Duševný svet koronahysterických Matovičovoličov.

 

 

Hneď v úvode chcem povedať, že nepatrím ani do jednej z týchto skupín. Trnafského vidláka som nevolil a hystériu okolo Covidu beriem ako každoročnú predvianočnú reklamu na Coca-colu. Avšak mnohonásobne viac finančne podporovanú a propagovanú. Do toho dennodenné duševné výlevy paródie na premiéra na FB, uslzené oči na tlačovkách, srdcervúce fotografie a astronomické čísla infikovaných a mŕtvych. Výstupy z nekonečne dlhých porád pandemickej komisie a krízového štábu ,,odborníkov“, kde sa to len tak hemží číslami  – biliónmi mŕtvych každý deň, miliardami nakazených, krivkami, ktoré siahajú až k Jupiteru…

Pamätáte si ešte na bláznove veľkolepé tvrdenia o poradných orgánoch? Ja áno. Zriadil ich krátko po nástupe do funkcie a opakovane hovorieval, že v tejto situácii budú rozhodovať odborníci a nie politici. Odborníci a nie politici! Tí odborníci, ktorí sa na dotieravé otázky novinárov, kto sú títo špecialisti, vyparili.

Myslím, že táto odpoveď Matoviča je namieste, pretože je ťažké predstaviť verejnosti ako ODBORNÍKA niekoho, ktorý v mene záchrany životov a vyššieho dobra rozdelil Slovensko, zdevastoval hospodárstvo, podnikateľskú sféru, zatváral ľudí do domáceho väzenia, obmedzoval ich slobodu a odopieral základné ľudské práva. Nútil ich k testom, vyhrážal sa a bral im sviatky.

Z 32 členného antikovidového komanda s krycím názvom Armagedon, sú totiž ako tak odborníkmi len 3 (slovom traja). Zvyšnú časť odborníkov tvoria ministri, poslanci, šéfovia zdravotných poisťovní, starostovia, IT manažér, či bývalý splnomocnenec pre rómske komunity, všetci bez jediného semestra humánnej medicíny.

Ešte stále žijete v presvedčení, že vaše životy riadia a ničia zároveň kovaní odborníci, tak to stojí zato??? Veď 29 z nich ťažko rozozná nosné kvapky od stolárskeho ponku. Ešte stále si beriete ich ,,odporúčania“ k srdcu tak silno, že ste ochotní otočiť svoje životy naruby? Nech sa páči, nemám nič proti tomu, robte si so svojim životom čo len chcete a to nie som liberál. Orúškujte sa, na to si natiahnite respirátor a poistite to zváračskou kuklou. Natiahnite si neoprén, omotajte sa potravinárskou fóliou a  pre utesnenie škár sa polejte disperzným lepidlom. Na nohy päť párov ponožiek, papuče a lyžiarky, na ruky celý kartón gumových rukavíc a na vrch tie hrubé inseminátorské až po plece. Kúpte sa výhradne v antibakteriálnom roztoku a zuby umývajte mydlom. A prežitie máte na dosah. Alebo aj nie, pretože ešte stále neskáčete úplne podľa Matovičových predstáv a ešte stále nie ste dostatočne zhovadený, poslušný a vystrašený a tak sa objaví ďalší nový vírus, tentokrát zmutovaný britský, ktorý bude skížený s  thajsku verziou – kokosovírus K 7609 T. A to už budete môcť vychádzať z domu iba keď si na seba natiahnete dvojdverovú skriňu s otvormi pre nohy, alebo garážové vráta… samozrejme s otvorom na nos, aby ste mohli absolvovať pravidelné dvojhodinové testovanie. Čím väčšia skriňa, tým bude viac výhod a slobodne budete môcť zájsť aj do vzdialenejších potravín. Už sa nebude chodiť ani do práce, ani do školy, vaše životy budú iba o každodennom státí v dlhých radoch, aby sa vám v nose opäť vyšantila nejaká kaderníčka.

A tomuto všetkému koronahysterici a Matovičovoliči tlieskajú. Včera som si prečítal jeden z jeho príspevkov, nič nové – covid, všetci tu zomrieme, čierne vrecia na mŕtvoly, modré pery, každý druhý je infikovaný, starým rodičom ani nevolajte, lebo už tým ich zabijete a podobné citové vydieračky. Ale až pri komentároch jeho fanúšikov som pochopil, prečo nevidí realitu. On totiž žije v hermeticky uzavretej bubline obklopený bláznami s rovnakou mentálnou výbavou. Len pre ilustráciu.

,,Drž sa pán premiér. A ver tomu, že je nás väčšina, ktorí chceme, aby sa Slovensko zmenilo z Ruskej gubernie na európsky štát. Bez teba ale aj celej terajšej vlády to nepôjde, tak robte nejaké kompromisy, všetko dobré.“

,,V tejto situácii by pomohlo, keby to bol na chvíľu policajný štát…ale tu budú debilní ľudia protestovať proti všetkému a každému a neuvedomujú si, že nakoniec to budú oni, ktorí  si to vyžerú.“

,,Žiaľ, väčšina národa je totálne naivná a preto sme tam, kde sme.“

,,Čierne igelitové vrece. Meno a dátum. To je všetko, čo zostane po blízkom človeku. A okrem následkov nového SARS-COv2, z ktorých je najťažšia tá permanentná ťažoba na hrudi sú ťažké výčitky a nezodpovedané otázky: Spravil som všetko, čo som mohol? Mohol som spraviť viac?“

Skôr ako sa takýto a im podobní blázni začnú vyzliekať z kože lebo popieram koronakaust vravím – nepopieram, covid je tu. To čo popieram, sú čísla. To, čo popieram je, že testovanie je to, čo zabije hnusobu. To, čo popieram je, že Matovič zvláda situáciu viac, než bravúrne. To, čo popieram je, že opatrenia v boji s hnusobou sú účinné. To, čo popieram je, že vírus zabije všetko ako Novičok.

A teraz by som prešiel od ,,zaručených“ správ a rozprávok tv Markíza, JoJ a protipandemického Armagedon komanda odborníkov k faktom a realite. To prvé, čo vy, hysterici robíte je, že nám vkladáte do úst niečo, čo nehovoríme, netvrdíme a nikdy sme netvrdili. Netvrdíme, že vírus neexistuje, ani že nepripravil o život mnoho ľudí. Čo tvrdíme je, že toto nie je pandémia vírusu, ale politická pandémia. A s vašim láskavým dovolením, my sa zúčastňovať na krytí pofidérneho nákupu ešte pofidérnejších testov nebudeme.

Vaša mentálna kapacita nie je schopná analyzovať, čo za covid šialenstvom je, aké veci sa kryjú, nevidíte deštrukciu štátu ku ktorej dochádza, ani fašistický režim, ktorý je už nastolený.

Ste schopní nenávidieť vlastnú rodinu, priateľov a kolegov len preto, lebo neskáču, ako skáčete vy. A ten váš všetko riešiaci argument – lebo sme nezodpovední, ten mám najradšej. Presne ako Matelkove – lebo Fico, to vaše je – lebo tí druhí sú nezodpovední.

Tak mi,  vy zarúškovaní udavači povedzte, ktorá skupina konkrétne je nezodpovedná. Tá naša, ktorá si namiesto testovania zvolila dobrovoľnú karanténu, zaručene sedela doma a vírus roznášala medzi toaletou, kuchyňou a obývačkou, ak nejaký vôbec mala, alebo tá vaša, ktorá s modrým zdrapom potvrdenia o negativite a ,,slobode“ veselo šírila vírus medzi obyvateľstvom. A nie, že nie, pretože na to, že negatívny výsledok nezaručuje skutočnú negativitu, vás dopredu upozornil aj váš mastodont a bláznov sluha Mikas a s ním aj minister Krajčí a váš vodca Matovič. Ale o tom už vypisovať nebudete, že je tak? Mám papier, mám slobodu…

A takto, s pocitom že ste zdraví sa pľantáte medzi ľuďmi, plníte lyžiarske strediská, obchody a šírite nákazu hnusoby. Ja osobne som bol v karanténe nie 10, ani 14 ale 25 dní. Bez kontaktu s ľuďmi, v lese na samote. A mňa tu idete školiť o zodpovednosti? Vy?

Vy všetci, ktorí svojimi rektoskopickými komentármi s potleskom oceňujete každý Matovičov prd, ktorí všetkému tak rozumiete, povedzte mi, ktorá časť takého celoplošného testovania – 3.600.000 ľudí bola zodpovedná? Pekne na hromade chorí so zdravými. Alebo je zodpovedné, že vicepremiér Holý, ktorý nevidí problém v obmedzovaní ľudských práv a je za ešte prísnejšie opatrenia, veselo cestuje medzi Slovenskom a Británoiu a kašle na nariadenia, ktoré ale vyžaduje dôsledne dodržiavať plebsom a bez karantény zaparkoval rovno v parlamente? A čo tak tvrdý lockdown, ale s výnimkou lyžiarskych stredísk a vlastne ďalšími asi 300 výnimkami, pretože okresný inseminátor a taxikár konkubín Kollár by prišiel o zisk? A čo tie jeho návštevy v nemocnici? V porádečku? A čo výnimky pre nakazených poslancov? Máte dojem, že ak Mikas udelí výnimku evidentným šíriteľom nebezpečnej choroby, že si to všimne aj vírus a prestane sa šíriť? Lebo nejaký génius v parlamente natiahol maliarsky igelit a pozliepal to páskou a vírus vidiac túto neprekonateľnú prekážku rezignoval na šírenie? To vážne? Alebo snáď ten vírus je tak inteligentný, že pochopil, že výnimka sa vzťahuje aj na neho a dal si šlofíka?

Hysterici, uvedomte si a uznajte, že medzi tých najnezodpovednejších v dodržiavaní opatrení sú tí, ktorí ich dodržiavanie od vás pod hrozbou pokút vyžadujú. Pre stromy nevidíte les. A toto už hraničí s fanatizmom. Nemáte žiadne právo rozdávať rozumy, ani nálepkovať ľudí, pretože jediný zdroj informácií ktorými disponujete, sú Matovičove halucinácie. Ono totiž sú aj fundovanejší zdravotníci a odborníci ako dvorný šašo Mikas, či Pfizerom dotovaný Jarčuška. Ich pred kamery však nepustia, lebo domček z piesku by sa zosypal. Prikladám OFICIÁLNE čísla, žiadny hoax, ani konšpiráciu, ale podanú tak, aby ste to konečne pochopili.

Podiel všetkých, ktorí infekciu vírusom prežijú:

 

-99,997% vo veku 0 -19 rokov

-99,98% vo veku 20-49 rokov

-99,5% vo veku 50 – 69rokov

-94,6% vo veku nad 70 rokov

Takto podané tie isté čísla, ktorými vás ohuruje Matovič teraz vyzerajú trošku inak, že? Ešte stále máte potrebu halucinovať, že pre toto je nutné zastaviť vesmír? Že pre toto mám byť solidárny s ľuďmi, ktorí majú viacero ťažkých diagnóz a zabil by ich aj prievan, nie to ešte vírus a mám sa dať očkovať, nosiť na tvári tú handru a chodiť po kanáloch???

Ja, ktorý som zdravý, starám sa o svoje zdravie, ktorý už na prahu tretej vlny fiktívnej pandémie idem kam chcem, kedy chcem, bez rúška a nič mi nie je? Ktorý sa bežne stretáva s priateľmi a rodinou, lebo som si udelil výnimku a nikomu z toho množstva ľudí nič nie je? Moja takmer 80 ročná mama sa denne ide prejsť centrom Košíc kvôli kondícii, berie vitamín C a D a nič jej napriek rizikovej skupine nie je, sa má dať očkovať? Zo solidarity? Čo keby ste vy zo solidarity naskákali do riek plných krokodílov v období, keď majú núdzu o jedlo? Majte boha pri sebe a buďte solidárni.

Viete, že obrovským problémom je oslabená imunita. Čo tak nakúpiť tony vitamínov a vysypať to do každej domácnosti, namiesto testov? Čo tak pomôcť zdravotníkom a poslať domov z nemocníc to množstvo ľudí, ktorí tam nemajú a nemali čo robiť? Len zaberajú miesto tým, ktorí to naozaj potrebujú. Že vás bolí hlava, celé telo a máte horúčku? Je to už covid a nutne musíte zabrať v nemocnici posteľ? Pamätáte na staré dobré časy, kedy ešte existovala chrípka a s ňou súvisiace prázdniny, či na angínu? Že som tak smelý, aké že to príznaky ste mali vtedy? Tak isto ste okolo seba nakazili ľudí, ale svet sa neprestal točiť.

Namiesto posratých vakcín začnite šíriť osvetu o zdravom životnom štýle. Bol zavedený zákaz predaja mentolových cigariet s odôvodnením, vraj pre svoju chuť začínajú s fajčením stále mladší a mladší. A fajčenie škodí. Súhlasím. Ale čo potom tie reklamy, kde vyzývajú rodičov, aby svoje deti od útleho detstva kŕmili bielym pečivom s kilom Nutely? Toto nevedie k obezite a tým ku škodám na zdraví? A potom tu idete vyplakávať, že ďalšou obeťou je mladý muž, aká to škoda. Áno, je to škoda. Ale škoda jeho rodičov, že ho nechali vypásť sa na 250 kíl, k tomu cukrovka, vysoký tlak, čo samozrejme s obezitou nesúvisí, však a potom príde hnusoba a ľavou zadnou ho posadí Cháronovi do loďky.

Rozjasnieva sa vy hysterici? Starajte sa o tých, ktorí to potrebujú. Ušetríte prostriedky, ukľudnia sa tým nálady v spoločnosti, vydýchnu si zdravotníci…

Ale úplne najlepší recept na vírus je vypnúť telku, rádio a po covide nezostane ani chýru ani slychu.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.35

Priemerná čítanosť: 6300

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení…

  Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24…

  Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky.…

  Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do…

  Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva…

  Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z…

  Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

  0icon

  Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred…

  Český generál má pre Zelenského zlú správu: "Už vám nemáme čo poslať"

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru…

  Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však…

  Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

  0icon

  Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA…

  TopDesať

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0 icon

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

  0 icon

  Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

  Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

  0 icon

  Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

  Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

  0 icon

  Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

  Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

  0 icon

  Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

  Armádny Magazín

  Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

  0 icon

  Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

  The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

  Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

  0 icon

  Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

  "Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

  0 icon

  Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

  Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

  0 icon

  USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA