Igor ty si skala a na tej skale si postavím cirkus.

Presne takto by sa dal parafrázovať výrok z Biblie – ,,Ja ti hovorím, ty si Peter a na tej skale si postavím cirkev a pekelné brány ju nepremôžu“ (Mat 16,18).

Lenže premohli, keď Peter zaprel svojho pána zaklínaním a prísahou. Veľkohubý Peter sa dušoval, že to nikdy neurobí a radšej by zomrel, ako by zaprel Ježiša. A kým kohút trikrát zajódloval, Peter trikrát porušil svoju prísahu…

Nie je vám to povedomé? Aj presvätý otec a zakladateľ cirkvi Covidovej Igor Prvý Trnafský sa takto dušoval, že on by predsa nikdy, on nie, on je predsa ten vyvolený, ten poverený, aby zo Slovenska konečne urobil ten spravodlivý a demokratický štát, ktorý bude hodný moderného 21. storočia. Kde už nebude mafia, kde bude vládnuť spravodlivosť a právo bude platiť pre každého rovnako a on by predsa tak vysoké ciele nikdy nezradil…

Ale zradil. Biblický kohút sa ani nestihol nadýchnuť, aby si pred svojim číslom odkašľal a otec Igor už stihol posrať, poprieť a zaprieť všetko, čo sa dalo. Zo spasiteľa, za ktorého sa sám pasoval, sa vykľul zákerný, pomstychtivý, mentálne nedozretý, duševne narušený, zbabelý, uplakaný patologický klamár, bez štipky sociálneho cítenia a absolútnou absenciou empatie.

Zo skutočného pastiera, ktorý sa svojim ovečkám láskavo prihovára, vedie ich na pastviny, stará sa o nich a chráni ich, nemá ani gram. A ani mať nemôže. Čo sa stalo? V podstate nič. Nič sa stať ani nemohlo, pretože jeho duševná výbava mu vyslovene bráni v tom, aby sa niekam posunul a aby sa z neho stal NIEKTO. Tak, ako mu stačila účasť na troch poradách pandemickej komisie, aby sám seba bez súdnosti nazval epidemiológom-amatérom, teda v podstate odborníkom, ktorému chýba už iba bezvýznamná maličkosť – nejakých šesť rokov štúdia a štátnice, tak isto presvedčil sám seba, že dokáže riadiť aj štát…

A tu nastupuje ten cirkus. Cirkus Matovič & company. Komédiu strieda paródia, ktorá pozvoľna prechádza do tragédie, smiech sa mení na škrípanie zubami a na zaťaté päste. Ľavá ruka tohto chýrneho cirkusu nie že nevie, ale ani len netuší,  čo robí tá pravá a  klauni prezlečení za ministrov sa len tak predbiehajú v tom, číslo ktorého z nich viac urazí a naserie prítomných, čo obecenstvo samozrejme dosť vyrušuje a vadí mu to, čo dáva aj patrične najavo. A z principála, odetého do kostýmu premiéra, ktorý iba pred chvíľou s naučeným úsmevom, otvorenou náručou a lacnými frázami lákal ľudí na svoje vystúpenie sa zrazu stáva hovado, ktoré ich za túto drzosť častuje nadávkami, vyhráža sa im a nazýva ich dezolátmi, idiotmi a spodinou a nadšenie tlieska klaunom ktorí mu pribehli na pomoc a pokračujú v nadávkach – fašisti, opice, lúza.

Toto je mentálna výbava Matoviča a ten najvyšší level, aký dokáže dosiahnuť. Primitivizmus. Jednofázový mixér. Drevený fasádny obklad, ktorý nevie nič. Iba proste je. Aj podpriemerný údržbár kdesi v nejakej pekárni by za toľké roky, čo je on v politike, dokázal odkukať, ako sa pečie a dokázal by napiecť aspoň žemle. Matovič sa šmochtle v politike už roky, ale nemá ani predstavu, ako fungujú elementárne princípy. Jediné čo ovláda na úrovni experta, je zákernosť a lož. Nie odborníci, nie experti sú za každým rozhodnutím, ktoré deštruujú Slovensko, ako zvykne s obľubou tvrdiť, ale sám veľký politický analfabet Matovič. Veci sa totiž nemajú tak, ako tvrdí, že on iba prijíma opatrenia, návrhy a rady, ktoré mu odporučili fachmani, konzílium, alebo krízový štáb. To on v skutočnosti diktuje fachmanom, konzíliu a krízovému štábu čo bude, kde bude a ako bude. On, ktorého IQ o konskú dĺžku predbehol aj kubík palivového dreva. Že nie?

Portál Noviny.sk vo svojom príspevku TU síce v nadpise uvádza, že ,,Vláda narýchlo prijíma nové opatrenia“, ale keď sa dopracujete na koniec článku, máte to tam čierne na bielom – Vláda zároveň odporučila hlavnému hygienikovi k prijatiu vyhlášky, ktorá bude obsahovať obmedzenia :

        • akékoľvek návštevy domácností

        

        

      

      

        • zatvoria sa kostoly pre verejnosť

        

        

      

      

        • zatvárajú sa hotely (doteraz ubytovaní môžu zostať)

        

        

      

      

        • jedlo je  nie je možné konzumovať  v exteriéri priestoru

        

        

      

      

        • pobyt v prírode je možný len v rámci okresu

        

        

      

      

        • zamestnanie len formou home office (alebo inak na základe rozhodnutia zamestnávateľa)

        

        

      

      

      

    

    

 

 

A tak je to v jeho prípade so všetkým, aj s celým jeho kabinetom idiotov. Arogancia, neznalosť zákona, ignorácia zákona, s čím ide ruka v ruke jeho porušovanie, čo ale znášame my, nie oni. Protichodné vyhlásenia a tvrdenia, úpravy upravených úprav, bez akéhokoľvek právneho základu horúcou ihlou šité vyhlášky a do toho s nechápavým výrazom v tvári večne koktajúci a hapkajúci Mikas s Krajčím. Nedivím sa – tomu, čo ich Matovič núti písať, by nerozumel ani mozgový kolos, nie títo dvaja.

A národ, teda aspoň tí, ktorí to už dávno prekukli a neposrali sa, sa podľa toho aj zariadili. Ako teda v pohode, bez strachu a obáv prežiť vyčíňanie tejto dočasne vládnucej fašistickej junty? Ignorovať všetko čo sa dá. Presne ako oni. Zákaz vychádzania, karanténu, rúška, nie viac, ako 6 osôb… A nie milí slniečkári a kovid hysterici, nie je to nezodpovedné. My iba nasledujeme príklad VAŠICH drahých od reality odtrhnutých bláznov, ktorých ste nám tu vlastnou hlúposťou a nekonečným intelektom nainštalovali. Matoviča, Naďa, Mikasa a Krajčího. Sú pre nás totiž vzorom. Aj oni totiž kašlú na povinné nosenie rúšok. Dôkazov o tom sú mrte. Ani oni – viď podpredseda vlády Holý, sa neunúvajú do karantény, po príchode z Británie a arogantne odmietajú ukázať výsledok testu. Predsedovi parlamentu a vlastne aj najväčšiemu teroristovi Matovičovi úplne stačí ústne vysvetlenie, že dodržal všetky nariadenia. Aj Igor presvätý predsa porušil vlastné nariadenie o zákaze cestovania mimo okres. Síce sa dušuje, že to tak nie je, ale kto by už uveril chorobnému klamárovi. Aj my – nepolitici máme svoje policajné zdroje a ten môj potvrdil, že zvýšená policajná hliadková činnosť okolo papalášskej ubytovne Kamzík v Smokovci, začala 2, januára, teda po termíne a po zákaze ubytovania. Nie, nemám fotografie, ani iný dôkazový materiál, to však nič nemení na skutočnosti, že Principál porušil vlastné zákazy. Alebo snáď niekto vidí aj iný logický dôvod na zvýšenú policajnú ochranu prázdnej ubytovne?

Ak ma teda zastaví policajt s otázkou prečo nemám na tvári handru, použijem od A do Z argument Matoviča – viem, mal som ho mať, PREPÁČTE, alebo Sulíka – ou…ako na potvoru, vždy ho nosím a práve teraz som si ho zabudol. Ale som na ceste k autu a tam mám náhradné. A považujem to za vybavené.

Ak bude odo mňa ktokoľvek – policajt, SBS-kár, pokladníčka, úradník, náhodný okoloidúci vydesený občan, či dokonca zamestnávateľ žiadať výsledky môjho testu, aby mali istotu, že ich nenakazím, s úsmevom a pocitom dobre vykonanej práce ho pošlem do p… Budem opäť citovať – aby snáď nedošlo k nedorozumeniu, vášho skvelého Principála a budem v takom práve, že s tým nespraví nič ani Naď s armádou.

Že neviete o čo ide? Po testovaní vo Vranove nad Topľou a Nižným Hrušovom žiadali starostovia od Matoviča informácie, ktorí obyvatelia v ich obci boli pozitívni. Z jediného dôvodu. Aby urobili Matovičovi radosť a ,,nepokazili mu to“. Aby dokázali zabezpečiť kontrolu domácej karantény, pretože niektorí ,,nezodpovední“ sa napriek tomu motali po obci ako hovno pod splavom. Potiaľ je to aj pre mňa logické a pochopiteľné. O to viac ma pobavila Matovičova odpoveď starostom TU  „Mne osobne by sa to zdalo logické. Na druhej strane starosta nie je zdravotnícky pracovník, ktorý by mal právo poznať zdravotný stav pacienta,“ povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Podľa jeho slov to právny poriadok neumožňuje, preto je dôležitá zodpovednosť občanov. Tak tomu sa hovorí – nasrať si do úst.

Aby ste ale mali možnosť výberu a nebolo to také fádne, môžete použiť aj ďalšie varianty na tému ,,ukážte mi potvrdenie“.

Gábor Grendel- podpredseda parlamentu: ,,O tom či máte kovid, alebo nemáte kovid, sa s nikým nemusíte deliť, je to lekárske tajomstvo a je iba na vás, či vôbec a kedy to zverejníte.“

Jaroslav Naď – minister obrany: ,,Výsledok testov bude v zalepenej obálke, ABY BOLA ZARUČENÁ MLČANLIVOSŤ O ZDRAVOTNOM STAVE.“

Boris Kollár – predseda parlamentu: „Konzílium odborníkov nie je štátna autorita, ktorá rozhoduje o tom, čo má byť otvorené alebo zatvorené. Mňa nezaujíma, čo povie nejaký infektológ alebo odborník.“

Nie je to až také zložité, že? Stačí iba kopírovať ich správanie a hneď je život jednoduchší. Teda pre tých, ktorí ešte majú gule. A tak je to so všetkými ich vyhláškami. Právne irelevantné, k ničomu nezaväzujúce a oni to vedia. Jediný spôsob, akým sa vás pokúsia prinútiť k slepej poslušnosti, je strach a vyhrážky.

Ak to na vás doľahne, spomeňte si na citát: ,,Svet patrí tým, čo sa neposerú.“ Charles Bukowski. A my sa teda posrať nemáme ani pred kým, ani pred čím. Cirkusy prichádzajú a odchádzajú. Svoje šapitó si zbalí aj tento.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 28

Celkové hodnotenie: 39.49

Priemerná čítanosť: 5852

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA