VÝZVA členom Komisie NEvyšetrujúcej smrť generála Lučanského

Vyzývam zástupcov opozície, a hlavne pani Sakovú – odíďte z tej Komisie, ktorá nemá ani poriadne meno. Veď nemá ani poriadne zadanie – nemá ani možnosť vyšetrovať. Tak načo ste tam?

 

Neuveriteľné v arogantnom prevedení

   Každého slušného občana tejto krajiny musí urážať tá fraška, ktorú tu s nami hrá politická plienka mimoparlamentnej straničky na jedno použitie. Tak prečo sa na tom podieľate vy, čo zastupujete opozíciu, ako už jedinú nádej tejto krajiny zbaviť sa zločinnej vlády? Alebo, pani Saková, Vy naozaj súhlasíte s tým, aby páchateľ dozeral nad vyšetrovaním vraždy (lebo aj samovražda je vražda), za ktorú má plnú politickú i faktickú zodpovednosť?! Pripomína to absurditu  „vyšetrovania“ únosu prezidentovho syna, Kováča ml., kde vo vyšetrovacom tíme sedel hlavný iniciátor toho únosu, námestník SIS Svěchota! Tak to s tým vyšetrovaním aj dopadlo. Tu je tá absurdita ešte absurdnejšia – Kolíková si Komisiu, ktorá by po správnosti mala vyšetrovať ju a jej podiel nielen na tejto „justičnej vražde“, sama vymyslela, sama si vybrala väčšinu členov a sama obmedzila právomoci tej Komisie?! Tak načo je taká Komisia? No, na to, aby zakryla skutočný priebeh umučenia generála (či už psychického, alebo fyzického – veď máme dôkazy o takom mučení už aj na príklade Jankovskej,či Bohma). To Vám, pani Saková ešte nedošlo? Vy a ďalší zástupcovia opozície chcete svojimi menami pokrývať túto frašku v réžii selfie-vlády hejterov ako je Matovič, Naď, ale aj Budaj (ktorý si tiež nezabudol verejne kopnúť do už mŕtveho generála)?

Pani Saková, ako ste mohla uveriť v serióznosť takéhoto „vyšetrovania“, keď páchatelia a spolupáchatelia – od Kolíkovej, cez riaditeľa väznice Norberta Kundráka, bachárov, Kysela a Čurilu – ostali na svojich miestach, aby mohli zahladiť stopy?!

Tak načo je dobrá táto Komisia? Ako povedal bývalý vyšetrovateľ Šátek, ktorý má predsa skúsenosti s podobnou vyšetrovacou komisiou únosu prezidentovho syna: „Kolíkovej komisiu považujem za neštandardnú, zbytočnú a jej závery za irelevantné.“

Veď už na začiatku ste o svojom pôsobení v tej hre na vyšetrovanie mala pochybnosti. Teraz sa potvrdzujú. Tak na čo čakáte?!

 

Cap v záhrade spravodlivosti

   Ako ste, zástupcovia opozície, vôbec mohli pripustiť, aby vás do tej pseudo-Komisie vymenoval mafiánsky prífrcok „z prašiaku“, čo sa dnes hrá na predsedu parlamentu?

Ako ste, zástupcovia opozície, vôbec mohli pripustiť, že v tej pseudo-Komisii budete hrať nemú štafáž a dobrovoľne sa zaviazali mlčaním o tom, čo sa v skutočnosti stalo?

Ako ste, zástupcovia opozície, vôbec mohli pripustiť svoju rolu komparzistov v pseudo-Komisii, o ktorej podozrivá Kolíková rozhodla, že nebude nič publikovať a výsledkom bude vopred jasná Správa, na zakrytie tohto politického aj ľudského zločinu, v ktorej budete jej podriadenými a kamarátkami zo zahraničia spoľahlivo prehlasovaní?

Smrť generála Lučanského, obál

Smrť generála Lučanského, obálka

Vy ste mali odísť už keď táto ordinárna baba s mastnými vlasmi po vzore Kisku (tie sa „satiricky“ v RTVS pomaly ani zmieniť nesmú) nakašľala na pamiatku generála v škandalóznej relácii Žumpa, ktorú aj naďalej udržiava pre záchranu vlastnej riaditeľskej stoličky pán Rezník. Ako vôbec po tom ešte môžete brať takúto politickú kreatúru na Ministerstve spravodlivosti na jedno použitie za seriózneho partnera?

Veď túto exponentku Kiskovej záchrany pred stíhaním už vypískali vo veľkom sudcovia, prokurátori aj advokáti. A to hneď niekoľkými petíciami!

Najnovšie odmietol sudca Macek čo i len kandidovať na post predsedu Správneho súdu, do ktorého sa odmietajú prihlásiť, práve kvôli tejto politickej plienke, tí najpovolanejší zo Správneho kolégia Najvyššieho súdu SR!

Pani Saková, neponižujte sa kolaboráciou s takouto osobou. Neponižujte sa účasťou na tejto fraške údajného „vyšetrovania“ brutálnej smrti generála Lučanského. Vy ste predsa generála Lučanského poznala ako čestného a priameho policajného funkcionára, Vy predsa túto pseudo-hru Kolíkovej a jej spolupáchateľov nepotrebujete hrať! Raz vyjde pravda najavo, a na tomto hanebnom spisku zakrývajúcom krvavé ruky tohto zločinného režimu, bude aj Vaše meno?

 

Počujete to ticho?

   Tento zločinný režim urobila jednostranne extrémne propagandistická žltá tlač s exponentmi ako Tódová, Vagovič, Hanzelová, Struháčik, Bárdy, Hríb a zopár ďalších. Naozaj ich nie je veľa. Veď kto slušný by takto hanebne porušoval elementárnu novinársku etiku?

V úzkej kolaborácii so zločinným režimom sú títo exponenti žltej tlače vždy a všade tam, kde tento režim chystá politické procesy zámerne brutálnym zatýkaním za asistencie hlučnej helikoptéry, aby nebol počuť plač rodinných príslušníkov v šoku z tej brutality.

Ale keď prevážali hore dolu dobitého generála Lučanského, ani jeden z týchto exponentov sa neprišiel pozrieť. A ako veľmi by sa politickej plienke na Ministerstve spravodlivosti zišiel záber na to, ako generál do poslednej hodiny pred svojou smrťou svižne kráča s „vylepšeným zrakom“ podľa ministra obrany a arogancie Naďa. Tak prečo pri tom neboli? To ste sa nepýtala, pani Saková? Tak ja vám odpoviem, pretože nielen túto otázku som sa pokúsil zodpovedať v prvej (príležitostnej ako memorabília) i druhej knihe o generálovi – na smrť umučení zle pózujú pre potreby zločinnej vlády prostredníctvom ich mediálnych kolaborantov. Preto.

A to ste sa, pani Saková, tiež nezamyslela nad tým, že keď sa to hodilo tejto zločinnej vláde, tak Tódová denne vykrádala a ďalší kolaboranti denne papagájovali, pozorne a zámerne vybrané pasáže z Kočnerovho spisu (tie o hrkútaní Zsuzsovej s terajším špeciálnym prokurátorom Lipšicom vynechali)? Ako to, že odrazu tento zdroj pozorne dávkovaných senzácií vyschol. Ako to, že odrazu nepočujeme o ničom z vyšetrovania násilnej smrti generála Lučanského? Žiadne senzačné odhalenia? No isteže žiadne, lebo by odhalili spoluzodpovednosť Kolíkovej, riaditeľa väzobnej väznice v Prešove Norberta Kundráka a celého zástupu ich poskokov na tejto „justičnej vražde“.

Obalka knihy General Milan Lučanský

Vážená pani Saková, Váš kolega v opozícii, poslanec Blaha už pred takmer dvomi mesiacmi položil páchateľom tejto ohavnej „justičnej vraždy“ 50 otázok. Nájdete ich aj v mojej prvej knižke o generálovi Lučanskom. Prečo na ne chrabrá Tódová a celá tá od nenávisti žltá kamarila dodnes nežiadala odpovede? Veď v prípade nielen smrti generála, ale celej série samovrážd a mučenia väzbou by denne jačali a denne žiadali odpovede zodpovedných. A teraz sú odrazu tak tichúúúúúúúčko…

Táto fraška-Komisia mala len jednu úlohu – najskôr uchlácholiť verejnosť, veď sa „vyšetruje“ a to aj za účasti opozície, a teraz má ďalšiu – uspať pozornosť verejnosti, zahrať vyšetrovanie do stratena.

Práve preto je okolo činnosti Komisie také ticho. A to politická plienka vyhlasovala, že je všetko jasné?! Tak keď je všetko jasné, prečo sa to „jasné“ nepotvrdilo celé týždne?

Prečo sa žltá tlač, vždy taká pohotová, nepýta, ako je možné tárať také nezmysly, ako Kolíková, že kto chce v väzbe spáchať samovraždu, tak ju spácha?! Tak prečo šibovali generála z cely do cely, až nakoniec do tej s poschodovou posteľou, až kým nebolo dielo dokonané?! A ako to, že riaditeľovi prešovskej väzobnej väznice Norbertovi Kundrákovi „nenapadla“ taká jednoduchá prevencia, akou je spoluväzeň na cele, ktorý by aj čo len pokusu o samovraždu zabránil? Že by to zakázali Kysel s Čurillom, čo už majú aj iné obete za sebou?

Vyzývam Vás, pani Saková, aj všetkých, čo si chcú pre budúcnosť zachovať slušné meno a nepoškvrniť ho touto justičnou vraždou – prestaňte kolaborovať so zločinným režimom, odíďte z tej hanebnej pseudo-Komisie!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 42

Celkové hodnotenie: 31.69

Priemerná čítanosť: 4264

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: "Môže zachrániť ľudské životy"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol…

  Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

  0icon

  Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia…

  Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: "Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to…

  Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí…

  Blaha sa pýta, či ho budú špehovať, alebo ho rovno zatvoria, keďže podľa ministra Naďa predstavuje "bezpečnostné riziko"

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil na sociálnej sieti reakciu na vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naď z OĽaNO o…

  Prokurátor žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica. Informovala o tom…

  Miroslav Kollár sa stal členom strany Spolu-občianska demokracia

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Miroslav Kollár vstúpil do mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia…

  Rakúsko o protiruských sankciách: Je nutné zamerať sa na dialóg s Moskvou a upustiť od zavedenia ďalších sankcií

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SIITA/AP-Lisi Niesner)   Viedeň sa domnieva, že je potrebné zamerať sa na dialóg s Moskvou a upustiť od zavedenia ďalších sankcií,…

  Gröhling: Počet zatvorených škôl klesol na 300. Prijímacie skúšky na stredné školy budú prezenčne

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský, Pixabay)   Počet zatvorených škôl klesol na 300. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to uviedol…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

  0 icon

  Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

  Dve najznámejšie aplikácie, ktoré ponúkali alternatívny prístup k Facebooku, boli odstránené z Google Play

  0 icon

  Natívna aplikácia sociálnej siete Facebook je mnohými používateľmi preferovanou. Nájde sa však aj veľká skupina používateľov, ktorí nie sú s ňou spokojní. To je aj jeden z dôvodov, prečo vývojári tretích strán prinášajú alternatívne aplikácie, ktoré častokrát disponujú funkciami, ktoré aplikácii Facebooku chýbajú, prípadne je upravené rozhranie aplikácie takým spôsobom,…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA