Duševný svet koronahysterických Matovičovoličov.

 

 

Hneď v úvode chcem povedať, že nepatrím ani do jednej z týchto skupín. Trnafského vidláka som nevolil a hystériu okolo Covidu beriem ako každoročnú predvianočnú reklamu na Coca-colu. Avšak mnohonásobne viac finančne podporovanú a propagovanú. Do toho dennodenné duševné výlevy paródie na premiéra na FB, uslzené oči na tlačovkách, srdcervúce fotografie a astronomické čísla infikovaných a mŕtvych. Výstupy z nekonečne dlhých porád pandemickej komisie a krízového štábu ,,odborníkov“, kde sa to len tak hemží číslami  – biliónmi mŕtvych každý deň, miliardami nakazených, krivkami, ktoré siahajú až k Jupiteru…

Pamätáte si ešte na bláznove veľkolepé tvrdenia o poradných orgánoch? Ja áno. Zriadil ich krátko po nástupe do funkcie a opakovane hovorieval, že v tejto situácii budú rozhodovať odborníci a nie politici. Odborníci a nie politici! Tí odborníci, ktorí sa na dotieravé otázky novinárov, kto sú títo špecialisti, vyparili.

Myslím, že táto odpoveď Matoviča je namieste, pretože je ťažké predstaviť verejnosti ako ODBORNÍKA niekoho, ktorý v mene záchrany životov a vyššieho dobra rozdelil Slovensko, zdevastoval hospodárstvo, podnikateľskú sféru, zatváral ľudí do domáceho väzenia, obmedzoval ich slobodu a odopieral základné ľudské práva. Nútil ich k testom, vyhrážal sa a bral im sviatky.

Z 32 členného antikovidového komanda s krycím názvom Armagedon, sú totiž ako tak odborníkmi len 3 (slovom traja). Zvyšnú časť odborníkov tvoria ministri, poslanci, šéfovia zdravotných poisťovní, starostovia, IT manažér, či bývalý splnomocnenec pre rómske komunity, všetci bez jediného semestra humánnej medicíny.

Ešte stále žijete v presvedčení, že vaše životy riadia a ničia zároveň kovaní odborníci, tak to stojí zato??? Veď 29 z nich ťažko rozozná nosné kvapky od stolárskeho ponku. Ešte stále si beriete ich ,,odporúčania“ k srdcu tak silno, že ste ochotní otočiť svoje životy naruby? Nech sa páči, nemám nič proti tomu, robte si so svojim životom čo len chcete a to nie som liberál. Orúškujte sa, na to si natiahnite respirátor a poistite to zváračskou kuklou. Natiahnite si neoprén, omotajte sa potravinárskou fóliou a  pre utesnenie škár sa polejte disperzným lepidlom. Na nohy päť párov ponožiek, papuče a lyžiarky, na ruky celý kartón gumových rukavíc a na vrch tie hrubé inseminátorské až po plece. Kúpte sa výhradne v antibakteriálnom roztoku a zuby umývajte mydlom. A prežitie máte na dosah. Alebo aj nie, pretože ešte stále neskáčete úplne podľa Matovičových predstáv a ešte stále nie ste dostatočne zhovadený, poslušný a vystrašený a tak sa objaví ďalší nový vírus, tentokrát zmutovaný britský, ktorý bude skížený s  thajsku verziou – kokosovírus K 7609 T. A to už budete môcť vychádzať z domu iba keď si na seba natiahnete dvojdverovú skriňu s otvormi pre nohy, alebo garážové vráta… samozrejme s otvorom na nos, aby ste mohli absolvovať pravidelné dvojhodinové testovanie. Čím väčšia skriňa, tým bude viac výhod a slobodne budete môcť zájsť aj do vzdialenejších potravín. Už sa nebude chodiť ani do práce, ani do školy, vaše životy budú iba o každodennom státí v dlhých radoch, aby sa vám v nose opäť vyšantila nejaká kaderníčka.

A tomuto všetkému koronahysterici a Matovičovoliči tlieskajú. Včera som si prečítal jeden z jeho príspevkov, nič nové – covid, všetci tu zomrieme, čierne vrecia na mŕtvoly, modré pery, každý druhý je infikovaný, starým rodičom ani nevolajte, lebo už tým ich zabijete a podobné citové vydieračky. Ale až pri komentároch jeho fanúšikov som pochopil, prečo nevidí realitu. On totiž žije v hermeticky uzavretej bubline obklopený bláznami s rovnakou mentálnou výbavou. Len pre ilustráciu.

,,Drž sa pán premiér. A ver tomu, že je nás väčšina, ktorí chceme, aby sa Slovensko zmenilo z Ruskej gubernie na európsky štát. Bez teba ale aj celej terajšej vlády to nepôjde, tak robte nejaké kompromisy, všetko dobré.“

,,V tejto situácii by pomohlo, keby to bol na chvíľu policajný štát…ale tu budú debilní ľudia protestovať proti všetkému a každému a neuvedomujú si, že nakoniec to budú oni, ktorí  si to vyžerú.“

,,Žiaľ, väčšina národa je totálne naivná a preto sme tam, kde sme.“

,,Čierne igelitové vrece. Meno a dátum. To je všetko, čo zostane po blízkom človeku. A okrem následkov nového SARS-COv2, z ktorých je najťažšia tá permanentná ťažoba na hrudi sú ťažké výčitky a nezodpovedané otázky: Spravil som všetko, čo som mohol? Mohol som spraviť viac?“

Skôr ako sa takýto a im podobní blázni začnú vyzliekať z kože lebo popieram koronakaust vravím – nepopieram, covid je tu. To čo popieram, sú čísla. To, čo popieram je, že testovanie je to, čo zabije hnusobu. To, čo popieram je, že Matovič zvláda situáciu viac, než bravúrne. To, čo popieram je, že opatrenia v boji s hnusobou sú účinné. To, čo popieram je, že vírus zabije všetko ako Novičok.

A teraz by som prešiel od ,,zaručených“ správ a rozprávok tv Markíza, JoJ a protipandemického Armagedon komanda odborníkov k faktom a realite. To prvé, čo vy, hysterici robíte je, že nám vkladáte do úst niečo, čo nehovoríme, netvrdíme a nikdy sme netvrdili. Netvrdíme, že vírus neexistuje, ani že nepripravil o život mnoho ľudí. Čo tvrdíme je, že toto nie je pandémia vírusu, ale politická pandémia. A s vašim láskavým dovolením, my sa zúčastňovať na krytí pofidérneho nákupu ešte pofidérnejších testov nebudeme.

Vaša mentálna kapacita nie je schopná analyzovať, čo za covid šialenstvom je, aké veci sa kryjú, nevidíte deštrukciu štátu ku ktorej dochádza, ani fašistický režim, ktorý je už nastolený.

Ste schopní nenávidieť vlastnú rodinu, priateľov a kolegov len preto, lebo neskáču, ako skáčete vy. A ten váš všetko riešiaci argument – lebo sme nezodpovední, ten mám najradšej. Presne ako Matelkove – lebo Fico, to vaše je – lebo tí druhí sú nezodpovední.

Tak mi,  vy zarúškovaní udavači povedzte, ktorá skupina konkrétne je nezodpovedná. Tá naša, ktorá si namiesto testovania zvolila dobrovoľnú karanténu, zaručene sedela doma a vírus roznášala medzi toaletou, kuchyňou a obývačkou, ak nejaký vôbec mala, alebo tá vaša, ktorá s modrým zdrapom potvrdenia o negativite a ,,slobode“ veselo šírila vírus medzi obyvateľstvom. A nie, že nie, pretože na to, že negatívny výsledok nezaručuje skutočnú negativitu, vás dopredu upozornil aj váš mastodont a bláznov sluha Mikas a s ním aj minister Krajčí a váš vodca Matovič. Ale o tom už vypisovať nebudete, že je tak? Mám papier, mám slobodu…

A takto, s pocitom že ste zdraví sa pľantáte medzi ľuďmi, plníte lyžiarske strediská, obchody a šírite nákazu hnusoby. Ja osobne som bol v karanténe nie 10, ani 14 ale 25 dní. Bez kontaktu s ľuďmi, v lese na samote. A mňa tu idete školiť o zodpovednosti? Vy?

Vy všetci, ktorí svojimi rektoskopickými komentármi s potleskom oceňujete každý Matovičov prd, ktorí všetkému tak rozumiete, povedzte mi, ktorá časť takého celoplošného testovania – 3.600.000 ľudí bola zodpovedná? Pekne na hromade chorí so zdravými. Alebo je zodpovedné, že vicepremiér Holý, ktorý nevidí problém v obmedzovaní ľudských práv a je za ešte prísnejšie opatrenia, veselo cestuje medzi Slovenskom a Británoiu a kašle na nariadenia, ktoré ale vyžaduje dôsledne dodržiavať plebsom a bez karantény zaparkoval rovno v parlamente? A čo tak tvrdý lockdown, ale s výnimkou lyžiarskych stredísk a vlastne ďalšími asi 300 výnimkami, pretože okresný inseminátor a taxikár konkubín Kollár by prišiel o zisk? A čo tie jeho návštevy v nemocnici? V porádečku? A čo výnimky pre nakazených poslancov? Máte dojem, že ak Mikas udelí výnimku evidentným šíriteľom nebezpečnej choroby, že si to všimne aj vírus a prestane sa šíriť? Lebo nejaký génius v parlamente natiahol maliarsky igelit a pozliepal to páskou a vírus vidiac túto neprekonateľnú prekážku rezignoval na šírenie? To vážne? Alebo snáď ten vírus je tak inteligentný, že pochopil, že výnimka sa vzťahuje aj na neho a dal si šlofíka?

Hysterici, uvedomte si a uznajte, že medzi tých najnezodpovednejších v dodržiavaní opatrení sú tí, ktorí ich dodržiavanie od vás pod hrozbou pokút vyžadujú. Pre stromy nevidíte les. A toto už hraničí s fanatizmom. Nemáte žiadne právo rozdávať rozumy, ani nálepkovať ľudí, pretože jediný zdroj informácií ktorými disponujete, sú Matovičove halucinácie. Ono totiž sú aj fundovanejší zdravotníci a odborníci ako dvorný šašo Mikas, či Pfizerom dotovaný Jarčuška. Ich pred kamery však nepustia, lebo domček z piesku by sa zosypal. Prikladám OFICIÁLNE čísla, žiadny hoax, ani konšpiráciu, ale podanú tak, aby ste to konečne pochopili.

Podiel všetkých, ktorí infekciu vírusom prežijú:

 

-99,997% vo veku 0 -19 rokov

-99,98% vo veku 20-49 rokov

-99,5% vo veku 50 – 69rokov

-94,6% vo veku nad 70 rokov

Takto podané tie isté čísla, ktorými vás ohuruje Matovič teraz vyzerajú trošku inak, že? Ešte stále máte potrebu halucinovať, že pre toto je nutné zastaviť vesmír? Že pre toto mám byť solidárny s ľuďmi, ktorí majú viacero ťažkých diagnóz a zabil by ich aj prievan, nie to ešte vírus a mám sa dať očkovať, nosiť na tvári tú handru a chodiť po kanáloch???

Ja, ktorý som zdravý, starám sa o svoje zdravie, ktorý už na prahu tretej vlny fiktívnej pandémie idem kam chcem, kedy chcem, bez rúška a nič mi nie je? Ktorý sa bežne stretáva s priateľmi a rodinou, lebo som si udelil výnimku a nikomu z toho množstva ľudí nič nie je? Moja takmer 80 ročná mama sa denne ide prejsť centrom Košíc kvôli kondícii, berie vitamín C a D a nič jej napriek rizikovej skupine nie je, sa má dať očkovať? Zo solidarity? Čo keby ste vy zo solidarity naskákali do riek plných krokodílov v období, keď majú núdzu o jedlo? Majte boha pri sebe a buďte solidárni.

Viete, že obrovským problémom je oslabená imunita. Čo tak nakúpiť tony vitamínov a vysypať to do každej domácnosti, namiesto testov? Čo tak pomôcť zdravotníkom a poslať domov z nemocníc to množstvo ľudí, ktorí tam nemajú a nemali čo robiť? Len zaberajú miesto tým, ktorí to naozaj potrebujú. Že vás bolí hlava, celé telo a máte horúčku? Je to už covid a nutne musíte zabrať v nemocnici posteľ? Pamätáte na staré dobré časy, kedy ešte existovala chrípka a s ňou súvisiace prázdniny, či na angínu? Že som tak smelý, aké že to príznaky ste mali vtedy? Tak isto ste okolo seba nakazili ľudí, ale svet sa neprestal točiť.

Namiesto posratých vakcín začnite šíriť osvetu o zdravom životnom štýle. Bol zavedený zákaz predaja mentolových cigariet s odôvodnením, vraj pre svoju chuť začínajú s fajčením stále mladší a mladší. A fajčenie škodí. Súhlasím. Ale čo potom tie reklamy, kde vyzývajú rodičov, aby svoje deti od útleho detstva kŕmili bielym pečivom s kilom Nutely? Toto nevedie k obezite a tým ku škodám na zdraví? A potom tu idete vyplakávať, že ďalšou obeťou je mladý muž, aká to škoda. Áno, je to škoda. Ale škoda jeho rodičov, že ho nechali vypásť sa na 250 kíl, k tomu cukrovka, vysoký tlak, čo samozrejme s obezitou nesúvisí, však a potom príde hnusoba a ľavou zadnou ho posadí Cháronovi do loďky.

Rozjasnieva sa vy hysterici? Starajte sa o tých, ktorí to potrebujú. Ušetríte prostriedky, ukľudnia sa tým nálady v spoločnosti, vydýchnu si zdravotníci…

Ale úplne najlepší recept na vírus je vypnúť telku, rádio a po covide nezostane ani chýru ani slychu.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 28

Celkové hodnotenie: 39.5

Priemerná čítanosť: 5852

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici?

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA