CIGÁNSKA KARTA VO VOĽBÁCH DO VÚC

Publikované 21.10. 2017 o 07:37 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

CIGÁNSKA KARTA

 

 

Cigánska karta sa zdá byť opäť veľmi nápomocná a určite pomôže rozhodnúť voľby do VÚC 2017, hlavne v Prešovskom samosprávnom kraji. Na mušku som si zobral kandidátov na predsedu PSK, ktorí majú najväčšiu šancu zvíťaziť.

NOVÁ ENERGIA PRE NÁŠ KRAJ

 

Začnem u demokratov, pravicových, keďže svedomie mi nedovolí nazvať ich kresťanskými, nie len kvôli divnému spolku s diablom. [1] Pán Milan Majerský zďaleka nie je NOVÁ ENERGIA PRE NÁŠ KRAJ, ako hovorí jeho predvolebný slogan. Svoje horalky v osadách rozdával už dávnejšie a bol tiež riešený protikorupčným úradom.[2]

Predseda KDH Hlina behá ako pojašený po cigánskych osadách na východe Slovenska a robí predvolebnú kampaň kandidátovi Majerskému, pritom celú svoju činnosť komentuje, resp. skrýva za dualistický myslené heslo “Rómovia nepredávajte svoj hlas” – farizej.[3] S osadníkmi pracujem často a poznám ich mentalitu veľmi dobre, a mnohí, ktorí dodnes nemali tušenia o kupovaní hlasov,  a hľa už hľadajú niekoho, kto by im zaplatil.  Na Hlinu by malo byť podané trestné oznámenie, za navádzanie cigánov  na spáchanie trestnému činu. Pri  osobe Majerského však visí veľký otáznik. Prečo kandiduje človek, ktorý háji kresťanské hodnoty  na spoločnej kandidátke s liberálmi, dobre vieme, že spoločné body nie je možné nájsť a hodnotový rebríček jedných aj druhých je od seba na hony vzdialený? Na otázku resp. dotaz, ktorý som dostal od priateľa z Facebooku však sám nedokážem odpovedať – odkázal, aby som sa pýtal pána Majerského, prečo v životopise zámerne vynecháva, že študoval v seminári, z ktorého bol vyhodený a boli za ním zabuchnuté dvere?!

OPORA NÁŠHO KRAJA

 

Súčasného predsedu PSK, Petra Chudíka zo Smer-u netreba obzvlášť predstavovať, je to starý, prefíkaný, tretí krát ženatý špekulant, zrkadlo súčasnej politiky, za ktorého hospodárenia PSK v súčasnosti dlhuje 64 miliónov Eur. Hlasy v  osadách ma zabezpečené cez spriaznených starostov obcí, svedčí o tom aj známa kauza z obce Lomnička a osady v Rakusoch “Krabička cigariet za cigánsky hlas”. Taktiež ma pod palcom všetky domovy sociálny služieb(DSS), ktoré sú v pôsobnosti PSK. Je zaujímavé sledovať štatistiky v obciach, kde je DSS zriadený. Chudík obyčajne vyhráva, ba často získa viac hlasov ako Róbert Fico. Ako som sa mohol osobne presvedčiť v posledných voľbách,  DSS zväčša nie je samostatný okrsok, takže tam prinesú prenosnú volebnú urnu a každý klient DSS volí na svojej izbe v prítomnosti iba pracovníka DSS a  krúžkuje. V prípade, ktorý opisujem, to bola pracovníčka DSS – vlastná sestra riaditeľa tohto zariadenia, samozrejme nominanta SMERu. Zhoda okolnosti, v ten deň mala službu. Keď som tieto neobyčajné praktiky oznámil polícii a okresnej volebnej komisii, len konštatovali, že nedochádza k porušovaniu zákona, keďže klient má právo požiadať o pomoc. Takže podčiarknuté – podpísané, aká je to OPORA NÁŠHO KRAJA?

 

CESTA DOMOV – NEZÁVISLÝ KANDIDÁT

 

Právnik Ján Garaj, sa chváli tým, prečo je najlepšie voliť NEZÁVISLÉHO KANDIDÁTA. Podľa mojich informácií je pán Garaj, nezávislý presne od vtedy, od kedy sa rozhodol, že bude kandidovať. Poďme teda poporiadku. Šušká sa, že v minulosti bol členom HZDS a vykonával funkciu pokladníka. V roku 2009 ešte kandidoval do VÚC s podporou SMERu a HZDS, do parlamentných volieb v roku 2012 už bol na kandidátke strany 99%. [4] Na jar tohto roku, bol ešte členom Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Členstvo popiera, no samotná fotka ho usvedčuje.  Milan Mazurek – krajský predseda ĽS NS mu na nej slávnostne predáva členský preukaz strany.[5] Evidentne však chcel stranu použiť  iba ako nástroj, k jeho vysnívanej ceste, stať sa županom. Veľmi dobre vedel aká je strana populárna a koľko voličov môže, skrz ňu osloviť. Keď ho však Marian Kotleba lepšie “prekukol” a odmietol ho vymenovať za kandidáta na  predsedu PSK za ĽS NS, urobil v prešovskej krajskej organizácii malú revolúciu a stiahol k sebe niekoľko liberálne naladených členov. Od tejto chvíle, by sme mohli veriť v jeho nezávisloť. Facebook kandidáta je tiež plný cigánskych podporovateľov, čo evidentne nasvedčuje tomu, že osady Prešovského kraja, už so svojím tímom navštívil. Áno, je priam nevyhnutné otvoriť  CESTU DOMOV, všetkým Slovákom, ktorí boli nútení vycestovať za prácou alebo za ňou stále musia dochádzať. Nemyslím si však, že toto je ta správna cesta. Pán Garaj sa mimochodom aj pasoval plateným článkom [6] na SME.SK do roly favorita medzi kandidátmi na predsedu PSK. Zmanipulovaným internetovým prieskumom[7], má len veľmi ťažko dokáže presvedčiť o svojej čestnosti a radím ho k štandardným politikom, ktorých túžba po moci, nemá prekážok.

 

 

 

NIE JE VÁM TO JEDNO?

 

Kandidát Andrej Gmitter oficiálne patrí k nezávislým, v nedávnej dobe pôsobil v politicky nominovanej funkcii, ako riaditeľ Národného  inšpektorátu práce. Z funkcie bol odvolaný súčasným ministrom práce Richterom, vraj v rámci koncepčných zmien. Aj vďaka bulvárnym médiam,  je možné dohľadať ako tam pán Gmitter  hospodáril a poviem vám  NIE JE MI TO JEDNO[8]. On je vlastne príčinou vzniku tohto príspevku. Naštartovala ma aj fotka a komentár uverejnený na FB profile kandidáta. „Nie sú všetci Rómovia paraziti, sú to ľudia ako iní. Som proti akýmkoľvek prejavom fašizmu!“, a na znak toho sa vyfotí sa so šiestimi deťmi príslušného etnika. No kto je podľa Vás teraz tým parazitom? Čiže aj pán Gmitter, vo svojej kampani nevynechal spoluobčanov tmavšej pleti. Zostáva veriť, že ostalo len pri sľuboch.  Tiež som veľmi nepochopil, prečo pán kandidát potrebuje prízvukovať, že je proti akýmkoľvek prejavom fašizmu.

NASTAL ČAS VEĽKÝCH ZMIEN

 

Jozef Mihalčin taktiež navštevuje cigánske osady, no nie s horalkami ani cigaretami. Za posledné tri mesiace, navštívil len na východe minimálne obce Huncovce a Medzilaborce. No v oboch prípadoch Jozefa Mihalčina  policajti odmietli vpustiť do osady, so slovami “Je to kvôli Vašej bezpečnosti”. A prečo vôbec išiel Mihalčin do cigánskej osady a ešte s policajtmi? No vedzte, všade kde je niekto od kotlebovcov, sú aj nasadení policajti. Návšteva týchto osád tiež nebola náhodná, aj v Huncovciach a v Medzilaborciach došlo v nedávnej dobe k ohavným útokom so strany marginalizovanej skupiny obyvateľstva(cigánov) na občnov majoritnej skupiny obyvateľtva (gádžov). Prišiel teda preto, aby hájil záujmy práve tej skupiny obyvateľstva, na ktorej mu najviac záleží a nedostáva sa jej toľko práv a výhod ako tej druhej.

Ako vraví predvolebný slogan Mihalčina, NASTAL ČAS VEĽKÝCH ZMIEN, ten naozaj príde a zmeny budú radikálne, podobné tým, ktoré už urobil Marian Kotleba v Banskobystrickom samosprávnom kraji. [9]

 

ŠTANDARDNÍ POLITICI

 

Či už pán Garaj, Majerský, Gmitter, Chudík, všetci  sa zrazu správate ako paraziti, ktorí hľadajú obeť v tej najľahšie manipulovateľnej skupine obyvateľstva. Aj tak ich hlas, dostane iba jeden z vás. A pozor, aj vrece zemiakov má svoju váhu.

 

 

Mirko Kašubjak

[1] KDH samo o sebe nie je schopné a dlhodobo nemá žiadnu osobnosť, ktorá by bola schopná nakopnúť kresťanského voliča. Preto vyhľadáva spolky s kde kým len aby sa dostalo ku „korytu“. KDH a SAS tvorili aj koalíciu, dá sa povedať najhoršej vlády, aká kedy na Slovensku vládla, nazývaná aj vlády Ivety Radičovej. Vláda zla.

[2] https://spis.korzar.sme.sk/c/6318039/predvolebne-rozdavanie-sladkosti-riesi-protikorupcny-urad.html (20.10.2017)

[3] http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/VIDEO-FOTO-Hlina-z-drsnych-podmienok-v-romskej-osade-Smeraci-tu-nakupuju-hlasy-Romov-Chceme-rozbit-tento-system-Zaznela-vazna-vyzva-Ficovi-293979 (20.10.2017).

[4] https://presov.korzar.sme.sk/c/20608884/presovsku-zupu-by-chcel-viest-aj-pravnik-jan-garaj.html (20.10.2017)

[5] Autor článku bol prítomný pri odovzdávaní členského preukazu a pri uvítaní nových členov.

[6] https://tlacovespravy.sme.sk/c/20675309/necakanym-favoritom-na-predsedu-psk-je-presovsky-advokat-garaj.html (20.10.2017).

[7] http://presovskyden.sk/anketa-kto-by-mal-byt-presovskym-zupanom/ (20.10.2017), Prieskum som poctivo sledoval, nebol obmedzený na hlasovanie z jednej IP adresy a bolo možné opakovane hlasovať z jedného zariadenia. Prikladám aj tzv. screenshot, ktorý som urobil po niekoľkých hodinách. Pánovi Majerskému a Garajovi boli hlasy pripísané nonstop aj v noci, doslova každých tridsať sekúnd.

[8] https://www.cas.sk/clanok/186722/safarenie-na-inspektorate-prace-tento-apartman-prestavali-za-46-800/ (20.10.2017)

[9] http://www.naseslovensko.net/wp-content/uploads/2017/06/Nase-Slovensko-05-2017.pdf (20.10.2017)

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Nadnárodná obchodná spoločnosť kritizuje Facebook a Google, hrozí zastavením inzercie

Svet 21. februára 2018 (HSP/Foto:unilever.sk)   Nadnárodná spoločnosť Unilever, ktorá patrí k najväčším svetovým inzerentom na sociálnych sieťach, pohrozila serverom Facebook a YouTube, že na nich nebude propagovať svoje výrobky, keď nezabezpečia zastavenie šírenia fake news, nenávisti, sexizmu. Ide tak o jeden z prvých prípadov, keď samotní inzerenti dbajú na čistotu…

Juncker zreorganizoval svoj tím, jeho kabinetu bude prvýkrát šéfovať žena

Brusel 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker urobil v stredu zmeny v tíme svojich najbližších spolupracovníkov. Za nového generálneho tajomníka Komisie vymenoval doterajšieho šéfa svojho kabinetu Martina Selmayra, na ktorého miesto nastúpila Clara Martínezová Alberolová. Informovala o tom na svojej stránke Európska komisia.…

Z miesta havárie iránskeho dopravného lietadla vyzdvihli prvé telá obetí

Teherán 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Morteza Salehi/Tasnim News Agency via AP)   Záchranári vyzdvihli v stredu prvé telá obetí havárie dopravného lietadla iránskej spoločnosti Aseman so 66 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo v hornatej oblasti na juhu Iránu. Informovala o tom agentúra DPA. Guvernér provincie Isfahán pre iránsku…

Svetoznámy slovenský mím slávi v Nemecku úspechy s predstavením Krížová cesta

Mníchov 21. februára 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)   Milan Sládek, slovenský mím žijúci v Nemecku, sa svojím pantomimickým predstavením "Krížová cesta (Der Kreuzweg)" sa s veľkých úspechom už aj po minulé roky predstavil vo viacerých nemeckých mestách Sládek sa so svojím výkonom v 14 zastaveniach predstavil už aj v marci…

Lev v čínskej zoo si kvôli hladu odhryzol chvost

Čína 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:youtube)   Namiesto kráľa zvierat uvideli návštevníci v čínskej zoologickej záhrade vyhladnutého leva. Na šokujúcich záberoch je vidieť, že zvieraťu chýba kúsok chvosta. Odhryzol si ho snáď sám? Zvieratá na videu zo zoologickej záhrady Taiyuan v čínskej provincie Šan-si sú skutočne vyhladnuté. Turisti obviňujú zoologickú záhradu…

Predsedníctvo vo V4 je jednou zo slovenských diplomatických priorít

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Jednou z hlavných priorít slovenskej diplomacie na roky 2018 a 2019 bude predsedníctvo vo V4, ktoré Slovensko prevezme v júli tohto roka. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Cieľom piateho slovenského predsedníctva v zoskupení bude okrem iného "ukázať, že členstvo…

SR prispeje na riešenie príčin nelegálnej migrácie vyše 8 miliónmi eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)   Slovensko prispeje do Núdzového zvereneckého fondu EÚ na odstraňovanie príčin nelegálnej migrácie prispeje sumou 8,75 milióna eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. Príspevok V4 v celkovej výške 35 miliónov eur má smerovať najmä do Líbye. Použijú sa na obnovenie…

GBC: Na Gibraltáre zadržali Slovákov podozrivých z podvodu

Gibraltár 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Dvaja slovenskí štátni príslušníci žijúci v Španielsku boli obvinení zo sprisahania, uvádza gibraltársky portál GBC. 52-ročný Anton Gorog a 49-ročný Pavel Samson, akcionári aj riaditelia obchodnej spoločnosti v Ocean Village, boli podľa zverejnených informácií zatknutí gibraltárskou políciou na základe sťažnosti sekretariátu vládnych programov…

Vlani bolo na návrat odborníkov zo zahraničia vyčerpaných 476.151 eur

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vlani bolo na schému na návrat odborníkov zo zahraničia na Slovensko vyčerpaných 476.151 eur. Informoval o tom rezort školstva na stredajšom rokovaní vlády SR. Vláda informatívnu správu vzala na vedomie. V roku 2017 inštitúcie predložili na zaradenie do schémy celkovo 34 pozícií, pričom…

Francúzska vláda rokuje o novom zákone o prisťahovalectve

Paríž 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori, Pool)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron a minister vnútra Gérard Collomb predložili v stredu na zasadnutí vlády svoj prvý zákon o prisťahovalectve, ktorý už zožal kritiku od ľudskoprávnych organizácií za to, že je represívny voči žiadateľom o azyl. Zdroje francúzskej vlády podľa agentúry AP…

Kajínek má cestu otvorenú. Môže kandidovať na prezidenta

Česko 21. februára 2018 (HSP/Foto:youtube)   Omilostený väzeň Jiří Kajínek na nedávnej besede v Hodoníne povedal, že pri nasledujúcej voľbe prezidenta bude kandidovať. Potrebných päťdesiat tisíc hlasov mu ponúkali už teraz, no on to odmietol. Nechcel totiž ísť proti Zemanovi. Blesk.cz sa pýtal právnika, či vôbec môže kandidovať Podľa Kajínka…

Polícia stále vyšetruje prípad komunikácie poslanca Borisa Kollára s mladistvou

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann )   Polícia zatiaľ neukončila vyšetrovanie prípadu komunikácie poslanca Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) s mladistvou ženou na sociálnej sieti. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. "V uvedenom prípade vykonáva Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vyšetrovanie v…

Vláda schválila novú právnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu

Bratislava 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Slovensko by malo mať novú trestnoprávnu úpravu v oblasti boja proti terorizmu. Pripravilo ju ministerstvo spravodlivosti, ktoré zohľadnilo medzinárodné záväzky Slovenskej republiky, názory odborníkov a rieši i niektoré problémy aplikačnej praxe. Návrh novely Trestného zákona, ktorý v stredu schválila vláda, tiež preberá európske…

Vláda schválila zákon proti byrokracii Petra Pellegriniho

Bratislava 21. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Vláda dnes schválila nový zákon o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže osôb využívaním informačných systémov verejnej správy (zákon proti byrokracii) z dielne úradu podpredsedu vlády Petra Pellegriniho. Tento zákon zruší povinnosť úradov pýtať od občanov a podnikateľov výpis a odpis z registra trestov, ako aj výpisy z katastra…

OŠR - Nórsko 6:1, Zborná v semifinále proti ČR

Pjongčang 21. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Slocum)   Olympijskí športovci z Ruska zvíťazili v stredajšom štvrťfinále nad Nórskom jednoznačne 6:1 a na hokejovom turnaji na ZOH v Pjongčangu si zahrajú o medaily. V semifinále nastúpia v piatok 23. februára o 8.40 SEČ proti Česku. V Hokejovom centre v Kangnungu to bola…

Indovia chytili čarodejnice a nútili ich pojedať fekálie

India 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)   Policajti v indickom štáte Džhárkhand zajali 11 ľudí kvôli týraniu dvoch žien, o ktorých sa ľudia domnievali, že sú čarodejnice. Informuje o tom BBC News. 65 ročnú ženu a jej 35 ročnú dcéru oholili, vyzliekli a nútili ísť po uliciach obce. Naviac ich nútili…

Trend v platbách 2018: Bezkontaktné platby strieda virtualizácia

Bratislava 21. februára 2018 (HSP/Foto:TAR/AP-Elaine Thompson)   Presunutie platobnej karty do mobilu má viacero výhod Združenie pre bankové karty pripravuje na 22. februára konferenciu Základy kartového biznisu, hovoriť sa bude aj o novinkách a zmenách, ktoré ovplyvnia platobný biznis Ešte donedávna sa banky pri platobných kartách zameriavali najmä na vývoj nových funkcií…

Na Ukrajine poprvýkrát oficiálne vztýčili banderovskú vlajku

Ukrajina 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:twitter)   V ukrajinskom Lvove v utorok 20. februára pred budovou Lvovskej mestskej rady bola vztýčená čierno-červená vlajka Organizácie ukrajinských nacionalistov. O tom informuje Zaxid.net. Vztýčenie vlajky nacionalistickej organizácie vedľa štátnej vlajky bolo určené ku Dňu uctenia pamiatky hrdinov Nebeskej stovky. Na oficiálnej úrovni bola červeno-čierna…

TopSpeed

Je skryté meranie rýchlosti len obyčajným príjmom pre štát?

2

Porušovanie MPR-ky je jedným z najčastejších priestupkov, ktoré páchajú vodiči na cestách. Okrem iného je tento priestupok ľahko zadokumentovateľný a dokázateľný. Existujú totiž rôzne merače rýchlosti, z ktorých niektoré vedia pracovať aj za zhoršených poveternostných podmienok. Policajti vykonávajú meranie rýchlosti preto, aby zvyšovali bezpečnosť na cestách. Aspoň to je jeden…

Trojvalec Volvo? Bohužiaľ už onedlho realita

10

Pamätáte si na doby, keď bol najmenším motorom v prémiových autách štvorvalec, a aj to len v najspodnejších motorizáciách? Tie časy sú však preč. Na vlnu downsizingu naskočilo Volvo s jeho štvorvalcovými dvojlitrami, teraz pokračujú s o valec menším motorom. Trojvalec Volvo bude mať svoj prvý debut v najmenšom SUV XC40.

Techrules Ren RS je čínsky diesel-elektrický hypercar s 1305 k

3

Čínska spoločnosť Techrules pripravuje na autosalón v Ženeve zaujímavé prekvapenie. Zobrali niečo, čo sa už dlho používa na železnici a preniesli to do sveta rýchlych kolies. Stroj Ren RS, ktorý predstavia na autosalóne má nezvyčajný pohon, ide totiž o diesel-elekrický hypercar. Číňania postavili hypercar len na jazdu na okruhu a len pre jedného,…

Nové španielske SUV bude SEAT Tarraco

0

Španieli už dávnejšie ohlasovali príchod tretieho SUV, čím by dorovnali prevahu niektorých značiek na poli SUV. Ešte minulý rok spustili hlasovanie o mene tretieho SUV modelu, ktorý ste mohli vybrať aj vy. Nové španielske SUV však svoje meno už pozná, bude ním SEAT Tarraco. A ako je u značky pravidlom, bude sa…

4 rady ako nepoškodiť auto počas lyžovačky

3

"Budúci rok si na 100% kúpim truhlu. Lyže už nebudem prepravovať v interiéri! Poškodil som si plasty v kufri a kožu na sedadlách." Tú vetu už povedalo mnoho z nás po tom, ako sme lyže prepravovali voľne umiestnené v batožinovom priestore tak, že časť trčala cez sklopené zadné sedadlá do…

V Bratislave opravia cesty a chodníky. Ide o tieto úseky

4

Tento rok opravia v Bratislave cesty a chodníky. Do opráv celkovo investujú 16 miliónov eur. 7 miliónov pôjde z rozpočtu hlavného mesta a 9 miliónov eur dodá vláda vo forme dotácie. Celkovo opravia 100 km jazdných pruhov. A "jazdných pruhov" neznamená 100 km ciest ako takých.

KAMzaKRÁSOU

Vyhrajte balíček úžasných produktov Puravida Bio v hodnote 41,40 €

2

Myslíte si, že na trhu existuje veľké množstvo výrobcov, ktorý spotrebiteľom predávajú široké spektrum kozmetiky a iných výrobkov? Súhlasíme! A rovnako medzi nimi nájdete aj veľké množstvo spoločností, ktoré na našom trhu ponúkajú prírodné produkty. Avšak, koľko z nich sa môže popýšiť vysoko kvalitnými produktmi, ktoré by uspokojovali vaše požiadavky? My…

Vatové tyčinky do uší: Zabudni na ich používanie! Dôvod ťa zaskočí

5

Vatové tyčinky do uší - tak univerzálny pomocník, a predsa sú škodlivé! Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo? Používame ich všetci – muži, ženy, deti. Dokonca ich vieme využívať aj úplne inak. Doupravujeme si nimi rozmazaný rúž, otlačenú riasenku, či nedokonalú linku. Avšak, výrobcom sú predurčené na čistenie uši. Prečo ich…

Škodia odličovacie obrúsky našej pleti? Povieme ti pravdu!

4

Odličovacie obrúsky sú jednoduché na použitie, rýchle a vhodné pre lenivé ženy, no pravdepodobne to nie je najzdravšia voľba. Určite to je však zdravšie, ako spať s tvárou plnou makeupu, ktorý nám upcháva póry, zbiera nečistoty a koniec koncov nám môže spôsobiť nepríjemné zápaly a vrásky. Mnohé z nás sa snažia…

Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

4

Aloe vera patrí medzi pomerne známe a rozšírené rastliny. Do povedomia sa dostalo nielen netradičným zjavom no i svojimi pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Je obľúbenou ingredienciou napríklad v rozličných kozmetických produktoch a nachádza sa dokonca i v nápojoch. Aloe vera je skvelé na vonkajšie i vnútorné použitie. Výbornou správou je, že vypestovať si ho môžete i doma.…

Afrodiziakum: Nakopni svoj sexuálny apetít týmito potravinami!

5

Neviete ako oživiť váš vzťah? Nudí vás partner alebo ste naopak príliš unavená na milostné hrátky? Povinnosti a starosti nám môžu niekedy popliesť hlavu oveľa viac ako náš milovaný. Presne v týchto chvíľach siahnite po niektorom z jedlých pomocníkov. Afrodiziakum, super potravina, ktorá vám zlepší náladu a ochutí život. Majte pre každý…

Video Nikto nie je dokonalý: Ženy odhaľujú svoje akné na Instagrame!

3

O prirodzenej ženskej kráse sa toho nahovorilo veľa, no len niekoľko žien má v skutočnosti v súčasnosti guráž vyjsť von a ukázať svetu, aká je ich tvár bez makeupu. A práve tieto ženy s takouto gurážou sa rozhodli viac nemlčať a ukázať svetu svoju pravú tvár. Preto možno vidíte akné na Instagrame, kde ho odhaľujú…

TopDesať

Včelí úľ priamo v obývačke? Spoločnosť z USA prišla s geniálnym riešením

0

Ako pravdepodobne vieš, populácia včiel je v konzistentnom poklese už dlhší čas a za hlavné príčiny sa považuje moderné priemyselné poľnohospodárstvo. Spoločnosť pôvodom zo Spojených štátov ale prišla so zaujímavým riešením, vďaka ktorému budeš môcť mať včelí úľ priamo v obývacej izbe. Výhyn včiel je zlou správou pre všetkých ľudí na…

3D kresby, ktoré vyzerajú veľmi realisticky

0

Vždy mu vravievali, že ma obrovský talent na kreslenie, no on to dlhé roky ignoroval. Reč je o 32-ročnom chlapovi zo Srbska, ktorý si nakoniec aj tak našiel cestu k maľovaniu. Začal totižto vytvárať 3D kresby, ktoré vyzerajú neuveriteľne realisticky. Ako sám vraví, svoj talent ignoroval a kresbám sa venuje…

Takto to vyzerá, ak je hlavou rodiny kreatívny otec s vášňou pre fotografiu a Photoshop

0

"Volám sa John Wilhelm. Narodil som sa v roku 1970 v Winterthur v Švajčiarsku, kde žijem spolu so svojou ženou a mojimi štyrmi deťmi (3 dcéry a 1 syn). A som kreatívny." "Fotografovanie bolo v mojom živote vždy dôležité. Môj otec bol skúseným hobby-fotografom a založil najmenej dve miestne fotografické…

Fotografie, ktoré poriadne potrápia tvoju hlavu

0

Už si niekedy videl mačku s guľometom? Pravdepodobne nie a zrejme ťa sklameme, pretože ju neuvidíš ani dnes. Na prvý pohľad ti však pri pohľade na túto fotografiu napadne, že ona má pri sebe naozaj strelnú zbraň. Týmto sa ti snažíme naznačiť, že dnes ti ukážeme fotografie, ktoré poriadne potrápia…

10 silných ilustrácií, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

0

Jeden obrázok znamená viac ako tisíc slov... Takto sa cítia ľudia po zhliadnutí ilustrácií tajomného japonského umelca Avogada6, ktoré prinútia zamyslieť sa naozaj každého. Tajomný ilustrátor a video-editor si nepraje zverejniť akékoľvek osobné údaje o svojom živote. "Som obyčajný človek, ktorý má rád chémiu," píše na svojom Twitterovom profile, ale jeho diela hovoria samé za seba.…

Inšpirácie na perfektné fotografie. Niektoré sú však nebezpečné

0

Niektorí riskujú svoj život, iní si neuvedomujú ani to nebezpečenstvo, ktoré im hrozí pri takejto nebezpečnej činnosti. To všetko robia kvôli sledovanosti na svojich instagramových a facebookových účtoch. Je naozaj fascinujúce, kam sa títo niektorí ľudia vyšplhali. Dnes ti teda prinášame inšpirácie na perfektné fotografie, ktoré určite záujmu aj tvojich…