Duševný svet koronahysterických Matovičovoličov.

 

 

Hneď v úvode chcem povedať, že nepatrím ani do jednej z týchto skupín. Trnafského vidláka som nevolil a hystériu okolo Covidu beriem ako každoročnú predvianočnú reklamu na Coca-colu. Avšak mnohonásobne viac finančne podporovanú a propagovanú. Do toho dennodenné duševné výlevy paródie na premiéra na FB, uslzené oči na tlačovkách, srdcervúce fotografie a astronomické čísla infikovaných a mŕtvych. Výstupy z nekonečne dlhých porád pandemickej komisie a krízového štábu ,,odborníkov“, kde sa to len tak hemží číslami  – biliónmi mŕtvych každý deň, miliardami nakazených, krivkami, ktoré siahajú až k Jupiteru…

Pamätáte si ešte na bláznove veľkolepé tvrdenia o poradných orgánoch? Ja áno. Zriadil ich krátko po nástupe do funkcie a opakovane hovorieval, že v tejto situácii budú rozhodovať odborníci a nie politici. Odborníci a nie politici! Tí odborníci, ktorí sa na dotieravé otázky novinárov, kto sú títo špecialisti, vyparili.

Myslím, že táto odpoveď Matoviča je namieste, pretože je ťažké predstaviť verejnosti ako ODBORNÍKA niekoho, ktorý v mene záchrany životov a vyššieho dobra rozdelil Slovensko, zdevastoval hospodárstvo, podnikateľskú sféru, zatváral ľudí do domáceho väzenia, obmedzoval ich slobodu a odopieral základné ľudské práva. Nútil ich k testom, vyhrážal sa a bral im sviatky.

Z 32 členného antikovidového komanda s krycím názvom Armagedon, sú totiž ako tak odborníkmi len 3 (slovom traja). Zvyšnú časť odborníkov tvoria ministri, poslanci, šéfovia zdravotných poisťovní, starostovia, IT manažér, či bývalý splnomocnenec pre rómske komunity, všetci bez jediného semestra humánnej medicíny.

Ešte stále žijete v presvedčení, že vaše životy riadia a ničia zároveň kovaní odborníci, tak to stojí zato??? Veď 29 z nich ťažko rozozná nosné kvapky od stolárskeho ponku. Ešte stále si beriete ich ,,odporúčania“ k srdcu tak silno, že ste ochotní otočiť svoje životy naruby? Nech sa páči, nemám nič proti tomu, robte si so svojim životom čo len chcete a to nie som liberál. Orúškujte sa, na to si natiahnite respirátor a poistite to zváračskou kuklou. Natiahnite si neoprén, omotajte sa potravinárskou fóliou a  pre utesnenie škár sa polejte disperzným lepidlom. Na nohy päť párov ponožiek, papuče a lyžiarky, na ruky celý kartón gumových rukavíc a na vrch tie hrubé inseminátorské až po plece. Kúpte sa výhradne v antibakteriálnom roztoku a zuby umývajte mydlom. A prežitie máte na dosah. Alebo aj nie, pretože ešte stále neskáčete úplne podľa Matovičových predstáv a ešte stále nie ste dostatočne zhovadený, poslušný a vystrašený a tak sa objaví ďalší nový vírus, tentokrát zmutovaný britský, ktorý bude skížený s  thajsku verziou – kokosovírus K 7609 T. A to už budete môcť vychádzať z domu iba keď si na seba natiahnete dvojdverovú skriňu s otvormi pre nohy, alebo garážové vráta… samozrejme s otvorom na nos, aby ste mohli absolvovať pravidelné dvojhodinové testovanie. Čím väčšia skriňa, tým bude viac výhod a slobodne budete môcť zájsť aj do vzdialenejších potravín. Už sa nebude chodiť ani do práce, ani do školy, vaše životy budú iba o každodennom státí v dlhých radoch, aby sa vám v nose opäť vyšantila nejaká kaderníčka.

A tomuto všetkému koronahysterici a Matovičovoliči tlieskajú. Včera som si prečítal jeden z jeho príspevkov, nič nové – covid, všetci tu zomrieme, čierne vrecia na mŕtvoly, modré pery, každý druhý je infikovaný, starým rodičom ani nevolajte, lebo už tým ich zabijete a podobné citové vydieračky. Ale až pri komentároch jeho fanúšikov som pochopil, prečo nevidí realitu. On totiž žije v hermeticky uzavretej bubline obklopený bláznami s rovnakou mentálnou výbavou. Len pre ilustráciu.

,,Drž sa pán premiér. A ver tomu, že je nás väčšina, ktorí chceme, aby sa Slovensko zmenilo z Ruskej gubernie na európsky štát. Bez teba ale aj celej terajšej vlády to nepôjde, tak robte nejaké kompromisy, všetko dobré.“

,,V tejto situácii by pomohlo, keby to bol na chvíľu policajný štát…ale tu budú debilní ľudia protestovať proti všetkému a každému a neuvedomujú si, že nakoniec to budú oni, ktorí  si to vyžerú.“

,,Žiaľ, väčšina národa je totálne naivná a preto sme tam, kde sme.“

,,Čierne igelitové vrece. Meno a dátum. To je všetko, čo zostane po blízkom človeku. A okrem následkov nového SARS-COv2, z ktorých je najťažšia tá permanentná ťažoba na hrudi sú ťažké výčitky a nezodpovedané otázky: Spravil som všetko, čo som mohol? Mohol som spraviť viac?“

Skôr ako sa takýto a im podobní blázni začnú vyzliekať z kože lebo popieram koronakaust vravím – nepopieram, covid je tu. To čo popieram, sú čísla. To, čo popieram je, že testovanie je to, čo zabije hnusobu. To, čo popieram je, že Matovič zvláda situáciu viac, než bravúrne. To, čo popieram je, že opatrenia v boji s hnusobou sú účinné. To, čo popieram je, že vírus zabije všetko ako Novičok.

A teraz by som prešiel od ,,zaručených“ správ a rozprávok tv Markíza, JoJ a protipandemického Armagedon komanda odborníkov k faktom a realite. To prvé, čo vy, hysterici robíte je, že nám vkladáte do úst niečo, čo nehovoríme, netvrdíme a nikdy sme netvrdili. Netvrdíme, že vírus neexistuje, ani že nepripravil o život mnoho ľudí. Čo tvrdíme je, že toto nie je pandémia vírusu, ale politická pandémia. A s vašim láskavým dovolením, my sa zúčastňovať na krytí pofidérneho nákupu ešte pofidérnejších testov nebudeme.

Vaša mentálna kapacita nie je schopná analyzovať, čo za covid šialenstvom je, aké veci sa kryjú, nevidíte deštrukciu štátu ku ktorej dochádza, ani fašistický režim, ktorý je už nastolený.

Ste schopní nenávidieť vlastnú rodinu, priateľov a kolegov len preto, lebo neskáču, ako skáčete vy. A ten váš všetko riešiaci argument – lebo sme nezodpovední, ten mám najradšej. Presne ako Matelkove – lebo Fico, to vaše je – lebo tí druhí sú nezodpovední.

Tak mi,  vy zarúškovaní udavači povedzte, ktorá skupina konkrétne je nezodpovedná. Tá naša, ktorá si namiesto testovania zvolila dobrovoľnú karanténu, zaručene sedela doma a vírus roznášala medzi toaletou, kuchyňou a obývačkou, ak nejaký vôbec mala, alebo tá vaša, ktorá s modrým zdrapom potvrdenia o negativite a ,,slobode“ veselo šírila vírus medzi obyvateľstvom. A nie, že nie, pretože na to, že negatívny výsledok nezaručuje skutočnú negativitu, vás dopredu upozornil aj váš mastodont a bláznov sluha Mikas a s ním aj minister Krajčí a váš vodca Matovič. Ale o tom už vypisovať nebudete, že je tak? Mám papier, mám slobodu…

A takto, s pocitom že ste zdraví sa pľantáte medzi ľuďmi, plníte lyžiarske strediská, obchody a šírite nákazu hnusoby. Ja osobne som bol v karanténe nie 10, ani 14 ale 25 dní. Bez kontaktu s ľuďmi, v lese na samote. A mňa tu idete školiť o zodpovednosti? Vy?

Vy všetci, ktorí svojimi rektoskopickými komentármi s potleskom oceňujete každý Matovičov prd, ktorí všetkému tak rozumiete, povedzte mi, ktorá časť takého celoplošného testovania – 3.600.000 ľudí bola zodpovedná? Pekne na hromade chorí so zdravými. Alebo je zodpovedné, že vicepremiér Holý, ktorý nevidí problém v obmedzovaní ľudských práv a je za ešte prísnejšie opatrenia, veselo cestuje medzi Slovenskom a Británoiu a kašle na nariadenia, ktoré ale vyžaduje dôsledne dodržiavať plebsom a bez karantény zaparkoval rovno v parlamente? A čo tak tvrdý lockdown, ale s výnimkou lyžiarskych stredísk a vlastne ďalšími asi 300 výnimkami, pretože okresný inseminátor a taxikár konkubín Kollár by prišiel o zisk? A čo tie jeho návštevy v nemocnici? V porádečku? A čo výnimky pre nakazených poslancov? Máte dojem, že ak Mikas udelí výnimku evidentným šíriteľom nebezpečnej choroby, že si to všimne aj vírus a prestane sa šíriť? Lebo nejaký génius v parlamente natiahol maliarsky igelit a pozliepal to páskou a vírus vidiac túto neprekonateľnú prekážku rezignoval na šírenie? To vážne? Alebo snáď ten vírus je tak inteligentný, že pochopil, že výnimka sa vzťahuje aj na neho a dal si šlofíka?

Hysterici, uvedomte si a uznajte, že medzi tých najnezodpovednejších v dodržiavaní opatrení sú tí, ktorí ich dodržiavanie od vás pod hrozbou pokút vyžadujú. Pre stromy nevidíte les. A toto už hraničí s fanatizmom. Nemáte žiadne právo rozdávať rozumy, ani nálepkovať ľudí, pretože jediný zdroj informácií ktorými disponujete, sú Matovičove halucinácie. Ono totiž sú aj fundovanejší zdravotníci a odborníci ako dvorný šašo Mikas, či Pfizerom dotovaný Jarčuška. Ich pred kamery však nepustia, lebo domček z piesku by sa zosypal. Prikladám OFICIÁLNE čísla, žiadny hoax, ani konšpiráciu, ale podanú tak, aby ste to konečne pochopili.

Podiel všetkých, ktorí infekciu vírusom prežijú:

 

-99,997% vo veku 0 -19 rokov

-99,98% vo veku 20-49 rokov

-99,5% vo veku 50 – 69rokov

-94,6% vo veku nad 70 rokov

Takto podané tie isté čísla, ktorými vás ohuruje Matovič teraz vyzerajú trošku inak, že? Ešte stále máte potrebu halucinovať, že pre toto je nutné zastaviť vesmír? Že pre toto mám byť solidárny s ľuďmi, ktorí majú viacero ťažkých diagnóz a zabil by ich aj prievan, nie to ešte vírus a mám sa dať očkovať, nosiť na tvári tú handru a chodiť po kanáloch???

Ja, ktorý som zdravý, starám sa o svoje zdravie, ktorý už na prahu tretej vlny fiktívnej pandémie idem kam chcem, kedy chcem, bez rúška a nič mi nie je? Ktorý sa bežne stretáva s priateľmi a rodinou, lebo som si udelil výnimku a nikomu z toho množstva ľudí nič nie je? Moja takmer 80 ročná mama sa denne ide prejsť centrom Košíc kvôli kondícii, berie vitamín C a D a nič jej napriek rizikovej skupine nie je, sa má dať očkovať? Zo solidarity? Čo keby ste vy zo solidarity naskákali do riek plných krokodílov v období, keď majú núdzu o jedlo? Majte boha pri sebe a buďte solidárni.

Viete, že obrovským problémom je oslabená imunita. Čo tak nakúpiť tony vitamínov a vysypať to do každej domácnosti, namiesto testov? Čo tak pomôcť zdravotníkom a poslať domov z nemocníc to množstvo ľudí, ktorí tam nemajú a nemali čo robiť? Len zaberajú miesto tým, ktorí to naozaj potrebujú. Že vás bolí hlava, celé telo a máte horúčku? Je to už covid a nutne musíte zabrať v nemocnici posteľ? Pamätáte na staré dobré časy, kedy ešte existovala chrípka a s ňou súvisiace prázdniny, či na angínu? Že som tak smelý, aké že to príznaky ste mali vtedy? Tak isto ste okolo seba nakazili ľudí, ale svet sa neprestal točiť.

Namiesto posratých vakcín začnite šíriť osvetu o zdravom životnom štýle. Bol zavedený zákaz predaja mentolových cigariet s odôvodnením, vraj pre svoju chuť začínajú s fajčením stále mladší a mladší. A fajčenie škodí. Súhlasím. Ale čo potom tie reklamy, kde vyzývajú rodičov, aby svoje deti od útleho detstva kŕmili bielym pečivom s kilom Nutely? Toto nevedie k obezite a tým ku škodám na zdraví? A potom tu idete vyplakávať, že ďalšou obeťou je mladý muž, aká to škoda. Áno, je to škoda. Ale škoda jeho rodičov, že ho nechali vypásť sa na 250 kíl, k tomu cukrovka, vysoký tlak, čo samozrejme s obezitou nesúvisí, však a potom príde hnusoba a ľavou zadnou ho posadí Cháronovi do loďky.

Rozjasnieva sa vy hysterici? Starajte sa o tých, ktorí to potrebujú. Ušetríte prostriedky, ukľudnia sa tým nálady v spoločnosti, vydýchnu si zdravotníci…

Ale úplne najlepší recept na vírus je vypnúť telku, rádio a po covide nezostane ani chýru ani slychu.

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 31

Celkové hodnotenie: 38.38

Priemerná čítanosť: 6295

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Španielski kresťanskí právnici podali sťažnosť na potraty do Štrasburgu

  0icon

  Španielsko 7. decembra 2021 (HSP/TK KBS/E-kai/Foto:TASR/AP - Andrew Harnik)   Španielska nadácia kresťanských právnikov sa bude sťažovať na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu…

  Rezort vnútra spustil prípravu na obstaranie telových kamier pre policajtov

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR)   Rezort vnútra začal v piatok 3. decembra zverejnením v Európskom vestníku obstarávania prípravné trhové konzultácie na telové kamery…

  Polícia za posledný týždeň zistila viac ako 1 700 priestupkov a deliktov pri porušovaní protipandemických opatrení

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - František Iván)   Polícia za posledný týždeň zaznamenala 1777 priestupkov a deliktov týkajúcich sa porušenia protipandemických opatrení. Informovala o…

  V Nemecku odsúdili elektrikára, ktorý kastroval mužov na požiadanie

  0icon

  Berlín 7. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Súd v nemeckom Mníchove poslal na viac ako osem rokov za mreže 67-ročného elektrikára, ktorý kastroval mužov na požiadanie.…

  Babiš chce do Poľska poslať 150 vojakov, aby pomohli s migračnou krízou

  0icon

  Praha 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Český premiér Andrej Babiš chce v stredu požiadať obe komory českého parlamentu o mandát na vyslanie 150…

  Kanadská spoločnosť Medicago tvrdí, že vyvinula vakcínu na rastlinnej báze s pomerne vysokou účinnosťou

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP - Courtesy of Medicago via AP)   Kanadský výrobca liečiv Medicago tvrdí, že vyvinul vakcínu na rastlinnej báze, ktorá preukázala…

  Slováci na MS v Helsinkách prekonali nemeckú prekážku a vo štvrťfinále ich čakajú silní Fíni

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovenská reprezentácia mužov vo florbale sa len druhýkrát v histórii prebojovala do štvrťfinále majstrovstiev sveta. Slováci na aktuálnom…

  Prezidentka hovorila s Jaroslavom Naďom o plnení úloh rezortu obrany

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Prezidentka Zuzana Čaputová hovorila v utorok s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽANO) o plnení úloh a…

  Petícia Za zachovanie akademickej samosprávy na vysokých školách sa skončila

  0icon

  Bratislava 7. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský, Jaroslav Novák, Martin Baumann)   Petícia Za zachovanie akademickej samosprávy na vysokých školách sa skončila. Petičný výbor…

  Rohingovia zažalovali spoločnosť Meta za rolu pri násilí voči nim

  0icon

  Londýn 7. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tony Avelar)   Rohinskí utečenci zažalovali materskú firmu sociálnej siete Facebook - spoločnosť Meta za to, že na svojich platformách nezastavila…

  TopDesať

  Rainbow bridge ako div sveta: 2. časť

  0 icon

  Počuli ste už o Rainbow bridge (Dúhovom moste) z ružového pieskovca, ktorý sa nachádza v južnom Utahu v Spojených štátoch? Ak nie, určite by ste mali začať prvou časťou nášho článku. A - samozrejme - pokračovať touto druhou, ktorá je zároveň nateraz poslednou o oblúku, ktorý americký prezident Theodore Roosevelt…

  5 receptov na prípravu vareného vína inšpirované domovom aj zahraničím

  0 icon

  Vianočné trhy majú svoje čaro, svetelné ozdoby, množstvo ľudí, chutí, vôní. Ale ak sa chceš so svojimi priateľmi porozprávať o tom, ako rýchlo ubehol ďalší rok, nemáš šancu. Hlasitá hudba a ruch tomu bránia. Vo väčších mestách dokonca ani nemáš kde vypiť svoj punč či víno. Preto si radšej skús…

  Santa Claus: Je len výmyslom obchodníkov? 2. časť

  0 icon

  V západnej Európe je Santa Claus všeobecne známy ako milá postavička, ktorá rozdáva na Vianoce darčeky. Skutočne existoval alebo sa jedná len o marketingový ťah obchodníkov? Pokračujeme druhou časťou článku o Santa Clausovi. Mýtus o rozdávaní darčekov vznikol z inej legendy: Je to príbeh o chudobnom otcovi, ktoré svoje tri dcéry nemohol vydať, lebo nemal pre ne…

  Kde sa nachádza ruské cárske zlato? Pátral aj samotný Putin

  0 icon

  Rok 1917 bol v Rusku naozaj turbulentný. Revolúcia zasiahla celú krajinu. Chaos, ktorý nastal ,sa postaral o „stratu“ ruského cárskeho pokladu Romanovcov. Horúca stopa vedie k jazeru na Sibíri, kde sa do obrovskej hĺbky ponoril aj Vladimír Putin. Podarilo sa mu nájsť ruské cárske zlato? Cárska rodina nahromadila za celú dobu svojho…

  Ruwenzori: Miesto, kde aj obyčajné rastliny majú gigantické rozmery. 2. časť

  0 icon

  Západné vetry vanú nad pariacimi sa dažďovými lesmi v povodí Konga a zbierajú vlahu. Pohorie Ruwenzori ich donúti stúpať vyššie a skondenzovať sa na dážď a kryštáliky ľadu. Výsledkom sú mraky, ktoré takmer ustavične zahaľujú vrcholky Ruwenzori. Ako správne tušíte, práve tento proces má za následok, že rastliny rastú do…

  Armádny Magazín

  Pád hegemóna alebo šesť dôvodov kolapsu dolárového systému

  0 icon

  USA, 7. decembra 2021 (AM) – Akciový trh klesá, šéf Federálneho rezervného systému Powell sa obáva vysokej inflácie, spája to s novou mutáciou vírusu covid, no zároveň hovorí o „silnej“ ekonomike USA.    Vyvstáva však otázka, ako to je v skutočnosti? Samo

  Francúzsko získava doteraz najväčší kontrakt na dodávku stíhačiek Rafale pre zahraničného zákazníka

  0 icon

  Francúzsko, 7. decembra 2021 (AM) – Elyzejský palác oznámil, že so Spojenými arabskými emirátmi bola uzavretá dohoda o predaji 80 lietadiel Rafale. Dubaj je prvou zastávkou Emmanuela Macrona na jeho ceste po krajinách Perzského zálivu pred Katarom a Saudskou Ará

  „Generál Mráz“ sa pokúšal bojovať za Hitlera

  0 icon

  Rusko, 7.december 2021 (AM) – V roku 1941 sa anomálne silné mrazy pri Moskve začali už 12. novembra. Populárna legenda hovorí, že práve mrazy zastavili hitlerovskú armádu a zachránili sovietske hlavné mesto. Lenže nemeckí generáli, ktorí všetko videli na vlastné oči, pomenúvajú iné dôvody svojej historickej porážky.  

  Minister obrany Naď zahral na rusofóbnu strunu: Rusi napadnú koho chcú a kedy sa im to hodí

  0 icon

  Slovensko, 7.december 2021 (AM, Sputnik) – Minister obrany Jaroslav Naď informoval, že slovenskí vojaci dorazili s húfnicami Zuzana 2

  Švédsky inštitút zničil mýtus NATO: Obviňovať Rusko z vojenských plánov je nesprávne

  0 icon

  Švédsko, 7. decembra 2021 (AM) –Štokholmský medzinárodný inštitút pre výskum mieru zverejnil správu o predaji zbraní za posledných päť rokov. Jeho údaje spochybňujú slová NATO o vojensk

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA