Boli Izraelčania zadržaní 11. septembra 2001 špióni ?

Biela dodávka

Milióny  ľudí sledovali  zábery útokov na WTC a tí, čo ich videli, na ne nikdy nezabudnú. Aj domáca pani z New Jersey bola v to ráno svedkom čohosi, čo napokon skončilo vyšetrovaním piatich mladých Izraelčanov, s možnou nadväznosťou na izraelskú tajnú službu.

Istá žena, budeme jej hovoriť Mária, má veľmi dobrý výhľad na WTC zo svojho bytu v obytnej budove v New Jersey. Siahla po daľekohľade a sledovala tú skazu.
Všimla si troch mladíkov, kľačiacich na streche bielej dodávky na parkovisku ich obytnej budovy, “Zdalo sa, akoby nakrúcali film.”, vraví Mária.
Mladíci filmovali alebo fotografovali seba s horiacim WTC v pozadí. Čo ju však prekvapilo, to bol výraz v ich tvárach. Tešili sa !!!

To správanie sa jej zdalo byť natoľko podozrivé, že si zapísala poznávaciu značku dodávky a zavolala na políciu. Onedlho nato už bola na scéne FBI. Poznávacia značka ich zaviedla k spoločnosti Urban Moving, ktorej dodávka patrila. Okolo štvrtej hodiny poobede toho istého dňa videli dodávku na príjazde k Route č. 3, blízko newjersejského Giants Stadium. Policajt im prikazal zastaviť a našiel v aute piatich mužov vo veku 22 až 27 rokov. Prinútili ich z auta vystúpiť a polícia im nasadila putá. Jeden z pasažierov mal v ponožke ukrytých 4.700 dolárov v hotovosti. Druhý mal pri sebe dva zahranične pasy. Ale najväčším prekvapením pre nich bolo to, keď sami seba identifikovali ako izraelských občanov.

 „Nie sme váš problém“ 

Podľa policajnej správy jeden z cestujúcich informoval policajtov, že sa „počas incidentu“ nachádzali na diaľnici West Side na Manhattane – s odvolaním sa na útok Svetového obchodného centra. Vodič dodávky Sivan Kurzberg policajtom povedal: „Sme Izraelčania. Nie sme váš problém. Vaše problémy sú naše problémy. Problémom sú Palestínčania.“ Ďalšími pasažiermi boli jeho brat Paul Kurzberg, Yaron Shmuel, Oded Ellner a Omer Marmari.

Keď boli muži prevezení do väzenia, prípad  bol preložený FBI do sekcie zahraničnej kontrarozviedky úradu, ktorá je zodpovedná za špionážne prípady.

FBI niekoľko hodín prehľadávala kancelárie Urban Moving  a prehľadávala dokumenty vrátane zaistenia pevných diskov počítačov. FBI vypočula aj majiteľa spoločnosti Urban Moving, ktorý po vypočutí odrazu zmizol.

Piati muži boli zadržiavaní dlhšie ako dva mesiace. Niektorí z nich boli umiestnení na 40 dní na samotku a niektorí absolvovali až sedem testov na detektore lži.

Veľa špekulácií

Od ich zatknutia vírilo okolo prípadu veľa špekulácií a o tom, čo títo piati muži robili ráno. Časopis The Forward, uznávaný židovský denník v New Yorku, nakoniec uviedol, že FBI dospela k záveru, že dvaja z mužov boli izraelskí spravodajskí agenti.

Pre FBI sa dešifrovanie pravdy vo vyšetrovaní Izraelčanov ukázalo ako ťažké. Jeden z nich, Paul Kurzberg, odmietal 10 týždňov podstúpiť test na detektore lži a aj tak ním nakoniec neprešiel. Ďalší z jeho právnikov nám povedal, že Kurzberg sa zdráhal podstúpiť test, pretože kedysi pracoval pre izraelské spravodajské služby v inej krajine.

Muži popreli, že by pracovali pre izraelskú rozviedku mimo sťahovacej spoločnosti v New Jersey a izraelský právnik Ram Horvitz tieto obvinenia odmietol ako „hlúpe a smiešne“. Hovorca izraelského veľvyslanectva vo Washingtone Mark Regev zachádza ešte ďalej a tvrdí, že o tejto otázke sa s predstaviteľmi USA nikdy ani nediskutovalo.

Napriek odmietnutiam, zdroje hovoria agentúre ABC NEWS, že v rámci FBI stále prebiehali debaty o tom, či sú mladí muži špiónmi alebo nie. Mnoho úradníkov vlády USA verilo, že niektorí z nich boli na misii pre izraelské spravodajské služby. FBI však pre ABC NEWS povedala: „Doteraz toto vyšetrovanie nezistilo nikoho, kto by v tejto krajine vopred vedel o udalostiach z 11. septembra.“

Po vyšetrovaní  izraelskí a americkí vládni úradníci vypracovali dohodu – a po 71 dňoch boli piati Izraelčania prepustení z väzenia a deportovaní späť domov.

Zatiaľ čo Izraelčania odmietli odpovedať na otázky ABC NEWS týkajúce sa ich zadržania a toho, čo robili 11. septembra, niekoľko z nich diskutovalo po návrate domov o svojich skúsenostiach z Ameriky v izraelskej diskusnej relácii.

Zásadná otázka znie: Čo vedeli predstavitelia Izraela o plánovanom útoku na „dvojičky“ WTC a o deštrukcii budov?

https://abcnews.go.com/2020/story?id=123885&page=1

https://abcnews.go.com/US/america-attack-reliving-secret-service-response-911-opinion/story?id=72863287

Larry Silverstein, človek, ktorý kúpil dvojičky pred ich úmyselnou deštrukciou a poistil ich na nehoráznu sumu. Ryžoval z nich nehoráznym spôsobom.

Kde bol prezident Bush? Vo vidieckej škole, nebol vôbec prekvapený a tváril sa ako debil…Veľmi priehľadné. Vedel o útoku na dvojičky.

Pozn. autora: V tej dobe som pracoval na istom ministerstve. V inkriminovaný deň mi volal riaditeľ, ktorý mal televízor v kancelárii pre služobné účely. „Príď padajú dvojičky“… Samozrejme mi istú chvíľu trvalo, kým mi došlo, aké dvojičky má na mysli. Šiel som k nemu a v priamom prenose sme pozerali ten katastrofický deň. Akosi mi však podvedome niečo nesedelo. Spočiatku som nevedel čo. Potom mi svitlo. Bože ako je možné, že televízne štáby sú na strechách okolitých budov. Ako sa tam dostali tak rýchlo? Museli o tom niečo vedieť.!!!! Nie je predsa fyzicky možné sa dostať na strechy budov a natáčať pád dvojičiek v priamom prenose ak by o tom nevedeli vopred.

Keď sa bývalého ministra obrany Donalda Rumsfelda, neslávne známeho vyjednávača  počas agresie NATO na Juhosláviu pýtali na budovu World Trade Center Building 7 WTC 7 tvrdil, že o nej nikdy nepočul.  Napriek tomu, že WTC 7 nezasiahlo lietadlo, budova spadla „sama od seba“  alebo lepšie povedané od strachu…

Ale…

Jedným z hlavných nájomcov WTC 7 bol Salomon Smith Barney zo špionážnej Strategic Support Branch (SSB), spoločnosť, ktorá  vo WTC 7 obsadila  37 zo 47 poschodí. Rumsfeld bol predsedom poradného výboru SSB a Dick Cheney bol členom predstavenstva. Rumsfeld pôsobil vo funkcii predsedu poradného výboru SSB od jeho založenia v roku 1999. Rumsfeld bol v rovnakom období plateným konzultantom riaditeľa ústrednej spravodajskej služby Georga Teneta.

Niekoľko Rumsfeldových a Cheneyho kolegov malo prístup alebo osobné vedomosti o WTC 7. Agent tajnej služby Carl Truscott, ktorý bol 11. septembra zodpovedný za divíziu ochrany prezidenta, budovu dobre poznal, pretože pracoval v tajnej službe. Nachádza sa tam newyorská pobočka. Tenetova CIA navyše tajne prevádzkovala „ falošný fond federálnej organizácie “ v rámci WTC 7. Tento falošný front mohol súvisieť s tajnou službou, Internal Revenue Service, ministerstvom obrany Rumsfelda alebo komisiou pre cenné papiere (SEC) ), z ktorých všetci boli uvedení ako nájomcovia WTC 7. SEC zničila budovu a stratila mnoho dôležitých dokumentov, vrátane všetkého potrebného na účinné stíhanie spoločností Enron a WorldCom. Náhoda?

Je prekvapujúce, že výbušniny a terorizmus boli naplánované témy diskusie na WTC 7 v deň útokov. Na ráno 9/11 bolo naplánované stretnutie WTC 7, ktoré zahŕňalo jednotky na likvidáciu výbušnín z americkej armády. V ten deň ráno tam bol náhodou pozvaný tím na likvidáciu demoličného arzenálu z armádneho Fort Monmouth, ktorý sa stretol s majiteľom budovy Larrym Silversteinom.  Schôdza bola stanovená na ôsmu hodinu ráno 11. septembra, ale bola zrušená s výhovorkou, že jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti Silverstein je zaneprázdnený. Náhoda?

Stretnutie s likvidáciou výbušnín však nebolo iba požiadavkou Larryho Silversteina, ale skutočne ho organizovala poľná kancelária tajnej služby. Toho rána bola na WTC 7 pozvaná aj mobilná jednotka 6 s výbušnou muníciou.

Keď si spomenieme na 11. september, mali by sme si uvedomiť, že tieto zločiny začali a stále vedú k ničivej „vojne proti teroru“. Mali by sme tiež pamätať na to, že vojna je založená na podvode a oficiálna správa z 11. septembra je ukážkovým príkladom. Klamstvá sa verejnosti forsírujú denne aj po takom dlhom období.

Finančná lúpež z 11. septembra: „Sledujte cestu peňazí 9/11“

Toto je vyšetrovanie stopy peňazí z 11. septembra.

Lúpež z 11. Septembra

V roku 1998 sa úrad pre prístavy v New Yorku a New Jersey dohodli na privatizácii World Trade Center, komplexu kancelárskych veží na dolnom Manhattane, ktoré vlastnili a prevádzkovali od ich výstavby v roku 1973. V apríli 2001  bola dosiahnutá dohoda  s konzorciom investorov vedených spoločnosťou Silverstein Properties a 24. júla 2001 Larry Silverstein, ktorý už vlastnil budovu World Trade Center Building 7,  podpísal 99 ročný prenájom budov Twin Towers and Buildings 4 a 5.

Prenájom bol za 3,2 miliardy dolárov a bol financovaný preklenovacím úverom od GMAC, komerčnej hypotekárnej zložky spoločnosti General Motors, ako aj 111 miliónov dolárov od Lloyda Goldmana a Josepha Cayra, individuálnych investorov do nehnuteľností. Spoločnosť Silverstein Properties investovala iba 14 miliónov dolárov svojich vlastných peňazí.

Dohoda bola neobvyklá rôznymi spôsobmi. Aj keď prístavná správa   poskytla na komplex WTC poistné krytie 1,5 miliárd dolárov, Silverstein trval na zdvojnásobení tejto sumy a poistil budovy na 3,55 miliárd dolárov.

Do niekoľkých hodín po zničení Dvojičiek 11. Septembra sa Silverstein  spojil so svojimi právnikmi a snažil sa zistiť, či jeho poistné zmluvy „môžu útoky chápať ako dva samostatné poistné incidenty namiesto jedného“. Silverstein strávil roky pred súdmi pri pokuse získať 7,1 miliárd dolárov zo svojej poistnej zmluvy vo výške 3,55 miliárd dolárov. V roku 2007 mu bolo „priklepnuté“ poistné plnenie na 4, 55 miliárd dolárov. Silverstein žaloval spoločnosti United a American Airlines o ďalšie 3,5 miliardy dolárov za ich „nedbalosť“ pri útokoch z 11. septembra, súdy mu to však zamietli.

Dňa 12. septembra 2001, predtým, ako sa prach usadil na Ground Zero, začala Komisia pre cenné papiere vyšetrovanie mrazivého tvrdenia: že neznáma skupina obchodníkov so znalosťou sprisahania z 11. septembra zarobila milióny stávok proti spoločnosti zapojené do útokov.

ANTONIO MORA:  „Mnohí analytici z Wall Street sa domnievajú, že teroristi uzavreli stávky, že pokles cien spôsobí pohyb akcií. Urobili to tak, že kúpili to, čo nazývajú „puty“ investície, vklady. Ak stavíte správne, odmeny môžu byť obrovské. Riziká sú tiež obrovské, pokiaľ neviete, že sa spoločnosti, s ktorou tipujete, stane niečo zlé.

ANTONIO MORA:  Jedným z príkladov je United Airlines. Vo štvrtok pred útokom bolo uzatvorených viac ako dvetisíc zmlúv na pokles akcií. Deväťdesiatkrát viac za jeden deň ako za tri týždne. Keď sa trhy znovu otvorili, akcie United poklesli, cena kontraktov prudko vzrástla a niekto možno rýchlo zarobil veľa peňazí.

DYLAN RATIGAN:  180 000 dolárov sa pri náraze tohto lietadla do Svetového obchodného centra zmení na 2,4 milióna dolárov.

ANTONIO MORA:  A je toho oveľa viac, vrátane mimoriadne vysokého počtu stávok proti Morgan Stanley a Marsh & McLennan, dvom z najväčších nájomcov Svetového obchodného centra. Môže to byť náhoda?

DYLAN RATIGAN:  Keby to bola náhoda, bola by to jedna z najneobyčajnejších náhod v histórii ľudstva. “

Put opcia (put option, opcie na predaj)

Právo na predaj opcie. Držiteľ opcie na predaj má právo predať v stanovenej lehote a za stanovenú cenu aktíva pričom vystavovateľ opcie je povinný príslušné aktíva kúpiť.

Deň pred 11. septembrom došlo aj k šesťnásobnému zvýšeniu opčných opcií na zásobu dodávateľa obrany Raytheon. Tieto opcie umožnili obchodníkom kúpiť akcie spoločnosti Raytheon za 25 dolárov. V priebehu týždňa po útoku, keď americká armáda začala rozmiestňovať rakety Tomohawk dodávané Raytheonom, ktoré by nakoniec použili pri invázii do Afganistanu, cena akcií spoločnosti vystrelila o 37% na viac ako 34 dolárov.

Rozsah vyšetrovania SEC bol bezprecedentný a skúmal viac ako 9,5 milióna transakcií s cennými papiermi, vrátane akcií a opcií v 103 rôznych spoločnostiach obchodujúcich na 7 trhoch, 32 fondoch obchodovaných na burze a akciových indexoch. Sonda čerpala z pomoci legálnych a compliance pracovníkov 20 najväčších obchodných spoločností a regulačných orgánov v desiatich zahraničných vládach. Komisia koordinovala svoje vyšetrovanie s FBI, ministerstvom spravodlivosti a ministerstvom financií.

Výsledok šetrenia? Dôkazy neexistujú? Šialené čo? Ak sa o týchto transakciách v miliardách dolárov vedelo, kde sa zamietli dôkazy?

Profesor univerzity v Chicagu Allen Poteshman  dospel k záveru: „Preskúmanie obchodovania s opciami pred 11. septembrom ukazuje, že došlo k neobvykle vysokej úrovni nákupu putov. Toto zistenie je v súlade s informovanými investormi, ktorí obchodovali s opciami pred útokmi. “

Výskumníci z univerzity v Zürichu použili ekonometrické metódy na potvrdenie neobvyklej aktivity s opciami na akcie kľúčových leteckých spoločností, bánk a zaisťovateľov v týždňoch pred 11. septembrom.

„Tím vedcov dospel k záveru, že abnormálna aktivita na trhu s možnosťami indexu S&P v čase útoku„ je v súlade s tým, že zasvätení očakávajú útoky z 11. septembra.!!! “

Jedinou otázkou teda je, kto z týchto obchodov profitoval a prečo nebol nikdy nikto obvinený z ich účasti na nich?

CIA figuruje prominentne v inej línii vyšetrovania. Jedna podozrivá kúpa opcie spoločnosti United Airlines, ktorú vyšetrovala FBI, zahŕňala objednávku kontraktu na 2 500 kontraktov v dňoch pred 11. septembrom. Namiesto spracovania nákupu prostredníctvom domácej burzy United Airlines, burzy cenných papierov v Chicagu, bola objednávka rozdelená do piatich 500 častí zmluvy a prebiehala súčasne prostredníctvom piatich rôznych opčných výmen. Nezvyčajnú objednávku sprostredkovala Deutsch Bank Alex. Brown, spoločnosti, ktorej do roku 1998 predsedal AB „Buzzy“ Krongard, bývalý konzultant riaditeľa CIA Jamesa Woolseyho, ktorý bol v čase 11. septembra sám výkonným riaditeľom CIA.

Útok na Pentagón  vyčistil nelegálne zdroje.

V  správe  generálneho inšpektora z roku 2002 o chýbajúcich biliónoch sa uvádza, že Pentagón vo fiškálnom roku 2000 spracoval 1,1 bilióna dolárov vytvorených účtovných záznamov, ale ani sa nepokúsili vyčísliť chýbajúce prostriedky za rok 2001. Minister obrany Thomas vysvetlil,  že neboli schopní vypracovať finančnú správu za rok 2001 kvôli „“ strate personálu finančného riadenia, ku ktorej došlo počas teroristického útoku z 11. septembra. “

Predtým, ako sa stal tajomníkom armády, bol Thomas White výkonným riaditeľom spoločnosti Enron. Enron bol jednou z najväčších energetických spoločností na svete a v roku 2000 dosiahol zisk 111 miliárd dolárov. V roku 2001 bol odhalený ako komplikovaný podvod v podnikovom účtovníctve. SEC, ktorá vyšetrovala škandál Enronu, obsadila 11. až 13. poschodie vo Svetovom obchodnom centre. Budova 7 a ich kancelárie boli zničené 11. septembra, čo  zničilo 3 000 až 4 000 dokumentov  o  aktívnych vyšetrovaniach  v tomto procese.

Ak chcete odhaliť zločin, sledujte cestu peňazí …

https://www.globalresearch.ca/the-september-11-financial-heist-follow-the-911-money-trail/5475639

https://archives.globalresearch.ca/articles/BOL310A.html

https://www.globalresearch.ca/september-11-2001-the-15th-anniversary-of-the-crime-and-cover-up-of-the-century/5544414

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 111

Celkové hodnotenie: 23.67

Priemerná čítanosť: 1813

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Asistované sčítanie sa uskutoční v termíne od 3. mája do 13. júna

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Asistované sčítanie sa na Slovensku bude realizovať v termíne od 3. mája do 13. júna. TASR o tom v…

  Po udalostiach v ČR zasadla bezpečnostná rada, vyhodnotila situáciu, potvrdil premiér. Čo spravíme?

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bezpečnostná rada SR vyhodnotila aktuálnu bezpečnostnú situáciu v Slovenskej republike a prijala informáciu tajných služieb o aktuálnej činnosti…

  OĽANO: Reportéri bez hraníc ocenili naše kroky v zlepšovaní mediálneho prostredia

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Rešpektovaná medzinárodná novinárska organizácia Reportéri bez hraníc vo svojej správe týkajúcej sa Slovenska pre rok 2021 ocenila zavedenie…

  Ambíciou ministerstva je zabezpečiť očkovanie čo najviac učiteľov do konca leta

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Ambíciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR je zabezpečiť očkovanie čo najväčšieho počtu učiteľov do konca…

  Pri pláne obnovy sa obišli neštátne nemocnice, tvrdia odborníci

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/Jana Birošová, TASR - Pavel Neubauer)   Tvorcovia Plánu obnovy a odolnosti SR obišli v časti pre zdravotníctvo pri jeho zostavovaní…

  Prokurátor podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, a to pre…

  Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho vyčerpali v štandardnom čase iba tretinu eurofondov, tvrdí Heger

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, TASR – Jakub Kotian)   Vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho z balíka eurofondov v hodnote 15 miliárd eur…

  Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Malí a strední podnikatelia môžu aj v roku 2021 požiadať o kreatívny voucher. Pomoc v rámci projektu Podpora…

  V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

  0icon

  N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol…

  Štáty EÚ hovorili o Stratégii pre práva osôb so zdravotným postihnutím

  0icon

  Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny)   Snahou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) je zefektívniť nástroje integrácie…

  TopDesať

  Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

  0 icon

  Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

  Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

  0 icon

  Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

  Záhadná vražda ryšavky 1. časť

  0 icon

  Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

  TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

  0 icon

  Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

  Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

  0 icon

  Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

  Vo svete IT

  Android 12 automaticky uspí nepoužívané aplikácie, aby uvoľnil miesto

  0 icon

  Uvedenie Androidu 12, hoci v BETA verzii, sa pomaly, ale isto blíži. Spolu so skracujúcim sa termínom, postupne sa dostávajú na povrch nové a nové informácie okolo pripravovaných funkcií. Je to možné hlavne vďaka dostupnosti skorého náhľadu Androidu. Najnovšie na jednu z funkcií upozorňujú vývojári známeho xda-developers.com fóra, ktorí objavili…

  Od smartfónov k elektromobilom: Huawei predstavuje Alpha S a Alpha S HI

  0 icon

  O automobile Huawei sme mohli počuť prvýkrát už vo februári tohto roka a neskôr približne týždeň dozadu. To, čo sa dlhšiu dobu špekulovalo, sa stalo realitou. Spoločnosť v spolupráci s partnermi, predstavila svoj prvý elektromobil. Na tému upozorňuje portál autoevolution. Prvý elektromobil z kuchyne Huawei je na svete: Alpha S…

  Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

  0 icon

  Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

  Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

  0 icon

  Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

  Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

  0 icon

  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

  Armádny Magazín

  Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

  Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

  Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

  0 icon

  Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

  USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

  0 icon

  USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

  Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

  0 icon

  Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

  Svetlo sveta

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

  Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

  0 icon

  Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

 • icon FOTO DŇA