Ekonomický vlastizradca Sulík

Nová vládna elita, ktorá počas prvej vlny pandémie svojimi absolútne neodbornými škodlivými (ne)ekonomickými rozhodnutiami položila hospodárstvo Slovenska na kolená, a tým výrazne ohrozila našu republiku, napr. pôžičkou 12 miliárd pre vykrytie strát a servilným prijatím podmienok nadiktovaných z Bruselu pre získanie „bruselskej pomoci“, sa aj naďalej tvári, že nič sa nedeje. Všetko je v poriadku, blahobyt bežného Slováka sa zvyšuje a za všetko zlé môžu predchádzajúce vlády na čele so Smerom (tým nechcem tvrdiť, že Matovičov kabinet prebral republiku v ideálnom stave). Dúfať, že súčasná vláda diletantov, plagiátorov a podvodníkov má pripravený nejaký plán pre obnovu hospodárstva je nanajvýš nezodpovedná a priam až naivná utopistická predstava.

Za hospodárstvo zodpovedá minister hospodárstva a dnes je to pán Sulík. Richard Sulík je ten náš nepostrádateľný „špičkový“ super ekonóm, teda aspoň sa tak prezentuje a nepochybne sám seba aj tak vníma, ale ja poznám veľa iných ekonómov, ktorí zase Sulíka považujú za takého tzv. „privatizačného experta“, ktorého ekonomická odbornosť končí pri maximalizácií zisku súkromného podnikateľa. A či to je pravda, to posúďte sami.

Minulý týždeň minister Sulík predal predkupné právo SR na akcie spoločnosti Východoslovenská energetika holding a.s. (https://www.mhsr.sk/top/slovensko-zinkasuje-35-milionov-eur-predkupne-pravo-na-nakup-akcii-vse-si-neuplatni). Akokoľvek si to Sulík bude obhajovať a tváriť sa, že hájil najlepší záujem republiky a ešte sme na tom „zarobili“, tak je na veľkom omyle. Po prvé, pre štát je 35 miliónov eur nepodstatná omrvinka v porovnaní so 100% vlastníctvom takejto spoločnosti. Po druhé, ak sa zahraničnej súkromnej spoločnosti oplatilo vyplatiť tento balík peňazí len za predkupné právo, aby následne kúpila akcie a.s. a ešte preinvestovala ročne cca 250 miliónov eur, tak určite to nerobia preto, že chcú vytvoriť stratu. Čiže sa to oplatí (ziskovosť tejto a.s. si vieme pozrieť tu https://finstat.sk/36211222). Po tretie, ak sa to oplatí súkromnej spoločnosti, ktorej úlohou je tvorba zisku, tak sa to oplatí aj štátu, ktorého úlohou je napr. aj zachovať energetickú bezpečnosť štátu a chrániť strategické záujmy. Po štvrté, argumentovať tým, že radšej to predajme, aby to Fico a spol. nemohli rozkrádať, keď sa znovu dostanú k moci, je zúfalé. Veď, ak dochádzalo k protiprávnemu konaniu zo strany Fico a spol., tak by mal podať trestné oznámenia a nie odovzdať kľúče od republiky do zahraničných rúk.

Na tomto konkrétnom príklade môžeme vidieť, že Sulík je len Mikloš v inom obale. Áno, ten Mikloš, ktorého kľudne môžeme označiť za ekonomického vlastizradcu slovenského národa a každý kto si myslí iné, tak by mal prehodnotiť svoje názory, nakoľko keď si položíme otázku, či je správne zbaviť sa strategických vysokoziskových podnikov za podozrivo nízke ceny, tak pragmatická odpoveď bez akéhokoľvek ideologického pozadia znie: „Nie, nie je to správne rozhodnutie.“ Neobstojí ani obľúbená Suliková fráza: „Štát je zlý vlastník! „, ktorou dlhodobo ohurujú prevažne liberálnu kaviareň. Áno, táto Sulíková obľúbená fráza má niečo do seba, predsa len, keď štátne podniky riadia vo mnohých prípadoch nedostatočne odborne a intelektuálne vybavené osoby správnej straníckej príslušnosti, čoho sme svedkami aj v prípade nominácií OĽANO, SAS, Sme Rodina, atď., tak to je problém a žiada sa náprava. Avšak, to je problém obsadzovania daných manažérskych pozícií a určite to nie je spôsobené štátnym (spoločným) vlastníctvom, pretože aj štátom vlastné podniky dokážu riadiť odborne skúsení a intelektuálne zdatní manažéri. Veď aj v súkromnej sfére dochádza k zlyhaniam jednotlivcov a súkromný vlastník tomu nie vždy dokáže zabrániť, aj keď sa každý majiteľ snaží získať pre svoj podnik to najlepšie, čo pracovný trh ponúka, pričom platia tu zákony prirodzenej konkurencie. Sulíkov otrepaný argument je buď dôkazom Sulíkovej nedostatočnej ekonomickej odbornosti alebo je to účelovo podsúvaná manipulácia verejnej mienky, ktorou si Sulík a jeho kumpáni pripravujú pozíciu na absolútnu privatizáciu a likvidáciu štátnom vlastnených podnikov.

Už teraz vieme, že privatizáciou energetických podnikov občania viac stratili ako získali a z hľadiska energetickej bezpečnosti štátu by bolo lepšie, keby má štát absolútnu kontrolu nad takýmito spoločnosťami. Kľudne aj tolerovaný monopol. Nielen Sulík, ale všetci, čo tvrdia, že štát je zlý vlastník a treba to nechať na podnikateľov, tak len pre ich informáciu, štát je najväčší podnikateľ, takže si akurát protirečia.

Ďalšia vec, ktorú nám pandémia odhalila, je slovenská potravinová (ne)sebestačnosť. Nejdem to rozvíjať, iba chcem vyjadriť obavu, ktorá plynie práve z postoja prevažne liberálneho spektra našej ekonomickej „odbornej“ elity a to, že je absolútne zbytočné, aby bolo Slovensko potravinovo sebestačné, lebo všetko dokážeme nakúpiť zo zahraničia a v lepšej kvalite ako by sme vyrobili. Takéto tvrdenia sú za hranicou zdravého rozumu, pretože potravinová sebestačnosť musí byť absolútnou prioritou štátu a nemá to nič spoločné s globálnou deľbou práce ako sa nám prevažne liberálni protagonisti snažia podsúvať. Jediný zmysel prečo brániť potravinovej sebestačnosti vlastného národa je zabezpečenie vydierateľnosti štátu cudzími mocnosťami a odbytiska potravinárskej produkcie pre zahraničných výrobcov. Taktiež je to v rozpore s ekonomickými záujmami republiky, keďže domáca produkcia potravín udrží peniaze v našej ekonomike a dokonca pri expanzií slovenských podnikateľov na zahraničné trhy sa do našej ekonomiky dostanú ďalšie peniaze. Takže najlepšie by bolo, keby sa títo premúdrení liberálni „odborníci“ prestali vyjadrovať k témam, ktorým vôbec nerozumejú, lebo potom vyzerajú ako tí, ktorí vlastne obhajujú kolonizáciu Slovenska cudzími mocnosťami. Pri takomto vývoji je otázkou času, kedy nastane privatizácia toho nášho najcennejšieho prírodného bohatstva a to pitnej vody, čo pri tejto liberálnej partičke vôbec nie je vylúčené, ale je len otázkou času, kedy nejaký Sulíkoid vyhlási, že národ je zlý vlastník. Privatizáciu vodných zdrojov nemôže národ v žiadnom prípade dovoliť!

PS: Pán Sulík, Vy kritizujete štátne vlastníctvo, lebo politickí nominanti v riadiacich orgánoch týchto spoločností vraj nie sú dostatočne odborne spôsobilí a súkromný podnikateľ donesie zaručene len najlepších odborníkov. Dovolím si Vám pripomenúť, že Váš stranícky kolega, súčasný minister školstva a plagiátor z pochybnej vysokej školy Gröhling je práve taká politická nominácia, ktorá rozhodne nepatrí na takto významnú štátnu funkciu. Aké bude Vaše riešenie pán Sulík, vzhľadom k odbornej nespôsobilosti Mgr. Gröhlinga zrušíme Ministerstvo školstva, vedy a výskumu, lebo je to štátna inštitúcia a lepšie bude, keď výchovu budúcich generácií dáme na zodpovednosť súkromnej sfére, konkrétne v tomto prípade to budú kadejaké pofidérne mimovládky?! Nebolo by lepším riešením proste len zabudnúť na stranícke tričko a na tieto posty dosadiť skutočných študovaných profesionálov? Myslím, že áno. Pomohlo by to v mnohých ohľadoch.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Slavěna Vorobelová

O AUTOROVI

Od apríla 2018 je predsedníčkou politickej strany NÁRODNÁ KOALÍCIA, v roku 2018 pôsobila v Slovak Business Agency, Bratislava na pozícii odborný koordinátor mediálnej podpory, istý čas ako hiring/marketing manažér v agentúre dočasného zamestnávania. V rokoch 2012 – 2017 pôsobila ako riaditeľka kancelárie GR a kontroly na Národnom inšpektoráte práce. Od roku 2007 do 2010 pracovala ako hovorkyňa Národného inšpektorátu práce a následne rok a pol ako hovorkyňa mesta Humenné. Rozpráva plynule anglicky, taliansky, rusínsky, dorozumie sa nemecky, rusky.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 92

Celkové hodnotenie: 24.39

Priemerná čítanosť: 3784

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Sulík: "Takú mieru útokov som ešte nezažil. Dá sa to inak riešiť ako to, že ma bude verejne nazývať idiotom, že ma pošle kopať hroby. Pohár pretiekol pri Kuciakovi." Je pripravený vzdať sa ministerstva, tvrdý lockdown bude vetovať

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   "Nemá zmysel naďalej zatvárať oči pred tým, že predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) zjavne nezvláda…

  Podľa politologičky strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, hrozí jej odchod ďalších členov

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook)   Strana Za ľudí zažíva vnútrostranícku krízu, ktorá je násobená koaličnou krízou. Ak nedôjde k rekonštrukcii vlády, po ktorej členovia…

  Kollár: Rekonštrukciu vlády pripúšťam, výmena premiéra nie je riešením. Tvrdý lockdown on ani jeho hnutie nepodporia

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Branislav Bibel)   V súčasnej politickej situácii je potrebné niečo zmeniť, výmena premiéra však nemusí priniesť očakávaný výsledok. Poukázal na to…

  Na nedeľnú demonštráciu v Prahe bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov

  0icon

  Praha 7. marca (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Na nedeľnú demonštráciu proti opatreniam vlády zvolanú do Prahy na Václavské námestie sa z moravskosliezskych okresov Karviná a…

  V minulom roku šlo na platy poslancov vyše 10 miliónov eur. Prekvapia nás v apríli?

  0icon

  Bratislava 7. marca (TASR/HSP/Foto: SITA-Alexandra Čunderlíková)   V roku 2020 šlo na platy poslancov Národnej rady (NR) SR celkovo 10.295.737,02 eura. Pre TASR to uviedol…

  Sulík mi vulgárne nadával, hovorí Matovič. Rozložil by aj vládu Matky Terezy

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian, TASR-Jaroslav Novák)   Konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) a jeho koaličnými partnermi eskaluje. V sobotňajšom rozhovore pre RTVS…

  Na Slovensku pribudlo 1286 prípadov nákazy, počet úmrtí stúpol o 97

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Flickr)   Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v sobotu (6. 3.) na Slovensku 1286 pozitívnych na ochorenie COVID-19, vykonali 7611 testov. Počet…

  Zverejnili počty infikovaných dovolenkárov. Číslo je prekvapivo nízke. Konzílium odborníkov však dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikipedia)   Konzílium odborníkov varuje pred dovolenkami v zahraničí a Slovákom dôrazne neodporúča cestovať na exotické dovolenky. Odborníci poukazujú na to,…

  Tisíce Rakúšanov protestovali proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Christianitas/Foto:Screenshot Youtube)   Tisíce demonštrantov proti koronavírusovým opatreniam sa vydali v sobotu popoludní smerom do viedenského parku Prater po tom, čo…

  Ďalšia ruská vakcína: Revolúcia v boji proti covidu? Má zabezpečiť ochranu na desaťročia

  0icon

  Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Liselotte Sabroe/Ritzau via AP)   Mir-19 je nová ruská vakcína proti koronavírusovej pandémii, ktorá by mala už tohto roku byť registrovaná.…

  TopDesať

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0 icon

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja ľudia. Boli…

  Takto cestovali deti lietadlom v 50. rokoch minulého storočia

  0 icon

  Vieš si predstaviť, že sú tvoje deti  počas letu v sieťke či kolíske, ktorá je upevnená nad tvojou hlavou? Niekedy sa letecké spoločnosti predbiehali v komforte, ktorý poskytnú svojim cestujúcim, a tak vznikali aj takéto riešenia. V dnešnej dobe sa kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Či už cestujeme autom, lietadlom…

  Tieto triky urobia tvoj život jednoduchším. Toto musíš skúsiť!

  0 icon

  Život by mal byť zábavný. Občas sa však vyskytnú problémy, ktoré ti môžu spôsobiť vrásky na čele. Namiesto toho, aby si sa trápil, môžeš to vyriešiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto triky ti v tom pomôžu. Ak ich raz skúsiš, už to nebudeš nikdy robiť inak. Tieto jednoduché triky totiž…

  Libanon: Krajina zmietaná sýrskou vojnou tak, ako ju nepoznáte

  0 icon

  Pri slovnom spojení "Blízky východ" každému z nás napadne vojnový konflikt a kruté boje medzi tamojším obyvateľstvom v kontraste so zdanlivo nekonečným nerastným bohatstvom v podobe ropy. No často zabúdame na prekrásnu prírodu, ktorá sa skrýva na území medzi morom a nekonečnou púšťou. Napríklad Libanon má čo ponúknuť. :) Jednou z…

  Opatrnosť na prvom mieste: Rady, ako chrániť svoj majetok

  0 icon

  Opatrnosť by pre nás mala byť prioritou na prvom mieste. Jedine takýmto spôsobom si dokážeme ochrániť svoj majetok. Nájde sa totižto mnoho zlomyseľných ľudí, ktorí vidia vidinu rýchleho zisku práve konaním trestnej činnosti a to vo forme rôznych menších, či dokonca aj väčších krádeží. Preto by sme sa mali starať o…

  Vo svete IT

  Apple a Huawei doručili v minulom roku viac chytrých hodiniek, ako tomu bolo rok predtým

  0 icon

  Nositeľná elektronika je čoraz populárnejšou medzi používateľmi a vidieť to aj na predajných číslach. Minulý rok sa darilo hlavne spoločnostiam Apple a Huawei, a to aj napriek aktuálnej pandémii. Podľa dat spoločnosti Counterpoint Research, Apple doručil na trh o +19% zariadení viac. V surových číslach to znamená nárast predajov chytrých…

  Analytici upozorňujú, že tisíce vývojárov uchovávajú naše dáta na nedostatočne zabezpečených serveroch

  0 icon

  Bezpečnosť dát mnohokrát nie je v rukách používateľov, ale v rukách prevádzkovateľov rôznych služieb a aplikácií. Bezpečnostná spoločnosť Zimperium prišla s celkom znepokojivými správami dotýkajúcich sa toho, ako sú naše dáta uchovávané v desaťtisícoch aplikáciách naprieč Android a iOS platformou. Na tému upozorňuje portál phonearena. Tisíce Android a iOS aplikácií…

  WhatsApp uvoľňuje pre počítačovú verziu aplikácie dlho žiadanú funkciu. Využijete ju?

  0 icon

  WhatsApp je v súčasnosti jednou z najviac diskutovaných komunikačných platforiem. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá vyvolala v očiach používateľov odpor voči službe. Dôvodom je, že prostredníctvom služby budú zbierané ďalšie dáta a následne ďalej spracovávané. WhatsApp po ohlásení týchto zmien dokonca odsunul ich účinnosť, aby lepšie vysvetlil nadchádzajúce…

  Xiaomi Jimmy JV85 Pro – najvýkonnejší tyčový vysávač od Xiaomi je opäť dostupný v skvelej zľave

  0 icon

  Spoločnosť Xiaomi ešte počas minulého leta predstavila svoj nový tyčový vysávač Xiaomi Jimmy JV85 Pro, ktorý bol v tej dobe najvýkonnejším vysávačom v celom portfóliu značky. Táto minuloročná novinka však stále patrí na prvé priečku na trhu s tyčovými vysávačmi a neustále valcuje konkurenciu. Najväčším ťahákom však nie sú iba…

  Dážď nie je špecifický pre Zem: Môžeme ho objaviť aj na iných planétach?

  0 icon

  Dážď na Zemi je výsledkom vyparenia sa vody z povrchu, jej kondenzácie v oblakoch a následného padania späť na povrch. Poznáme to pod pojmom kolobeh vody, no zaujímavosťou je, že dažde nie sú našim unikátom, píše portál Universe Today. Na jednom z mesiacov Saturnu, Titane, môžeme taktiež pozorovať pravidelný dážď. V prípade Titanu ale nejde…

  Armádny Magazín

  Ďalšie vyhrážky Iránu? Biden sa rozhodol preskúmať svoje právomoci pre vojenské útoky v zahraničí

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Americký prezident Joe Biden súhlasil s nutnosťou opráv zákona o právomociach hlavy štátu pre použitie vojenskej sily v zahraničí. Oznámila to v priebehu briefingu hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.   Podľa platného zákona (Autho

  Sýrii došla trpezlivosť - balistickými raketami Točka-U zbombardovala protureckých militantov. Video

  0 icon

  Sýria, 7.marec 2021 (AM) – V piatok večer došlo k neobvyklému útoku na ropné zariadenia v Turkami okupovanej severnej Sýrii. Miestni hlásili veľké výbuchy v blízkosti Al-Bab a Jarablus. Turecko vtrhlo do tejto oblasti na jeseň 2016 v operácii Štít Eufratu.  

  FK Brno PSD - výkonná pištoľ s rôznymi kalibrami

  0 icon

  Česko, 7.marec 2021 (AM) – Česká spoločnosť FK Brno známa svojou patentovanou platformou pre pištole a strelivo 7,5 FK, predstavila už na IWA 2019 pištoľ FK Brno PSD. Ide o novú verziu polymérového rámu so zmenšenou veľkosťou a možnosťou zameniteľnosti kalibru.   [caption id="attachment_31938" align="alignnone" w

  Na internete bol uverejnený návrh nového ruského útočného dronu Argument, vyvíjaného na základe cvičného prúdového lietadla SR-10

  0 icon

  Rusko, 7. marec 2021 (AM) – Na základe ruského ľahkého prúdového cvičného lietadla SR-10 by mohol byť vyvinutý nový útočný bezpilotný prostriedok. Predbežne dostal označenie AR-10 Argument.

  Traja samovražední útočníci: Ukrajina, Gruzínsko a Moldavsko sa pripravujú na potopenie čiernomorskej flotily

  0 icon

  USA, 7.marec 2021 (AM) – Pod ochranou USA sa vytvára nová námorná aliancia. Webová stránka Centra pre globalizačné štúdie globálneho výskumu so sídlom v Kanade podáva správy o vývoji plánov Washingtonu na destabilizáciu situácie v čiernomorskom regióne. Za aktívnej podpory USA sa formuje

  Svetlo sveta

  Kardinál Brandmüller: Tí čo opúšťajú Cirkev kvôli škandálom druhých, ohrozujú vlastnú spásu.

  0 icon

  Kardinál Walter Brandmüller vyslovil varovanie katolíkom, ktorí opúšťajú katolícku cirkev a to bez ohľadu na dôvody, že ohrozujú svoju vlastnú spásu, ak zomrú odlúčení od Cirkvi. Opustiť cirkev podľa kardinála Brandmüllera v skutočnosti znamená, že sa veriaci odreže od sviatostí potrebných na záchranu duše pred večným zatratením. Takýto veriaci “sa…

  Mons. Karol Kmeťko (12.12.1875 – 22.12.1948) – biskup pre nitriansku diecézu.

  0 icon

  PRVÍ TRAJA SLOVENSKÍ BISKUPI VYSVÄTENÍ V NITRE 13.2.1921 Narodil v rodine obecného notára v Dolných Držkovciach, kde navštevoval základnú školu. Pochádzal z početnej rodiny, jeden brat bol kňazom, jedna sestra rehoľníčkou. 8-ročné gymnaziálne štúdium absolvoval na piaristickom gymnáziu v Nitre (1887-1895) a ako výborného študenta ho odporučili na štúdium teológie…

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

 • icon FOTO DŇA