Eutanázia za potlesku a vyhrážok Matovičových odborníkov.

Myslím, že už som prišiel na to, prečo sa tzv. ,,odborníci“ spreneverili vláde trnafského špajlového fetišistu a svojim Alma mater sa otočili chrbtom.

Prečítal som si príspevok šéfa PR agentúry Katedra komunikácie Gabriela Tótha o štatistike najúspešnejších politických strán na FB a čítanie to bolo vskutku zaujímavé TU .Výsledok? Suverénne vedie OľaNO na čele so svojim amatérskym epidemiológom Mgr. Plgt. Matovičom. Je snáď za týmto úspechom profesionalita a odbornosť? Omyl. Tento úspech je vykúpený a to poriadne mastnou sumou. Toto víťazstvo, najvyšší stupeň víťazov je, ako inak, kúpený.

Táto fašistická junta míňa bežne na svoje sponzorované príspevky od 500 do 1000 eur. A aj keď volebná kampaň dávno skončila, blázon z Trnavy pokračuje v míňaní mojich daní na takéto reklamy a suma, ktorou si kupuje svoju popularitu dosiahla za minulý rok od marca  129.000 eur.

A zjem si hlavu, keď nie presne takýmto istým spôsobom ,,motivoval,“ ako to on rád nazýva aj chýbajúcich zdravotníkov na odberných miestach pri celoplošnom testovaní a presne touto ,,Judášskou motiváciou“ si kupuje aj nám všeobecne známe nenahraditeľné esá spomedzi infektológov, epidemiológov a vedcov. Ako inak vysvetliť, že svojimi vyjadreniami popierajú všetko, čo sa naučili, z čoho promovali? Pre tých päť minút slávy pred kamerami to iste nebude… Tu sú perly týchto šamanov, ktorých Matovič nazýva odborníkmi. Vyjadrím k nim aj svoje názory, ktoré a to oznamujem špeciálne pre corona hysterikov a Matovičových rektoskopov, si dovolím publikovať po preštudovaní kvanta odborných materiálov od väčších kapacít, ako sú títo felčiari.

Čaputová – žiada vakcínu a očkovanie pre každého na tejto planéte.

Blahoželám. Názor zo skládky. K tomuto viac niet čo dodať.

Krčméry – tvrdí, že Kovid-19 je strašná choroba. Povedal, že sme súčasťou EÚ, vzdali sme sa časti suverenity za to, aby sme mohli slobodne cestovať a preto musíme ukázať solidárnosť s EÚ, priniesť obetu a ukázať zmysel pre zodpovednosť a preto je nutné zaočkovať aspoň 80% populácie, pretože inak to nemá zmysel. Tu 

Tak, občan Krčméry, vypočul som si tvoj názor a teraz si ty vypočuj ten môj. Pýtam sa – hovoríš o tom zmysle, ako v prípade atómovej bomby povinného celoplošného testovania? Kde ste bezhlavo nahnali na kopu zdravých s chorými? O tom 2. SNP, vďaka ktorému tu teraz máte tie vaše alarmujúce čísla a neviete čo robiť? O tom obrovskom ,,úspechu,“ ktorý napriek fiasku chcete znovu zopakovať?

Za základ obhajoby na pretláčanie vakcinácie považuješ testovanie niečím, čo sa testom nazvať ani nedá? Už ste zistili, že veštenie tarotovými kartami je presnejšie, ale vy stále to svoje testovanie? Ako ste využili, spracovali a analyzovali výstupné dáta z toho SNP? Hovoríš o tých mŕtvych, ktorí vďaka tomu vášmu skvelému nápadu prišli o život, pretože ich zabil covid? Váš covid, Krčméry! Vrátane tých 4.300, ktorých tvoj Caligula chce prišiť Sulíkovi! Lenže vy máte ešte väčší problém. Vy všetci ste totiž zodpovední aj za smrť ďalších tisícov ľudí, ktorí zomreli, pretože im vďaka vašej kurva veľkej odbornosti nemohla byť poskytnutá lekárska pomoc, pretože ste hermeticky uzavreli nemocnice, lebo covid, pretože sanitky odmietli prísť k pacientovi domov, lebo covid, pretože, pretože, pretože…

A s kým to mám byť solidárny Krčméry? S EÚ? S bandou nikým nevolených skorumpovaných priposratých úradníkov, ktorí zahlasujú za každú hlúposť, len aby sa prašule sypali? Presne ako ty prikyvuješ na každú jednu Matovičovu dementnú požiadavku?

Že som tak smelý ty odborník, to si mám dať amputovať nohu, aby ste mi vy dovolili láskavo cestovať a preukázal tak solidaritu so všetkými, ktorí prišli o jednu nohu? Takto to myslíš? Ty si našňupaný? Či megadávka lysohlávky len tak, bez prílohy? O akom zmysle pre zodpovednosť tu halucinuješ Krčméry?

Ľudia tu trpia vaše fašistické, papalášske maniere už od marca, dodržujú tie vaše hlúposti a ty tu apeluješ na zodpovednosť? Krčméry, to tvoj kumpán z komanda smrti Mikas udelil za minulý rok 400 výnimiek a dal tým povolenie k beztrestnej nezodpovednosti.

To vy, teda aj ty ste nahnali nakazených poslancov do NR SR, lebo ste si veľmi rýchlo potrebovali odhlasovať ďalšie porušenie zákona a ústavy. To vy, teda aj ty si požehnal Holého cestovanie za rodinou do Británie a tým schválil jeho nezodpovednosť a grátis dovoz britskej mutácie na Slovensko. Veď čo sme my horší, ako Angláni? To vy, teda aj ty si dovolil , aby kadejaký konzultant mohol prísť na Slovensko a naši ministri mohli cestovať po svete kvôli bezvýznamným stretnutiam, v tejto dobe, keď vy šírite paniku, strašíte ľudí a zatvárate ich doma. Ako keby sa tieto ,,dôležité“ ministerské stretnutia nemohli posunúť na obdobie keď bude lepšia situácia, presne tak, ako to robíte s nami, alebo to vybaviť cez vaše telemosty.

Krčméry, kto je tu teda nezodpovedný??? Alebo nám chceš nahovoriť, že sme to boli my, kto si počas zákazu vychádzania vozil v služobnom aute za moje peniaze svoju konkubínu? To za nami chodili do nemocnice údajné ,,zrelé“ 50-tničky? V dobe zákazu návštev? Krčméry, ty sa spamätaj a nevydávaj už žiadne vyhlásenia, pretože argumentov proti je toľko, že keby som použil iba každý desiaty, postavím ti z toho palác.

Jarčuška – Tým, že budú vakcíny zadarmo, chce ľahšie presvedčiť občanov o tom, ako je dôležité sa dať zaočkovať a dokonca aj ušetria, pretože ich to nebude nič stáť. Jarčuška je absolútnym zástancom povinného očkovania a v ceste k jeho erekcii stojí iba prinútenie všetkých obyvateľov planéty k vakcinácii. Naznačil, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať, budú vystavení obmedzeniam. Napríklad budú musieť nosiť rúška, dodržiavať odstupy, budú mať problém s cestovaním, ale môžu ostať aj bez zamestnania, tým pádom bez príjmu a na okraji spoločnosti. TU 

Jarčuška, ty blázon, vypočul som si aj tvoje halucinácie, tak si aj ty nájdi čas a prečítaj si môj odkaz tebe, keď už sa tak vyžívaš v odkazovaní.

Tvoju držku som v telke ešte nevidel, pretože ju vždy ukrývaš pod večne zarosenými okuliarmi a rúškom vytiahnutým až na čelo. Ale bludy, ktoré spod toho rúška lezú, budú raz vytesané do kameňa, ako odstrašujúci príklad pre budúcich študentov vedy a medicíny. Počúvaj ty v detstve šikanovaný, rozklepaný, 40 kilový mamlas. Ty Pfizerom štedro dotovaný Peruánsky liečiteľ. Dohodneme sa – ja zvolám do ktoréhokoľvek mesta podľa tvojho výberu občanov Slovenska a ty pred nás predstúpiš a povieš nám do očí a verejne, nie len tak ledabolo pre nejaký časopis, alebo pre TV štáby na Igorkových plačovkách, ale ako chlap, rovno do očí, že ak sa nedáme zaočkovať, tak ty sa postaráš o to, že prídeme o zamestnanie. Že ty budeš ten, kto nám zakáže cestovať a pošleš nás na okraj spoločnosti.

Tak ma počúvaj ty ,,vedecký“ hnoj – poskytoval som služby v oblasti elektrotechniky na Slovensku, aj v zahraničí, kde som musel svoju odvedenú prácu garantovať 5 alebo 10 ročnou zárukou. Ako remeselník som vyrábal výrobky, na ktoré som dával svoje logo, čo u mňa znamená doživotnú záruku. Do dnešného dňa a to je už pekných pár rokov, som nemal jednu jedinú reklamáciu. Čím sa vieš pochváliť ty, okrem toho, trčíš z riti nejakému Pfizeru a ako užitočný idiot im robíš reklamnú kampaň? Okrem toho, že ty, koho tu ešte pred pár dňami nikto nepoznal, sa nám tu ideš vyhrážať nejakým okrajom spoločnosti? To ti fakt ešte nikto nečapol po tej dutej plešatej hlave, ty chodiace rúško? Ja na svoju prácu dávam a vždy som dával garanciu. Akú poskytuješ ty, pre svoje vakcíny? Tak sa na to pozrime.

Prvou a asi najväčšou garanciou tvojej svet zachraňujúcej vakcíny je, že nič negarantujú a všade na svete jej výrobca a tvoj chlebodarca žiada právnu imunitu. Aby si rozumel vedče – ak tvoja vakcína spôsobí smrť, alebo trvalé následky, nie sú ochotní za to niesť zodpovednosť. Ako to vidíš v porovnaní s prácou, ktorú som odviedol ja? U mňa doživotná záruka, u teba žiadna záruka.

Priemerná doba vývoja vakcíny je 12 rokov. Ty nás chceš znásilniť niečím, čo bolo hotové za necelý rok. Od doby Veľkého tresku je to najrýchlejšie vyvinutá vakcína. Nechápem, s čím sa toľko seriete a nedodáte konečne vakcínu proti rakovine, alebo AIDS, či cukrovke, alebo cystickej fibróze. Až som presvedčený, že vakcína tu bola skôr, ako vírus. Ako by si dôveroval manželskej posteli z masívu, ktorý si u mňa objednáš o 15:00 a ja ti o 16:30 zavolám, že je hotová? A to som ešte musel kúpiť materál.

A kam sa kurva podelo to priemerne 12 ročné testovanie vakcíny na dobrovoľníkoch? Vieš Jarčuška, ono sa to robí preto, aby ste vychytali muchy. Ale aby si rozumel, lebo ty si ,,vedec“, robí sa to preto, aby ste zistili a eliminovali čo najviac nežiadúcich účinkov. Nič, nula, zero. A vieš prečo? Lebo ste sa rozhodli, že tými pokusnými dobrovoľníkmi budeme povinne my a vy na tom ešte fest zarobíte.

Ďalšou vecou, ktorú chcete pred nami ukryť je, že vy ani ani len netušíte, ako vám to hovno zafunguje. To má byť čo? Nejaké Veľkonočné prekvapenie?  Tombola? Ty hovado, vy sa chcete hrať so zdravým ľudí. Toto s pomocou, ani záchranou životov nemá nič spoločné.

Argumenty typu – ale veď ako deti ste boli očkovaní a ste tu, si nabúchaj za okuliare. Očkovaním sme porazili množstvo chorôb. Pravda. Ale v tom prípade je na mieste povedať aj to, že to boli štandardné vakcíny, ktoré spĺňajú všetky podmienky uvedenia na trh, spomenuté vyššie. To, čím sa oháňaš ty, je nová generácia vakcíny, doteraz nepoužívaná a preto by jej vývoj mal trvať nie 12, ale 22 rokov. Inak si to napichaj do matere.

No a čo obete, ktoré vám po tej fantastickej a bezpečnej vakcíne kapú? Lekári, zdravotné sestry, najnovšie 23 dôchodcov v Nórsku. To preto tak tlačíte na očkovanie dôchodcov? Vybudovali tento štát, vyžmýkali ste ich a už sú nepotrební? Eutanázia pod rúškom záchrany životov?  Píše o tom dokonca váš spriaznený Denník N, takže nie, že nie. Že ide iba o ďalší hoax tých, ktorí ti odmietajú padnúť k tým šmatlavým nohám… Tu   

No čo povieš Jarčuška na tvoje a moje garancie? Každému, kto odmietne tvoj super preplatený vedecký pokus, sa postaráš o dokurvenie života? Kontaktuj ma, stretnime sa a povedz mi to o očí ty genetický odpad.

Bražinová – Epidemiologička, ktorá sa včera večer nechala počuť, že testovanie AG testami je účinné, ale musí byť robené opakovane a pravidelne.

Hej. Ale až keď rozvitnú hrable. Takže informácia pre pani odborníčku, hoci si to môže naštudovať aj z príbalového letáku. Pozn. Matovič, Mikas, Jarčuška NIE SÚ príbalový leták.

K veci pani odborníčka na epidémie – AG testy NIE sú určené na plošné testovanie hlava nehlava. AG test sa používa pri pacientoch, ktorí už evidentne MAJÚ klinické príznaky, aby sa zistilo, či ide o chrípku, o bakteriálnu infekciu dýchacích ciest, ALEBO o covid. Rozumieme vážení felčiari? Neexistuje žiadne opakované a pravidelné, pokiaľ pacient nemá príznaky. Preto pozitívne otestujete aj bezlaktózové mlieko. Ale to by ste tomu museli rozumieť. Pani Bražinová – posadím vás do auta s prázdnou nádržou a budem vás presviedčať, dokonca nútiť k tomu, aby ste sa pravidelne a opakovane snažila naštartovať. Pretože sa vám to určite podarí. No nepodarí. Ale to by ste sa všetci museli vrátiť do študentských čias, zaloviť v pamäti čo ste sa to učili a prestali byť obmedzenými bábkami Dr. Plgt. Matoviča. Vy si svoje diplomy už dávno nezaslúžite.

Č

Č

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.35

Priemerná čítanosť: 6300

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Svetová tenisová asociácia udelila Wimbledonu a Britskej tenisovej asociácii vysokú pokutu zo zaujímavého dôvodu

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Svetová tenisová asociácia udelila Wimbledonu a Britskej tenisovej asociácii (LTA) pokutu v celkovej výške 1 milión dolárov za zákaz…

  Hlavné udalosti z vojny na Ukrajine

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Guchek/BelTA Pool Photo via AP, TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   V tomto článku vás budeme v…

  Nový spôsob komunikácie? Heger v statuse vyrozprával rozprávku. Matovič zverejnil báseň Mor ho!

  0icon

  Bratislava 5 júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) je okrem iného známy aj svojimi statusmi na sociálnej sieti Facebook. Tým posledným ale…

  Škandál okolo výrokov ukrajinského veľvyslanca v Nemecku Andrija Melnyka na podporu Banderu pokračuje

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Felix Klein, nemecký vládny komisár pre boj proti antisemitizmu, ostro kritizoval veľvyslanca a navrhol, aby sa o "prípade Melnyk"…

  Na Haďom ostrove je znova vlajka Ukrajiny. Jej príbeh je však trochu bizarný. Nevlaje a ostrov nie je Ukrajinou obsadený

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   O Hadí ostrov sa viedli ťažké boje. Najprv ho obsadili na začiatku špeciálnej operácie ruskí vojaci, no po tom,…

  Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení…

  Príprava na ďalšiu vlnu pandémie? Rezort zdravotníctva posúdi možnosť očkovania v lekárňach

  0icon

  Bratislava 5. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR posúdi možnosť zmeny legislatívy pre zavedenie očkovania v lekárňach. Ako informuje TASR, rezort tento krok…

  Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24…

  Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z…

  Český generál má pre Zelenského zlú správu: "Už vám nemáme čo poslať"

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru…

  TopDesať

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0 icon

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

  0 icon

  Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

  Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

  0 icon

  Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

  Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

  0 icon

  Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

  Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

  0 icon

  Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

  Armádny Magazín

  Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

  0 icon

  Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

  The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

  Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

  0 icon

  Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

  "Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

  0 icon

  Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

  Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA