• Predčasné alebo riadne voľby?

  Publikované 07.03. 2018 o 06:47 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Vládna koalícia je opozíciou vystavená takému tlaku (pravdy, polopravdy aj lži), že bez vašej podpory ho neustojí…
  Vašou povinnosťou a spoločným záujmom je dbať o pokojnú rekonštrukciu vládneho kabinetu cez vnútorné čistky SMERU, MOSTA a SNS…
  Tvrdenie Kaliňáka, že vo vláde je LEN ON garantom objektívneho vyšetrenia dvojnásobnej vraždy, je LOŽ! Jedného podobného už Slovensko malo.
  Ako hlavu ministerstva vnútra vidím osobu Mareka Maďariča. Tento, dnes už len poslanec Smeru, presne vie, čo treba.
  Poznámka: Kauzu koncesionárske poplatky (Maďarič verzus Danko) dajte bokom a odložte. Maďarič ako minister vnútra na ne nebude mať žiadny vplyv. Presun Maďariča z kultúry do vnútra znamená, že kauza koncesionárske poplatky prestala existovať. K tejto kauze zaujmem stanovisko nižšie v článku.
  Tento krok a možnosť môže byť otvoreným testom úprimnosti, dobrej vôle a dôveryhodnosti strany SMER v priamom prenose.
  Vládna koalícia musí vykonať sebareflexiu. Kresťania tomu vravia spytovanie svedomia. Vládna koalícia musí dovládnuť do riadnych parlamentných volieb 2020! Za trest ale aj v záujme Slovenska! A za chodu vecí a času robiť pokánie a skutky.

  Slovensko nie je pripravené na predčasné ale ani riadne parlamentné voľby.
  Nepripravili ste si ho! Máte poslednú šancu na nápravu vecí verejných…
  Výsledky oboch volebných variantov budú pre Slovensko neoliberálnou katastrofou.
  Slovensko sa tak „otvorí“, že ho ten prievan Sorosovej „otvorenej liberálnej spoločnosti“ zmetie z povrchu územia Slovenska ako slobodného, demokratického suverénneho a zvrchovaného štátu.
  Vládu nad Slovenskom si rozdelí liberálna opozícia s mimovládnym sektorom.
  Nastane totálny neoliberálny chaos.
  Nastúpi vláda neoliberálneho fašizmu.
  A zistíte, čo je neoliberalizmus.
  Pekne pozdravujem. 🙂
  Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan


  Sebareflexiu „občianskej spoločnosti“ ruka v ruke s pokáním a skutkami vidím v zmene vášho postoja k pojmu občan a sústavnej kontrole moci a vládnutia vládnej koalície a okamžitých reakciách…
  Do mimovládnych „neziskoviek“ vstupovať nemusíte. Zmeňte ale charakter, obsah a cieľ verejných protestov.
  Odmietnite majdanizáciu Slovenska. Zhromažďujte sa v pokoji, majte vždy jasno v tom, čo deklarujete a požadujete.
  Vládna koalícia, ktorá v dôsledku udalostí ostatných dní  stratila kredit dôveryhodnosti, je preto povinná podriadiť sa vôli spoločnosti a požiadavkám „ulice“ (ústava-neústava), ktorú svojimi skutkami sklamala…
  Tejto vôli sa musí podriadiť aj prezident!
  Nenechajte sa strašiť ústavou!
  Vaše základné ľudské práva sú práva sú nad ňou!
  Ak je zlá, treba ju za daného ústavného stavu otvoriť!
  Ale to musíte chcieť vy!
  Pokračujte v demokratizácii spoločnosti požiadavkami na zmeny legislatívy vo veciach
  a/ postavenie politických strán, ich financovanie a kontrola,
  b/ volebný zákon,
  c/ petičné právo a referendum,
  d/ rekonštrukcia rezortu spravodlivosti a vnútra (prokuratúra, policajný zbor  jeho zložky, súdy).,
  e/ zásadná zmena zákona o mimovládnych „neziskovkách“
  (kontrola účelu finančných tokov, ich vytriedenie a selekciu na reálne spoločensky prospešné a tie ostatné protislovenské, lebo s ich financovaním sa dejú strašné veci, vládne protekcionizmus, korupcia, otvorená, na písme (!) diskriminácia tých, ktoré nesúhlasia s ratifikáciou Istanbulského dohovoru a s neoliberalistickou „stratégiou“ ľudských práv a akčným plánom pre ochranu a podporu dúhy (!) pridané dostávajú feministky! Mimovládky, dlhé už roky poskytujú reálnu ochranu všetkým, čo pomoc potrebujú, sú zo zoznamu dotovaných, aj ako údajne neodborne vedené, vytláčané…).

  Vyššie zmienené zákony treba prerokovať a prijať do riadnych parlamentných volieb 2020, sú v rôznom štátu spracovania. Po parlamentných voľbách pokračovať oddelením politických strán a mimovládneho sektora od štátu a zrovnoprávniť mimovládny sektor a politické strany pod jeden spoločný zákon.
  Aby bolo jasno, vidí sa mi to také slovenské, nie americké ani európske, ani sorosovské,  tobôž ruské…
  Občania sa slobodne a demokraticky rozhodnú, kam odvedú dve percentá zo svojich daní v obci, meste, okrese, kraji a na štáte…(ten zákon je dobrý a správny).
  A bude po korupcii. Však sa ony samé „ukontrolujú“ a ušetrí sa byrokratický, parlamentný a vládny aparát (a protikorupčné kamuflované hovno komisie a výbory).
  Urobte si poriadky s „ombudsmankou“. Porušuje Ústavu a zákon o verejnom ochrancovi práv!
  Prinúťte, dotlačte už konečne OČTK (prokuratúra, polícia, súdy) aby konečne začali poctivo a naplno pracovať tak, ako im ukladá Ústava SR, zákony Slovenska a ich služobná prísaha!
  Poznámka: A nebudeme sa musieť „žrať“ ani pre Istanbulský dohovor! Alebo ním mávajte nad hlavou! Alebo medzinárodným dohovorom o boji proti korupcii!
  Slobodných občanov nemá v tejto veci kto a čo kontrolovať… (svoje základné ľudské právo na súkromie si nenechate prelomiť ani v tomto!)
  Prostriedky dnes takto mrhané na nekalé účely pôjdu pod prísnou a transparentnou kontrolou do školstva a vedy, zdravotníctva a sociálnych vecí…
  Uvedené platí aj pre kultúru a umenie (ak budete chcieť podporiť folklórny súbor, divadlo alebo šport, turistiku alebo cyklotrasu, bude vám to umožnené, a vy si tie financie, lebo pôjdu z vašich účtov, odkontrolujete sami. Vo svojom osobnom záujme.).
  Máte dôvod aj na odbúranie aj tohto druhu vašich stresorov…
  Odpadnú vám z rozvrhu hodinky hnevu.
  Televíziu a rozhlas si urobte svoju, nie „verejnoprávnu“ (propagandistická lož!).
  Nedovoľte už konečne tým polovzdelancom vo vašich nedeľných hodinkách hnevu tárať v O päť minút 12, V politike, Sobotných dialógoch a Z prvej ruky, plus v Havranových večeriach (ich kuchár už mal byť na úrade práce!) vo vašom mene, a za vás…
  Už ste mali dávno vymeniť aj pánov Strižinca, Dolinského a im podobných a nekompetentných, neprofesionálov, slabochov a tárajov, čo si zamieňajú rolu redaktorov a moderátorov s vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami OČTK… (majú vo veci hokej, berú a suplujú prácu iných) a svoju vlastnú redaktorskú robotu nezvládajú…
  A my sa na to môžeme len dívať a sledovať tú mentálnu biedu v možnosti len spoza skla obrazoviek len zvonka!
  Toto nám servírujú v čase rodinného pokoja v nedeľu na obed ako prílohu!
  RTVS (spravodajstvo a publicistika SVT 1,2) nepozná, nechce poznať pojem priama a bezprostredná, aktívna a živá interaktivita (ČT24 ju pozná)!
  RTVS JE VAŠA! STE JEJ SPO-LU-MA-JI-TEĽ-MI! Platíte si aj za TA3!
  Nepoznajú nikoho len Porubänovú, Vašečku, Horského, Klusa a kadejakých instantných politológov, analytikov, sociológov, čo vydá len tá úžasná prostitútka Bratislava? Aj dnes, u Bielika zasa len Krajniak, je v TA3 akreditovaný hovorca opozície? A čo tam stále hľadá fosília smerácky Číž?
  Ak vám RTVS denne umýva hlavy seba reklamou, aká je najobjektívnejšia, vedzte, že je reálne jedinou a preto „najlepšou“ verejnoprávnou televíziou na Slovensku a to, čo tvrdí, je len jej (!) subjektívna a relatívna pravda. Ale nie je to pravda v zahraničnom rozmere mimo Slovensko!
  Pred spaním si opakujte ako mantru FIRST SLOVENSKO! Nemôžete? Lebo máte osobné „minderwerkenkomplexen“ zo svojej malosti, ktorá vám je denne tlačená ako kaleráby do vašich už takmer rozmlátených hláv..?
  Pracujte na poľudštení našej krajiny a jej oslobodení od „voľnej“ trhovej ekonomiky a „voľného“ obchodu bez eurofondov a štátnych dotácií… (diabolské korupčné prostredie!) Nemávajte spokojne nad hlavami automobilkami!
  Viac vám o tom budú vedieť anti globalistickí ekonómovia. K tomu len toľko – voľný obchod nerovná sa slobodný obchod! Kto ma čítava, vie, on čom aj tu „točím“…
  Zásada: Myslieť globálne, konať lokálne (chudobný stred a východ Slovenska) bez bratislavocentrizmu! Bratislava a jej kaviareň diktuje ostatnému Slovensku jej normy a jej (!) hodnotový systém, čo si má zvyšné pre ňu „podradné ne-árijské“ Slovensko myslieť, a ako sa má správať!!! Cez RTVS (Markíza, JOJ a ostatné sú súkromné televízie)! Manipulujú vás! Prevychovávajú! Sú to sociálni inžinieri!
  Pracujte na vyčistení Slovenska od oligarchokracie a partokracie. Hrá sa na demokratickú.
  Obchodné a politické záujmy jednotlivcov a mafiánskych skupín nesmú byť nadradené ľudským právam! Prezident Kiska to povedal opačne!

  Odmietnite delenie politických strán na systémové a antisystémové (nálepky: populizmus, extrémizmus).
  Máte na stole fakt (výsledky volieb) že všade v Európe sú takzvané štandardné strany v rozklade a úpadku, a nemajú už čo spoločnosti a občanom ponúknuť, vyčerpali sa.
  Vyjdite aj vy z toho matrixu globálneho euro a transatlantického postupne globálne „štandardizovaného“ a legislatívou zavádzaného systému von, na svetlo, slnko, vzduch a slobodu! Tá „sloboda“ do ktorej vás zaliečavo tlačia, je LOŽ a otroctvo!
  V prostredí takzvaných štandardných a mimo ich biologických hodín sa už ako zombie držia zubami a nehtami pri moci, a sú spravidla zvonka napádané a zvnútra rozožierané korupciou (oligarchokracia a mafia) a tým neslobodné a nesvojprávne! Stávajú sa samé otrokmi systému, ktorý vytvárajú a vy ich každé štyri roky kol-dokola voľbou väčšieho alebo menšieho zla, ktoré napokon vysvitne, že je ešte väčšie, než ste verili a dúfali, podporujete a legitimizujete až do nemoty a hraničného toho, čo pred týždňom postihlo Slovensko, ktoré sa ocitlo v stave bezvedomia až kómy a vyžaduje intenzívnu zdravotnícku starostlivosť! Nachádza sa na ARO. A tie bezcharakterné špiny, s falošným svedomím, špiny, chcú mu dať a nám, ranu z milosti!
  Spamätajte sa, pokým ešte máte zlomok ostávajúceho času:
  Neprajem si majdanizáciu Slovenska.
  Neprajem si predčasné voľby.
  Koalícia musí dovládnuť.
  Predtým si urobiť „čistky“ doma, v jej troch stranách…
  Parlamentná budova páchne hnilobou.
  Inak pôjde Slovensko do nútenej správy (Kiska) až do predčasných volieb.
  Slovensko nie je pripravené nielen na predčasné ale už ani na riadne voľby.
  Predčasné voľby prinesú pre Slovensko katastrofálny výsledok.

  To, čo na vás chŕli opozícia s jej príslušenstvom z úst jej lídrov (Nicholsonová a pod.) sú kecy. Organizované umelecky a farizejsky spracované kecy. Pravdy, polopravdy a lži. Tie kecy pôsobia na každého inak. Na mňa tiež a to tak, že vo veci „urazení, ukrivdení novinári“ vyhlasujem: Novinárska obec nemá právo požadovať od nikoho ospravedlnenie sa všetkým novinárom. To je vrecizmus. Aj novinári sú rôzni. A opozícia sa účelovo stavia na stranu novinárov. Bodka. Víťazia najlepšie umelecké rečnícke prejavy.
  Nepripusťte predčasné voľby. Lebo tí, čo vám dnes rečnia, vás po nich zožerú…
  A budete to trpko ľutovať. Potom sami seba. Slovensko zastane, ztuhne na dva roky. Lebo nová vláda! Po nich sa po dvoch rokoch prebudí bohvie, kde!
  Príbal s predčasnými voľbami – nezamestnateľní a spolu s Rómami neintegrovateľní utečenci na sociálnych dávkach z našich daní…
  A ekonomický krach.

  Člováci a človečice, buďte už konečne plne a aktívne svojprávni/e! Vždy a všade platilo a platí, že všetko je v rukách a na vôli občana. Ste ľudské osoby a subjekty reálnych, nie pseudo ľudských práv. Toto neplatí pre anonymných kanálových potkanov, sú pre otvorenú, demokratickú a transparentnú spoločnosť škodná!
  Anonymita v akomkoľvek verejnom priestore je anti demokratický prvok. Môže kryť aj zločin. Výnimkou sú voľby (ústava). Zatiaľ. Môžu ale Slovensko viesť do jeho vlastnej záhuby.
  Pripravujte si Slovensko na prechod od horizontálnej k vertikálnej demokracii „zdola“ založenej na vládnutí (služba) intelektuálnej a duchovnej aristokracie s nepriestrelným osobným ľudským a občianskym étosom.
  Tí ľudia sú „šedé myši“ a pohybujú sa medzi vami.
  Majte takú vládu, akú si pripravíte, zostavíte a zaslúžite.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Šampionát šprintov štartuje v apríli

  0

  15-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu v sezóne 2019 prinesie päť kôl. Súperi si zmerajú sily v troch základných kategóriách Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. Šampionát šprintov odštartuje spojeným majstrákom na pôde našich južných susedov 7. apríla na letisku…

  Pozor, jazda vo vyhradenom jazdnom pruhu s príplatkom

  2

  Slovo robí chlapa – platí aj o policajtoch.  S prichádzajúcim údajným kolapsom dopravy v bratislavskom Ružinove v súvislosti s prebudovaním kruhovej križovatky Prievoz sa strhla veľká informačná kampaň. Mesto sa snažilo hasiť vznikajúci dopravný požiar ponúkanými dopravnými riešeniami a motoristi sa začali rozhodovať, či auto, motorku alebo bicykel. Pár dní pred uzávierkou polícia…

  Šoférovanie bez dokladov? Vo svete už realita

  16

  Šoférovanie bez dokladov? Pred rokmi absolútny nonsens. Dnes, v elektronickej dobe, sa to pomaly stáva realitou. Niektoré európske krajiny nad tým uvažujú, a dokonca majú pripravené aj právne normy. A nemusíme pritom chodiť ani veľmi ďaleko. Stačí sa pozrieť do susedného Poľska, kde majú pred nami poriadny náskok. 

  Roland Gumpert Nathalie je superšport na metanol

  2

  Nemecká značka predstavila model, ktorý by mohol byť budúcnosťou elektrického pohonu. Roland Gumpert Nathalie je elektrický superšport na metanol. Predstavitelia značky tvrdia, že vďaka metanolu bude mať auto v eco-režime dojazd až 1200 km. Zatiaľ to znie poriadne bláznivo, no poďme pekne po rade.

  Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R

  9

  Dnes tu máme ďalšie video z drag race, alebo po slovensky šprintu áut, ktoré sú si vcelku rovnakými súpermi. Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R je zaujímavým počinom, v ktorom si zmerajú sily skutočne rovnocenné autá, teda až na poháňanú nápravu. Ale nebudem predbiehať, treba si pozrieť video.

  FCA diesel v autách ešte asi ponúknu. Menia plány

  0

  Zastavenie produkcie naftových motorov v dohľadnej dobe? Automobilky sa pred časom nechali počuť, že práve to je ich stratégia, dalo by sa povedať, že rovno prioritná úloha. Jednou z nich boli aj FCA – Fiat Chrysler Automobiles. Tí chceli úplne zastaviť výrobu naftových motorov v osobných autách do r. 2022. No…

  KAMzaKRÁSOU

  Výber správnych plienok pre bábätko je dôležitý! Aké by mali mať vlastnosti?

  0

  Starostlivosť o malé bábätko býva neraz skutočne náročná. Určite sa však zhodneme na tom, že každá mamička chce pre svoje dieťa v každej situácii jednoducho to najlepšie. A to platí aj pri výbere plienok. Je predsa dôležité, aby drobcovi perfektne sedeli, prinášali mu pocit pohodlia a boli tiež šetrné k…

  Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

  1

  Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha skutočne ďaleko do minulosti. Už pre 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli…

  Ako rýchlo znížiť horúčku? Skús overené triky lepšie ako tabletky!

  2

  Horúčka je akousi reakciou organizmu na infekciu alebo zápal, ktorý sa nachádza v organizme. Avšak, je veľmi dôležité odhadnúť vážnosť situácie, a teda aj vážnosť horúčky. V niektorých prípadoch je potrebné vyhľadať skôr odbornú pomoc a neskúšať žiadne domáce triky. Ak predsalen ste za domácu liečbu, tak máme pre vás overené triky našich starých…

  Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

  1

  Najznámejšími poruchami stravovania sa sú bezpochýb anorexia a bulímia, pri ktorých pacienti buď nejedia vôbec, alebo skonzumovanú stravu vyvrátia v snahe nepribrať z nej ani deko. Nie sú však jedinými poruchami príjmu potravy, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka, ak sa podcenia. Ortorexia je porucha, ktorá by sa inak dala opísať…

  Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov

  5

  Tešili ste sa z krásnych orchideí, ale uhynuli? Netrápte sa. Poradíme, ako sa o ne správne starať. Medzi prvými si zodpovieme otázku - Ako presádzať orchidey?

  Zachovaj chladnú hlavu: Povieme ti, čo nerobiť po diagnostikovaní rakoviny!

  2

  Podceňovať význam a dôležitosť zdravého stravovania môže byť pri liečbe rakoviny veľmi veľkou chybou. Dbať o správnu životosprávu by sme mali v každom prípade, no ak sme chorí, mali by sme si dať na tom skutočne záležať. Práve zmena v stravovaní môže predstavovať pri liečbe rakoviny nemalú pomoc. Z jedálnička…

  TopDesať

  Fotografie, ktoré priam neuveriteľne uchopili čas

  0

  Čas plynie naozaj rýchlo. Vyzerá to, že stredná škola bola práve včera, a potom si zrazu uvedomíš, že už nie si ani na vysokej škole. Zrazu prešlo 10, 20 alebo dokonca 30 rokov od tvojej stužkovej - tak dlho, že sa potrebuješ pozrieť na fotografie, aby si si na to spomenul.…

  Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

  0

  Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov. Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného…

  Čo je (ne)bezpečná vzdialenosť? Prečo sa ňou zaoberať?

  0

  Koncom desaťročia bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti v SR 4. najčastejšou príčnou dopravných nehôd. Aká je teda bezpečná vzdialenosť a ako ju "odmerať"? V porovnaní so západnými susedmi, kde je výchova a vzdelávanie vodičov na diametrálne inej úrovni je to ohromne veľa. Prečo sa tento problém dostal tak vysoko? Lebo do prijatia novely zákona…

  Národný park Göreme: Magická perla Turecka zapísaná v zozname UNESCO

  0

  Turecko je v očiach Slovákov predovšetkým obľúbenou letnou destináciou. More je teplé, počasie stále slnečné a služby sú vo väčšine hotelov na vysokej úrovni. Turecko je však oveľa viac, ako len dovolenková destinácia. So svojou rozlohou 783 356 kilometrov štvorcových má rozhodne čo ponúknuť. Medzi inými aj Národný park Göreme a skalné pamiatky v…

  Tieto fotografie ti ukážu, že svet je plný rozdielov

  0

  Náš krásny svet je plný rozdielov, či sa nám to páči, alebo nie. Množstvo vecí je už na prvý pohľad rozdielnych. Preto je užitočné pozrieť sa triezvo na veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Svet je plný prekvapení a patria k nemu aj takéto zvláštnosti a dokonca aj anomálie, ktoré ti…

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…