Moje jednoduché postrehy – MY VY, VAŠI NAŠI…….

Neskutočne rozsiahle, časté a bezcieľne tlačovky zástupcov vlády a politických strán a nielen ich, vzbudzujú vo mne nemilé pocity  potvrdzujúce a  u niektorých rozširujúce poznatky a informácie o ich odbornej a morálnej   úrovni.  Zaujímavým je aj ich sledovanie a analyzovanie vystupovania, vyjadrovania a myšlienkových postupov. Prečo im poradcovia (asistenti, ktorí sú  platení z daní nás všetkých) nepripomenú a neupozornia na  reč tela, ktorá o nich prezrádza a otvára komplexnosť ich charakteru.  Pristavím sa pri vyjadreniach iba  niektorých z tých, ktorí sa  najviac snažia ovplyvňovať naše životy a ktorých nekompetentnosť  je už na smiech každému človeku, trochu rozmyšľajúcemu a žijúcemu na Slovensku.

Začnem poslancom J. Krošlákom, ktorý v jednom rozhovore kritizoval svojho šéfa a okrem iného povedal (necitujem), že  10 rokov nesledoval politiku, nevie ako sa počas nich šéf  správal, ale aj napriek tomu  sa rozhodol za neho kandidovať, lebo chce, aby všetkých pozatvárali. To je cieľ hodného poslanca NR, postojom obyčajného človeka nesklamal. Poslanec, ktorý nemá základné politické vedomostí a nevyzná sa v politických situáciach  (s necelými 3 tisíckami hlasov), rozhoduje   kladnými hlasovaniami  o živote 5,5 mil. obyvateľov Slovenska.

Ďalší rozhovor s poslancom Pročkom na „Sme“, neskutočná katastrófa. Jeho vyjadrovanie, skákanie do reči, neodpovedanie na otázky, len svoje tvrdenia ako najsprávnejšie, arogancia a nekompetentnosť, nervová nestabilita – prezrádzajúci  kolotoč na sedadle, škoda slov. Ako zabávač  nestál za veľa, ale ako poslanec podliezol latku kvality ešte nižšie. To však nie sú všetci, je ich tam oveľa viac, ich anonymita s platom, ktorý predstavuje  5 x priemerný plat občanov, bez všeobecných vedomostí  (až na niektoré  výnimky, ak sa vobec  nájdu). Vie si niekto predstaviť  že takýto poslanci, doležitým predkladaným zákonom rozumejú ? Predpokladám, že mnohí ich  ani neprečítajú, ale jedine čo vedia,  pri schvaľovaní stlačiť správny gombík. Vláda tvrdí, aké zlé školstvo zanechali predošlé vlády a pritom má  svoju vačšinu parlamentu zloženú  z  najvačších odborných expertov na zdravotníctvo, právo, bezpečnost, IT a ešte aj bla, bla, bla…, pozbieraných z ulíc.

Ministerka kultúry nevie, že rodičia čítajú deťom rozprávky a že kultúrni ľudia chodia do knižníc, čítajú a vzdelávajú sa. Uvažujme spoločne nad slovami  Vl. Clementisa  ….dajte pozor na slovenského politika, ktorý ani nerecituje, ani necituje, ba ani sa len nedovoláva slovenských básnikov…  Čo si máme  myslieť o slovenskej kultúrnej ministerke? A   k tomu ešte  rozhoduje o „Múzeu SNP“ , bez odbornej diskusie. Ale čo už, to je  pracovná metóda všetkých ministrov vlády.

Klamala a krivdila by som   že  politikov básnikov nepoznám. Spomeniem najkultúrnejších, ktorí pri každej príležitosti zarecitujú naučené básne spojené s bájkou a sem tam s rozprávkou. Uvediem iba tých, ktorí u mňa bodovali najviac, verím, že si ich doplnite. V prvom rade je to celá vláda a z poslancov  Šipoš, Krúpa, Pročko, Kremský,Kavecká, Cmorej, blá,blá  a mohla by som menovať ešte mnohých ďalších. Všetci spomenutí poznajú iba jedinú naučenú básničku: všetko bolo za 12 rokov zle, lebo ficohlas, rozviazanie rúk, korupcia, lebo korona, lebo prázdna špajza, lebo my sme lepší, lebo chceme dobre, vaši ľudia sú zlí, naši sú naj,naj,…. a čo tí ostatní, ktorí nie sú ani vaši ani naši? Prosím, už začnite  niečo skutočne  robiť a s bájkami prestaňte !

Novému premiérovi držím palce, písať vie , len by sa mal   naučiť pravopis, čítať tiež vie ,číta to čo mu napíšu (asi aj  expremiér) , mal by byť  však menej  ovplyvňiteľný . Problém je iba v tom, že by si to, čo má napísané, mal niekoľkokrát prečítať v kľude a v pohode , aby nekoktal a nepomáhal si  rozhadzovaním rúk.

Ešte jedna zaujímavosť z parlamentu. Aký to máme na Slovensku politický systém , ktorý umožňuje poslancom  preskakovanie zo strany do strany, aj mimo parlament ,škoda ,že  pritom nevznikajú úrazy. Ako je možné, že poslanec, ktorý odíde zo strany, ktorá ho dostala do parlamentu, zrazu zastupuje a propaguje na plagátoch mimoparlamentnú stranu. Ide o poslanca M.K. kde na plagáte je uvedené „Spolu s M. Kollárom Vás oddnes zastupujeme v parlamente“. Tak je to aj s p. Valáškom, ktorý už osobne obhajuje a presadzuje zameranie a ciele inej neparlamentnej  strany (PS). Vážení poslanci, verejne sa priznajte voličom, ktorí Vás volili , koho zastupujete  v diskusných reláciach.

Na záver som si nechala najvačšiu odborníčku na všetko a ministerku so vzdelaním –  bábkoherectvo, zastupujúcu najmenšiu straničku koalície, no s pocitom najdoležitejšej osoby, od ktorej závisí fungovanie koalície a  aj celého Slovenska.  Navrhujem jej (v dobrom), aby si pred spaním prehrávala svoje vystúpenia  na tlačových besedách a v televíznych diskusiach. Jej vlažné vyjadrenia k zásadným problémom koalície naznačujú jej strach zo straty stoličky a mocenského vplyvu. Diskusie odhalili jej chýbajúce základné  vedomostí , čo potvrdila opakovaním povrchných všeobecných odpovedí a neustálym utekaním do minulosti.  Na otázky smerujúce ku koncepcii, perspektíve jej ministerstvá a novovytvorených inštitúcií, a k tomu čo doteraz urobili neodpovedá, asi im nerozumie.  Mala by sa čím skor pozrieť do zrkadla .

Doterajšie skúseností mi zúžili možnosť výberu  pri  voľbách, ak sa konečne rozhodnem ísť voliť,  a zjednodušili  rozhodovanie o účasti na referende.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Mária Šamierová

O AUTOROVI

Celý život sa venujem zložitými otázkami získavania
praktických a teoretických odborných vedomostí a zručností formou vzdelávania, zameraných na kvalifikovaný výkon výrobných pracovných činnosti.
P.S....každý deň stretnúť človeka. No nie v plači. Nie strachopuda, ktorý narieka ......(J. Kostra)

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 4

Celkové hodnotenie: 39.92

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA