Eutanázia za potlesku a vyhrážok Matovičových odborníkov.

Myslím, že už som prišiel na to, prečo sa tzv. ,,odborníci“ spreneverili vláde trnafského špajlového fetišistu a svojim Alma mater sa otočili chrbtom.

Prečítal som si príspevok šéfa PR agentúry Katedra komunikácie Gabriela Tótha o štatistike najúspešnejších politických strán na FB a čítanie to bolo vskutku zaujímavé TU .Výsledok? Suverénne vedie OľaNO na čele so svojim amatérskym epidemiológom Mgr. Plgt. Matovičom. Je snáď za týmto úspechom profesionalita a odbornosť? Omyl. Tento úspech je vykúpený a to poriadne mastnou sumou. Toto víťazstvo, najvyšší stupeň víťazov je, ako inak, kúpený.

Táto fašistická junta míňa bežne na svoje sponzorované príspevky od 500 do 1000 eur. A aj keď volebná kampaň dávno skončila, blázon z Trnavy pokračuje v míňaní mojich daní na takéto reklamy a suma, ktorou si kupuje svoju popularitu dosiahla za minulý rok od marca  129.000 eur.

A zjem si hlavu, keď nie presne takýmto istým spôsobom ,,motivoval,“ ako to on rád nazýva aj chýbajúcich zdravotníkov na odberných miestach pri celoplošnom testovaní a presne touto ,,Judášskou motiváciou“ si kupuje aj nám všeobecne známe nenahraditeľné esá spomedzi infektológov, epidemiológov a vedcov. Ako inak vysvetliť, že svojimi vyjadreniami popierajú všetko, čo sa naučili, z čoho promovali? Pre tých päť minút slávy pred kamerami to iste nebude… Tu sú perly týchto šamanov, ktorých Matovič nazýva odborníkmi. Vyjadrím k nim aj svoje názory, ktoré a to oznamujem špeciálne pre corona hysterikov a Matovičových rektoskopov, si dovolím publikovať po preštudovaní kvanta odborných materiálov od väčších kapacít, ako sú títo felčiari.

Čaputová – žiada vakcínu a očkovanie pre každého na tejto planéte.

Blahoželám. Názor zo skládky. K tomuto viac niet čo dodať.

Krčméry – tvrdí, že Kovid-19 je strašná choroba. Povedal, že sme súčasťou EÚ, vzdali sme sa časti suverenity za to, aby sme mohli slobodne cestovať a preto musíme ukázať solidárnosť s EÚ, priniesť obetu a ukázať zmysel pre zodpovednosť a preto je nutné zaočkovať aspoň 80% populácie, pretože inak to nemá zmysel. Tu 

Tak, občan Krčméry, vypočul som si tvoj názor a teraz si ty vypočuj ten môj. Pýtam sa – hovoríš o tom zmysle, ako v prípade atómovej bomby povinného celoplošného testovania? Kde ste bezhlavo nahnali na kopu zdravých s chorými? O tom 2. SNP, vďaka ktorému tu teraz máte tie vaše alarmujúce čísla a neviete čo robiť? O tom obrovskom ,,úspechu,“ ktorý napriek fiasku chcete znovu zopakovať?

Za základ obhajoby na pretláčanie vakcinácie považuješ testovanie niečím, čo sa testom nazvať ani nedá? Už ste zistili, že veštenie tarotovými kartami je presnejšie, ale vy stále to svoje testovanie? Ako ste využili, spracovali a analyzovali výstupné dáta z toho SNP? Hovoríš o tých mŕtvych, ktorí vďaka tomu vášmu skvelému nápadu prišli o život, pretože ich zabil covid? Váš covid, Krčméry! Vrátane tých 4.300, ktorých tvoj Caligula chce prišiť Sulíkovi! Lenže vy máte ešte väčší problém. Vy všetci ste totiž zodpovední aj za smrť ďalších tisícov ľudí, ktorí zomreli, pretože im vďaka vašej kurva veľkej odbornosti nemohla byť poskytnutá lekárska pomoc, pretože ste hermeticky uzavreli nemocnice, lebo covid, pretože sanitky odmietli prísť k pacientovi domov, lebo covid, pretože, pretože, pretože…

A s kým to mám byť solidárny Krčméry? S EÚ? S bandou nikým nevolených skorumpovaných priposratých úradníkov, ktorí zahlasujú za každú hlúposť, len aby sa prašule sypali? Presne ako ty prikyvuješ na každú jednu Matovičovu dementnú požiadavku?

Že som tak smelý ty odborník, to si mám dať amputovať nohu, aby ste mi vy dovolili láskavo cestovať a preukázal tak solidaritu so všetkými, ktorí prišli o jednu nohu? Takto to myslíš? Ty si našňupaný? Či megadávka lysohlávky len tak, bez prílohy? O akom zmysle pre zodpovednosť tu halucinuješ Krčméry?

Ľudia tu trpia vaše fašistické, papalášske maniere už od marca, dodržujú tie vaše hlúposti a ty tu apeluješ na zodpovednosť? Krčméry, to tvoj kumpán z komanda smrti Mikas udelil za minulý rok 400 výnimiek a dal tým povolenie k beztrestnej nezodpovednosti.

To vy, teda aj ty ste nahnali nakazených poslancov do NR SR, lebo ste si veľmi rýchlo potrebovali odhlasovať ďalšie porušenie zákona a ústavy. To vy, teda aj ty si požehnal Holého cestovanie za rodinou do Británie a tým schválil jeho nezodpovednosť a grátis dovoz britskej mutácie na Slovensko. Veď čo sme my horší, ako Angláni? To vy, teda aj ty si dovolil , aby kadejaký konzultant mohol prísť na Slovensko a naši ministri mohli cestovať po svete kvôli bezvýznamným stretnutiam, v tejto dobe, keď vy šírite paniku, strašíte ľudí a zatvárate ich doma. Ako keby sa tieto ,,dôležité“ ministerské stretnutia nemohli posunúť na obdobie keď bude lepšia situácia, presne tak, ako to robíte s nami, alebo to vybaviť cez vaše telemosty.

Krčméry, kto je tu teda nezodpovedný??? Alebo nám chceš nahovoriť, že sme to boli my, kto si počas zákazu vychádzania vozil v služobnom aute za moje peniaze svoju konkubínu? To za nami chodili do nemocnice údajné ,,zrelé“ 50-tničky? V dobe zákazu návštev? Krčméry, ty sa spamätaj a nevydávaj už žiadne vyhlásenia, pretože argumentov proti je toľko, že keby som použil iba každý desiaty, postavím ti z toho palác.

Jarčuška – Tým, že budú vakcíny zadarmo, chce ľahšie presvedčiť občanov o tom, ako je dôležité sa dať zaočkovať a dokonca aj ušetria, pretože ich to nebude nič stáť. Jarčuška je absolútnym zástancom povinného očkovania a v ceste k jeho erekcii stojí iba prinútenie všetkých obyvateľov planéty k vakcinácii. Naznačil, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať, budú vystavení obmedzeniam. Napríklad budú musieť nosiť rúška, dodržiavať odstupy, budú mať problém s cestovaním, ale môžu ostať aj bez zamestnania, tým pádom bez príjmu a na okraji spoločnosti. TU 

Jarčuška, ty blázon, vypočul som si aj tvoje halucinácie, tak si aj ty nájdi čas a prečítaj si môj odkaz tebe, keď už sa tak vyžívaš v odkazovaní.

Tvoju držku som v telke ešte nevidel, pretože ju vždy ukrývaš pod večne zarosenými okuliarmi a rúškom vytiahnutým až na čelo. Ale bludy, ktoré spod toho rúška lezú, budú raz vytesané do kameňa, ako odstrašujúci príklad pre budúcich študentov vedy a medicíny. Počúvaj ty v detstve šikanovaný, rozklepaný, 40 kilový mamlas. Ty Pfizerom štedro dotovaný Peruánsky liečiteľ. Dohodneme sa – ja zvolám do ktoréhokoľvek mesta podľa tvojho výberu občanov Slovenska a ty pred nás predstúpiš a povieš nám do očí a verejne, nie len tak ledabolo pre nejaký časopis, alebo pre TV štáby na Igorkových plačovkách, ale ako chlap, rovno do očí, že ak sa nedáme zaočkovať, tak ty sa postaráš o to, že prídeme o zamestnanie. Že ty budeš ten, kto nám zakáže cestovať a pošleš nás na okraj spoločnosti.

Tak ma počúvaj ty ,,vedecký“ hnoj – poskytoval som služby v oblasti elektrotechniky na Slovensku, aj v zahraničí, kde som musel svoju odvedenú prácu garantovať 5 alebo 10 ročnou zárukou. Ako remeselník som vyrábal výrobky, na ktoré som dával svoje logo, čo u mňa znamená doživotnú záruku. Do dnešného dňa a to je už pekných pár rokov, som nemal jednu jedinú reklamáciu. Čím sa vieš pochváliť ty, okrem toho, trčíš z riti nejakému Pfizeru a ako užitočný idiot im robíš reklamnú kampaň? Okrem toho, že ty, koho tu ešte pred pár dňami nikto nepoznal, sa nám tu ideš vyhrážať nejakým okrajom spoločnosti? To ti fakt ešte nikto nečapol po tej dutej plešatej hlave, ty chodiace rúško? Ja na svoju prácu dávam a vždy som dával garanciu. Akú poskytuješ ty, pre svoje vakcíny? Tak sa na to pozrime.

Prvou a asi najväčšou garanciou tvojej svet zachraňujúcej vakcíny je, že nič negarantujú a všade na svete jej výrobca a tvoj chlebodarca žiada právnu imunitu. Aby si rozumel vedče – ak tvoja vakcína spôsobí smrť, alebo trvalé následky, nie sú ochotní za to niesť zodpovednosť. Ako to vidíš v porovnaní s prácou, ktorú som odviedol ja? U mňa doživotná záruka, u teba žiadna záruka.

Priemerná doba vývoja vakcíny je 12 rokov. Ty nás chceš znásilniť niečím, čo bolo hotové za necelý rok. Od doby Veľkého tresku je to najrýchlejšie vyvinutá vakcína. Nechápem, s čím sa toľko seriete a nedodáte konečne vakcínu proti rakovine, alebo AIDS, či cukrovke, alebo cystickej fibróze. Až som presvedčený, že vakcína tu bola skôr, ako vírus. Ako by si dôveroval manželskej posteli z masívu, ktorý si u mňa objednáš o 15:00 a ja ti o 16:30 zavolám, že je hotová? A to som ešte musel kúpiť materál.

A kam sa kurva podelo to priemerne 12 ročné testovanie vakcíny na dobrovoľníkoch? Vieš Jarčuška, ono sa to robí preto, aby ste vychytali muchy. Ale aby si rozumel, lebo ty si ,,vedec“, robí sa to preto, aby ste zistili a eliminovali čo najviac nežiadúcich účinkov. Nič, nula, zero. A vieš prečo? Lebo ste sa rozhodli, že tými pokusnými dobrovoľníkmi budeme povinne my a vy na tom ešte fest zarobíte.

Ďalšou vecou, ktorú chcete pred nami ukryť je, že vy ani ani len netušíte, ako vám to hovno zafunguje. To má byť čo? Nejaké Veľkonočné prekvapenie?  Tombola? Ty hovado, vy sa chcete hrať so zdravým ľudí. Toto s pomocou, ani záchranou životov nemá nič spoločné.

Argumenty typu – ale veď ako deti ste boli očkovaní a ste tu, si nabúchaj za okuliare. Očkovaním sme porazili množstvo chorôb. Pravda. Ale v tom prípade je na mieste povedať aj to, že to boli štandardné vakcíny, ktoré spĺňajú všetky podmienky uvedenia na trh, spomenuté vyššie. To, čím sa oháňaš ty, je nová generácia vakcíny, doteraz nepoužívaná a preto by jej vývoj mal trvať nie 12, ale 22 rokov. Inak si to napichaj do matere.

No a čo obete, ktoré vám po tej fantastickej a bezpečnej vakcíne kapú? Lekári, zdravotné sestry, najnovšie 23 dôchodcov v Nórsku. To preto tak tlačíte na očkovanie dôchodcov? Vybudovali tento štát, vyžmýkali ste ich a už sú nepotrební? Eutanázia pod rúškom záchrany životov?  Píše o tom dokonca váš spriaznený Denník N, takže nie, že nie. Že ide iba o ďalší hoax tých, ktorí ti odmietajú padnúť k tým šmatlavým nohám… Tu   

No čo povieš Jarčuška na tvoje a moje garancie? Každému, kto odmietne tvoj super preplatený vedecký pokus, sa postaráš o dokurvenie života? Kontaktuj ma, stretnime sa a povedz mi to o očí ty genetický odpad.

Bražinová – Epidemiologička, ktorá sa včera večer nechala počuť, že testovanie AG testami je účinné, ale musí byť robené opakovane a pravidelne.

Hej. Ale až keď rozvitnú hrable. Takže informácia pre pani odborníčku, hoci si to môže naštudovať aj z príbalového letáku. Pozn. Matovič, Mikas, Jarčuška NIE SÚ príbalový leták.

K veci pani odborníčka na epidémie – AG testy NIE sú určené na plošné testovanie hlava nehlava. AG test sa používa pri pacientoch, ktorí už evidentne MAJÚ klinické príznaky, aby sa zistilo, či ide o chrípku, o bakteriálnu infekciu dýchacích ciest, ALEBO o covid. Rozumieme vážení felčiari? Neexistuje žiadne opakované a pravidelné, pokiaľ pacient nemá príznaky. Preto pozitívne otestujete aj bezlaktózové mlieko. Ale to by ste tomu museli rozumieť. Pani Bražinová – posadím vás do auta s prázdnou nádržou a budem vás presviedčať, dokonca nútiť k tomu, aby ste sa pravidelne a opakovane snažila naštartovať. Pretože sa vám to určite podarí. No nepodarí. Ale to by ste sa všetci museli vrátiť do študentských čias, zaloviť v pamäti čo ste sa to učili a prestali byť obmedzenými bábkami Dr. Plgt. Matoviča. Vy si svoje diplomy už dávno nezaslúžite.

Č

Č

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.72

Priemerná čítanosť: 6081

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA