Robí neprávosť a hriech, kto chce iných nasilu vakcinovať!

Ako je to vôbec možné, že niekto niekomu natláča nejaké vakcíny občanovi EU?

Kde berú tú drzosť niekoho vyhodiť za to z práce?

Právne platné dokumenty im to totiž nedovoľujú.

Ani tie cirkevné.

Ak niekoho donútia ku tomu nástrelu, a vedľajšie účinky mu poškodia zdravie,
a nik mu škodu nenahrádza, spáchali na ňom trestnú činnosť.
Ak na iného zatlačili napr. v dome dôchodcov, že musí byť očkovaný, inak bude musieť
opustiť to sociálne zariadenie, a on z toho zomrie, volá sa to presne vražda.
A kto Vám to takto jasne nevysvetlí, je chudák eticky vytunelovaný šmejd.

Výňatok z rezolúcie Rady Európy č. 2361 prijatej 27.1.2021

Rada Európy je medzivládna európska organizácia spolupráce so 47 členskými štátmi, ktorá je napriek svojmu názvu a rovnakej vlajke oddelená od EÚ. Jej uznesenia nie sú právne záväzné, ale odporúčania pre členské štáty sa takmer vždy dodržiavajú.

V uznesení o nútenom očkovaní sa stručne opisujú problémy spôsobené pandémiou Covid-19 s výslednou nezamestnanosťou, poklesom ekonomiky a chudobou. Poukazuje tiež na to, že medzi európskym obyvateľstvom existuje určitá nedôvera, pokiaľ ide o program núteného očkovania. Uznesenie obsahuje rôzne odporúčania, ako dosiahnuť veľký príjem očkovacej látky, ale aj niečo neočakávané – konkrétne jasné ustanovenia.

Bod 7.3 uznesenia spojil všetky členské štáty, aby zabezpečili, že občania budú informovaní o tom, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 nie je povinné (jediné slovo napísané veľkými písmenami v celom uznesení) a že nikto nie je politicky, sociálne ani inak pod tlakom, aby bol očkovaný.

Po druhé – prinajmenšom rovnako dôležité – členské štáty musia zabezpečiť, aby nikto nebol diskriminovaný za to, že nebol očkovaný z dôvodu možných zdravotných rizík alebo preto, že osoba jednoducho nechce byť očkovaná.

https://www.facebook.com/100008741490427/videos/928855941062382

Poznámka Kongregácie pre náuku viery o morálke používania niektorých vakcín proti Covid-19, 21.12.2020 Vatikán

Poznámka k morálke používania niektorých vakcín proti Covid-19

Otázka používania vakcín vo všeobecnosti je často stredobodom pretrvávajúcej diskusie vo verejnej mienke. V posledných mesiacoch dostala táto Kongregácia niekoľko žiadostí o stanovisko k používaniu niektorých vakcín proti vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje Covid-19, vyvinutých s použitím bunkových línií vo výskumnom a výrobnom procese. ktoré pochádzajú z látok získaných z dva potraty, ku ktorým došlo v minulom storočí. Zároveň sa v masmédiách biskupov, katolíckych združení a odborníkov objavili rôzne , rôznorodé a niekedy protichodné vyhlásenia, ktoré tiež vyvolali pochybnosti o morálnosti používania týchto vakcín.

Na túto tému už existuje dôležité vyhlásenie Pápežskej akadémie pre život s názvom „Morálne úvahy o vakcínach pripravených z buniek potratených ľudských plodov“ (5. júna 2005). Preto sa táto Kongregácia k veci vyjadrila inštrukciou Dignitas Personae (8. septembra 2008) (porov. č. 34 a 35). V roku 2017 sa Pápežská akadémia pre život k téme vrátila poznámkou. Tieto dokumenty už ponúkajú niektoré všeobecné usmerňujúce kritériá.

Keďže prvé vakcíny proti Covid-19 sú už dostupné na distribúciu v rôznych krajinách a relatívnej administrácii, táto Kongregácia chce ponúknuť určité náznaky na objasnenie tejto záležitosti. Účelom nie je posudzovať bezpečnosť a účinnosť týchto vakcín, hoci sú eticky relevantné a potrebné, ktorých hodnotenie je v kompetencii biomedicínskych výskumníkov a liekových agentúr, ale len uvažovať o morálnom aspekte použitia týchto vakcín proti Covidu. 19, ktoré boli vyvinuté s bunkovými líniami z tkanív získaných z dvoch nespontánne potratených plodov.

1. Ako sa uvádza v pokyne Dignitas Personae, v prípadoch použitia buniek z potratených plodov na vytvorenie bunkových línií na použitie vo vedeckom výskume „existujú rozdielne zodpovednosti“[1] spolupráce v zlom. Napríklad „v spoločnostiach, ktoré používajú bunkové línie nezákonného pôvodu, zodpovednosť tých, ktorí rozhodujú o smerovaní výroby, nie je rovnaká ako zodpovednosť tých, ktorí nemajú žiadnu rozhodovaciu právomoc“.[2]

2. V tomto zmysle, keď nie sú dostupné eticky nezávadné vakcíny proti Covid-19 (napríklad v krajinách, kde vakcíny nie sú dostupné lekárom a pacientom bez etických problémov, alebo kde je ich distribúcia náročnejšia z dôvodu osobitného skladovania a prepravy podmienok, alebo keď sú v tej istej krajine distribuované rôzne typy vakcín, ale zdravotnícke orgány občanom neumožňujú vybrať si vakcínu, ktorá sa má naočkovať) je morálne prijateľné použiť vakcíny proti Covid-19, ktorí použili bunkové línie z potratených plodov pri ich výskume a výrobnom procese .

3. Základným dôvodom, prečo sa používanie týchto vakcín považuje za morálne dovolené, je, že typ spolupráce na zlom ( materiálna pasívna spolupráca ) umelého prerušenia tehotenstva, z ktorého pochádzajú rovnaké bunkové línie, zo strany tých, ktorí používajú výsledné vakcíny, je vzdialený . Morálna povinnosť vyhnúť sa takejto pasívnej materiálnej spolupráci nie je záväzná, ak existuje vážne nebezpečenstvo, ako je inak nepotlačiteľné šírenie závažného patogénu:[3] v tomto prípade pandemické šírenie vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje Covid-19. je preto potrebné vziať do úvahy, že v tomto prípade možno použiť všetky očkovania uznané za klinicky bezpečné a účinné s istotou, že použitie takýchto vakcín neznamená formálnu spoluprácu pri potrate, z ktorého pochádzajú bunky, z ktorých boli vakcíny vyrobené . Malo by sa však zdôrazniť, že morálne zákonné používanie týchto typov vakcín vzhľadom na osobitné podmienky, ktoré ho robia takým, nemôže samo osebe predstavovať legitimitu, ani nepriamo, praktizovania umelého prerušenia tehotenstva a predpokladá nesúhlas s touto praxou. časťou tých, ktorí ho používajú.

4. Zákonné používanie takýchto vakcín v skutočnosti neznamená a nesmie v žiadnom prípade znamenať morálny súhlas s použitím bunkových línií pochádzajúcich z potratených plodov.[4] Preto sa od farmaceutických spoločností a vládnych zdravotníckych agentúr žiada, aby vyrábali, schvaľovali, distribuovali a ponúkali eticky prijateľné vakcíny, ktoré nespôsobujú problémy svedomia , ani zdravotníckym pracovníkom, ani samotných očkovaných.

5. Zároveň je z praktického dôvodu zrejmé, že očkovanie nie je spravidla morálnou povinnosťou, a preto musí byť dobrovoľné. V každom prípade z etického hľadiska morálka očkovania nezávisí len od povinnosti chrániť si zdravie, ale aj od snahy o spoločné dobro.No, že pri absencii iných prostriedkov na zastavenie alebo dokonca len na prevenciu epidémie, môže odporučiť očkovanie, najmä na ochranu tých najslabších a najviac exponovaných. Tí, ktorí však z dôvodov svedomia odmietajú vakcíny vyrobené s bunkovými líniami pochádzajúcich z potratených plodov, sa musia snažiť zabrániť tomu, aby sa inými profylaktickými prostriedkami a vhodným správaním stali nosičmi prenosu infekčného agens. Predovšetkým sa musia vyhýbať akémukoľvek riziku pre zdravie tých, ktorí nemôžu byť očkovaní z klinických alebo iných dôvodov a ktorí sú najzraniteľnejší.

6. Napokon je tu aj morálna povinnosť pre farmaceutický priemysel, vlády a medzinárodné organizácie zabezpečiť, aby vakcíny, účinné a bezpečné zo zdravotného hľadiska, ako aj eticky prijateľné, boli dostupné aj tým najchudobnejším a najchudobnejším. spôsob, ktorý pre nich nie je zaťažujúci . Nedostatočný prístup k vakcínam by sa inak stal ďalším dôvodom diskriminácie a nespravodlivosti, ktoré odsudzujú chudobné krajiny, aby naďalej žili v zdravotnej, ekonomickej a sociálnej chudobe.[5]

Najvyšší veľkňaz František na audiencii udelenej 17. decembra 2020 podpísanému prefektovi Kongregácie pre náuku viery túto nótu preskúmal a schválil jej zverejnenie.

Dané v Ríme, v sídle Kongregácie pre náuku viery, dňa 21. decembra 2020, Liturgická spomienka na sv. Petra Canisiusa.

Luis F. Card. Ladaria, prefekt

+ JE Mons. Giacomo Morandi

titulárny arcibiskup Cerveteri Tajomník

https://press.vatican.va/…/2020/12/21/0681/01591.html…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Pakoš

O AUTOROVI

Kristov kňaz na veľmi čestnom Poslednom mieste
Viac na www.umeniezit.eu a www.spiritualnykapital.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 157

Celkové hodnotenie: 11.38

Priemerná čítanosť: 1374

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA