Igor ty si skala a na tej skale si postavím cirkus.

Presne takto by sa dal parafrázovať výrok z Biblie – ,,Ja ti hovorím, ty si Peter a na tej skale si postavím cirkev a pekelné brány ju nepremôžu“ (Mat 16,18).

Lenže premohli, keď Peter zaprel svojho pána zaklínaním a prísahou. Veľkohubý Peter sa dušoval, že to nikdy neurobí a radšej by zomrel, ako by zaprel Ježiša. A kým kohút trikrát zajódloval, Peter trikrát porušil svoju prísahu…

Nie je vám to povedomé? Aj presvätý otec a zakladateľ cirkvi Covidovej Igor Prvý Trnafský sa takto dušoval, že on by predsa nikdy, on nie, on je predsa ten vyvolený, ten poverený, aby zo Slovenska konečne urobil ten spravodlivý a demokratický štát, ktorý bude hodný moderného 21. storočia. Kde už nebude mafia, kde bude vládnuť spravodlivosť a právo bude platiť pre každého rovnako a on by predsa tak vysoké ciele nikdy nezradil…

Ale zradil. Biblický kohút sa ani nestihol nadýchnuť, aby si pred svojim číslom odkašľal a otec Igor už stihol posrať, poprieť a zaprieť všetko, čo sa dalo. Zo spasiteľa, za ktorého sa sám pasoval, sa vykľul zákerný, pomstychtivý, mentálne nedozretý, duševne narušený, zbabelý, uplakaný patologický klamár, bez štipky sociálneho cítenia a absolútnou absenciou empatie.

Zo skutočného pastiera, ktorý sa svojim ovečkám láskavo prihovára, vedie ich na pastviny, stará sa o nich a chráni ich, nemá ani gram. A ani mať nemôže. Čo sa stalo? V podstate nič. Nič sa stať ani nemohlo, pretože jeho duševná výbava mu vyslovene bráni v tom, aby sa niekam posunul a aby sa z neho stal NIEKTO. Tak, ako mu stačila účasť na troch poradách pandemickej komisie, aby sám seba bez súdnosti nazval epidemiológom-amatérom, teda v podstate odborníkom, ktorému chýba už iba bezvýznamná maličkosť – nejakých šesť rokov štúdia a štátnice, tak isto presvedčil sám seba, že dokáže riadiť aj štát…

A tu nastupuje ten cirkus. Cirkus Matovič & company. Komédiu strieda paródia, ktorá pozvoľna prechádza do tragédie, smiech sa mení na škrípanie zubami a na zaťaté päste. Ľavá ruka tohto chýrneho cirkusu nie že nevie, ale ani len netuší,  čo robí tá pravá a  klauni prezlečení za ministrov sa len tak predbiehajú v tom, číslo ktorého z nich viac urazí a naserie prítomných, čo obecenstvo samozrejme dosť vyrušuje a vadí mu to, čo dáva aj patrične najavo. A z principála, odetého do kostýmu premiéra, ktorý iba pred chvíľou s naučeným úsmevom, otvorenou náručou a lacnými frázami lákal ľudí na svoje vystúpenie sa zrazu stáva hovado, ktoré ich za túto drzosť častuje nadávkami, vyhráža sa im a nazýva ich dezolátmi, idiotmi a spodinou a nadšenie tlieska klaunom ktorí mu pribehli na pomoc a pokračujú v nadávkach – fašisti, opice, lúza.

Toto je mentálna výbava Matoviča a ten najvyšší level, aký dokáže dosiahnuť. Primitivizmus. Jednofázový mixér. Drevený fasádny obklad, ktorý nevie nič. Iba proste je. Aj podpriemerný údržbár kdesi v nejakej pekárni by za toľké roky, čo je on v politike, dokázal odkukať, ako sa pečie a dokázal by napiecť aspoň žemle. Matovič sa šmochtle v politike už roky, ale nemá ani predstavu, ako fungujú elementárne princípy. Jediné čo ovláda na úrovni experta, je zákernosť a lož. Nie odborníci, nie experti sú za každým rozhodnutím, ktoré deštruujú Slovensko, ako zvykne s obľubou tvrdiť, ale sám veľký politický analfabet Matovič. Veci sa totiž nemajú tak, ako tvrdí, že on iba prijíma opatrenia, návrhy a rady, ktoré mu odporučili fachmani, konzílium, alebo krízový štáb. To on v skutočnosti diktuje fachmanom, konzíliu a krízovému štábu čo bude, kde bude a ako bude. On, ktorého IQ o konskú dĺžku predbehol aj kubík palivového dreva. Že nie?

Portál Noviny.sk vo svojom príspevku TU síce v nadpise uvádza, že ,,Vláda narýchlo prijíma nové opatrenia“, ale keď sa dopracujete na koniec článku, máte to tam čierne na bielom – Vláda zároveň odporučila hlavnému hygienikovi k prijatiu vyhlášky, ktorá bude obsahovať obmedzenia :

        • akékoľvek návštevy domácností

        

        

      

      

        • zatvoria sa kostoly pre verejnosť

        

        

      

      

        • zatvárajú sa hotely (doteraz ubytovaní môžu zostať)

        

        

      

      

        • jedlo je  nie je možné konzumovať  v exteriéri priestoru

        

        

      

      

        • pobyt v prírode je možný len v rámci okresu

        

        

      

      

        • zamestnanie len formou home office (alebo inak na základe rozhodnutia zamestnávateľa)

        

        

      

      

      

    

    

 

 

A tak je to v jeho prípade so všetkým, aj s celým jeho kabinetom idiotov. Arogancia, neznalosť zákona, ignorácia zákona, s čím ide ruka v ruke jeho porušovanie, čo ale znášame my, nie oni. Protichodné vyhlásenia a tvrdenia, úpravy upravených úprav, bez akéhokoľvek právneho základu horúcou ihlou šité vyhlášky a do toho s nechápavým výrazom v tvári večne koktajúci a hapkajúci Mikas s Krajčím. Nedivím sa – tomu, čo ich Matovič núti písať, by nerozumel ani mozgový kolos, nie títo dvaja.

A národ, teda aspoň tí, ktorí to už dávno prekukli a neposrali sa, sa podľa toho aj zariadili. Ako teda v pohode, bez strachu a obáv prežiť vyčíňanie tejto dočasne vládnucej fašistickej junty? Ignorovať všetko čo sa dá. Presne ako oni. Zákaz vychádzania, karanténu, rúška, nie viac, ako 6 osôb… A nie milí slniečkári a kovid hysterici, nie je to nezodpovedné. My iba nasledujeme príklad VAŠICH drahých od reality odtrhnutých bláznov, ktorých ste nám tu vlastnou hlúposťou a nekonečným intelektom nainštalovali. Matoviča, Naďa, Mikasa a Krajčího. Sú pre nás totiž vzorom. Aj oni totiž kašlú na povinné nosenie rúšok. Dôkazov o tom sú mrte. Ani oni – viď podpredseda vlády Holý, sa neunúvajú do karantény, po príchode z Británie a arogantne odmietajú ukázať výsledok testu. Predsedovi parlamentu a vlastne aj najväčšiemu teroristovi Matovičovi úplne stačí ústne vysvetlenie, že dodržal všetky nariadenia. Aj Igor presvätý predsa porušil vlastné nariadenie o zákaze cestovania mimo okres. Síce sa dušuje, že to tak nie je, ale kto by už uveril chorobnému klamárovi. Aj my – nepolitici máme svoje policajné zdroje a ten môj potvrdil, že zvýšená policajná hliadková činnosť okolo papalášskej ubytovne Kamzík v Smokovci, začala 2, januára, teda po termíne a po zákaze ubytovania. Nie, nemám fotografie, ani iný dôkazový materiál, to však nič nemení na skutočnosti, že Principál porušil vlastné zákazy. Alebo snáď niekto vidí aj iný logický dôvod na zvýšenú policajnú ochranu prázdnej ubytovne?

Ak ma teda zastaví policajt s otázkou prečo nemám na tvári handru, použijem od A do Z argument Matoviča – viem, mal som ho mať, PREPÁČTE, alebo Sulíka – ou…ako na potvoru, vždy ho nosím a práve teraz som si ho zabudol. Ale som na ceste k autu a tam mám náhradné. A považujem to za vybavené.

Ak bude odo mňa ktokoľvek – policajt, SBS-kár, pokladníčka, úradník, náhodný okoloidúci vydesený občan, či dokonca zamestnávateľ žiadať výsledky môjho testu, aby mali istotu, že ich nenakazím, s úsmevom a pocitom dobre vykonanej práce ho pošlem do p… Budem opäť citovať – aby snáď nedošlo k nedorozumeniu, vášho skvelého Principála a budem v takom práve, že s tým nespraví nič ani Naď s armádou.

Že neviete o čo ide? Po testovaní vo Vranove nad Topľou a Nižným Hrušovom žiadali starostovia od Matoviča informácie, ktorí obyvatelia v ich obci boli pozitívni. Z jediného dôvodu. Aby urobili Matovičovi radosť a ,,nepokazili mu to“. Aby dokázali zabezpečiť kontrolu domácej karantény, pretože niektorí ,,nezodpovední“ sa napriek tomu motali po obci ako hovno pod splavom. Potiaľ je to aj pre mňa logické a pochopiteľné. O to viac ma pobavila Matovičova odpoveď starostom TU  „Mne osobne by sa to zdalo logické. Na druhej strane starosta nie je zdravotnícky pracovník, ktorý by mal právo poznať zdravotný stav pacienta,“ povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Podľa jeho slov to právny poriadok neumožňuje, preto je dôležitá zodpovednosť občanov. Tak tomu sa hovorí – nasrať si do úst.

Aby ste ale mali možnosť výberu a nebolo to také fádne, môžete použiť aj ďalšie varianty na tému ,,ukážte mi potvrdenie“.

Gábor Grendel- podpredseda parlamentu: ,,O tom či máte kovid, alebo nemáte kovid, sa s nikým nemusíte deliť, je to lekárske tajomstvo a je iba na vás, či vôbec a kedy to zverejníte.“

Jaroslav Naď – minister obrany: ,,Výsledok testov bude v zalepenej obálke, ABY BOLA ZARUČENÁ MLČANLIVOSŤ O ZDRAVOTNOM STAVE.“

Boris Kollár – predseda parlamentu: „Konzílium odborníkov nie je štátna autorita, ktorá rozhoduje o tom, čo má byť otvorené alebo zatvorené. Mňa nezaujíma, čo povie nejaký infektológ alebo odborník.“

Nie je to až také zložité, že? Stačí iba kopírovať ich správanie a hneď je život jednoduchší. Teda pre tých, ktorí ešte majú gule. A tak je to so všetkými ich vyhláškami. Právne irelevantné, k ničomu nezaväzujúce a oni to vedia. Jediný spôsob, akým sa vás pokúsia prinútiť k slepej poslušnosti, je strach a vyhrážky.

Ak to na vás doľahne, spomeňte si na citát: ,,Svet patrí tým, čo sa neposerú.“ Charles Bukowski. A my sa teda posrať nemáme ani pred kým, ani pred čím. Cirkusy prichádzajú a odchádzajú. Svoje šapitó si zbalí aj tento.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.38

Priemerná čítanosť: 6295

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Španielski kresťanskí právnici podali sťažnosť na potraty do Štrasburgu

  0icon

  Španielsko 7. decembra 2021 (HSP/TK KBS/E-kai/Foto:TASR/AP - Andrew Harnik)   Španielska nadácia kresťanských právnikov sa bude sťažovať na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu…

  Rezort vnútra spustil prípravu na obstaranie telových kamier pre policajtov

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR)   Rezort vnútra začal v piatok 3. decembra zverejnením v Európskom vestníku obstarávania prípravné trhové konzultácie na telové kamery…

  Polícia za posledný týždeň zistila viac ako 1 700 priestupkov a deliktov pri porušovaní protipandemických opatrení

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - František Iván)   Polícia za posledný týždeň zaznamenala 1777 priestupkov a deliktov týkajúcich sa porušenia protipandemických opatrení. Informovala o…

  V Nemecku odsúdili elektrikára, ktorý kastroval mužov na požiadanie

  0icon

  Berlín 7. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Súd v nemeckom Mníchove poslal na viac ako osem rokov za mreže 67-ročného elektrikára, ktorý kastroval mužov na požiadanie.…

  Babiš chce do Poľska poslať 150 vojakov, aby pomohli s migračnou krízou

  0icon

  Praha 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Český premiér Andrej Babiš chce v stredu požiadať obe komory českého parlamentu o mandát na vyslanie 150…

  Kanadská spoločnosť Medicago tvrdí, že vyvinula vakcínu na rastlinnej báze s pomerne vysokou účinnosťou

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP - Courtesy of Medicago via AP)   Kanadský výrobca liečiv Medicago tvrdí, že vyvinul vakcínu na rastlinnej báze, ktorá preukázala…

  Slováci na MS v Helsinkách prekonali nemeckú prekážku a vo štvrťfinále ich čakajú silní Fíni

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovenská reprezentácia mužov vo florbale sa len druhýkrát v histórii prebojovala do štvrťfinále majstrovstiev sveta. Slováci na aktuálnom…

  Prezidentka hovorila s Jaroslavom Naďom o plnení úloh rezortu obrany

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Prezidentka Zuzana Čaputová hovorila v utorok s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽANO) o plnení úloh a…

  Petícia Za zachovanie akademickej samosprávy na vysokých školách sa skončila

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský, Jaroslav Novák, Martin Baumann)   Petícia Za zachovanie akademickej samosprávy na vysokých školách sa skončila. Petičný výbor…

  Rohingovia zažalovali spoločnosť Meta za rolu pri násilí voči nim

  0icon

  Londýn 7. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tony Avelar)   Rohinskí utečenci zažalovali materskú firmu sociálnej siete Facebook - spoločnosť Meta za to, že na svojich platformách nezastavila…

  TopDesať

  Neohľaduplnosť týchto ľudí je naozaj príšerná

  0 icon

  Neohľaduplnosť niektorých ľudí je naozaj príšerná. Na týchto fotografiách uvidíš zopár takýchto ľudí, ktorí robia svojmu okoliu zle. Zozbierali sme pre teba zopár fotografií. Po ich vzhliadnutí budeš zrejme trocha nahnevaný, ale to je v poriadku. Nie každý sa vie s týmito vecami ľahko vyrovnať. Neohľaduplnosť niektorých ľudí je totižto…

  Tipy, ako sa vyhnúť či zbaviť opice z alkoholu

  0 icon

  Pre väčšinu ľudí, ktorí nemajú šťastné gény odolné voči bolehlavu, má pitie na večierkoch a oslavách nevyhnutný a nepríjemný sprievodný príznak pôsobiaci hneď na ďalší deň. Ako sa zbaviť opice? Búšenie hlavy a podráždený žalúdok nemusia byť vždy výsledkom bujarého silvestrovského oslavovania. Tu si môžeš prečítať zopár múdrych tipov, ako odvrátiť účinky brutálnej…

  Impozantné Monument Valley: 1. časť

  0 icon

  Naša Zem ponúka dych berúce útvary. Inak tomu nie je ani v prípade Monument Valley. Na pustej arizonskej náhornej plošine sa dvíhajú k oblohe obrovské skalné útvary z červeného pieskovca, ktoré pripomínajú zrúcaniny monumentálnych stavieb. Ojedinelú krásu Monument Valley - alebo ak chcete - Údolia monumentov - vytvárajú impozantné stolové…

  10+ úžasných porovnávacích fotografií, ktoré ti ukážu novú perspektívu

  0 icon

  Perspektíva je úžasná vec. Často dokážeme skutočne oceniť veci len vtedy, ak ich môžeme porovnať s niečím iným, napríklad miestom, vekom alebo časom. Tu je niekoľko skvelých porovnávacích fotografií. :) Tento zoznam porovnávacích fotografií, ktorý zostavil portál Bored Panda, ukazuje na pomerne obyčajných fotografiách novú perspektívu, od zmeny krajiny v priebehu rokov až po technologický pokrok. 1. Vľavo matka,…

  Rainbow bridge ako div sveta: 2. časť

  0 icon

  Počuli ste už o Rainbow bridge (Dúhovom moste) z ružového pieskovca, ktorý sa nachádza v južnom Utahu v Spojených štátoch? Ak nie, určite by ste mali začať prvou časťou nášho článku. A - samozrejme - pokračovať touto druhou, ktorá je zároveň nateraz poslednou o oblúku, ktorý americký prezident Theodore Roosevelt…

  Armádny Magazín

  Pád hegemóna alebo šesť dôvodov kolapsu dolárového systému

  0 icon

  USA, 7. decembra 2021 (AM) – Akciový trh klesá, šéf Federálneho rezervného systému Powell sa obáva vysokej inflácie, spája to s novou mutáciou vírusu covid, no zároveň hovorí o „silnej“ ekonomike USA.    Vyvstáva však otázka, ako to je v skutočnosti? Samo

  Francúzsko získava doteraz najväčší kontrakt na dodávku stíhačiek Rafale pre zahraničného zákazníka

  0 icon

  Francúzsko, 7. decembra 2021 (AM) – Elyzejský palác oznámil, že so Spojenými arabskými emirátmi bola uzavretá dohoda o predaji 80 lietadiel Rafale. Dubaj je prvou zastávkou Emmanuela Macrona na jeho ceste po krajinách Perzského zálivu pred Katarom a Saudskou Ará

  „Generál Mráz“ sa pokúšal bojovať za Hitlera

  0 icon

  Rusko, 7.december 2021 (AM) – V roku 1941 sa anomálne silné mrazy pri Moskve začali už 12. novembra. Populárna legenda hovorí, že práve mrazy zastavili hitlerovskú armádu a zachránili sovietske hlavné mesto. Lenže nemeckí generáli, ktorí všetko videli na vlastné oči, pomenúvajú iné dôvody svojej historickej porážky.  

  Minister obrany Naď zahral na rusofóbnu strunu: Rusi napadnú koho chcú a kedy sa im to hodí

  0 icon

  Slovensko, 7.december 2021 (AM, Sputnik) – Minister obrany Jaroslav Naď informoval, že slovenskí vojaci dorazili s húfnicami Zuzana 2

  Švédsky inštitút zničil mýtus NATO: Obviňovať Rusko z vojenských plánov je nesprávne

  0 icon

  Švédsko, 7. decembra 2021 (AM) –Štokholmský medzinárodný inštitút pre výskum mieru zverejnil správu o predaji zbraní za posledných päť rokov. Jeho údaje spochybňujú slová NATO o vojensk

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA