• Stretnutie Trumpa s Putinom vydesilo inštalatérov globálneho fašizmu NWO

  Publikované 30.07. 2018 o 13:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Svetovládne mocenské elity, predovšetkým finančné klany centrálnych bankárov, hlavne Rothschildovcov v USA a v Európe, tvoriace tieňovú vládu (deep state), spustili cez svoje mainstreamové média a tiež na pôde amerického kongresu zúrivý kvikot, že Trump pri stretnutí s Putinom zradil americké národné záujmy a dopustil sa vlastizrady. Veľmi dobre totiž vedia, že sa proti ním a ich genocídnym fašistickým zámerom vedie urputný boj o záchranu civilizácie, na čele ktorého stojí Putin a k nemu sa pridal Trump po svojom víťazstve v prezidentských voľbách.

  Počas vlády Obamu nárast satanistického zla s jeho dusivou atmosférou natoľko vydesili obyvateľstvo USA, že predpokladaná Obamova nástupkyňa Clintonová prezidenstské voľby prehrala a Trumpovým pričinením sa začala rúcať pyramída globálneho fašizmu NWO. V USA sa rozbehol naplno národno-oslobodzovací zápas. Ten zasiahol aj Európu, ktorá sa ocitla pod fašistickým diktátom EÚ. Pôvodné európske obyvateľstvo je svetovládnymi elitami odsúdené na genocídu – do 30 rokov je naplánované v rámci formovania euro-africkej únie doviezť do Európy 200-300 mil. Afričanov hlavne moslimského vierovyznania, a tak dokonať vykynoženie pôvodných Európanov. Tento zámer je presadzovaný aj z úrovne OSN (viď. Marakešská deklarácia).

  Proti nastoleniu genocídneho fašizmu sa jednoznačne postavili Maďari a Poliaci. Orbán nedávno vyhlásil, že Maďarsko odmieta liberálnu demokraciu a nastupuje na cestu budovania kresťanskej demokracie, t.j. odmieta satanistické liberálne hodnoty a prikláňa sa ku kresťanským hodnotám. Podobne postupuje Poľsko. Národno-oslobodzovací boj za oslobodenie spod diktátu liberálneho fašizmu EÚ sa rozbehol aj v iných krajinách, napríklad v Rakúsku a hlavne v Taliansku. Najďalej v inštalácii fašizmu pokročilo Nemecko, kde je zavedená prísna cenzúra a odstránená sloboda slova a prejavu. Akákoľvek kritika súčasnej politiky islamizácie Nemecka ako aj teroru ideológie sociálneho inžinierstva (LGBTI, multi-kulti, gender) je tvrdo postihovaná a trestaná. Ľudia majú strach, a tak sa už ani nebránia proti chystanej genocíde. Dokonca niektorí ideológovia už otvorenie hlásajú, že nemecký národ by sa mal zmieriť so svojím nastavajúcim zánikom a uvoľniť dobrovoľne miesto pre priebojnejšie, perspektívnejšie a životaschopnejšie moslimské obyvateľstvo z Afriky a  stredovýchodnej Ázie, t.j. černochov a arabov. Hlavnou organizáciou terorizujúcou a zastrašujúcou obyvateľstvo Nemecka je Antifa, ktorá tvrdo prenasleduje tých, čo sa snažia brániť proti islamizácii a fašizácii Nemecka. Merkelová pred nástupom Trumpa poslušne plnila genocídny zámer svetovládnych elít, ktoré ozvučil navonok Obama vyhlásením, že Európa bude preformátovaná a na jej území vzniknú nové národy a jazyky. Merkelová s Macronom sa teraz ocitli medzi dvoma mlynskými kameňmi – z jednej strany je tu tlak sionistickej svetovlády na pokračovanie v programe zničenia európskej civilizácie, z druhej strany je tu zo strany Trumpa ostrá kritika EÚ a hlavne Merkelovej za jej migračnú politiku a ničenie európskej kultúry a civilizácie. Trump dokonca fašistickú EÚ označil za svojho nepriateľa, lebo vie veľmi dobre, akej velezrady sa sionistická EÚ voči Európanom dopúšťa.

  Tak sa nám na aréne politického boja v celosvetovom meradle vykryštalizovali  dva proti sebe stojace a bojujúce nezmieriteľné prúdy:

  1. Prúd reprezentujúci genocídne svetovládne zámery sionistických mocenských elít, ktorého zámerom je genocída bielej rasy pomocou ekonomického a duchovného zotročenia človeka, ničenia rodiny, nastolenia teroru sociálneho inžinierstva, riadenej invázie moslimského a černošského obyvateľstva. Sionizmus a islam sú dva základné vražedné nástroje svetovlády na ovládnutie, zotročenie a zničenie pôvodnej Európy.
  2. Národno-oslobodzovací prúd reprezentovaný hlavne vlastencami a pravými kresťanmi jednotlivých krajín bojujúcimi proti nastoľovaniu genocídneho liberálneho fašizmu a za záchranu svojich národov. Tento prúd sú zatiaľ nútení podporiť a následne ho budú chcieť využiť vo svoj prospech tzv. globálne elity presúvajúce svoje mocenské záujmy do juhovýchodnej Ázie v snahe urobiť z Číny namiesto USA nový nástroj ovládania sveta. Trump má ich podporu. Ak však Rusko ešte viac upevní svoje pozície, stane sa vedúcou silou prerodu civilizácie. Mocenské ambície globálnych elít vyjdú potom naprázdno a ľudstvo konečne vykročí na cestu budovania spravodlivej spoločnosti. Schizofrénia mocenských elít, t.j. stret záujmov globálnych elít a svetovládnych sionistických elít (tieňová americká vláda) oslabuje jedných aj druhých vrátane USA, čo môže využiť Rusko vo svoj prospech a prospech celého ľudstva.

  Medzinárodný boj dvoch protichodných prúdov, t.j. stret genocídneho liberálno-fašistického frontu s vlasteneckým národno-oslobodzovacím sa nemôže vyhnúť ani nám Slovákom, aj keď jednou z našich čŕt je zápecníctvo („dajako bolo, dajako bude“, „načo sa snažiť, keď aj tak nič nezmôžeme, lebo iní rozhodnú za nás“). Lenže čert nikdy nespí.

  Na Slovensku na strane genocídneho liberálneho fašizmu okrem liberálno-fašistických strán na čele s SaS a Progresívnym Slovenskom bojujú aj mimovládky financované zo sionistických centrál, ich aktivisti a fašistické úderky, vítači, slniečkári, pseudointelektuáli bratislavskej kaviarne, pseudoumelci, prevažná časť akademickej sféry vyznávajúca ideály úpadkovej, bezduchej ateistickej a rozvratnej satanistickej postmoderny a jej dieťaťa – sociálneho inžinierstva. Táto liberálno-fašistická pavučina sa na Slovensku za posledné obdobie značne rozrástla, zmohutnela, prerástla do politických a mocenských štruktúr, stala sa veľmi akcieschopnou (organizácia protestov, príprava štátneho prevratu, vyvíjaný teror na vlastencov, prenasledovanie odporcov, sústavný tlak na vládu, …). Bezostyšne útočí na akékoľvek prejavy vlastenectva (viď. Slovenskí branci, Noční vlci ako nositelia myšlienky slovanskej vzájomnosti, …), podpory rodiny a materstva, pravého kresťanstva (viď. Marián Kuffa). Chce vymazať slovenskú históriu zo spoločenského povedomia, hlavne tie obdobia, kedy slovenský národ dosiahol najväčší ekonomický, kultúrny a národný rozmach, t.j. obdobie Slovenského štátu a obdobie socializmu. Útočí na štúrovcov a ostatných významných slovenských dejateľov, na súčasných národovcov ako sú napr. historici Milan Ďurica, Martin Lacko a iní (viď. idiotská obžaloba proti Kotlebovi za 1488). Liberálno-fašistický prúd je finančne dobre živený nielen zo zahraničia, ale aj z vládnych zdrojov a má na svojej strane drvivú časť médií, na čele ktorých svojou agresivitou dominujú denníky Sme a Denník N. Na lepšie časy svitá aj nám po tom, čo bývalý Trumpov poradca Stephen Bannon oznámil založenie nadnárodnej mimovládnej neziskovej organizácie Hnutie, ktorá bude na celoeurópskej úrovni zastrešovať a podporovať (snáď aj finančne) konzervatívne a vlastenecké sily: https://www.hlavnespravy.sk/byvaly-trumpov-poradca-bude-bojovat-proti-sorosovi-v-eu/1477274 . Ešte len teraz sa začne hysterický kvikot a piskot liberálnych fašistov – budú musieť úplne odhodiť svoje masky „slušnosti“.

  Medzi spomenutými dvomi protichodnými prúdmi lavírujú tí, čo sa riadia heslom „kade vietor, tade plášť“. Do tohto lavírujúceho tábora možno zaradiť strany SMER, SNS a KDH. Fico síce pred voľbami vyhlásil, že nedopustí zriadenie ucelených moslimských komunít na Slovensku, avšak keď sa javilo, že v USA vyhrá Clintonová a definitívnemu víťazstvu genocídneho globálneho fašizmu už nič nebude stáť v ceste, pristúpil k tomu, aby sa aj na Slovensku začalo budovať inštitucionálne zázemie liberálneho fašizmu v podobe prijatia Žitňanskej novely zákonov o boji proti extrémizmu, zriadenia NAKA, menovania inkvizičných „znalcov“ na extrémizmus, a pod. Keď sa do čela fašistickej EÚ razantne dralo Nemecko na čele s Merkelovou, začal nás hnať do „jadra“. Keď sa však teraz ukazuje, že Nemecko nenastolí v Európe fašistickú jednotu (viď. vzopretie sa Talianska, nezmieriteľný odpor Maďarska a Poľska, vzmáhanie sa vlasteneckých síl vo všetkých krajinách Európy, ostrá kritika zo strany Trumpa) a žiadne stabilné fašistické jadro sa nevytvorí, začína spievať novú pesničku o tom, že vždy presadzoval, presadzuje a bude presadzovať národno-štátne záujmy Slovenska. Čo má pod nimi na mysli, vie len on sám. SMER a SNS sú štandardné oligarchické strany a záujmy oligarchie aj presadzujú, dokonca sa im podriaďujú. Treba však priznať, že aj zásluhou vládnutia SMERu sa ekonomická situácia Slovenska za posledné roky zlepšila, nezamestnanosť poklesla, vláda zastavila privatizáciu zvyšného štátneho majetku, bráni bezbrehému rozpredaju lesov, vody a pôdy do rúk zahraničného kapitálu, a tak jej vládnutie má aj svoje pozitívne stránky v porovnaní s tým,  čo by Slovensku spôsobila, a možno po víťazných voľbách aj spôsobí vláda liberálneho fašizmu, ktorá dokoná dielo skazy a odstráni posledné zvyšky našej národnej a štátnej suverenity. Fico svojím politikárčením, dopustením vysokej miery korupcie a hanebným lavírovaním prepásol svoj politický potenciál stáť sa štátnikom rangu Orbana či Zemana, o Putinovi ani nehovoriac. Takáto jeho politika lavírovania (on ju zrejme považuje za svoje majstrovstvo politického manévru) odohnala mnoho jeho voličov, ktorí sa priklonili na stranu jedinej vlasteneckej, pronárodnej a kresťanskej, antifašistickej a antioligarchickej parlamentnej strany ĽSNS. Preto tá zúrivá nenávisť Fica voči ĽSNS a Kotlebovi. Fico takýmto svojím postojom škodí nielen sebe a svojej strane, ale veľmi poškodzuje aj národno-štátne záujmy Slovenska, a tak jeho plusom pre voličov už zostáva snáď len to, že predstavuje menšie zlo v porovnaní s liberálno-fašistickými stranami. Fico je odstrašujúcim príkladom toho, ako sa neoplatí koketovať s liberálnym fašizmom, ktorému ustupoval, a ktorý mu takmer zlomil krk. V Smere sú našťastie aj ľudia, ktorí jasne odmietajú liberálny fašizmus a prezentujú vlastenecké a sociálne cítenie. K takým patrí socialista Ľuboš Bláha. Podarí sa tomuto vlasteneckému krídlu obrodiť Smer v zmysle jasného negatívneho vymedzenia sa voči súčasnému liberalizmu?  Aké tendencie nakoniec v Smere prevládnu?

  Svetovládne sionistické elity veľmi dobre vedia, že predmetom dvojhodinového tajného rozhovoru Trumpa s Putinom v Helsinkách bolo to, ako spoločne postupovať pri oslabovaní ich moci a zvrátení dejinného smerovania ľudstva. Preto tak kvičia. Rok 2018 sa stáva prelomovým (podrobne o tom píšem v článku: https://blog.hlavnespravy.sk/6359/zaciatok-konca-svetovlady-antikrista-prelomovy-rok-2018/ ). Boj medzi globálnym liberálnym fašizmom a národno-oslobodzovacím hnutím prebieha na všetkých frontoch, aj na pôde kresťanstva. Žiaľ, protestantské cirkvi masovo podliehajú liberalizmu a v katolíckej cirkvi samotný pápež stojí na strane globálnych mocenských elít a priam okato podporuje ich genocídne zámery s Európou. Zrádza Ježiša Krista, obhajuje islam – vraj máme spoločného Boha, Ježiša zrejme za Boha nepovažuje, iba za proroka. Komu teda slúži František? Máme však aj medzi kňazmi božích mužov, spomedzi ktorých vyčnieva Marián Kuffa, lebo žije a hlása rýdze nefalšované kresťanstvo, a preto vyvoláva zúrivú nenávisť liberálov. Liberalizmus je odveký úhlavný nepriateľ kresťanstva a človeka. Kedy si to uvedomia cirkevní hodnostári a konečne pred veriacimi odhalia pravú satanistickú tvár liberálneho fašizmu, ktorý nás existenčne ohrozuje? Vedie sa neúprosný boj o spoločenské vedomie občanov. Takmer všetky tromfy (hlavne peniaze a mediálny priestor) majú v rukách liberálni fašisti. Čo urobia predstavitelia kresťanských cirkví na Slovensku, aby eliminovali ich silu a odhalili pravú tvár Satana? Alebo znovu rezignujú pred skutočným fašizmom, ako pred 2. svetovou vojnou, keď fašizmus ovládol či paralyzoval takmer celú západnú Európu? Je nádejné, že už aj KBS začína, aj keď nesmelo, prezentovať svoj kritický postoj k ideológii liberálneho fašizmu.

  Keď sa Kuffu pýtali, koho by odporučil voliť, odpovedal, že nepovie konkrétne koho, ale odporúča tých, čo sú za ochranu života nenarodeného dieťaťa – proti umelým potratom, za posvätnosť manželstva muža a ženy, za podporu rodiny a slovenského národa. Nie je ťažké si domyslieť, koho mal na mysli. Tým, že Kuffa a my ostatní vlastenci jasne dávame najavo svoje zmýšľanie, ktoré je v diametrálnom rozpore s ideológiou liberálneho fašizmu, sme obviňovaní z netolerantnosti, polarizovania spoločnosti a ohrozovania liberálnej demokracie! Oni tu inštalujú fašizmus, ideologický diktát, zavádzajú cenzúru, obmedzujú slobodu slova a prejavu, hanobia náš národ a kresťanstvo, hlásajú nenávisť a štvú proti Rusku, Putinovi a Trumpovi, terorizujú vlastencov a nás obviňujú z ohrozovania demokracie?! Oni sú slušní len vtedy, ak im nikto neodporuje, odovzdane pritakáva, konzumuje ich mediálne výplody a zúčastňuje sa na nimi organizovaných aktivitách (protestoch) podkopávajúcich slovenskú štátnosť. Ak sa im ktokoľvek vzoprie, pocíti naplno ich vražednú nenávisť a zlobu hraničiacu s besnením. Potom to vyzerá tak, ako pri ich protestnom besnení proti Trumpovi po jeho víťazstve, ktoré pokračuje doteraz. Za maskou slušnosti sa skrýva ich odporná satanistická tvár. Z ich lží a falošného pokrytectva musí byť človeku so slabším žalúdkom, neprepláchnutým vedomím a  nepokriveným svedomím na vracanie. Je najvyšší čas, aby aj na Slovensku sa ľudia začali masovo prebúdzať a naplno si uvedomovať, že sa tu hrá o naše bytie či nebytie – ako národa, tak aj človeka, ktorý sa ocitol pod sústredenou paľbou deštrukčných a vražedných síl liberálneho ZLA.

  Čaká nás tvrdý boj o vedomie občanov. Kto ťahá za kratší koniec, ukážu už nasledujúce voľby prezidenta. Liberálni fašisti, vlastizradné mimovládky a mainstream už teraz protiprávne rozbehli predvolebnú kampaň v prospech Róberta Mistríka. Svoju fašistickú tvár budú skrývať pod falošnú a lživú hru na slušnosť, boj proti korupcii, populizmu, fašizmu, spochybňovaniu zradnej politiky EÚ, za transparentnosť, toleranciu a záchranu liberálnej demokracie a európskych hodnôt. Znovu sa väčšina obyvateľstva nechá nachytať na túto ich udicu, podobne ako to bolo v prípade sorošovca Kisku? Ako ovplyvní Slovensko medzinárodná politická klíma meniaca sa v súčasnosti v neprospech liberálneho fašizmu? Kedy sa Slováci prestanú hanbiť sa svoj národ a začnú byť naň hrdí? Kedy Slovensko dosiahne aspoň spolovice úroveň vlastenectva, sebavedomia a národnej hrdosti Maďarska, Poľska či Ruska?

  Praví kresťania vidia, že to, čo je bojom o nastolenie globálneho fašizmu na informačnej, ekonomickej, politickej a vojenskej úrovni, je odrazom boja na úrovni duchovnej, kde Satan s Ježišom Kristom bojujú o dušu človeka a osud ľudstva. V tomto zápase majú veľkú moc modlitby a prosby adresované Ježišovi Kristovi, ktorý odpovedá na vrúcne prosby, rešpektuje slobodnú vôľu človeka, či už sa rozhodne pre Dobro alebo Zlo, Pravdu alebo Lož. A preto za všetko spoločenské zlo je vždy zodpovedný iba človek, nikdy nie Boh. Vzbura človeka proti Bohu či ľahostajnosť voči spoločenskému ZLU a LŽI má pre človeka zväčša fatálne následky (vojny, revolúcie, štátne prevraty, krviprelievanie, terorizmus, zatratenie človeka), o čom jasne svedčí história, ale aj súčasnosť. Kedy človek nakoniec precitne a poučí za z toho? Kedy sa prestane nechávať zneužívať a klamať mocipánmi a ich poskokmi, hnať do bratovražedných vojen za ich mocenské záujmy? Kedy nakoniec vykročí na cestu oslobodenia sa spod ekonomického a duchovného otroctva, na cestu budovania spravodlivej spoločnosti bez vykorisťovania a zotročovania človeka človekom?  Samozrejme, raz k tomu dôjde, a možno tá doba už ani nie je tak vzdialená. Človek si nakoniec uvedomí, že najväčšími zotročovateľmi sú tí, čo sú sami najviac zotročení chamtivou honbou za mamonou a mocou, že to sú tí najväčší úbožiaci vrátane tých, čo za zradcovský groš oddane slúžia ich zámerom. Modlime sa za nich, aby sa spamätali a uvedomili si naplno svoju úbohosť. Len takéto pokánie je pre nich nádejou na záchranu pred tvárou večnosti, len tak pomôžu sebe a ostatným. Nastavme im také zrkadlo, v ktorom sa široko-ďaleko bude zrkadliť ich pravá tvár, aby sa už nedokázali pred verejnosťou skrývať pod falošnými maskami liberálnej demokracie, slušnosti, tolerantnosti, humanizmu, pokrokovosti či antihumánnej ľudsko-právnej agendy. Nech úsilie Putina a Trumpa je pre nás vzpruhou do nášho zápasu proti zlu genocídneho liberálneho fašizmu!

  Každý, kto za PRAVDU, DOBRO a SPRAVODLIVOSŤ horí a bojuje duchovnými zbraňami, dosiahne nakoniec veniec víťazstva.

  Definície:

  Fašizmus = diktát mocenských elít nadnárodného bankového a priemyselného veľkokapitálu, nadnárodných korporácií a domácej oligarchie, ktorým sú podriadené politické a mocenské štruktúry jednotlivých krajín.

  Liberálny fašizmus = fašizmus skrývajúci sa pod maskou liberalizmu.

  Ing. Peter Kohút, CSc.

   

   

  SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV
  Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
  č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Premiér Pellegrini verí, že nebudeme opäť rekordérmi vo volebnej účasti: "Dúfam, že extrémistických a nacionalistických prúdov v europarlamente nebude extrémne veľa"

  Banská Bystrica 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dušan Hein)   Predseda vlády Peter Pellegrini verí, že vo voľbách do Európskeho parlamentu zvíťazia na Slovensku proeurópske strany, ktoré budú pokračovať aj v integračných snahách a v celkovej reforme EÚ, pretože tá nás neminie. Konštatoval to v sobotu popoludní v Banskej Bystrici…

  Eurovoľby v Česku sa skončili, účasť v sobotu nepresiahla 30 percent

  Praha 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V Česku sa skončili voľby do Európskeho parlamentu. Miestnosti sa uzavreli v sobotu o 14.00 h SELČ, presne 24 hodín po ich otvorení v piatok popoludní. Výsledky bude možné zverejniť až v nedeľu po 23.00 h, keď sa skončia eurovoľby v Taliansku. Pre europoslancov…

  Klaus sa tvrdo pustil do EÚ: Hrozí likvidácia ČR, cieľom Bruselu je vymazať národné štáty z mapy Európy

  Bratislava 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA-Jozef Jakubčo)   Na pozadí prebiehajúcich volieb do Európskeho parlamentu bývalý prezident ČR Václav Klaus ostro skritizoval EÚ. Svoj názor vyjadril na diskusnom stretnutí s podnikateľmi v Brne. Podľa neho je totiž hlavným cieľom Bruselu likvidácia národných štátov prostredníctvom stále hlbšej integrácie. Predvolebné debata je však…

  Vedci našli prekvapujúci vzťah medzi fúzmi a onkologickými ochoreniami. Pre českých i slovenských mužov je veľmi dôležitý

  Kansas 25. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pexels)   Americkí vedci odhalili spojenie medzi prítomnosťou fúzov na mužskej tvári a znížením rizika onkologických ochorení - rakoviny dolnej pery. Jeho vplyv je podobný vplyvu vlasov na hlave "Zdá sa, že fúzy chránia pery podobne rovnako, ako vlasy chránia hlavu," vysvetlil pre Medicalxpress autor štúdie…

  Dnešné voľby sú podľa Bárányho „pokojné, korektné a nudné“

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Dnešné voľby do Európskeho parlamentu je možné charakterizovať ako „pokojné, korektné a nudné“. Pre médiá to skonštatoval predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány Komisia sa pritom podľa neho kontinuálne zaoberá obdržanými podnetmi, napríklad v oblasti kampane a…

  Čaputová: Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ, silným elementom sú protieurópske sily. Kiska: Nemali by sme dovoliť, aby nás reprezentovali ľudia, s ktorými nezdieľame rovnaké hodnoty

  Bratislava 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Michal Svítok)   Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu Čaputová…

  Spice Girls odštartovali comebackové turné

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Crossick/PA via AP)   Britská skupina Spice Girls v piatok v Dubline odštartovala očakávané comebackové turné. Štvorica, bez Victorie Beckham, sa na koncertné pódium vrátila po siedmich rokoch Emma Bunton, Melanie Brown, Melanie Chisholm a Geri Horner sa v dublinskom Croke Park predstavili pred asi…

  V Novom Meste sa päť občanov v žltých vestách domáhalo zrušenia volieb

  Bratislava 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Milan Drozd)   Volebný okrsok v bratislavskom Ružinove, kde sa v sobotu počas volieb do Európskeho parlamentu (EP) emotívne domáhala voliť Američanka, nebol jediným miestom, kde musela zasahovať polícia. Riešiť situáciu musela aj v Novom Meste, kde sa päť občanov dožadovalo zrušenia volieb "Do volebného okrsku na Mikovíniho…

  Uchádzačov o post lídra konzervatívcov pribúda, ďalším je Hancock

  Londýn 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kirsty Wigglesworth)   Zápas o to, kto nahradí britskú premiérku Theresu Mayovú, sa ešte oficiálne nezačal, ale počet uchádzačov o post rýchlo narastá. Minister zdravotníctva Matt Hancock v sobotu oznámil, že bude kandidovať na post lídra Konzervatívnej strany a tým aj na post britského premiéra. Okrem neho…

  Čo sa to s tým naším školstvom deje? Niekde prednášatelia s kuklami na hlavách, inde sexualizujú deti gender dňami. Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi zas predviedli scénku o Hlavných správach, že aj za komunistov by si to bolo ťažko predstaviť

  Spišská Nová Ves 25. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   Tento týždeň sa na sociálnych sieťach objavil úryvok scénky z jednej zo základných škôl zo Spišskej Novej Vsi, v ktorom sa mali deti zahrať na príslušníkov rodiny a diskutovať o jednotlivých médiách, pričom náš portál mal podľa tejto scénky uverejňovať články,…

  Obyvatelia obce Osadné, známej z rovnomenného filmu, vnímajú EÚ dvojako. Miestny duchovný k europrojektu: "Nemali sme dostatočný lobing, peniaze sa na nás nezvýšili"

  Osadné 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR - Tomáš Doboš)   Obyvatelia obce Osadné v Sninskom okrese, kde sa pred viac ako desiatimi rokmi nakrúcal rovnomenný film, v ktorom vycestovali vtedajší starosta i miestny duchovný do Bruselu, aby zalobovali za výstavbu domu smútku i vytvorenie duchovného centra, vnímajú Európsku úniu pozitívne i negatívne. Účasť v sobotných…

  František odsúdil rozhodnutia ukončiť tehotenstvá na základe prenatálnych vyšetrení: "Je v poriadku najať si na vyriešenie problému vraha?"

  Vatikán 25. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Umelé prerušenie tehotenstva nie je možné odpustiť ani v prípade, že je plod vážne chorý alebo mu hrozí smrť. V sobotu sa tak vyjadril pápež František a zároveň vyzval lekárov a kňazov, aby podporovali rodiny, aby takéto tehotenstvá nevzdávali Na konferencii venovanej interrupciám…

  Hamilton víťazom kvalifikácie na VC Monaka

  Monte Carlo 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luca Bruno)   Britský pilot Lewis Hamilton sa stal víťazom sobotňajšej kvalifikácie na nedeľňajšiu Veľkú cenu Monaka formuly 1, šieste podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta Tridsaťštyriročný úradujúci a päťnásobný svetový šampión jazdiaci vo farbách tímu Mercedes utvoril časom 1:10,166 min nové absolútne maximum mestského okruhu…

  Francúzska polícia pátra po podozrivom v súvislosti s piatkovým výbuchom

  Paríž 25. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Sebastien Erome)   Francúzska polícia pátra po podozrivom v súvislosti s piatkovou explóziou na pešej zóne v Lyone. Incident si vyžiadal 13 prevažne ľahko zranených, pričom 11 z nich bolo ešte v sobotu ráno v nemocnici Polícia v sobotu požiadala o pomoc svedkov a zverejnila fotografiu…

  Minulosť sa opakuje: Fíni šokovali hviezdnych Rusov, rozhodol kapitán Anttila

  Bratislava 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Hokejisti Fínska sa po troch rokoch opäť predstavia vo finále majstrovstiev sveta. V sobotňajšom popoludňajšom semifinále šampionátu na Slovensku zdolali hviezdami nabitý výber Ruska tesne 1:0. Hrdinom stretnutia sa stal kapitán Marko Anttila, ktorý rozhodol o postupe svojho tímu gólom v 51.…

  Zemetrasenie v Japonsku. Pred príletom Trumpa sa triasli budovy v Tokiu

  Tokio 25. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara, Pool)   Stredne silné zemetrasenie zasiahlo v sobotu východné Japonsko. Budovy sa triasli aj v hlavnom meste Tokio, niekoľko hodín pred príchodom prezidenta USA Donalda Trumpa. Informovala o tom celoštátna televízna stanica NHK Podľa americkej geologickej služby USGS malo zemetrasenie magnitúdu 5. Epicentrum zemetrasenia…

  "Chcete vidieť mŕtvoly?!" Vodič, ktorý si fotil v Nemecku nehodu, dostal od policajta lekciu a pokutu

  Bavorsko 25. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot-Twitter-BR24)   Vodiči si pri čakaní v kolóne fotili smrteľnú nehodu, až ich oslovil dopravný policajt, či by si mŕtveho človeka nechceli prehliadnuť zblízka. Tým ich chcel upozorniť, že ich konanie nie je morálne správne. Za svoje správanie boli aj pokutovaní. Informuje portál Lidovky   Situáciu na videu zachytil spravodajský server…

  Rusko a Vietnam pripisujú veľký význam výnimočným stykom a všestranným strategickým partnerským vzťahom medzi sebou

  Moskva 25. mája 2019 (HSP/Kremlin.ru/Foto:TASR/AP-Evgeniya Novozhenina)   Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin prijal v Kremli predsedu vlády Vietnamskej socialistickej republiky Nguyen Xuan Phuca. „Vidieť Vás v Kremli je pre mňa veľkým potešením,“ vyhlásil ruský líder. „Nemusím hovoriť o formálnej stránke našich vzťahov, ktoré majú bezpochyby strategický charakter, sú založené na…

  TopDesat

  Cukor: Príznaky, ktoré ťa zastihnú pri jeho nadmernej konzumácii

  0

  Cukor je jednoducho vynikajúci! A všetko, čo ho obsahuje, je chutné taktiež. Sladký kryštalický cukor je zrejme všade. Väčšina z nás ho miluje a nevieme si tak predstaviť ani jeden deň bez našej obľúbenej sladkosti. Avšak to, čo sa môže javiť ako nevinné potešenie, je skutočne dôvodom mnohých zložitých zdravotných…

  Šťastie, ktoré ti dokáže, že netrvá večne

  0

  Šťastie, ak ho náhodou stretneš, sa nezvykne zdržiavať dlho. Nasledujúce obrázky ti ukážu, ako to vyzerá, keď sa rozhodne odísť. Šťastie býva prchavé. Často sa stáva, že si človek myslí, že ho už má, a presne v tej chvíli sa mu život obráti hore nohami. Preto je oveľa lepšie hľadať…

  Japonsko - krajina, v ktorej je možné všetko

  0

  Japonsko je krajina, ktorú by si mal aspoň raz za život navštíviť. Krásna architektúra, milí ľudia, mnoho turistických pamiatok a odlišný spôsob života, si určite nájdu miesto v tvojom srdci. Japonsko je plné tradícií, ale aj moderných prístrojov, ktoré často predbiehajú aj naše najtrúfalejšie predstavy. Stretneš sa tu s tými…

  Tieto fotografie ti ukážu, aký úžasný môže byť perfekcionizmus

  0

  Množstvo z nás miluje perfekcionizmus. Nie je nič krajšie, ako vidieť veci, ktoré sú dokonale zarovnané a usporiadané. Ak miluješ perfekcionizmus, tak si na tom správnom mieste! V dnešnom príspevku ti totižto ukážeme zopár úžasných fotografií, ktorých hlavnou úlohou  je ti ukázať, ako úžasne môže vyzerať perfekcionizmus v praxi. Takmer…

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá svetová vojna: Do vinobrania doma

  0

  Ľudia na celej planéte medzi sebou odjakživa bojovali. Viedli sa vojny, viedli sa bitky. Častokrát kvôli malichernostiam. Pred prvou svetovou vojnou sa jedna veľmoc vyhrážala druhej. Sľubovali si bleskovú a zdrvujúcu porážku. Boje sa však pretiahli na celé štyri roky. Už roky pred začiatkom prvej svetovej vojny v Európe napätie rástlo. Nenávisť…

  Vo svete IT

  Protiúder Číny na sankcie USA voči Huaweiu môže byť pre americký Apple zdrvujúcim

  0

  Ekonomická vojna medzi USA a Čínou naberá na obrátkach. Zatiaľ čo USA zaradilo spoločnosť Huawei a jeho dcérsku spoločnosť HiSilicone na zoznam „entity list“, vďaka čomu s nimi americké spoločnosti nemôžu obchodovať, tak Čína má v rukáve žolíka, ktorého ešte nevytiahla. Apple môže mať obavy z budúcich krokov Číny Portál Techspot.com poukázal na report analytika…

  Ďalší smartfón z kuchyne Xiaomi prešiel certifikáciou. Na ceste by mohol byť nový model Xiaomi Mi 9T

  0

  Ako je u Xiaomi zvykom, tak v rámci jednej produktovej rady prináša viacero zariadení. Mohli sme to vidieť pri viacerých modelových radoch, napr. pri Mi 8 smartfónoch, ale aj pri nedávno predstavenej Mi 9-deviatke. Najnovšie to vyzerá tak, že spoločnosť rozšíri modelovú verziu Mi 9 o ďalšie zariadenia, ktoré na konci dňa…

  Na čínsky Huawei sa sype jeden problém za druhým. Najnovšie bol „vykopnutý“ z Wi-Fi aliancie

  0

  Huawei posledné dni musí riešiť jeden problém za druhým. Potom čo ich americká vláda zaradila na „entity list“ (pozn. redakcie: spoločnosti, s ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať), tak spoločnosť čelí vážnym problémom, ktoré ohrozujú produkciu nových zariadení. Pár dni dozadu to vyzeralo, že po dočasnom zažehnaní krízy s operačným systémom…

  Po prvýkrát v histórii sa podarilo študentom zhotoviť a vypustiť raketu, ktorá dosiahla hranicu vesmíru!

  0

  Skupina študentov vypustila 21.5.2019 raketu, ktorá je pravdepodobne prvou raketou postavenou a navrhnutou študentmi, ktorá presiahla hranice vesmíru. Tomuto úspechu predchádzala desaťročná neformálna súťaž medzi strojárskymi školami po celom svete, tvrdí USC Rocket Propulsion Laboratory v stanovisku. Píše portál Space.com. Interná analýza ukázala, že toto študentské zariadenie pod názvom Traveler IV…

  Ford a Agility Robotics spájajú sily. Takto by malo vyzerať v budúcnosti doručovanie balíkov – autonómne auto a robot ako poslíček

  0

  Spoločnosť Ford chce byť hnacím motorom v inováciách. Dôkazom toho má byť oznámenie spolupráce so spoločnosťou Agility Robotics, s ktorou chcú vytvoriť autonómne auto s robotom, ktorý bude roznášať balíky. Poslíčkovia s šoféri nemajú vo vízii spoločnosti priestor Americká automobilka Ford prostredníctvom svojho blogu oznámila spoluprácu so spoločnosťou Agility Robotocis, ktorých ambíciou je…

  Facebook by už v budúcom roku mohol spustiť vlastnú digitálnu menu „GlobalCoin“

  0

  Necelý mesiac dozadu sme Vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Facebook oprašuje projekt Libra, ktorý zastrešuje digitálnu menu. Podľa informácií, ktoré sme Vám priniesli, sme sa mali už približovať k ostrému spusteniu tohto masívneho projektu, avšak bez presného termínu. Najnovšie, portál BBC.com prišiel s reportom, v ktorom načrtá konkrétnejší termín. Digitálna…

  TopSpeed

  Video Audi A4 quattro B8 4x4 test

  0

  Typ A4 je najmenšie Audi v ponuke výrobcu s klasickým pohonom oboch náprav quattro. Menšie typy ako A3, TT, Q2 a Q3 majú motor naprieč, a teda komerčne označovaný pohon quattro je v skutočnosti haldex. Inými slovami, malé Audiny majú viaclamelovú medzinápravovú spojku, od A4 vyššie je medzi nápravami skvelý…

  Finalisti ankety Európske auto roka 1989

  8

  Porotcovia ankety Európske auto roka si v roku zmien vo východnom bloku Európy a našej nežnej revolúcie 1989 vybrali troch finalistov. Boli nimi Fiat Tipo, Opel Vectra A a Volkswagen Passat B3. Všetky boli v minulosti na našich cestách bežné. Prvé dve však takmer úplne vymizli. Relatívne často však môžete ešte stále…

  CEO Mercedes dostal od BMW na dôchodok darček (v reklame)

  4

  V automobilovom svete funguje istý princíp doťahovania sa, ktorý má zaujímavý podtón v podobe reklamy. Netreba predstavovať mnohé reklamy z celého sveta, v ktorých si zo seba automobilky vzájomne robia srandu. A je tu ďalšia. Aktuálne na tému odchodu dlhoročného CEO Mercedes, Dietera Zetsche. Ten odišiel z čela predstavenstva 22. mája 2019. BMW pripravilo vtipnú reklamu,…

  Kolóny na diaľniciach pre nehody. Dajú sa vodičom zľahčiť?

  13

  Kolóny na diaľniciach pre nehody boli, sú a obávam sa, že budú. Vodiči stojaci v zápche zvyknú mať pociť, že na nich záchranné zložky kašlú. Nie je to tak, sú však oveľa dôležitejšie veci, ako fakt, že niekto sedí v aute a čaká. Ak je už skutočne zle, v horúčavách rozdávajú…

  BMW modely 2020 dostanú nové motory a zvuk pre hybridy

  12

  Každá automobilka pravidelne vylepšuje svoje modely, či už menšími alebo väčšími zmenami. BMW modely 2020 obohatí o nové motory, manuálnu prevodovku pre model Z4 alebo o zvukový signál pre plug-in hybridné modely pri jazde na elektriku. K tomu tiež pridá niektoré nové položky do výbavy.

  Utierky v aute sú pre každého vodiča „must have“

  3

  Máte deti, ktoré rady zapackajú sklo, zašpinia sedadlá, dvere, alebo si k špinavej nehode pomôžete jedlom, či nápojom sami? Prípadne máte v aute toľko prachu, že vám je z toho doslova zle? Utierky v aute sú pre tieto momenty skvelý pomocník. Existujú s určením pre rôzne povrchy. Ale dobre poslúžia aj univerzálne. V ponuke…

  KAMzaKRÁSOU

  Čo je hypokaliémia? Môže ťa až paralyzovať, preto nepodceňuj jej symptómy!

  1

  Nevidíme ich, no prijímame ich každý deň v strave, prípadne prostredníctvom výživových doplnkov. Minerály sú pre procesy v organizme kľúčové a ich nedostatok spôsobuje zdravotné problémy a ťažkosti. Nedostatok draslíka v tele tiež nie je práve ideálny stav. Čo je hypokaliémia a prečo sa jej radšej vyhnúť?

  Neuveriteľné syndrómy, o ktorých vie len málokto! Nebudeš tomu veriť! (II. časť)

  1

  Dnes budeme venovať priestor nezvyčajným a pomerne zriedkavým chorobám, ktoré strpčujú životy ľudí. Verte tomu, že i keď niektoré z nich môžu vyvolať úsmev na tvári, ide však o ťažkosti, ktoré postihnutým ľuďom znepríjemňujú život tak, ako si ani v niektorých momentoch nevieme predstaviť. Neuveriteľné syndrómy s bizarnými prejavmi vás šokujú.

  Počula si už o poldennom pôste? Spoznaj výhody intermittent fasting!

  1

  Najpopulárnejší je v dnešnej dobe práve 16:8. Väčšinou je rozdelený nasledovne: o 7:00 večer prestanete jesť a pôjdete si ľahnúť o 11:00 – takto získate 4 hodiny bez jedla. Ďalších 8 hodín spíte (do 7:00) a už vám zostáva vydržať iba 4 hodiny bez jedenia. Počas tohto pôstu je dôležité piť veľa tekutín. Káva, čaj…

  Vyhraj 4x telové sérum Fascianista SkinNova Body Serum v hodnote 83 €

  2

  Prečo by omladzovanie malo byť zamerané len na tvár? So skrášľujúcim programom FASCIANISTA ponúka Juvena luxusnú omladzujúcu starostlivosť pre celé telo! Unikátna zmes intenzívnych výživných zložiek preniká hlboko do pokožky, kde vďaka exkluzívnej technológii Juvena SkinNovaSC aktivuje každú jednu bunku. Pre vysokoúčinné ošetrenie pokožky tela, skvelý pocit a spevnenie postavy.…

  TEST: Annemarie Börlind 2-fázový hyalurónový shake

  4

  Ak trpíte dehydrovanou pleťou, dá sa s tým niečo robiť, a to celkom promptne. Stačí, ak začnete pleti dávať to, čo potrebuje prostredníctvom kvalitnej pleťovej starostlivosti. My sme pre vás testovali 2-fázový hyalurónový shake Annemarie Börlind, ktorý sľubuje práve chýbajúcu hydratáciu.

  Rôzne druhy vločiek - ako si vybrať tie najlepšie? Zabudni na otrepanú klasiku!

  6

  Keď sa povedia ovsené vločky, každý si hneď predstaví zdravý životný štýl, raňajky v miske s ovsenými vločkami, ovocím, orieškami, prípadne medom a zaliate najlepšie rastlinným mliekom, či jogurtom. Ale čo tie ostatné vločky? Hrajú vedľajšiu úlohu oprávnene, alebo ste ich jednoducho ešte neobjavili v obchode, či zostávate verní klasike? Objavte s nami benefity…

  Svetlo sveta

  Poklady, ktoré získavaš účasťou na Svätej omši

  0

  Najvyššou formou modlitby je účasť na Svätej omši. Svätá omša je centrom života katolíka a jej primát potvrdila aj pri zjavení vo Fatime samotná Panna Mária, ktorá vizionárov upozornila, že Svätá omša má prednosť pred akýmkoľvek jej zjavením. Primát Svätej omše potvrdil Boh už v prvých troch Božích prikázaniach. Sláviť…

  Špičkoví liberáli v západnej Európe začínajú čítať evanjelium, situácia je vážna

  0

  Slovenskí liberáli a žial aj časť kresťanskej politickej scény sa vybíjajú v pohone na „fašistov“, “dezinformátorov” a “konšpirátorov”. Zaradená je samozrejme povinná mediálna paľba na katolíkov v intenzite štýlu Charlie Hebdo. Čo sa liberálom podarilo je devalvácia slova “slušnosť” a “progresívny”. Za obeť zástupného “antifašistického“ odboja DenníkaN padol naposledy skrze političku LePen-ovú…

  Katolícke charizmatické hnutia dostanú jasnejšie pravidlá

  0

  Svätá stolica sa snaží reagovať na rozmáhajúci sa trend hnutí charizmatickýej obnovy v Katolíckej cirkvi. Tieto hnutia sa neraz vyvolávajú otázky, či fungujú v konštitúcii Katolíckej cirkvi a slúžia nielen k hľadaniu emočného zážitku, ale k prehĺbeniu plnosti katolíckej viery v súlade s Magistériom Cirkvi. Svätá stolica ohlásila, že za…

  24. 5. Panna Mária Pomocnica kresťanov

  0

  Pri obrane Európy pred vpádom moslimov, sa rozmohla v Cirkvi zbožnosť k Panne Márii Pomocnici kresťanov. Prvýkrát tento titul nachádzame u sv. Jána Chryzostoma z roku 345. Don Bosco patril k popredným novodobým svätcom, ktorí hlásali úctu k Panne Márii Pomocnice kresťanov a v Turíne jej vystaval aj baziliku. V roku 1572 počas útokov moslimskej Otomanovej ríše, prišlo k priamemu…

  Stanislaw Dzivisz prijal 3500 gréckokatolíkov zo Slovenska

  0

  Gréckokatolícki veriaci zo Slovenska v sobotu 18. mája putovali do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, kde sa konala ich jubilejná 10. metropolitná púť. Pred samotným začiatkom púte zavítal medzi 3500 gréckokatolíkov emeritný krakovský arcibiskup metropolita kardinál Stanisław Dziwisz, ktorý vo svojom príhovore poukázal na Cirkev ako na neustále sa rozvíjajúce spoločenstvo. „Európa…

  Vatikán: “Ak by požiadal Salvini o požehnanie, nedostal by ho.”

  0

  Salvini sa stal za krátky čas jedným z najpopulárnejších talianskych politikov v povojnovej histórii. Jeho strana Lega bola dlhodobo označovaná za tú, ktorá Taliansku vyvedie z EÚ. Teraz je politickým cieľom Salviniho nie z EÚ vystúpiť, ale „urobiť v EÚ poriadok.“ Salvini rozdeľuje nielen politických oponentov, ale čoraz väčšmi sa dostáva do sporu aj…

  Armádny Magazín

  Roketsan predstavil mestskú bojovú raketu

  0

  CIDA je 90 mm riadená podporná zbraň s krátkym dosahom určená pre operácie v mestskom bojovom prostredí. Turecký Roketsan ju opisuje ako „vylepšenú inteligentnú raketu“, a zverejnil vývoj dvoch nových ľahkých systémov podporovaných zbraní pre bojové operácie v mestskom prostredí: CID

  KTO NAOZAJ VYHRAL VO ŠVAJČIARSKU?

  0

  Švajčiarska priama demokracia umožňuje švajčiarskym občanom rozhodovať aj v zásadných politických otázkach na základe výsledkov občianskeho referenda. V dňoch 18. a 19. mája 2019 referendom švajčiarski občania rozhodovali o zavedení tzv. Európskej zbrojnej "zákazovej" smernici do švajčiarskej legislatívy.

  Českí poľovníci a ostatní majitelia zbraní bojujú spoločne za ústavné právo na zbraň

  0

  Na národnej výstave poľovníctva Natura viva v Lysej nad Labem bola 22. mája 2019 podpísaná dohoda o dlhodobej spolupráci medzi ľudskoprávnou bezpečnostnou organizáciou LIGA LIBE zastrešujúcou vyše 200 tisíc petentov petície proti odzbrojeniu a reprezentujúcu

  Ruské ministerstvo obrany ukázalo nové obrnené auto K-4386 Tajfún

  0

  Najnovšie obrnené auto K-4386 Tajfún, určené na vykonávanie výpočtov mobilných prenosných protilietadlových raketových komplexov MANPADS, sa ukázalo vo Voroncovskom výcvikovom teréne 726. Centra protivzdušnej obrany Ruskej armády. Na testovacom mieste sa testujú dve najnovšie obrnené vozidlá. Uvádza

  Haftarova PVO zostrelila stíhačku F-1 s portugalským pilotom

  0

  Haftarova protivzdušná obrana zostrelila francúzsku stíhačku Dassault Mirage F-1 na palube s portugalským pilotom. Stíhačka F-1 bojovala na strane protihaftarovskej prozápadnej líbyjskej Vlády národnej jednoty, informoval ruský portál topcor. [caption id="attachment_1795" align="alignnone" width="640"]

  Objavila sa prvá snímka ruského ťažkého dronu "Hunter"

  0

  Prvá snímka prototypu ruského ťažkého dronu „Hunter“ ukazuje niekoľko bombardérov Su-57 a Hunter UAV vedľa nich. Súdiac podľa fotografie je veľkosťou porovnateľný s veľkosťou bojového lietadla. [caption id="attachment_1759" align="alignnone" width="1920"]

  Tvoja Svadba

  Salty bar: Slané dobroty na svadbu

  0

  Sladkosti patria k svadobnému stolu akosi automaticky. Milujeme krásne vyzdobený ovocný stôl alebo candby bar resp. sladký stôl. Čokoládové a ovocné koláčiky krásne vyzerajú, voňajú a chutia ešte lepšie. Ale čo tak pripraviť pre svadobných hostí slané pochutiny? Salty bar (slaný bar) resp. snack bar poteší všetkých, ktorí si radi po pár pohárikoch…

  Svadobné stoličky pre nevestu a ženích: Ako ich vyzdobiť?

  0

  Svadba je čarovným dňom, kedy kladieme dôraz na rôzne maličkosti. Svadobné poháre si nechávame špeciálne gravírovať, zháňame svadobné podbradníky, konfety, vešiaky na oblečenie či svadobné ŠPZ-tky. Ako označiť stoličky pre nevestu a ženích? Inšpiráciu nájdete v článku!

  Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

  0

  Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude váš prvý spoločný deň pripomínať. Svadobné poháre nemusia byť len určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na…

  Ranunculus: Drobný kvietok pre pôvabné svadobné kytičky

  0

  Babičky ho poznajú aj pod názvom iskerník a pestujú ho vo všemožných farbách a farebných kombináciách. Ranunculus je pomerne drobný kvietok. Má nádhernú hlavičku a je lacnejšou verziou anglickej ruže. Pripomínať môže tiež sladkú šľahačkovú penu alebo ručne robené kvety z papiera. Zaujme ťa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

  Čierna svadobná výzdoba: Zaujímavá a elegantná alebo pochmúrna?

  0

  Ak si chcete ako nevesta ponechať biele šaty, môžete do čiernej obliecť svoje družičky. Budú s vami poriadne kontrastovať a vyzerať neskutočne štýlovo. Povedzme si rovno. Máloktorá družička sa poteší výraznej farbe len preto, aby bola zladená s výzdobou.

  Ako napísať svadobný príhovor: Podľa tohto návodu bude dokonalý

  0

  Najprv pozdravte manželský pár, hostí a na koniec úvodu sa predstavte menom a vzťahom k novomanželom. Napríklad, ak sa poznáte so ženíchom alebo s nevestou od základnej školy alebo sa poznáte len krátko, ale máte skvelý vzťah. Spomenúť môžete to, ako ste sa spoznali, najmä v prípade, ak sa k tomu viaže nejaký vtipný alebo…

  Tvoje Zdravie

  Čo všetko o spermiách musíš vedieť, ak (ne)chceš otehotnieť?!

  0

  Teória toho, ako vzniká dieťa je celkom jednoduchá, v praxi však môžu budúci rodičia prežívať muky. Oplodnenie nie je jadrová veda, no pre niektoré páry to nie je samozrejmosť. V tomto článku zistíte všetko o spermiách, aby ste dokázali zvýšiť šance stať sa rodičmi, prípadne v opačnom prípade ak sa…

  Prečo jesť vajíčka pravidelne? Pre týchto 5 dôvodov si ich zamilujete i vy!

  0

  Vajíčka majú v mnohých kuchyniach a jedálničkoch svoje nezastupiteľné miesto. Využívame ich pri varení aj pečení, alebo si ich vychutnávame vo forme omelety či na tvrdo uvarené. Jedinečné sú však nielen svojou chuťou a všestranným použitím, ale aj tým, čo ponúkajú nášmu zdraviu. Vajcia sú totiž veľmi výživné a obsahujú…

  Ako podporiť liečbu ochorení močových ciest? Skúste tento prírodný liek!

  0

  Čoraz viac jedincov sa pri riešení mnohých zdravotných problémov obracia aj na prírodnejšie spôsoby liečby. Niet sa čomu čudovať, liečivú silu byliniek poznali nielen naše staré matere, ale zmienky o ich používaní pri liečbe rozličných ťažkostí sú staré snáď ako ľudstvo samo. Mnohé byliny sú nápomocné pri tráviacich ťažkostiach, vysokom…

  Čo je helikobakter pylori? Upozorní naň zlé trávenie aj zápcha!

  0

  Liečba helikobaktera by mala začať čo najskôr po nákaze. Práve preto nie je vhodné ignorovať zmeny vo svojom zdravotnom stave. Prvotné prejavy nákazy helikobakterom nemusia byť nijako zvlášť vážne a často bývajú ignorované. Ak však pretrvávajú dlhodobo, je vhodné ich prekonzultovať s lekárom. Medzi typické začiatočné príznaky patrí napríklad stála…

  Ako používať droždie? Tieto triky pre zdravie aj krásu si zamilujete!

  0

  Droždie vám dokáže pomôcť aj s mnohými kozmetickými problémami, ktoré sa týkajú pokožky a pleti. Napríklad pre mastnú a aknóznu pleť je hotovým zázrakom domáca kvasnicová maska. Kúsok droždia vymiešajte s troškou vody alebo mlieka. Musí vám vzniknúť kašička s hustejšou konzistenciou, takže zvolenej tekutiny použite skutočne len máličko. V…

  Trápi vás bolesť a opuch v podpazuší? Môže ísť o zápal potných žliaz!

  0

  Vedeli ste o tom, že priehlbinka v podobe podpazušia, ktorá sa nachádza na spodnej strane ramenného kĺbu, patrí medzi najteplejšie oblasti ľudského tela? Vo veľkej miere sa tu vyskytujú krvné aj lymfatické cievy i značné množstvo lymfatických uzlín či vlasových folikulov, z ktorých vyrastajú chĺpky. Okrem toho sa tu tiež nachádzajú…