MS v hokeji sú za nami, na prvom mieste Fínsko (člen EÚ) a potom traja mimo EÚ.
A zaujímavosť? Štáty na prvých troch miestach majú na vlajkách kríž. Symbolické. Chceme či nechceme – kríž.
A úpadok Európy?
Kúpil som si v drogérii okuliare na čítanie (plus 1,5 dioptrie), zaplatil som platobnou kartou Tatrabanky 11,99 eur a na výpise z účtu je pod touto sumou informácia: „1,45 kg CO2e“. Už len kúpením(!) okuliarov som spôsobil planéte škody či hriech v podobe poldruha kila kysličníka uhličitého…? Rozum mi to neberie.
Akoby jediným „plus“ EÚ boli iba štrumpadle lady Ursuly? Tie mi pripomína pripojenie vrchnáka k umelohmotnej fľaši, ktoré má zabrániť jeho oddeleniu od fľaše a „zamoreniu“ životného prostredia. Ale účinne bráni aj pohodlnému otvoreniu fľaše, a ak pijete z fľaše s pripevneným vrchnákom, ľahko sa oblejete. Pritom donedávna školáci vrchnáky zberali na dobročinné účely, pokiaľ sa nemýlim…
Kríž ostáva. A inak Európa sa mení.
29. mája 2026.



















