• VÝZVA

  Publikované 11.03. 2018 o 11:00 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Slovensko zatiaľ (ale vlastnou vinou najmä občanov!) nie je pripravené na predčasné, ale ani na riadne parlamentné voľby!
  1. Občania sú dobrovoľnou súčasťou systému, v ktorom každé štyri roky voľbami potvrdzujú a legitimizujú takzvaný štandardný systém globálneho matrixu.
  2. Občania sú pasívnou položkou systému matrixu, využívanou len pri voľbách, a to tak, že pred voľbami im je pridelená hodnota NULA, počas volieb JEDNA a po voľbách zasa NULA (slovenský občiansky a politický binárny kód).
  3. Ľudia voľby sledujú ako majstrovstvá v hokeji,  každú nedeľu po nich a pred nimi majú svoje hodinky hnevu v réžii STV, TA3, ale spoza skla, aby neublížili politikom, analytikom a ostatným „zasvätene a kvalifikovane“ tárajúcim, a tí, ktorí si „chránia osobnú duševnú hygienu a zdravie“, serú aj na to. Tí potom nevedia už ani hovno. A idú voliť. Menšie zlo. Dobra v politike už dávno niet.
  A toto robí slovenská pasívna „hovno spoločnosť “ každé štyri roky. Má ale ešte ďaleko od reálnej, ľudsky, mentálne, občiansky a politicky zrelej a otvorenej občianskej spoločnosti, prepojenej horizontálne aj vertikálne. Prevažuje princíp horizontálnej primitívnej pseudo demokracie. Je dvojrozmerná. Na ploche. Chcem trojrozmernú. Dynamickú a v HD kvalite.
  Spoločnosť je práve dnes tehotná zmenou, ak si ale sama, obvyklým spôsobom, nespôsobí potrat.
  Potom sa začnú nerušene diať veci, zatiaľ „na čakačke“ a stole EÚ, o ktorých sa zmienim v článku – výzve.
  Slovensko nie je diachrónno-synchrónne kontinuum, nemá dynamiku, vyššie HDP nie je kľúčový parameter, Slovensko sa točí v bludnom circulus vitiosus, Slovensko zamrzlo a zaseklo sa (stratilo dych!) v nemom úžase a hrôze.

  Opozícia s pravdami, polopravdami a lžami a s krvavými očami a penou na ústach chce prevziať moc a zmeniť charakter štátu, ale na vládnutie nie je pripravená, lebo nebude schopná sa dohodnúť na spoločnom programe s neoliberálmi…
  Liberáli sú plne oddaní Sorosovej Nadácii otvorenej spoločnosti, Open Society Foundation, skratkou OSF, ktorú ten „filantrop“ financuje…
  Zatĺkajú a zatĺkajú…
  O ČO TU IDE?
  Sorosov cieľ je rozvrátiť štátne zriadenie krajín V-4, ktoré odmietajú Dublin 4 ako súčasť programu Agenda 2030 OSN a programov Global compact 1 (legalizácia ilegálnej imigrácie) a Global compact 2 (legalizácia ostatnej imigrácie) plus právo na ich úplnú rodinu, čo zaručuje príchod ďalších a počty prisťahovalcov znásobí…
  S OSN kolaboruje a jej program podporuje aj pápež, ide o jeho vlastný (!) 20-bodový plán podpory a legalizácie nelegálnej a všetkej migrácie, ktorý má rámcovo ten istý obsah ako GLOBAL COMPACT OSN, na pozadí už známeho pápežovho:
  „Európa je ako neplodná Sára, ktorá bude oplodnená imigrantmi, Sára sa najskôr zľakne, potom sa poteší…“
  Pápež František, pri presadzovaní tejto agendy a islamizácie Európy, v nej pripúšťa ľudské obete (než budú systémom toho matrixu potlačené prejavy občianskej, sociálnej nespokojnosti, extrémizmus a terorizmus…).
  Deje sa supresiou a ostrakizáciou kresťanstva, aby sa vytvorili podmienky pre islam.
  Konečný výsledok multikulturalistickej agendy, uvádzanej do života, po výzve Angely Merkel:
  „Welcome to Europe!“
  z roku 2015, to ale pre ďalšiu skvelú budúcnosť Európy, ako vyhlásil pápež,  stojí zato…
  Do plánu migrácie vtiahli sira Nicolasa Wintona.
  (pomoc a import detí z potrebných krajín do Európy)
  Má niekto niečo proti empatii a solidarite?
  Tak preto!
  Nicolas Winton vyjadril sklamanie a smútok nad postojmi krajín V-4 cez deti!
  Neoliberálne, slniečkárske a vítačské médiá sa rozhodli, že „konšpiratívne“ vyjadrenia premiéra Róberta Fica nebudú komentovať…
  Chcú vytvoriť verejnú mienku, ktorá sama tieto vyhlásenia odmietne a odsúdi (konštatujem, že to robí RTVS, TA3 a mediálny mainstream).
  Ľudia váhajú a „hľadajú sever“.
  Sú zneistení.
  Mediálna manipulácia funguje!
  Médiá sa rozhodli sa „zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať, popierať, popierať a popierať…!“
  Zabalili to do vyhlásenia:
  „My konšpiratívne vyjadrenia premiéra Fica nebudeme komentovať!“
  Hakerské útoky, vedené proti webu Hlavné správy, a ich negatívna reklama a propagácia zo strany Juraja Smatanu, zakladateľa a prvého autora zoznamu takzvaných „konšpiračných“ médií, mali za následok prudký rast čítanosti Hlavných správ a pokles záujmu o takzvaný mediálny mienkotvorný mainstream, a jeho „exkluzívny (platený!) neverejný obsah“.
  Kto je zodpovedný za hekerské útoky proti Hlavným správam, ak sú Hlavné správy konšpiračný, pro kremeľský, putinovský web?
  Žiadny obsah Hlavných správ nie je „exkluzívny“ ani spoplatnený!
  Môj článok čítate voľne, zdarma!
  Nik ma nevlastní, nik neplatí!
  Nepíšem na ničiu objednávku.
  HS mi do práce nezasahuje.
  Len sa „teší“, diskusiám…
  Prestaňte akceptovať delenie médií na tie jediné objektívne a tie druhé „alternatívne“ a neobjektívne.
  Alternatívna pravda neexistuje!
  Existuje len pravda.
  Nachádza sa raz tam – raz tam.
  Polopravda rovná sa lož!
  Nachádza sa v priestore medzi nimi.
  Overujte, preverujte.
  To je to je len na vás.
  Nik vás za ručičku vodiť nesmie!
  V možnosti máte korektné overovanie zdrojov podľa základného princípu žurnalistiky, je to „krížová kontrola“ v opore minimálne o dva overené zdroje.
  Odporúčam oporu o SITA TASR.
  Chce sa od vás samostatné aktívne a kritické myslenie.
  Chcú ho od vás ONI – mediálny mienkotvorný mainstream, aby ste mysleli, ale „ich hlavami“. Ak nie ste mdlého rozumu, ponechajte si svoje.
  Máte IQ, EQ, rozum, intelekt, vzdelanie, osobnú a sprostredkovanú historickú a politickú pamäť, zážitkovú skúsenosť, svedomie a slobodnú vôľu…
  Nik vás nebude riadiť, usmerňovať, ani vám prikazovať, z ktorých médií máte a budete čítať zbierať hlavné alebo doplnkové informácie!
  Tí, ktorí sa o to práve v týchto dňoch a časoch pokúšajú, porušujú zákon o médiách a Ústavu SR vo veci sloboda a výber tlače, info zdrojov, slova, názoru a presvedčenia!
  Sú tí, a tie médiá a tie mediálne presstitútky, ktoré sú finančne závislé a vo vlastníctve oligarchie ale aj od Sorosovej OSF!
  Žiadne médium vo vlastníctve nie je slobodné a nezávislé médium!
  Pridajte k nim časť takzvaných „ľudsko-právnych“ mimovládok tretieho sektora, zvaných „neziskovky“. Produkujú lož! Šíria Sorosovu propagandu, od OSF majú presné zadania a plnia konkrétne úlohy a vytýčené ciele! Tlačia sa do verejných politík (Progresívne Slovensko…).
  Vo veci je v konflikte premiér a predseda parlamentu verzus prezident. Čaká sa na verejné stanovisko troch kráľov.
  Najmä SMER kope.

  Trestné stíhania smerované proti údajnému extrémizmu (neonacizmus) sú zmätočný experiment, ktorý má vyvolať strach a autocenzúru. Väčšina z nich je procesne zbabraná!
  Dávajte veciam a ľuďom ich pravé mená, neberte žiadny ohľad na to, či budú, nebudú, alebo sú, označené ako „politicky nekorektné“!
  Hlavné správy neponúkajú „exkluzívny“ ale normálny obsah, ktorým suplujú takzvanú „verejnoprávnu“ spravodajskú RTVS a impotentnú s režimom zmierenú a ním, systémom matrixu, chránenú TA3, samozrejme mediálnych manipulátorov a sorosovských „mienkotvorcov“, ktorými sú Denník N, SME, týždenník Týždeň, Hríbova Lampa, Havranova večera, alebo novo ľavicová, výslovne dúhová Pravda.
  Slovenská vláda musí, aj za trest, po vnútornej rekonštrukcii a očiste od persón, prepojených na organizovaný zločin,  následne dovládnuť do riadnych parlamentných volieb a vy, máte do toho času už poslednú (!) možnosť protestmi „Postavme sa za slušné Slovensko!“ nastoliť vládu poriadku a práva, nie ešte väčšieho chaosu!
  Bez majdanizácie Slovenska!
  Krvavých revolúcií bolo viac, než dosť, a všetky sa vzájomne požrali.
  Naša „nežná“ potrebuje reparát. Už 26 rokov…
  Ukradli nám ju. Nechali sme si!

  Chce to váš trvalý monitoring ich očistných krokov vlády a spôsobu vládnutia…
  Nesmiete „ich“ nechať nečinne „spať“!  Majú nám, vám, slúžiť 24 hodín denne a zodpovedať sa vám, nám z každého ich kroku na nápravu vecí verejných a spoločných a nastolenia vlády práva, poriadku a spravodlivosti!
  Na odstránenie korupcie (aj provízie!) daňových únikov a očisty vlády netreba ďalšiu trestnú činnosť kryjúce hovno komisie (!) a výbory, ale konkrétne kroky a skutky.
  Prichádza v jedinečnej a poslednej možnosti revízia a rekonštrukcia Veľkého Novembra!
  Musí ale prebehnúť tak, že vinníci nesmú niesť len politickú zodpovednosť, ale budú po zásluhe postavení pred riadny trestný súd!
  Náš právny poriadok pozná pojem vlastizrada a sabotáž!
  Náš právny poriadok, a je to priamo Ústava SR, pozná legálne a legitímne právo občanov postaviť sa na odpor arogancii moci!
  Slovensko nepotrebuje systémové zmeny. Slovensko potrebuje zmenu systému a systému moci a vládnutia.
  Slovensko potrebuje premenu horizontálnej na vertikálnu demokraciu.
  Slovensko potrebuje vládu intelektuálnej a duchovnej aristokracie.
  S priamou kontrolou občanov.
  Všetko bolo, je a vždy bude len v rukách a na vôli ľudu a občana, a ak kto z vás chce a lepšie rozumie „ulice!“! Akékoľvek námietky, výhovorky a hádzanie viny na iných, budú len tradičný pokus občanov pred nimi samými „len obyvateľmi“ Slovenska, nie jeho občanmi!
  Na skúsenostiach z novembra 1989 zakladajte akčné výbory, diskusné fóra!
  Vráťte sa k pôvodnej demokratickej agore!
  Pripravujte zmenu pseudo demokratického režimu z horizontálnej na vertikálnu demokraciu!
  Hľadajte medzi sebou novú krv do budúcich riadnych parlamentných volieb!
  Sústreďte sa na „šedé myši“ vo svojom okolí.
  Gro budúcej vlády pred legálnym procesom budovania vertikálnej demokracie musia tvoriť osoby, ktoré nie sú dnes vo verejných politikách, ale sú osoby patriace k intelektuálnej a duchovnej aristokracii s nepriestrelným osobným etickým étosom!
  Ľudsky, občiansky a politicky čisté!
  Pri protestoch a vašej verejnej kontrole a monitoringu činnosti vládnej koalície, ktorá bude musieť priviesť spoločnosť k riadnym parlamentným voľbám, sa nenechajte nikým a ničím vyprovokovať, nesmie pritom vytiecť čo len kvapka krvi, padnúť čo len jediný výstrel!
  Zakladajte občiansku poriadkovú službu!
  Spolupracujte s políciou.

  Ak poľavíte vy, poľavia aj oni! Nerobte znova tie isté chyby. Budete ich trpko a už nevratne ľutovať.


  Člováci a človenky, máte IQ, EQ, rozum, intelekt, svedomie, slobodnú vôľu, osobnú a sprostredkovanú zážitkovú skúsenosť a poznanie, ľudskú, občiansku, historickú a politickú pamäť, tak s tými atribútmi pracujte.
  Tieto atribúty a výbavu má aj vláda.
  A Slovensko čaká na rozhodnutie svojich „troch kráľov“.
  Pellegrini: „My sa nevzdáme!“ Vraj nevie ani, ako sa meno Soros vyslovuje (nedeľa). Neuveriteľné! Neprajem si takého ministra! Orbán a nielen, vie, všetci vedia, kto je finančník a „filantrop“ a zakladateľ OSF George Soros!
  Všetci o Fabianim ako o Kolumbovej žene, ale nik ho nevidel! Ale Soros na Slovensku bol! Osobne ho veľmi dobre poznal prezident Kováč, je priateľom Milana M. Šimečku (Soros vraj pomohol Slovensku zvrhnúť Mečiara) a osobne sa s ním poznajú prezident Kiska a minister zahraničných vecí Lajčák!
  Pána „Šoroša“ (úzkeho, maď.), treba dostať do úzkych.
  Ak slovenská vláda okamžite vo veci Soros a nielen, nezačne konať, v úzkych a v koncoch sa ocitne sama.
  Pekne pozdravujem. 🙂
  Juraj Režo alias notorickyobcan


  DISKUTUJÚCIM (poznatky)
  Posúďte mentálny stav spoločnosti a jej pripravenosť viesť slušné, korektné vecné a konštruktívne diskusie…
  Pamätníci, porovnajte ich s tými, ktoré boli vedené na úrovni VPN (Slovensko) a OF (Česko) a kam napokon viedli…
  Ak sa tie anonymné diskusie a ten hnoj plný toxickej zloby a nenávisti prevalí zo svojich korýt von, do ulíc a na námestia, a vmieša sa do davov na verejných zhromaždeniach, bude zle…
  Teraz sú v diskusiách pod anonymnými nickami, keď príde ich čas, nicky vymenia za kukly a zo svojich kanálov, potkani, vyjdú von…
  A ak sa im to umožní, budú útočiť na majetok, zdravie a životy ľudí… chcem veriť, že ich poriadkové služby v momente spacifikujú…
  Potom si znova nasadia nicky. Lebo ich v diskusiách nemá kto spacifikovať a zrušiť ich anonymitu…
  Čudná demokracia. Kvičia po slobodnej, otvorenej občianskej spoločnosti a transparentnosti… anonymne!
  Smatanovci robia svoje zoznamy nevhodných „konšpiračných, alternatívnych) médií, Režo bude robiť svoje:
  Postupne sem budem vpisovať a dopĺňať konkrétnych trollov, agresorov, spamerov a hejterov diskusií s ich nickami (aj  dvomi-tromi, tých istých)…
  Majú ma za Jána Levoslava Benčíka! Chrochcem rozkošou… z tej pocty. Vedia, ako ma uraziť. A dožadujú sa úcty. Nasrať! SMRADI!
  Anonymita je antidemokratický prvok, pre otvorenú občiansku spoločnosť, po ktorej tak všetci kvičia, škodná…
  Je zbabelá a vie byť zákerná (diskusie).
  Je zaručená (dobré dôvody) vo voľbách.
  Diskusie nie sú voľby!
  Anonymní diskutéri sa vedia stratiť v anonymných masách davu.
  A páchať ZLO!
  Tak, ako v anonymných dikusiách.

  Mnohí (väčšina anonymných diskutérov) robia všetko preto, aby sa vyhli sami sebe.
  Idú na to „fikane“. Anonymitou. Bez identity. A diskutér má vždy pravdu. Vždy. 🙂
  To sú „demokrati“ majdanisti.
  Postupne si odklikávajú z karmy. Svojej karmy. Ich karmy. Majú ju pod článkom.
  Ktorý troll bude prvý?
  Trolleri, pamätajte: Neskryjete sa. Neutečiete. Niet kam. Pravda si vás vždy a všade nájde.
  Koľko si vypýtate, toľko dostanete.
  Neprajem si krvavú majdanizáciu Slovenska!
  Moje poznatky „z ulice“ (susedia, známi a tí ostatní, moja cesta do obchodu a nazad, sobota 10. marca):
  Žerú sa medzi sebou. Stavajú sa proti sebe. Skáču si do reči. Nepočúvajú sa.
  Začínajú sa vzájomne odcudzovať a nenávidieť. Pre názor. Ten ich názor.
  A fšetci fšetko vedia. Každý z nich má monopol na pravdu. Tú svoju.
  Odvracajú sa od seba vzájomne chrbtom.
  Mávnuc rukou, rozchádzajú sa v hneve a zlobe.
  Toto sme chceli a chceme?
  Ako v týchto diskusiách…

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Šampionát šprintov štartuje v apríli

  0

  15-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu v sezóne 2019 prinesie päť kôl. Súperi si zmerajú sily v troch základných kategóriách Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. Šampionát šprintov odštartuje spojeným majstrákom na pôde našich južných susedov 7. apríla na letisku…

  Pozor, jazda vo vyhradenom jazdnom pruhu s príplatkom

  2

  Slovo robí chlapa – platí aj o policajtoch.  S prichádzajúcim údajným kolapsom dopravy v bratislavskom Ružinove v súvislosti s prebudovaním kruhovej križovatky Prievoz sa strhla veľká informačná kampaň. Mesto sa snažilo hasiť vznikajúci dopravný požiar ponúkanými dopravnými riešeniami a motoristi sa začali rozhodovať, či auto, motorku alebo bicykel. Pár dní pred uzávierkou polícia…

  Šoférovanie bez dokladov? Vo svete už realita

  16

  Šoférovanie bez dokladov? Pred rokmi absolútny nonsens. Dnes, v elektronickej dobe, sa to pomaly stáva realitou. Niektoré európske krajiny nad tým uvažujú, a dokonca majú pripravené aj právne normy. A nemusíme pritom chodiť ani veľmi ďaleko. Stačí sa pozrieť do susedného Poľska, kde majú pred nami poriadny náskok. 

  Roland Gumpert Nathalie je superšport na metanol

  2

  Nemecká značka predstavila model, ktorý by mohol byť budúcnosťou elektrického pohonu. Roland Gumpert Nathalie je elektrický superšport na metanol. Predstavitelia značky tvrdia, že vďaka metanolu bude mať auto v eco-režime dojazd až 1200 km. Zatiaľ to znie poriadne bláznivo, no poďme pekne po rade.

  Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R

  9

  Dnes tu máme ďalšie video z drag race, alebo po slovensky šprintu áut, ktoré sú si vcelku rovnakými súpermi. Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R je zaujímavým počinom, v ktorom si zmerajú sily skutočne rovnocenné autá, teda až na poháňanú nápravu. Ale nebudem predbiehať, treba si pozrieť video.

  FCA diesel v autách ešte asi ponúknu. Menia plány

  0

  Zastavenie produkcie naftových motorov v dohľadnej dobe? Automobilky sa pred časom nechali počuť, že práve to je ich stratégia, dalo by sa povedať, že rovno prioritná úloha. Jednou z nich boli aj FCA – Fiat Chrysler Automobiles. Tí chceli úplne zastaviť výrobu naftových motorov v osobných autách do r. 2022. No…

  KAMzaKRÁSOU

  Výber správnych plienok pre bábätko je dôležitý! Aké by mali mať vlastnosti?

  0

  Starostlivosť o malé bábätko býva neraz skutočne náročná. Určite sa však zhodneme na tom, že každá mamička chce pre svoje dieťa v každej situácii jednoducho to najlepšie. A to platí aj pri výbere plienok. Je predsa dôležité, aby drobcovi perfektne sedeli, prinášali mu pocit pohodlia a boli tiež šetrné k…

  Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

  2

  Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha skutočne ďaleko do minulosti. Už pre 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli…

  Ako rýchlo znížiť horúčku? Skús overené triky lepšie ako tabletky!

  2

  Horúčka je akousi reakciou organizmu na infekciu alebo zápal, ktorý sa nachádza v organizme. Avšak, je veľmi dôležité odhadnúť vážnosť situácie, a teda aj vážnosť horúčky. V niektorých prípadoch je potrebné vyhľadať skôr odbornú pomoc a neskúšať žiadne domáce triky. Ak predsalen ste za domácu liečbu, tak máme pre vás overené triky našich starých…

  Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

  1

  Najznámejšími poruchami stravovania sa sú bezpochýb anorexia a bulímia, pri ktorých pacienti buď nejedia vôbec, alebo skonzumovanú stravu vyvrátia v snahe nepribrať z nej ani deko. Nie sú však jedinými poruchami príjmu potravy, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka, ak sa podcenia. Ortorexia je porucha, ktorá by sa inak dala opísať…

  Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov

  5

  Tešili ste sa z krásnych orchideí, ale uhynuli? Netrápte sa. Poradíme, ako sa o ne správne starať. Medzi prvými si zodpovieme otázku - Ako presádzať orchidey?

  Zachovaj chladnú hlavu: Povieme ti, čo nerobiť po diagnostikovaní rakoviny!

  2

  Podceňovať význam a dôležitosť zdravého stravovania môže byť pri liečbe rakoviny veľmi veľkou chybou. Dbať o správnu životosprávu by sme mali v každom prípade, no ak sme chorí, mali by sme si dať na tom skutočne záležať. Práve zmena v stravovaní môže predstavovať pri liečbe rakoviny nemalú pomoc. Z jedálnička…

  TopDesať

  Fotografie, ktoré priam neuveriteľne uchopili čas

  0

  Čas plynie naozaj rýchlo. Vyzerá to, že stredná škola bola práve včera, a potom si zrazu uvedomíš, že už nie si ani na vysokej škole. Zrazu prešlo 10, 20 alebo dokonca 30 rokov od tvojej stužkovej - tak dlho, že sa potrebuješ pozrieť na fotografie, aby si si na to spomenul.…

  Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

  0

  Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov. Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného…

  Čo je (ne)bezpečná vzdialenosť? Prečo sa ňou zaoberať?

  0

  Koncom desaťročia bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti v SR 4. najčastejšou príčnou dopravných nehôd. Aká je teda bezpečná vzdialenosť a ako ju "odmerať"? V porovnaní so západnými susedmi, kde je výchova a vzdelávanie vodičov na diametrálne inej úrovni je to ohromne veľa. Prečo sa tento problém dostal tak vysoko? Lebo do prijatia novely zákona…

  Národný park Göreme: Magická perla Turecka zapísaná v zozname UNESCO

  0

  Turecko je v očiach Slovákov predovšetkým obľúbenou letnou destináciou. More je teplé, počasie stále slnečné a služby sú vo väčšine hotelov na vysokej úrovni. Turecko je však oveľa viac, ako len dovolenková destinácia. So svojou rozlohou 783 356 kilometrov štvorcových má rozhodne čo ponúknuť. Medzi inými aj Národný park Göreme a skalné pamiatky v…

  Tieto fotografie ti ukážu, že svet je plný rozdielov

  0

  Náš krásny svet je plný rozdielov, či sa nám to páči, alebo nie. Množstvo vecí je už na prvý pohľad rozdielnych. Preto je užitočné pozrieť sa triezvo na veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Svet je plný prekvapení a patria k nemu aj takéto zvláštnosti a dokonca aj anomálie, ktoré ti…

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…