Predčasné alebo riadne voľby?

Publikované 07.03. 2018 o 06:47 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Vládna koalícia je opozíciou vystavená takému tlaku (pravdy, polopravdy aj lži), že bez vašej podpory ho neustojí…
Vašou povinnosťou a spoločným záujmom je dbať o pokojnú rekonštrukciu vládneho kabinetu cez vnútorné čistky SMERU, MOSTA a SNS…
Tvrdenie Kaliňáka, že vo vláde je LEN ON garantom objektívneho vyšetrenia dvojnásobnej vraždy, je LOŽ! Jedného podobného už Slovensko malo.
Ako hlavu ministerstva vnútra vidím osobu Mareka Maďariča. Tento, dnes už len poslanec Smeru, presne vie, čo treba.
Poznámka: Kauzu koncesionárske poplatky (Maďarič verzus Danko) dajte bokom a odložte. Maďarič ako minister vnútra na ne nebude mať žiadny vplyv. Presun Maďariča z kultúry do vnútra znamená, že kauza koncesionárske poplatky prestala existovať. K tejto kauze zaujmem stanovisko nižšie v článku.
Tento krok a možnosť môže byť otvoreným testom úprimnosti, dobrej vôle a dôveryhodnosti strany SMER v priamom prenose.
Vládna koalícia musí vykonať sebareflexiu. Kresťania tomu vravia spytovanie svedomia. Vládna koalícia musí dovládnuť do riadnych parlamentných volieb 2020! Za trest ale aj v záujme Slovenska! A za chodu vecí a času robiť pokánie a skutky.

Slovensko nie je pripravené na predčasné ale ani riadne parlamentné voľby.
Nepripravili ste si ho! Máte poslednú šancu na nápravu vecí verejných…
Výsledky oboch volebných variantov budú pre Slovensko neoliberálnou katastrofou.
Slovensko sa tak „otvorí“, že ho ten prievan Sorosovej „otvorenej liberálnej spoločnosti“ zmetie z povrchu územia Slovenska ako slobodného, demokratického suverénneho a zvrchovaného štátu.
Vládu nad Slovenskom si rozdelí liberálna opozícia s mimovládnym sektorom.
Nastane totálny neoliberálny chaos.
Nastúpi vláda neoliberálneho fašizmu.
A zistíte, čo je neoliberalizmus.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan


Sebareflexiu „občianskej spoločnosti“ ruka v ruke s pokáním a skutkami vidím v zmene vášho postoja k pojmu občan a sústavnej kontrole moci a vládnutia vládnej koalície a okamžitých reakciách…
Do mimovládnych „neziskoviek“ vstupovať nemusíte. Zmeňte ale charakter, obsah a cieľ verejných protestov.
Odmietnite majdanizáciu Slovenska. Zhromažďujte sa v pokoji, majte vždy jasno v tom, čo deklarujete a požadujete.
Vládna koalícia, ktorá v dôsledku udalostí ostatných dní  stratila kredit dôveryhodnosti, je preto povinná podriadiť sa vôli spoločnosti a požiadavkám „ulice“ (ústava-neústava), ktorú svojimi skutkami sklamala…
Tejto vôli sa musí podriadiť aj prezident!
Nenechajte sa strašiť ústavou!
Vaše základné ľudské práva sú práva sú nad ňou!
Ak je zlá, treba ju za daného ústavného stavu otvoriť!
Ale to musíte chcieť vy!
Pokračujte v demokratizácii spoločnosti požiadavkami na zmeny legislatívy vo veciach
a/ postavenie politických strán, ich financovanie a kontrola,
b/ volebný zákon,
c/ petičné právo a referendum,
d/ rekonštrukcia rezortu spravodlivosti a vnútra (prokuratúra, policajný zbor  jeho zložky, súdy).,
e/ zásadná zmena zákona o mimovládnych „neziskovkách“
(kontrola účelu finančných tokov, ich vytriedenie a selekciu na reálne spoločensky prospešné a tie ostatné protislovenské, lebo s ich financovaním sa dejú strašné veci, vládne protekcionizmus, korupcia, otvorená, na písme (!) diskriminácia tých, ktoré nesúhlasia s ratifikáciou Istanbulského dohovoru a s neoliberalistickou „stratégiou“ ľudských práv a akčným plánom pre ochranu a podporu dúhy (!) pridané dostávajú feministky! Mimovládky, dlhé už roky poskytujú reálnu ochranu všetkým, čo pomoc potrebujú, sú zo zoznamu dotovaných, aj ako údajne neodborne vedené, vytláčané…).

Vyššie zmienené zákony treba prerokovať a prijať do riadnych parlamentných volieb 2020, sú v rôznom štátu spracovania. Po parlamentných voľbách pokračovať oddelením politických strán a mimovládneho sektora od štátu a zrovnoprávniť mimovládny sektor a politické strany pod jeden spoločný zákon.
Aby bolo jasno, vidí sa mi to také slovenské, nie americké ani európske, ani sorosovské,  tobôž ruské…
Občania sa slobodne a demokraticky rozhodnú, kam odvedú dve percentá zo svojich daní v obci, meste, okrese, kraji a na štáte…(ten zákon je dobrý a správny).
A bude po korupcii. Však sa ony samé „ukontrolujú“ a ušetrí sa byrokratický, parlamentný a vládny aparát (a protikorupčné kamuflované hovno komisie a výbory).
Urobte si poriadky s „ombudsmankou“. Porušuje Ústavu a zákon o verejnom ochrancovi práv!
Prinúťte, dotlačte už konečne OČTK (prokuratúra, polícia, súdy) aby konečne začali poctivo a naplno pracovať tak, ako im ukladá Ústava SR, zákony Slovenska a ich služobná prísaha!
Poznámka: A nebudeme sa musieť „žrať“ ani pre Istanbulský dohovor! Alebo ním mávajte nad hlavou! Alebo medzinárodným dohovorom o boji proti korupcii!
Slobodných občanov nemá v tejto veci kto a čo kontrolovať… (svoje základné ľudské právo na súkromie si nenechate prelomiť ani v tomto!)
Prostriedky dnes takto mrhané na nekalé účely pôjdu pod prísnou a transparentnou kontrolou do školstva a vedy, zdravotníctva a sociálnych vecí…
Uvedené platí aj pre kultúru a umenie (ak budete chcieť podporiť folklórny súbor, divadlo alebo šport, turistiku alebo cyklotrasu, bude vám to umožnené, a vy si tie financie, lebo pôjdu z vašich účtov, odkontrolujete sami. Vo svojom osobnom záujme.).
Máte dôvod aj na odbúranie aj tohto druhu vašich stresorov…
Odpadnú vám z rozvrhu hodinky hnevu.
Televíziu a rozhlas si urobte svoju, nie „verejnoprávnu“ (propagandistická lož!).
Nedovoľte už konečne tým polovzdelancom vo vašich nedeľných hodinkách hnevu tárať v O päť minút 12, V politike, Sobotných dialógoch a Z prvej ruky, plus v Havranových večeriach (ich kuchár už mal byť na úrade práce!) vo vašom mene, a za vás…
Už ste mali dávno vymeniť aj pánov Strižinca, Dolinského a im podobných a nekompetentných, neprofesionálov, slabochov a tárajov, čo si zamieňajú rolu redaktorov a moderátorov s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami OČTK… (majú vo veci hokej, berú a suplujú prácu iných) a svoju vlastnú redaktorskú robotu nezvládajú…
A my sa na to môžeme len dívať a sledovať tú mentálnu biedu v možnosti len spoza skla obrazoviek len zvonka!
Toto nám servírujú v čase rodinného pokoja v nedeľu na obed ako prílohu!
RTVS (spravodajstvo a publicistika SVT 1,2) nepozná, nechce poznať pojem priama a bezprostredná, aktívna a živá interaktivita (ČT24 ju pozná)!
RTVS JE VAŠA! STE JEJ SPO-LU-MA-JI-TEĽ-MI! Platíte si aj za TA3!
Nepoznajú nikoho len Porubänovú, Vašečku, Horského, Klusa a kadejakých instantných politológov, analytikov, sociológov, čo vydá len tá úžasná prostitútka Bratislava? Aj dnes, u Bielika zasa len Krajniak, je v TA3 akreditovaný hovorca opozície? A čo tam stále hľadá fosília smerácky Číž?
Ak vám RTVS denne umýva hlavy seba reklamou, aká je najobjektívnejšia, vedzte, že je reálne jedinou a preto „najlepšou“ verejnoprávnou televíziou na Slovensku a to, čo tvrdí, je len jej (!) subjektívna a relatívna pravda. Ale nie je to pravda v zahraničnom rozmere mimo Slovensko!
Pred spaním si opakujte ako mantru FIRST SLOVENSKO! Nemôžete? Lebo máte osobné „minderwerkenkomplexen“ zo svojej malosti, ktorá vám je denne tlačená ako kaleráby do vašich už takmer rozmlátených hláv..?
Pracujte na poľudštení našej krajiny a jej oslobodení od „voľnej“ trhovej ekonomiky a „voľného“ obchodu bez eurofondov a štátnych dotácií… (diabolské korupčné prostredie!) Nemávajte spokojne nad hlavami automobilkami!
Viac vám o tom budú vedieť anti globalistickí ekonómovia. K tomu len toľko – voľný obchod nerovná sa slobodný obchod! Kto ma čítava, vie, on čom aj tu „točím“…
Zásada: Myslieť globálne, konať lokálne (chudobný stred a východ Slovenska) bez bratislavocentrizmu! Bratislava a jej kaviareň diktuje ostatnému Slovensku jej normy a jej (!) hodnotový systém, čo si má zvyšné pre ňu „podradné ne-árijské“ Slovensko myslieť, a ako sa má správať!!! Cez RTVS (Markíza, JOJ a ostatné sú súkromné televízie)! Manipulujú vás! Prevychovávajú! Sú to sociálni inžinieri!
Pracujte na vyčistení Slovenska od oligarchokracie a partokracie. Hrá sa na demokratickú.
Obchodné a politické záujmy jednotlivcov a mafiánskych skupín nesmú byť nadradené ľudským právam! Prezident Kiska to povedal opačne!

Odmietnite delenie politických strán na systémové a antisystémové (nálepky: populizmus, extrémizmus).
Máte na stole fakt (výsledky volieb) že všade v Európe sú takzvané štandardné strany v rozklade a úpadku, a nemajú už čo spoločnosti a občanom ponúknuť, vyčerpali sa.
Vyjdite aj vy z toho matrixu globálneho euro a transatlantického postupne globálne „štandardizovaného“ a legislatívou zavádzaného systému von, na svetlo, slnko, vzduch a slobodu! Tá „sloboda“ do ktorej vás zaliečavo tlačia, je LOŽ a otroctvo!
V prostredí takzvaných štandardných a mimo ich biologických hodín sa už ako zombie držia zubami a nehtami pri moci, a sú spravidla zvonka napádané a zvnútra rozožierané korupciou (oligarchokracia a mafia) a tým neslobodné a nesvojprávne! Stávajú sa samé otrokmi systému, ktorý vytvárajú a vy ich každé štyri roky kol-dokola voľbou väčšieho alebo menšieho zla, ktoré napokon vysvitne, že je ešte väčšie, než ste verili a dúfali, podporujete a legitimizujete až do nemoty a hraničného toho, čo pred týždňom postihlo Slovensko, ktoré sa ocitlo v stave bezvedomia až kómy a vyžaduje intenzívnu zdravotnícku starostlivosť! Nachádza sa na ARO. A tie bezcharakterné špiny, s falošným svedomím, špiny, chcú mu dať a nám, ranu z milosti!
Spamätajte sa, pokým ešte máte zlomok ostávajúceho času:
Neprajem si majdanizáciu Slovenska.
Neprajem si predčasné voľby.
Koalícia musí dovládnuť.
Predtým si urobiť „čistky“ doma, v jej troch stranách…
Parlamentná budova páchne hnilobou.
Inak pôjde Slovensko do nútenej správy (Kiska) až do predčasných volieb.
Slovensko nie je pripravené nielen na predčasné ale už ani na riadne voľby.
Predčasné voľby prinesú pre Slovensko katastrofálny výsledok.

To, čo na vás chŕli opozícia s jej príslušenstvom z úst jej lídrov (Nicholsonová a pod.) sú kecy. Organizované umelecky a farizejsky spracované kecy. Pravdy, polopravdy a lži. Tie kecy pôsobia na každého inak. Na mňa tiež a to tak, že vo veci „urazení, ukrivdení novinári“ vyhlasujem: Novinárska obec nemá právo požadovať od nikoho ospravedlnenie sa všetkým novinárom. To je vrecizmus. Aj novinári sú rôzni. A opozícia sa účelovo stavia na stranu novinárov. Bodka. Víťazia najlepšie umelecké rečnícke prejavy.
Nepripusťte predčasné voľby. Lebo tí, čo vám dnes rečnia, vás po nich zožerú…
A budete to trpko ľutovať. Potom sami seba. Slovensko zastane, ztuhne na dva roky. Lebo nová vláda! Po nich sa po dvoch rokoch prebudí bohvie, kde!
Príbal s predčasnými voľbami – nezamestnateľní a spolu s Rómami neintegrovateľní utečenci na sociálnych dávkach z našich daní…
A ekonomický krach.

Člováci a človečice, buďte už konečne plne a aktívne svojprávni/e! Vždy a všade platilo a platí, že všetko je v rukách a na vôli občana. Ste ľudské osoby a subjekty reálnych, nie pseudo ľudských práv. Toto neplatí pre anonymných kanálových potkanov, sú pre otvorenú, demokratickú a transparentnú spoločnosť škodná!
Anonymita v akomkoľvek verejnom priestore je anti demokratický prvok. Môže kryť aj zločin. Výnimkou sú voľby (ústava). Zatiaľ. Môžu ale Slovensko viesť do jeho vlastnej záhuby.
Pripravujte si Slovensko na prechod od horizontálnej k vertikálnej demokracii „zdola“ založenej na vládnutí (služba) intelektuálnej a duchovnej aristokracie s nepriestrelným osobným ľudským a občianskym étosom.
Tí ľudia sú „šedé myši“ a pohybujú sa medzi vami.
Majte takú vládu, akú si pripravíte, zostavíte a zaslúžite.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Záborská: KDH a NOVA by mohli v eurovoľbách spojiť sily

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   KDH a NOVA by mohli v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu spojiť sily. Myslí si to slovenská europoslankyňa Anna Záborská. KDH by mohlo podľa jej slov na diskusiu o tejto téme využiť nadchádzajúci snem. "KDH a NOVA majú k sebe blízko hodnotovo aj…

V Poľsku havaroval autobus s dôchodcami; dvaja mŕtvi a 27 zranených

Varšava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Slawomir Kowalski)   Dve osoby prišli v pondelok o život a najmenej 27 ďalších utrpelo zranenia po tom, čo v strednom Poľsku havaroval autobus s dovolenkujúcimi dôchodcami. S oznámením sa na miestne úrady o tom informovala agentúra AP. Autobus viezol približne 50 ľudí. Išlo o poľských…

V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa Audi Stadlera

Wolfsburg 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   V súvislosti s emisnou kauzou zadržali v Nemecku šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera. Potvrdila to v pondelok spoločnosť Volkswagen, ktorá je materským koncernom Audi. Informácie o Stadlerovom zadržaní prichádzajú len týždeň potom, ako prokuratúra v Mníchove oznámila, že rozšírila vyšetrovanie v emisnej kauze…

Merkelová pristúpila na Seehoferovu lehotu ohľadne hraničných kontrol

Berlín 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová akceptovala dvojtýždňovú lehotu, ktorú stanovil minister vnútra Horst Seehofer vo vzájomnom spore ohľadne azylovej politiky. Agentúra DPA o tom informovala po pondelkových rokovaniach predsedníctiev Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) a sesterskej Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU) na čele so Seehoferom.…

Perly z besedy o dezinformačných médiách v podaní komentátora SME Schutza, aktivistu Benčíka, mimovládkarky Masarikovej a novinára z Korzára Vrábeľa

Bratislava 17. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot:Video)   V akom stave sú slovenské médiá? Aký majú vplyv sociálne siete, blogy a youtube, ktoré každému umožňujú stať sa amatérskym novinárom? A aký vplyv majú rôzne "alternatívne médiá", fake news, propaganda, dezinformácie? Ako v dnešnom svete rozoznať pravdu a existuje vôbec? Diskusie na tieto…

V južnom Londýne zahynuli pod vlakom traja ľudia; ich smrť je záhadou

Londýn 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Yui Mok)   Traja ľudia prišli v pondelok ráno v britskej metropole Londýn záhadne o život pod kolesami vlaku. O prípade informovali v pondelok príslušníci britskej dopravnej polície, ktorí po príchode na miesto nešťastia spoločne so záchranármi konštatovali smrť troch ľudí. Incident sa stal v pondelok…

Matica slovenská sa ostro ohradzuje proti nepravdám poslanca Dostála o spolupráci s polovojenskými a extrémistickými skupinami

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Nové vedenie Matice slovenskej sa ostro ohradzuje proti nepravdivým tvrdeniam poslanca NR SR Ondreja Dostála, ktorý podľa medializovaných informácií na štvrtkovej Hodine otázok v NR SR vyhlásil, že Matica slovenská na viacerých akciách a aktivitách spolupracuje so Slovenskými brancami. Rovnako je klamstvom, že by…

Novinárka Holcová šíri o vražde Kuciaka domnienku: "Niekedy mi napáda, že polícia už vie, kto to urobil a teraz potrebujú vyšetrovanie nejak rozdrobiť"

Praha 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Česká investigatívna reportérka Pavla Holcová uviedla, že niekedy si myslí, že slovenská polícia pozná vraha jej kolegu Jána Kuciaka, no na prípad môžu byť vyvíjané veľké politické tlaky. Predstavila aj jednu z málo známych vyšetrovacích verzií, že za dvojnásobnou vraždou vo Veľkej Mači stojí mafia…

Časť Rusov nesúhlasí so zvyšovaním veku pre odchod do dôchodku

Moskva 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)   Viac ako milión Rusov už podpísalo petíciu proti zvýšeniu veku pre odchod do dôchodku. Ako pre rozhlasovú stanicu Echo Moskvy uviedol Oleg Šein, viceprezident odborovej organizácie Ruská konfederácia práce (KTR), argumenty vlády v prospech tohto návrhu zákona "znejú nepresvedčivo". Šein dodal, že v…

Poslanci majú podľa návrhu Kataríny Cséfalvayovej vyjadriť znepokojenie nad rastúcim extrémizmom

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Národná rada (NR) SR vyjadruje hlboké znepokojenie nad rastúcimi prejavmi extrémizmu, neznášanlivosti a nenávisti v našej spoločnosti. Tieto prejavy vyvrcholili v poslednom období vo viacerých násilných prípadoch. Je smutné, že často boli vedené voči slabším, starším, ženám, cudzincom alebo inak odlišným ľuďom. Takýto…

Dostál kritizoval limity pre strany, Bernaťák hovorí o transparentnosti

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Limity na počet členov politických strán nie sú potrebné, myslí si opozičný poslanec Ondrej Dostál z klubu SaS. Súhlasí, že nie je správne, aby strana mala iba štyroch členov a aby sa strany kupovali, ale nemyslí si, že to treba vynucovať zákonom. Pochybuje…

Mainstremové médiá sa nevedia zmieriť s tým, že Hlavné správy sú dôveryhodnejšie ako oni. Napadol nás ďalší fake newsový plátok

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:HSP)   To, že boli Hlavné správy agentúrou Reuters vyhodnotené ako najdôveryhodnejšie internetové spravodajské médium nedá spať našej mainstreamovej konkurencii. Určite, okrem toho, že si museli ísť nasadiť antidepresíva, sa intenzívne zamýšľajú nad tým, čo ďalej. Ale nemyslite si, že dôjdu k nejakej sebareflexii. Napríklad, že…

Švajčiari sú verní hotovosti

Bern 18. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Pixabay)   Asi 70 % celkového objemu vnútorných platieb pripada na hotovosť, o čom svedčia výsledky prieskumu Švajčiarskej národnej banky. Respondenti to vysvetľujú tým, že hotovosť berú všade, že je to pohodlné, že sa počíta rýchlejšie a úspornejšie (bez zrážok príznačných pre iné spôsoby platieb), informuje portál swissinfo.ch.…

Kalavská: V systéme ambulantnej pohotovosti je pokrytých vyše 80 % bodov

Bratislava 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Väčšina ambulantných pohotovostí, ktorú začnú od júla fungovať po novom, bude zabezpečená. Pokrytých má byť 80 až 85 percent siete pohotovostí. V pondelok to po stretnutí so zástupcami lekárov a nemocníc deklarovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smer-SD). Ministerka vysvetlila, že po tom,…

Popletená Hanzelová by aj chcela aj nemôže odpovedať na otázky Hlavných správ

Bratislava 18. júna 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Redaktorka spravodajstva RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá bola s ďalšími kolegami odídená z verejnoprávnej televízie kvôli svojim jednostranným, nevyváženým reportážam, sa zamotala do svojich úvah po tom, čo ju náš reportér Ivan Lehotský oslovil a požiadal o odpovede na otázky Hanzelovej sa nepáči, že Hlavné…

Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi v júli Švajčiarsko a Rakúsko

Viedeň 18. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Presidency Office, Rouzbeh Jadidoleslam)   Iránsky prezident Hasan Rúhání navštívi začiatkom júla Švajčiarsko a Rakúsko. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA s tým, že jeho cesta prichádza v čase, keď sa Európa usiluje zachrániť jadrovú dohodu s Teheránom, od ktorej nedávno odstúpili Spojené štáty. Rúhání pobudne…

České firmy zúfalo zháňajú "ajťákov," ponúkajú platy vyššie ako bankárom

Praha 18. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   České firmy zháňajú pracovníkov prakticky vo všetkých priemyselných odvetviach. Sú však aj také oblasti, kde dopyt ide do krajnosti. Týka sa to aj špecialistov na informačné technológie. Tým ponúkajú firmy aj vyššie mzdy, než v priemere poberajú bankári. "Najväčší nedostatok ľudí vládne v…

Do boja proti Matečnej sa zápája aj odsúdený Mikuláš Vareha. Poznáme stanovisko ministerky na jeho obvinenia

Košice 18. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Generálna prokuratúra SR sa má zaoberať podaním, ktoré hovorí o podozrení zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Podľa denníka Korzár je autorom podania bývalý veľkopodnikateľ Mikuláš Vareha, ktorý si odpykáva trest v Sabinove. Vareha v oznámení uvádza, že zneužitia právomoci verejného činiteľa sa…

TopSpeed

Máme veľmi zlé cesty, zaostávame aj za krajinami 3. sveta

10

Na zlé cesty na Slovensku sa motoristi sťažujú ešte od čias Československa. Je to už taký motoristický šport. No je plne opodstatnený, nejednému vodičovi totiž zlé cesty zásadne skrátili životnosť auta, či dokonca spôsobili veľmi drahé a oveľa častejšie opravy podvozkových častí. 

Slovenský Okruhový Pohár pokračoval na Pannonia Ringu

3

Slovenský Okruhový Pohár mal po prvých pretekoch dvojmesačnú prestávku. Prestávka ale skončila vo štvrtok 7. júna 2018 kedy pretekári opäť naštartovali motory, aby si zmerali sily na technickom maďarskom okruhu Pannonia Ring. Trať s dĺžkou 4740 m vyhovuje hlavne menším autám, ktoré vďaka charakteru okruhu veľmi nepociťujú nedostatok výkonu.

LMP1 končia, vo WEC ich nahradia hypercars

3

Vytrvalostné pretekanie prototypov pod hlavičkou FIA ide dole vodou. Z najvyššej kategórie LMP1 postupne odišli takmer všetky automobilky, zostala len Toyota. Aby tam Toyota Gazoo Racing nebola sama, dopĺňa ich niekoľko súkromných tímov. Tam to ale nekončí, namiesto dvoch sezón 2018 a 2019 máme jednu supersezónu. Po nej LMP1 končia. 

Aké je vhodné auto pre otca?

13

Ste v situácii, že po rokoch strávených za volantom praktického rodinného MPV či kombi chcete niečo živšie, rýchlejšie a obratnejšie? Prípadne by ste chceli pre terén niečo skutočne chlapské? Aké auto pre otca vám odporúčajú známi a rodina a čo by ste, chceli vy? Pri príležitosti Dňa otcov pripravila medzinárodná sieť autocentier AAA AUTO…

Ako čistiť olejovú vaňu motora zvnútra a prečo?

7

Určite ste už videli niekoľko obrázkov alebo videí, v ktorých je zobrazené zakarbónované vnútro motora. V dnešnej časti AUTOvKELLY sme sa rozhodli zanedbaný motor aspoň trochu mechanicky očistiť. S agresívnymi rozpúšťadlami nikdy neviete, aký kúsok sa dostane do olejového čerpadla a jeho upchatie môže znamenať pre motor fatálne následky. Ako…

Nové BMW 8 predstavili s dvoma motormi. Jeden je dízel

6

O novinke BMW 8 sa už napísalo toľko článkov, že lepšiu reklamu si BMW ani priať nemohlo. Iste, boli tu aj negatívne správy, ako uniknuté foto prototypu s nie práve vkusnými detailmi, aj smrteľná nehoda prototypu. Dizajnovo je to lepšie ako sa zdalo a za nehodu auto nemôže. Nové BMW 8 tak…

KAMzaKRÁSOU

Saturejka záhradná: Pozri, ktoré neduhy ti pomôže rýchlo odstrániť!

1

Saturejka záhradná je liečivá bylinka, ktorá vám pomôže zatočiť s viacerými zdravotnými problémami. Je účinná pri tráviacich ťažkostiach i vysokom krvnom tlaku. Okrem toho je však skvelým pomocníkom i v kuchyni. Drvená saturejka sa používa ako korenina k mäsu či do polievok. V nasledujúcom článku vám prezradíme všetky dôležité informácie o tejto užitočnej rastline.

Toto potrebuješ ovládať: Ako predísť mikrospánku a únave za volantom?

3

Dovolenková sezóna už je v plnom prúde, a to sa ešte oficiálne ani nezačalo leto. Je bežné, že do bližších destinácií, ako Česko, Maďarsko, Taliansko či Chorvátsko, sa vyberáme autom, preto sme sa rozhodli dať dokopy zopár užitočných rád, tipov a inšpirácií, ako sa môžeš udržať v bdelom stave počas šoférovania, ak sa chystáš…

Písanie denníka: Spoznaj blahodarné účinky tohto rituálu!

2

Aj ty si sa pri tejto téme pousmiala s nostalgickou spomienkou na detstvo a skorú mladosť, kedy bolo pre teba všetko také nové, nepoznané, tajomné či emotívne, že si sa s tým všetkým musela bezpodmienečne zveriť svojmu denníčku? A čo tak vrátiť sa k tomu? Písanie denníka totiž odporúča desať z desiatich psychológov – a toto sú…

Samozber marhúľ: Kde na Slovensku kúpiš najlepšie marhule zo sadu?

2

Samozber marhúľ, ako prakticky akéhokoľvek iného ovocia, sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou Slovákov. Ak patríš medzi nich a rada by si si túto sezónu pripravila domáci marhuľový džem alebo kompót, pozri sa, kde, v rámci Slovenska, si môžeš nazbierať marhule zo sadu a koľko ťa to bude stáť!

Recept na jahodový džem: Keď ho ochutnáš, iný už pripravovať nebudeš!

4

Leto začína vtedy, keď sa v obchodoch alebo na trhoch začnú objavovať jahody. Naozaj, nie je nič lepšie, ako vychutnať si tie sladké červené plody po dlhej zime. Dokonca si ich môžeme nazbierať aj sami na samozberných miestach. Ozaj, boli ste si ich už nazbierať? Ak neviete, čo s nimi, tak…

Vyhrajte morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €

6

Vedeli ste, že kolagén je veľkým pomocníkom v zdraví, ale aj v kráse? Ak nie, tak ste na správnom mieste, kde sa dozvedáte množstvo noviniek a zaujímavostí, ktoré vám denne prinášame. Ak ste doposiaľ nepočuli o jeho účinkoch, tak sa zapojte do súťaže o morský kolagén Inca Collagen v hodnote 45 €! 

TopDesať

10 pesničiek, ktoré ťa rozveselia za každých okolností

0

Každý z nás má občas dni, kedy sa jednoducho nedarí a zdá sa, že už nič nemôže byť horšie. No netreba klesať na duchu a radšej sa počas takých dní sústreď na veci, ktoré ťa rozveselia. Ako napríklad týchto 10 pesničiek. :) Napriek tomu, že každý z nás má v…

TOP 10 skvelých zliav na internete

0

Nákupy na internete sa stávajú čoraz častejšími a niet divu. Prečo sa brodiť preplneným nákupným strediskom alebo čakať v obrovskom rade, aby ste si niečo kúpili? Určite si radšej v pohodlí domova prezriete ponuku svojho najobľúbenejšieho obchodu a nakúpite si pomocou pár klikov. My sme si pre teba na dnes pripravili TOP…

Každý otec je hrdina. A tu je hneď niekoľko dôkazov

0

Otec je svojim spôsobom hrdina. Či už sa jedná o záchranu, alebo o obyčajnú pomoc. dieťa stále vie, že na svojho otca sa môže obrátiť. A to, že otcovia sú hrdinovia ti dnes aj pomocou týchto pohyblivých obrázkov dokážeme. Uvidíš, čo všetko sú ochotní otcovia urobiť pre svoje ratolesti. Neboj sa,…

Príroda to vytvárala 320 miliónov rokov. Partia mladíkov to zničila v priebehu pár sekúnd

0

Vietor, dážď a ľad vytesávali Brimham Rocks v Yorkshire v Spojenom kráľovstve posledných 320 miliónov rokov. No to, čo príroda budovala milióny rokov, zničila partia mladíkov v preiebeho niekoľkých sekúnd. "V piatok 1. júna bola približne o 20:45 hodine videná skupina piatich mladých ľudí, ktorá tlačila skalu na vrchole jedného z útesov," tvrdí…

Dôkaz, že naši starí rodičia robia tento svet krajší

0

Možno to poznáš aj ty zo svojej vlastnej skúsenosti. Starí rodičia vedia byť poriadne zábavní, ale aj zaujímaví, hlavne ak začnú rozprávať o svojich príhodách z detstva. Nie sú tu však iba na zábavu, ale sú tu predovšetkým aj na to, aby nám ukázali, že náš svet môže byť stále…

Neuveriteľné premeny: Títo ľudia dokázali nemožné

0

Zhodenie nadbytočných kilogramov sa môže často zdať ako vopred prehratá bitka. No výsledky takéhoto boja môžu zmeniť život od základov. Dnes sa pozrieme na ľudí, ktorí dokázali neuveriteľné premeny. Ťažké životné obdobia, stres, zaneprázdnenosť: to všetko sú časté výhovorky, prečo sa vyhnúť prvému kroku v dosiahnutí životnej premeny. Minulý rok až 45 % Američanov v prieskume…