Konečne cenzúra, hallelujah.

Z našej ,,novej slušnej“ vlády, ktorá mala byť akýmsi novým, čerstvým vetrom, studnicou osobností s nepokrivenou morálkou a chrbticou, ktorú mali tvoriť odborníci, sa už pár týždňov po voľbách vykľula organizovaná skupina záškodníkov, diletantov, zahraničím platených agentov, daňových podvodníkov, úžerníkov, mafiánov, klamárov, sociopatov, sexuálnych deviantov, fašistov a plagiátorov. Ich verejný sľub, ktorý dali občanom – „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života, sa scvrkol na jediné slovo – plniť…

Plniť príkazy zo zahraničia, plniť príkazy farma gigantov, plniť príkazy US ambasády, plniť príkazy rovnakých, nikým nevolených, čiže samozvaných sociopatov z akejsi EÚ, plniť príkazy oligarchov stojacich v pozadí každej politickej strany. Plniť čokoľvek, len nie záujmy občanov.

Doteraz platné zákony a ústava sa pre nich stávajú prekážkou. Niečím toxickým. Denne sa ich časti snažia nahradiť nejakou úpravou, vyhláškou, prípisom, výpisom, odpisom, rozpisom, nariadením, zákazom, či príkazom. Denne pracujú na tom, ako ešte viac obmedziť a znepríjemniť životy miliónov pracujúcich Slovákov. Že nie? Rozbili sociálny systém. Odmietajú finančne kompenzovať podnikateľov, ktorým zavreli prevádzky. O kompenzácii spôsobených škôd nechcú ani počuť. Dôchodcov obrali o dôchodky. Zdravých ľudí zatvárajú do domáceho väzenia a bránia im zarábať. Deťom odopierajú vzdelanie. A stále je to pre nich málo. 3.600 000 otrokov, ktorí sa podvolili ich testovaciemu diktátu je málo. Všetko je málo. Oni chcú vyššie čísla a ak nie, tak vymyslíme niečo iné.

A vymysleli.

Cenzúru. Prišli s novátorským riešením, že budeme povinne tlieskať každému ich nezmyslu a myslieť si len to, čo nám dovolia. Každé vybočenie bude hoax a dezinformácia. A tvrdo na tom pracujú.

Nedávno nám to oznámil Martinko Klus. Ten vždy upravený, nagélovaný, čerstvo oholený, jemne navoňaný a nebezpečne krásny, slizák, Martinko Klus.

,,Sociálne siete by mali prijať väčšiu zodpovednosť a oveľa aktívnejšie sa zapájať do boja proti šíreniu dezinformácií,“ povedal.

A vo svojich múdrach pokračuje ďalej.,,Dúfam, že aj nové dokumenty posilnia našu odolnosť a schopnosť reagovať na nebezpečné javy na internete. Musíme začať tvrdšie bojovať proti dezinformáciám. A nielen my, svoj diel zodpovednosť by mali prijať aj sociálne médiá. V opačnom prípade sa občania budú čoraz viac vzďaľovať od hodnôt a zmyslu EÚ.“

Dodal však, že opatrenia proti šíreniu dezinformácií a hoaxov zároveň nesmú obmedzovať voľný tok informácií ani zasahovať do slobody prejavu, ktorá je základným kameňom demokracie. TU

 

Nemyslím si, že sa treba nejako zvlášť rozpisovať o osobe tohto liberálneho antislováka. Čo ale stojí za zmienku, je spôsob, akým dosiahol to svoje vzdelanie. Tento náš mudrlantko pracoval na svojom vzdelaní tak tvrdo a poctivo, ako jeho študovaní kolegovia Matovič, Krištúfková, Kollár a Gröhling. Náš ,,docent“ Klus je obyčajný podvodník, ktorý si nectí a nerešpektuje zákony. A má tú drzosť, že napriek prísľubu, svoj plagiát ani nestiahol. TU

 

No a tento čerstvý, svieži, pracovitý podvodník, sa občanom ide vyhrážať cenzúrou. Téma? Covid, ako inak…

 

Holokauza, Kuciak a Kočner, to je už obohratá platňa, teraz je trendy skladba od kapely Korona – všetci tu zomrieme. A keďže ,,lúza“ už prekukla podvod okolo korona hystérie a domček z karát sa rúca, vláda sa uchýlila k záchrannej operácii. Musí tento mýtus o kopaní hromadných hrobov živiť ďalej stoj čo stoj, veď tu ide o obrovské peniaze a hlavne o obrovské zisky. A tak do boja vytiahli osvedčenú zbraň – hoax a konšpirácia. No a tu by som sa na chvíľu pristavil.

 

Od začiatku vojny v Sýrii a s ňou súvisiaci exodus utečencov, boli všetky informácie, s ktorými neprišli BBC, NBC, Fox News a iné žumpy, hoaxom.Všetky správy očitých svedkov, reportérov a kameramanov priamo z miest bojov, boli cenzurované, lebo hoax.

 

Aj utečenecká kríza, ktorá pozvoľne a nenápadne prešla vývojom a z utečencov pred vojnou zo Sýrie, sa behom chvíle stali ekonomickí migranti z celej Afriky bol hoax.

 

Migranti vraždiaci európske obyvateľstvo bol tiež hoax. Sekanie hláv, znásilňovanie, útoky nožmi, vrážanie nákladnými autami do ľudí, vypaľovanie kostolov a chrámov, to boli tiež samozrejme iba hoaxy. Napriek tomu, že to vidíme na sociálnych sieťach na vlastné oči, je to hoax.

 

Váš boh Soros, je zvláštna kapitola. Najprv to bol neexistujúci človek. Smiali ste sa, že je to hoax. Keď sa ukázalo, že je to skutočný človek, tak ste tvrdili, že je to iba rozprávkový deduško, ktorý ani nevie, kde Slovensko leží. Keď sa zistilo, že to veľmi dobre vie a má tu svoje aktivity, zase ste ľudí zosmiešňovali a nazývali ich konšpirátormi. Keď sa objavili správy, že na Slovensku priamo financuje svoje nadácie za účelom absolútneho rozvratu systému a má eminentný záujem na výmene vlády, pre vás to bol hoax hoaxov. Vaše papule sklapli až vtedy, keď sám veľký neexistujúci rozprávkový deduško Soros, ktorý ani nevie kde to Slovensko je, priznal v rozhovore pre britský denník The Quardian, že financoval v prezidentských voľbách Čaputovú. TU

Všetko, čo ste popierali, všetko to zosmiešňovanie, označovanie ľudí za bláznov a konšpirátorov, sa veľmi rýchlo ukázalo ako lož z vašej strany a pravda zo strany autorov týchto informácií.

Nemusím byť profesor aby som už vedel, že VŠETKA vaša nezištná pomoc a starosť o naše blaho a naše sociálne istoty, je z vašej strany plánovaná a úkladná snaha čo najviac nám uškodiť. Nemusím byť ani docent ako Klus, aby som vedel, že všetko čo vy označíte za dezinformáciu a hoax, sa behom pár dní ukáže, ako pravda. A tej pravdy v poslednej dobe vylieza na povrch také množstvo, že už neviete, čo s tým, ako to zastaviť.

A tak je to aj s vakcínou a vakcináciou. Pravdu sa na celom svete denne dozvedajú milióny ľudí a vy z toho máte hlavu v smútku. Prišli ste s celoplošným vymývaním mozgov cez nehorázne drahé kampane na podporu vakcinácie. Informácie z obalov a príbalových letákov priamo od výrobcu sa snažíte ukryť a kde sa vám to nepodarilo, označíte to za hoax. Zloženie včera vyvinutých vakcín označujete za bezpečné. Čím ďalej, tým viac ľudí si však už dá tú námahu a nájde si čas na overenie vašich tvrdení. A zisťujú, čo je to za svinstvo. Dvíha sa celosvetová vlna odporu a vy to idete riešiť ďalším klamstvom o bezpečnosti vakcíny a všetky dôkazy o tom, že tomu tak nie je, označujete za dezinformácie. Dokonca uvažujete nad možnosťou akéhosi fondu, z ktorého budete odškodňovať postihnutia zapríčinené vedľajšími účinkami.

Ale tým najväčším hyenizmom je, že už siahate ľuďom na deti a tým ste zašli priďaleko. Som presvedčený, že všetci do jedného budete nasledovať príklad blázna z Trnavy a svoju vakcínu radi ponúknete svojmu susedovi. Nikto z vás nebude mať odvahu dať si to pichnúť, ale do nás a našich detí to áno.

Tak aby bolo jasno. Neexistuje na svete sila, ktorá by toto dokázala. S výnimkou tých, ktorí sa na to podujmú dobrovoľne. Pokračujte a prebudíte v ľuďoch neandertálca, ktorý sa už tak či tak prebúdza. Nepomôže vám armáda, ani polícia, ani vaša ochranka. Nepomôžu vám nariadenia, ani príkazy. Nezostane kameň na kameni a budete to vy, kto bude plakať. Snažíte sa o stredovek, prosím, máte ho mať, ale naša odpoveď bude tiež stredoveká. Až sa tá masa nepríčetných ľudí, ochotných aj za cenu vlastného života ochrániť svoje rodiny pohne, nebude miesta, kam by ste zaliezli a toho, kto by vás ochránil. Až sa vy, povaľači v oblekoch a priteplené zženštilé kreatúry s jemnými ručičkami dostanete do rúk chlapom, budete plakať a prosiť. Ale budete mať stredovek, ktorý ste chceli.

Nik s vami nebude mať zľutovanie a vaše zdochliny sa nebudú ani pochovávať. Ostanú na uliciach ako hostina pre krkavce. Vedeli by ste o tom, keby ste aspoň raz vyliezli z tej vašej bubliny a vypočuli si názory ľudí na vaše konania. Vedeli by ste o tom, keby ste neboli odtrhnutí od reality a počúvali, čo vás čaká, ak budete ďalej tlačiť. Vedeli by ste o tom, keby ste si prečítali komentáre, pod vašimi papalášskymi vyjadreniami. Ak sme si dali tú námahu my a začali čítať, zisťovať a overovať aké sú vaše zvrhlé plány s nami, spravte to isté. Nebudete nadšení, pretože zistíte, že pri našich deťoch sa vaša hra končí. Veľmi veľa ľudí je ozbrojených a verte, že nebudú váhať. Vedeli by ste to, keby vašou najväčšou starosťou nebolo, komu teraz a za koľko vleziete do zadku. Je to naša zem, naša vlasť, naše tradície a nejakých 70 sociopatov je veľmi málo na to, aby ste toto dotiahli do konca.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Robo Bačinský

O AUTOROVI

Nemám v úcte autority. Tie novodobé určite.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 28

Celkové hodnotenie: 39.47

Priemerná čítanosť: 5852

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA