Predčasné alebo riadne voľby?

Publikované 07.03. 2018 o 06:47 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Vládna koalícia je opozíciou vystavená takému tlaku (pravdy, polopravdy aj lži), že bez vašej podpory ho neustojí…
Vašou povinnosťou a spoločným záujmom je dbať o pokojnú rekonštrukciu vládneho kabinetu cez vnútorné čistky SMERU, MOSTA a SNS…
Tvrdenie Kaliňáka, že vo vláde je LEN ON garantom objektívneho vyšetrenia dvojnásobnej vraždy, je LOŽ! Jedného podobného už Slovensko malo.
Ako hlavu ministerstva vnútra vidím osobu Mareka Maďariča. Tento, dnes už len poslanec Smeru, presne vie, čo treba.
Poznámka: Kauzu koncesionárske poplatky (Maďarič verzus Danko) dajte bokom a odložte. Maďarič ako minister vnútra na ne nebude mať žiadny vplyv. Presun Maďariča z kultúry do vnútra znamená, že kauza koncesionárske poplatky prestala existovať. K tejto kauze zaujmem stanovisko nižšie v článku.
Tento krok a možnosť môže byť otvoreným testom úprimnosti, dobrej vôle a dôveryhodnosti strany SMER v priamom prenose.
Vládna koalícia musí vykonať sebareflexiu. Kresťania tomu vravia spytovanie svedomia. Vládna koalícia musí dovládnuť do riadnych parlamentných volieb 2020! Za trest ale aj v záujme Slovenska! A za chodu vecí a času robiť pokánie a skutky.

Slovensko nie je pripravené na predčasné ale ani riadne parlamentné voľby.
Nepripravili ste si ho! Máte poslednú šancu na nápravu vecí verejných…
Výsledky oboch volebných variantov budú pre Slovensko neoliberálnou katastrofou.
Slovensko sa tak „otvorí“, že ho ten prievan Sorosovej „otvorenej liberálnej spoločnosti“ zmetie z povrchu územia Slovenska ako slobodného, demokratického suverénneho a zvrchovaného štátu.
Vládu nad Slovenskom si rozdelí liberálna opozícia s mimovládnym sektorom.
Nastane totálny neoliberálny chaos.
Nastúpi vláda neoliberálneho fašizmu.
A zistíte, čo je neoliberalizmus.
Pekne pozdravujem. 🙂
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan


Sebareflexiu „občianskej spoločnosti“ ruka v ruke s pokáním a skutkami vidím v zmene vášho postoja k pojmu občan a sústavnej kontrole moci a vládnutia vládnej koalície a okamžitých reakciách…
Do mimovládnych „neziskoviek“ vstupovať nemusíte. Zmeňte ale charakter, obsah a cieľ verejných protestov.
Odmietnite majdanizáciu Slovenska. Zhromažďujte sa v pokoji, majte vždy jasno v tom, čo deklarujete a požadujete.
Vládna koalícia, ktorá v dôsledku udalostí ostatných dní  stratila kredit dôveryhodnosti, je preto povinná podriadiť sa vôli spoločnosti a požiadavkám „ulice“ (ústava-neústava), ktorú svojimi skutkami sklamala…
Tejto vôli sa musí podriadiť aj prezident!
Nenechajte sa strašiť ústavou!
Vaše základné ľudské práva sú práva sú nad ňou!
Ak je zlá, treba ju za daného ústavného stavu otvoriť!
Ale to musíte chcieť vy!
Pokračujte v demokratizácii spoločnosti požiadavkami na zmeny legislatívy vo veciach
a/ postavenie politických strán, ich financovanie a kontrola,
b/ volebný zákon,
c/ petičné právo a referendum,
d/ rekonštrukcia rezortu spravodlivosti a vnútra (prokuratúra, policajný zbor  jeho zložky, súdy).,
e/ zásadná zmena zákona o mimovládnych „neziskovkách“
(kontrola účelu finančných tokov, ich vytriedenie a selekciu na reálne spoločensky prospešné a tie ostatné protislovenské, lebo s ich financovaním sa dejú strašné veci, vládne protekcionizmus, korupcia, otvorená, na písme (!) diskriminácia tých, ktoré nesúhlasia s ratifikáciou Istanbulského dohovoru a s neoliberalistickou „stratégiou“ ľudských práv a akčným plánom pre ochranu a podporu dúhy (!) pridané dostávajú feministky! Mimovládky, dlhé už roky poskytujú reálnu ochranu všetkým, čo pomoc potrebujú, sú zo zoznamu dotovaných, aj ako údajne neodborne vedené, vytláčané…).

Vyššie zmienené zákony treba prerokovať a prijať do riadnych parlamentných volieb 2020, sú v rôznom štátu spracovania. Po parlamentných voľbách pokračovať oddelením politických strán a mimovládneho sektora od štátu a zrovnoprávniť mimovládny sektor a politické strany pod jeden spoločný zákon.
Aby bolo jasno, vidí sa mi to také slovenské, nie americké ani európske, ani sorosovské,  tobôž ruské…
Občania sa slobodne a demokraticky rozhodnú, kam odvedú dve percentá zo svojich daní v obci, meste, okrese, kraji a na štáte…(ten zákon je dobrý a správny).
A bude po korupcii. Však sa ony samé „ukontrolujú“ a ušetrí sa byrokratický, parlamentný a vládny aparát (a protikorupčné kamuflované hovno komisie a výbory).
Urobte si poriadky s „ombudsmankou“. Porušuje Ústavu a zákon o verejnom ochrancovi práv!
Prinúťte, dotlačte už konečne OČTK (prokuratúra, polícia, súdy) aby konečne začali poctivo a naplno pracovať tak, ako im ukladá Ústava SR, zákony Slovenska a ich služobná prísaha!
Poznámka: A nebudeme sa musieť „žrať“ ani pre Istanbulský dohovor! Alebo ním mávajte nad hlavou! Alebo medzinárodným dohovorom o boji proti korupcii!
Slobodných občanov nemá v tejto veci kto a čo kontrolovať… (svoje základné ľudské právo na súkromie si nenechate prelomiť ani v tomto!)
Prostriedky dnes takto mrhané na nekalé účely pôjdu pod prísnou a transparentnou kontrolou do školstva a vedy, zdravotníctva a sociálnych vecí…
Uvedené platí aj pre kultúru a umenie (ak budete chcieť podporiť folklórny súbor, divadlo alebo šport, turistiku alebo cyklotrasu, bude vám to umožnené, a vy si tie financie, lebo pôjdu z vašich účtov, odkontrolujete sami. Vo svojom osobnom záujme.).
Máte dôvod aj na odbúranie aj tohto druhu vašich stresorov…
Odpadnú vám z rozvrhu hodinky hnevu.
Televíziu a rozhlas si urobte svoju, nie „verejnoprávnu“ (propagandistická lož!).
Nedovoľte už konečne tým polovzdelancom vo vašich nedeľných hodinkách hnevu tárať v O päť minút 12, V politike, Sobotných dialógoch a Z prvej ruky, plus v Havranových večeriach (ich kuchár už mal byť na úrade práce!) vo vašom mene, a za vás…
Už ste mali dávno vymeniť aj pánov Strižinca, Dolinského a im podobných a nekompetentných, neprofesionálov, slabochov a tárajov, čo si zamieňajú rolu redaktorov a moderátorov s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami OČTK… (majú vo veci hokej, berú a suplujú prácu iných) a svoju vlastnú redaktorskú robotu nezvládajú…
A my sa na to môžeme len dívať a sledovať tú mentálnu biedu v možnosti len spoza skla obrazoviek len zvonka!
Toto nám servírujú v čase rodinného pokoja v nedeľu na obed ako prílohu!
RTVS (spravodajstvo a publicistika SVT 1,2) nepozná, nechce poznať pojem priama a bezprostredná, aktívna a živá interaktivita (ČT24 ju pozná)!
RTVS JE VAŠA! STE JEJ SPO-LU-MA-JI-TEĽ-MI! Platíte si aj za TA3!
Nepoznajú nikoho len Porubänovú, Vašečku, Horského, Klusa a kadejakých instantných politológov, analytikov, sociológov, čo vydá len tá úžasná prostitútka Bratislava? Aj dnes, u Bielika zasa len Krajniak, je v TA3 akreditovaný hovorca opozície? A čo tam stále hľadá fosília smerácky Číž?
Ak vám RTVS denne umýva hlavy seba reklamou, aká je najobjektívnejšia, vedzte, že je reálne jedinou a preto „najlepšou“ verejnoprávnou televíziou na Slovensku a to, čo tvrdí, je len jej (!) subjektívna a relatívna pravda. Ale nie je to pravda v zahraničnom rozmere mimo Slovensko!
Pred spaním si opakujte ako mantru FIRST SLOVENSKO! Nemôžete? Lebo máte osobné „minderwerkenkomplexen“ zo svojej malosti, ktorá vám je denne tlačená ako kaleráby do vašich už takmer rozmlátených hláv..?
Pracujte na poľudštení našej krajiny a jej oslobodení od „voľnej“ trhovej ekonomiky a „voľného“ obchodu bez eurofondov a štátnych dotácií… (diabolské korupčné prostredie!) Nemávajte spokojne nad hlavami automobilkami!
Viac vám o tom budú vedieť anti globalistickí ekonómovia. K tomu len toľko – voľný obchod nerovná sa slobodný obchod! Kto ma čítava, vie, on čom aj tu „točím“…
Zásada: Myslieť globálne, konať lokálne (chudobný stred a východ Slovenska) bez bratislavocentrizmu! Bratislava a jej kaviareň diktuje ostatnému Slovensku jej normy a jej (!) hodnotový systém, čo si má zvyšné pre ňu „podradné ne-árijské“ Slovensko myslieť, a ako sa má správať!!! Cez RTVS (Markíza, JOJ a ostatné sú súkromné televízie)! Manipulujú vás! Prevychovávajú! Sú to sociálni inžinieri!
Pracujte na vyčistení Slovenska od oligarchokracie a partokracie. Hrá sa na demokratickú.
Obchodné a politické záujmy jednotlivcov a mafiánskych skupín nesmú byť nadradené ľudským právam! Prezident Kiska to povedal opačne!

Odmietnite delenie politických strán na systémové a antisystémové (nálepky: populizmus, extrémizmus).
Máte na stole fakt (výsledky volieb) že všade v Európe sú takzvané štandardné strany v rozklade a úpadku, a nemajú už čo spoločnosti a občanom ponúknuť, vyčerpali sa.
Vyjdite aj vy z toho matrixu globálneho euro a transatlantického postupne globálne „štandardizovaného“ a legislatívou zavádzaného systému von, na svetlo, slnko, vzduch a slobodu! Tá „sloboda“ do ktorej vás zaliečavo tlačia, je LOŽ a otroctvo!
V prostredí takzvaných štandardných a mimo ich biologických hodín sa už ako zombie držia zubami a nehtami pri moci, a sú spravidla zvonka napádané a zvnútra rozožierané korupciou (oligarchokracia a mafia) a tým neslobodné a nesvojprávne! Stávajú sa samé otrokmi systému, ktorý vytvárajú a vy ich každé štyri roky kol-dokola voľbou väčšieho alebo menšieho zla, ktoré napokon vysvitne, že je ešte väčšie, než ste verili a dúfali, podporujete a legitimizujete až do nemoty a hraničného toho, čo pred týždňom postihlo Slovensko, ktoré sa ocitlo v stave bezvedomia až kómy a vyžaduje intenzívnu zdravotnícku starostlivosť! Nachádza sa na ARO. A tie bezcharakterné špiny, s falošným svedomím, špiny, chcú mu dať a nám, ranu z milosti!
Spamätajte sa, pokým ešte máte zlomok ostávajúceho času:
Neprajem si majdanizáciu Slovenska.
Neprajem si predčasné voľby.
Koalícia musí dovládnuť.
Predtým si urobiť „čistky“ doma, v jej troch stranách…
Parlamentná budova páchne hnilobou.
Inak pôjde Slovensko do nútenej správy (Kiska) až do predčasných volieb.
Slovensko nie je pripravené nielen na predčasné ale už ani na riadne voľby.
Predčasné voľby prinesú pre Slovensko katastrofálny výsledok.

To, čo na vás chŕli opozícia s jej príslušenstvom z úst jej lídrov (Nicholsonová a pod.) sú kecy. Organizované umelecky a farizejsky spracované kecy. Pravdy, polopravdy a lži. Tie kecy pôsobia na každého inak. Na mňa tiež a to tak, že vo veci „urazení, ukrivdení novinári“ vyhlasujem: Novinárska obec nemá právo požadovať od nikoho ospravedlnenie sa všetkým novinárom. To je vrecizmus. Aj novinári sú rôzni. A opozícia sa účelovo stavia na stranu novinárov. Bodka. Víťazia najlepšie umelecké rečnícke prejavy.
Nepripusťte predčasné voľby. Lebo tí, čo vám dnes rečnia, vás po nich zožerú…
A budete to trpko ľutovať. Potom sami seba. Slovensko zastane, ztuhne na dva roky. Lebo nová vláda! Po nich sa po dvoch rokoch prebudí bohvie, kde!
Príbal s predčasnými voľbami – nezamestnateľní a spolu s Rómami neintegrovateľní utečenci na sociálnych dávkach z našich daní…
A ekonomický krach.

Člováci a človečice, buďte už konečne plne a aktívne svojprávni/e! Vždy a všade platilo a platí, že všetko je v rukách a na vôli občana. Ste ľudské osoby a subjekty reálnych, nie pseudo ľudských práv. Toto neplatí pre anonymných kanálových potkanov, sú pre otvorenú, demokratickú a transparentnú spoločnosť škodná!
Anonymita v akomkoľvek verejnom priestore je anti demokratický prvok. Môže kryť aj zločin. Výnimkou sú voľby (ústava). Zatiaľ. Môžu ale Slovensko viesť do jeho vlastnej záhuby.
Pripravujte si Slovensko na prechod od horizontálnej k vertikálnej demokracii „zdola“ založenej na vládnutí (služba) intelektuálnej a duchovnej aristokracie s nepriestrelným osobným ľudským a občianskym étosom.
Tí ľudia sú „šedé myši“ a pohybujú sa medzi vami.
Majte takú vládu, akú si pripravíte, zostavíte a zaslúžite.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Pellegrini má nový návrh na ministra vnútra. "Dúfam ale, že to nie je nebezpečný precedens, kedy prezident nerešpektuje parlamentnú demokraciu"

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: TASR )   Premiér Pellegrini v nominácii vymenil Ráža za Druckera    "Odborníci na ústavné právo sa budú zaoberať tým, či pán prezident môže konať tak, ako konal. Môžem dúfať, že na Slovensku sa týmto nezakladá nebezpečný precedens, kedy hlava štátu prestane rešpektovať parlamentnú väčšinu.…

Pri streľbe na strednej škole v Marylande dvaja ranení; útočník je mŕtvy

Washington 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Dvaja študenti utrpeli v utorok zranenia, keď iný študent spustil streľbu na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland. Strelca vyhlásili po prevoze do nemocnice za mŕtveho. Informácie poskytol miestny šerif Timothy Cameron, na ktorého sa odvolala rozhlasová stanica National…

Strana Priama Demokracia odovzdala do NR SR výzvu všetkým predsedom poslaneckých klubov, predsedovi NR SR a informovala o tom rovnako prezidenta SR a Petra Pellegriniho, ktorý je poverený zostavením vlády.

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:Priama demokracia)   Strana Priama Demokracia navrhla, aby poslanci NR SR využili svoje ústavné  právo, neignorovali ho a  rozhodli o návrhu prijatia  uznesenia za vypísanie referenda o predčasných voľbách. „V pondelok 19.03.2018 sme v podateľni NR SR odovzdali výzvu pre všetkých poslancov NR SR kde poslancov vyzývame, aby…

Trump zatelefonoval Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Kremeľ v utorok oznámil, že americký prezident Donald Trump zatelefonoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu. Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že obaja prezidenti v utorok hovorili o potrebe koordinovať snahy v obmedzovaní pretekov v zbrojení a o nutnosti užšej spolupráce…

Nechcú ani Druckera. Matovič: On nie je človekom, ktorý dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) je síce sympatický muž, avšak ako človek, ktorý opakovane obhajoval Roberta Kaliňáka aj pri jeho najväčších kauzách, určite nie je tým, kto dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu. Uviedol to predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. "Slovensko dnes…

Drucker:Rozhodnutie som urobil napriek želaniu zostať v rezorte zdravotníctva

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Rozhodnutie prijať ponuku dezignovaného premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a strany Smer-SD na post ministra vnútra urobil súčasný minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) napriek svojmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva. Drucker to uviedol vo svojom stanovisku. "Chcel som pokračovať v zmenách, ktoré som…

Prezident sa stretol so zástupcami "slušného Slovenska". Organizátori už nežiadajú predčasné voľby za každých okolností

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot video)   Prezident a najmä organizátori vo svojich vyhláseniach dookola opakovali, že chcú dôveryhodnú vládu, že potrebujeme obnoviť dôveru vláde. Karolína Farská napokon uviedla, že politici "majú teraz šancu vytvoriť vládu, ktorá bude dôveryhodná" aj bez predčasných volieb Prezident sa dnes stretol s organizátormi…

Poľsko odpovedalo na kritiku Bruselu, za reformami v súdnictve si stojí

Varšava/Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)   Poľská vláda odmietla v utorok obvinenia Európskej únie a v odpovedi do Bruselu konštatovala, že v krajine nevidí riziko systémového ohrozenia právneho štátu. Argumenty, ktoré poľská strana využila v odpovedi, sú podľa informácií bruselského spravodajcu televízie TVN24 veľmi podobné tým, ktoré obsahuje tzv.…

V Texase vyšetrujú už piaty bombový útok - nastal v stredisku FedExu

Austin 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gay)   Vyšetrovatelia pátrajúci po podozrivom sériovom bombovom útočníkovi v hlavnom meste amerického štátu Texas presunuli v utorok pozornosť z Austinu na distribučné stredisko kuriérskej spoločnosti FedEx neďaleko mesta San Antonio, kde uprostred noci explodoval balík na bežiacom páse a spôsobil menšie zranenia zamestnankyni. Hoci…

Kalavská: K ministerskej pozícii mám prirodzený rešpekt

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská má k ministerskej pozícii prirodzený rešpekt. Uviedla to vo svojom vyhlásení potom, čo dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhol na post ministra vnútra súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Ministerstvo zdravotníctva by po ňom mala…

Karin Kneisslová nariadila návrat zdiskreditovaného atašé z Izraela

Viedeň 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Šéfka rakúskej diplomacie Karin Kneisslová nariadila neodkladne povolať do vlasti atašé rakúskeho veľvyslanectva v Izraeli Jürgena-Michaela Kleppicha, aby objasnil a súčasne sa podrobil právnemu preskúmaniu okolností, ktoré viedli k jeho obvineniu z extrémizmu v rakúskych médiách. Informovala o tom tlačová agentúra APA v…

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

Atény 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jon Borg)   Od novembra bol vydaný európsky zatýkací rozkaz na medzinárodne hľadanú informátorku maltskej novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej, zavraždenej vlani v októbri. Hľadaná ruská občianka Marija Jefimovová sa v utorok vzdala gréckej polícii obávajúc sa o svoj život. Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie…

Hrnko: Drucker je schopný manažér, je to dobrý výber

Bratislava 20. marca (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Ak sa dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a prezident SR Andrej Kiska skutočne dohodli, že novým ministrom vnútra bude Tomáš Drucker, je to veľmi pozitívne. Pre TASR to uviedol podpredseda SNS a šéf Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko (SNS). "Tomáš…

Slobodomurári sa otvárajú verejnosti. BBC získala prístup do záhadnej Veľkej lóže Škótska

Edinburg 20. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Utajený charakter slobodomurárov už po stáročia fascinuje. Veľká lóža Škótska sa rozhodla poodhaliť zákulisie tajného bratstva a vysvetliť ale aj zbanalizovať tvrdením, že slobodomurári "nie sú tak záludní alebo démonickí, ako sa o nich často tvrdí", píšu noviny Mirror. Cirkev však má voči tomuto…

Varovný štrajk ochromil nielen MHD, hlavne v Porúrí nepracovali tisícky

Kolín nad Rýnom 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Marcel Kusch)   Do varovných štrajkov verejných zamestnancov v Nemecku sa v utorok zapojilo viac ako 26.000 ľudí. Odborári protestnou akciou výrazne ochromili časti verejných služieb v Severnom Porýní-Vestfálsku, a to hlavne v Porúrí. V mestách ako Essen, Dortmund, Bochum alebo Duisburg nepremávali ani…

Juncker vyzval Putina na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe

Brusel 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Na spoluprácu na obnove bezpečnosti v Európe vyzval v liste adresovanom staronovému ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Ako vyplýva z oficiálnych utorkových informácií unijných zdrojov v Bruseli, Juncker v písomnosti zdôraznil, že pozitívne vzťahy medzi Európskou úniou a Ruskou…

Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval Putinovi k volebnému víťazstvu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)   Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k zvoleniu na ďalšie šesťročné funkčné obdobie v najvyššom štátnom úrade. Informovala o tom v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na severokórejskú štátnu tlačovú agentúru KCNA. "Kim Čong-un tlmočil svoje srdečné gratulácie ruskému…

Blaha po rozhodnutí Kisku nevymenovať vládu Pellegriniho: Zachráňme republiku pred pučistami z Prezidentského paláca!

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Poslanec SMERu Ľuboš Blaha sa tvrdo pustil do prezidenta Kisku po tom, čo odmietol vymenovať novú vládu Petra Pellegriniho. Podľa Blahu na to prezident nemá právo a svojim rozhodnutím úmyselne porušil Ústavu Slovenskej republiky. Taktiež popiera vôľu väčšiny a parlamentnú demokraciu, keď si…

TopSpeed

Test jazdenky: Honda Accord 8g (2008 - 2015)

2

Hľadáte klasický sedan, alebo priestrannejšie kombi strednej triedy a nepotrpíte si vyslovené na dynamickú stránku auta? Hľadáte spoľahlivosť, kvalitu, vyššie výbavy a agresívnejší vzhľad? Možno by ste mali svoj zoznam rozšíriť o jedného z japonských zástupcov. Môže to byť aj Honda Accord 8g, ktorú nám do testu zapožičala spoločnosť AAA AUTO. 

Modernizovaný Ford Mustang má až 450 koní a špeci tlmiče

9

Kultový a legendárny „pony car“ Ford Mustang prichádza v modernizovanej podobe aj do Európy. Fastback aj kabrio dostanú športovejší vzhľad. Neostane len pri ňom. Ford vylepšil zavesenie kolies unikátnou technológiou, motory a tiež asistenčné systémy vodiča. Faceliftovaný zástupca pravoverných športových áut je v predaji už aj na Slovensku. 

VW Arteon kombi naozaj príde. Bude aj 6-valec?

10

VW Arteon má asi najkrajší dizajn súčasných Volkswagenov, aspoň z môjho pohľadu. No myslím, že mu chýbajú dve veci. Motor, ktorý má viac ako 4 valce a karoséria kombi, ktorú v Európe stále obľubuje dosť motoristov. VW Arteon kombi skutočne príde, Shooting Brake by mali dokonca predstaviť už koncom tohto roka. A čo tak ešte VR6?

Bude elektrický VW I.D. R najrýchlejšie EV na Pikes Peak?

2

Volkswagen to myslí s ofenzívou elektromobilov vážne. Keďže ideálne laboratórium na vyskúšanie extrémov je motoršport, tak tam práve mieria. Nebude to však Formula E, ani Electric GT, Nemci si vybrali tie rovno tie najslávnejšie preteky do vrchu, Pikes Peak. Elektrický špeciál  VW I.D. R pripravujú a na štart sa postavia už tento…

Vitara - skvelý pomocník k rodinnému domu

23

S príchodom Gitary, ako nové Suzuki Vitara familiárne voláme, sa mi otvorili celkom nové možnosti. Ani jedno z áut, ktoré mám k dispozícii nedokáže to, čo Gitara. Iste nemusím vysvetľovať, že rodinný dom nie sú len radosti, ale aj starosti a nové problémy. Zrazu každý týždeň treba previezť niečo neštandardne ťažšie,…

Qashqai doslova zostrelil malý nákladiak z cesty. Vážna dopravná nehoda

21

Áno, vážna dopravná nehoda, ktorá sa obišla bez život ohrozujúcich zranení. Pri pohľade na diaľničnú zrážku je to ako zázrakom. Ako sa z nepríjemného pohľadu poučiť? Už aj malá nepozornosť dokáže zapríčiniť potenciálne tragickú nehodu. Prečo to vodič Nissanu Qashqai namieril rovno do “kufra“ nákladiaku, je nepochopiteľné. Po predbiehganí na diaľnici…

KAMzaKRÁSOU

Pľúcnik lekársky: To je pomoc nielen pre tvoje pľúca!

0

Pľúcnik lekársky je tým pravým pomocníkom v starostlivosti  o dýchacie cesty, tak ako jeho názov napovedá. Táto liečivá bylinka toho totiž dokáže ešte oveľa viac. Pôsobí protizápalovo a blahodarne vplýva aj na trávenie, štítnu žľazu či pokožku. Rastlina je zaujímavá aj svojím vzhľadom. Jej pekné kvety totiž postupne menia svoju farbu z ružovej na fialovú…

Poznáš kontaktné rodičovstvo? Priblíž sa k svojmu dieťatku!

0

Termín kontaktné rodičovstvo nemá nijaký pevne určený súbor pravidiel, je to skôr prístup k výchove detí už od najmenších novorodeniatok. Predpokladom je mať otvorené srdce a myseľ pre individuálne potreby detí. A tiež sa nebáť počúvať svoju rodičovskú intuíciu a nestrácať záujem spoznávať svoje vlastné dieťa a čítať jeho signály.

Máš problémy s prehĺtaním? Dávaj pozor, môže to byť naozaj vážne!

0

Máte problémy s prehĺtaním? Ťažko sa vám prehĺta, bolí vás, keď jete a často sa pritom rozkašlete? Spozornite, môže ísť o vážny problém. Príčiny, prečo máte problém sa normálne najesť či dokonca prehltnúť vlastné sliny, sú rôzne. Našťastie, väčšinou nesúvisia s vážnym ochorením. Napriek tomu neliečená dysfágia môže viesť k…

Video Jarný trenčkot ako základ šatníka: Inšpiruj sa aj ty!

0

Jarný trenčkot býva neodmysliteľnou súčasťou šatníka mnohých žien. Tento neutrálny kúsok pristane tak mladým dievčatám ako aj starším dámam, tak štíhlym ženám ako aj tým s pár kilami navyše. Máme pred sebou obdobie, kedy čaká jarný trenčkot jeho päť minút slávy. Pozri sa, ako ho nosiť a vyzerať neodolateľne!

Tampóny a syndróm toxického šoku: Aká je skutočná pravda?

0

Každá žena sa už určite stretla s pojmom syndróm toxického šoku. Spája sa predovšetkým s používaním menštruačných tampónov. Ale úprimne – skutočne ide o hrozbu pre ženy, ktoré tampóny používajú alebo netreba robiť paniku? Čítaj a dozvieš sa, aká je pravda!

Vyhrajte 4x novú vôňu Christina Aguilera Definition (v hodnote 20 €)

0

Majster pafumér Guillaume Flavigny zo spoločnosti Givaudan vytvoril v spolupráci s Christinou výraznú a sofistikovanú vôňu, vyjadrenú prostredníctvom dynamických kontrastov. Christina Aguilera Definition zachytáva unikátnu kombináciu žiarivého ovocia, ženských kvetín a zmyselného pižma – pozostáva z dokonalej rovnováhy jemných a výrazných tónov.  

TopDesať

Ako vyzerá koniec sveta? Je krajší, ako by sa mohlo zdať

0

"Po mnohých rokoch snívania som sa konečne dostal až na koniec sveta - do Patagónie," hovorí rumunský fotograf Doru Oprisan. A ako ten koniec sveta vlastne vyzerá? "Čo ma najviac prekvapilo, bola hojnosť intenzívnych farieb. Ani neviem, ako by som mohol opísať spôsob, ako sa celá obloha ráno rozsvietila do žiarivých farieb v…

Deti a zvieratá zachytené na týchto dokonalých fotografiách

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho ľudí považuje svojich domácich miláčikov za členov rodiny. Podľa štúdie, ktorú urobila univerzita v Cambridgi, deti majú tendenciu hľadať podporu u svojich domácich miláčikov. Vieš si predstaviť túto zaujímavú kombináciu? Ak nie tak nevadí, dnes ti totiž ukážeme fotografie na ktorých sú zachytené práve…

10 dôkazov, že váha nie je meradlom sexepílu

0

Väčšina z nás sa v súvislosti so svojou postavou zauíma iba o váhu. No v skutočnosti váha nie je tým najlepším meradlom progresu... Tieto premeny ti to dokážu. Ak sa naozaj staráš o svoje telo, potom by si sa rozhodne nemal riadiť iba váhou. Je všeobecne známe, že 1 kilogram tuku má…

Pracovná plocha na počítači: Geniálne nápady na tapety

0

Každý deň presedíme hodiny pri počítačoch, tak prečo by sme naše oči nemohli pobaviť ešte pred tým, čo ich unavíme? Na to dokonale poslúži pracovná plocha s ktorou sa dá naozaj kreatívne pracovať. Boredpanda zozbierala tieto fotografie pracovných plôch. Niektoré sú kreatívne, iné zasa geniálne a vtipné, ktoré mali naštvať…

Najbohatší ľudia - toto je nový rebríček miliardárov!

0

Pri slovnom spojení "najbohatší ľudia na planéte" sa zrejme väčšine z nás vyjaví jedno meno, ktoré sa v tomto rebríčku pravidelne objavuje na popredných miestach. No podľa časopisu Forbes nastali mierne zmeny v poradí. 10. Larry Ellison - 58,5 miliardy $ [caption id="attachment_24450" align="aligncenter" width="1000"]

Absurdné vynálezy: Niektoré z nich používame dodnes

0

Je úžasné vidieť, ako sa ľudia už v minulosti snažili vymýšľať novinky, ktoré mali pomôcť k bezpečnosti, prípadne iba ku komfortu. Niektoré tieto novinky sú však poriadne absurdné vynálezy. Zopár z nich sa zachovalo až do dnes, no trocha v upravenej podobe. Raz však Albert Einstein povedal: "Ak na prvý…