Duševný svet koronahysterických Matovičovoličov.

 

 

Hneď v úvode chcem povedať, že nepatrím ani do jednej z týchto skupín. Trnafského vidláka som nevolil a hystériu okolo Covidu beriem ako každoročnú predvianočnú reklamu na Coca-colu. Avšak mnohonásobne viac finančne podporovanú a propagovanú. Do toho dennodenné duševné výlevy paródie na premiéra na FB, uslzené oči na tlačovkách, srdcervúce fotografie a astronomické čísla infikovaných a mŕtvych. Výstupy z nekonečne dlhých porád pandemickej komisie a krízového štábu ,,odborníkov“, kde sa to len tak hemží číslami  – biliónmi mŕtvych každý deň, miliardami nakazených, krivkami, ktoré siahajú až k Jupiteru…

Pamätáte si ešte na bláznove veľkolepé tvrdenia o poradných orgánoch? Ja áno. Zriadil ich krátko po nástupe do funkcie a opakovane hovorieval, že v tejto situácii budú rozhodovať odborníci a nie politici. Odborníci a nie politici! Tí odborníci, ktorí sa na dotieravé otázky novinárov, kto sú títo špecialisti, vyparili.

Myslím, že táto odpoveď Matoviča je namieste, pretože je ťažké predstaviť verejnosti ako ODBORNÍKA niekoho, ktorý v mene záchrany životov a vyššieho dobra rozdelil Slovensko, zdevastoval hospodárstvo, podnikateľskú sféru, zatváral ľudí do domáceho väzenia, obmedzoval ich slobodu a odopieral základné ľudské práva. Nútil ich k testom, vyhrážal sa a bral im sviatky.

Z 32 členného antikovidového komanda s krycím názvom Armagedon, sú totiž ako tak odborníkmi len 3 (slovom traja). Zvyšnú časť odborníkov tvoria ministri, poslanci, šéfovia zdravotných poisťovní, starostovia, IT manažér, či bývalý splnomocnenec pre rómske komunity, všetci bez jediného semestra humánnej medicíny.

Ešte stále žijete v presvedčení, že vaše životy riadia a ničia zároveň kovaní odborníci, tak to stojí zato??? Veď 29 z nich ťažko rozozná nosné kvapky od stolárskeho ponku. Ešte stále si beriete ich ,,odporúčania“ k srdcu tak silno, že ste ochotní otočiť svoje životy naruby? Nech sa páči, nemám nič proti tomu, robte si so svojim životom čo len chcete a to nie som liberál. Orúškujte sa, na to si natiahnite respirátor a poistite to zváračskou kuklou. Natiahnite si neoprén, omotajte sa potravinárskou fóliou a  pre utesnenie škár sa polejte disperzným lepidlom. Na nohy päť párov ponožiek, papuče a lyžiarky, na ruky celý kartón gumových rukavíc a na vrch tie hrubé inseminátorské až po plece. Kúpte sa výhradne v antibakteriálnom roztoku a zuby umývajte mydlom. A prežitie máte na dosah. Alebo aj nie, pretože ešte stále neskáčete úplne podľa Matovičových predstáv a ešte stále nie ste dostatočne zhovadený, poslušný a vystrašený a tak sa objaví ďalší nový vírus, tentokrát zmutovaný britský, ktorý bude skížený s  thajsku verziou – kokosovírus K 7609 T. A to už budete môcť vychádzať z domu iba keď si na seba natiahnete dvojdverovú skriňu s otvormi pre nohy, alebo garážové vráta… samozrejme s otvorom na nos, aby ste mohli absolvovať pravidelné dvojhodinové testovanie. Čím väčšia skriňa, tým bude viac výhod a slobodne budete môcť zájsť aj do vzdialenejších potravín. Už sa nebude chodiť ani do práce, ani do školy, vaše životy budú iba o každodennom státí v dlhých radoch, aby sa vám v nose opäť vyšantila nejaká kaderníčka.

A tomuto všetkému koronahysterici a Matovičovoliči tlieskajú. Včera som si prečítal jeden z jeho príspevkov, nič nové – covid, všetci tu zomrieme, čierne vrecia na mŕtvoly, modré pery, každý druhý je infikovaný, starým rodičom ani nevolajte, lebo už tým ich zabijete a podobné citové vydieračky. Ale až pri komentároch jeho fanúšikov som pochopil, prečo nevidí realitu. On totiž žije v hermeticky uzavretej bubline obklopený bláznami s rovnakou mentálnou výbavou. Len pre ilustráciu.

,,Drž sa pán premiér. A ver tomu, že je nás väčšina, ktorí chceme, aby sa Slovensko zmenilo z Ruskej gubernie na európsky štát. Bez teba ale aj celej terajšej vlády to nepôjde, tak robte nejaké kompromisy, všetko dobré.“

,,V tejto situácii by pomohlo, keby to bol na chvíľu policajný štát…ale tu budú debilní ľudia protestovať proti všetkému a každému a neuvedomujú si, že nakoniec to budú oni, ktorí  si to vyžerú.“

,,Žiaľ, väčšina národa je totálne naivná a preto sme tam, kde sme.“

,,Čierne igelitové vrece. Meno a dátum. To je všetko, čo zostane po blízkom človeku. A okrem následkov nového SARS-COv2, z ktorých je najťažšia tá permanentná ťažoba na hrudi sú ťažké výčitky a nezodpovedané otázky: Spravil som všetko, čo som mohol? Mohol som spraviť viac?“

Skôr ako sa takýto a im podobní blázni začnú vyzliekať z kože lebo popieram koronakaust vravím – nepopieram, covid je tu. To čo popieram, sú čísla. To, čo popieram je, že testovanie je to, čo zabije hnusobu. To, čo popieram je, že Matovič zvláda situáciu viac, než bravúrne. To, čo popieram je, že opatrenia v boji s hnusobou sú účinné. To, čo popieram je, že vírus zabije všetko ako Novičok.

A teraz by som prešiel od ,,zaručených“ správ a rozprávok tv Markíza, JoJ a protipandemického Armagedon komanda odborníkov k faktom a realite. To prvé, čo vy, hysterici robíte je, že nám vkladáte do úst niečo, čo nehovoríme, netvrdíme a nikdy sme netvrdili. Netvrdíme, že vírus neexistuje, ani že nepripravil o život mnoho ľudí. Čo tvrdíme je, že toto nie je pandémia vírusu, ale politická pandémia. A s vašim láskavým dovolením, my sa zúčastňovať na krytí pofidérneho nákupu ešte pofidérnejších testov nebudeme.

Vaša mentálna kapacita nie je schopná analyzovať, čo za covid šialenstvom je, aké veci sa kryjú, nevidíte deštrukciu štátu ku ktorej dochádza, ani fašistický režim, ktorý je už nastolený.

Ste schopní nenávidieť vlastnú rodinu, priateľov a kolegov len preto, lebo neskáču, ako skáčete vy. A ten váš všetko riešiaci argument – lebo sme nezodpovední, ten mám najradšej. Presne ako Matelkove – lebo Fico, to vaše je – lebo tí druhí sú nezodpovední.

Tak mi,  vy zarúškovaní udavači povedzte, ktorá skupina konkrétne je nezodpovedná. Tá naša, ktorá si namiesto testovania zvolila dobrovoľnú karanténu, zaručene sedela doma a vírus roznášala medzi toaletou, kuchyňou a obývačkou, ak nejaký vôbec mala, alebo tá vaša, ktorá s modrým zdrapom potvrdenia o negativite a ,,slobode“ veselo šírila vírus medzi obyvateľstvom. A nie, že nie, pretože na to, že negatívny výsledok nezaručuje skutočnú negativitu, vás dopredu upozornil aj váš mastodont a bláznov sluha Mikas a s ním aj minister Krajčí a váš vodca Matovič. Ale o tom už vypisovať nebudete, že je tak? Mám papier, mám slobodu…

A takto, s pocitom že ste zdraví sa pľantáte medzi ľuďmi, plníte lyžiarske strediská, obchody a šírite nákazu hnusoby. Ja osobne som bol v karanténe nie 10, ani 14 ale 25 dní. Bez kontaktu s ľuďmi, v lese na samote. A mňa tu idete školiť o zodpovednosti? Vy?

Vy všetci, ktorí svojimi rektoskopickými komentármi s potleskom oceňujete každý Matovičov prd, ktorí všetkému tak rozumiete, povedzte mi, ktorá časť takého celoplošného testovania – 3.600.000 ľudí bola zodpovedná? Pekne na hromade chorí so zdravými. Alebo je zodpovedné, že vicepremiér Holý, ktorý nevidí problém v obmedzovaní ľudských práv a je za ešte prísnejšie opatrenia, veselo cestuje medzi Slovenskom a Británoiu a kašle na nariadenia, ktoré ale vyžaduje dôsledne dodržiavať plebsom a bez karantény zaparkoval rovno v parlamente? A čo tak tvrdý lockdown, ale s výnimkou lyžiarskych stredísk a vlastne ďalšími asi 300 výnimkami, pretože okresný inseminátor a taxikár konkubín Kollár by prišiel o zisk? A čo tie jeho návštevy v nemocnici? V porádečku? A čo výnimky pre nakazených poslancov? Máte dojem, že ak Mikas udelí výnimku evidentným šíriteľom nebezpečnej choroby, že si to všimne aj vírus a prestane sa šíriť? Lebo nejaký génius v parlamente natiahol maliarsky igelit a pozliepal to páskou a vírus vidiac túto neprekonateľnú prekážku rezignoval na šírenie? To vážne? Alebo snáď ten vírus je tak inteligentný, že pochopil, že výnimka sa vzťahuje aj na neho a dal si šlofíka?

Hysterici, uvedomte si a uznajte, že medzi tých najnezodpovednejších v dodržiavaní opatrení sú tí, ktorí ich dodržiavanie od vás pod hrozbou pokút vyžadujú. Pre stromy nevidíte les. A toto už hraničí s fanatizmom. Nemáte žiadne právo rozdávať rozumy, ani nálepkovať ľudí, pretože jediný zdroj informácií ktorými disponujete, sú Matovičove halucinácie. Ono totiž sú aj fundovanejší zdravotníci a odborníci ako dvorný šašo Mikas, či Pfizerom dotovaný Jarčuška. Ich pred kamery však nepustia, lebo domček z piesku by sa zosypal. Prikladám OFICIÁLNE čísla, žiadny hoax, ani konšpiráciu, ale podanú tak, aby ste to konečne pochopili.

Podiel všetkých, ktorí infekciu vírusom prežijú:

 

-99,997% vo veku 0 -19 rokov

-99,98% vo veku 20-49 rokov

-99,5% vo veku 50 – 69rokov

-94,6% vo veku nad 70 rokov

Takto podané tie isté čísla, ktorými vás ohuruje Matovič teraz vyzerajú trošku inak, že? Ešte stále máte potrebu halucinovať, že pre toto je nutné zastaviť vesmír? Že pre toto mám byť solidárny s ľuďmi, ktorí majú viacero ťažkých diagnóz a zabil by ich aj prievan, nie to ešte vírus a mám sa dať očkovať, nosiť na tvári tú handru a chodiť po kanáloch???

Ja, ktorý som zdravý, starám sa o svoje zdravie, ktorý už na prahu tretej vlny fiktívnej pandémie idem kam chcem, kedy chcem, bez rúška a nič mi nie je? Ktorý sa bežne stretáva s priateľmi a rodinou, lebo som si udelil výnimku a nikomu z toho množstva ľudí nič nie je? Moja takmer 80 ročná mama sa denne ide prejsť centrom Košíc kvôli kondícii, berie vitamín C a D a nič jej napriek rizikovej skupine nie je, sa má dať očkovať? Zo solidarity? Čo keby ste vy zo solidarity naskákali do riek plných krokodílov v období, keď majú núdzu o jedlo? Majte boha pri sebe a buďte solidárni.

Viete, že obrovským problémom je oslabená imunita. Čo tak nakúpiť tony vitamínov a vysypať to do každej domácnosti, namiesto testov? Čo tak pomôcť zdravotníkom a poslať domov z nemocníc to množstvo ľudí, ktorí tam nemajú a nemali čo robiť? Len zaberajú miesto tým, ktorí to naozaj potrebujú. Že vás bolí hlava, celé telo a máte horúčku? Je to už covid a nutne musíte zabrať v nemocnici posteľ? Pamätáte na staré dobré časy, kedy ešte existovala chrípka a s ňou súvisiace prázdniny, či na angínu? Že som tak smelý, aké že to príznaky ste mali vtedy? Tak isto ste okolo seba nakazili ľudí, ale svet sa neprestal točiť.

Namiesto posratých vakcín začnite šíriť osvetu o zdravom životnom štýle. Bol zavedený zákaz predaja mentolových cigariet s odôvodnením, vraj pre svoju chuť začínajú s fajčením stále mladší a mladší. A fajčenie škodí. Súhlasím. Ale čo potom tie reklamy, kde vyzývajú rodičov, aby svoje deti od útleho detstva kŕmili bielym pečivom s kilom Nutely? Toto nevedie k obezite a tým ku škodám na zdraví? A potom tu idete vyplakávať, že ďalšou obeťou je mladý muž, aká to škoda. Áno, je to škoda. Ale škoda jeho rodičov, že ho nechali vypásť sa na 250 kíl, k tomu cukrovka, vysoký tlak, čo samozrejme s obezitou nesúvisí, však a potom príde hnusoba a ľavou zadnou ho posadí Cháronovi do loďky.

Rozjasnieva sa vy hysterici? Starajte sa o tých, ktorí to potrebujú. Ušetríte prostriedky, ukľudnia sa tým nálady v spoločnosti, vydýchnu si zdravotníci…

Ale úplne najlepší recept na vírus je vypnúť telku, rádio a po covide nezostane ani chýru ani slychu.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.16

Priemerná čítanosť: 6304

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Od nového roka budú zavedené celoslovenské EČV, nebude na nich skratka okresu

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Od budúceho roka budú zavedené celoslovenské evidenčné čísla vozidiel (EČV), na ktorých už nebude skratka okresu. Evidenčné čísla budú…

  V jazere v blízkosti obce Dunajská Lužná našla polícia mŕtveho muža

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)   V jazere v blízkosti obce Dunajská Lužná v okrese Senec našli policajti telo muža bez…

  V prípade pádu vlády chce ísť Kollár s lídrami strán rovno za prezidentkou

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Jaroslav Novák)   Ak by Národná rada (NR) SR v utorok (13. 12.) na hlasovaní vyslovila nedôveru vláde, predseda…

  Na predmestí Moskvy zúril rozsiahly požiar. Vyžiadal si jeden ľudský život

  0icon

  Moskva 9. decembra 2022 (TASS/HSP/Foto: Telegram)   Na severozápadnom predmestí Moskvy horí nákupné centrum Mega Khimki pre kutilov a domácich majstrov. "Požiar predajne Obi vyvolal…

  VšZP bude môcť zlé hospodárenie vysvetľovať len raz ročne, upozorňuje SaS

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) nebude musieť pripravovať ozdravný plán v prípade zadlženosti každý mesiac a svoje hospodárenie…

  SHMÚ upozorňuje na dážď, poľadovicu, sneženie aj vietor na horách

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Patrik Koreň)   Na Slovensku sa v piatok môže vyskytnúť dážď, poľadovica, sneženie aj vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav preto…

  Maďarský spor proti transrodovým osobám ohrozuje dôveryhodnosť EÚ, tvrdia Česi

  0icon

  Budapešť 9. decembra 2022 (HSP/politico/Foto:Pixabay)   České predsedníctvo EÚ hovorí, že Európa by nemala mlčať o rodovej problematike na rokovaniach COP15 OSN. Podľa POLITICO, sa…

  Statisticky jsme se již přehoupli do socialismu

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Sichtarova/Foto:Pixabay)   Občas na svých přednáškách mluvím o tom, že naše z poloviny socialistická ekonomika již reaguje jinak, než jak kdysi…

  Kto je ZA a kto PROTI? Taraba načrtol, ako budú hlasovať poslanci o Hegerovej vláde

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba (Život – Národná strana) na sociálnej sieti vysvetlil, ako môže dopadnúť hlasovanie…

  Krajniak odkázal SaS, aby si nebrala ľudí za rukojemníkov

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Facebook/Aktuality.sk/Nový Čas/Foto: TASR - Martin Baumann)   Opozičná SaS by si nemala brať ľudí za rukojemníkov. Ak padne vláda, hrozí, že…

  Vášeň v Tebe

  Expert sa vyjadril k dokumentu Harry a Meghan. Môže si kráľovská rodina už vydýchnuť?

  0 icon

  Od včera, 8. decembra, môžu ľudia sledovať očakávaný dokument Harry a Meghan. Z troch epizód vyplynulo, že kráľovská rodina bude pravdepodobne s ich obsahom relatívne spokojná. „Nemyslím si, že by tam bolo veľa nového, čo by ich príliš znepokojovalo. Bolo to opakovanie tých istých starých reptaní, opakovanie tých istých vecí (ktoré predtým…

  Urobte si rýchly test a zistite, či máte vážny problém s alkoholom

  0 icon

  Hovorí sa, že alkohol je metlou ľudstva. Na Slovensku platí vysoká spoločenská miera akceptácie konzumácie alkoholu. Mnohí ľudia majú problém s alkoholom a ani si to neuvedomujú. Alkohol poškodzuje nielen fyzické zdravie, ale aj to psychické. Závislosť, ktorá sa postupne vkradne do života človeka, ovláda jeho celodenné fungovanie. Všetko sa následne prispôsobuje…

  Fenomenálne sochy Bruna Catalanoa. Prečo im chýba časť tela?

  0 icon

  Bruno Catalano je úžasný umelec, ktorý vytvára sochy v životnej veľkosti. Nie sú to však klasické sochy. Sú to surrealistické sochy ľudí, ktorým chýbajú značné časti tiel. V človeku tiež vyvolávajú pocit, že popierajú zákony gravitácie. Catalano sa narodil v roku 1960 v sicílskej rodine žijúcej v Maroku. Vyrastal však vo Francúzsku. Keď mal Bruno…

  Najčastejšie chyby pri líčení. Ako nevyzerať staršie či dokonca ako klaun?

  0 icon

  Každá žena chce byť krásna. Vaše krásne črty tváre si môžete dokonale zvýrazniť vhodne zvoleným líčením. Samotné líčenie je však ako umenie. Niektoré jeho techniky totiž môžu spôsobiť, že budete vyzerať oveľa staršie ako v skutočnosti ste. Akým chybám by ste sa mali vyhnúť? Líčenie a očné tiene

  Bývala manželka Ondreja Brzobohatého prezradila, ako si udržiava svoje skvelé miery. Odhalila aj drsnú minulosť

  0 icon

  Taťána Kuchařová, bývalá manželka hudobníka Ondreja Brzobohatého, odhalila, ako si udržiava svoje skvelé mieri. Prezradila tiež, prečo navštevuje terapeuta. A dôvodom nie je rozvod s Ondrejom. Známa česká modelka a Miss World 2006 sa nedávno vrátila z ciest po Ázii. Má však plné ruky práce. Na jedno zo svojich fotení pozvala aj portál Super,

  Armádny Magazín

  Použité na Ukrajinu - nové na Taiwan. Americký Kongres schválil rekordný rozpočet na obranu

  0 icon

  USA, 9. december 2022 (AM) – Americká armáda aktívne implementuje program rozvoja a zlepšovania komunikačných kanálov pomocou pokročilých technológií, vrátane zvýšenia nákupu služieb od komerčných spoločností. Jednou z priorít je podľa Pentagonu rozšírenie využívania satelitného internetu na takú úroveň, aby ozbrojen

  MARS s MSHORAD u slovenských protilietadlovcov

  0 icon

  Přelouč, 9. decembra 2022 (AM) - Spoločnosti SAAB a SVOS predstavili systém MSHORAD inštalovaný na bojovom vozidle MARS slovenským protilietadlovcom z 11. brigády vzdušných síl v Nitre a ďalším príslušníkom Ozbrojených síl SR.  

  V Rusku sa 9. december oslavuje ako Deň hrdinov vlasti

  0 icon

  Rusko, 9.december 2022 (AM) – Pamätný dátum bol zriadený v roku 2007 po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin 24. decembra 2007 zaradil zmeny do federálneho zákona „O dňoch vojenskej slávy a pamätných dátach Ruska". Až do roku 1917 sa 9. decembra (26. novembra, podľa starého kalendára) v Rusku slá

  Rekordný triumf zbraní Českej zbrojovky a CZ Shooting Teamu na majstrovstvách sveta

  0 icon

  Česko, 9.december 2022 (AM) – Už devätnáste majstrovstvá sveta v športovej streľbe podľa pravidiel IPSC prebehli od 16. novembra do 3. decembra 2022 v thajskej Pattayi. Hlavným sponzorom napínavého preteku 1600 najlepších strelcov z 50 krajín celého sveta bola Česká zbrojovka as, ktorej medzinárodné družstvo tu zaznamenalo najväčší úspech vo svojej doterajšej

  Generálny štáb USA očakáva zimné prerušenie bojov na Ukrajine. Slovensko dodá Ukrajine muníciu pre stíhačky. Prehľad bojovej situácie

  0 icon

  USA, 9. december 2022 (AM) – Slovensko dodá Ukrajine muníciu pre stíhacie lietadlá , ako aj ďalšie vybavenie, ktoré bude súčasťou nového balíka vojenskej pomoci. Uviedol to minister zahraničných vecí republiky Rastislav Káče

  TopDesať

  Svet bez ľudí, ktorý pohltila matka príroda: Fotografie plné prázdnoty a zelene

  0 icon

  Francúzsky fotograf sa rozhodol na internete uverejniť svoju zbierku fotografií, na ktorých zachytil nádherné miesta, ktoré si späť vzala príroda. Fotografie z Černobyľu sme už všetci videli mnohokrát. Svojim spôsobom sú fascinujúce, pretože na miestach kde pred pár desaťročiami žili ľudia, momentálne vládne iba príroda. Francúzsky fotografi Romain Veillon pre…

  Tvoje sporenie bude vďaka týmto 10 tipom oveľa efektívnejšie

  0 icon

  V živote existujú mnohé skratky, vďaka ktorým si dokážeme náš život uľahčiť. Neplatí to však pre všetky činnosti. Dobrou správou je, že aj sporenie sa dá trocha uľahčiť. Pokiaľ ťa zaujíma sporenie a úspora, existuje niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu zvládnuť koniec mesiaca a ako bonus ti ostanú peniaze aj…

  Slovensko: Zaujímavé fakty o našej krajine. Toto si o Slovensku nevedel

  0 icon

  Slovensko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín sveta. My, Slováci, si to veľmi dobre uvedomujeme. Avšak ani my nevieme o našej krajine všetko. V tomto zozname nájdeš zaujímavé fakty o Slovensku, o ktorých si možno do teraz vôbec nevedel a budeš milo prekvapený.  7. Ako iste vieš, naše hlavné…

  Internet: Aká je jeho uhlíková stopa a je možné ho vypnúť?

  0 icon

  V týchto zložitých dňoch, kedy je veľká časť zemskej populácie doma, je tlak na internet od poskytovateľov omnoho vyšší ako počas bežného dňa. Netflix napríklad zníži kvalitu videí, aby tieto čísla aspoň trochou ovplyvnil. Rozvoj za posledných 36 rokov priniesol nové technológie, ktoré umožňujú navzájom prepájať heterogénne počítačové siete a…

  Historické fotografie ti odhalia, aký bol život v 19. a 20. storočí

  0 icon

  Keď premýšľaš o minulosti, máš pocit, že je to neskutočná realita, ktorú si niekedy môžeme predstaviť ťažšie ako budúcnosť. Vidieť však historické fotografie z 19. a 20. storočia je ešte divnejšie. A prečo je to divnejšie? Pretože tieto historické fotografie sú skutočným dôkazom, že sa tieto udalosti naozaj udiali. Životy…

  FOTO DŇA