Predčasné alebo riadne voľby?

Publikované 07.03. 2018 o 06:47 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Vládna koalícia je opozíciou vystavená takému tlaku (pravdy, polopravdy aj lži), že bez vašej podpory ho neustojí…
Vašou povinnosťou a spoločným záujmom je dbať o pokojnú rekonštrukciu vládneho kabinetu cez vnútorné čistky SMERU, MOSTA a SNS…
Tvrdenie Kaliňáka, že vo vláde je LEN ON garantom objektívneho vyšetrenia dvojnásobnej vraždy, je LOŽ! Jedného podobného už Slovensko malo.
Ako hlavu ministerstva vnútra vidím osobu Mareka Maďariča. Tento, dnes už len poslanec Smeru, presne vie, čo treba.
Poznámka: Kauzu koncesionárske poplatky (Maďarič verzus Danko) dajte bokom a odložte. Maďarič ako minister vnútra na ne nebude mať žiadny vplyv. Presun Maďariča z kultúry do vnútra znamená, že kauza koncesionárske poplatky prestala existovať. K tejto kauze zaujmem stanovisko nižšie v článku.
Tento krok a možnosť môže byť otvoreným testom úprimnosti, dobrej vôle a dôveryhodnosti strany SMER v priamom prenose.
Vládna koalícia musí vykonať sebareflexiu. Kresťania tomu vravia spytovanie svedomia. Vládna koalícia musí dovládnuť do riadnych parlamentných volieb 2020! Za trest ale aj v záujme Slovenska! A za chodu vecí a času robiť pokánie a skutky.

Slovensko nie je pripravené na predčasné ale ani riadne parlamentné voľby.
Nepripravili ste si ho! Máte poslednú šancu na nápravu vecí verejných…
Výsledky oboch volebných variantov budú pre Slovensko neoliberálnou katastrofou.
Slovensko sa tak „otvorí“, že ho ten prievan Sorosovej „otvorenej liberálnej spoločnosti“ zmetie z povrchu územia Slovenska ako slobodného, demokratického suverénneho a zvrchovaného štátu.
Vládu nad Slovenskom si rozdelí liberálna opozícia s mimovládnym sektorom.
Nastane totálny neoliberálny chaos.
Nastúpi vláda neoliberálneho fašizmu.
A zistíte, čo je neoliberalizmus.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan


Sebareflexiu „občianskej spoločnosti“ ruka v ruke s pokáním a skutkami vidím v zmene vášho postoja k pojmu občan a sústavnej kontrole moci a vládnutia vládnej koalície a okamžitých reakciách…
Do mimovládnych „neziskoviek“ vstupovať nemusíte. Zmeňte ale charakter, obsah a cieľ verejných protestov.
Odmietnite majdanizáciu Slovenska. Zhromažďujte sa v pokoji, majte vždy jasno v tom, čo deklarujete a požadujete.
Vládna koalícia, ktorá v dôsledku udalostí ostatných dní  stratila kredit dôveryhodnosti, je preto povinná podriadiť sa vôli spoločnosti a požiadavkám „ulice“ (ústava-neústava), ktorú svojimi skutkami sklamala…
Tejto vôli sa musí podriadiť aj prezident!
Nenechajte sa strašiť ústavou!
Vaše základné ľudské práva sú práva sú nad ňou!
Ak je zlá, treba ju za daného ústavného stavu otvoriť!
Ale to musíte chcieť vy!
Pokračujte v demokratizácii spoločnosti požiadavkami na zmeny legislatívy vo veciach
a/ postavenie politických strán, ich financovanie a kontrola,
b/ volebný zákon,
c/ petičné právo a referendum,
d/ rekonštrukcia rezortu spravodlivosti a vnútra (prokuratúra, policajný zbor  jeho zložky, súdy).,
e/ zásadná zmena zákona o mimovládnych „neziskovkách“
(kontrola účelu finančných tokov, ich vytriedenie a selekciu na reálne spoločensky prospešné a tie ostatné protislovenské, lebo s ich financovaním sa dejú strašné veci, vládne protekcionizmus, korupcia, otvorená, na písme (!) diskriminácia tých, ktoré nesúhlasia s ratifikáciou Istanbulského dohovoru a s neoliberalistickou „stratégiou“ ľudských práv a akčným plánom pre ochranu a podporu dúhy (!) pridané dostávajú feministky! Mimovládky, dlhé už roky poskytujú reálnu ochranu všetkým, čo pomoc potrebujú, sú zo zoznamu dotovaných, aj ako údajne neodborne vedené, vytláčané…).

Vyššie zmienené zákony treba prerokovať a prijať do riadnych parlamentných volieb 2020, sú v rôznom štátu spracovania. Po parlamentných voľbách pokračovať oddelením politických strán a mimovládneho sektora od štátu a zrovnoprávniť mimovládny sektor a politické strany pod jeden spoločný zákon.
Aby bolo jasno, vidí sa mi to také slovenské, nie americké ani európske, ani sorosovské,  tobôž ruské…
Občania sa slobodne a demokraticky rozhodnú, kam odvedú dve percentá zo svojich daní v obci, meste, okrese, kraji a na štáte…(ten zákon je dobrý a správny).
A bude po korupcii. Však sa ony samé „ukontrolujú“ a ušetrí sa byrokratický, parlamentný a vládny aparát (a protikorupčné kamuflované hovno komisie a výbory).
Urobte si poriadky s „ombudsmankou“. Porušuje Ústavu a zákon o verejnom ochrancovi práv!
Prinúťte, dotlačte už konečne OČTK (prokuratúra, polícia, súdy) aby konečne začali poctivo a naplno pracovať tak, ako im ukladá Ústava SR, zákony Slovenska a ich služobná prísaha!
Poznámka: A nebudeme sa musieť „žrať“ ani pre Istanbulský dohovor! Alebo ním mávajte nad hlavou! Alebo medzinárodným dohovorom o boji proti korupcii!
Slobodných občanov nemá v tejto veci kto a čo kontrolovať… (svoje základné ľudské právo na súkromie si nenechate prelomiť ani v tomto!)
Prostriedky dnes takto mrhané na nekalé účely pôjdu pod prísnou a transparentnou kontrolou do školstva a vedy, zdravotníctva a sociálnych vecí…
Uvedené platí aj pre kultúru a umenie (ak budete chcieť podporiť folklórny súbor, divadlo alebo šport, turistiku alebo cyklotrasu, bude vám to umožnené, a vy si tie financie, lebo pôjdu z vašich účtov, odkontrolujete sami. Vo svojom osobnom záujme.).
Máte dôvod aj na odbúranie aj tohto druhu vašich stresorov…
Odpadnú vám z rozvrhu hodinky hnevu.
Televíziu a rozhlas si urobte svoju, nie „verejnoprávnu“ (propagandistická lož!).
Nedovoľte už konečne tým polovzdelancom vo vašich nedeľných hodinkách hnevu tárať v O päť minút 12, V politike, Sobotných dialógoch a Z prvej ruky, plus v Havranových večeriach (ich kuchár už mal byť na úrade práce!) vo vašom mene, a za vás…
Už ste mali dávno vymeniť aj pánov Strižinca, Dolinského a im podobných a nekompetentných, neprofesionálov, slabochov a tárajov, čo si zamieňajú rolu redaktorov a moderátorov s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami OČTK… (majú vo veci hokej, berú a suplujú prácu iných) a svoju vlastnú redaktorskú robotu nezvládajú…
A my sa na to môžeme len dívať a sledovať tú mentálnu biedu v možnosti len spoza skla obrazoviek len zvonka!
Toto nám servírujú v čase rodinného pokoja v nedeľu na obed ako prílohu!
RTVS (spravodajstvo a publicistika SVT 1,2) nepozná, nechce poznať pojem priama a bezprostredná, aktívna a živá interaktivita (ČT24 ju pozná)!
RTVS JE VAŠA! STE JEJ SPO-LU-MA-JI-TEĽ-MI! Platíte si aj za TA3!
Nepoznajú nikoho len Porubänovú, Vašečku, Horského, Klusa a kadejakých instantných politológov, analytikov, sociológov, čo vydá len tá úžasná prostitútka Bratislava? Aj dnes, u Bielika zasa len Krajniak, je v TA3 akreditovaný hovorca opozície? A čo tam stále hľadá fosília smerácky Číž?
Ak vám RTVS denne umýva hlavy seba reklamou, aká je najobjektívnejšia, vedzte, že je reálne jedinou a preto „najlepšou“ verejnoprávnou televíziou na Slovensku a to, čo tvrdí, je len jej (!) subjektívna a relatívna pravda. Ale nie je to pravda v zahraničnom rozmere mimo Slovensko!
Pred spaním si opakujte ako mantru FIRST SLOVENSKO! Nemôžete? Lebo máte osobné „minderwerkenkomplexen“ zo svojej malosti, ktorá vám je denne tlačená ako kaleráby do vašich už takmer rozmlátených hláv..?
Pracujte na poľudštení našej krajiny a jej oslobodení od „voľnej“ trhovej ekonomiky a „voľného“ obchodu bez eurofondov a štátnych dotácií… (diabolské korupčné prostredie!) Nemávajte spokojne nad hlavami automobilkami!
Viac vám o tom budú vedieť anti globalistickí ekonómovia. K tomu len toľko – voľný obchod nerovná sa slobodný obchod! Kto ma čítava, vie, on čom aj tu „točím“…
Zásada: Myslieť globálne, konať lokálne (chudobný stred a východ Slovenska) bez bratislavocentrizmu! Bratislava a jej kaviareň diktuje ostatnému Slovensku jej normy a jej (!) hodnotový systém, čo si má zvyšné pre ňu „podradné ne-árijské“ Slovensko myslieť, a ako sa má správať!!! Cez RTVS (Markíza, JOJ a ostatné sú súkromné televízie)! Manipulujú vás! Prevychovávajú! Sú to sociálni inžinieri!
Pracujte na vyčistení Slovenska od oligarchokracie a partokracie. Hrá sa na demokratickú.
Obchodné a politické záujmy jednotlivcov a mafiánskych skupín nesmú byť nadradené ľudským právam! Prezident Kiska to povedal opačne!

Odmietnite delenie politických strán na systémové a antisystémové (nálepky: populizmus, extrémizmus).
Máte na stole fakt (výsledky volieb) že všade v Európe sú takzvané štandardné strany v rozklade a úpadku, a nemajú už čo spoločnosti a občanom ponúknuť, vyčerpali sa.
Vyjdite aj vy z toho matrixu globálneho euro a transatlantického postupne globálne „štandardizovaného“ a legislatívou zavádzaného systému von, na svetlo, slnko, vzduch a slobodu! Tá „sloboda“ do ktorej vás zaliečavo tlačia, je LOŽ a otroctvo!
V prostredí takzvaných štandardných a mimo ich biologických hodín sa už ako zombie držia zubami a nehtami pri moci, a sú spravidla zvonka napádané a zvnútra rozožierané korupciou (oligarchokracia a mafia) a tým neslobodné a nesvojprávne! Stávajú sa samé otrokmi systému, ktorý vytvárajú a vy ich každé štyri roky kol-dokola voľbou väčšieho alebo menšieho zla, ktoré napokon vysvitne, že je ešte väčšie, než ste verili a dúfali, podporujete a legitimizujete až do nemoty a hraničného toho, čo pred týždňom postihlo Slovensko, ktoré sa ocitlo v stave bezvedomia až kómy a vyžaduje intenzívnu zdravotnícku starostlivosť! Nachádza sa na ARO. A tie bezcharakterné špiny, s falošným svedomím, špiny, chcú mu dať a nám, ranu z milosti!
Spamätajte sa, pokým ešte máte zlomok ostávajúceho času:
Neprajem si majdanizáciu Slovenska.
Neprajem si predčasné voľby.
Koalícia musí dovládnuť.
Predtým si urobiť „čistky“ doma, v jej troch stranách…
Parlamentná budova páchne hnilobou.
Inak pôjde Slovensko do nútenej správy (Kiska) až do predčasných volieb.
Slovensko nie je pripravené nielen na predčasné ale už ani na riadne voľby.
Predčasné voľby prinesú pre Slovensko katastrofálny výsledok.

To, čo na vás chŕli opozícia s jej príslušenstvom z úst jej lídrov (Nicholsonová a pod.) sú kecy. Organizované umelecky a farizejsky spracované kecy. Pravdy, polopravdy a lži. Tie kecy pôsobia na každého inak. Na mňa tiež a to tak, že vo veci „urazení, ukrivdení novinári“ vyhlasujem: Novinárska obec nemá právo požadovať od nikoho ospravedlnenie sa všetkým novinárom. To je vrecizmus. Aj novinári sú rôzni. A opozícia sa účelovo stavia na stranu novinárov. Bodka. Víťazia najlepšie umelecké rečnícke prejavy.
Nepripusťte predčasné voľby. Lebo tí, čo vám dnes rečnia, vás po nich zožerú…
A budete to trpko ľutovať. Potom sami seba. Slovensko zastane, ztuhne na dva roky. Lebo nová vláda! Po nich sa po dvoch rokoch prebudí bohvie, kde!
Príbal s predčasnými voľbami – nezamestnateľní a spolu s Rómami neintegrovateľní utečenci na sociálnych dávkach z našich daní…
A ekonomický krach.

Člováci a človečice, buďte už konečne plne a aktívne svojprávni/e! Vždy a všade platilo a platí, že všetko je v rukách a na vôli občana. Ste ľudské osoby a subjekty reálnych, nie pseudo ľudských práv. Toto neplatí pre anonymných kanálových potkanov, sú pre otvorenú, demokratickú a transparentnú spoločnosť škodná!
Anonymita v akomkoľvek verejnom priestore je anti demokratický prvok. Môže kryť aj zločin. Výnimkou sú voľby (ústava). Zatiaľ. Môžu ale Slovensko viesť do jeho vlastnej záhuby.
Pripravujte si Slovensko na prechod od horizontálnej k vertikálnej demokracii „zdola“ založenej na vládnutí (služba) intelektuálnej a duchovnej aristokracie s nepriestrelným osobným ľudským a občianskym étosom.
Tí ľudia sú „šedé myši“ a pohybujú sa medzi vami.
Majte takú vládu, akú si pripravíte, zostavíte a zaslúžite.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

V Nemecku na mieste protestu proti výrubu vzácneho lesa zahynul novinár

Berlín 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Christophe Gateau)   Jeden z novinárov pokrývajúcich sledovaný protest ochrancov prírody proti výrubu lesa v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zahynul v stredu pri páde z veľkej výšky. Tlačová agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Policajný hovorca Paul Kemen označil prípad…

Victoria Beckham nebola v škole populárna

Bratislava 20. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Joel Ryan)   Interpretka tiež uviedla, že pre ňu nebolo nikdy nič jednoduché. Anglická speváčka a módna návrhárka Victoria Beckham v škole nebola populárna. Interpretka, ktorá sa preslávila v skupine Spice Girls, to prezradila v rozhovore pre magazín Glamour. "Objavte, kto ste. Hovorím to od čias,…

Dopúšťa sa Maďarsko telesného týrania migrantov? Alebo ide len o lživé obvinenia EÚ-pozorovateľov?

Budapešť 20. septembra 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:SITA/AP-Jean-Francois Badias)   Viktor Orbán sa ako prvý a hneď od začiatku postavil nebojácne proti utečeneckej politike kancelárky Merkelovej, a to v čase keď sa ešte naplno opájala svojimi „úspechmi“ a dávala sa servilne oslavovať Obamom, Clintonovou a ďalšími ako novodobá, druhá matka Tereza. Vtedy…

Lídri oboch Kóreí absolvovali výstup na posvätnú horu Pektu

Pchjongjang 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pyongyang Press Corps Pool via AP)   Juhokórejský prezident Mun Če-in a severokórejský vodca Kim Čong-un podnikli vo štvrtok na záver trojdňového summitu oboch Kóreí neobvyklý výstup na horu Pektu. Severná Kórea považuje túto sopku, ležiacu na hranici medzi Čínou a KĽDR, za posvätnú. Informovali o…

Čo sa stalo predtým, ako prezident Finančnej správy František Imrecze podal demisiu?

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP-Ivan Lehotský)   František Imrecze, prezident Finančnej správy SR, nečakane oznámil, že odchádza z funkcie. Stalo sa tak na zasadnutí výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, na ktorom Imrecze poslancom vysvetľoval, aká je pravda o medializovanej záležitosti ohľadne údajných colných podvodov, na ktoré mal…

Sauli Niinistö: Zo strany Ruska niet ohrozenia

Moskva 20. septembra 2018 (HSP/kp.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari )   Ruský senátor Alexej Puškov, ktorý okomentoval slová fínskeho prezidenta Sauli Niinistö, že zo strany Ruska niet nijakého ohrozenia, poukázal na to, že Fínsko sa nesnaží v NATO a na Západe „vylepšiť si svoje postavenie“  za cenu šírenia výmyslov. Sauli Niinistö vraj nevidí nijaké hrozby…

Zranených z posledného incidentu v Sailsbury pustili z nemocnice

Salisbury 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Alexey Filippov)   Muž a žena, ktorí boli zranení počas posledného incidentu v Salisbury, boli prepustení z nemocnice, ako uviedla polícia Wiltshire County na Twitteri. "Obaja, ktorí boli odvezení do nemocnice po incidente v centre mesta v nedeľu večer, boli prepustení. Neberieme tento incident ako podozrivý,"…

„Padajúce rakety a výbuchy nad morom“: Svedkovia prehovorili o izraelskom útoku na Latakiu

Lakatia 20. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Svedkovia popísali izraelský nálet na Latakiu v Sýrii, pri ktorom videli ako bolo ruské lietadlo Il-20 tragicky zostrelené protilietadlovou raketou. Keď hovorili pre agentúru RT Ruptly, obyvatelia uviedli, že videli padajúce rakety a obrovské výbuchy. Miestny muž Ammar Altounji vyhlásil, že incident sa…

Pápež zablahoželal Rímskej židovskej obci k trom významným sviatkom

Vatikán 20. septembra 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)   „Zo srdca vám prajem, aby nadchádzajúce oslavy oživili spomienku na prijaté dobrá od Najvyššieho, aby boli pre židovské komunity vo svete zdrojom ďalších milostí a duchovnej útechy.“ Toto prianie vyjadril pápež František v blahoprajnom telegrame zaslanom Najvyššiemu rabínovi Ríma Riccardovi Di Segnimu…

Čistému je všetko čisté. Vladyka Milan Chautur: Tej ženy mi je ľúto. Pobozkať a objať dieťa je čosi normálne

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto: grkat.ke)   Vladyka Milan Chautur sa vyjadril k obvineniam z údajného sexuálneho obťažovania a celkovo k mediálnym útokom na cirkev v posledných týždňoch. Uviedol, že situácia sa už pomaly dostáva na úroveň Írska, kde sa liberálom darí rozbíjať cirkev. Pred dvoma dňami vyvolal rozruch rozhovor s…

Keď sa výrobca pálenky rozhodne vychovávať národ k multikulturalizmu a sekundujú mu slniečkari a mimovládkari

Bratislava 20. septembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   V pondelok bola na tlačovej konferencii v Bratislave predstavená nová kampaň značky Absolut pod názvom „Slovensko žije všetkými farbami“, ktorej súčasťou bol aj prieskum miery akceptovania cudzincov občanmi. Cieľom kampane má byť, aby si čo najviac Slovákov uvedomilo, že farba pleti neurčuje to, kým…

EÚ: Európa nemôže zneužívať migračnú krízu na politický boj, musí spolupracovať

Salzburg 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kerstin Joensson)   Európski lídri by mali prestať zneužívať problém migrácie pre politický zisk, a namiesto toho by mali spolupracovať s africkými krajinami ako s rovnocennými partnermi za účelom zastavenia prílevu migrantov. Zhodli sa na tom vysoko postavení predstavitelia EÚ v stredu na neformálnom summite EÚ…

Kto má šancu pripraviť o kreslo „večného“ primátora Bardejova Hanuščáka? Porazí ho Andrej Gmitter?

Bardejov 20. septembra 2018 (HSP/Foto:HSP)   Bardejovu - perle východného Slovenska, mestu s najkrajším námestím, kúpeľmi a čarovnou prírodou, šéfuje už skoro 20 rokov Boris Hanuščák. Mnohí v meste si myslia, že po tak dlhej dobe mu už chýbajú nové myšlienky a hlavne ťah na bránu. Vedenie mesta je pre neho už rutinou…

Bono z U2: Pápež je "zdesený" zo sexuálneho zneužívania v cirkvi

Vatikán 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Medichini)   Podľa frontmana írskej rockovej skupiny U2 Bona je pápež František "zdesený" zo sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi. Spevák sa v stredu stretol s Františkom v súkromní vo vatikánskom hoteli, kde pápež žije. Diskutovali spolu o rôznych témach - napríklad o "divokej beštii, akou…

Rusko preštuduje izraelské dáta súvisiace so zostrelením ruského lietadla

Moskva 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko, Pool)   Ruský prezident Vladimir Putin prijal v stredu ponuku Izraela o poskytnutí podrobných informácií o izraelskom leteckom útoku v Sýrii, ktorý vyvolal paľbu zo strany Sýrie, pri ktorej došlo k zostreleniu ruského prieskumného lietadla. S odvolaním sa na vyjadrenia Kremľa o tom informovala…

USA opäť označili Irán za hlavného podporovateľa terorizmu vo svete

Washington 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Irán zostáva vedúcim "štátnym sponzorom" terorizmu vo svete, zatiaľ čo celosvetový počet teroristických útokov naďalej klesá. Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov to uviedlo v stredu vo svojej výročnej správe, o ktorej informovala tlačová agentúra AP. Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v správe obviňuje…

Fanúšikovia sa nevedeli dostať k lístkom na hokejové Majstrovstvá sveta, systém údajne nezvládol nápor priekupníkov

Košice 20. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   V stredu sa oficiálne začal predaj vstupeniek na budúcoročný svetový šampionát v hokeji, ktorý sa uskutoční na Slovensku. Väčšina záujemcov sa však kvôli veľkému náporu priekupníkov k lístkom nedostala. V bratislavskom obchodnom centre stáli fanúšikovia v rade už o pol siedmej ráno, ten prvý…

Nezvestnú ženu sa nepodarilo zachrániť

Michalovce 20. septembra 2018 (HSP/Foto:Karol Jerguš)   V meste Michalovce včera prebiehala pátracia záchranná akcia po nezvestnej 82-ročnej žene, ktorá odišla z domu pravdepodobne v pondelok večer. Desiatka záchranárov z Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky prehľadávala terén v okrajovej časti mesta. Nezvestnú ženu napokon našli vo večerných hodinách, žiaľ bez…

TopSpeed

Ferrari Monza SP1 a SP2, limitka s najsilnejším V12

0

Ferrari pri predstavení novej stratégie ukázalo aj prvé autá modelového radu Icona. Nové Ferrari Monza SP1 a SP2 majú pripomínať ikonické pretekárske stroje z konca 40-tych a potom 50-tych rokov minulého storočia, napríklad Ferrari 166 MM, 750 Monza a 860 Monza. Dizajnérsky na toto obdobie odkazuje hlavne absenciou strachy a čelného skla. Pod retro dizajnom…

Prvý Česko-slovenský Hyundai i30N Meet 29.9. Slovakiaring

1

Ak by ste mali vybrať auto, ktoré za posledný rok urobilo najväčšiu dieru do sveta, ktoré by ste vybrali? Za mňa by to bol určite Hyundai i30 N. Donedávna nepredstaviteľná kombinácia Hyundai a športovosť sa dali dohromady a vyšiel z nej doslova zázrak. Stavaný bol na prekonanie Golfu GTI, avšak tam zďaleka…

Ferrari potvrdilo nástupcu LaFerrari, hybridy, V6 a SUV

0

Ferrari predstavilo stratégiu na najbližších pár rokov. Ekologická vlna už dorazila aj do Maranella, automobilka naskakuje na hybridizáciu portfólia, chvalabohu to nebudú všetky autá. Do roku 2022 chcú mať 60 % áut s hybridným pohonom. To veľmi nepoteší Tifosov, ale snáď to tých zvyšných 40 % zachráni. Automobilka ale verí, že…

Bude maximálna rýchlosť na rakúskych diaľniciach 140 km/h?

2

Pred zhruba mesiacom sme priniesli informáciu, že na rakúskych diaľniciach sa zmenila maximálna rýchlosť. Na dvoch diaľniciach u našich susedov navýšili maximálnu povolenú rýchlosť na 140 km/h. Je to v štádiu skúmania dopadov. Tá mala trvať iba rok. Bol to akýsi pilotný projekt. Po krátkej chvíli tu máme prvé ohlasy od kompetentných.

Cena diaľničnej známky ani v r.2019 neporastie. Máme sa tešiť?

6

Cena diaľničnej známky na Slovensku sa už niekoľko rokov nemení. Chvala bohu, je adekvátna neúplnosti cestnej siete. Vodiči zaplatia za diaľničné známky aj na rok 2019 rovnakú cenu. Ročnú diaľničnú známku si môžu zakúpiť v hodnote 50 eur, mesačnú (30-dňovú) za 14 eur a 10-dňovú za 10 eur. Ročná diaľničná…

Chceš si požičať Porsche? V USA skúšajú Porsche sharing

6

Ak sa vám pošťastilo splniť si automobilový sen, je jedno, aký veľký, drahý či len skromný, určite ste zavolali dobrému kamarátovi, a pozvali ho na jazdu. Ten pocit: Toto ti musím ukázať! Predstavte si, podobne sú na tom mnohí majitelia ikonickej značky, a nosia v sebe naliehavú potrebu sa o tú ohromnú radosť a…

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x balíček produktov Lacalut sensitive - pre citlivé zuby!

0

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo mávame rôzne problémy s našimi zubami? Síce pravda nie je veľmi príjemná, ale za všetky problémy si poväčšine môžeme sami.  Aj keď sa mnohí vyhovárame na genetiku a na našich rodičov, je to vždy lepšie zvaliť na niekoho iného, ako uznať, že vinníkmi sme skutočne len…

Pozor, vírusová faryngitída útočí: Zisti, ako ju odlíšiš od angíny!

0

Spolu s daždivým počasím, studenými ránami a melancholickou náladou, nám príchod jesene prináša aj obdobie chrípok. Posledné roky sa nám často stáva, že symptómy, ktoré pociťujeme, nevieme ani poriadne zaradiť a preto nevieme, či sme len prechladnutí, máme chrípku či niečo vážnejšie. Odhaľte základné príznaky, ktoré má vírusová faryngitída a spoznajte tiež najlepší…

Prepeličie vajíčka: Pozri sa, čo obsahujú a prečo ich používať!

0

Prepeličie vajíčka sú vysoko cenené vďaka svojej nutričnej hodnote. Už to je pomerne veľký dôvod, prečo ich zaradiť do svojho jedálnička, čo povieš? A to je len začiatok, pretože tých dôvodov je oveľa viac. V dnešnom článku si prejdeme všetky benefity týchto vajíčok, pozrieme sa im pod škrupinku, aby sme zistili, čo…

Domáce masky bez chémie: Jablková, mandľová a šípková, ktorú skúsiš?

1

Ktorá z nás by nechcela byť krásna, avšak ani nie tak s pomocou mnohých vrstiev mejkapu, ale prirodzene - vďaka zdravej pleti? Či už si nositeľkou normálnej, suchej, zmiešanej, mastnej, citlivej, problematickej, aknóznej,... jedným slovom akejkoľvek pleti, máme pre teba návod na prípravu domácich masiek, ktoré obsahujú samé zdravie a žiadnu chémiu. Domáce…

Xylénové pižmo: Len prenikavá vôňa alebo aj nebezpečná hrozba?

0

Xylénové pižmo (Musk xylene) je pojem, dobre známy predovšetkým tým, ktorí sa čo i len trošku orientujú v kozmetike, najmä parfumérstve. Okrem parfumov býva častou syntetickou prísadou aj prípravkov na zmäkčenie textilu, rôznych osviežovačov vzduchu alebo čistiacich prostriedkov. Pižmo mnohí poznáme aj pod pojmom mošus. Ale napadlo by ti túto zložku tých…

Recept na tekvicové rizoto trochu inak: Toto mu dodá šmrnc!

1

Tekvicová sezóna je v plnom prúde a ako v prípade cukiet, aj tekvice sa každá dobrá gazdinka snaží zužitkovať čo najlepšie, najzdravšie a najpestrejšie. Preto ti dnes prinášame návod na prípravu skutočnej tekvicovej lahôdky, ktorú si okamžite obľúbiš. Recept na tekvicové rizoto počíta s tekvicou hokkaido a ryžu, ako hlavnú zložku bežného rizota, dnes nahradíme bulgurom.…

TopDesať

PRED A PO: Tieto fotografie ťa chytia za srdce

0

V našich životoch sa dejú malé aj veľké zmeny. Dokonca tie malé si niekedy zaslúžia viac našej pozornosti, ako tie veľké. Tieto fotografie ťa chytia za srdce. Poukazujú na veci, ktoré sa veľmi rýchlo zmenili. Či už sú tie zmeny pozitívne, alebo negatívne, mali by sme pamätať najmä na to,…

Máš zlý deň? Nezúfaj, títo ľudia ťa určite tromfli

0

Máš dnes zlý deň? Nezúfaj! Títo ľudia ťa s určitosťou dokázali tromfnúť. A to v tak veľkom štýle, že pri týchto fotografiách zabudneš na svoje vlastné problémy. "Mám zlý deň." Fráza, ktorú mnoho z nás používa tak 5 - 6 krát do týždňa. Je pondelok, musím do práce, mám zlý deň.…

Svet bez moderných technológií: Takto vyzerala Európa v roku 1904

0

My v redakcii sa chopíme každej šance vidieť niečo, čo sme ešte nevideli. Napríklad staré, historické fotografie. Tie majú zaručene svoj šmrnc. Obzvlášť, ak ležali vyše 90 rokov bez povšimnutia a obzvlášť, ak ukazujú, ako vyzerala Európa v roku 1904, ešte ako svet bez moderných technológií. Pred 25 rokmi Bill…

Ľudské reflexy: 10 vecí, o ktorých ani nevieme, že ich robíme

0

Nezáleží na tom, akej farby je tvoja pokožka, alebo kde si sa narodil. Nezáleží ani na tom, či si bohatý, chudobný, mladý, alebo starý. Každý človek na svete má vrodené inštinktívne správanie, takzvané reflexy. Vedci ešte stále skúmajú reflexy a rozvíjajú rôzne hypotézy o ich funkcii. Mnoho inštinktov však naďalej zostáva evolučným tajomstvom.…

Šialenci zachytení na týchto bláznivých fotografiách

0

Šialenci - ľudia, ktorých môžeme stretnúť takmer kdekoľvek. Najčastejšie ich však stretávame na ulici. Zopár z nich taktiež nájdeme v práci a škole. No a ak takéhoto šialenca nevidíš, je veľmi pravdepodobné, že tým šialencom si práve ty. Tieto bláznivé fotografie ti dokážu, že šialenci sa nachádzajú takmer kdekoľvek. Títo…

Medveď ako masér, či presun budovy: 10 historických fotografií

0

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Ak by sme ti povedali, že niektorí kočovní cigáni mali na masáže zviera (konkrétne medveď), zrejme by si nám neuveril. Zrejme by si nám neveril ani vtedy, ak by sme ti opisovali presun budovy spred viac ako 30 rokov. Preto tu máme týchto 10…