Adélka na čele eko-aktivizmu? Celé zle…

Za komunistickej vlády sa tomu hovorilo „angažovanosť“ a už vtedy sa našli najmä oduševnené komsomolky, čo propagovali každú komunistickú obludnú sprostosť. Pre ne bolo podstatné ukázať sa na čele „pokroku“, z čoho následne vyplývali všetky privilégiá, ktoré len komunistický režim mohol poskytnúť. Ak sa Adélka vydala touto stopou, možno je po tatkovi. Možno, keď bola malá, rozprával jej, že ako pionier zbieral zákernú americkú Mandelinku zemiakovú obomi rukami a ostatné deti vďaka jeho príkladu zdupali to pole tak, že tam už nikdy nič nevyrástlo, čo by sa mandelinke samotnej nikdy nepodarilo. Dnes sa tomu hovorí „aktivizmus“.

Podstatou komunistickej „angažovanosti“, aj „aktivizmu“ nových boľševikov, je byť za každú cenu videní! Je možné že Adélku zlákala aj najnovšia obludnosť byť „influencerkou“? Tak sa pozrime v čom nám chcú byť Adélka s Vinckom príkladom.

Nadpis nedávneho rozhovoru s Adélkou totiž znie: „Na balkóne zbierame dažďovú vodu a v kuchyni kompostujeme.“ Obludnosť týchto prázdnych gest samozvaných záchrancov sveta vynikne, keď ich zoberieme vážne.

Eko-nadpis, foto G. Murín

Eko-nadpis, foto G. Murín

 

Ako Adélke „kape na karbid“

   V mladosti sme výrazom „kape mu/jej na karbid“ označovali osoby, ktoré to v hlave evidentne nemali v poriadku. Tak sa pozrime na Adélkinu balkónovú dažďovú vodu.

Záhradkári zbierajú dažďovú vodu VONKU už desaťročia a nepotrebujú kvôli tomu príklad vzorovej komsomolky Adély. Zbierať dažďovú vodu na BALKÓNE?!! To je choré! Len si to predstavte: balkóny sú stavané tak, aby do nich dážď NEPADAL. Takže behom jednej búrky odtečie strechou a odkvapmi toho baráku tisíce litrov vody (odborníci to budú vedieť presne) a koľko zatiaľ NACHYTAJÚ Adélka s Vinckom? Dva-tri deci? A to ešte za cenu toho, že Adélka s Vinckom počas celej búrky držia von z balkóna posteľnú plachtu a po búrke ju celí šťastní žmýkajú? Takže po čase od samej frustrácie si navŕtajú v kuchyni diery šikmo dnu, aby tá vytúžená dažďová voda tiekla fasádou domu rovno do ich hrncov?! Toto sa volá greténizmus a Adélka je jeho odhodlanou propagátorkou. Pretože v tejto veci Adélka nemyslí, ona sa „aktivizuje“ pre záchranu sveta?!!

Mimochodom, ak všetci takíto prostoduchí eko-úderníci zadržia VŠETKU vodu u nás, z čoho budú žiť všetky tie národy pod nami až k moru?! Je to rovnaká obludná hlúposť ako „uhlíková neutralita“, pretože ak nebude uhlík na nočnú fotosyntézu rastlín, nebudú tie rastliny a až nebudú tie rastliny, nebudeme ani my. Vďaka komsomolským aktivistkám Grétkam a Adélkam…

A ozaj, čo budú s tou biedne nazbieranou vodou Adélka s Vinckom robiť? Záhradu nemajú, kvetináče na balkóne majú vlhkosti dosť. Ach, aká záchrana sveta – že by tou dažďovou vodou zalievali toaletu? Svet je na kolenách, ó Adélka, ty si toaletový Mesiáš! Nevadí, že následný efekt sa v pomere k splachovaniu v celom ich dome rovná nula celá nulovému „zlepšeniu“? V Japonsku som videl omnoho chytrejší skutočný zlepšovák – po spláchnutí tiekla voda do nádržky v podobe umývadla, takže ste si takto umyli ruky a až tak už použitá voda išla do nádržky na spláchnutie. Ibaže na to by sa musela Adélka zamyslieť. Lenže nemá čím, hlavu má plnú kuchynského kompostu!

 

Kompost v Adélkinej hlave

   Kompost je opäť záhradkárom desaťročia známy a užívajú ho bez toho, aby im radili Adélka s Grétkou. Ibaže veci neznalí si neuvedomujú, že kompostovanie je sama o sebe veda, ktorá vyžaduje znalosť, ale aj povinnosť sa o kompost starať. Kompost v kuchyni je nezmysel!!!

Smrad toho kompostu priláka myši a hmyz, to sa susedia komsomolky Adélky potešia! Pretože Adélka spojila svoju nie pasívnu, ale aktívnu sebaprezentáciu v prospech tejto seflie-vlády plagiátorov! A až tam jeden z tých duševných maloroľníkov príde na myšlienku, že pred covid-om nás zachránia len zemiakové vrecia na hlave s otvormi na oči, KONEČNE to bude mať aj pre Adélku osoh – mnoho maskérov si oddýchne od nadpráce, ktorú denne vynakladajú…

 

Limity komsomolky Adélky

   Už je nám teda jasné, že Adélka chce byť „in“ za  každú cenu. Momentálne frčia greténizmy a Adélka túži byť prvá, čo sa k tej debilite prihlási.

V debate na FCB k tejto téme sa objavil podstatný fenomén: OKAMŽITE priskočili ochotníci a kričali: „Dajte pokoj, Adelke!“, „Nechajte našu Adelku na pokoji“ atď. Pritom paradoxom je, že Adélka NEDÁ POKOJ NÁM. Ona chce aby celý svet (a hlavne jej potenciálni patróni?) vedel, aká je ona „angažovaná“, aká je „in“, aj keď je to hovadina obludných rozmerov. A o to ide. Globalizačná klika v zastúpení miestnych trpaslíkov POTREBUJE takéto známe tváre, ktoré sa stanú výstavnou skriňou ich ideologických zvrhlostí a to preto, aby sa bežný občan nad nastupujúcim eko-fašizmom (výraz zo západnej tlače) ani len nezamýšľal. Adélka je predsa zárukou, že je to určite „dobre myslené“, aj keď čudné (viď kravské prdy, jedna z mála vecí, do ktorej sa Adelka ešte manifestačne nezastarala).

Takže pozor – tí, čo pribehli do debaty zachraňovať Adélku, nepriniesli žiadny argument, že by jej konanie nebolo absurdné. Ich jediným argumentom bolo „v čom sa angažuje Adélka, nemôže byť chyba“. Žiadne argumenty, ani fakty ich nezaujímali.

Všetky totalitné režimy sa potrebujú skryť za populárne tváre, lebo tie nasledujú masy. Kedy mala Adélka ekologické myslenie, tak by si v tichosti preštudovala, čo má zmysel a čo nie a na nikoho a pred nikým by sa nevyťahovala svojou zúfalou nevzdelanosťou.

Žiaľ, ako hovoria Česi: „Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí“.

Problém „aktivistov“, ako je momentálne Adélka, je, že faktami nepodložené kampane bývajú krátkodyché. Realita ich totiž dobehne – a tak to bude aj s dažďovou vodou na balkóne a kompostovaním v kuchyni bežného bytu. Pamätáte si ešte na „hrozivú“ ozónovú dieru?! Ako si v tichosti vyšumela, čo? Čím to je, že nás svetové médiá už neotravujú s „ozónovou dierou“?! Celkom logicky, lebo jej zmeny sú cyklické BEZ OHĽADU na činnosť človeka. Detto topenie ľadovcov prebieha cyklicky (raz ubúdajú, inokedy pribúdajú) a je nehanebnými globálnym hoaxom tvrdenie, že akurát ten výsek, čo pozorujeme, je nezvratný. Je prirodzene cyklický! Rovnako je to s celým globálnym oteplením. Názorným príkladom seba-ničiteľských nápadov týchto „greténov“ je najnovší televízny eko-dokument, kde sa takýto „gretén“ dotrepe tisíce kilometrov doprostred Aljašky, postaví sa k nablýskanej rúre ropovodu a vyhlási, že žiadna ďalšia už touto pustatinou nesmie prejsť, lebo vedie „špinavú naftu“. Jednak v tej rúre žiadna špina nie je. Druhak nafta je prírodná látka a patrí do Prírody. A do tretice by ten „gretén“ neprežil ani hodinu v tej zime, keby si nekúril naftou a keby sa tam a bezpečne späť nedostal vďaka spaľovacím motorom na naftu, či z nej rafinovaného benzínu. Elektro-mobil by tu totiž zamrzol.

Najnovším dôkazom podvodných eko-kampaní je príklad ľadových medveďov, ktorí mali byť symbolom utrpenia na roztápajúcich sa kryhách. Ibaže ľadové medvede netrpia podľa želania eko-fašistov (to je výraz západnej tlače) naopak, žijú si stále lepšie. TU je opis ako falošne to rieši neoliberálna tlač, ktorá namiesto toho, aby priznala omyl, vymýšľa inú srdcervúcu kampaň.

Tak, do takejto spoločnosti sa verejne prihlásila úderníčka Adélka. Ona sa rozhodla, že nám všetkým bude vzorom! A tak je vzorom nekonečnej a nebezpečnej hlúposti „aktivizmu“ greténov. A neverete, že sa VÁS to osobne netýka – cieľom týchto absurdných kampaní, ktoré Adélka dobrovoľne stelesňuje, je, aby nám tieto greténizmy nariadili, ako POVINNÉ!!! Dajme si pozor, takto začala aj totalita starých boľševikov. Tá nová má úsmev Adélky…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 30.02

Priemerná čítanosť: 3505

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Rumunsko a Bulharsko: Požiadavka Ruska stiahnuť vojakov NATO je "neprijateľná"

  0icon

  Bukurešť/Sofia 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori   Rumunsko a Bulharsko označili v piatok za "neprijateľnú" požiadavku Ruska, aby sa sily východného krídla NATO stiahli z…

  Orbán sa stretne s Putinom už 1. februára. Jednou z tém bude väčšie energetická sebestačnosť Maďarska

  0icon

  Budapešť 21. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP,Turkish Foreign Ministry via AP, Pool)   Maďarský premiér Viktor Orbán sa plánuje 1.…

  Budaj potvrdil odhodlanie SR zmierňovať vplyvy klimatickej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Minister životného prostredia Ján Budaj potvrdil európskym politickým špičkám odhodlanie Slovenska zmierňovať vplyvy klimatickej krízy a dosiahnuť uhlíkovú…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Zverejnili video z bezpečnostných kamier zo zásahu NAKA u Norberta Bödöra. Príslušníci NAKA s rebríkmi vás dostanú

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Jeden z právnikov Norberta Bödöra Pavol Gašpar zverejnil video zo zásahu polície, ktorá 13. januára len pár hodín pro…

  Na Slovensku potvrdili ďalšie prípady omikronu, stal sa už dominantným

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku potvrdili ďalších 155 prípadov koronavírusového variantu omikron. Celkový počet sekvenáciou potvrdených prípadov je tak 282. Informoval o…

  TopDesať

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Alcatraz: Bola najbezpečnejšia väznica skutočne taká bezpečná?

  0 icon

  Jedna z najznámejších väzníc na svete – Alcatraz – sa dlho považovala za najbezpečnejšiu. Stvoritelia väznice na malom ostrove pri meste San Francisco vyhlasovali, že útek z väzenia je nemožný. Dôkazom, že sa mýlili, je útek troch väzňov, ktorý je zahalený rúškom tajomstva. Väznica Alcatraz leží na malom, iba 500 metrov dlhom ostrove,…

  Chudnutie: Osvoj si tieto návyky a bude to hračka!

  0 icon

  Účastníci štúdie o dôležitosti stravovacích návykov stratili po 12 týždňoch v priemere 3,1 kg svojej váhy. Najdôležitejšie však je, že znížili riziko cukrovky a srdcových chorôb, chudnutie je len príjemný bonus. Všetci môžeme dodržiavať zdravé stravovacie návyky bez toho, aby sme sa obmedzovali na konkrétny druh jedla. Ako na to? Vypi 9 pohárov vody…

  Fakty o Čile, ktoré zmenia tvoj pohľad na túto krajinu!

  0 icon

  Mnoho ľudí si spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Ako každý iný človek, aj obyvatelia tejto krajiny majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci len ťažko porozumejú. Niektoré z ich zvykov sú ale také neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného turistu. 1. Miestni obyvatelia majú…

  TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor?

  0 icon

  "Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA