Radikálna spravodlivosť kandiduje do VÚC: ,, Rozhovor s Mariánom Mišúnom, kandidátom č. 20.“

Kandiduje za Kotlebovú ĽSNS, chce zaviesť uniformy v školách, sympatizuje s Ruskom a chce trestať asociálov. Aj toto je vizitka kandidáta na poslanca VÚC č. 20 za Púchov – Mariána Mišúna. Bývalý policajt, ktorý sa nebojí nahlas a otvorene povedať, čo si myslí. V práci bol perzekuovaný za svoje politické názory a keď sa hlásil znova do služby, z čudných dôvodov nebol prijatý. Položil som mu pár otázok a aj podľa nich môžte usúdiť, či jeho myšlienky dokážu zmeniť kraj k lepšiemu.

1. Marián, prečo si sa rozhodol kandidovať do VÚC? 

Kandidovať som sa rozhodol, pretože doterajšie správanie štandardných politikov priviedlo Slovensko na pokraj katastrofy. Pokiaľ si človek myslí, že sa veci dajú robiť lepšie, respektíve pokiaľ chce zmeniť, prípadne ovplyvniť spoločenský vývoj, nemal by čakať, že to za neho urobia druhí. Mojim zámerom je aj z pozície poslanca VÚC cielene podkopávať súčasný zločinecký režim, aby sme ho postupne zničili, ale tiež ukázať Slovákom, že my, praví nacionalisti, nerobíme politiku pre peniaze, ale pre národ.

2. Prečo si nešiel kandidovať ako nezávislý, ale za stranu ĽSNS? 

S Mariánom Kotlebom spolupracujem už takmer 10 rokov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodol kandidovať za stranu Kotleba- ĽSNS, ktorú považujem za jedinú skutočnú politickú opozíciu. Za najlepší dôkaz toho, že práve Kotleba je dnes tá najlepšia voľba, považujem snahy systému o zrušenie strany, ako aj totálny mediálny blok. Verím, že strana Kotleba- ĽSNS môže v budúcnosti prevziať v štáte moc, aby sme konečne mohli budovať národne a sociálne spravodlivé Slovensku, bez toho, aby na verejných financiách parazitovali najrôznejší špekulanti.

3. Čo očakávaš od VÚC volieb?

V mojej pozícii kandidáta na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja za okres Púchov verím, že keď šťastie dá, tak môžem byť aj úspešný. Zároveň si plne uvedomujem, že v okrese Púchov mám obrovskú konkurenciu, keďže proti mne stoja viacerí verejne činní ľudia, napr. starostovia, primátor, ale aj ďalší, ktorí zo svojich verejných funkcii majú obrovskú výhodu, keďže zo svojej pozície majú veľké množstvo príležitosti k svojej propagácii na verejnosti. Sám som zvedavý, ako dopadnem.

4. Vo svojom programe uvádzaš, že chceš zaviesť uniformy do škôl. Budú sa uniformy týkať ZŠ, SŠ alebo VŠ? A prečo ich chceš zaviesť? 

VÚC má pod svojou záštitou len stredné školy, takže o zavedenie uniforiem by som sa z pozície krajského mohol pokúšať len tam. Musím sa ale priznať, že osobne by mi vôbec nevadilo, pokiaľ by sme na niektorých základných školách zaviedli ich nosenie. Rád by som upozornil, že nemám záujem, aby došlo k celoplošnému zavádzaniu uniforiem na školách. Chcem len väčšiu pluralitu vzdelávacie systému, aby si rodičia a žiaci mohli sami vybrať, či budú chcieť, aby ich deti v škole riešili oblečenie alebo, aby sa sústredili najmä na vzdelávanie.

5. Vo svojom programe píšeš, že by si chcel zefektívniť vyučovanie tým, že chceš u žiakov zlepšiť vzťahy k Rusku. Nie je to trošku sebecké, byť orientovaný len na východ, keď kritizujete prozápadnú ideológiu?

Práve naopak. Súčasný vzdelávací systém je orientovaný najmä prozápadne. Práve z tohto dôvodu chcem presadzovať väčšiu pluralitu vzdelávacieho systému. Rodiča a žiaci nech si vyberú sami, akým smerom chcú orientovať svoje vzdelávanie.

6. Je známe, že ako kandidát protisystémovej strany, chceš ušetriť peňažné prostriedky občanov a hospodáriť s nimi s rozumom. No, v programe píšeš, že chceš zriadiť komisiu s cieľom preveriť nakladanie s majetkom a finančnými prostriedkami, čo bude stáť občanov ďalšie peniaze. Ako si toto majú ľudia vysvetliť?

V zdravotníctve a nemocniciach sa disponuje s obrovskými sumami peňazí. Nie je žiadnym tajomstvom, že určité nemocnice sú schopné hospodáriť vyvážene, iné sú v obrovských problémoch. Pokiaľ existuje podozrenie z netransparentného a neefektívneho nakladania s verejnými zdrojmi, myslím si, že zriadenie nejakej komisie nebude predstavovať problém. Najmä, pokiaľ dokážeme zastaviť zadlžovanie a neefektívne vynakladanie s prostriedkami problémových nemocníc. Správnou kontrolnou činnosťou sa nám s veľkou pravdepodobnosťou vynaložené prostriedky vrátia späť.

7. Veľmi ma zaujal bod o zriaďovaní domobrany. Nemá na starosti“ vytváranie takýchto zložiek štát?

Domobrana zatiaľ nie je definovaná v žiadnom slovenskom zákone. V programe je preto uvedené, že sa bude jednať o predbežnú mobilizáciu a príprava budúcich členov domobrany. Takže, zatiaľ by sa oficiálne nejednalo o domobranu, ale len monitorovacie zbory dobrovoľníkov, pripravené kedykoľvek zasiahnuť v súlade s § 85 ods. 2 Trestného poriadku. Jednotliví členovia uvedených zborov budú môcť aj za súčasných legislatívnych podmienok pomáhať pri ochrane verejného poriadku alebo aktívne spolupracovať s Policajným zborom,  ako dobrovoľní strážcovia poriadku.

8. Vytvorenie nezávislého spravodajstva študentov má naberať informácie aj z proruských webov. To nejde dokopy, keď to má byť objektívne, nie?

Myslím, že  súčasné štandardné masmédia takmer vôbec neposkytujú vyvážený a objektívny priestor ohľadne Ruska. Práve preto chcem, aby boli vytvorené podmienky pre reálnu pluralitu mediálneho priestoru a objektívnu mediálnu výchovu.

9. Chceš vybudovať obecné polície proti agresívnym asociálom. Ako viem, vytváranie takýchto hliadok a polície je v kompetencií obcí a miest. Ako chceš dosiahnuť to, aby si to obce vytvorili? Budú obce dotované na takýto ,,projekt“?

Celá vec by mala fungovať najmä na základe požiadaviek a finančných možností samotných obcí. Podľa zákona o obecnej polícii je možné, aby aj obce, ktoré nezriadili obecnú políciu, mohli uzavrieť zmluvu s inou obcou, ktorá zriadila obecnú políciu. Následne takáto obecná polícia môže vykonávať svoje úlohy ustanovené zákonom aj na území tejto obce, ktorá nezriadila obecnú políciu. Predstavoval by som si to tak, aby aj kraj v rámci svojich možností, mohol čiastočne na činnosť takejto obecnej polície prispievať. Pôsobiť by mala najmä v problémových oblastiach, kde už ľudia stratili dôveru v štátnu políciu. Takýmto spôsobom môže VÚC aspoň dočasne suplovať prácu štátnej polície.

Odpovede kandidáta Mariána Mišúna neboli nijak upravované a sú uvedené tak, ako odpovedal on sám. Otázky boli kladené s cieľom objektívnej diskusie na tému programu Mariána Mišúna do volieb VÚC. 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Repka

O AUTOROVI

Venujem sa komunálnej a národnej politike, aktivizmu. Chcem, aby si ľudia už konečne otvorili oči a videli tú krutú realitu, ktorá tu je. Preto som sa dal na aktivizmus.
www.jozef-repka.webnode.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 41

Celkové hodnotenie: 11.85

Priemerná čítanosť: 4529

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Krajniak: Vďaka núdzovému stavu vieme zadarmo doručiť ochranné pomôcky

  0icon

  Bratislava 25. februára (TASR/HSP/Foto:TASR- Dano Veselský)   Núdzový stav potrebujeme okrem iného na to, aby sme vedeli pomôcť klientom i zamestnancom zariadení sociálnych služieb. Vďaka…

  USA uvalili na Dobroslava Trnku a jeho syna sankcie

  0icon

  Washington 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Americký rezort diplomacie vo štvrtok zakázal bývalému generálnemu prokurátorovi SR Dobroslavovi Trnkovi a jeho synovi Jakubovi vstup…

  Krajská prokuratúra: Smrť Violy nebola spôsobená cudzím zavinením. Zlyhalo jej srdce pri opakovanom tupom násilí

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Viola Macakova)   Smrť Violy Macákovej, ku ktorej došlo v novembri 2019, údajne nebola spôsobená cudzím zavinením a bezprostrednou príčinou úmrtia…

  Ombudsmanka: Slovensko je jedinou krajinou Európy, ktorá karantenizuje celé rómske komunity

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko je v druhej vlne pandémie jedinou krajinou v Európe, kde naďalej dochádza ku karantenizácii celých rómskych…

  Nadal sa pre problémy s chrbtom odhlásil z turnaja v Rotterdame

  0icon

  Rotterdam 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hamish Blair)   Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude štartovať na turnaji ATP v…

  Vláda SR znížila dotáciu na modernizáciu športovej infraštruktúry a stopla projekt výstavby cyklistického centra

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Slovenská vláda skresala o viac ako 20 miliónov eur financie na modernizáciu športovej infraštruktúry na roky 2021 a…

  Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán K. zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR…

  Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície, uviedla Kolíková

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Odborná verejnosť sa zhoduje na potrebe zmeniť súdnu mapu. Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe…

  Penta predáva mäsokombinát Mecom. Biznis s mäsom preberú Číňania

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Investičná skupina Penta po štrnástich rokoch ukončuje svoje pôsobenie v sektore spracovania mäsa. V pondelok oznámila očakávaný predaj…

  Čína schválila ďalšie dve vakcíny proti ochoreniu COVID-19

  0icon

  Tchaj-Pej 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Čína vo štvrtok schválila ďalšie dve vakcíny proti koronavírusu pre širšie použitie. Tamojšie regulačné orgány podmienečne odobrili…

  TopDesať

  10 domov v Belgicku, ktoré sú také škaredé, až je neuveriteľné, že vôbec existujú

  0 icon

  Vďaka blogerovi Hannesovi Coudenysovi a samozrejme aj samotným architektom sa Belgicko stalo notoricky známou krajinou pre svoje bizarné budovy. V roku 2012 sa Coudeny rozhodol začať dokumentovať zvláštnosti belgickej architektúry na Instagramovom účte s názvom „Ugly Belgian Houses“, alebo teda po našom "Škaredé domy v Belgicku", ktorým dáva belgické výtvory do povedomia nadšencom…

  Prekliata budova Dakota a záhadné udalosti

  0 icon

  Newyorská budova, ktorú v rokoch 1880 až 1884 postavili na 72. ulici v mestskej časti Upper West Side na Manhattane, sa vždy spájala so záhadnými udalosťami. Prinášame ďalší zaujímavý článok o udalostiach, ktoré sa jednoducho vysvetliť nevedia. Budovu Dakota navrhol architekt Hnery Janeaway Hardenbergh (1847 až 1918). Jej výstavbu financovali Newyorčania Isaac Merritt…

  Y2K: Najväčší podvod v dejinách? 1. časť

  0 icon

  Y2K, označované aj ako chyba tisícročia, je predmetom nášho ďalšieho článku, v ktorom vám priblížime, o čo vlastne išlo. 31. decembra 1999 celý svet s napätím čakal, čo spôsobí tzv. „problém roku 2000“. Nakoniec sa nič vážne nestalo a mnohí tvrdia, že išlo o najväčší podvod v dejinách. V rámci dvojdielneho článku sa spoločne pozrieme na údajne…

  10 celebrít, ktoré ukrývajú nečakaný skrytý talent

  0 icon

  Celebrity žijú pod mikroskopom. Napriek tomu sa niektorým z nich podarilo ukryť tajný talent. Čomu sa venujú mimo herectva či hudby? Niektoré z celebrít sa začali venovať maľovaniu ešte pred tým, ako sa stali celebritami, iné objavili svoj talent až neskôr v živote. Niektoré celebrity maľovali pod pseudonymom a je možné, že si…

  Satan a jeho tajné posolstvá 1. časť

  0 icon

  Elvis Presley, The Beatles, Led Zeppelin, Judas Priest ... Množstvo hudobných interpretov sa stretlo s obvineniami, že ich texty obsahujú tajné Satanove posolstvá, ktorý vzývajú zlé bytosti. Čo je na tom pravdy, sa pozrieme spoločne v rámci dvojdielneho článku s názvom Satan a jeho tajné posolstvá. Neuvedomená správa je zamaskované znamenie, ktoré človek za…

  Vo svete IT

  Rover Perseverance zachytil haváriu pristávacieho modulu

  0 icon

  Pristávací modul „Sky Crane,“ ktorý zniesol na povrch Marsu rover Perseverance, minulý týždeň havaroval. Dobrou správou je, že rover zachytil fotografie, píše portál Space. Pristávací modul bol posledným krokom počas „siedmich minút strachu.“ Ide o časový úsek, v ktorom musí misia sama prejsť tenkou atmosférou Marsu, spomaliť a dosadnúť na…

  Ľudia so sklonmi k extrémizmu si nedokážu poradiť so zložitými úlohami: Tvrdí to nová štúdia

  0 icon

  Extrémizmus každého druhu môže byť nebezpečný. Jedinci sa môžu v určitých prípadoch obrátiť na násilie, aby dokázali všetkým naokolo svoju pravdu. Bol to práve extrémizmus, ktorý prispel k nespočetnému množstvu tragédií, píše portál IFLScience. Výskumníci z University of Cambridge však tvrdia, že prišli na to, čo môže stáť za extrémistickým…

  Toto je TOP 10 celosvetovo najpopulárnejších smartfónov za rok 2020. Zoznam vás určite prekvapí

  0 icon

  Každoročný rebríček najpopulárnejších smartfónov za predošlý rok je opäť na stole. Tentokrát prišla s komplexným reportom za rok 2020 analytická spoločnosť Omdia, ktorej výsledky boli zverejnené na zahraničnom portáli Phonearena.com. Spoločnosť Omdia vytvorila zoznam „najpopulárnejších“ smartfónov za rok 2020, ktorý vychádza z celkových dodávok týchto zariadení po celom svete. Výsledky…

  Google Mapy dostávajú tmavý režim. Takto si ho môžu aktivovať prví šťastlivci, ktorí ho už majú k dispozícii!

  0 icon

  V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google začala s distribúciou viacerých nových funkcií pre Android smartfóny. Jednou z nich je aj natívna podpora tmavého režimu pre aplikáciu Google Mapy. Tmavý režim v Google Mapách je postupne distribuovaný Spoločnosť Google v súvislosti s uvoľnením tejto funkcie…

  Sčítanie obyvateľov 2021: Kde, kedy a ako? Pozor, prebieha online!

  0 icon

  Sčítanie obyvateľov na našom území má dlhú históriu, ktorej začiatok sa datuje ku koncu 18. storočia. Ide tak o jeden z najstarších druhov štatistík, ktorý sa v pravidelných intervaloch opakuje. Jeho cieľom je zistiť nielen to, koľko ľudí žije na území štátu, či miest, ale aj zistiť bližšie demografické informácie…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný plán USA o obetovaní Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 25. februára 2021 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi uviedol, že USA nedokázali „podplatiť“ Ruskú federáciu tým, že jej odovzdali pobaltské štáty a Ukrajinu.   Dnes je hlavným geostrategickým cieľom Washingtonu narušenie vzťahov medzi Ruskom a Čínou. Obe mocnosti považujú Američania za kľúčových oponentov. Moskva vystup

  Debut slovenského rýpadla na vojenskej výstave v Abu Dhabí

  0 icon

  Abu Dhabí, 25. februára 2021 (AM) - História spoločnosti CSM INDUSTRY sa v Československu začala písať v roku 1967. V roku 1976 sa začala výroba legendárneho univerzálneho dokončovacieho stroja UDS. Za 50 rokov sa na celom svete vyrobilo a exportovalo viac ako 30 000 strojov a konštrukčných mechanizmov UDS. Stroj je…

  Ako cvičenie NATO takmer vyvolalo jadrovú vojnu so ZSSR

  0 icon

  Rusko, 25. februára 2021 (AM) – Kvôli rozsiahlemu cvičeniu NATO Able Archer sa ZSSR v roku 1983 pripravoval na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi, píše The Drive s odvolaním sa na odtajnené materiály amerického ministerstva zahraničia. Dokument obs

  Vrtuľníky Bell Huye II putujú do libanonských vzdušných síl

  0 icon

  FORT WORTH, Texas (25. februára 2021) – Spoločnosť Bell tento mesiac dodala libanonským vzdušným silám (LAF) tri vrtuľníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíria existujúcu flotilu letectva Libanonu, ktoré ich plánuje nasadiť pri najrôznejších pátracích a záchranárskych operáciách, pri transporte vojakov alebo počas hasičských a p

  Bezkonkurenčná Derivácia. Najnovší protilietadlový delostrelecký komplex

  0 icon

  Rusko, 25. február 2021 (AM) - Viete, že Rusko o 5-7 rokov dodá na trh asi 50 nových druhov zbraní a špeciálnej techniky? Určite bude medzi nimi protilietadlový delostrelecký komplex „Derivácia-PVO“ 2S38, predurčený na boj s dronmi, riadené rakety „Grom-E1“ a „Grom-E2“...  

  Svetlo sveta

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

  V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

  0 icon

  V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

  Dokedy budeme pozerať na našu slávnu históriu českými očami?

  0 icon

  Stanovisko k stvárneniu dokumentu o sv. Cyrilovi a Metodovi Vážený pán generálny riaditeľ, na začiatok musíme len zopakovať, že idea vytvoriť a odvysielať vo verejnoprávnej RTVS „Slovenský panteón“ je dobrá a nádejná, realizácia už menej. Po tom, čo sme vzniesli pripomienky k Andrejovi Hlinkovi, robíme tak aj k časti venovanej sv. Cyrilovi a Metodovi. Ide nám o to, aby Panteón bol…

  KBS: Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi

  0 icon

  Katolícki biskupi združení v Konferencii biskupov Slovenska na 98. plenárnom zasadnutí, ktoré sa konalo online formou, prijali vyhlásenie ku kampaniam, ktoré zneužívajú sčítanie obyvateľstva. Text prináša Tlačová kancelária KBS v plnom znení. Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi “My, katolícki biskupi Slovenska, zídení cez internet na 98. plenárnom zasadaní KBS, s veľkým znepokojením vnímame ako…

 • icon FOTO DŇA