Stretnutie Trumpa s Putinom vydesilo inštalatérov globálneho fašizmu NWO

Publikované 30.07. 2018 o 13:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Svetovládne mocenské elity, predovšetkým finančné klany centrálnych bankárov, hlavne Rothschildovcov v USA a v Európe, tvoriace tieňovú vládu (deep state), spustili cez svoje mainstreamové média a tiež na pôde amerického kongresu zúrivý kvikot, že Trump pri stretnutí s Putinom zradil americké národné záujmy a dopustil sa vlastizrady. Veľmi dobre totiž vedia, že sa proti ním a ich genocídnym fašistickým zámerom vedie urputný boj o záchranu civilizácie, na čele ktorého stojí Putin a k nemu sa pridal Trump po svojom víťazstve v prezidentských voľbách.

Počas vlády Obamu nárast satanistického zla s jeho dusivou atmosférou natoľko vydesili obyvateľstvo USA, že predpokladaná Obamova nástupkyňa Clintonová prezidenstské voľby prehrala a Trumpovým pričinením sa začala rúcať pyramída globálneho fašizmu NWO. V USA sa rozbehol naplno národno-oslobodzovací zápas. Ten zasiahol aj Európu, ktorá sa ocitla pod fašistickým diktátom EÚ. Pôvodné európske obyvateľstvo je svetovládnymi elitami odsúdené na genocídu – do 30 rokov je naplánované v rámci formovania euro-africkej únie doviezť do Európy 200-300 mil. Afričanov hlavne moslimského vierovyznania, a tak dokonať vykynoženie pôvodných Európanov. Tento zámer je presadzovaný aj z úrovne OSN (viď. Marakešská deklarácia).

Proti nastoleniu genocídneho fašizmu sa jednoznačne postavili Maďari a Poliaci. Orbán nedávno vyhlásil, že Maďarsko odmieta liberálnu demokraciu a nastupuje na cestu budovania kresťanskej demokracie, t.j. odmieta satanistické liberálne hodnoty a prikláňa sa ku kresťanským hodnotám. Podobne postupuje Poľsko. Národno-oslobodzovací boj za oslobodenie spod diktátu liberálneho fašizmu EÚ sa rozbehol aj v iných krajinách, napríklad v Rakúsku a hlavne v Taliansku. Najďalej v inštalácii fašizmu pokročilo Nemecko, kde je zavedená prísna cenzúra a odstránená sloboda slova a prejavu. Akákoľvek kritika súčasnej politiky islamizácie Nemecka ako aj teroru ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, multi-kulti, gender) je tvrdo postihovaná a trestaná. Ľudia majú strach, a tak sa už ani nebránia proti chystanej genocíde. Dokonca niektorí ideológovia už otvorenie hlásajú, že nemecký národ by sa mal zmieriť so svojím nastavajúcim zánikom a uvoľniť dobrovoľne miesto pre priebojnejšie, perspektívnejšie a životaschopnejšie moslimské obyvateľstvo z Afriky a  stredovýchodnej Ázie, t.j. černochov a arabov. Hlavnou organizáciou terorizujúcou a zastrašujúcou obyvateľstvo Nemecka je Antifa, ktorá tvrdo prenasleduje tých, čo sa snažia brániť proti islamizácii a fašizácii Nemecka. Merkelová pred nástupom Trumpa poslušne plnila genocídny zámer svetovládnych elít, ktoré ozvučil navonok Obama vyhlásením, že Európa bude preformátovaná a na jej území vzniknú nové národy a jazyky. Merkelová s Macronom sa teraz ocitli medzi dvoma mlynskými kameňmi – z jednej strany je tu tlak sionistickej svetovlády na pokračovanie v programe zničenia európskej civilizácie, z druhej strany je tu zo strany Trumpa ostrá kritika EÚ a hlavne Merkelovej za jej migračnú politiku a ničenie európskej kultúry a civilizácie. Trump dokonca fašistickú EÚ označil za svojho nepriateľa, lebo vie veľmi dobre, akej velezrady sa sionistická EÚ voči Európanom dopúšťa.

Tak sa nám na aréne politického boja v celosvetovom meradle vykryštalizovali  dva proti sebe stojace a bojujúce nezmieriteľné prúdy:

  1. Prúd reprezentujúci genocídne svetovládne zámery sionistických mocenských elít, ktorého zámerom je genocída bielej rasy pomocou ekonomického a duchovného zotročenia človeka, ničenia rodiny, nastolenia teroru sociálneho inžinierstva, riadenej invázie moslimského a černošského obyvateľstva. Sionizmus a islam sú dva základné vražedné nástroje svetovlády na ovládnutie, zotročenie a zničenie pôvodnej Európy.
  2. Národno-oslobodzovací prúd reprezentovaný hlavne vlastencami a pravými kresťanmi jednotlivých krajín bojujúcimi proti nastoľovaniu genocídneho liberálneho fašizmu a za záchranu svojich národov. Tento prúd sú zatiaľ nútení podporiť a následne ho budú chcieť využiť vo svoj prospech tzv. globálne elity presúvajúce svoje mocenské záujmy do juhovýchodnej Ázie v snahe urobiť z Číny namiesto USA nový nástroj ovládania sveta. Trump má ich podporu. Ak však Rusko ešte viac upevní svoje pozície, stane sa vedúcou silou prerodu civilizácie. Mocenské ambície globálnych elít vyjdú potom naprázdno a ľudstvo konečne vykročí na cestu budovania spravodlivej spoločnosti. Schizofrénia mocenských elít, t.j. stret záujmov globálnych elít a svetovládnych sionistických elít (tieňová americká vláda) oslabuje jedných aj druhých vrátane USA, čo môže využiť Rusko vo svoj prospech a prospech celého ľudstva.

Medzinárodný boj dvoch protichodných prúdov, t.j. stret genocídneho liberálno-fašistického frontu s vlasteneckým národno-oslobodzovacím sa nemôže vyhnúť ani nám Slovákom, aj keď jednou z našich čŕt je zápecníctvo („dajako bolo, dajako bude“, „načo sa snažiť, keď aj tak nič nezmôžeme, lebo iní rozhodnú za nás“). Lenže čert nikdy nespí.

Na Slovensku na strane genocídneho liberálneho fašizmu okrem liberálno-fašistických strán na čele s SaS a Progresívnym Slovenskom bojujú aj mimovládky financované zo sionistických centrál, ich aktivisti a fašistické úderky, vítači, slniečkári, pseudointelektuáli bratislavskej kaviarne, pseudoumelci, prevažná časť akademickej sféry vyznávajúca ideály úpadkovej, bezduchej ateistickej a rozvratnej satanistickej postmoderny a jej dieťaťa – sociálneho inžinierstva. Táto liberálno-fašistická pavučina sa na Slovensku za posledné obdobie značne rozrástla, zmohutnela, prerástla do politických a mocenských štruktúr, stala sa veľmi akcieschopnou (organizácia protestov, príprava štátneho prevratu, vyvíjaný teror na vlastencov, prenasledovanie odporcov, sústavný tlak na vládu, …). Bezostyšne útočí na akékoľvek prejavy vlastenectva (viď. Slovenskí branci, Noční vlci ako nositelia myšlienky slovanskej vzájomnosti, …), podpory rodiny a materstva, pravého kresťanstva (viď. Marián Kuffa). Chce vymazať slovenskú históriu zo spoločenského povedomia, hlavne tie obdobia, kedy slovenský národ dosiahol najväčší ekonomický, kultúrny a národný rozmach, t.j. obdobie Slovenského štátu a obdobie socializmu. Útočí na štúrovcov a ostatných významných slovenských dejateľov, na súčasných národovcov ako sú napr. historici Milan Ďurica, Martin Lacko a iní (viď. idiotská obžaloba proti Kotlebovi za 1488). Liberálno-fašistický prúd je finančne dobre živený nielen zo zahraničia, ale aj z vládnych zdrojov a má na svojej strane drvivú časť médií, na čele ktorých svojou agresivitou dominujú denníky Sme a Denník N. Na lepšie časy svitá aj nám po tom, čo bývalý Trumpov poradca Stephen Bannon oznámil založenie nadnárodnej mimovládnej neziskovej organizácie Hnutie, ktorá bude na celoeurópskej úrovni zastrešovať a podporovať (snáď aj finančne) konzervatívne a vlastenecké sily: https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-trumpov-poradca-bude-bojovat-proti-sorosovi-v-eu/1477274 . Ešte len teraz sa začne hysterický kvikot a piskot liberálnych fašistov – budú musieť úplne odhodiť svoje masky „slušnosti“.

Medzi spomenutými dvomi protichodnými prúdmi lavírujú tí, čo sa riadia heslom „kade vietor, tade plášť“. Do tohto lavírujúceho tábora možno zaradiť strany SMER, SNS a KDH. Fico síce pred voľbami vyhlásil, že nedopustí zriadenie ucelených moslimských komunít na Slovensku, avšak keď sa javilo, že v USA vyhrá Clintonová a definitívnemu víťazstvu genocídneho globálneho fašizmu už nič nebude stáť v ceste, pristúpil k tomu, aby sa aj na Slovensku začalo budovať inštitucionálne zázemie liberálneho fašizmu v podobe prijatia Žitňanskej novely zákonov o boji proti extrémizmu, zriadenia NAKA, menovania inkvizičných „znalcov“ na extrémizmus, a pod. Keď sa do čela fašistickej EÚ razantne dralo Nemecko na čele s Merkelovou, začal nás hnať do „jadra“. Keď sa však teraz ukazuje, že Nemecko nenastolí v Európe fašistickú jednotu (viď. vzopretie sa Talianska, nezmieriteľný odpor Maďarska a Poľska, vzmáhanie sa vlasteneckých síl vo všetkých krajinách Európy, ostrá kritika zo strany Trumpa) a žiadne stabilné fašistické jadro sa nevytvorí, začína spievať novú pesničku o tom, že vždy presadzoval, presadzuje a bude presadzovať národno-štátne záujmy Slovenska. Čo má pod nimi na mysli, vie len on sám. SMER a SNS sú štandardné oligarchické strany a záujmy oligarchie aj presadzujú, dokonca sa im podriaďujú. Treba však priznať, že aj zásluhou vládnutia SMERu sa ekonomická situácia Slovenska za posledné roky zlepšila, nezamestnanosť poklesla, vláda zastavila privatizáciu zvyšného štátneho majetku, bráni bezbrehému rozpredaju lesov, vody a pôdy do rúk zahraničného kapitálu, a tak jej vládnutie má aj svoje pozitívne stránky v porovnaní s tým,  čo by Slovensku spôsobila, a možno po víťazných voľbách aj spôsobí vláda liberálneho fašizmu, ktorá dokoná dielo skazy a odstráni posledné zvyšky našej národnej a štátnej suverenity. Fico svojím politikárčením, dopustením vysokej miery korupcie a hanebným lavírovaním prepásol svoj politický potenciál stáť sa štátnikom rangu Orbana či Zemana, o Putinovi ani nehovoriac. Takáto jeho politika lavírovania (on ju zrejme považuje za svoje majstrovstvo politického manévru) odohnala mnoho jeho voličov, ktorí sa priklonili na stranu jedinej vlasteneckej, pronárodnej a kresťanskej, antifašistickej a antioligarchickej parlamentnej strany ĽSNS. Preto tá zúrivá nenávisť Fica voči ĽSNS a Kotlebovi. Fico takýmto svojím postojom škodí nielen sebe a svojej strane, ale veľmi poškodzuje aj národno-štátne záujmy Slovenska, a tak jeho plusom pre voličov už zostáva snáď len to, že predstavuje menšie zlo v porovnaní s liberálno-fašistickými stranami. Fico je odstrašujúcim príkladom toho, ako sa neoplatí koketovať s liberálnym fašizmom, ktorému ustupoval, a ktorý mu takmer zlomil krk. V Smere sú našťastie aj ľudia, ktorí jasne odmietajú liberálny fašizmus a prezentujú vlastenecké a sociálne cítenie. K takým patrí socialista Ľuboš Bláha. Podarí sa tomuto vlasteneckému krídlu obrodiť Smer v zmysle jasného negatívneho vymedzenia sa voči súčasnému liberalizmu?  Aké tendencie nakoniec v Smere prevládnu?

Svetovládne sionistické elity veľmi dobre vedia, že predmetom dvojhodinového tajného rozhovoru Trumpa s Putinom v Helsinkách bolo to, ako spoločne postupovať pri oslabovaní ich moci a zvrátení dejinného smerovania ľudstva. Preto tak kvičia. Rok 2018 sa stáva prelomovým (podrobne o tom píšem v článku: https://blog.hlavnespravy.sk/6359/zaciatok-konca-svetovlady-antikrista-prelomovy-rok-2018/ ). Boj medzi globálnym liberálnym fašizmom a národno-oslobodzovacím hnutím prebieha na všetkých frontoch, aj na pôde kresťanstva. Žiaľ, protestantské cirkvi masovo podliehajú liberalizmu a v katolíckej cirkvi samotný pápež stojí na strane globálnych mocenských elít a priam okato podporuje ich genocídne zámery s Európou. Zrádza Ježiša Krista, obhajuje islam – vraj máme spoločného Boha, Ježiša zrejme za Boha nepovažuje, iba za proroka. Komu teda slúži František? Máme však aj medzi kňazmi božích mužov, spomedzi ktorých vyčnieva Marián Kuffa, lebo žije a hlása rýdze nefalšované kresťanstvo, a preto vyvoláva zúrivú nenávisť liberálov. Liberalizmus je odveký úhlavný nepriateľ kresťanstva a človeka. Kedy si to uvedomia cirkevní hodnostári a konečne pred veriacimi odhalia pravú satanistickú tvár liberálneho fašizmu, ktorý nás existenčne ohrozuje? Vedie sa neúprosný boj o spoločenské vedomie občanov. Takmer všetky tromfy (hlavne peniaze a mediálny priestor) majú v rukách liberálni fašisti. Čo urobia predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku, aby eliminovali ich silu a odhalili pravú tvár Satana? Alebo znovu rezignujú pred skutočným fašizmom, ako pred 2. svetovou vojnou, keď fašizmus ovládol či paralyzoval takmer celú západnú Európu? Je nádejné, že už aj KBS začína, aj keď nesmelo, prezentovať svoj kritický postoj k ideológii liberálneho fašizmu.

Keď sa Kuffu pýtali, koho by odporučil voliť, odpovedal, že nepovie konkrétne koho, ale odporúča tých, čo sú za ochranu života nenarodeného dieťaťa – proti umelým potratom, za posvätnosť manželstva muža a ženy, za podporu rodiny a slovenského národa. Nie je ťažké si domyslieť, koho mal na mysli. Tým, že Kuffa a my ostatní vlastenci jasne dávame najavo svoje zmýšľanie, ktoré je v diametrálnom rozpore s ideológiou liberálneho fašizmu, sme obviňovaní z netolerantnosti, polarizovania spoločnosti a ohrozovania liberálnej demokracie! Oni tu inštalujú fašizmus, ideologický diktát, zavádzajú cenzúru, obmedzujú slobodu slova a prejavu, hanobia náš národ a kresťanstvo, hlásajú nenávisť a štvú proti Rusku, Putinovi a Trumpovi, terorizujú vlastencov a nás obviňujú z ohrozovania demokracie?! Oni sú slušní len vtedy, ak im nikto neodporuje, odovzdane pritakáva, konzumuje ich mediálne výplody a zúčastňuje sa na nimi organizovaných aktivitách (protestoch) podkopávajúcich slovenskú štátnosť. Ak sa im ktokoľvek vzoprie, pocíti naplno ich vražednú nenávisť a zlobu hraničiacu s besnením. Potom to vyzerá tak, ako pri ich protestnom besnení proti Trumpovi po jeho víťazstve, ktoré pokračuje doteraz. Za maskou slušnosti sa skrýva ich odporná satanistická tvár. Z ich lží a falošného pokrytectva musí byť človeku so slabším žalúdkom, neprepláchnutým vedomím a  nepokriveným svedomím na vracanie. Je najvyšší čas, aby aj na Slovensku sa ľudia začali masovo prebúdzať a naplno si uvedomovať, že sa tu hrá o naše bytie či nebytie – ako národa, tak aj človeka, ktorý sa ocitol pod sústredenou paľbou deštrukčných a vražedných síl liberálneho ZLA.

Čaká nás tvrdý boj o vedomie občanov. Kto ťahá za kratší koniec, ukážu už nasledujúce voľby prezidenta. Liberálni fašisti, vlastizradné mimovládky a mainstream už teraz protiprávne rozbehli predvolebnú kampaň v prospech Róberta Mistríka. Svoju fašistickú tvár budú skrývať pod falošnú a lživú hru na slušnosť, boj proti korupcii, populizmu, fašizmu, spochybňovaniu zradnej politiky EÚ, za transparentnosť, toleranciu a záchranu liberálnej demokracie a európskych hodnôt. Znovu sa väčšina obyvateľstva nechá nachytať na túto ich udicu, podobne ako to bolo v prípade sorošovca Kisku? Ako ovplyvní Slovensko medzinárodná politická klíma meniaca sa v súčasnosti v neprospech liberálneho fašizmu? Kedy sa Slováci prestanú hanbiť sa svoj národ a začnú byť naň hrdí? Kedy Slovensko dosiahne aspoň spolovice úroveň vlastenectva, sebavedomia a národnej hrdosti Maďarska, Poľska či Ruska?

Praví kresťania vidia, že to, čo je bojom o nastolenie globálneho fašizmu na informačnej, ekonomickej, politickej a vojenskej úrovni, je odrazom boja na úrovni duchovnej, kde Satan s Ježišom Kristom bojujú o dušu človeka a osud ľudstva. V tomto zápase majú veľkú moc modlitby a prosby adresované Ježišovi Kristovi, ktorý odpovedá na vrúcne prosby, rešpektuje slobodnú vôľu človeka, či už sa rozhodne pre Dobro alebo Zlo, Pravdu alebo Lož. A preto za všetko spoločenské zlo je vždy zodpovedný iba človek, nikdy nie Boh. Vzbura človeka proti Bohu či ľahostajnosť voči spoločenskému ZLU a LŽI má pre človeka zväčša fatálne následky (vojny, revolúcie, štátne prevraty, krviprelievanie, terorizmus, zatratenie človeka), o čom jasne svedčí história, ale aj súčasnosť. Kedy človek nakoniec precitne a poučí za z toho? Kedy sa prestane nechávať zneužívať a klamať mocipánmi a ich poskokmi, hnať do bratovražedných vojen za ich mocenské záujmy? Kedy nakoniec vykročí na cestu oslobodenia sa spod ekonomického a duchovného otroctva, na cestu budovania spravodlivej spoločnosti bez vykorisťovania a zotročovania človeka človekom?  Samozrejme, raz k tomu dôjde, a možno tá doba už ani nie je tak vzdialená. Človek si nakoniec uvedomí, že najväčšími zotročovateľmi sú tí, čo sú sami najviac zotročení chamtivou honbou za mamonou a mocou, že to sú tí najväčší úbožiaci vrátane tých, čo za zradcovský groš oddane slúžia ich zámerom. Modlime sa za nich, aby sa spamätali a uvedomili si naplno svoju úbohosť. Len takéto pokánie je pre nich nádejou na záchranu pred tvárou večnosti, len tak pomôžu sebe a ostatným. Nastavme im také zrkadlo, v ktorom sa široko-ďaleko bude zrkadliť ich pravá tvár, aby sa už nedokázali pred verejnosťou skrývať pod falošnými maskami liberálnej demokracie, slušnosti, tolerantnosti, humanizmu, pokrokovosti či antihumánnej ľudsko-právnej agendy. Nech úsilie Putina a Trumpa je pre nás vzpruhou do nášho zápasu proti zlu genocídneho liberálneho fašizmu!

Každý, kto za PRAVDU, DOBRO a SPRAVODLIVOSŤ horí a bojuje duchovnými zbraňami, dosiahne nakoniec veniec víťazstva.

Definície:

Fašizmus = diktát mocenských elít nadnárodného bankového a priemyselného veľkokapitálu, nadnárodných korporácií a domácej oligarchie, ktorým sú podriadené politické a mocenské štruktúry jednotlivých krajín.

Liberálny fašizmus = fašizmus skrývajúci sa pod maskou liberalizmu.

Ing. Peter Kohút, CSc.

 

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Počet obetí zemetrasenia na ostrove Lombok dosiahol 460

Jakarta 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fauzy Chaniago)   Počet obetí ničivého zemetrasenia, ktoré začiatkom mesiaca zasiahlo turistami vyhľadávaný indonézsky ostrov Lombok, sa zvýšil na najmenej 460 mŕtvych. Škody spôsobené touto prírodnou pohromou podľa očakávaní presiahnu 450 miliónov eur, informovala v stredu Národná agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof (BNPB). Zranenia utrpelo takmer…

Nový Zéland prijal zákon o zákaze nákupu bytov cudzincami

Wellington 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nick Perry)   Novozélandský parlament prijal v stredu zákon, ktorý zakazuje mnohým cudzincom bez trvalého pobytu kupovať v krajine existujúce domy. Vláda pod vedením labouristov tak zavŕšila svoj predvolebný sľub, informovala agentúra Reuters. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová pred vlaňajšími septembrovými voľbami viedla kampaň za zastavenie rastu…

V trebišovskej nemocnici pomáhajú rómskym mamičkám asistentky osvety zdravia

Trebišov 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   V trebišovskej nemocnici pracujú od polovice apríla tohto roka dve rómske asistentky osvety zdravia, ktoré ovládajú rómsky jazyk. Na gynekologicko-pôrodníckom a pediatrickom oddelení pomáhajú rómskym mamičkám. Učia ich, ako sa starať o novorodenca, edukujú o hygiene, riešia problémové situácie a ak treba, prekladajú.…

Nahlásenú bombu na súdoch v Bratislave policajti nenašli

Bratislava 15. augusta 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Neznámy páchateľ nahlásil predpoludním na súdoch v Bratislave bombu. Polícia momentálne toto oznámenie preveruje priamo na súdoch. Týka sa to aj Najvyššieho súdu SR. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.   Nahlásenú bombu na súdoch…

Svitko víťazom Hungarian Baja 2018

Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/Foto:Hungarian Baja)   Polovica augusta je v rally komunite pevne spojená so špičkovou súťažou u našich južných susedov. Hungarian Baja s dlhoročnou tradíciou a patrí do svetového seriálu Bajas. Výborne zorganizovaná akcia má na dôstojný priebeh jeden dôležitý predpoklad: vhodnú lokalitu. Vojenský výcvikový priestor, ležiaci nad mestom Veszprém…

Gröhling: Ministerka Lubyová vnáša do situácie so SAV iba chaos

Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Ministerstvo školstva nerešpektuje vlastný zákon, vytvára chaos a ministerka situáciu so Slovenskou akadémiou vied (SAV) vôbec nevie riešiť, čo dokazuje aj snaha premiéra Pellegriniho vyriešiť problém za ňu. Myslí si to Branislav Gröhling, poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo. „Ministerstvo…

Americké firmy odmietli poskytnúť služby bielym nacionalistom

Washington 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Eric Risberg)   Americké médiá oznámili, že veľké technologické spoločnosti Airbnb, Lyft a Uber sa rozhodli odmietnuť poskytovanie služieb bielym nacionalistom. Vyjadrili sa tak pred začiatkom nedeľňajšieho stretnutia členov  Unite the Right 2 (Spojte pravicu) v americkej metropole Washingtone. Napriek proklamovanej vysokej miere slobody v USA viacero internetových…

Katolíci na Slovensku i v zahraničí slávia Nanebovzatie Panny Márie. Bola telom i dušou vzatá do neba

Bratislava 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   Katolícka cirkev na Slovensku i v zahraničí slávi 15. augusta mariánsky sviatok, ide o Nanebovzatie Panny Márie. Sviatok Nanebovzatia Panny Márie ustanovil v Ríme pápež Sergius I. (687-701). V Jeruzaleme sa tento deň vyvinul od 5. storočia ako sviatok Zosnutia Matky Božej, a…

Čech prežil nešťastie v Janove: 14. august 2018 je pre neho druhý dátum narodenia. Konateľ firmy prezradil, čo vodiča kamióna asi zachránilo

Janov/Praha 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)   České médiá po páde diaľničného mosta v talianskom meste Janov informovali o tom, že pri páde sa nachádzal aj český občan. Akoby zázrakom prežil, a o včerajšku hovorí ako o druhom dátume narodenia. "Zrazu predo mnou zmizla cesta. A nebolo nič, len pád.…

Slovensko poskytne Iraku humanitárnu pomoc vo výške 212.000 eur

Bratislava 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Maya Alleruzzo)   Konvoj s humanitárnou pomocou, v hodnote 212.000 eur do irackého Mosulu vypraví z logistickej základne Ministerstvo vnútra (MV) SR v spolupráci s ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ). Slovensko sa tak snaží promptne reagovať na problémy civilného obyvateľstva a rozvoja mesta Mosul. Na tlačovej konferencii v Bratislave to…

Taliban odstúpil od ochrany Červeného kríža

Kábul 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)   Radikálne hnutie Taliban vyhlásilo, že už nebude poskytovať ochranu pracovníkom Červeného kríža v Afganistane. Militanti obviňujú túto neutrálnu humanitárnu organizáciu z toho, že nepomáha talibanským väzňom v Kábule, informovala v stredu stanica BBC. Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) monitoruje väzenské podmienky a poskytuje…

Jedinečný zásah: Britský snajper guľometom zasiahol afganského veliteľa IS

Kábul 14. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Zdá sa, že snajperovi britskej elitnej jednotky SAS sa vydaril najlepší zásah z veľkej vzdialenosti, keď z 2,5 km trafil teroristu v severnom Afganistane, píše Daily Star Spomínaný snajper je seržantom a veteránom z bojov v Iraku a v Sýrii. V júni…

Prelomová zmena daňovej legislatívy!? Štát bude kontrolovať účty všetkým podnikateľom a živnostníkom

Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR)   Štát plánuje rázne zasiahnuť proti nepoctivým podnikateľom a je pripravený obmedziť bankové tajomstvo tak, ako ho poznáme dnes. Pripravovaná reforma daňových zákonov má umožniť finančnej správe či polícii kontrolovať finančné toky na účtoch všetkých firiem a živnostníkov vo všetkých bankových subjektoch pôsobiacich na našom…

Galko: Fico a Danko by mali konečne povedať, čo vedia o únose Vietnamca

Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Štátna mašinéria pod taktovkou Smeru-SD, SNS a Mostu-Híd nedokáže občanom vysvetliť ani to, ktorého ústavného činiteľa Slovenská informačná služba (SIS) informovala o svojich poznatkoch, týkajúcich sa únosu vietnamského podnikateľa, uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita. „Pritom občania sa od riaditeľa SIS Antona Šafárika dozvedeli, že SIS…

Predseda NR SR Danko poslal do Talianska sústrastné telegramy

Bratislava 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) poslal v stredu v súvislosti s utorkovým (14.8.) pádom mosta v Janove sústrastné listy predsedovi talianskej Poslaneckej snemovne Robertovi Ficovi a predsedníčke Senátu Marii Elisabette Albertiovej Casellatiovej. TASR o tom informovala šéfka tlačového odboru Kancelárie NR SR Zuzana Čižmáriková. V listoch vyjadril Danko…

Expert Andrej Suzdaľcev o Konvencii o Kaspickom mori

Aktau 15. augusta 2018 (HSP/ria.ru/srspol.sk/Foto: Facebook)   Podpis Konvencie o štatúte Kaspického mora je obrovským prínosom do medzinárodného práva, nazdáva sa zástupca dekana fakulty svetovej ekonomiky a svetovej politiky Národnej výskumnej univerzity „Vysoká škola ekonomiky“ Andrej Suzdaľcev. V nedeľu, 12. augusta, bol v kazachstanskom Aktau podpísaný (Ruskom, Azerbajdžanom, Kazachstanom, Turkménskom a Ruskom) historický dokument –…

Britská kaviareň obvinená z rasizmu

Londýn 15. augusta 2018 (HSP/Mirror/Foto:TASR/AP-Matt Dunham) - V poslednej dobe sa však na Facebooku množia obvinenia z rasizmu a problémy má aj s niektorými zákazníkmi.…

Vyjadrenie Únie autodopravcov Slovenska k situácii ČESMAD v oblasti ochrany práv autodopravcov

Bratislava 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   UNAS je záujmovým združením nezávislých slovenských autodopravcov. Svoju činnosť zameranú na ochranu oprávnených záujmov autodopravcov vyvíja už od 10.12. 2010 Po celý čas svojej existencie sme predkladali návrhy na zlepšenie postavenia autodopravcov, ale aj bežných vodičov na Slovensku. Za ostatné dva roky sme…

TopSpeed

Minister dopravy podpísal s Poľskom stavbu R4 a nik o tom nevie

0

Pod nedávno zverejneným článkom o začatí razenia tunela Prešov sa objavil komentár od anonymného prispievateľa. Uviedol, že v jednom z posledných čísel regionálnych Podduklianských novín je článok o podpise dohody slovenskej a poľskej strany, ktorá má zaručiť stavbu Via Carphatia. U nás mala tento úsek predstavovať rýchlostná cesta R4. 

V Trenčíne padol rekord na 1/4 míle v kategórii Street. Je hlboko pod 10 s

3

Každý fanúšik seriálu Power fest tušil, že finále sezóny 2018 bude husté. Trenčianske kolo započítané aj do českého šampionátu každý rok priláka mnoho extrémnych mašín z domova aj od západných a severných susedov. Tentokrát to bol asi najväčší ohňostroj aký si nadšenec štyroch a dvoch kolies môže v našich končinách môže želať.…

Autonómne systémy sú stále nedokonalé, deklaruje americká IIHS

0

Také tvrdenie určite nepovažujete za žiadnu novinku. Americká inštitúcia poisťovateľov pre bezpečnosť na cestách IIHS spravila štúdiu, v ktorej preverili 5 automobilov od 4 rôznych výrobcov. Výsledky sú zaujímavé, obe autá od Tesly obstáli v rámci poloautonómneho systému udržiavania v pruhu najlepšie. Autonómne systémy teda nefungujú všade rovnako dobre.

BMW zvoláva do servisu autá kvôli EGR

2

Zvolávačky, respektíve zvolávacie akcie na nové výrobky tu boli aj budú. Nevyhnú sa im ani autá. Najnovší prípad zvolávacej akcie prichádza z Mníchova. BMW zvoláva do servisu autá pre možnosť požiaru. Príčina je pritom naozaj málo očakávaná, môže za ňu ventil EGR, ktorý vracia výfukové plyny späť do sania.

Katastrofa: V Janove padol diaľničný most v plnej premávke

5

Dnes o 11:50 sa padol diaľničný most v talianskom prístavnom meste Janov počas plnej prevádzky. Podľa posledných informácii je na mieste 35 mŕtvych a číslo sa môže zväčšovať. Podľa svedectiev sa najskôr zrútil nosný pilier, ktorý so sebou k zemi zobral samotnú vozovku. Morandiniho most otvorili v roku 1967. Navrhol…

Na diaľniciach v Rakúsku zvýšili rýchlosť

16

Pred nedávnom sme informovali, že Francúzi znížili maximálnu povolenú rýchlosť na cestách mimo obce. Rakúšania sa, naopak, vybrali iným smerom. Na vybraných diaľniciach v Rakúsku zvýšili rýchlosť a na 140 km/h. Tento pokus je však len na dobu určitú. Začalo to 1.8.2018 a trvať to bude rok. Následne to majú vyhodnotiť a…

KAMzaKRÁSOU

Stále nevieš, ako zaspať čo najrýchlejšie? Skús techniku 4-7-8!

1

Téma, ako zaspať čo najrýchlejšie, je stále veľmi aktuálna, hlavne počas týchto tropických nocí. Niektorí nemajú problém do pár minút po ľahnutí si zaspať, no nájde sa veľa takých ľudí, ktorí s tým problém majú. Pokiaľ patríte k tej druhej skupine, zbystrite svoju pozornosť! Poradíme vám, ako zaspať čo najrýchlejšie vďaka tejto…

Anton Kuruc radí: Vieš, ako dať do poriadku vlasy po dovolenke?

1

Povedzme si pravdu. Keď sa vrátime z letnej dovolenky, prvé, na čo myslíme, je spánkový deficit a celková regenerácia. Nie raz by sa nám hodilo ešte pár dní navyše na celkový oddych a prípravu do nového pracovného kolotoča. A tak to je aj v prípade našej pokožky a vlasov. Hoci…

Patizón: Zisti, ako táto chutná letná zelenina podporí tvoje zdravie!

2

Patizón patrí do rodiny tekvíc. Sezónou tejto chutnej zeleniny je práve letné obdobie a tak je ideálny čas naservírovať si ho na tanier. Očarí vás svojím netradičným tvarom, skvelou chuťou aj blahodarným vplyvom, ktorý má na ľudský organizmus. Podporuje trávenie a telu doplní mnoho dôležitých látok. Okrem toho má len minimum kalórií, takže…

Vieš, čo nerobiť po jedle? Na tieto veci musíš rýchlo zabudnúť!

1

A čo robíte po dobrom obede vy? Dáte si pohár vody, cigaretku alebo si dobre pospíte? A záleží na tom vôbec? Tak či onak, prezradíme vám, aké sú najčastejšie zlozvyky ľudí, ktoré robia po jedle. Niektoré z nich sú totiž nebezpečné a mali by ste sa im vyhýbať míľovými krokmi. Robíte ich aj…

Modrý čaj: Vieš o tom, že elixír mladosti naozaj existuje?

2

Kto z nás by nechcel začať deň s chutnými výdatnými raňajkami a elixírom mladosti namiesto kávy? Nie, nezbláznili sme sa, ani nemáme v pláne zbytočne fantazírovať. Naopak, elixír mladosti skutočne existuje a dokázali to aj vedci. Modrý čaj je to, čomu môžeme vďačiť za značné spomalenie starnutia a nielen za to. Počula si už o ňom? Že…

Zbav sa chybičiek krásy: Toto sú najlepšie bylinky proti bradaviciam!

1

Niekto má nimi posiatu celú tvár, čo mu spôsobuje nemalé komplexy a frustráciu. Inému vznikla len jedna - drobná, nepatrná a je s ňou absolútne zžitý. Či už patríš do jednej alebo druhej skupiny, isto nám dáš za pravdu, že bradavice ako také nie sú práve lichotivou súčasťou nášho tela. Ak aj nie…

TopDesať

Street art: Umelci ti ukážu jeho naozajstnú silu

0

Street art sa stal obľúbeným najmä v 21. storočí. Jeho naozajstnú silu dokonale demonštrujú nasledujúce fotografie od rôznych umelcov. Pozrite sa na tieto balóny! Uveríš nám však, ak ti povieme, že nie sú naozajstné? Diela umelcov v tomto článku sú tak (ne)skutočné, že by si niekto mohol pokojne myslieť, že…

Lada ležala na dne rieky 11 rokov. Po otvorení dverí nastalo nemilé prekvapenie

0

Lada, ktorá je na videu nižšie, ležala na dne rieky neuveriteľných 11 rokov. Ašak to, čo ukrývala vnútri, šokovalo absolútne všetkých. Ak si myslíš, že auto ponorené na dne rieky je výsledok kriminálnej šarvátky, tak sa mýliš... Automobil objavil miestny amatérsky potápač. Bol to on, kto zavolal záchranné jednotky na miesto činu. No to, čo…

TOP 10: Toto sú tie najzvláštnejšie páry sveta

0

Láska si občas nevyberá. A nevybrala si ani v týchto prípadoch. Nevedno, či zhoda náhod, alebo osud spojil tieto dvojice. S istotou však vieme povedať, že ide o tie najzvláštnejšie páry, aké sa na našej planéte nachádzajú... A možno aj v priľahlom vesmíre [adrotate group="11"] 1. Jolison Fernández da Silva a…

TOP 10: Predpovede z minulosti, ktoré boli totálne mimo

0

Už od začiatku histórie ľudstva nás zaujímali predpovede budúcnosti. A bolo ich naozaj veľa, a dokonca boli niektoré z nich až neuveriteľne presné. Jedným z najznámejších "prorokov" bol Nostradamus, francúzsky lekár a astrológ, ktorý predvídal udalosti ako francúzska revolúcia, obe svetové vojny a dokonca smrť princeznej Diany. Hoci sa jeho príbeh môže zdať neuveriteľný, veľa…

Tragédia v Janove: Kolaps mosta na videu!

0

Kolaps mosta v talianskom Janove nastal vo včerajších obedňajších hodinách. Príčina zatiaľ nie je známa, no ráta sa s viacerými verziami. Diaľničný most sa nachádza na frekventovanej diaľnici v talianskom Janove. Včera sa však stala obrovská tragédia a počas obrovskej premávky sa časť mosta zrútila. Kolaps mosta nastal práve vtedy,…

Vo Veľkej Británii sa objavilo nebezpečné ohnivé tornádo

0

Hasiči, ktorí hasili požiar v britskom grófstve Derbyshire, sa stali svedkami neobvyklého atmosférického javu - prekvapilo ich ohnivé tornádo. Vír sa objavil vedľa horiacej továrne na výrobu plastových debien pre supermarkety. Jeden z hasičov stihol ohnivé tornádo natočiť na video, ktoré následne zverejnil na internete. Tento atmosférický jav vzniká, keď sa spojí…