedostanete ani to, na čo máte nárok. NKÚ – Najvyšší kontrolný úrad pred pár dňami zverejnil tlačovú správu, v ktorej NDS nehospodári správne. Akciovka by mohla byť kontrolovaná efektívne, poviete si.…

  Nový Lexus IS F príde o 3 roky. Čo o ňom už vieme?

  0

  Lexus IS to mal v živote ťažké. V každej generácii to bolo a stále je auto, ktoré nesadne každému. Nebolo, nie je a asi nikdy nebude určené masám. Vždy ponúkal veľa, a tiež som mu vedel vyčítať množstvo maličkostí. Superostrý model F nie je výnimkou. Nový Lexus IS F však má prísť a to je skvelá správa. V kuchyni…

  Off-road drag race? Prečo nie

  2

  Bežný šprint z miesta, alebo drag-race môže časom omrzieť (ako pre koho). Chalani z carwow skúsili trocha odlišný šprint. Off-road drag race skúsili s tromi výkonnými off-roadmi, i keď u dvoch z nich by sa dalo skôr spomenúť slovo SUV. Kto teda na krátkej 100 m dráhe na nespevnenom povrchu môže vyhrať? Mercedes-AMG G63, Porsche Cayenne…

  Mick Schumacher sa stal juniorom pre tím Ferrari

  0

  Syn Michaela Schumachera, Mick Schumacher, kráča v otcových stopách. Po minuloročnej výhre v európskej sérii F3 si zaistil miesto vo Formule 2. Odtiaľ je už iba kúsok do Formuly 1. A tento kúsok sa stal ešte menší. Iba pár dní po narodeninách Michaela Schumachera vyšla včera na svet správa, že…

  Vraj Brexit zasiahne výrobu áut tvrdo v GB aj na Slovensku

  5

  Brexit môže prudko zakývať automobilovou výrobou. Slovensko ako automobilová veľmoc to má tiež nahnuté. Aký bude reálny dopad pre zamestnancov a výrobu si zatiaľ nedovolí nikto presne určiť. Niektoré štáty sa pripravujú, niektoré nečinne čakajú. Čo je lepšie? Jednoznačne si myslím, že chystať zadné dvierka by bolo vhodné. Je totiž najvyšší čas.…

  KAMzaKRÁSOU

  Je sa čoho obávať pri materstve? Dámy, takáto je skutočnosť!

  0

  Rovesníčky už kočíkujú, mama hladká kolísku, ktorú má odloženú ešte po nás a demografi dvíhajú varovný prst, že Slovensko vymiera, keďže detí sa rodí, čím ďalej tým menej, a my si uvedomujeme, že ho adresujú tak trochu aj nám. Máme na to vek, partnera aj hypotékou zaplatenú strechou nad hlavou. Lenže... Je sa…

  Ako odstrániť rosenie okien? Jediný trik, ktorý potrebuješ ovládať!

  1

  Teploty sa vonku viac-menej držia pod nulou, vykurovacia sezóna je v plnom prúde a vám sa vďaka tomu na oknách vytvára rosa. Zo začiatku sa objaví len malá nenápadná rosa na skle alebo na ráme okná, no neskôr sa môže usadiť aj na stenách. Nie je to v podstate žiaden životu ohrozujúci problém,…

  Oman pravý vyrieši mnohé zdravotné ťažkosti. Odhaľ, ktoré!

  0

  Oman pravý obľubuje teplé a slnečné stanovištia. Dokonca i jeho kvet vyzerá ako malé slnko s mnohými žltými lúčmi. Táto bylina však ponúka toho oveľa viac ako len pekné kvety. Ukrýva totiž množstvo cenných látok a hneď v niekoľkých smeroch podporuje ľudské zdravie. Ak sa chcete o tejto bylinke dozviete viac, určite neprehliadnite nasledujúci článok! Prezradíme…

  Chceš byť opäť vo forme? Toto sú najlepšie cviky na pevný zadok

  2

  Ešte stále tu máme január, ktorý sa nesie u mnohých ľudí v znamení nastolenia životných zmien, ktoré si predsavzali na konci starého roka. Výnimkou nebýva predsavzatie zmeny celkového štýlu, alebo dostanie sa do lepšej formy. Začnite od zadu! Toto sú najlepšie cviky na pevný zadok, ktoré zaručene fungujú.

  Ako si udržať zdravý vzťah? Riaď sa heslom: Bez práce nie sú koláče!

  1

  Keď sa istý americký spisovateľ chystal do chomúta, vypýtal si do manželstva pár dobrých rád od svojich čitateľov. Ako neskôr priznal, najviac mu bodla tá, že bez práce ani vo vzťahu nie sú koláče. Nie náhodou. Ako si udržať zdravý vzťah a žiť v harmónii s opačným pohlavím? 

  Video Túžiš po štíhlych a pevných pažiach? Toto sú TOP cviky na ruky!

  1

  Po nevzhľadných ochabnutých rukách netúži asi žiadna z nás. V dobre padnúcom novom tričko predsa dozaista vyzerajú lepšie štíhle a pekne tvarované paže. Ako sa však k nim dopracovať? Veľkú rolu pri tvarovaní postavy hrá jednoznačne stravovanie. Zdravý jedálniček by mal pozostávať zo zdrojov bielkovín, vitamínov i minerálov. Ak sa k vhodnej strave pridá pohyb, dejú…

  TopDesať

  Najdivnejšie detské ihriská. Kto mohol toto vytvoriť?!

  0

  Detské ihriská by mali rozvíjať detskú fantáziu, takže sa pri ich dizajne kladie veľký dôraz na kreativitu. No aj v tomto odbore existujú lepší a horší dizajnéri. Prácu tých horších môžeš vidieť na fotografiách z dnešného príspevku. Nasledujúce ihriská sú naozaj zvláštne. Niekedy stačia zle umiestnené prvky, aby pokazili celý…

  Austrália je výzvou pre každého: Tieto bláznivé fotografie ťa dostanú

  0

  Austrália je nádherná krajina. Množstvo ľudí túži po tom, aby sa raz do tejto krajiny pozreli, a to aspoň na chvíľu. Austrália si však pre svojich obyvateľov a najmä návštevníkov pripravila niekoľko nemilých prekvapení. A nie sú to iba jedovaté hady, ktoré, mimochodom, v tomto článku vôbec nespomenieme. Pripraviť sa…

  Máša a medveď: Známa rozprávka sa dostala do Guinessovej knihy rekordov!

  0

  Epizóda animovaného seriálu Máša a medveď vstúpila do Guinnessovy knihy rekordov. Máša a medveď: Ružová maska si podmanila srdcia 3 miliárd divákov na YouTube. Celkový počet zhliadnutí epizód animovaného seriálu s Mášou na YouTube presahuje 42 miliárd. "K dnešnému dňu sa 17. časť pod názvom Máša a kaša (v slovenčine Máša a medveď:…

  Zúbožená mačka z ulice dostala druhú šancu na život. Takto vyzerá dnes!

  0

  Carmen Weinbergová je zakladateľkou organizácie Friends Friends Project Inc., ktorá pomáha opusteným zvieratám a hľadá im nový domov. To šťastie mala aj mačka menom Cotton. Keď Carmen uvidela Cotton prvýkrát, zabolelo ju srdce. Cotton totiž nemohola otvoriť oči, pretože ich mala plné roztočov. A to ani zďaleka nebolo všetko... Cotton…

  Aj takéto krvilačné beštie sa skrývajú za tabuľkou "Pozor, zlý pes!"

  0

  Pozná to každý znás. Vždy, keď na bráne pred rodinným domom nájdeš tabuľku "Pozor, zlý pes!", pravdepodobne ti mysľou začnú behať rôzne krvilačné beštie s obrovskými tesákmi, ktoré sú pripravené zaútočiť na kohokoľvek, kto sa dostane do nebezpečnej blízkosti brány. No často je to úplne opačne. Tieto strážne zvieratá na teba síce…

  Najroztomilejšie fotografie zvieracích kamarátov PRED a PO

  0

  Fotografie pred a po sú veľmi zábavné a obľúbené na internete. Rodičia často fotografujú svoje deti v detstve a tie sa potom rozhodnú urobiť si rovnakú fotografiu aj v dospelosti. Tieto fotografie sú však trochu iný prípad. Ide o zvieratká, ktoré spolu vyrastali a sú najlepšími kamarátmi od malička až dodnes. Spolu…