Referendum – príležitosť na získanie slobody…a vyhnutie sa vraždeniu vo vojne

 

Táto vláda, ktorá rozložila hospodárstvo krajiny, jeho zdravotníctvo, sociálny systém, znehodnotila funkčnosť obrany štátu a má nedôveru občanov, nemá žiadne právo žiadať v prípadnej mobilizácii ešte aj Vaše životy. Vláda v demisii ohrozuje existenciu štátu podpísaním zapredaneckej okupačnej zmluvy s USA, má na rukách krv nevinných obetí Covidu 19, ktorých smrť zapríčinila svojimi neodbornými postupmi. To sú stručne hlavné hriechy tejto ozaj hnusnej vlády. Nehovoriac o tom, že nová skutočne demokratická vláda, ktorá raz príde, bude musieť preverovať uniknuté miliardy, bezdôvodné divoké skrátené legislatívne konania hlavne v silových rezortoch a potrestať vinníkov v prípade dokázania ich viny.

 

Posledné dni po vyslovení nedôvery vláde nemôžeme očakávať, že súčasná koalícia bude rešpektovať vôľu občanov a dobrovoľne urobí zákonné kroky na ich urýchlené odstúpenie. Neurobí. Bude sa moci a peňazí pri koryte držať zubami-nechtami s vysokou pravdepodobnosťou z vlastnej zištnej vôle, ale i z príkazu americkej oplotenej ambasády.

Eduard Heger tára o tom, že prebiehajú intenzívne rozhovory o predčasných voľbách. Naťahuje jednoducho čas. Dohody o nejakej pofidérnej 76-ke sú výsmechom voličov a občanov SR. Ako môžu tí, ktorí nemajú dôveru pokračovať v nejakej inej chameleónskej vláde? Farba je iná, ale chameleón je vždy ten istý. Politickí predstavitelia sa ruvú v kuloároch ako psi, ktorí si chcú uchmatnúť pre seba čo najväčší kus koristi. Sú bez cti a hanby. Ak vytvoria novú 76-ku a presadia ju, pôjde o jasný komplot proti občanom, o únik od debaty a pripustenia možnosti o predčasných voľbách. Drzosť Hegera a Matoviča ozaj nepozná hranice. Prebiehajú debaty nie o predčasných voľbách, ale o tom ako ich obísť. V kuloároch pôjde o veľké kšefty vrátane kšeftov s nezaradenými poslancami. Koalícia má plné ústa o demokracii, ale pravdou je, že demokraciu na Slovensku dávno pochovali a urobili z občanov rukojemníkov cudzej mocnosti.

Boris Kollár je typický alibista, ktorý niečo stále deklaruje, ale keď dôjde na lámanie chleba zmení zrazu svoj postoj. Hrá na dve strany a čaká kto mu čo ponúkne za jeho priklonenie sa na jednu či druhú stranu. Správanie nehodné politika. Ale popravde on sa politiku nikdy nenaučí robiť. Dôveru sklamal a občanom potvrdil, že bývalým mafiánom sa nemá veriť. Faktom je, že v slovenskom politickom prostredí sa nedá veriť žiadnym politikom. Politici sa jednoducho musia kontrolovať.

Sulík a SaS-ka sa správajú podobne. Ako kšeftári. Niektorí politici ako napr. Heger, Matovič, Šeliga, Klus sa vtierajú do pozornosti politického zombieho M. Dzurindu, ktorý sa snaží buď vytvoriť ultrapravicový blok z existujúceho chaosu alebo vlastnú stranu. Vynoril sa z politického záhrobia. A pritom by v normálne fungujúcej demokracii mali súdy preveriť jeho podiel na spáchaní vojnových zločinov povolením preletov vražedných lietadiel NATO do Juhoslávie v roku 1999. Dostal Dzurinda nové noty z USA, že ho niektorí politici obletujú a vtierajú sa mu do pozornosti? Koľko peňazí USA vrazili do projektu udržania proamerických sluhov vo vláde SR?

 

Neriadená strela Matovič rozložil so Sulíkom celú vládu a rozkladá aj esročku OĽaNO. Matovič síce deklaruje s Hegerom normálne vzťahy, lenže ktovie ako vyzerajú normálne vzťahy v mozgoch nenormálnych politikov? Istota je jediná. Spoja sa pre peniaze. To je silné lepidlo.

Bude Heger, ministri Jaroslav Naď a Ján Budaj, koketujúci s Dzurindom v spolku OĽANO alebo budú utekať z potápajúcej sa lode čím skôr? Budaj si údajne nemyslí, že v OĽANO je rozkol. Pravda uverejnila jeho ozaj nezmyselnú vetu svedčiacu o jeho nie dobrom duševnom rozpoložení: „Nenazval by som to rozkolom, myslím si, že v OĽANO je to permanentná situácia odrážajúca to, že hnutie má svoju vnútornú dynamiku,“ Budaj je zvláštny typ politika. Najprv bol kuričom, potom DOMOVNÍKOM, potom ministerským trafikantom a teraz bude asi politickým hrobárom.

 

Prípadná nová 76-ka bude znamenať vyhnutie sa predčasným voľbám s cieľom dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia!!! A keď ju upečú, budú verejnosť zavádzať a klamať o nevyhnutnosti ich zotrvania pri moci. Ako dôvody použijú ako inak, Covid, vojnu na Ukrajine a zlý ekonomický stav štátu, ktorý práve oni zapríčinili. Ozaj bezmedzná drzosť a politické chrapúnstvo. Kalkulácie a zavádzanie spoločnosti o termíne predčasných volieb v júni alebo septembri je masírovanie a príprava občanov na oddialenie hrozby predčasných volieb. V júni Vám povedia, že idú prázdniny a v septembri Vám povedia, že sa už predčasné voľby neoplatia organizovať a že treba počkať do termínu riadnych volieb. Takáto je ich stratégia. Slovensko potrebuje nielen dobrých politikov, ale aj štátnikov. Rozdiel je v tom, že politik myslí na najbližšie voľby, v ktorých chce dosiahnuť úspech, ale štátnik myslí na budúce generácie. Štátnici už asi vymreli…

 

Úradnícku vládu nikto nechce. Je to preto, lebo vládna mafia by stratila vplyv na dosadenie si do vlády svojich nominantov a museli by sa ísť prosiť prezidentke ak by nejakých chceli presadiť. Opäť by boli na stole politické kšefty. Prezidentka nebude mať asi záujem takúto vládu vymenovať lebo si bude vedomá, že by za jej činy niesla politickú zodpovednosť. Urobí tak v krajnom prípade po zlyhaní vytvorenej 76-ky, keď nebude iná možnosť, aby sa svorka vlkov navzájom nevyzabíjala. Natiahne však termín – povedzme do septembra – a keby aj úradnícka vláda nemala výsledky, bude svoju zodpovednosť obhajovať nedostatkom času pre dosiahnutie nejakých hmatateľných pozitívnych výsledkov. Úradnícka vláda by musela byť pri dodržaní demokratických zásad vymenovaná podľa pomeru síl v parlamente. Toto súčasným koaličným lúzrom nevyhovuje, lebo opozícia by získala nejaké kreslá ministrov. Teda v prípade dohôd. A takéto dohody sú skôr z oblasti science fiction. Prezidentka má ešte možnosť, že prípadnú novú vládu, ktorú by jej preložil Heger, nevymenuje a vymenovala by vlastnú úradnícku vládu. Na takýto krok prezidentka nemá občiansku statočnosť. Doteraz vláde skrachovancov vždy držala pozadie, aby nepadla. Mohla by neprijať Hegerom navrhovanú 76-ku lebo nie je povinná ju akceptovať. Má povinnosť zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov. A teda aj vlády. Novonavrhovanú vládu môže, ale nemusí akceptovať. Bude musieť definitívne priznať farbu…Či je za Slovensko alebo nie.

Úspešné referendum by bolo v prípade, že sa obyvateľstvo zmobilizuje na základe spoločenského pudu sebazáchovy a pôjde vyjadriť svoju nespokojnosť tak, aby sa úspech dosiahol. V prípade, že bude úspešné, musela by sa zmeniť ústava a po zmene by si mohli v pléne odhlasovať rozpustenie parlamentu. Kým teraz je na to potrebných 90 hlasov, po takejto zmene by bolo potrebných 76 hlasov. Bola by to hodená rukavica do tváre hrôzovlády dvojzáprahu E. Hegera a I. Matoviča. Schôdza parlamentu prebehne po referende. Zásadná otázka je čo urobí parlament po úspešnom referende. Bude rešpektovať jeho výsledky a urýchlene prijme odsúhlasenie svojho konca alebo výsledky referenda jednoducho odsabotuje?

Úspešné referendum bude znamenať aj zabránenie vtiahnutiu Slovenska do vojny proti Rusku. Extrémne silným dôkazom o príprave Američanmi vyprovokovanej budúcej vojny NATO proti Rusku bez účasti USA svedčia početné vojenské cvičenia s desiatkami tisíc vojakov za posledné dva roky. Len v prvom polroku 2023 sa plánuje uskutočnenie viac ako dvoch desiatok vojenských cvičení a to vždy v blízkosti ruských hraníc. Ďalším silným dôkazom je umiestnenie obrovského množstva západnej vojenskej techniky, vojsk NATO a amerických vojsk v nárazníkových štátoch v tisícoch od pobaltských štátov až po Stredozemné more. A to hrozí aj Slovensku. Vojaci NATO riadia priamo na Ukrajine vojenské operácie a tiež západnú vojenskú techniku. NATO vo vojne s Ruskom už je!!! Je iba otázka času, kedy Američania vyprovokujú Rusko k vojne s Európou!!!

 

Mekotanie Naďa o tom, že sa na Slovensku nechystá mobilizácia je zavádzanie občanov. V rámci mobilizačných opatrení sa plánujú robiť také opatrenia, ktoré sa v minulosti nerobili a súvisia s prípravou na okamžité vyhlásenie mobilizácie. Jednoducho keď Pentagon zapíska, tak mobilizáciu vyhlásia. A potom je už treba využiť článok 32 Ústavy SR, ktorý hovorí: “Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.”

 

Slováci a Slovenky. Nedajte sa vlákať do pasce vojny. Neplňte agresívne ciele USA a ich lokajov na Slovensku. USA nepotrebujú silnú Európu. Nezáleží im na občanoch SR. V prípade rozšírenia vojny do Európy, čo je plán USA, Američania kľudne naše životy v tejto Američanmi naplánovanej vojne obetujú. Oni si nevážia naše životy. Ide im iba o využitie nášho územia pre boj s Ruskom, jeho oslabenie, zničenie a nadvládu USA nad svetom. To je hitlerovský plán…Preto je čas 21. 1. 2023 v referende urobiť ďalší krok k odstráneniu tejto zapredaneckej vlády. Game is over!!! Hra sa skončila!!! Slovensko budíček!!! V mene mieru a budúcnosti našich detí…

 

PS: na základe mojich analýz a osobných skúseností som predpovedal napríklad udalosti roku 1989, rozpad Sovietskeho zväzu, agresiu NATO voči bývalej Juhoslávii, zavraždenie Miloševiča vo väzení, vojnu na Ukrajine…Neteší ma to, lebo predpovede boli síce úspešné, ale výsledok bol deštruktívny. Za to však môže niekto iný…

 

V prípade záujmu dávam súhlas na šírenie tohto článku občianskej verejnosti.

 

Viac na:

 

https://www.minv.sk/?okresne-urady-klientske-centra&urad=39&odbor=5&sekcia=dokumenty-na-stiahnutie

 

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 249

Celkové hodnotenie: 24.71

Priemerná čítanosť: 2279

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Irán schválil členstvo v Šanghajskej organizácie pre spoluprácu

  0icon

  Teherán 28. januára 2023 (HSP/moderndiplomacy/Foto:TASR/AP-Vahid Salemi)   Poslanci Madžlisu (parlamentu) schválili mimoriadny plán záväzkov Iránu na dosiahnutie pozície členského štátu Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (ŠOS),…

  Rozdelenie bohatstva v Indii je ohromujúce

  0icon

  Nai Dilli 28. januára 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Najbohatšie percento Indov vlastní štyridsať percent národného bohatstva krajiny, zatiaľ čo najchudobnejších päťdesiat percent vlastní tri percentá. Taký…

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa

  0icon

  Oporný múr na horskom priechode Soroška je v nevyhovujúcom stave, rozpadáva sa.

  Koleduje si Izrael o úder bumerangu?

  0icon

  Jeruzalem 28. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Maya Alleruzzo)   Zákulisná podpora Izraela Ukrajine vo vojne proti Rusku je oveľa rozsiahlejšia, než sa otvorene uvádza. V rozhovore pre…

  Nízke teploty sú rizikové aj pre pacientov s cievnym ochorením

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nízke teploty sú rizikové pre pacientov s cievnym ochorením. Chladné počasie ohrozuje tiež malé deti, ktoré nemajú dostatočnú schopnosť…

  Vlhová po 1. kole slalomu tretia, Boris Vlha: "Problém bol v úvode"

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitnej pätnástky 1. kola sobotného slalomu Svetového pohára na 3. mieste.

  Dzurinda ide do boja. Čo okrem Gorily v skrini ponúka?

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Niekdajší premiér Mikuláš Dzurinda oficiálne ohlásil návrat do politiky, v piatok predstavil projekt Modrá koalícia. Nevedno či bude…

  Meloniová ukazuje svoju "ruskú lásku" prostredníctvom Líbye

  0icon

  Rím 28. januára 2023 (HSP/tfiglobalnews/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Líbyjská kríza sa zďaleka neskončila. Kríza v Líbyi, ktorá sa začala v dôsledku povstania podporovaného NATO, ktoré zvrhlo…

  To myslí vážne? Matovič predpovedá ako dopadnú septembrové voľby

  0icon

  Bratislava 28. januára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Je zrejmé, že predčasné voľby budú. Politici sa síce nezhodnú na mesiaci, ale OĽaNO stanovilo termín…

  "Takéto šialenstvo som ešte nezažil!" - chorvátsky prezident kritizuje výrok nemeckej ministerky zahraničných vecí

  0icon

  Záhreb 28. januára 2023 (HSP/rmx.news/Foto:TASR/AP-Roland Zak)   Zoran Milanović zaželal Nemecku tentoraz viac šťastia ako v druhej svetovej vojne, ale trval na tom, že Chorvátsko…

  Vášeň v Tebe

  Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

  0 icon

  Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

  TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

  0 icon

  Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

  Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

  0 icon

  Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

  Čo vidíte ako prvé? Kráča mačka hore alebo dole schodmi?

  0 icon

  Optická ilúzia, ktorá zobrazuje mačku na schodoch, môže odhaliť vašu skutočnú osobnosť. Snímka v odtieňoch sivej farby zobrazuje mačku na schodoch. Kráča mačka smerom hore alebo ide dole po schodoch? Bez ohľadu na to, ktorým smerom vidíte mačku kráčať, odhalí to váš prístup k životu, informuje

  Prečo nestačí umyť ovocie a zeleninu čistou vodou? Ako ich zbaviť chémie?

  0 icon

  Ako sa správne umýva ovocie a zelenina? V mnohých prípadoch nestačí tečúca voda. Portál LoveNatura uvádza, že väčšina používaných pesticídov má olejovitú štruktúru. Konzistencia oleja je nevyhnutná na to, aby sa prípravok nezmýval na poli počas nepriaznivého počasia.

  Armádny Magazín

  Sestra vodcu KĽDR: "Severná Kórea bude v jednom zákope s armádou a ľudom Ruska"

  0 icon

  Severná Kórea, 28. januára 2023 (AM) – Sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una Kim Yo-jong vyjadrila svoj názor na ozbrojený konflikt na Ukrajine a geopolitickú konfrontáciu medzi Ruskom a kolektívnym Západom. Sestra Kim Čong-una, ktorá zastáva post zástupcu vedúceho oddelenia Ústredného výboru Robotníckej strany KĽDR, uviedla, že Spojené štáty pumpujú

  Západ je nespokojný s Abramovičom. Jeho úloha ako sprostredkovateľa pri rokovaniach s Kyjevom sa oslabila

  0 icon

  USA, 28. januára 2023 (AM) – Takmer pred rokom sa ruský miliardár Roman Abramovič pokúsil pomôcť zastaviť vojnu na Ukrajine, zachrániť si reputáciu na Západe a majetok vo výške 15 miliárd dolárov. Jeho pokusy však neboli úspešné a teraz sa jeho úloha obmedzuje na vyjednávanie výmeny väzňov alebo „dohody o obilí“.…

  Ukrajina bude pre stíhačky F-16 potrebovať žoldnierov a čas

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Na Západe sa začalo rozprávať o presune stíhačiek F-15 a F-16 na Ukrajinu a konkrétne dohody sú možné v priebehu niekoľkých týždňov. Na efektívne využitie týchto strojov sú ale potrební piloti, ktorí s nimi vedia lietať. A nie sú na Ukrajine. Je len jedna možnosť…

  Modernizovaný Kalašnikov AK-12 nabral skúsenosti z bojov na Ukrajine

  0 icon

  Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Útočná puška AK-12 Kalašnikov bola modernizovaná s prihliadnutím na skúsenosti s jej používaním v bojových operáciách v zóne špeciálnej operácie, sériové dodávky aktualizovaných zbraní sa začnú tento rok. Oznámil to šéf Rostec Sergej Chemezov. Útočná puška AK-12, prijatá ruskou armádou v roku 2018, bola výrazn

  Rusko nemôžeme ignorovať. O "Bismarckovom dialógu"

  0 icon

  Nemecko, 28. januára 2023 (AM) – Prečo sa súkromná osoba s pruskými koreňmi a zvučným menom usiluje o dialóg s ruskými partnermi počas vojny a čo sa môže moderná nemecká politika naučiť od kancelára Otta von Bismarcka. Od

  TopDesať

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

  0 icon

  Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

  Sny, ktoré sa snívali určite už aj tebe. Aký je ich význam?

  0 icon

  Ľudstvo sa pokúša objasniť tajomstvo snov už od nepamäti. Mnoho ľudí verí, že sny sa dajú interpretovať a dokážu predpovedať budúcnosť. Psychológovia zase veria, že sny nám ukazujú náš aktuálny stav a snažia sa nám niečo naznačiť. Existujú však sny, ktoré sa vo väčšom či menšom množstve vyskytujú takmer u…

  TOP10: Najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane sveta

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme najsilnejšie a najnebezpečnejšie zbrane na svete, ktoré boli kedy vyrobené. Vývoj zbraní, ktoré spôsobujú hromadné ničenie, sa začal až v minulom storočí. Vojna bola vždy tak trocha významnou hnacou silou technologického pokroku. Vojna by nemala byť nikdy v žiadnom prípade podporovaná ani ospravedlňovaná, no tieto…

  Čo sa stane, keď si hneď potom, ako si dáš jedlo, zdriemneš?

  0 icon

  Ľudia majú tendenciu byť hneď po jedle ospalí a nechcú nič iné ako si zdriemnuť. Ako sa však ukazuje, je to presne to, čomu by si sa mal vyhnúť. Spánok alebo len ležanie hneď po jedle môže mať skutočne nepríjemné následky. Možno dokonca poznáš niektoré príznaky, ale nikdy si si neuvedomil, že ich spôsobilo jedlo tesne…

  FOTO DŇA