Pandémia? Konečne nás majú!

Motto na úvod: Čelíme tretiemu globalizačnému pokusu. Prvým sa pod zámienkou globalizácie mala presadiť amerikanizácia sveta. To vyvolalo tak masívne protesty, že svetovládci hľadali inú páku. A našli duševne nestabilnú Grétku a začali masívnu celosvetovú (ale hlavne na Západe masírovanú) mediálnu kampaň o „globálnom oteplení“. Skonštruovali pritom dedičný hriech celého ľudstva, ktoré vraj za to môže, hoci ide o cyklický úkaz, ktorý si ide svojou cestou, či chceme alebo nie. Takže väčšina obyvateľstva tento humbug úspešne odignorovala. Tak im prišla vhod (ako si ešte ukážeme) do obludnosti nafúknutá pandémia, vďaka ktorej s nami cvičia do ľubovôle a na ničím, len ich ľubovôľou, ohraničený čas.

A Slovensko má tú smolu, že sa práve v týchto časoch sa do jeho čela dostal duševne nevyrovnaný jedinec, ktorý trpí mesiášskym komplexom Spasiteľa. Obklopený kamarilou nadšených a neschopných – a práve tí sú schopní všetkého. Stali sme sa svetovým laboratóriom tohto experimentu.

 

Začalo to rúškami. Zo dňa na deň sme ich mali nosiť, ale selfie-vláda nám ich nedodala. Poslušní občania si začali na vlastné náklady a vlastnou vynaliezavosťou vyrábať rúška sami. Vraj až ich budeme nosiť všetci, bude po pandémii. Už ich nosíme skoro rok a namiesto konca pandémie prišiel nie nápad, ale príkaz zo svetovej centrály, že takáto svojpomoc je neprípustná. Treba vraj respirátory – a tie si doma nevyrobíte. A až budeme mať všetci respirátory, čo bude potom. Plynové masky?

 

Potom prišli s povinnými odstupmi. Boli to absurdné a často aj protichodné nariadenia. Ale bežný občan ohol chrbát a začal sa strániť susedov a priateľov. Veď vďaka tomu čoskoro to trápenie skončí. Neskončilo.

 

Asi sme si od seba málo odstupovali, lebo prišla ďalšia podmienka na skončenie pandemických opatrení. Blázen s Trnavy to svojou insitnosťou nazval black-out-om, hoci to mal byť lack-down, ale nakoniec to bol block-out. Zo dňa na deň krajina skolabovala. Našepkávačom toho nezmyslu bol istý Jarčuška s Krčméryho fabriky na profesúry (sériu jeho insitných nápadov opisujem v knihe „Koronavírus ako terorizmus“).

 

Potom prišiel Matovič s nápadom, že budeme svetoví, keď sa všetci naraz otestujeme. Bol to naozaj svetový unikát v manipulácii s obyvateľstvom. Mala to byť „atómová bomba“ a nové „národné povstanie“. Dobrovoľne-nasilu pod hrozbou drastických protizákonných a neľudských vyhrážaní nahnali milióny občanov na „špáranie sa v nose“. Ak sa poddajú, vraj už bude po pandémii. Poddali sa, nie je po pandémii.

 

Tak prišli s novým lákadlom. Ak sa všetci podrobíme globálnemu experimentu s neodskúšanými, nezrelými a potenciálne nebezpečnými vakcínami – bude po pandémii. Očkuje sa po celom západnom svete a pandémii konca niet. Nielenže sa objavujú podozrenia z vedľajších účinkov, ale už je tu aj prípad prominenta aj napriek dvojnásobnému očkovaniu potom všetkom infikovaného!

 

Do toho sa obchádza fakt, že súčasná kríza v nemocniciach má výsledok práve v tej masívnej kampani, ktorá z vírusu, akých tu zažilo ľudstvo už stovky, urobili takého strašiaka, že aj tí, čo by to odležali bez problémov doma, sa hrnú do nemocníc. V nemocniciach naopak ubúda personál masívne testovaný a to aj s možnými falošnými výsledkami (o čom už nikto snáď nepochybuje, keď o falošnosti PCR testov z princípu ich fungovania referoval aj seriózny New York Times). Dobrá otázka tiež je, ako je možné, že práve nemocničný personál, ktorý má mať tie najsofistikovanejšie ochranné prostriedky, je najviac infikovaný. Ale už sa nehovorí o tom, že sa nám práve nemocnice stali ohniskami infekcie a tak sa práve tam infikujú aj bežní pacienti – najznámejšími obeťami sú Justin Topoľský a Milan Blaha (známy novinár a otec poslanca Blahu). Tak vzniká „perpetuum infektorum“ – nemocnice samé množia infikovaných!

 

Tým, čo sa ochotne toľkokrát ohli s nádejou, že už bude koniec, keď budú poslušne nasledovať aj tie najabsurdnejšie pokyny a opatrenia, treba pripomenúť, že Jarčuška a jemu podobní prišli na nápad, že aj keď ste negatívni máte byť v karanténe?!

 

Tým čo sa ochotne toľkokrát ohli s nádejou, že už bude koniec, keď budú poslušne nasledovať aj tie najabsurdnejšie pokyny a opatrenia, treba pripomenúť, že náboženský fanatik v kresle ministra zdravotníctva prišiel v týchto dňoch s myšlienkou, že by sme sa mali testovať každý piaty deň! Zabudol dodať, že čerstvo otestovaný sa môže už desať minút po vyjdení z testovacej miestnosti infikovať a tak by sme sa mali testovať každých desať minút?!

 

Celoplošné testovanie sa už volá „láskavo“ skríning a na jeseň ho na Orave absolvovali štyri krát. A opäť je tu! Inovácia je v absurdnom rozložení na deväť dní, takže ten poslušný občan, ktorý sa nechal testovať prvý deň, sa mohol infikovať druhý deň, ale teraz chodí s negatívnym certifikátom po svete a šíri infekciu. Matovič je ale spokojný – zachránil celý svet!

 

Tým čo sa ochotne toľkokrát ohli s nádejou, že už bude koniec, a hrnú sa na očkovanie, treba pripomenúť, že až sa ten mega-biznis skončí, príde neprekvapivá správa, že veď sú tu omnoho nebezpečnejšie mutácie toho istého vírusu a tak bude treba vyvinúť novú vakcínu a až budú ňou všetci zaočkovaní, príde nová mutácia… už ste pochopili?!

 

Keď Matovičovi a jeho kamarile neschopných (a preto schopných všetkého) dôjdu nápady na cynické a bezcitné sociálne experimenty, vždy ešte priskočí ochotný „expert“. Tak si vypočujte (a keby ste neverili vlastným ušiam, tak to tu máte čierne na bielom), čo nám dnes ráno zvestoval cez ochotne prorežimné Rádio Slovensko istý Peter Visolajský (líbling denníka N-ádor a údajný poradca Matoviča, hoci nie je ani virológ, ani epidemiológ a práve preto sa mu ľahko radí aj čisté bizarnosti):

+ plošný skríning (ktorý práve absolvovali samosprávy s odretými ušami, veľkou záťažou nákladov a obetavosťou dobrovoľníkov, ktorých táto selfie-vláda kŕmi hlavne sľubmi) pánovi Visolajskému kazí štatistiky, lebo počty pozitívne testovaných v nich klesajú a to nekorešponduje so situáciou v nemocniciach (ktoré sú plné tých vystrašených a čiastočne aj falošne pozitívnych?!)

+ povinné PCR testy, ktoré si poslušní občania nechávajú robiť, aby po vyhrážkach Matovičovou selfie-vládou vôbec mohli žiť, sú tak isto nezodpovedným „kazením“ štatistík pána Visolajského

+ negatívnym certifikátom ako „vstupenke na slobodu“ sa nedá veriť, lebo sa dajú falšovať (aj peniaze sa dajú falšovať a predsa sa nimi platí, to pánovi Visolajskému asi nedochádza)

Výsledok? Sľuby ministra obrany a arogancie Naďa, že v marci si oddýchneme, sú falošné. Podľa Visolajského je koniec samoväzby občanov v nedohľadne a bude trvať týždne a týždne a týždne…

 

Mimochodom, zopakujme si, že Visolajský nie je ani virológ, ani epidemiológ a tento nápad nemá z vlastnej hlavy. Nemecký virológ Drosten (autor nápadu na využitie nevhodných a na to nevyvinutých PCR testov, kde sú pochybnosti aj o jeho odbornej etike) totiž najnovšie hlása, že očkovanie nie je ani len svetielkom na konci pandemického tunela! Tvrdí, že ak sa v najbližších týždňoch a mesiacoch podarí zaočkovať starých ľudí aj časť rizikových skupín, prirodzene sa vytvorí „obrovský ekonomický, spoločenský, politický a azda aj právny tlak“, aby sa ukončili protipandemické opatrenia. Ale to je vraj neprípustné, lebo sa vírus akýmsi záhadným mechanizmom bude šíriť ďalej, hoci základným virologickým poznatkom je, že vírus časom oslabuje a mutuje.

A teraz si to konečne priznajme. Čokoľvek vo svojej bezradnosti vymysleli LenOn a jeho už medzičasom aj zločinná kamarila (viď násilná smrť generála Lučanského), občania sa ohli s nádejou, že už potom príde „sloboda“. Nepríde.

Ako sa to bláznom občas stáva, prerieknu sa a povedia pravdu. Podľa Matoviča stojí miliarda dlhu za nezmyselné testy a vakcínu, ako aj 4 500 obetí za to, aby tu nebola iná, než jeho vláda.

Náboženský fanatik v kresle ministra zdravotníctva predsa už priznal, že pred Novým rokom narýchlo nariadili zákaz vychádzania, lebo sa po násilnej smrti generála Lučanského báli demonštrácií na zvrhnutie ich selfie-vlády.

Úspešne paralyzovali starých, čo ich triky (tak podobné bývalým boľševikom) rozpoznali a oponovali im. Teraz sedia doma a sú ticho.

Mladých sfantizovala žltá tlač, ktorej čoskoro 90 užitočných idiotov v parlamente odhlasuje beztrestnosť za akýkoľvek mediálny lynč na neposlušných.

Jedna z tých zabudnuteľných insitných figúrok v podvodnej biznis-straničke so vzorom v NSDAP (podľa samotného Matoviča!) už na jar minulého roku vyhlásila, že rúška budeme nosiť do konca života! Preriekla sa, ale veď to je ich sen! Tento zločinný režim sa zdiskreditoval za pol roka tak, že sa pri moci drží už iba núdzovým stavom, zneužívaním Polície a armády! Skončí núdzový stav a oni končia. Takže oni to budú ťahať donekonečna. A „experti“ typu Jarčušku, či Visoljaského im to vždy ochotne zdôvodnia. A poslušní občania opäť uveria s vidinou, že sa stačí len ešte trochu ohnúť a už budú slobodní. A nezabúdajme, ich tie opatrenia bolieť nebudú, veď majú poskoka Mikasa, ten im dá výnimky!

 

 

Motto na záver: Tak ako pri umelo vyvolanej hystérii s „globálnym oteplením“ sa aj tu v tichosti ignoruje fakt, že ide o cyklický a teda predvídateľný jav. Rádio Slovensko síce hlási, že denne sa z infekcie vyliečilo 2 000 – 3 000 občanov. Ale už nikto nespočítava, že ich je za celý čas vyhlásenej pandémie (lebo ten vírus tu bol už o mesiace skôr!) len na Slovensku až milión. Milión občanov proti vírusu imúnnych, ktorí sa nemajú prečo dať znovu testovať a už vôbec nie očkovať. Milión tých, čo by mali ísť normálne do práce a pomáhať tak iným. Klasická virologická poučka o „premorení“ populácie a kolektívnej imunite sa prorežimne preventívne neguje tvrdením, že sa vraj našli jedinci, čo boli vyliečení, ale o tri mesiace vraj znovu infikovaní. No iste, prečo nie, ak v prvom prípade boli falošne pozitívne testovaní, pochopiteľne sa mohli neskôr už naozaj infikovať. Ale to sa do tohto scenára masívneho ovládania občanov nehodí…

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 32

Celkové hodnotenie: 31.85

Priemerná čítanosť: 4065

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA