Stretnutie Trumpa s Putinom vydesilo inštalatérov globálneho fašizmu NWO

Publikované 30.07. 2018 o 13:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Svetovládne mocenské elity, predovšetkým finančné klany centrálnych bankárov, hlavne Rothschildovcov v USA a v Európe, tvoriace tieňovú vládu (deep state), spustili cez svoje mainstreamové média a tiež na pôde amerického kongresu zúrivý kvikot, že Trump pri stretnutí s Putinom zradil americké národné záujmy a dopustil sa vlastizrady. Veľmi dobre totiž vedia, že sa proti ním a ich genocídnym fašistickým zámerom vedie urputný boj o záchranu civilizácie, na čele ktorého stojí Putin a k nemu sa pridal Trump po svojom víťazstve v prezidentských voľbách.

Počas vlády Obamu nárast satanistického zla s jeho dusivou atmosférou natoľko vydesili obyvateľstvo USA, že predpokladaná Obamova nástupkyňa Clintonová prezidenstské voľby prehrala a Trumpovým pričinením sa začala rúcať pyramída globálneho fašizmu NWO. V USA sa rozbehol naplno národno-oslobodzovací zápas. Ten zasiahol aj Európu, ktorá sa ocitla pod fašistickým diktátom EÚ. Pôvodné európske obyvateľstvo je svetovládnymi elitami odsúdené na genocídu – do 30 rokov je naplánované v rámci formovania euro-africkej únie doviezť do Európy 200-300 mil. Afričanov hlavne moslimského vierovyznania, a tak dokonať vykynoženie pôvodných Európanov. Tento zámer je presadzovaný aj z úrovne OSN (viď. Marakešská deklarácia).

Proti nastoleniu genocídneho fašizmu sa jednoznačne postavili Maďari a Poliaci. Orbán nedávno vyhlásil, že Maďarsko odmieta liberálnu demokraciu a nastupuje na cestu budovania kresťanskej demokracie, t.j. odmieta satanistické liberálne hodnoty a prikláňa sa ku kresťanským hodnotám. Podobne postupuje Poľsko. Národno-oslobodzovací boj za oslobodenie spod diktátu liberálneho fašizmu EÚ sa rozbehol aj v iných krajinách, napríklad v Rakúsku a hlavne v Taliansku. Najďalej v inštalácii fašizmu pokročilo Nemecko, kde je zavedená prísna cenzúra a odstránená sloboda slova a prejavu. Akákoľvek kritika súčasnej politiky islamizácie Nemecka ako aj teroru ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, multi-kulti, gender) je tvrdo postihovaná a trestaná. Ľudia majú strach, a tak sa už ani nebránia proti chystanej genocíde. Dokonca niektorí ideológovia už otvorenie hlásajú, že nemecký národ by sa mal zmieriť so svojím nastavajúcim zánikom a uvoľniť dobrovoľne miesto pre priebojnejšie, perspektívnejšie a životaschopnejšie moslimské obyvateľstvo z Afriky a  stredovýchodnej Ázie, t.j. černochov a arabov. Hlavnou organizáciou terorizujúcou a zastrašujúcou obyvateľstvo Nemecka je Antifa, ktorá tvrdo prenasleduje tých, čo sa snažia brániť proti islamizácii a fašizácii Nemecka. Merkelová pred nástupom Trumpa poslušne plnila genocídny zámer svetovládnych elít, ktoré ozvučil navonok Obama vyhlásením, že Európa bude preformátovaná a na jej území vzniknú nové národy a jazyky. Merkelová s Macronom sa teraz ocitli medzi dvoma mlynskými kameňmi – z jednej strany je tu tlak sionistickej svetovlády na pokračovanie v programe zničenia európskej civilizácie, z druhej strany je tu zo strany Trumpa ostrá kritika EÚ a hlavne Merkelovej za jej migračnú politiku a ničenie európskej kultúry a civilizácie. Trump dokonca fašistickú EÚ označil za svojho nepriateľa, lebo vie veľmi dobre, akej velezrady sa sionistická EÚ voči Európanom dopúšťa.

Tak sa nám na aréne politického boja v celosvetovom meradle vykryštalizovali  dva proti sebe stojace a bojujúce nezmieriteľné prúdy:

  1. Prúd reprezentujúci genocídne svetovládne zámery sionistických mocenských elít, ktorého zámerom je genocída bielej rasy pomocou ekonomického a duchovného zotročenia človeka, ničenia rodiny, nastolenia teroru sociálneho inžinierstva, riadenej invázie moslimského a černošského obyvateľstva. Sionizmus a islam sú dva základné vražedné nástroje svetovlády na ovládnutie, zotročenie a zničenie pôvodnej Európy.
  2. Národno-oslobodzovací prúd reprezentovaný hlavne vlastencami a pravými kresťanmi jednotlivých krajín bojujúcimi proti nastoľovaniu genocídneho liberálneho fašizmu a za záchranu svojich národov. Tento prúd sú zatiaľ nútení podporiť a následne ho budú chcieť využiť vo svoj prospech tzv. globálne elity presúvajúce svoje mocenské záujmy do juhovýchodnej Ázie v snahe urobiť z Číny namiesto USA nový nástroj ovládania sveta. Trump má ich podporu. Ak však Rusko ešte viac upevní svoje pozície, stane sa vedúcou silou prerodu civilizácie. Mocenské ambície globálnych elít vyjdú potom naprázdno a ľudstvo konečne vykročí na cestu budovania spravodlivej spoločnosti. Schizofrénia mocenských elít, t.j. stret záujmov globálnych elít a svetovládnych sionistických elít (tieňová americká vláda) oslabuje jedných aj druhých vrátane USA, čo môže využiť Rusko vo svoj prospech a prospech celého ľudstva.

Medzinárodný boj dvoch protichodných prúdov, t.j. stret genocídneho liberálno-fašistického frontu s vlasteneckým národno-oslobodzovacím sa nemôže vyhnúť ani nám Slovákom, aj keď jednou z našich čŕt je zápecníctvo („dajako bolo, dajako bude“, „načo sa snažiť, keď aj tak nič nezmôžeme, lebo iní rozhodnú za nás“). Lenže čert nikdy nespí.

Na Slovensku na strane genocídneho liberálneho fašizmu okrem liberálno-fašistických strán na čele s SaS a Progresívnym Slovenskom bojujú aj mimovládky financované zo sionistických centrál, ich aktivisti a fašistické úderky, vítači, slniečkári, pseudointelektuáli bratislavskej kaviarne, pseudoumelci, prevažná časť akademickej sféry vyznávajúca ideály úpadkovej, bezduchej ateistickej a rozvratnej satanistickej postmoderny a jej dieťaťa – sociálneho inžinierstva. Táto liberálno-fašistická pavučina sa na Slovensku za posledné obdobie značne rozrástla, zmohutnela, prerástla do politických a mocenských štruktúr, stala sa veľmi akcieschopnou (organizácia protestov, príprava štátneho prevratu, vyvíjaný teror na vlastencov, prenasledovanie odporcov, sústavný tlak na vládu, …). Bezostyšne útočí na akékoľvek prejavy vlastenectva (viď. Slovenskí branci, Noční vlci ako nositelia myšlienky slovanskej vzájomnosti, …), podpory rodiny a materstva, pravého kresťanstva (viď. Marián Kuffa). Chce vymazať slovenskú históriu zo spoločenského povedomia, hlavne tie obdobia, kedy slovenský národ dosiahol najväčší ekonomický, kultúrny a národný rozmach, t.j. obdobie Slovenského štátu a obdobie socializmu. Útočí na štúrovcov a ostatných významných slovenských dejateľov, na súčasných národovcov ako sú napr. historici Milan Ďurica, Martin Lacko a iní (viď. idiotská obžaloba proti Kotlebovi za 1488). Liberálno-fašistický prúd je finančne dobre živený nielen zo zahraničia, ale aj z vládnych zdrojov a má na svojej strane drvivú časť médií, na čele ktorých svojou agresivitou dominujú denníky Sme a Denník N. Na lepšie časy svitá aj nám po tom, čo bývalý Trumpov poradca Stephen Bannon oznámil založenie nadnárodnej mimovládnej neziskovej organizácie Hnutie, ktorá bude na celoeurópskej úrovni zastrešovať a podporovať (snáď aj finančne) konzervatívne a vlastenecké sily: https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-trumpov-poradca-bude-bojovat-proti-sorosovi-v-eu/1477274 . Ešte len teraz sa začne hysterický kvikot a piskot liberálnych fašistov – budú musieť úplne odhodiť svoje masky „slušnosti“.

Medzi spomenutými dvomi protichodnými prúdmi lavírujú tí, čo sa riadia heslom „kade vietor, tade plášť“. Do tohto lavírujúceho tábora možno zaradiť strany SMER, SNS a KDH. Fico síce pred voľbami vyhlásil, že nedopustí zriadenie ucelených moslimských komunít na Slovensku, avšak keď sa javilo, že v USA vyhrá Clintonová a definitívnemu víťazstvu genocídneho globálneho fašizmu už nič nebude stáť v ceste, pristúpil k tomu, aby sa aj na Slovensku začalo budovať inštitucionálne zázemie liberálneho fašizmu v podobe prijatia Žitňanskej novely zákonov o boji proti extrémizmu, zriadenia NAKA, menovania inkvizičných „znalcov“ na extrémizmus, a pod. Keď sa do čela fašistickej EÚ razantne dralo Nemecko na čele s Merkelovou, začal nás hnať do „jadra“. Keď sa však teraz ukazuje, že Nemecko nenastolí v Európe fašistickú jednotu (viď. vzopretie sa Talianska, nezmieriteľný odpor Maďarska a Poľska, vzmáhanie sa vlasteneckých síl vo všetkých krajinách Európy, ostrá kritika zo strany Trumpa) a žiadne stabilné fašistické jadro sa nevytvorí, začína spievať novú pesničku o tom, že vždy presadzoval, presadzuje a bude presadzovať národno-štátne záujmy Slovenska. Čo má pod nimi na mysli, vie len on sám. SMER a SNS sú štandardné oligarchické strany a záujmy oligarchie aj presadzujú, dokonca sa im podriaďujú. Treba však priznať, že aj zásluhou vládnutia SMERu sa ekonomická situácia Slovenska za posledné roky zlepšila, nezamestnanosť poklesla, vláda zastavila privatizáciu zvyšného štátneho majetku, bráni bezbrehému rozpredaju lesov, vody a pôdy do rúk zahraničného kapitálu, a tak jej vládnutie má aj svoje pozitívne stránky v porovnaní s tým,  čo by Slovensku spôsobila, a možno po víťazných voľbách aj spôsobí vláda liberálneho fašizmu, ktorá dokoná dielo skazy a odstráni posledné zvyšky našej národnej a štátnej suverenity. Fico svojím politikárčením, dopustením vysokej miery korupcie a hanebným lavírovaním prepásol svoj politický potenciál stáť sa štátnikom rangu Orbana či Zemana, o Putinovi ani nehovoriac. Takáto jeho politika lavírovania (on ju zrejme považuje za svoje majstrovstvo politického manévru) odohnala mnoho jeho voličov, ktorí sa priklonili na stranu jedinej vlasteneckej, pronárodnej a kresťanskej, antifašistickej a antioligarchickej parlamentnej strany ĽSNS. Preto tá zúrivá nenávisť Fica voči ĽSNS a Kotlebovi. Fico takýmto svojím postojom škodí nielen sebe a svojej strane, ale veľmi poškodzuje aj národno-štátne záujmy Slovenska, a tak jeho plusom pre voličov už zostáva snáď len to, že predstavuje menšie zlo v porovnaní s liberálno-fašistickými stranami. Fico je odstrašujúcim príkladom toho, ako sa neoplatí koketovať s liberálnym fašizmom, ktorému ustupoval, a ktorý mu takmer zlomil krk. V Smere sú našťastie aj ľudia, ktorí jasne odmietajú liberálny fašizmus a prezentujú vlastenecké a sociálne cítenie. K takým patrí socialista Ľuboš Bláha. Podarí sa tomuto vlasteneckému krídlu obrodiť Smer v zmysle jasného negatívneho vymedzenia sa voči súčasnému liberalizmu?  Aké tendencie nakoniec v Smere prevládnu?

Svetovládne sionistické elity veľmi dobre vedia, že predmetom dvojhodinového tajného rozhovoru Trumpa s Putinom v Helsinkách bolo to, ako spoločne postupovať pri oslabovaní ich moci a zvrátení dejinného smerovania ľudstva. Preto tak kvičia. Rok 2018 sa stáva prelomovým (podrobne o tom píšem v článku: https://blog.hlavnespravy.sk/6359/zaciatok-konca-svetovlady-antikrista-prelomovy-rok-2018/ ). Boj medzi globálnym liberálnym fašizmom a národno-oslobodzovacím hnutím prebieha na všetkých frontoch, aj na pôde kresťanstva. Žiaľ, protestantské cirkvi masovo podliehajú liberalizmu a v katolíckej cirkvi samotný pápež stojí na strane globálnych mocenských elít a priam okato podporuje ich genocídne zámery s Európou. Zrádza Ježiša Krista, obhajuje islam – vraj máme spoločného Boha, Ježiša zrejme za Boha nepovažuje, iba za proroka. Komu teda slúži František? Máme však aj medzi kňazmi božích mužov, spomedzi ktorých vyčnieva Marián Kuffa, lebo žije a hlása rýdze nefalšované kresťanstvo, a preto vyvoláva zúrivú nenávisť liberálov. Liberalizmus je odveký úhlavný nepriateľ kresťanstva a človeka. Kedy si to uvedomia cirkevní hodnostári a konečne pred veriacimi odhalia pravú satanistickú tvár liberálneho fašizmu, ktorý nás existenčne ohrozuje? Vedie sa neúprosný boj o spoločenské vedomie občanov. Takmer všetky tromfy (hlavne peniaze a mediálny priestor) majú v rukách liberálni fašisti. Čo urobia predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku, aby eliminovali ich silu a odhalili pravú tvár Satana? Alebo znovu rezignujú pred skutočným fašizmom, ako pred 2. svetovou vojnou, keď fašizmus ovládol či paralyzoval takmer celú západnú Európu? Je nádejné, že už aj KBS začína, aj keď nesmelo, prezentovať svoj kritický postoj k ideológii liberálneho fašizmu.

Keď sa Kuffu pýtali, koho by odporučil voliť, odpovedal, že nepovie konkrétne koho, ale odporúča tých, čo sú za ochranu života nenarodeného dieťaťa – proti umelým potratom, za posvätnosť manželstva muža a ženy, za podporu rodiny a slovenského národa. Nie je ťažké si domyslieť, koho mal na mysli. Tým, že Kuffa a my ostatní vlastenci jasne dávame najavo svoje zmýšľanie, ktoré je v diametrálnom rozpore s ideológiou liberálneho fašizmu, sme obviňovaní z netolerantnosti, polarizovania spoločnosti a ohrozovania liberálnej demokracie! Oni tu inštalujú fašizmus, ideologický diktát, zavádzajú cenzúru, obmedzujú slobodu slova a prejavu, hanobia náš národ a kresťanstvo, hlásajú nenávisť a štvú proti Rusku, Putinovi a Trumpovi, terorizujú vlastencov a nás obviňujú z ohrozovania demokracie?! Oni sú slušní len vtedy, ak im nikto neodporuje, odovzdane pritakáva, konzumuje ich mediálne výplody a zúčastňuje sa na nimi organizovaných aktivitách (protestoch) podkopávajúcich slovenskú štátnosť. Ak sa im ktokoľvek vzoprie, pocíti naplno ich vražednú nenávisť a zlobu hraničiacu s besnením. Potom to vyzerá tak, ako pri ich protestnom besnení proti Trumpovi po jeho víťazstve, ktoré pokračuje doteraz. Za maskou slušnosti sa skrýva ich odporná satanistická tvár. Z ich lží a falošného pokrytectva musí byť človeku so slabším žalúdkom, neprepláchnutým vedomím a  nepokriveným svedomím na vracanie. Je najvyšší čas, aby aj na Slovensku sa ľudia začali masovo prebúdzať a naplno si uvedomovať, že sa tu hrá o naše bytie či nebytie – ako národa, tak aj človeka, ktorý sa ocitol pod sústredenou paľbou deštrukčných a vražedných síl liberálneho ZLA.

Čaká nás tvrdý boj o vedomie občanov. Kto ťahá za kratší koniec, ukážu už nasledujúce voľby prezidenta. Liberálni fašisti, vlastizradné mimovládky a mainstream už teraz protiprávne rozbehli predvolebnú kampaň v prospech Róberta Mistríka. Svoju fašistickú tvár budú skrývať pod falošnú a lživú hru na slušnosť, boj proti korupcii, populizmu, fašizmu, spochybňovaniu zradnej politiky EÚ, za transparentnosť, toleranciu a záchranu liberálnej demokracie a európskych hodnôt. Znovu sa väčšina obyvateľstva nechá nachytať na túto ich udicu, podobne ako to bolo v prípade sorošovca Kisku? Ako ovplyvní Slovensko medzinárodná politická klíma meniaca sa v súčasnosti v neprospech liberálneho fašizmu? Kedy sa Slováci prestanú hanbiť sa svoj národ a začnú byť naň hrdí? Kedy Slovensko dosiahne aspoň spolovice úroveň vlastenectva, sebavedomia a národnej hrdosti Maďarska, Poľska či Ruska?

Praví kresťania vidia, že to, čo je bojom o nastolenie globálneho fašizmu na informačnej, ekonomickej, politickej a vojenskej úrovni, je odrazom boja na úrovni duchovnej, kde Satan s Ježišom Kristom bojujú o dušu človeka a osud ľudstva. V tomto zápase majú veľkú moc modlitby a prosby adresované Ježišovi Kristovi, ktorý odpovedá na vrúcne prosby, rešpektuje slobodnú vôľu človeka, či už sa rozhodne pre Dobro alebo Zlo, Pravdu alebo Lož. A preto za všetko spoločenské zlo je vždy zodpovedný iba človek, nikdy nie Boh. Vzbura človeka proti Bohu či ľahostajnosť voči spoločenskému ZLU a LŽI má pre človeka zväčša fatálne následky (vojny, revolúcie, štátne prevraty, krviprelievanie, terorizmus, zatratenie človeka), o čom jasne svedčí história, ale aj súčasnosť. Kedy človek nakoniec precitne a poučí za z toho? Kedy sa prestane nechávať zneužívať a klamať mocipánmi a ich poskokmi, hnať do bratovražedných vojen za ich mocenské záujmy? Kedy nakoniec vykročí na cestu oslobodenia sa spod ekonomického a duchovného otroctva, na cestu budovania spravodlivej spoločnosti bez vykorisťovania a zotročovania človeka človekom?  Samozrejme, raz k tomu dôjde, a možno tá doba už ani nie je tak vzdialená. Človek si nakoniec uvedomí, že najväčšími zotročovateľmi sú tí, čo sú sami najviac zotročení chamtivou honbou za mamonou a mocou, že to sú tí najväčší úbožiaci vrátane tých, čo za zradcovský groš oddane slúžia ich zámerom. Modlime sa za nich, aby sa spamätali a uvedomili si naplno svoju úbohosť. Len takéto pokánie je pre nich nádejou na záchranu pred tvárou večnosti, len tak pomôžu sebe a ostatným. Nastavme im také zrkadlo, v ktorom sa široko-ďaleko bude zrkadliť ich pravá tvár, aby sa už nedokázali pred verejnosťou skrývať pod falošnými maskami liberálnej demokracie, slušnosti, tolerantnosti, humanizmu, pokrokovosti či antihumánnej ľudsko-právnej agendy. Nech úsilie Putina a Trumpa je pre nás vzpruhou do nášho zápasu proti zlu genocídneho liberálneho fašizmu!

Každý, kto za PRAVDU, DOBRO a SPRAVODLIVOSŤ horí a bojuje duchovnými zbraňami, dosiahne nakoniec veniec víťazstva.

Definície:

Fašizmus = diktát mocenských elít nadnárodného bankového a priemyselného veľkokapitálu, nadnárodných korporácií a domácej oligarchie, ktorým sú podriadené politické a mocenské štruktúry jednotlivých krajín.

Liberálny fašizmus = fašizmus skrývajúci sa pod maskou liberalizmu.

Ing. Peter Kohút, CSc.

 

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Pohľad do minulosti: 24. októbra sa narodil Jožo Ráž a zomrel zakladateľ svetoznámej módnej značky Christian Dior

Bratislava 24. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš, Dior Facebook)   24. októbra Deň OSN - v roku 1945 vstúpila do platnosti Charta OSN, oslavuje sa od roku 1948 Narodenia 1882 - narodil sa maďarský skladateľ Imre (Emmerich) Kálmán, jeden zo zakladateľov viedenskej operety. Žil v Rakúsku, Švajčiarsku, Francúzsku a USA. Medzi…

Lipšic podáva trestné oznámenie na Tótha

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)   Advokát Daniel Lipšic podáva trestné oznámenie na Petra Tótha za trestný čin ohovárania. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook. Lipšic mohol podľa vyjadrení Tótha vynášať informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Peter Tóth sa podľa…

Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony: Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia

Washington 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Jedným z dôvodov, prečo dali americkí voliči v prezidentských voľbách hlas Donaldovi Trumpovi, bola aj jeho konzervatívna názorová línia. Po vymenovaní konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha prichádza prezident so zákonnou snahou o návrat k len dvom pohlaviam Americké médiá píšu, že Trump má…

Merkelovej zúfalý krok: Pred kľúčovými voľbami v Hesensku obvolávala voličov, aby dali hlas kandidátovi CDU

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP- Markus Schreiber)   Nemecké médiá priniesli fotografiu symbolizujúcu beznádej kancelárky Angely Merkelovej. Pred dôležitými voľbami v spolkovej republike Hesensko sa rozhodla sama telefonicky kontaktovať voličov, aby ich presvedčila o svojej politike, keďže jej strane CDU hrozil veľký prepad Britský denník Express situáciu komentoval, že nemecká líderka…

Sky News: Našli sa časti tela saudskoarabského novinára Chášukdžího

Ankara 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Našli sa časti tela patriace saudskoarabského novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, zavraždenému na konzuláte Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. Objavili ich v záhrade domu saudskoarabského generálneho konzula, informovala televízna stanica Sky News. Podľa jedného z nemenovaných zdrojov, na ktoré sa odvoláva, bol novinár rozsekaný na…

Pellegrini: Prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládu, dostal 12 čiastkových informácií

Kežmarok  23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Premiér Peter Pellegrini nerozumie, prečo sa práve v pondelok prezident SR Andrej Kiska vrátil k nejakému súhrnu správ, ktoré dostal od Slovenskej informačnej služby (SIS). Premiér tvrdí, že prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládne špičky, ale 12 informácií, pričom tie sa…

Orbán: Brusel ovládajú v súčasnosti tí, ktorí si želajú európsku ríšu bez národov

Budapešť 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Maďarsko si pripomína v utorok začiatok tamojšej revolúcie a boja za slobodu spred 62 rokov Seriál spomienkových podujatí v krajine, ktorý sa začal už v pondelok, vyvrcholil v utorok popoludní pri Dome teroru ústrednými oslavami, na ktorých vystúpil s prejavom maďarský premiér Viktor…

Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva…

Polícia varuje: Mnohé publikované informácie sťažujú vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy. Zurian: Sme presvedčení, že zdrojom informácií nie je Policajný zbor

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Publikované informácie majú podľa polície vplyv na výpovede svedkov Od zadržania osôb obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pravidelne médiá publikujú informácie rôzneho charakteru, pričom mnohé z nich podľa polície zásadným spôsobom sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Ako ďalej uvádza…

Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) je jednou z hlavných iniciátoriek "detektívky o rigoróznej práci Andreja Danka" ako sama nazvala kampaň za objasnenie detailov o vysokoškolskom štúdiu predsedu Národnej rady a šéfa SNS. Pochybnosti o tom, či ona sama má vôbec maturitu, sa…

“Iba nevzdelané ženy majú viac detí.” Vyšlú odkaz Macronovi aj slovenské mamičky po jeho nevyberaných slovách?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestuje v piatok 26. októbra na návštevu Slovenska Pre pár dňami sme informovali, že Macron mal na podujatí nadácie miliardára Billa Gatesa pod názvom “Goalkeepers” koncom septembra v New Yorku prejav o vysokej miere pôrodnosti v Afrike. Hovoril o veľkých rodinách…

CNN Türk: V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

Istanbul 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Metafora Production)   Dva kufre a osobné veci patriace zrejme saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, objavili vyšetrovatelia vo vozidle patriacom konzulátu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica CNN Türk Opustené auto s diplomatickou poznávacou značkou…

Útok na českých vojakov v Afganistane pochádzal "z vlastných radov", tvrdí minister obrany

Praha 23. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Tlačová konferencia s českým ministrom obrany Lubomírom Metnarom (ANO) priniesla prekvapivú správu, že pondelkový útok na českých vojakov v Afganistane bol " z vlastných radov od spojencov" Podľa agentúry ČTK, Metnar označil útok za nečakaný a bezprecedentný. Útočník nepochádzal z jednotky, ktorú českí…

Opozícia iniciuje ústavný zákon na zrušenie milostí pre Kočnera v kauze Technopol, ktoré mu udelil prezident Michal Kováč

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Kauzy podnikateľa Mariána Kočnera sa opäť dostanú aj do pléna Národnej rady. Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) avizoval, že v blízkej budúcnosti bude predložený návrh ústavného zákona na zrušenie milostí pre Kočnera Rozhodli sme sa, že podáme návrh ústavného zákona na zrušenie milostí…

Cigániková vyzýva Kalavskú, aby upravila vyhlášku o čakacích listinách

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Cigániková (SaS) vyzvala ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby urobila poriadok v čakacích listinách na operačné zákroky. Súčasné fungovanie je podľa poslankyne nevyhovujúce a dáva priestor na korupciu "Dôrazne vyzývame ministerku Kalavskú, aby upravila vyhlášku o…

Švédska "hrdinka", ktorá bránila deportácii Afganca, bude trestne stíhaná

Göteborg 23. októbra 2018 (HSP/Foto: Facebook)   Švédske úrady vyšetrujú 21-ročnú študentku, ktorý protestovala priamo v lietadle proti deportovaniu neúspešného afganského žiadateľa o azyl Elin Erssonová 23. júla na Facebook natočila svoj protest, počas ktorého stála počas letu z letiska Landvetter v Göteborgu a chcela zabrániť tomu, aby lietadlo vzlietlo. Niekoľko…

Premiér Pellegrini je po dopravnej nehode v poriadku, bude však nosiť golier

Bratislava 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) potvrdil, že mal cestou na utorkové výjazdové rokovanie vlády dopravnú nehodu. Na svoj program v Kežmarku prišiel však načas Ako uviedol, na dnešnú cestu "nezabudne". Vysvetlil, že pri presune do Kežmarku im priamo na vozidlo skočil jeleň. "Zaregistroval…

Vystrašili Kotlebovci Danka? Stiahne radšej návrh definície antisemitizmu, aby nebilo do očí zamietnutie návrhu o antislovakizme?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Jakub Kotian)   Národná rada SR možno vôbec nebude hlasovať o návrhu definície antisemitizmu, ktorý predložil predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Ľudová strana Naše Slovensko totiž predložila rovnaký návrh definície antislovakizmu, v ktorom iba vymenila slovo „Židia“ za slovo „Slováci“. Tento návrh síce…

TopSpeed

Nový Ford Focus ST nafotili bez maskovania

1

Fanúšikovia ostrých Fordov pozor! Máme prvé obrázky nového Ford Focus ST! Stále neoficiálne, no Focus ST je tu prakticky v sériovej podobe. Predchádzajúce fotografie ukazovali predprodukčnú verziu s nárazníkmi, ktoré farebne k autu nesedeli. Teraz sa už pozeráme na pokračovanie úspešného príbehu ST v plnej kráse. Auto odfotografovali „špióni“ magazínu Carscoops…

V Číne otvorili najdlhší most. HZMB má až 55 kilometrov!

1

Dnes, 23.10. októbra otvorili najdlhší most HZMB. Je dlhý 55 kilometrov, spája Honkong, Macao a pevninské mesto Ču-chaj. Dajme tomu, že pomenovanie most nie je úplne to správne. Stavbu okrem mostu tvorí 6,7 kilometrový podmorský tunel, 3 umelé ostrovy a 2 trojprúdové diaľnice. Chcete počuť cenovku za túto megastavbu? Je…

Streľba na unikajúce vozidlo. Schvaľujete to?

12

Streľba na unikajúce vozidlo sa v médiách prezentuje čoraz častejšie. Môže sa zdať, že si ľudia - páchatelia viac dovoľujú. Rozoberám to preto, lebo sa to bezprostredne dotýka áut a dopravy. Ako to vnímate? Je správne, keď policajti na unikajúce vozidlo strieľajú? Je správne, keď policajti strieľajú na vozidlo aj v prípade, keď…

Hyundai Santa Fe 4 má jedinečnú elektronickú detskú poistku SEA

1

Nová generácia Hyundai Santa Fe, ktorá na Slovensku práve prichádza do predaja, má niekoľko unikátnych bezpečnostných prvkov. Roztržitým a zábudlivým rodičom a celému okoliu prísne pripomenie ponechané deti alebo zvieratká na zadných sedadlách trúbením obdobne, ako keď auto niekto nepovolaný naruší. Druhý je tiež určený pre ochranu vašich najmenších... Volá sa…

Mercedes One si nerozumie s ekológiou

4

Na finálnu podobu a Mercedesu One, tak znie meno ktoré Project One oficiálne dostal, netrpezlivo čakáme. Hypercar s motorom z F1 bude výnimočný, lenže dostať takúto pohonnú jednotku do bežnej premávky nie je také jednoduché ako sa pôvodne zdalo. Mercedes bojuje s emisiami, pretože motor nebol navrhnutý pre hypercar a nikdy nemal opustiť prostredie Formuly…

Škoda Kodiaq GT smeruje do Číny

0

O tom, že vlajková loď mladoboleslavskej automobilky pláva smerom na východ sme už písali minulý týždeň, dnes pripájame pár ďalších detailov, ktoré sa pomaly objavujú na hladine. Je jasné, že Škoda nezanedbáva „grejt trh“ a preto posiela do Číny  Kodiaq GT. Žiaľ, stále sa uvádza, že nikde inde gétečko neuvidíme.…

KAMzaKRÁSOU

Vieš, aké sú účinky biotínu? Doplň si cenný vitamín krásy aj ty!

0

Vitamínov a minerálnych látok, ktoré sa, okrem iného, starajú aj o krásu človeka, poznáme veľké množstvo. Jedným z nich je i biotín, ktorý je súčasťou vitamínov skupiny B. Stará sa o pokožku, vlasy i nechty. Nie nadarmo sa mu hovorí aj vitamín krásy. Nedostatok tejto látky sa, naopak, môže prejaviť niekoľkými zdravotnými ťažkosťami. V dnešnom článku sa…

Urodilo sa ho viac, než dosť? Skús recept na hroznovú marmeládu!

0

Nepovieme nič nové, keď skonštatujeme, že tento rok nám príroda dopriala takú bohatú úrodu v každej oblasti, ako už dávno nie. A neochudobnila nás ani o úrodu hrozna. Ak teda hrozno pestuješ aj ty a nevieš, ako s toľkými strapcami naložiť, máme pre teba výborný tip. Inšpiruj sa a vyskúšaj tento netradičný recept na hroznovú marmeládu,…

Poznáš pravidlá žehlenia? S týmito trikmi to pôjde ako po masle!

0

Dlhoročné skúsené „žehliarky“ sa teraz zrejme len pousmiali, veď čo už len môže byť žehlenie za vedu?! Súhlasíme – stačí si osvojiť pár správnych ťahov a žehlenie môže ísť doslova odruky a hladko. Na druhej strane, nikdy nemôže byť na škodu zopakovať alebo osvojiť si triky a grify, ktoré dokážu zjednodušiť a zefektívniť…

Vieš, čo pomáha na vredy a nádory? Skoncuj s nimi vďaka prírode!

0

Za celú svoju doterajšiu existenciu prišlo ľudstvo na neuveriteľné množstvo liečivých schopností rastlín. V lekárňach nechávame často aj viac, než pol výplaty za lieky, ktoré sa v mnohých prípadoch dajú ľahko, lacno a častokrát oveľa efektívnejšie nahradiť tým, čo nám ponúka príroda. Jednou takou bylinou je aj tá, ktorú sme sa rozhodli ti dnes…

Podceňujeme ho, no nemali by sme. Pozri sa, aké účinky má kaleráb!

0

Zelenina, ktorá pochádza z Európy, vydrží aj v chladnejších podmienkach a je často prirovnávaná ku kvake? Odpoveď na túto hádanku je kaleráb. Kaleráb často akosi podceňujeme a berieme ho len ako doplnok, ktorý hodíme na vyvarenie v polievke a neskôr vyhodíme. Poďme sa pozrieť na to, aké účinky má kaleráb…

Chceš byť krásna ako nikdy? Pomôže ti domáca maska z tekvice

0

Máte suchú pleť, ktorá potrebuje vzpružiť alebo sa vám nadmerne lámu končeky vlasov a padajú vám snáď každý deň? Tak potom máme pre vás jednu jedinú odpoveď – tekvica! Prestaňte nakupovať zbytočne predražené krémy, pleťové masky či vlasové kondicionéry, ktoré vaše telo zbytočne zaťažujú a výsledný efekt je minimálny. Zistite, ako sa dá…

TopDesať

Fotografie, ktoré sú po priblížení nesmierne zábavné

0

Ak máš rád fotografovanie, tak určite stráviš množstvo svojho času práve tým, že svoje fotografie detailne skúmaš. Mnohokrát sa ti určite stáva, že tvoje fotografie sú po zväčšení a priblížení nesmierne zábavné. Často na nich nájdeš rôzne zábavné momentky, ktoré si si pri fotografovaní ani len nevšimol. Niektoré fotografie si…

Úžasné veci, ktoré ťa prekvapia svojou existenciou

0

Ľudia s dobrou predstavivosťou a dlhoročnými skúsenosťami vytvárajú naozaj úžasné veci. Tieto skvelé nápady určite privíta množstvo z nás. Veď kto by nechcel takú skvelú zubnú pastu, ktorá ma na svojom konci super vychytávku, vďaka ktorej dokážeš využiť aj posledné "kvapky". Poteší taktiež multifunkčná sponka do vlasov alebo špeciálna šálka…

Používate bezpečnostné pásy? Nemusí ich mať každý!

0

V aute sú bezpečnostné pásy najjednoduchším a najefektívnejším mechanizmom, ktorým možno zabrániť zraneniam pri a po zrážke. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu technológiu a nachádzajú sa vo všetkých vozidlách. Ich úlohou je zvýšenie bezpečnosti pasažierov a prípadne následné zníženie následkov pri nehode. Je potrebné podotknúť, že používanie bezpečnostných pásov je stanovené aj…

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

0

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť?  [adrotate group="11"]…

Rastliny, ktoré ťa môžu zabiť, aj keď sú nádherné

0

Príroda je mocný čarodej. V Spojených štátoch sa každoročne vyskytuje asi 100 000 prípadov, ktoré skončia na pohotovosti v dôsledku otravy rastlinami. Aby si sa náhodou nestal obeťou týchto krásnych zabijakov, máme pre teba pár tipov. Nasledujúce rastliny by si mal radšej z diaľky obísť, aj keď ťa bude lákať ich…

Röntgen: 10 obyčajných vecí, ktoré RTG žiarenie ukazuje v úplne inom svetle

0

Odkedy ľudstvo vynašlo röntgen, skúšali sme zobraziť pod RTG žiarením doslova všetko, čo nám prišlo do rúk. Hoci sa táto technológia využíva predovšetkým ako diagnostická metóda v medicíne, umožňuje nám vidieť každodenné veci alebo činnosti v úplne inom svetle. Rozprávanie, pitie vody či nosenie podpätkov. Röntgen, presnejšie RTG žiarenie, nám…