Testovanie, očkovanie, pendleri a referendum …

Tieto témy najviac rezonovali v našich masmédiách a medzi ľuďmi. Až na referendum sa dotýkali výlučne pandémie a teda boju s koronavírusom. Covid – 19 veselo mutuje a ešte vo väčšej miere infikuje ľudí ako ten prvotný. Ukazuje sa, že doterajšie očkovacie látky nie sú uspôsobené tak, aby účinne s delta mutáciou boli úspešné. To iba potvrdzuje fakt, že ľudstvo bude ešte veľmi dlho s pandémiou bojovať, je to dlhodobý boj a zatiaľ bez víťaza. Ľudia veľmi poľahky podliehajú rôznym konšpiráciam o tom, že ide vlastne o kolosálny a morbídny obchod so zdravím ľudstva, kde farmaceutické firmy bezuzdne bohatnú. Aj keď ide zväčša o polopravdy, skutočná pravda je niekde uprostred. Určite však nemožno pandémiu podceňovať a aj keď máme niekedy dojem, že sme zodpovednými klamaní a zavádzaní, základné protiepidemiologické opatrenia na ochranu svojho zdravia a svojich blízkych by sme mali bez výnimky dodržiavať aj keď sú niekedy obmedzujúce. Určite nebolo celoplošné testovanie AG testami cestou ku slobode, ale viac ako pravdepodobné je, že to bol a stále je pre Matoviča a spol, veľmi výnosný biznis. ba o viac, toto testovanie ohrozilo mobilitou ľudí a prispelo k ich masívnemu infikovaniu, čo spôsobilo enormný nárast nielen chorých, ale čo je najsmutnejšie aj vyše 12 500 mŕtvych. V každom prípade takéto testovanie nesplnilo svoj účel a prispelo k zvýšenej zamorenosti občanov našej krajiny. Očkovanie, nech s jedná o akúkoľvek vakcínu by malo byť dobrovoľné, ale táto neoliberálna vláda si tak ako aj u celoplošného testovania našla cestu ako ľudí donútiť dobrovoľne povinne očkovanie absolvovať, čo sa dotýka hlavne našich pendlerov, ktorí bývajú tesne za našou hranicou v Maďarsku alebo Rakúsku a denne dochádzajú do našej krajiny za prácou. Uzavretie väčšiny hraničných priechodov donútilo pendlerov, aby začali masovo proti takýmto nezmyselným opatreniam začali protestovať. To donútilo koaličnú vládu o niekoľko dní tieto priechody otvoriť. Je to iba jeden z príkladov kolosálneho zlyhania súčasnej vládnej moci, keď napríklad policajný prezident Kovařík najprv ubezpečoval verejnosť, že je PZ SR schopný zabezpečiť celoplošné uzatvorenie hraníc spojených s následnou kontrolou príslušníkov PZ, ale vzápätí nechal hraničné priechody zatarasiť betónovými panelmi a kopami nasypaného štrku.

Čo ale mňa osobne a domnievam sa, že aj drvivú väčšinu spoluobčanov pre časom a najme po rozhodnutí Ústavného súdu o nekonaní referenda o skrátení volebného obdobia najviac nahnevalo, bolo prvotné rozhodnutie prezidentky Čaputovej, aby sa k možnosti konania referenda vyjadril Ústavný súd. Táto nepotrebná inštitúcia rozhodla proti vôli vyše 600 tisíc občanov, ktorí podpísali petíciu za vyhlásenie referenda. Podľa mňa sa Ústavný súd dopustil tej najhrubšej právnej chyby, keď arogantne rozhodol v rozpore s našou ústavou, zákon č. 460/ 1992 Zb., Prvá hlava, čl. 2 : Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov / politické subjekty /, alebo priamo / fyzické osoby /. Na základe tohto poznania by bolo najlepšie Ústavný súd zrušiť a jeho kompetencie preniesť na príslušné novovytvorené senáty v gescii Najvyššieho súdu / napríklad ako v USA /. Pred časom takýto právny názor verejne vyslovil aj pá Harabín, ktorý je zrejme v našej krajine najlepším znalcom všeobecného práva. Za zamyslenie je skutočnosť, že v našej ústave je síce v horeuvedenom článku proklamovaná aj možnosť byť voleným zástupcom ľudu aj fyzickým osobám / voľba priamo /, ale tvorcovia volebného zákona / politici / takúto možnosť prisúdili iba pri voľbách do obecných zastupiteľstiev a do orgánov VÚC. Takže, ako som už mnoho krát vo svojich blogoch uviedol, kľúčom k nastoleniu skutočnej demokracie – vlády ľudu je kardinálna zmena volebného zákona. Je zároveň úžasné sledovať, ako po zmarení referenda hlavne našou prezidentkou, keď nemusela, ale chcela dať podanie na ÚS, aby sa k referendovej otázke vyjadril, vlastne zmarila referendum sa na počudovanie až dvaja politici – Matovič a Kollár vyjadrili nesúhlasne k nekonaniu referenda a v podstate hodlajú v parlamente otázku konania referenda otvoriť zmenou ústavy v príslušnom článku v tom zmysle, že je možné skrátiť volebné obdobie referendom. No aby sa mohlo uskutočniť, bude potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny poslancov v následnom uznesení o skrátení volebného obdobia, ak by pred tým samozrejme prešla v parlamente aj úprava príslušného článku o skrátení volebného obdobia. S úpravou znenia ústavy možno bude Matovič a Kollár súhlasiť, no s tým uznesení asi ťažko. V každom prípade je to z ich strany dobre premyslený politický ťah, ktorý by im mohol prinavrátiť u ľudí popularitu a tým aj stratené volebné preferencie. Sčítaní ľudia však týmto politikom určite neveria ani to, že majú nos medzi očami, keďže sú to patologickí klamári a podvodníci.

Očakával som od ľudí väčšiu mieru nespokojnosti, akú doteraz po rozhodnutí ÚS verejne prejavili. Malé straničky a príliš ambiciózni no neveľmi úspešní vodcovia týchto straničiek veľa vody v boji za skutočnú demokraciu a teda za vládu ľudu a jeho neodškriepiteľné nároky na moc v štáte, zakotvené aj v našej ústave nenamútia. Svedčia o tom aj doteraz neuskutočnené rokovania o akomsi spájaní pronárodných a ľudových síl, čo by v skutočnosti, až by to bolo reálne mohlo účinne napomôcť pri tvorbe novej vlády, kde by už nemal nijakovsky prevládať vplyv liberalizmu. Je to metla ľudstva.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Slávik

O AUTOROVI

Podplukovník armády vo výslužbe. Som presvedčený demokrat, konzervatívec, veriaci katolík a trvalý priaznivec priamej demokracie ako najčistejšej vlády ľudu. Zaujímajú ma veci verejné a politika. Moje prepojenie s problémami obyčajných, slušných a dobrých ľudí ako aj našej armády a bezpečnosťou našej krajiny sú aj mojimi problémami, preto sa hodlám k nim vo vašom blogu vyjadrovať.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 58

Celkové hodnotenie: 26.02

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA