Radikálna spravodlivosť kandiduje do VÚC: ,, Rozhovor s Mariánom Mišúnom, kandidátom č. 20.“

Kandiduje za Kotlebovú ĽSNS, chce zaviesť uniformy v školách, sympatizuje s Ruskom a chce trestať asociálov. Aj toto je vizitka kandidáta na poslanca VÚC č. 20 za Púchov – Mariána Mišúna. Bývalý policajt, ktorý sa nebojí nahlas a otvorene povedať, čo si myslí. V práci bol perzekuovaný za svoje politické názory a keď sa hlásil znova do služby, z čudných dôvodov nebol prijatý. Položil som mu pár otázok a aj podľa nich môžte usúdiť, či jeho myšlienky dokážu zmeniť kraj k lepšiemu.

1. Marián, prečo si sa rozhodol kandidovať do VÚC? 

Kandidovať som sa rozhodol, pretože doterajšie správanie štandardných politikov priviedlo Slovensko na pokraj katastrofy. Pokiaľ si človek myslí, že sa veci dajú robiť lepšie, respektíve pokiaľ chce zmeniť, prípadne ovplyvniť spoločenský vývoj, nemal by čakať, že to za neho urobia druhí. Mojim zámerom je aj z pozície poslanca VÚC cielene podkopávať súčasný zločinecký režim, aby sme ho postupne zničili, ale tiež ukázať Slovákom, že my, praví nacionalisti, nerobíme politiku pre peniaze, ale pre národ.

2. Prečo si nešiel kandidovať ako nezávislý, ale za stranu ĽSNS? 

S Mariánom Kotlebom spolupracujem už takmer 10 rokov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol kandidovať za stranu Kotleba- ĽSNS, ktorú považujem za jedinú skutočnú politickú opozíciu. Za najlepší dôkaz toho, že práve Kotleba je dnes tá najlepšia voľba, považujem snahy systému o zrušenie strany, ako aj totálny mediálny blok. Verím, že strana Kotleba- ĽSNS môže v budúcnosti prevziať v štáte moc, aby sme konečne mohli budovať národne a sociálne spravodlivé Slovensku, bez toho, aby na verejných financiách parazitovali najrôznejší špekulanti.

3. Čo očakávaš od VÚC volieb?

V mojej pozícii kandidáta na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja za okres Púchov verím, že keď šťastie dá, tak môžem byť aj úspešný. Zároveň si plne uvedomujem, že v okrese Púchov mám obrovskú konkurenciu, keďže proti mne stoja viacerí verejne činní ľudia, napr. starostovia, primátor, ale aj ďalší, ktorí zo svojich verejných funkcii majú obrovskú výhodu, keďže zo svojej pozície majú veľké množstvo príležitosti k svojej propagácii na verejnosti. Sám som zvedavý, ako dopadnem.

4. Vo svojom programe uvádzaš, že chceš zaviesť uniformy do škôl. Budú sa uniformy týkať ZŠ, SŠ alebo VŠ? A prečo ich chceš zaviesť? 

VÚC má pod svojou záštitou len stredné školy, takže o zavedenie uniforiem by som sa z pozície krajského mohol pokúšať len tam. Musím sa ale priznať, že osobne by mi vôbec nevadilo, pokiaľ by sme na niektorých základných školách zaviedli ich nosenie. Rád by som upozornil, že nemám záujem, aby došlo k celoplošnému zavádzaniu uniforiem na školách. Chcem len väčšiu pluralitu vzdelávacie systému, aby si rodičia a žiaci mohli sami vybrať, či budú chcieť, aby ich deti v škole riešili oblečenie alebo, aby sa sústredili najmä na vzdelávanie.

5. Vo svojom programe píšeš, že by si chcel zefektívniť vyučovanie tým, že chceš u žiakov zlepšiť vzťahy k Rusku. Nie je to trošku sebecké, byť orientovaný len na východ, keď kritizujete prozápadnú ideológiu?

Práve naopak. Súčasný vzdelávací systém je orientovaný najmä prozápadne. Práve z tohto dôvodu chcem presadzovať väčšiu pluralitu vzdelávacieho systému. Rodiča a žiaci nech si vyberú sami, akým smerom chcú orientovať svoje vzdelávanie.

6. Je známe, že ako kandidát protisystémovej strany, chceš ušetriť peňažné prostriedky občanov a hospodáriť s nimi s rozumom. No, v programe píšeš, že chceš zriadiť komisiu s cieľom preveriť nakladanie s majetkom a finančnými prostriedkami, čo bude stáť občanov ďalšie peniaze. Ako si toto majú ľudia vysvetliť?

V zdravotníctve a nemocniciach sa disponuje s obrovskými sumami peňazí. Nie je žiadnym tajomstvom, že určité nemocnice sú schopné hospodáriť vyvážene, iné sú v obrovských problémoch. Pokiaľ existuje podozrenie z netransparentného a neefektívneho nakladania s verejnými zdrojmi, myslím si, že zriadenie nejakej komisie nebude predstavovať problém. Najmä, pokiaľ dokážeme zastaviť zadlžovanie a neefektívne vynakladanie s prostriedkami problémových nemocníc. Správnou kontrolnou činnosťou sa nám s veľkou pravdepodobnosťou vynaložené prostriedky vrátia späť.

7. Veľmi ma zaujal bod o zriaďovaní domobrany. Nemá na starosti“ vytváranie takýchto zložiek štát?

Domobrana zatiaľ nie je definovaná v žiadnom slovenskom zákone. V programe je preto uvedené, že sa bude jednať o predbežnú mobilizáciu a príprava budúcich členov domobrany. Takže, zatiaľ by sa oficiálne nejednalo o domobranu, ale len monitorovacie zbory dobrovoľníkov, pripravené kedykoľvek zasiahnuť v súlade s § 85 ods. 2 Trestného poriadku. Jednotliví členovia uvedených zborov budú môcť aj za súčasných legislatívnych podmienok pomáhať pri ochrane verejného poriadku alebo aktívne spolupracovať s Policajným zborom,  ako dobrovoľní strážcovia poriadku.

8. Vytvorenie nezávislého spravodajstva študentov má naberať informácie aj z proruských webov. To nejde dokopy, keď to má byť objektívne, nie?

Myslím, že  súčasné štandardné masmédia takmer vôbec neposkytujú vyvážený a objektívny priestor ohľadne Ruska. Práve preto chcem, aby boli vytvorené podmienky pre reálnu pluralitu mediálneho priestoru a objektívnu mediálnu výchovu.

9. Chceš vybudovať obecné polície proti agresívnym asociálom. Ako viem, vytváranie takýchto hliadok a polície je v kompetencií obcí a miest. Ako chceš dosiahnuť to, aby si to obce vytvorili? Budú obce dotované na takýto ,,projekt“?

Celá vec by mala fungovať najmä na základe požiadaviek a finančných možností samotných obcí. Podľa zákona o obecnej polícii je možné, aby aj obce, ktoré nezriadili obecnú políciu, mohli uzavrieť zmluvu s inou obcou, ktorá zriadila obecnú políciu. Následne takáto obecná polícia môže vykonávať svoje úlohy ustanovené zákonom aj na území tejto obce, ktorá nezriadila obecnú políciu. Predstavoval by som si to tak, aby aj kraj v rámci svojich možností, mohol čiastočne na činnosť takejto obecnej polície prispievať. Pôsobiť by mala najmä v problémových oblastiach, kde už ľudia stratili dôveru v štátnu políciu. Takýmto spôsobom môže VÚC aspoň dočasne suplovať prácu štátnej polície.

Odpovede kandidáta Mariána Mišúna neboli nijak upravované a sú uvedené tak, ako odpovedal on sám. Otázky boli kladené s cieľom objektívnej diskusie na tému programu Mariána Mišúna do volieb VÚC. 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Repka

O AUTOROVI

Venujem sa komunálnej a národnej politike, aktivizmu. Chcem, aby si ľudia už konečne otvorili oči a videli tú krutú realitu, ktorá tu je. Preto som sa dal na aktivizmus.
www.jozef-repka.webnode.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 11.88

Priemerná čítanosť: 4516

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Obchodné rozhovory budú pokračovať, lídri EK a Británie si zavolajú v pondelok

  0icon

  Brusel 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth, Pool)   Pobrexitové obchodné rozhovory medzi Európskou úniou a Britániou budú po krátkom prerušení pokračovať v nedeľu. Po telefonáte…

  Morvay sa stal v osobnom rekorde majstrom SR v chôdzi na 50 km

  0icon

  Trnava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Titul majstra Slovenska v chôdzi na 50 km na národnom šampionáte v Trnave si vybojoval Michal Morvay z…

  Najlepšími atlétmi roka sa stali Duplantis a Rojasová

  0icon

  Paríž 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Hangst /Pool Via AP,Matt Dunham)   Atlétmi roka sa podľa Svetovej atletiky (World Athletics) stali švédsky žrdkár Armand Duplantis a…

  Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0 v 16. kole

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú aj naďalej na čele tabuľky vo Fortuna lige. V sobotňajšom zápase zdolali na…

  V nedeľu budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v nemocnici v Petržalke

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V nedeľu 6. decembra budú mimoriadne otvorené dve odberové miesta v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej…

  Stonehenge uzavreli pre turistov, oblasť obsadili demonštranti

  0icon

  Londýn 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)   Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci…

  Požiar v New Yorku zničil historický kostol

  0icon

  New York 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Yuki Iwamura)   Na newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z…

  Neapol premenoval štadión na počesť zosnulého Maradonu

  0icon

  Neapol 5. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)   Taliansky futbalový klub SSC Neapol v piatok oficiálne premenoval štadión na počesť bývalého kapitána "partenopei" Diega…

  14 sudcov vyzýva na zachovanie demokracie a právneho štátu a upozorňuje: „Dochádza k porušovaniu základných slobôd občanov SR"

  0icon

  Bratislava 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Štrnásť sudcov vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, vládu SR, Národnú radu SR a predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka,…

  Stovky ľudí v Berlíne protestovali proti zbrojeniu a výdavkom na obranu

  0icon

  Berlín 5. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Fabian Sommer/dpa via AP)   Niekoľko stoviek ľudí vytvorilo v sobotu ľudskú reťaz pred budovou nemeckého parlamentu v Berlíne, aby vyjadrili…

  TopDesať

  Sú úsporné žiarovky v skutočnosti škodlivé pre životné prostredie?

  0 icon

  Klasické žiarovky z domácností postupne odchádzajú. Nie je to ale iba reklamný trik, aby sme si priplatili za nové technológie? Sú vôbec také úsporné, ako sa hovorí? To, že sa Európska únia po vzore iných krajín sveta rozhodla postupne skoncovať s obyčajnými žiarovkami, nie je náhoda. Na svetlo premenia iba desatinu…

  Aké potraviny môžu spôsobovať rakovinu?

  0 icon

  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) každý šiesty človek umrie na rakovinu. Len v roku 2018 si onkologické choroby vyžiadali život 9,6 miliónov ľudí. Približne v jednej tretine prípadov vznikla rakovina kvôli nezdravej strave, tvrdia odborníci. Na aké potraviny by sme si mali pri konzumácii dávať pozor? 1. Sladká smrť

  10 faktov o Mikulášovi, ktorý nám prináša sladkosti, ale aj zemiaky

  0 icon

  Tak a je to tu. Opäť ubehol skoro celý rok a ty si si to uvedomil práve teraz, keď si vošiel do obchodných centier, prešiel si sa po námestí alebo máš zapnutú televíziu. December. Vianočné piesne dopĺňajú atmosféru hemživých ľudí, ktorí sa snažia vykúpiť všetky zásoby majonézy, vajec a zemiakov. Zasa nastal ten…

  900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom 900 mŕtvych pri masakre v Jonestowne. Vodca skupiny Chrám ľudu – Jones, po rokoch cestovania našiel „úkryt“ pred prípadnou jadrovou vojnou pre svoj „ľud“ práve v Guyane. Takýto presun však vyžadoval množstvo peňazí, ktoré Jones nemal, a tak sa rozhodol svoju sektu presunúť do Ukiah v Kalifornii. Práve o mieste…

  Človek premenený na vlka a vytie na mesiac: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o histórii spojenia človeka a šelmy, ktorá vyje na mesiac. Ľudia si totiž už od nepamäti spájali zvieratá s ľuďmi, z čoho vznikali rôzny spojenia, ako opičí muž, žena v tele vtáka, či človek premenený na vlka. Vlci sú spájaní aj s bosoráctvom, keďže sa verilo, že sú ťažnými zvieratami stríg a strigôňov.…

  Vo svete IT

  Vesmír opäť ukazuje svoju krásu, no v tomto prípade aj dramatické zmeny, ktoré prekvapujú astronómov

  0 icon

  Astronómom sa podarilo zachytiť unikátny pohľad na rýchlo miznúcu hmlovinu Hen 3-1357, prezývanú aj Stingray nebula, píše portál NASA- Hubblesite. Archívne dáta Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu poukazujú na to, že za posledné dve dekády hmlovina výrazne vybledla. Výskumníci zároveň poukazujú na to, že pozorovať tak rapídnu zmenu je naozaj výnimočné. Fotografia…

  Špeciálne kryty, ktoré vás majú ochrániť pred žiarením z routeru, sú nielen zbytočné, ale aj znižujú výkon Wi-Fi

  0 icon

  Vynaliezavosť ľudí vskutku nemá hraníc. Obzvlášť v prípade „výmyslov“, ktoré majú za cieľ zarobiť na ľuďoch s nedostatkom informácií. Portál theverge.com upozorňuje na vcelku kuriózny produkt, ktorý sa začal vo veľkom predávať prostredníctvom rôznych platforiem ako je napríklad Amazon. „Klietky na Wi-Fi“ Portál konkrétne upozorňuje na špeciálne „ochranné“ skrinky, ktoré…

  Samsung má aktívne vyvíjať kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov. Tvrdí to známy leaker informácií

  0 icon

  Ešte v apríli toto roka prišiel známy leaker informácií hovoriaci si „Ice Universe“ s informáciou, že Samsung údajne vyvíja kamerový čip s rozlíšením 600-megapixelov, čo je viac ako rozlíšenie oči. Len pre zaujímavosť, ľudské oko je schopné vidieť rozlíšenie 576-megapixelov. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com. Samsung má aktívne pracovať na…

  Čína úspešne naštartovala experimentálny reaktor, ktorého teplota prevyšuje teplotu slnečného jadra

  0 icon

  Číne sa podarilo úspešne naštartovať ich „Umelé Slnko.“ Ide o jadrový reaktor s názvom HL-2M Tokamak, ktorý je zároveň najväčším a najpokročilejším experimentálnym reaktorom, píše portál Phys. Cieľom Číny je vytvoriť silný zdroj čistej energie. Reaktor využíva magnetické pole na fúziu horúcej plazmy, ktorá môže dosiahnuť teploty, prevyšujúce 150-miliónov °C.…

  YouTube vás pri vkladaní urážlivých komentárov vyzve, či si nerozmyslíte jeho uverejnenie

  0 icon

  Platforma YouTube je aktuálne najpopulárnejším video serverom na svete. Spolu s popularitou služby ruka v ruke ide množstvo ľudí, ktorí sa nesprávajú najslušnejšie. Susan Wojcicki, radiateľka spoločnosti YouTube, zdieľala niekoľko noviniek, ktoré by mali priniesť „viac slušnosti“. Spoločnosť sa rozhodla otestovať novú funkciu, ktorej cieľom je priniesť viac slušnosti a…

  Armádny Magazín

  Hlavný americký generál: USA strácajú čas odstrašovaním Číny - nemáme na vyváženie jej sily

  0 icon

  USA, 5.December 2020 (AM) - "USA strácajú čas odstrašovaním Číny" uviedol hlavný americký generál Stanley McChrystal. Americký generál vo výslužbe varoval, že USA podcenili rastúce vojenské kapacity Číny, a súčasne narastá obava, že na potlačenie tohto prudkého nárastu sa kráti čas a je možné, že prepad vojenských kapacít USA už nebude len…

  Vedia občania, že sa na nich môže vzťahovať branná povinnosť?

  0 icon

  Česko, 5.December 2020 (AM, MOČR) - V novembri dostalo české Ministerstvo obrany od agentúry STEM / MARK výsledky bleskového prieskumu verejnej mienky k tematike prípravy občanov na obranu štát

  Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

  0 icon

  Rusko, 5.December 2020 (AM) - Redakcia ruskej Pravdy o nich hovorila s riaditeľom Ústredia ruských štúdií Moskovskej štátnej univerzity a Inštitútu systémových strategických analýz, historikom, sociológom a publicistom Andrejom Fursovom.   Tvrdíte, že pojmy 1. sv. vojna a 2. sv. vojna už nie sú celkom sp

  Viete, že počas vojny nebol výnimkou ani kanibalizmus? ... a ďalšie menej známe fakty z bojiska druhej svetovej

  0 icon

  Slovensko, 4.December 2020 (AM) - Viete, že...? ...Červená armáda mala počas vojny aj svojské prívlastky? Letectvo – Červení sokoly, delostrelectvo – Bohovia vojny a pechota – Cárovná polí?   ...za bojové zásluhy počas 2. sv. vojny bolo v Červenej armáde vyznamenaných 7 jazdeckých zborov a 17 k

  Svetlo sveta

  Aký je osud kríža, na ktorom bol ukrižovaný Kristus?

  0 icon

  Na svete sa dnes uchovávajú viaceré významné relikvie spojené s utrpením Krista. Najhlavnejší symbol jeho ukrižovania, samotný kríž, bol predmetom záujmu už prvých veriacich. Čo teda vieme o osude kríža, na ktorom skutočne zomrel Kristus? Z obáv pred glorifikáciou a zbožštením Krista sa židia usilovali eliminovať všetky príležitosti pre vytvorenie jeho posmrtného kultu. Z evanjelií…

  Najvyšší súd v USA zablokoval uplatňovanie prísnejších pandemických opatrení na kostoly ako na obchody

  0 icon

  Kým sme na Slovensku svedkami ako náboženské inštitúcie spolupravujú s vládou pri aplikácii reštrikčných opatrení uvalených na bohoslužby, v USA náboženské organizácie zvolili presne opačný prístup a podali v predmetnej veci právnu žalobu. Predmetom žaloby na Najvyššom súde Spojených štátov bolo, aby súd vydal predbežné opatrenie, že nariadenia zamedzujúce ľuďom návštevu bohoslužieb a zároveň neuplatňovanie…

  Prečo nazývame Abrahama „otcom všetkých národov“ alebo „všetkých veriacich“?

  0 icon

  Abrahám je pôvodným menom Abram, čo v preklade znamená „vznešený.“ Je to odrazom vznešenosti ako žil svoj život v chaldeskej krajine, v prosperujúcom meste Ur na území dnešného Iraku, kedy napriek tomu, že bol bohatý, dokázal rozpoznať volanie Boha, aby všetko pohodlie zanechal a vydal sa na Božie volanie do neznáma. Spoločnosť, v ktorej Abram…

  Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

  0 icon

  Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

  Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

  0 icon

  Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

 • icon FOTO DŇA