Genéza fašizmu, USA, Ukrajina a Posolstvo z najvyšších Výšin

   Kto sa nedokáže poučiť z histórie, musí ju prežiť znova! Preto aj my dnes prežívame presne to isté, čo prežívali ľudia v tridsiatych rokoch 20. storočia. Prežívame vzostup fašizmu a napĺňanie jeho idey „Drang nach Osten“. A prežívame aj to, že v duchovnom bezvedomí svetovej populácie, v ktorom sa všetko toto deje, je jedinou skutočnou brzdou fašistického šialenstva rovnako, ako v tridsiatych rokoch 20. storočia, práve duchovný vzostup. 

 

   Keď v Nemecku začal dvíhať hlavu fašizmus, išlo o zlomovú dobu. Nemecký národ sa ocitol na rázcestí. Mal na výber dve cesty. Cestu, vedúcu k fašizmu a k vojne, a druhú cestu, vedúcu k dosiahnutiu veľkosti nie pozemsky dobyvačným spôsobom, ale spôsobom duchovným. V nemeckom národe totiž práve v tomto období začal pôsobiť Ježišom zvestovaný Duch Pravdy a Syn Človeka, prinášajúci svetu Božie Posolstvo Grálu. Prijatím a životom podľa tohto Posolstva sa mal stať nemecký národ veľkým. Duchovne mal viesť všetky národy sveta k mieru a k harmónii. 

 

   To sa však nestalo, pretože nemecký národ si vybral cestu pozemskej veľkosti a moci. Cestu svetovej nadvlády, presadzovanú fašizmom. Priniesla nešťastie celému svetu i nemeckému národu samotnému. 

 

   Nemecký fašizmus bol porazený, ale jeho ideológia nie! Ideológia fašizmu ďalej žila vo  fašistoch, ktorým sa podarilo ujsť za oceán. Po dobytí Nemecka spustili USA tajnú operáciu Paperclip. Jej cieľom bolo tajné premiestnenie  nemeckých vedcov spolu s ich rodinami do USA. Išlo o špičkový ľudský potenciál tretej ríše, a to najmä z oblasti zbrojárskeho priemyslu. Jedným z nich bol napríklad Vernher von Braun, zakladateľ amerického vesmírneho programu.

 

   Operácia Paperclip mala však okrem pozitív pre americký zbrojársky priemysel aj jedno veľké negatívum. Nemci priniesli so sebou do Ameriky aj fašizmus ako vírus, a tento vírus sa začal pomaly šíriť. Jeho podstatou boli tri body. Prvým bodom bola ideológia fašizmu. Druhým bodom bola obrovská nenávisť voči Rusku a s ňou spojená snaha po odplate a revanši za prehratú vojnu. No a tretím bodom zostal dávny Hitlerov cieľ, zhrnutý do slov „Drang nach Osten“. Jeho podstatou bolo zmocniť sa obrovských ruských prírodných zdrojov. 

 

   Týmito tromi princípmi fašizmu sa infikovala a presiakla nimi mocná americká zbrojárska lobby, ktorá stojí za desiatkami vojen, vedených USA na rôznych kontinentoch. Či už v latinskej, alebo južnej Amerike, v Ázii a inde. Najznámejšie z nich sú vojna vo Vietname, v Afganistane, v Líbyi, v Sýrii, alebo v Iraku. 

 

   A títo vnukovia nemeckých fašistov a dediči ich ideológie v uniformách vplyvných amerických generálov, i v oblekoch najvplyvnejších členov  amerického zbrojárskeho priemyslu cielene viedli, a nakoniec priviedli celý západný svet do opätovnej vojenskej konfrontácie s Ruskom. 

 

   Prostredníctvom vojenského paktu NATO sa zákerne priblížili až k hraniciam Ruska. Na Ukrajine uskutočnili nezákonný prevrat, takzvaný Majdan. Bola zvrhnutá legálne zvolená ukrajinská vláda a k moci sa dostali ukrajinskí banderovskí fašisti. Americká protiruská nenávisť pohrobkov, vnukov a dedičov fašizmu sa spojila s protiruskou nenávisťou ukrajinských banderovcov, čo sa okamžite začalo prejavovať tvrdou represívnou politikou voči ruskej menšine na Ukrajine. Protiruské naladenie ukrajinskej fašistickej vlády malo za následok odtrhnutie Krymu a povstanie ruskej menšiny na Donbase. Začala občianska vojna medzi ukrajinským banderovským režimom a etnickými Rusmi, ktorá trvala 8 rokov a nakoniec prerástla do súčasnej vojny Ruska proti Ukrajine. 

 

   To, čo v súčasnosti prežívame, je pokračovanie druhej svetovej vojny! Americkí vnukovia nemeckých fašistov sa chcú odplatiť Rusku za porážku svojich dedov. 

 

   A tento boj sa nevedie len na bojisku, ale aj v médiách. Západné médiá sú priam posadnuté žlčovitou nenávisťou voči Rusku a každodenne usilovne budujú protiruský étos. Celý západný svet, jeho politici i všetky oficiálne médiá sú pod vplyvom revanšistických snáh amerických neonacistov, pričom Rusko vníma súčasnú ekonomickú, mediálnu i reálnu vojnu vedenú proti nemu ako boj s presne tým istým nepriateľom, ako za čias druhej svetovej vojny. V tomto kontexte je ľahko pochopiteľné, že západný svet nemá nijaké námietky voči súčasnému banderovskému režimu na Ukrajine s hákovými krížmi v obchodných centrách a s fašistickou ideológiu indoktrinovaným školstvom. 

 

   Západné tajné služby už uskutočnili na Ukrajine množstvo provokácií, ktoré boli pripísané Rusku. Najnovšie sa však plánuje absolútna obludnosť. Má to byť odpálenie Ukrajincami vyrobenej, špinavej atómovej bomby, čo má byť pripísané Rusku. Ako odpoveď má byť z amerických základní v Európe taktickými jadrovými zbraňami  zničená ruská armáda na Ukrajine a ruská čiernomorská flotila. To by však viedlo k jadrovej výmene  medzi Ruskom a americkými základňami v Európe. Znamená to teda, že americkí neonacisti sú v tejto vojne pripravení obetovať i svojich európskych spojencov.

 

   Kto sa nedokáže poučiť z histórie, je ju nútený prežívať znova! Práve preto sa dnes história opakuje! Okolnosti sú trošku iné, ale podstata zostáva rovnaká! 

 

   Náš svet mal veľa príležitosti a veľa času na to, aby prijal a absorboval Božie Posolstvo Grálu, ale neučinil tak a stále to ignoruje. Toto Posolstvo bolo ľuďom darované v období pred druhou svetovou vojnou a duchovné obrodenie v ňom načrtnuté malo potenciál zabrániť plnému rozvinutiu nemeckého fašizmu i všetkým hrôzam druhej svetovej vojny. A rovnako aj dnes je iba v tomto jedinom skrytý potenciál, schopný zabrániť tomu, k čomu smeruje súčasné ľudstvo. 

 

   Toto Posolstvo nie je nijakým novým náboženstvom, ktoré má vzniknúť. Nachádza sa v ňom predovšetkým objasnenie zákonov, fungujúcich vo stvorení. Keď sa ľudia snažia tieto vesmírne zákony poznávať, rešpektovať ich a žiť s nimi v súlade, budú kráčať cestou k harmónii, šťastiu a mieru. Keď ale zostanú týchto zákonov nevedomí a budú ich trvalo ignorovať, budú kráčať cestou k disharmónii, k nešťastiu a k vojne. Ba dokonca až k sebazničeniu. 

 

   Spomínané Posolstvo hovorí o vesmírnych zákonoch, fungujúcich vecne, neosobne a neovplyvnene. Ich vecný a neovplyvnený chod musí zničiť každého, kto o ne nedbá a povzniesť každého, kto o ne dbá. Preto nás naša duchovná vlažnosť voči zákonom stvorenia priviedla tam, kde sa práve nachádzame. Na pokraj tretej svetovej vojny a jadrovej výmeny medzi Ruskom a americkými základňami na území Európy, ktorú si prajú americkí neonacisti. Zabrániť tomu a zvrátiť stav, do ktorého sme sa dostali svojou duchovnou vlažnosťou a ignoranciou, je však možné len duchovne. Je to možné len zahájením duchovného vzostupu a duchovného obrodenia. 

 

   Zahájením duchovného vzostupu sa mohlo zabrániť druhej svetovej vojne a zahájením duchovného vzostupu sa môže zabrániť i tretej svetovej vojne. V tomto spočíva kľúčové poučenie z histórie! Ľudia musia konečne pochopiť, že miera šťastia, alebo nešťastia nášho sveta je závislá od miery súladu a rešpektovania zákonov vesmíru, objasnených v Posolstve Grálu. 

 

   Každý jednotlivec, ktorý to pochopí a vykročí touto cestou, prispieva svojim dielom k urovnaniu súčasnej vypätej svetovej situácie a k nastoleniu mieru. Na to sa netreba nijako duchovne organizovať. Netreba vstupovať do nijakej cirkvi, ani z nej vystupovať. Na to je treba iba základná znalosť vesmírnych zákonov a život v čo najväčšom súlade s nimi. 

 

   O to zvlášť, že nejde o zákony nové a neznáme. Ide o zákony, ktoré budeme napĺňať tým, že sa držíme Desatora. Ide o zákony, ktoré budeme napĺňať tým, že sa držíme toho, čo nám hovoril Kristus. Nikdy v tomto smere neexistovalo a nebude existovať nič iné! Posolstvo Grálu to iba rozvíja v rámci rozšírených možností chápavosti  súčasného moderného človeka a dopĺňa presným popisom fungovania vesmírnych zákonov a celého stvorenia. 

 

   Lebo ak ľuďom minulých dôb stačilo, aby vedeli čo majú robiť, aby duchovne jednali správne, ľudia modernej doby majú okrem toho poznať aj prečo to majú robiť. Majú poznať logiku fungovania vesmírnych zákonitostí, a tým sa stať duchovne vedomí. Duchovne vedome stojaci vo stvorení a duchovne vedome správne jednajúci. Čiže takí, akí majú ľudia v skutočnosti byť. 

 

   Čas k tomu dozrel a doba nás k tomu volá, pretože duchovná nevedomosť je cestou do nešťastia, čoho sme dnes svedkami. Duchovné prebudenie, duchovný rast a duchovná uvedomelosť však dokážu zvrátiť nešťastie a zahájiť cestu k harmónii, porozumeniu, šťastiu a mieru. Toto je tým, čím každý z nás, každý jednotlivec môže prispieť k mieru a k upokojeniu napätej svetovej situácie. A v nemalej miere tým prispeje aj k svojmu vlastnému pozemskému i duchovnému prospechu. 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 13

Celkové hodnotenie: 18.83

Priemerná čítanosť: 1017

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Nicholsonová robí marketing, zatiaľ nikto nevie, čomu vlastne

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto: Facebook)   Je už známa vec, že Lucia Ďuriš Nicholsonová "sieťuje" ľudí a snaží sa založiť nový politický subjekt. Žiadnemu…

  Medvedev: Potom poznáte, že ja som Hospodin, ktorý vás bije

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Michal Svítok)   Kyjevskí satanisti sa naviezli do kanonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (UPC). Hľadajú prepojenia s ruským svetom. Zabavujú…

  Holandský plán na zatvorenie tisícov poľnohospodárskych podnikov ovplyvní oveľa viac ako len hospodárstvo

  0icon

  Amsterdam 2. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Opäť sa snažíme zistiť, či je zelená askéza možná. Holandská vláda sa v snahe splniť klimatické pravidlá Európskej…

  Pravda o strašných stratách ukrajinských ozbrojených síl: Kyjev sa trasie pred zradným zásahom Európskej komisie

  0icon

  Kyjev 2. decembra 2022 ( TASR/HSP/Foto:TASR/AP )   Príbuzní mŕtvych vojakov žiadajú Zelenského, aby zverejnil osud celých brigád ukrajinskej armády, ale on mlčí. Prečo mlčí,…

  Rebellina zrazil a zabil nemecký vodič nákladného auta

  0icon

  Rím 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)   Bývalého talianskeho cyklistu Davidea Rebellina zrazil a zabil nemecký vodič nákladného auta. Niekdajší výborný klasikár skonal v…

  Česko čelí dlhovej katastrofe

  0icon

  Praha 2. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter/Zbyněk Stanjura)   Česká republika sa zadlžuje za desiatky miliárd bez reálnej stratégie, píše publicista Petr Kamberský. Problémom, ktorému čelí česká…

  Štátna ochrana prírody: Kolízia s medveďom poukazuje na význam zelených riešení pri výstavbe R2

  0icon

  Banská Bystrica 2. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)   Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR v Banskej Bystrici v piatok informovala o usmrtení medveďa…

  Joe Biden povedal, že je pripravený hovoriť s Putinom o ukončení vojny na Ukrajine

  0icon

  Washington 2. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)   Americký prezident Joe Biden uviedol, že je "pripravený hovoriť" s Vladimírom Putinom o vojne na Ukrajine, ak ruský…

  Stančík: „Návrh na odvolanie premiéra je absurdný"

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Facebook/Teraz.sk/Foto: TASR - Jaroslav Novák)   Na aktuálny stav vlády v posledných dňoch upozornila už väčšina slovenských médií. Vo štvrtok totiž…

  Bol by turecký plynový uzol pre Európu politicky prijateľný?

  0icon

  Bratislava 2. decembra 2022 (HSP/Foto:Twitter/Reuters)   Minulý mesiac svetové médiá informovali, že Rusko a Turecko diskutujú o vytvorení plynového uzla v Turecku, píše Irina Slav…

  Vášeň v Tebe

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Ako sa dostať do formy pred zimným lyžovaním?

  0 icon

  Ak si chcete užiť v zime lyžovanie s radosťou, mali by ste začať s kondičnou prípravou už v jeseni. Zhodli sa na tom viacerí skúsení profesionáli. Určite si chcete užiť lyžovanie aj vo vyššej rýchlosti. Preto by ste sa pri zlepšovaní kondície mali zamerať na posilnenie chrbtového a brušného svalstva. Silné by mali byť aj…

  Len 9-ročná Róza je už 4-násobnou darkyňou vlasou. Pomáha onkologickým pacientom

  0 icon

  Tomu sa hovorí vášeň zameraná správnym smerom. Len 9-ročná Róza Kloknerová z Jilhavy už 4-krát venovala svoje vlasy na dobročinné účely. Rózinka ich prvýkrát darovala vo svojich štyroch rokoch 14. júna 2017. Potom znova 3. apríla 2019 a následne 29. júla 2020, informuje portál DobrýDen.

  30 rokov od Sám doma 2: Herec lupiča Harryho priznal, že pri natáčaní utrpel vážne popáleniny

  0 icon

  Už je to 30 rokov, kedy si diváci mohli v kinách pozrieť film Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Dnes už 79-ročný herec Joe Pesci, ktorý hral banditu Harryho, pre portál People prezradil, čo sa mu počas natáčania skutočne stalo. Ak ste film videli niekoľkokrát, určite vám v pamäti utkvela scéna, ked

  Armádny Magazín

  Bitka o Arťomovsk môže byť najbrutálnejším bojom v prebiehajúcej vojne medzi Ukrajinou a Ruskom

  0 icon

  Ukrajina, 2.december 2022 (AM) – Veľké problémy majú Ozbrojené sily Ukrajiny pri Arťomovsku (DĽR), kde ich dennodenne ostreľujú spojenecké sily. Ruskí vojaci teraz urobili významný pokrok a systematicky ničia pozície ukrajinských ozbrojených síl v tomto smere. Bitka o mesto môže byť najbrutálnejším bojom v prebiehajúcej vojne medzi Ukrajinou a Ruskom. A

  Ukrajinských vojenských pilotov pripravujú na stretnutie s neznámymi lietadlami

  0 icon

  Rusko, 2. december 2022 (AM) – NATO sa vrátilo k dodávkam stíhačiek MiG-29 a F-16 do Kyjeva, ktoré sú v prevádzke v krajinách východnej Európy. Stalo sa tak po tom, čo aliancia uznala „kolosálny účinok“ ruských raketových útokov na ukrajinský energetický sektor. Pomôžu tieto lietadlá Kyjevu chrániť oblohu krajin

  Japonský expert hovorí, že konflikt na Ukrajine vypukol 16. februára a začal ho Kyjev

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Iwa Osaki, v autoritatívnej japonskej publikácii JB Press, napísal dlhý článok, naplnený túžbou ukázať Japoncom, že nie je správne reprezentovať Rusko a V. Putina ako „krvilačných agresorov“, ktorí snívajú o „obnovení Sovietskeho zväzu“ vojnou na úkor území bývalých republík. Totiž takto americké médiá poslušné Američanom reprezentuj

  Bojová skupina Wagner ukázala, ako trénuje bojovníkov pre ukrajinskú operáciu. Video

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Novinárom televízie Russia Today sa podarilo navštíviť základňu Wagner PMC, kde sa školia regrúti spoločnosti na účasť v operácii Na Ukrajine. Videoklip z cvičiska sa teraz aktívne replikuje na telegramových kanáloch.   &nbs

  Rusko by malo ísť iránskou cestou modernizácie leteckých zbraní

  0 icon

  Irán, 2.december 2022 (AM) – Konflikt na Ukrajine odhalil problémy v ruskom systéme budovania ozbrojených síl, keď sa potrebné vzorky niekedy nakupovali v kusových množstvách a míňali sa na zbytočné projekty. Modernizačné programy pre staršie produkty často buď zlyhali, alebo neviedli k zlepšeniu výkonu. Na tomto pozadí kontrastuje Irán, ktorého vojensko-priemyse

  TopDesať

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  Máš zlý deň? Títo ľudia ti dokážu, že to nie je až také zlé

  0 icon

  Máš zlý deň? Alebo máš problém sa s takýmito dňami vyrovnať? Nezúfaj, nie si jediný ani posledný. Ľudia sa podeli o svoje nešťastie na internete týmito vtipnými fotografiami. Existujú 2 spôsoby, ako sa môžeme postaviť k našej smole. Môžem sa ňou nechať vytočiť a hnevať sa, alebo ju môžeme prijať…

  18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

  0 icon

  Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako vytvorené na počítači alebo natočené v Hollywoode. Dubaj je naozaj krásnym ale zvláštnym miestom. Dnes ti teda prinášame 18 zaujímavostí, ktoré sa v Dubaji stali realitou. Uži si tieto nasledujúce…

  Títo ľudia vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu

  0 icon

  V každom z nás sa ukrýva trocha kreativity. Záleží len od nás, či ju dokážeme naplno ukázať svetu. Títo ľudia sa rozhodli, že vďaka svojej kreativite dokážu zdolať akúkoľvek výzvu. Nečakané výzvy dokážu rýchlo pokaziť náladu, pretože nie každý má rád prekvapenia, kvôli ktorým musí opustiť svoju komfortnú zónu. To…

  FOTO DŇA