Kto volí Šimečku, volí ideologickú totalitu

   Toto politické embryo, ktoré momentálne šéfuje skupinke aktivistov z povolania, čo sa nazývajú „strana“ Progresívne Slovensko, nezaprie svojich predkov. Politický klan Šimečkovcov najlepšie charakterizuje výraz „oportunisti“. Ľudovo sa tomu u nás hovorí „Kam vietor, tam plášť“. Dedo, Šimečka I., bol v rodnom Brne vyhláseným nadšencom stalinských metód. Bol k nám preto na Slovensko vyslaný ako ideologický „výsadkár“. Jeho vnuk, Šimečka III., je zasa bruselský „výsadkár“. Tam si ako oduševnený komsomolec bruselskej kliky svojimi výzvami, aby sa všetky krajiny EÚ vzdali svojej štátnosti (?!), vyslúžil post podpredsedu Euro-parlamentu a plat 22 000 eur mesačne! A on si chce oboje zaslúžiť. Aj za cenu nehoráznych lží. Medzi ne patrí heslo v ich predvolebnom televíznom klipe „Slovensko je naše“. Ak sa nebodaj Slovensko stane „ich“, už nebude slobodnou, nezávislou, suverénnou krajinou. Bude EÚ-provinciou pod diktatúrou občanmi EÚ nevolených figúrok, ako je Pfizer-korupčníčka Lajnová.

 

Koniec suverénneho Slovenska

   Šimečka III. sa vzorne potatil. A jeho tatko bol zasa vzorným dedičom jeho deda. A bol to Šimečka II., kto vyhlásil: „Slovensko je čierna diera, v ktorej nenávratne miznú všetky rozumné myšlienky, jej gravitácii neunikne žiaden pokus o slobodné bytie a skončíme všetci v slovenskom jazyku, ktorý je fialový, drevený a napuchnutý ako jazyk obesenca.“ Myslíte si vážne, že Šimečka III. chce šéfovať nejakej „čiernej diere“? To ani omylom. On nám tu vnucuje svoje verziu „budúcnosti“, v ktorej Slovensko odovzdá svoju suverenitu do rúk nikým nekontrolovaných bruselských papalášov. Veď sám medzi nich patrí. A túži sa, ako každý komsomolec, svojim patrónom zavďačiť. Z čoho by predsa bral peniaze na tie neskutočne umelo nafúknuté „prieskumy“ voličských preferencií?

 

Bezškrupulózny Šimečkov tatko

   Od čias prekabátenia stalinistického zakladateľa tohto politického klanu majú Šimečkovci plné ústa demokracie, ľudských a občianskych práv… Áno, iste, frázuje sa to skvelo a vytrvalo. Ale aká je prax?

   Môžeme si to dokladovať na Šimečkovi II.. Dedo Šimečka ho svojím oportunizmom dotiahol do disentu. Tým pádom aj do vedenia VPN (tam sa dedo Šimečka so svojou minulosťou už radšej neukazoval). A tam sa ukázalo, že Šimečkovi II. je zaťažko aj napĺňať vzletné slová. Ako sa Budaj oprávnene sťažoval, v okamihu kedy bolo treba zísť z tribún a robiť každodennú politickú prácu Šimečka II. zdupkal. Mal totiž už na sebe zavesených dvoch „tútorov“, ktorí potrebovali využiť  jeho bezradnosť po skorej smrti jeho otca, ktorý bol pre Martina dominantou. Tak priskočili Štrasser so Zajacom, veď obaja sa zaplietli s minulým komunistickým režimom, tak potrebovali mladého Šimečku, ako živý štít ich prekabátenia – ako predtým kádrovali iných z komunistických pozícií, tentoraz to robili ako znovuzrodení inštruktori demokracie?! Potrebovali ho mať ako štít bezúhonnosti pred sebou a on, neznalý miestnej literárnej scény, bol aspoň zo začiatku týmito ostrieľanými vlkmi ľahko manipulovateľný. Prakticky si ho adoptovali. Nikdy nebol skutočným literátom, čo nezmenila ani zmanipulovaná medzinárodná cena so záhadným pozadím v USA, kde mu krátko po Novembri 1989 kamaráti pomohli k odmene 10 000 dolárov a okružnej literárnej ceste po Spojených štátoch, kde sa (ako sa mi sám zveril) zúfalo nudil. Len si to predstavte: disident Šimečka II. má za osobného poradcu-dobrodincu Štrassera?! Toho Štrassera, ktorý verne slúžil komunistickému režimu oslavnými textami, aj básňami, až si za to vyslúžil prezývku Častuškár. Tento profesionálny komunistický vriťolezec (viď výber „Nám s úsmevom sa kráča… The best of KSS & KSČ“, kde mu patrí čelná pozícia medzi autormi komunistických „častušiek“) dvakrát podpísal Antichartu! Bol aktívnym členom strany, ktorá PEN zakázala! A práve on so Zajacom dosadili Šimečka II. za predsedu toho PEN centra, ktorého zákaz roky ten istý Štrasser svojimi straníckymi známkami a oslavami komunistickej strany potvrdzoval! Môže byť väčšia absurdita? No, samozrejme, že môže. Z londýnskej centrály automaticky verili, že disident Šimečka II., ktorému PEN roky pomáhala, bude teraz pomáhať svojim iným kolegom. Ale to sa mýlili. To sa Martinkovi naozaj nechcelo. A tak ušiel z VPN a potom ušiel aj z PEN, ale hlavne od povinností pomáhať iným. On chcel pomôcť hlavne sebe!

   Šimečka II. mal pred očami vzor v Fedorovi Gálovi, ktorý sa z bohvieakých zdrojov v nejasnom financovaní VPN chystal založiť prognostický ústav. Šimečka II. si založil hneď začerstva už v roku 1990 (?!) vydavateľstvo Archa. Ustanovil sa tu za šéfredaktora, ale neveľmi úspešného. Archa sa s takýmto „kapitánom“ po pár rokoch potopila.

   Tak preskočil do týždenníka Domino fórum, opäť v úlohe šéfredaktora a aj to skončilo krachom.

   Tak v roku 1999 preskočil, ako inak, za šéfredaktora SME. Tento pôvodne rešpektovaný denník prerobil (stále aj vďaka radám svojich „tútorov“) na ideologický plátok, kde sa slovo „mienkotvorný“ myslelo vážne a teda úlohou redaktorov bolo „pretvoriť“ mienku čitateľov podľa najnovšej ideologickej šablóny. Na jeho účinkovanie na tak vysokom poste spomína Róbert Kotian v E-politika.eu dňa11. 1. 2007 v glose „Pod lampou býva nielen tma“:  „… najprv reagoval Juraj Hrabko textom Televízna politika… Na druhý deň reagoval na dianie v STV a na Jura Hrabka šéfredaktor Milan Šimečka textom Prečo odišli Dyttert a Oravcová (adorácia oboch novinárov bola zjavná – na porade som Šimečkovi povedal, že text, aký vyžadoval od oddelenia komentátorov, si musí napísať sám, lebo my ostatní – Leško, Hrabko, Tóth a ja – sme to videli inak)… Že to bol začiatok môjho konca v smečku, je už iná kapitola.“ Kotianov kolega Juraj Hrabko odišiel zo SME na protest proti Šimečkovým praktikám radšej dobrovoľne. Je to šokujúce, ale syn disidenta a sám disident pri prvej príležitosti podriadil v SME slobodu slova ideológii, ktorej kontúry pozná len on sám. So Šimečkom, ako šéfredaktorom, sa denník SME stal nalievárňou jedinej pravdy, čo trvá podnes. Šimečkova ideologická stopa doviedla denník na pokraj krachu, z ktorého ho dostala tým istým denníkom roky obviňovaná Penta?!!

   Zo SME Šimečka II. odišiel do Čiech za šéfredaktora Respekt-u. Ale aj tam si preniesol otcove návyky. Fakticky okamžite totiž zrušil blog Rossa Hedvicka, známeho pokušiteľa slobody slova, ktorý si servítky na tému (Šimečkom tak nekriticky zbožňovanej) českej reality nedával. Sám Hedvíček o tom píše:  „…mladistvi administratori dostali tento krok narizeno „seshora” a je to jen projev prituhujiciho klimatu ve svobode projevu v CR a – proc se vyhybat tomu slovu? – projev jasne cenzury v Respektu (O Simecko, Simecko, i tvuj komunisticky tatinek by se za tebe stydel!).“ Lenže v tomto rešpektovanom periodiku po čase skončil aj sám Šimečka II..

   Je to priam neuveriteľná šnúra prehier, krachov a bankrotov:

   VPN skrachovalo.

   Vydavateľstvo Archa skrachovalo.

   Týždenník Domino fórum skrachoval.

   Denník SME je po mozgovej mŕtvici.

   Týždenník Respekt – potupný odchod.

   Dnes za peniaze novodobých oligarchov stvorených podľa „amerického sna“, ale i pravidiel, rozdáva Šimečka II. rozumy vo vlajkovej lodi žltej tlače denníku N-ádor, ktorý v printe nikto nečíta, ale ako metastázy sa šíri verejným priestorom. Možno je to znamenie nového mediálneho krachu s dopomocou Šimečku II.? Alebo tam veria, že ako šéf redakčnej rady už veľa škody nenarobí?

   A stopou tohto bankrotára ide jeho syn…

 

Výplod umelej inteligencie

   Už v roku 2013 nám film „Kandidát“ jasne ukázal, že sa z hovna dá upliesť bič a z nímanda prezident.

   Šimečka III. má pred sebou žiarivé „progresívne“ vzory.

   Čaputová je kompletný výtvor umelej inteligencie. Profesnú nedoštudovanú nulu dokázala mašinéria AI pretvoriť klamlivou legendou o pezinskej skládke za prezidentku?! A úslužná Borušovičová o nej dokonca napísala rozprávku, aby tak ako za starých boľševikov, ani tie naše dietky neboli ušetrené „jedinej pravdy“ o tejto Sorošovej Barbine v prezidentskom paláci. A tá (tak ako to robia insitné osoby, ktoré sa ocitnú v prostredí, kam nepatria) sa vzápätí nechala fotiť, ako sa váľa v prezidentskom paláci po koberci??? A túto manekýnu na diaľkové ovládanie z ambasády za plotom „za dobré správanie“ ovešiavajú najbizarnejšími metálikmi poskokovia Globalizačnej kliky. Veď si tú umelú inteligenciu s úspechom vyskúšali pri stvorení pozemkového a daňového podvodníka Kisku ako prezidenta!

   Ďalším ich produktom je „progresívny“ Vallo v úlohe PRmátora hlavného mesta. Ten vzorne plní základ fungovania starých boľševikov len prekabátený za novodobého komsomolca, aby nám tak dokázal, že história sa opakuje. Jeho historické vzory totiž tiež považovali za podstatnejšie čosi vykázať a potom sa tým vychváliť, než naozaj niečo užitočné urobiť. Príkladom je jeho potemkiniáda s kuchynským odpadom, ktorý zbytočne separujeme, lebo je to celé len „akože“. Aj tak skončí spolu s komunálnym! No a najnovšie sa vyznamenal absurdnou cyklo-trasou po nábreží Dunaja, ktorá je kontraproduktívna. Cyklistom nijako zásadne nepomôže a automobilistov odsudzuje na večné dopravné zápchy.

   A do tretice tu máme Šimečku III. s jeho predvolebnými preferenciami, ktoré sú už naozaj virtuálnou NE-realitou. Ale keď sa Čaputová môže hrať na prezidentku a narobiť toľko škody tomuto štátu, a Vallo sa hrať na primátora a narobiť toľko škody tomuto hlavnému mestu, prečo by sa Šimečka III. mal zdráhať škodiť ako premiér?! Veď už prevzal slovník Matoviča a skúša štátnika Fica osočovať v súvislosti s oligarchami. Ale pritom jeho vlastný bezpečnostný „expert“ Spišiak v rámci predvolebnej kampane vyhlásil, že tá správna politika je len vtedy, keď politikov riadia oligarchovia?! Tak ako je to Miško? Šimečka III. si naozaj vybral insitného policajta, ktorý urobil v prospech mafie na Slovensku najviac „záslužnej“ práce, keď na jeden šup vyhodil celé desiaty špičkových vyšetrovateľov, aby uvoľnili miesto výčinom „čurillovcov“. A „čurillovská mafia“ (ako ju nazval predseda parlamentu Kollár) sa Šimečkovi III. páči a s ním pri moci sa všetky ich doterajšie trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa pekne zametú pod koberec. No a kto by si to trúfal kritizovať, dostane pekne po boľševicky jednu do zubov. Pretože aj Šimečka III. tak ako jeho dedo a tak ako jeho tatko, vyznáva jedinú povolenú pravdu ideologickej totality…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 188

Celkové hodnotenie: 23.25

Priemerná čítanosť: 2685

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Jogurt nalejem na gázu a vložím spolu s miskou do chladničky. Po 4 dňoch si na ňom každý pochutná

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Ako chutí labneh? (mäkký syr) Ukázalo sa, že ho môžete pripraviť len z dvoch produktov, ktoré pravdepodobne nájdete vo svojej kuchyni. Získate tak skvelú prílohu, za ktorú sa nebude hanbiť žiadna gazdinka.

  Máte medzi zubami "čierne trojuholníky"? Zubný lekár vysvetľuje, čo to znamená

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo sú to "čierne trojuholníky" na zuboch? Ich výskyt si všíma čoraz viac ľudí. Ukazuje sa, že tomuto problému môžete ľahko predísť. O svoje rady na túto tému sa s vami podelí zubná lekárka Anna Petersonová.

  Nestrácam celú sobotu žehlením záclon, len ich položím na dosku. Po jednom ťahu sú hladké

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pred Vianocami dôkladne vyčistíme celý dom. Vyčistíme okná, vyperieme záclony a potom ich čisté a vyžehlené zavesíme na záclony. Žehlenie toľkých látok však nie je najpríjemnejšia úloha. Ako si ju môžete uľahčiť?

  Vmasírujem si ho do brucha a stehien a potom ho zabalím do potravinovej fólie. Po 20 minútach mám efekt ako v salóne

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo je to zábal tela? Ošetrenie má mnoho priaznivých účinkov, ktoré vás možno prekvapia. Zatiaľ čo návšteva kozmetičky môže stáť celý majetok, body wrapping sa oplatí robiť doma. Na to, aby ste sa postarali o svoju pokožku, nepotrebujete veľa.

  Stará mama dala na vysávač ponožku. Keď som prišla prečo. Začala som robiť to isté

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Občas sa stane, že na dlažbu alebo huňatý koberec spadne nejaký drobný predmet, napríklad náušnica, alebo ešte horšie, jej uzáver. Ako ju nájsť bez toho, aby ste ju hľadali centimeter po centimetri v kolenách? S týmto jednoduchým trikom to zvládnete za okamih.

  Armádny Magazín

  Keď Západ hovorí o práve pre Ukrajinu - Srbsko si uvedomuje, že ide o dvojaký meter

  0 icon

  Srbsko, 4. december 2023 - Srbský politik a diplomat Vuk Jeremič hovoril s kp.ru o globálnych problémoch súčasnosti. Po smrti bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera je na "druhej strane" čoraz menej medzinárodných expertov, ktorí adekvátne hodnotia realitu. Jedným z takýchto ľudí je Vuk Je

  Rusko začína doháňať náskok Ukrajiny v automatických guľometných platformách

  0 icon

  Slovensko, 4. december 2023 - Ruský telegramový kanál "Lovci hláv..." je účinná mediálna platforma v informačnej vojne na ukrajinskom bojisku. Môže prispieť k víťazstvu Ruska aj k porážke Ukrajiny. Na obidva prístupy mu stačí maličkosť - otvoriť diskusiu. A nevyhýbať sa citlivým témam.   Jednou z takých je aj mogilizácia…

  Rodinné oligarchické systémy nemajú šancu zvíťaziť

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Pred 80 rokmi sa odohrala jedna z hlavných, ak nie hlavná bitka dvadsiateho storočia - bitka pri Kursku -, ktorá zavŕšila zlom vo Veľkej vlasteneckej vojne, a tým aj v druhej svetovej vojne. Pred 110 rokmi sa prvá svetová vojna ešte nezačala, ale jej prológ…

  Ruskí systémoví liberáli priznali množstvo chýb, ale zďaleka nie všetky

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Mnohé z liberálnych myšlienok majú stále silu štátnych rozhodnutí. Už viac ako tridsať rokov počúvame liberálnych ekonómov hovoriť: "nemusíme vynaliezať koleso", "robí to celý civilizovaný svet", "nemusíme vymýšľať nejaký špeciálny spôsob pre Rusko" atď. - zamýšľa sa poslanec Štátnej dumy, do

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  TopDesať

  TOP 10 najkrajších zámkov a hradov na svete

  0 icon

  Minimálne každé jedno dievča snívalo, že bude bývať na zámku alebo hrade. Zámky a hrady sú tajomné a zároveň tak krásne, tým nám pripomínajú históriu v mnohých rôznych érach. Nie je prekvapením, že zámky otvorené pre verejnosť sú populárnymi turistickými atrakciami. Tieto miesta sa hodne využívajú vo filmovom priemysle. Avšak, nie každý ma…

  Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

  0 icon

  Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma. North Sentinel, India Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov.…

  TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

  0 icon

  Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie,…

  20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

  0 icon

  Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie

  0 icon

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie: Existuje v podstate neobmedzená ponuka výrobkov, nástrojov a predmetov, ktoré nám môžu uľahčiť život alebo pomôcť splniť úlohy v oveľa kratšom čase. Niekedy však majú tieto predmety skryté účely alebo funkcie, ktoré si neuvedomujeme, prípadne ani nevieme, na čo sa používajú. Tieto podivné predmety…

  FOTO DŇA