Genéza fašizmu, USA, Ukrajina a Posolstvo z najvyšších Výšin

   Kto sa nedokáže poučiť z histórie, musí ju prežiť znova! Preto aj my dnes prežívame presne to isté, čo prežívali ľudia v tridsiatych rokoch 20. storočia. Prežívame vzostup fašizmu a napĺňanie jeho idey „Drang nach Osten“. A prežívame aj to, že v duchovnom bezvedomí svetovej populácie, v ktorom sa všetko toto deje, je jedinou skutočnou brzdou fašistického šialenstva rovnako, ako v tridsiatych rokoch 20. storočia, práve duchovný vzostup. 

 

   Keď v Nemecku začal dvíhať hlavu fašizmus, išlo o zlomovú dobu. Nemecký národ sa ocitol na rázcestí. Mal na výber dve cesty. Cestu, vedúcu k fašizmu a k vojne, a druhú cestu, vedúcu k dosiahnutiu veľkosti nie pozemsky dobyvačným spôsobom, ale spôsobom duchovným. V nemeckom národe totiž práve v tomto období začal pôsobiť Ježišom zvestovaný Duch Pravdy a Syn Človeka, prinášajúci svetu Božie Posolstvo Grálu. Prijatím a životom podľa tohto Posolstva sa mal stať nemecký národ veľkým. Duchovne mal viesť všetky národy sveta k mieru a k harmónii. 

 

   To sa však nestalo, pretože nemecký národ si vybral cestu pozemskej veľkosti a moci. Cestu svetovej nadvlády, presadzovanú fašizmom. Priniesla nešťastie celému svetu i nemeckému národu samotnému. 

 

   Nemecký fašizmus bol porazený, ale jeho ideológia nie! Ideológia fašizmu ďalej žila vo  fašistoch, ktorým sa podarilo ujsť za oceán. Po dobytí Nemecka spustili USA tajnú operáciu Paperclip. Jej cieľom bolo tajné premiestnenie  nemeckých vedcov spolu s ich rodinami do USA. Išlo o špičkový ľudský potenciál tretej ríše, a to najmä z oblasti zbrojárskeho priemyslu. Jedným z nich bol napríklad Vernher von Braun, zakladateľ amerického vesmírneho programu.

 

   Operácia Paperclip mala však okrem pozitív pre americký zbrojársky priemysel aj jedno veľké negatívum. Nemci priniesli so sebou do Ameriky aj fašizmus ako vírus, a tento vírus sa začal pomaly šíriť. Jeho podstatou boli tri body. Prvým bodom bola ideológia fašizmu. Druhým bodom bola obrovská nenávisť voči Rusku a s ňou spojená snaha po odplate a revanši za prehratú vojnu. No a tretím bodom zostal dávny Hitlerov cieľ, zhrnutý do slov „Drang nach Osten“. Jeho podstatou bolo zmocniť sa obrovských ruských prírodných zdrojov. 

 

   Týmito tromi princípmi fašizmu sa infikovala a presiakla nimi mocná americká zbrojárska lobby, ktorá stojí za desiatkami vojen, vedených USA na rôznych kontinentoch. Či už v latinskej, alebo južnej Amerike, v Ázii a inde. Najznámejšie z nich sú vojna vo Vietname, v Afganistane, v Líbyi, v Sýrii, alebo v Iraku. 

 

   A títo vnukovia nemeckých fašistov a dediči ich ideológie v uniformách vplyvných amerických generálov, i v oblekoch najvplyvnejších členov  amerického zbrojárskeho priemyslu cielene viedli, a nakoniec priviedli celý západný svet do opätovnej vojenskej konfrontácie s Ruskom. 

 

   Prostredníctvom vojenského paktu NATO sa zákerne priblížili až k hraniciam Ruska. Na Ukrajine uskutočnili nezákonný prevrat, takzvaný Majdan. Bola zvrhnutá legálne zvolená ukrajinská vláda a k moci sa dostali ukrajinskí banderovskí fašisti. Americká protiruská nenávisť pohrobkov, vnukov a dedičov fašizmu sa spojila s protiruskou nenávisťou ukrajinských banderovcov, čo sa okamžite začalo prejavovať tvrdou represívnou politikou voči ruskej menšine na Ukrajine. Protiruské naladenie ukrajinskej fašistickej vlády malo za následok odtrhnutie Krymu a povstanie ruskej menšiny na Donbase. Začala občianska vojna medzi ukrajinským banderovským režimom a etnickými Rusmi, ktorá trvala 8 rokov a nakoniec prerástla do súčasnej vojny Ruska proti Ukrajine. 

 

   To, čo v súčasnosti prežívame, je pokračovanie druhej svetovej vojny! Americkí vnukovia nemeckých fašistov sa chcú odplatiť Rusku za porážku svojich dedov. 

 

   A tento boj sa nevedie len na bojisku, ale aj v médiách. Západné médiá sú priam posadnuté žlčovitou nenávisťou voči Rusku a každodenne usilovne budujú protiruský étos. Celý západný svet, jeho politici i všetky oficiálne médiá sú pod vplyvom revanšistických snáh amerických neonacistov, pričom Rusko vníma súčasnú ekonomickú, mediálnu i reálnu vojnu vedenú proti nemu ako boj s presne tým istým nepriateľom, ako za čias druhej svetovej vojny. V tomto kontexte je ľahko pochopiteľné, že západný svet nemá nijaké námietky voči súčasnému banderovskému režimu na Ukrajine s hákovými krížmi v obchodných centrách a s fašistickou ideológiu indoktrinovaným školstvom. 

 

   Západné tajné služby už uskutočnili na Ukrajine množstvo provokácií, ktoré boli pripísané Rusku. Najnovšie sa však plánuje absolútna obludnosť. Má to byť odpálenie Ukrajincami vyrobenej, špinavej atómovej bomby, čo má byť pripísané Rusku. Ako odpoveď má byť z amerických základní v Európe taktickými jadrovými zbraňami  zničená ruská armáda na Ukrajine a ruská čiernomorská flotila. To by však viedlo k jadrovej výmene  medzi Ruskom a americkými základňami v Európe. Znamená to teda, že americkí neonacisti sú v tejto vojne pripravení obetovať i svojich európskych spojencov.

 

   Kto sa nedokáže poučiť z histórie, je ju nútený prežívať znova! Práve preto sa dnes história opakuje! Okolnosti sú trošku iné, ale podstata zostáva rovnaká! 

 

   Náš svet mal veľa príležitosti a veľa času na to, aby prijal a absorboval Božie Posolstvo Grálu, ale neučinil tak a stále to ignoruje. Toto Posolstvo bolo ľuďom darované v období pred druhou svetovou vojnou a duchovné obrodenie v ňom načrtnuté malo potenciál zabrániť plnému rozvinutiu nemeckého fašizmu i všetkým hrôzam druhej svetovej vojny. A rovnako aj dnes je iba v tomto jedinom skrytý potenciál, schopný zabrániť tomu, k čomu smeruje súčasné ľudstvo. 

 

   Toto Posolstvo nie je nijakým novým náboženstvom, ktoré má vzniknúť. Nachádza sa v ňom predovšetkým objasnenie zákonov, fungujúcich vo stvorení. Keď sa ľudia snažia tieto vesmírne zákony poznávať, rešpektovať ich a žiť s nimi v súlade, budú kráčať cestou k harmónii, šťastiu a mieru. Keď ale zostanú týchto zákonov nevedomí a budú ich trvalo ignorovať, budú kráčať cestou k disharmónii, k nešťastiu a k vojne. Ba dokonca až k sebazničeniu. 

 

   Spomínané Posolstvo hovorí o vesmírnych zákonoch, fungujúcich vecne, neosobne a neovplyvnene. Ich vecný a neovplyvnený chod musí zničiť každého, kto o ne nedbá a povzniesť každého, kto o ne dbá. Preto nás naša duchovná vlažnosť voči zákonom stvorenia priviedla tam, kde sa práve nachádzame. Na pokraj tretej svetovej vojny a jadrovej výmeny medzi Ruskom a americkými základňami na území Európy, ktorú si prajú americkí neonacisti. Zabrániť tomu a zvrátiť stav, do ktorého sme sa dostali svojou duchovnou vlažnosťou a ignoranciou, je však možné len duchovne. Je to možné len zahájením duchovného vzostupu a duchovného obrodenia. 

 

   Zahájením duchovného vzostupu sa mohlo zabrániť druhej svetovej vojne a zahájením duchovného vzostupu sa môže zabrániť i tretej svetovej vojne. V tomto spočíva kľúčové poučenie z histórie! Ľudia musia konečne pochopiť, že miera šťastia, alebo nešťastia nášho sveta je závislá od miery súladu a rešpektovania zákonov vesmíru, objasnených v Posolstve Grálu. 

 

   Každý jednotlivec, ktorý to pochopí a vykročí touto cestou, prispieva svojim dielom k urovnaniu súčasnej vypätej svetovej situácie a k nastoleniu mieru. Na to sa netreba nijako duchovne organizovať. Netreba vstupovať do nijakej cirkvi, ani z nej vystupovať. Na to je treba iba základná znalosť vesmírnych zákonov a život v čo najväčšom súlade s nimi. 

 

   O to zvlášť, že nejde o zákony nové a neznáme. Ide o zákony, ktoré budeme napĺňať tým, že sa držíme Desatora. Ide o zákony, ktoré budeme napĺňať tým, že sa držíme toho, čo nám hovoril Kristus. Nikdy v tomto smere neexistovalo a nebude existovať nič iné! Posolstvo Grálu to iba rozvíja v rámci rozšírených možností chápavosti  súčasného moderného človeka a dopĺňa presným popisom fungovania vesmírnych zákonov a celého stvorenia. 

 

   Lebo ak ľuďom minulých dôb stačilo, aby vedeli čo majú robiť, aby duchovne jednali správne, ľudia modernej doby majú okrem toho poznať aj prečo to majú robiť. Majú poznať logiku fungovania vesmírnych zákonitostí, a tým sa stať duchovne vedomí. Duchovne vedome stojaci vo stvorení a duchovne vedome správne jednajúci. Čiže takí, akí majú ľudia v skutočnosti byť. 

 

   Čas k tomu dozrel a doba nás k tomu volá, pretože duchovná nevedomosť je cestou do nešťastia, čoho sme dnes svedkami. Duchovné prebudenie, duchovný rast a duchovná uvedomelosť však dokážu zvrátiť nešťastie a zahájiť cestu k harmónii, porozumeniu, šťastiu a mieru. Toto je tým, čím každý z nás, každý jednotlivec môže prispieť k mieru a k upokojeniu napätej svetovej situácie. A v nemalej miere tým prispeje aj k svojmu vlastnému pozemskému i duchovnému prospechu. 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 61

Celkové hodnotenie: 21.84

Priemerná čítanosť: 1048

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Máte medzi zubami "čierne trojuholníky"? Zubný lekár vysvetľuje, čo to znamená

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo sú to "čierne trojuholníky" na zuboch? Ich výskyt si všíma čoraz viac ľudí. Ukazuje sa, že tomuto problému môžete ľahko predísť. O svoje rady na túto tému sa s vami podelí zubná lekárka Anna Petersonová.

  Nestrácam celú sobotu žehlením záclon, len ich položím na dosku. Po jednom ťahu sú hladké

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pred Vianocami dôkladne vyčistíme celý dom. Vyčistíme okná, vyperieme záclony a potom ich čisté a vyžehlené zavesíme na záclony. Žehlenie toľkých látok však nie je najpríjemnejšia úloha. Ako si ju môžete uľahčiť?

  Vmasírujem si ho do brucha a stehien a potom ho zabalím do potravinovej fólie. Po 20 minútach mám efekt ako v salóne

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo je to zábal tela? Ošetrenie má mnoho priaznivých účinkov, ktoré vás možno prekvapia. Zatiaľ čo návšteva kozmetičky môže stáť celý majetok, body wrapping sa oplatí robiť doma. Na to, aby ste sa postarali o svoju pokožku, nepotrebujete veľa.

  Stará mama dala na vysávač ponožku. Keď som prišla prečo. Začala som robiť to isté

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Občas sa stane, že na dlažbu alebo huňatý koberec spadne nejaký drobný predmet, napríklad náušnica, alebo ešte horšie, jej uzáver. Ako ju nájsť bez toho, aby ste ju hľadali centimeter po centimetri v kolenách? S týmto jednoduchým trikom to zvládnete za okamih.

  Žiadne vrecká. Slováci často zmrazujú potraviny v komerčných vreckách bez toho, aby si uvedomili dôsledky

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zmrazovanie potravín je šikovný spôsob, ako ušetriť peniaze a čas, pretože namiesto toho, aby ste museli znova stáť v kuchyni a pripravovať ďalšie jedlo, stačí siahnuť do mrazničky. Najmä preto, že takto môžete skladovať zeleninu, ovocie, mäso a dokonca aj celé jedlá. V čom…

  Armádny Magazín

  Keď Západ hovorí o práve pre Ukrajinu - Srbsko si uvedomuje, že ide o dvojaký meter

  0 icon

  Srbsko, 4. december 2023 - Srbský politik a diplomat Vuk Jeremič hovoril s kp.ru o globálnych problémoch súčasnosti. Po smrti bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera je na "druhej strane" čoraz menej medzinárodných expertov, ktorí adekvátne hodnotia realitu. Jedným z takýchto ľudí je Vuk Je

  Rusko začína doháňať náskok Ukrajiny v automatických guľometných platformách

  0 icon

  Slovensko, 4. december 2023 - Ruský telegramový kanál "Lovci hláv..." je účinná mediálna platforma v informačnej vojne na ukrajinskom bojisku. Môže prispieť k víťazstvu Ruska aj k porážke Ukrajiny. Na obidva prístupy mu stačí maličkosť - otvoriť diskusiu. A nevyhýbať sa citlivým témam.   Jednou z takých je aj mogilizácia…

  Rodinné oligarchické systémy nemajú šancu zvíťaziť

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Pred 80 rokmi sa odohrala jedna z hlavných, ak nie hlavná bitka dvadsiateho storočia - bitka pri Kursku -, ktorá zavŕšila zlom vo Veľkej vlasteneckej vojne, a tým aj v druhej svetovej vojne. Pred 110 rokmi sa prvá svetová vojna ešte nezačala, ale jej prológ…

  Ruskí systémoví liberáli priznali množstvo chýb, ale zďaleka nie všetky

  0 icon

  Rusko, 4. december 2023 - Mnohé z liberálnych myšlienok majú stále silu štátnych rozhodnutí. Už viac ako tridsať rokov počúvame liberálnych ekonómov hovoriť: "nemusíme vynaliezať koleso", "robí to celý civilizovaný svet", "nemusíme vymýšľať nejaký špeciálny spôsob pre Rusko" atď. - zamýšľa sa poslanec Štátnej dumy, do

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  TopDesať

  TOP 10 najkrajších zámkov a hradov na svete

  0 icon

  Minimálne každé jedno dievča snívalo, že bude bývať na zámku alebo hrade. Zámky a hrady sú tajomné a zároveň tak krásne, tým nám pripomínajú históriu v mnohých rôznych érach. Nie je prekvapením, že zámky otvorené pre verejnosť sú populárnymi turistickými atrakciami. Tieto miesta sa hodne využívajú vo filmovom priemysle. Avšak, nie každý ma…

  Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

  0 icon

  Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma. North Sentinel, India Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov.…

  TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

  0 icon

  Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie,…

  20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

  0 icon

  Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie

  0 icon

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie: Existuje v podstate neobmedzená ponuka výrobkov, nástrojov a predmetov, ktoré nám môžu uľahčiť život alebo pomôcť splniť úlohy v oveľa kratšom čase. Niekedy však majú tieto predmety skryté účely alebo funkcie, ktoré si neuvedomujeme, prípadne ani nevieme, na čo sa používajú. Tieto podivné predmety…

  FOTO DŇA