Správa z uniknutého sledovacieho spisu– výber piata časť

23.05.2017

O 09.49 h. bol manžel Moniky Tódovej,  Mirek Tóda spozorovaný vo vestibule budovy na Jarošovej č. l. (Denník N)

Rýchlou chôdzou budovu opustil a pešo pokračoval Hálkovou ulicou takmer až na roh s Riazanskou ulicou, kde vošiel do bistra – “Chlebičkáreň” – caffe. Ide o malú prevádzku, s piatimi stolmi vo vnútri a dvomi stolmi na chodníku pred vchodom.

Novinár sa posadil k jednému zo stolov vo vnútri bistra a čakal. Jeho správanie bolo prirodzené a nejavilo známky všímavosti voči potenciálnemu sledovaniu. O 10.02 h. prijal telefónny hovor, vstal od stola a vyšiel pred bistro. Vyzlečené sako nechal prehodené cez jednu zo stoličiek. Pred vchodom ostal stáť a rozhliadal sa smerom na Jarošovu ulicu i na Riazanskú ulicu. Bolo zrejmé, že niekoho naviguje k bistru. Po chvíli zbadal prichádzajúci kontakt a zdvihol ruku nad hlavu a kýval ňou. K bistru prišiel sám pešo štátny tajomník Ministerstva obrany Slovenskej republiky Róbert Ondrejcsák. Dvojica sa zvítala podaním rúk a spolu vošli do bistra.

Spočiatku viedli priateľský rozhovor pozostávajúci z bežných zdvorilostných fráz. Vzhľadom k skutočnosti, že nebola k dispozícii zodpovedajúca akustická záznamová technika, bude priamo počutý rozhovor len voľne prerozprávaný.

Štátny tajomník sa opýtal na včerajšiu (22.05.17) tlačovú konferenciu, na ktorej mala Monika Tódová „variť“ Kaliho. ( R. Kaliňák). Obaja sa smiali. Štátny tajomník servilne povedal, že aj keď sa nepatrí kopať do politickej mŕtvoly, musí povedať, že Kali bol trápny v tom, ako skúšal Moniku z matematiky. Novinár prikyvovaI a rozhodil rukami na znak súhlasu bez komentára a vzápätí sa opýtal štátneho tajomníka, že ako v strane Most-Híd vnímajú katastrofálny prepad volebných preferencií v ostatnom prieskume verejnej mienky. Štátny tajomník poznamenal niečo v zmysle, že on nie je člen strany, ale len jej nominant a až tak ho to nezaujíma.

Uviedol, že Béla je v podstate tiež politická mŕtvola, ale môže si za to sám. Vraj sa viac stará o kaštieľ v Rohovciach (? – nebolo dobre rozumieť), ako o politickú stranu. Pokračoval, že možno nemá všetko v poriadku s eurofondami použitými na rekonštrukciu kaštieľa a tak pri Kalim drží hubu. Inak nerozumie tomu, ako sa správa. Mnohí v strane vraj nie sú spokojní a nemusí to dopadnúť dobre.

Sťažoval sa aj na Šebeja, ktorý je vraj už starý a točí to isté dokola. V ostatnej televíznej debate Šebej mal rozprávať stále o tom istom, ošúchané frázy, namiesto toho, aby dobre verejnosti odkomunikoval nadchádzajúci summit NATO. Teraz sa podľa štátneho tajomníka toľko deje a ten dedo tára také pičoviny. Vraj je dobré, že do Bruselu ide Kiska a nie Fico a dúfa, že Gajdoš tam nedostane slovo. Obaja sa smiali. Ondrejcsák sa obával, že Trump v Belgicku znovu príde s kontroverznými vyhláseniami, ktoré bude treba verejnosti postúpiť upravené a správne ich komunikovať.

“Toho kokota nám bolo treba” uviedol na adresu Trumpa. Rozprával údajne v nedávnej minulosti s niekým z americkej ambasády; na túto tému sa však dotyčný nechcel vôbec rozprávať. Spomenuli ostatné rokovanie vlády a prijaté rozhodnutia týkajúce sa Pobaltia, či prezbrojenia armády. Vraj pôjde o veľké peniaze, viac ako 1,2 miliardy eur. Rozprávali sa o tendri na obrnené vozidlá pre mechanizovanú brigádu. Tu stíšili hlas. Smiali sa z ministra Gajdoša i Pašku, spomínali sa mená Kali, Saloň i Balciar.

Ondrejcsák rozprával o katastrofálnom stave pripravenosti armády, vraj technika je na plač a personál tiež. V armáde podľa neho pomaly nik nebude chcieť slúžiť, okrem zahraničných misií. Zelená guma (asi Gajdoš – pozn.) by vraj najradšej nakupoval lacnejšiu techniku od Rusov, ale s tým sa vraj musí definitívne skončiť, pretože naši partneri si to želajú. Vraj nevie, kedy sa prestaneme správať v NATO ako člen Varšavskej zmluvy. Podotkol, že je to zrejme otázka ešte jednej generácie.

Novinár sa opýtal na povyšovanie.

Nebolo celkom dobre rozumiet’, zazneli priezvisko Glváč, Fico a Jahnátek. Rozoberali závery akejsi kontroly, a že vydrbú nejakého úradníka a tým sa to vybaví. Bavili sa o nejakom riaditeľovi odboru. Napokon ako vždy…sarkasticky sa usmial štátny tajomník. Novinár dodal, že skutok sa nestal… a obaja sa smiali. Štátny tajomník sa opýtal novinára, ako je to u nich v redakcii, či sa vraj už “čosi” upokojilo. Odpoveď bola dlhšia a nebolo dobre rozumieť, ale asi sú tam nejaké vážnejšie vzťahové trhliny. Rozhovor trval približne 40 minút. Po jeho skončení najskôr odišiel štátny tajomník a po chvíli aj novinár, ktorý sa vrátil do svojho zamestnania. V tomto čase bolo sledovanie ukončené.

Dňa 24. 05. 2017 Denník N publikoval pod autorstvom Moniky Tódovej tento článok:

https://dennikn.sk/773876/za-glvacove-povysovanie-ministrov-prepustia-uradnika-na-obrane/

Záver:

Táto časť poukazuje na prepojenie štvavého média Denník N na Róberta Ondrejcsáka, jedného z protislovenských politikov. Informácie mohli z ministerstva obrany pre Denník N unikať aj z tohto kanálu…

Róbert Ondrejcsák je od januára 2021 veľvyslancom SR vo Veľkej Británii, kde pravdepodobne pôsobí ako „styčný dôstojník“. Má blízko k západným spravodajským službám. Existuje opodstatnené podozrenie, že môže pracovať pre jednu alebo viacero z nich.

Je jeden z najnebezpečnejších protislovenských politikov. Nemecko mu udelilo v septembri 2020 Bundeswehr Cross of Honour in Gold,“ čo je najvyššie vyznamenanie nemeckého ministerstva obrany za pronatovské aktivity. Ondrejcsák ho dostal v dobe, keď sa už vedelo, že pôjde na post veľvyslanca do Veľkej Británie…Nemecko mu tak poďakovalo za pravdepodobné doterajšie smerovanie informácií smerom k BND a zároveň si ho zaviazalo, že dôležité informácie im zrejme budú dodávané aj z Veľkej Británie.

Na internete je mnoho údajov o osobách vystupujúcich v spise. Keď si nájdete čas a prezriete si tie stránky, zistíte kto je na koho naviazaný. Medzi politikmi to vždy funguje tak, že opozícia a koalícia na seba vyhľadávajú vedrá špiny, ktorá sa na nich nalepila. Cieľ je jednoduchý – diskreditovať politického súpera. Informácie o sebe si nechávajú väčšinou pre seba, lebo tak môžu s politikom v opačnom tábore manipulovať. Ich slovníkom povedané – držia sa navzájom za gule. Z času na čas sa nejaká malá kauza prevalí. Robí sa tak v období, keď potrebujú strany bodovať na politickej scéne. A ďalej sa malou kauzou prekryje spravidla nejaká veľká akcia, ktorá je dopredu naplánovaná a rozbehnutá. Keď sa uskutoční, rozdelia sa peniaze a ide sa ďalej. Až kým to niekto nedohľadá a nevyrobí z toho kauzu. Ale aj tak, čo sa dá, všetko sa zametie pod koberec. Mafiánsky systém vládnutia je tak nastavený. A už dlhé roky….Slúži aj núdzový stav na prelievanie miliónov do nenásytných vreciek politikov a ich spriaznených osôb? Zaujímavé čítanie môže byť aj tu:

https://www.crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=1000000&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&ID=2171273&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5&frm_id_frm_filter_3=605d8bf9bd31d

alebo tu:

https://www.reserves.gov.sk/index.php/dokumenty/faktury/faktury-2021/

https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf

https://www.scribd.com/doc/80901687/Lipsic-Aron-Finish

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 388

Celkové hodnotenie: 24.18

Priemerná čítanosť: 2413

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Počas búrky sa v horách podľa horského záchranára znásobuje nebezpečie

  0icon

  Počas búrky sa v horách znásobuje nebezpečie. Je potrebné mať pred ňou rešpekt a pred turistikou sledovať počasie. Tvrdí to záchranár Horskej záchrannej služby (HZS)…

  Ministerstvo kultúry sa ohradzuje voči odvolaniu Polákovej z pozície šéfky Baletu SND

  0icon

  Ministerstvo kultúry (MK) SR sa ohradzuje voči odvolaniu Niny Polákovej z pozície šéfky Baletu Slovenského národného divadla (SND) generálnym riaditeľom Matejom Drličkom. Podľa rezortu kultúry…

  Tragickú dopravnú nehodu v Žiline neprežil 37-ročný motocyklista

  0icon

  Tragické následky pre 37-ročného motocyklistu mala piatková dopravná nehoda na ceste I/60 v Žiline. Motocyklista utrpel pri nehode zranenia, ktorým na mieste podľahol.

  Poslanci by mali v pondelok mimoriadne rokovať o novele Trestného zákona

  0icon

  Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali v pondelok (15. 7.) na mimoriadnej schôdzi rokovať o novele Trestného zákona, ktorej návrh vzišiel najmä z pripomienok…

  Ženu, ktorá stála na parapetnej doske bytu, previezli do nemocnice

  0icon

  Polícia v piatok zasahovala v obytnom dome na Bosákovej ulici v Bratislave, kde sa na parapetnej doske bytu na piatom poschodí nachádzala žena. Po vykonaní…

  V súvislosti s bagrovaním pod Krásnohorskou jaskyňou obvinili jednu osobu

  0icon

  Polícia obvinila jednu osobu v súvislosti s bagrovaním v prameni pod Krásnohorskou jaskyňou v Rožňavskom okrese. Vznikla tam škoda za viac ako 620 miliónov eur.…

  Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry junioriek

  0icon

  Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zdolala vo štvrťfinále Bulharku Rositu Denčevovú…

  V kauze kritiky diskriminačných žalôb súdy porušili práva Lipšica

  0icon

  Ústavný súd (ÚS) SR dal za pravdu bývalému politikovi Danielovi Lipšicovi, že v kauze jeho kritiky diskriminačných žalôb sudcov z roku 2010 došlo na súdoch…

  MV SR: Všetky ponuky práce či výletov v zahraničí si treba vopred preveriť

  0icon

  Všetky ponuky brigád, jazykových kurzov či výletov v zahraničí si treba vopred preveriť. Obete obchodníkov s ľuďmi sú často zlákané svojimi blízkymi alebo známymi. V…

  Pre riziko požiarov platí v lesoch v Bratislave zákaz kladenia ohňov

  0icon

  V Bratislave platí od piatka až do odvolania zákaz zakladať oheň v lesoch a ich ochrannom pásme. Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Milan Šupa

  Gustáv Murín

  Jackson Robert

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA