Lajnovej Green Deal smeruje do eko-tmy?

Nie je to tak dávno, čo sa šéf-komisárka Lajnová v Bruseli verejne vyjadrila, že s Ruskom treba jednať z pozície sily?! To už je len čerešnička na torte, ktorú medzi inými „pečie“ aj euro-komisárka a vzorná ruso-fóbka Jourová. A odrazu, aké to prekvapenie, zisťujeme, že cena plynu pre fabriky aj domácnosti stúpa a jediní, kto sú schopní pohotovo zareagovať a celú situáciu zachrániť, sú tí tak okydávaní Rusi! Trpaslíci a trpaslíčky z Bruselu si o nich otierajú svoje mastné (lebo nami tak draho platené) huby a tí Rusi držia a ani len neuvažujú ukázať nám všetkým, čo je to sila. Lebo potom by sme tu vďaka Lajnovej, Jourovej a ďalším kolaborantom Deep State túto zimu bez vážnej ujmy neprežili.

Myslíte si, že sa v Bruseli spamätali, vedeniu Ruska sa za všetky tie špinavosti ospravedlnili a začali jednať ako majitelia funkčných mozgov? Ani náhodou. Nemeckí ruso-fóbovia, čo sa práve derú po voľbách k moci, na rozdiel od Merkelovej zdržiavajú otvorenie NordStream 2 a kladú si ešte absurdné politické podmienky (ako napríklad „povinnosť“ ruskej strany dodávať plyn starou cestou cez Ukrajinu, kde ho masívne a provokatívne kradli?!!). Pritom NordStream 1 dodáva do Nemecka plyn už roky bez problémov! Na námietky, že sa musíme vrátiť k racionálnemu mysleniu a spoľahlivým klasickým zdrojom energie odpovedajú títo lunetici, že tí, čo túto zimu nezamrznú, dočkajú sa raz (teda na svätého Dyndy) ideálu alternatívnych zdrojov podľa bruselskými byrokratmi nasilu pretláčaného Green Deal.

No tak sa na ten „zázrak“ pozrime bližšie.

 

Samozvaní záchranci sveta úradujú

   Už som to raz v živote videl. V roku 1985 som ako študent navštívil Západnú Európu, kde som sprevádzal svoju vysokoškolskú spolužiačku s mimoriadnymi konexiami jej rodiny. Vďaka tomu nám istý domáci pán chcel za každú silu v Bruseli ukázať, ako ďaleko sme v Česko-Slovensku za opicami. Zobral nás do centrály vtedy významnej firmy Phillips na špici výroby elektrospotrebičov. Prechádzali sme rozsiahlym „show-room-om“ až nás celý vytešený doviedol k najnovšej novinke – mikrovlnke! Už keď sme sa blížili, všimol som si, že zametnankyne, ktoré okolo mikrovlnky stáli, sa netvárili ani trochu nadšene. Ten chválenkár si to ale nevšímal a trval na tom, aby nám predviedli ich aktuálnu úlohu – upiecť v mikrovlnke hus!!! Urobili to veľmi neochotne a až po jeho veľkom naliehaní. A zdráhali sa oprávnene – hus po niekoľkohodinovom „opaľovaní“ v mikrovlnke vyzerala otrasne a zjavne bola nejedlá. To ale neznamená, že by sa mikrovlnky masovo neujali, len sa musia využívať na to, na čo stačia. A to je základný problém všetkých doteraz honosne predvádzaných alternatívnych zdrojov energie.

 Elektromobilita – o jej limitoch sme tu už obsiahle hovorili. Významným spôsobom pomáha ozdravovať ovzdušie miest (na príklade Číny) ako lokálna mestská, či miestna doprava. A ešte v hybridných motoroch ako samodobíjajúci sa rozbehový pohon. Ale samospasiteľná alternatíva to jednoducho nie je. To ale nesmiete hovoriť bruselským politickým „expertom“, ktorí už presadzujú zákaz spaľovacích motorov v mestách!

Slnečná energia – veľkorozmerné panely sú vhodné akurát do púští, ktoré sú ale priďaleko od efektívneho využitia takto získanej energie vo veľkých mestských aglomeráciách. A ak sú umiestnené bližšie, zaberajú cennú ornú pôdu a zohyzďujú kultivovanú krajinu. Lokálne je nepoužiteľná pre potrebu kumulovať takto získanú energiu v batériách, ktoré sú dnes pre domácnosti fakticky neúnosne drahé (nehovoriac o ekologickej záťaži pri ich výrobe!). Aj pôvodne nadšená španielska vláda už v tichosti cúva od elektrovoltaickej energetiky. Zvýhodnené tarify pre jej výrobcov boli dobré tak akurát na zbohatnutie vychytralých investorov.

Veterné elektrárne – v Bratislave máme ten rakúsky veľko-experiment denne na očiach. A to experiment problematický. Veď dokonca aj naše Ministerstvo zdravotníctva priznáva možné vedľajšie účinky na zdravie ľudí (napr. poruchy spánku apod.), ale podstatnejšie sú masívne účinky infrazvuku na zvieratá, ktoré sú na tento neprirodzený útok na ich životné prostredie podstatne citlivejšie a vo veľkom z takto zasiahnutej oblasti unikajú. Následne v dosahu týchto Don Qichotských veterných mlynov dochádza k úpadku celého eko-systému. Napriek tomu eko-fanatici plánujú pokryť do roku 2030 výkon celej sústavy v Rakúsku na 350 GW a pokryť až 24 % dopytu. Súčasne však rakúska armáda varuje pred krátkodobými úplnými výpadkami elektrického prúdu práve pre labilitu celého toho systému. Boľševické „poručíme větru dešti“ by im malo byť varovaním, ale veď celá neo-liberálna ideológia je len pokračovaním hyper-aktivity „inžinierov ľudských duší“ boľševického typu.

Repka olejná – ďalšia potemkinovská eko-fraška. Okrem toho, že jej pestovanie je málo efektívne vzhľadom k tomu, že zaberá cennú ornú pôdu, je aj anti-ekologické. Citujem: „Moderné odrody sú často napádané škodcami a chorobami a ekologické pestovanie repky bez používania chemických prípravkov na hubenie škodcov je takmer nemožné. Ekologické pestovanie repky je reálne, ale veľmi náročné, nákladné a nevýhodné. Že je ochrana repky olejky proti škodlivým činiteľom náročná, dokumentuje údaj, že v nepriaznivých ročníkoch viac ako polovicu pestovateľských nákladov predstavujú finančné prostriedky na pesticídy.“

Autá na vodík – ďalšia eko-fraška, do ktorej sa nemohol nezapliesť aj náš odpadkový špecialista Sulík, ktorý doslova trápnu expozíciu našej krajiny na Expo v Dubaji vylepšil svojou účasťou pri prezentácii slovenského „vynálezu“ mini-busu na vodíkový pohon. Okrem toho, že ide o technológiu viac ako polstoročie starú, tento doslova ministerský asociál (a majiteľ austrálskej farmy, čo tak veľmi nemá rád slovenské zimy?!!) prehliadol, že za tie desaťročia sa v praxi táto technológia dokonale znemožnila. Zbohom zdravý rozum!

Fraška s Ad Blue – eko-úderníci nemajú radi dieselové motory a preto pretláčajú toto aditívum, ako povinné. Keďže ale jeho výroba je neekonomická, hrozí, že ho bude nedostatok a tak bez neho nenaštartuje žiadny „dízlák“. U občanov by to snáď ani tak nebolelo, ale zastavilo by to celú nákladnú a autobusovú dopravu (až na experimentálne výnimky s elektro-busmi). A ako taký výpadok vyzerá už predviedla nezodpovedne experimentujúca britská vláda na čele so strapatým Borisom. Ale riešenie sa našlo. Celá závislosť dieselových motorov sa dá softvérovo „vypnúť“. Podstatnejšie je však poznanie praktikov, že emisie sú aj bez tohto umeleého aditíva rovnaké. Je to len ďalšia ukážka eko-humbuku, na ktorom zarábajú hlavne špekulanti vsádzajúci na štátnej dotácie.

Ešte jedna „eko-perla“ – americká armáda sa už pred štvrťstoročím rozhodla byť „dobrými správcami životného prostredia“ (podľa armádnej hovorkyne Karen Bakerovej). A tak vymenili „toxickú“ olovenú muníciu (čím by tak asi mohla škodiť okrem vraždenia?) za údajne menej toxický tungsten. Vyskúmali to za 12 miliónov dolárov a už v roku 1998 vyrobili až 50 miliónov munície. V skutočnosti je ten tungsten pre svoju extrémnu tvrdosť smrtonosnejší. Tipujem, že takéto zelené armádne mozgy raz budú strieľať „flusačkami“ rozžuvané papierové guličky, tie sú zaručene recyklovateľné. Uvažujú tiež o tankoch na elektrický pohon (pochopiteľne dobíjané dízel-agregátmi). Ale čo ak sa naplnia varovania rakúskej armády (ktorá mimochodom pri poľných cvičeniach prišla o 80 % kapacity týchto agregátov), že môžeme v blízkej budúcnosti čakať úplný výpadok elektriny. A to vďaka „silovej“ Lajnovej politike, ktorá je zjavne nepoučiteľná následkami totálne amatérskych rozhodnutí Strapatého Borisa, čo viedlo k nedostatku palív na pumpách v celej (vlastne už Malej) Británii.

 

Tak „eko“ ďalej?

   Vráťme sa k príkladu s mikrovlnkou. Uvedené alternatívne zdroje energie nepochybne môžu dopĺňať niektorý z tých klasických (a jeden zvlášť), pretože ich efektívnosť je v pomere s problematickosťou a nestabilnosťou ich prevádzky obmedzená.

Na druhej strane nás bruselské bábky (a babky) vedú svojou arogantnou ruso-fóbiou do energetickej krízy. Tak veľmi chcú poslúžiť Deep State, že z toho môže byť Deep Dark Age. Fantazírujú, ako budú viesť Európu bez dovozu ropy a plynu z Ruska. Ibaže tá ich „alternatívna energia“ je viac ako problematická. Táto priam samovražedná politika má pôvod v nenávisti amerických elít k už dávnejšej iniciatíve Putina a celej skupiny BRICS zbaviť svet závislosti na dolárovom vydieraní. Protiútokom má byť zbavenie Európy energetickej závislosti na Rusku.

Ďalším umelo pestovaným „zlosynom“ je Čína. Tu sa tiež pani Lajnová „prsila“ a machrovala až kým jej pred pár dňami došlo, že Čína má exkluzívne zásoby horčíka, bez ktorého celý európsky automobilový priemysel skolabuje. Nehovoriac o čipoch, ktoré Čína tiež exportuje do celého sveta. Dosť by ma zaujímalo, ako sa Lajnová tvárila, keď šla u Číňanov žobrať o suroviny, bez ktorých bude aj celé NATO späť pri taktike boja šípmi a oštepmi. A aj tak stále provokujú…

V TIENI ČERNOBYĽA, obálka

V TIENI ČERNOBYĽA, obálka

 

Zoči-voči energetickej kríze a hrozbe výpadkov prúdu je až podozrivé ticho okolo dostavby Mochoviec. Už v polovici roka malo byť do prvého z dvoch nových reaktorov navážané palivo. Jediná overená šanca na čistú energiu je totiž v jadrovej energetike a práve tá je napádaná podozrivo dobre platenými aktivistami. Falošnými emóciami bez schopnosti racionálnej úvahy inšpirovaní politici v Rakúsku a Nemecku jadrovú energetiku zlikvidovali. Pritom tá jediná nezávisí od pravidelných dodávok suroviny, pretože jadrové palivo sa dá nakúpiť do rezervy a nepodlieha tak sezónnym výkyvom. Pravda, aj to sa nakupuje hlavne v Rusku a to je opäť škandalizované už prefláknutou „Černobyľskou lžou“, z ktorej profitovali hlavne západné firmy zamerané na jadrovú energetiku, ktoré sa tým pádom natlačili do post-komunistických krajín, ako „spasitelia“ (viac v knihe „V tieni Černobyľa).

Kam nás teda táto avanturistická politika pod vplyvom nátlakových eko-fanatikov ešte privedie, čo si myslíte?

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 112

Celkové hodnotenie: 28.22

Priemerná čítanosť: 3009

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poľsko platí americkým vplyvným osobám za "podporu vojny"

  0icon

  Varšava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), štátna banka v Poľsku, zaplatí viac ako 3 milióny dolárov firmám pre styk s verejnosťou…

  Prapor Kastusja Kalinovského sa pripravuje na útok na Brest, aby odlákal pozornosť ruských ozbrojených síl

  0icon

  Minsk 3. decembra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Nikolay Petrov)   Bielorusko sa pripravuje na vojnu a očakáva pomoc od Ruska. Aké vážne to je? V prípade útoku sa…

  Vulgarizmy a správanie nehodné ministra. Unikla komunikácia medzi Mikulcom a Tabák

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto: FB- Romana Tabák)   Portál topky.sk vo štvrtok zverejnil komunikáciu, v ktorej sa na istého ministra mala obrátiť poslankyňa parlamentu s prosbou,…

  Chmelár po slovách šéfa RTVS: "V Európe je opäť dusno"

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   "Pevne verím, že RTVS poskytne divákom také informácie, aby vedeli, kde je pravda a kde je objektivita," povedal v…

  Joe Biden a Fed úplne zničili hospodárstvo USA

  0icon

  Washington 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Achmad Ibrahim)   Prečo sa zdá, že hospodárstvo USA čaká v roku 2023 recesia: Oscar Wilde v jednej zo svojich hier…

  Goggiová vyhrala úvodný zjazd: "Nebola som dokonalá"

  0icon

  Lake Louise 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Gunn)   Talianska lyžiarka Sofia Goggiová triumfovala v piatkovom úvodnom zjazde sezóny Svetového pohára. V kanadskom stredisku Lake Louise…

  Európa zaviedla cenový strop na ruskú ropu a potrestala samu seba: Čo sa stane teraz

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/kp.md/Foto:Pixabay)   Ruský ekonóm Čirkov opisuje dôsledky zavedenia stropu na ruské ceny ropy v článku ruských novín Komsomoľskaja pravda STROP JE…

  Politológ: Obávam sa o stav demokracie po najbližších parlamentných voľbách

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Demokracia na Slovensku nie je v súčasnosti podľa politológa Tomáša Jahelku z Katedry politológie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity…

  Spackaná vládna pomoc? Teplárne upozorňujú, že Slováci sú v ohrození zásobovania teplom

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Z bombastickej pomoci pre občanov len trosky? Studené radiátory, zatvorené školy, škôlky. úrady. Aj takto by to mohlo nakoniec…

  Poslanci by mali budúci rok stráviť v pléne najmenej 79 dní

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:HSP)   Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali v rokovacej sále stráviť v roku 2023 minimálne 79 dní. Vyplýva to…

  Vášeň v Tebe

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Ako sa dostať do formy pred zimným lyžovaním?

  0 icon

  Ak si chcete užiť v zime lyžovanie s radosťou, mali by ste začať s kondičnou prípravou už v jeseni. Zhodli sa na tom viacerí skúsení profesionáli. Určite si chcete užiť lyžovanie aj vo vyššej rýchlosti. Preto by ste sa pri zlepšovaní kondície mali zamerať na posilnenie chrbtového a brušného svalstva. Silné by mali byť aj…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  Georges Guynemer, druhé najúspešnejšie francúzsske stíhacie eso

  0 icon

  Franúzsko, 3.december 2022 (AM) – Georges Guynemer (24.12. 1894, Paríž – 11. september 1917, Západné Flámsko) bol druhým najúspešnejším francúzskym stíhačom po René Fonckovi. Na svojom účte má 53 zostrelených nemeckých lietadiel. Bojoval nesmierne odvážne, sám bol zostrelený sedemkrát.   [caption id="attachment_49286" align="

  TopDesať

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  Tieto fotografie ti ukážu, že malé zázraky sa dejú každý deň

  0 icon

  Veríš v zázraky? Možno je nasledujúce fotografie nazvať malými zázrakmi silným tvrdením, no ak sa naladíš na tú správnu vlnu, pochopíš skutočný význam týchto malých "zázrakov". Existuje sedem divov sveta a aj tak nás občas dokážu prekvapiť a nadchnúť maličkosti, s ktorými sa náhodne stretneme počas obyčajného dňa. Tieto maličkosti…

  Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

  0 icon

  Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom sa budeš pokúšať nájsť chybu. Budeš musieť preskúmať všetky detaily, aby si sa dopracoval k správnej odpovedi. Ak by ti to nešlo podľa plánov tak nezúfaj, pripravili sme ti aj…

  Najtvrdohlavejší obyvatelia sveta, ktorí sa odmietli odsťahovať

  0 icon

  Dnes si ukážeme fotografie budov, ktorých majitelia sú zrejme tými najtvrdohlavejšími obyvateľmi sveta, pretože sa odmietli odsťahovať zo svojich domov. Všetci milujeme ľudí, ktorí si jednoducho idú za svojimi cieľmi, nenechajú sa šikanovať a ani ovplyvňovať. Postavia sa za seba a svoje práva tvárou tvár všetkým mocným korporáciám a vládam.…

  FOTO DŇA