Eutanázia za potlesku a vyhrážok Matovičových odborníkov.

Myslím, že už som prišiel na to, prečo sa tzv. ,,odborníci“ spreneverili vláde trnafského špajlového fetišistu a svojim Alma mater sa otočili chrbtom.

Prečítal som si príspevok šéfa PR agentúry Katedra komunikácie Gabriela Tótha o štatistike najúspešnejších politických strán na FB a čítanie to bolo vskutku zaujímavé TU .Výsledok? Suverénne vedie OľaNO na čele so svojim amatérskym epidemiológom Mgr. Plgt. Matovičom. Je snáď za týmto úspechom profesionalita a odbornosť? Omyl. Tento úspech je vykúpený a to poriadne mastnou sumou. Toto víťazstvo, najvyšší stupeň víťazov je, ako inak, kúpený.

Táto fašistická junta míňa bežne na svoje sponzorované príspevky od 500 do 1000 eur. A aj keď volebná kampaň dávno skončila, blázon z Trnavy pokračuje v míňaní mojich daní na takéto reklamy a suma, ktorou si kupuje svoju popularitu dosiahla za minulý rok od marca  129.000 eur.

A zjem si hlavu, keď nie presne takýmto istým spôsobom ,,motivoval,“ ako to on rád nazýva aj chýbajúcich zdravotníkov na odberných miestach pri celoplošnom testovaní a presne touto ,,Judášskou motiváciou“ si kupuje aj nám všeobecne známe nenahraditeľné esá spomedzi infektológov, epidemiológov a vedcov. Ako inak vysvetliť, že svojimi vyjadreniami popierajú všetko, čo sa naučili, z čoho promovali? Pre tých päť minút slávy pred kamerami to iste nebude… Tu sú perly týchto šamanov, ktorých Matovič nazýva odborníkmi. Vyjadrím k nim aj svoje názory, ktoré a to oznamujem špeciálne pre corona hysterikov a Matovičových rektoskopov, si dovolím publikovať po preštudovaní kvanta odborných materiálov od väčších kapacít, ako sú títo felčiari.

Čaputová – žiada vakcínu a očkovanie pre každého na tejto planéte.

Blahoželám. Názor zo skládky. K tomuto viac niet čo dodať.

Krčméry – tvrdí, že Kovid-19 je strašná choroba. Povedal, že sme súčasťou EÚ, vzdali sme sa časti suverenity za to, aby sme mohli slobodne cestovať a preto musíme ukázať solidárnosť s EÚ, priniesť obetu a ukázať zmysel pre zodpovednosť a preto je nutné zaočkovať aspoň 80% populácie, pretože inak to nemá zmysel. Tu 

Tak, občan Krčméry, vypočul som si tvoj názor a teraz si ty vypočuj ten môj. Pýtam sa – hovoríš o tom zmysle, ako v prípade atómovej bomby povinného celoplošného testovania? Kde ste bezhlavo nahnali na kopu zdravých s chorými? O tom 2. SNP, vďaka ktorému tu teraz máte tie vaše alarmujúce čísla a neviete čo robiť? O tom obrovskom ,,úspechu,“ ktorý napriek fiasku chcete znovu zopakovať?

Za základ obhajoby na pretláčanie vakcinácie považuješ testovanie niečím, čo sa testom nazvať ani nedá? Už ste zistili, že veštenie tarotovými kartami je presnejšie, ale vy stále to svoje testovanie? Ako ste využili, spracovali a analyzovali výstupné dáta z toho SNP? Hovoríš o tých mŕtvych, ktorí vďaka tomu vášmu skvelému nápadu prišli o život, pretože ich zabil covid? Váš covid, Krčméry! Vrátane tých 4.300, ktorých tvoj Caligula chce prišiť Sulíkovi! Lenže vy máte ešte väčší problém. Vy všetci ste totiž zodpovední aj za smrť ďalších tisícov ľudí, ktorí zomreli, pretože im vďaka vašej kurva veľkej odbornosti nemohla byť poskytnutá lekárska pomoc, pretože ste hermeticky uzavreli nemocnice, lebo covid, pretože sanitky odmietli prísť k pacientovi domov, lebo covid, pretože, pretože, pretože…

A s kým to mám byť solidárny Krčméry? S EÚ? S bandou nikým nevolených skorumpovaných priposratých úradníkov, ktorí zahlasujú za každú hlúposť, len aby sa prašule sypali? Presne ako ty prikyvuješ na každú jednu Matovičovu dementnú požiadavku?

Že som tak smelý ty odborník, to si mám dať amputovať nohu, aby ste mi vy dovolili láskavo cestovať a preukázal tak solidaritu so všetkými, ktorí prišli o jednu nohu? Takto to myslíš? Ty si našňupaný? Či megadávka lysohlávky len tak, bez prílohy? O akom zmysle pre zodpovednosť tu halucinuješ Krčméry?

Ľudia tu trpia vaše fašistické, papalášske maniere už od marca, dodržujú tie vaše hlúposti a ty tu apeluješ na zodpovednosť? Krčméry, to tvoj kumpán z komanda smrti Mikas udelil za minulý rok 400 výnimiek a dal tým povolenie k beztrestnej nezodpovednosti.

To vy, teda aj ty ste nahnali nakazených poslancov do NR SR, lebo ste si veľmi rýchlo potrebovali odhlasovať ďalšie porušenie zákona a ústavy. To vy, teda aj ty si požehnal Holého cestovanie za rodinou do Británie a tým schválil jeho nezodpovednosť a grátis dovoz britskej mutácie na Slovensko. Veď čo sme my horší, ako Angláni? To vy, teda aj ty si dovolil , aby kadejaký konzultant mohol prísť na Slovensko a naši ministri mohli cestovať po svete kvôli bezvýznamným stretnutiam, v tejto dobe, keď vy šírite paniku, strašíte ľudí a zatvárate ich doma. Ako keby sa tieto ,,dôležité“ ministerské stretnutia nemohli posunúť na obdobie keď bude lepšia situácia, presne tak, ako to robíte s nami, alebo to vybaviť cez vaše telemosty.

Krčméry, kto je tu teda nezodpovedný??? Alebo nám chceš nahovoriť, že sme to boli my, kto si počas zákazu vychádzania vozil v služobnom aute za moje peniaze svoju konkubínu? To za nami chodili do nemocnice údajné ,,zrelé“ 50-tničky? V dobe zákazu návštev? Krčméry, ty sa spamätaj a nevydávaj už žiadne vyhlásenia, pretože argumentov proti je toľko, že keby som použil iba každý desiaty, postavím ti z toho palác.

Jarčuška – Tým, že budú vakcíny zadarmo, chce ľahšie presvedčiť občanov o tom, ako je dôležité sa dať zaočkovať a dokonca aj ušetria, pretože ich to nebude nič stáť. Jarčuška je absolútnym zástancom povinného očkovania a v ceste k jeho erekcii stojí iba prinútenie všetkých obyvateľov planéty k vakcinácii. Naznačil, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať, budú vystavení obmedzeniam. Napríklad budú musieť nosiť rúška, dodržiavať odstupy, budú mať problém s cestovaním, ale môžu ostať aj bez zamestnania, tým pádom bez príjmu a na okraji spoločnosti. TU 

Jarčuška, ty blázon, vypočul som si aj tvoje halucinácie, tak si aj ty nájdi čas a prečítaj si môj odkaz tebe, keď už sa tak vyžívaš v odkazovaní.

Tvoju držku som v telke ešte nevidel, pretože ju vždy ukrývaš pod večne zarosenými okuliarmi a rúškom vytiahnutým až na čelo. Ale bludy, ktoré spod toho rúška lezú, budú raz vytesané do kameňa, ako odstrašujúci príklad pre budúcich študentov vedy a medicíny. Počúvaj ty v detstve šikanovaný, rozklepaný, 40 kilový mamlas. Ty Pfizerom štedro dotovaný Peruánsky liečiteľ. Dohodneme sa – ja zvolám do ktoréhokoľvek mesta podľa tvojho výberu občanov Slovenska a ty pred nás predstúpiš a povieš nám do očí a verejne, nie len tak ledabolo pre nejaký časopis, alebo pre TV štáby na Igorkových plačovkách, ale ako chlap, rovno do očí, že ak sa nedáme zaočkovať, tak ty sa postaráš o to, že prídeme o zamestnanie. Že ty budeš ten, kto nám zakáže cestovať a pošleš nás na okraj spoločnosti.

Tak ma počúvaj ty ,,vedecký“ hnoj – poskytoval som služby v oblasti elektrotechniky na Slovensku, aj v zahraničí, kde som musel svoju odvedenú prácu garantovať 5 alebo 10 ročnou zárukou. Ako remeselník som vyrábal výrobky, na ktoré som dával svoje logo, čo u mňa znamená doživotnú záruku. Do dnešného dňa a to je už pekných pár rokov, som nemal jednu jedinú reklamáciu. Čím sa vieš pochváliť ty, okrem toho, trčíš z riti nejakému Pfizeru a ako užitočný idiot im robíš reklamnú kampaň? Okrem toho, že ty, koho tu ešte pred pár dňami nikto nepoznal, sa nám tu ideš vyhrážať nejakým okrajom spoločnosti? To ti fakt ešte nikto nečapol po tej dutej plešatej hlave, ty chodiace rúško? Ja na svoju prácu dávam a vždy som dával garanciu. Akú poskytuješ ty, pre svoje vakcíny? Tak sa na to pozrime.

Prvou a asi najväčšou garanciou tvojej svet zachraňujúcej vakcíny je, že nič negarantujú a všade na svete jej výrobca a tvoj chlebodarca žiada právnu imunitu. Aby si rozumel vedče – ak tvoja vakcína spôsobí smrť, alebo trvalé následky, nie sú ochotní za to niesť zodpovednosť. Ako to vidíš v porovnaní s prácou, ktorú som odviedol ja? U mňa doživotná záruka, u teba žiadna záruka.

Priemerná doba vývoja vakcíny je 12 rokov. Ty nás chceš znásilniť niečím, čo bolo hotové za necelý rok. Od doby Veľkého tresku je to najrýchlejšie vyvinutá vakcína. Nechápem, s čím sa toľko seriete a nedodáte konečne vakcínu proti rakovine, alebo AIDS, či cukrovke, alebo cystickej fibróze. Až som presvedčený, že vakcína tu bola skôr, ako vírus. Ako by si dôveroval manželskej posteli z masívu, ktorý si u mňa objednáš o 15:00 a ja ti o 16:30 zavolám, že je hotová? A to som ešte musel kúpiť materál.

A kam sa kurva podelo to priemerne 12 ročné testovanie vakcíny na dobrovoľníkoch? Vieš Jarčuška, ono sa to robí preto, aby ste vychytali muchy. Ale aby si rozumel, lebo ty si ,,vedec“, robí sa to preto, aby ste zistili a eliminovali čo najviac nežiadúcich účinkov. Nič, nula, zero. A vieš prečo? Lebo ste sa rozhodli, že tými pokusnými dobrovoľníkmi budeme povinne my a vy na tom ešte fest zarobíte.

Ďalšou vecou, ktorú chcete pred nami ukryť je, že vy ani ani len netušíte, ako vám to hovno zafunguje. To má byť čo? Nejaké Veľkonočné prekvapenie?  Tombola? Ty hovado, vy sa chcete hrať so zdravým ľudí. Toto s pomocou, ani záchranou životov nemá nič spoločné.

Argumenty typu – ale veď ako deti ste boli očkovaní a ste tu, si nabúchaj za okuliare. Očkovaním sme porazili množstvo chorôb. Pravda. Ale v tom prípade je na mieste povedať aj to, že to boli štandardné vakcíny, ktoré spĺňajú všetky podmienky uvedenia na trh, spomenuté vyššie. To, čím sa oháňaš ty, je nová generácia vakcíny, doteraz nepoužívaná a preto by jej vývoj mal trvať nie 12, ale 22 rokov. Inak si to napichaj do matere.

No a čo obete, ktoré vám po tej fantastickej a bezpečnej vakcíne kapú? Lekári, zdravotné sestry, najnovšie 23 dôchodcov v Nórsku. To preto tak tlačíte na očkovanie dôchodcov? Vybudovali tento štát, vyžmýkali ste ich a už sú nepotrební? Eutanázia pod rúškom záchrany životov?  Píše o tom dokonca váš spriaznený Denník N, takže nie, že nie. Že ide iba o ďalší hoax tých, ktorí ti odmietajú padnúť k tým šmatlavým nohám… Tu   

No čo povieš Jarčuška na tvoje a moje garancie? Každému, kto odmietne tvoj super preplatený vedecký pokus, sa postaráš o dokurvenie života? Kontaktuj ma, stretnime sa a povedz mi to o očí ty genetický odpad.

Bražinová – Epidemiologička, ktorá sa včera večer nechala počuť, že testovanie AG testami je účinné, ale musí byť robené opakovane a pravidelne.

Hej. Ale až keď rozvitnú hrable. Takže informácia pre pani odborníčku, hoci si to môže naštudovať aj z príbalového letáku. Pozn. Matovič, Mikas, Jarčuška NIE SÚ príbalový leták.

K veci pani odborníčka na epidémie – AG testy NIE sú určené na plošné testovanie hlava nehlava. AG test sa používa pri pacientoch, ktorí už evidentne MAJÚ klinické príznaky, aby sa zistilo, či ide o chrípku, o bakteriálnu infekciu dýchacích ciest, ALEBO o covid. Rozumieme vážení felčiari? Neexistuje žiadne opakované a pravidelné, pokiaľ pacient nemá príznaky. Preto pozitívne otestujete aj bezlaktózové mlieko. Ale to by ste tomu museli rozumieť. Pani Bražinová – posadím vás do auta s prázdnou nádržou a budem vás presviedčať, dokonca nútiť k tomu, aby ste sa pravidelne a opakovane snažila naštartovať. Pretože sa vám to určite podarí. No nepodarí. Ale to by ste sa všetci museli vrátiť do študentských čias, zaloviť v pamäti čo ste sa to učili a prestali byť obmedzenými bábkami Dr. Plgt. Matoviča. Vy si svoje diplomy už dávno nezaslúžite.

Č

Č

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.4

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  EMA začala s hodnotením používania vakcíny konzorcia Pfizer/BioNTech u detí vo veku od 5 do 11 rokov

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Paul Zinken/dpa via AP)   Európska lieková agentúra (EMA) začala hodnotiť žiadosť konzorcia Pfizer/BioNTech o rozšírenie použitia jeho vakcíny proti ochoreniu…

  V budúcom roku platy politikov klesnú a nebude ich treba zmrazovať, hovorí Gyimesi

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   V budúcom roku poslancom platy neporastú pre vyšší deficit verejných financií, ale klesnú. Nebudú si ich musieť zmrazovať.…

  Obete útoku v Kongsbergu nezabili šípy, útočník ich pobodal

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Pal Nordseth,Espen Andersen Braathen via AP)   Obete stredajšieho útoku v nórskom Kongsbergu útočník nezabil lukom a šípmi. Polícia v pondelok objasnila, že…

  Vlhová možno nebude mať v paralelných pretekoch v Lechu/Zürse švajčiarske súperky

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V dňoch 13.- 14. novembra sa v rakúskom stredisku Lech/Zürs uskutočnia jediné preteky nastávajúceho ročníka Svetového pohára zjazdárov…

  Prezidentka dúfa, že úspešní stredoškoláci nezabudnú na to, odkiaľ prišli

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok prijala úspešných študentov – zlatých, strieborných a bronzových medailistov stredoškolských postupových súťaží…

  Korčok: Slovensko podporuje reformný proces v Gruzínsku

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovensko podporuje reformný proces v Gruzínsku, ktorý je kľúčom pre napredovanie v jej európskom smerovaní. Povedal to minister…

  Sabaka poslal predžalobnú výzvu predsedovi Uhríkovi a Mazurekovi, žiada od nich 48-tisíc eur. "Nezaplatíme vám nič, ani cent! Ani ja, ani Milan Mazurek," reaguje Uhrík

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (HSP/Foto:Screenshot video)   Lekár Peter Sabaka poslal predžalobnú výzvu predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi, v ktorej od neho žiada zaplatenie niekoľkých…

  Malála Júsufzajová vyzvala Taliban na znovuotvorenie dievčenských škôl

  0icon

  Kábul 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)   Nositeľka Nobelovej ceny za mier Malála Júsufzajová, ktorá ešte ako školáčka prežila útok militantov, vyzvala novú vládu Talibanu…

  V Nemecku spustenie koaličných rokovaní s SPD a Zelenými podporila i FDP

  0icon

  Berlín 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Kappeler/dpa via AP)   Zástupcovia nemeckej Slobodnej demokratickej strany (FDP) v pondelňajšom hlasovaní schválili začatie rokovaní o vytvorení novej vlády…

  Na Žabotovej ulici v Bratislave horí opustená budova, zasahuje deväť hasičov

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Na Žabotovej ulici v Bratislave horí opustená budova, zasahuje tam deväť hasičov. O požiari informuje bratislavská mestská polícia…

  TopDesať

  Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

  0 icon

  V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

  10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

  0 icon

  Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

  Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

  0 icon

  Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…

  Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

  0 icon

  Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa nedokáže…

  Neuveriteľné silné fotky. 10 ľudí, ktorí nakopali rakovine zadok

  0 icon

  Len málo vecí v živote človeka je ťažších ako prekonanie rakoviny. Ale v tomto inšpirujúcom článku sa sám presvedčíš, že ak existuje na svete jedina vec tvrdejšia než rakovina, sú to títo borci. Naozaj silné fotky! Všetci ľudia na fotografiách nižšie bojovali a porazili jednu z hlavných príčin smrti na svete. Niektorí z nich dostali toto zákerné ochorenie ako deti, iní v…

  Armádny Magazín

  Zomrel bývalý minister zahraničných vecí USA a vojenský vodca Colin Powell

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Colin Powell, bývalý americký minister zahraničných vecí a vojenský vodca, vedúci zboru náčelníkov štábov , zomrel vo veku 84 rokov . Príčinou smrti boli komplikácie koronavírusovej infekcie, informovala jeho rodina na Facebooku. Zdôrazňuje sa, že napriek očkovaniu ochorel.   Generál Colin Powell urobil kariéru ako prof

  Signum laudis, najvyššie vojenské vyznamenanie Rakúsko-Uhorska

  0 icon

  Slovensko, 18. október 2021 (AM) –  Signum laudis je najvýznamnejším vojenským vyznamenaním Rakúsko-Uhorska. Tvorcom tohto vysokého vojenského vyznamenania bol v roku 1890 rakúsky cisár František Jozef I. a vyznamenanie predstavovalo formu cisárskeho uznania za obzvlášť hrdinský vojenský čin. Existov

  Politológ Satanovskij varuje pred rizikom 3.svetovej vojny v dôsledku japonského revanšizmu

  0 icon

  Rusko, 18. október 2021 (AM) – Politológ sa vyjadril k vyhláseniam japonského premiéra Fumia Kišidu, ktorý považoval za potrebné v blízkej budúcnosti zrevidovať obrannú stratégiu krajiny, pričom v nej položil možnosť preventívneho úderu na nepriateľské vojenské ciele.   Najnovšie vyhlásenia japonských úradov naznačujú, že sa krajin

  Odpoveď amerického herca Deana Reeda na Solženicynove klamstvá o ZSSR

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Pred 50 rokmi dal populárny americký spevák a herec Dean Reed slušnú odpoveď na ohováranie Sovietskeho zväzu disidentovi Alexandrovi Solženicynovi. Hercove slová po polstoročí nestratili na aktuálnosti.   Myslím si, že mnohí budú súhlasiť, že nikto zo spisovateľov sovietskej éry nespôsobil tak obrovské škody na…

  Ukrajina sa stáva kolóniou Veľkej Británie

  0 icon

  Ukrajina, 17. október 2021 (AM) – Londýn má v úmysle podporovať ukrajinské námorníctvo dodávkami rakiet a vojnových lodí. Podľa veľvyslanca Ukrajiny vo Veľkej Británii Vadima Prystajka budú na Ukrajine čoskoro ďalšie dve operačné vojnové lode. Pôjde o dve mínolovky na boj proti pri pobreží krajiny. Potom sa začne výstavba ďalších dvoch lodí: jednej…

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA