Vďaka kauze “Kiska” stúpajú Marianovi Kotlebovi preferencie priam geometrickým radom!

A je to tu! Marian Kotleba, líder strany  Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko, sa v súčasnosti určite náramne teší, pretože najväčší profit z momentálnej a silno medializovanej kauzy okolo podvodníckej minulosti prezidenta Kisku, získava práve on a jeho strana ĽSNS!

Kauza „Kiska“ narástla do obludných rozmerov a získala status „zástupnej témy gigantických parametrov“ práve preto, že sa jedná o doslova podvodnícku minulosť nášho súčasného prezidenta, ktorý nielenže úmyselne neodvádzal dane, ale úmyselne a cielene chcel obalamútiť štát aj na vratkách DPH rádovo v miliónoch Korún slovenských, čím sa zaradil do jedného šiku k Bašternákovi, Kočnerovi a ďalším podvodníkom a zlodejom, ktorí budú v budúcom, právne neoblomnom usporiadaní Slovenska, postavení pred zákon a braní k plnej zodpovednosti!

Ak ku tomu pripočítame prezidentovo terajšie zatĺkanie a balamutenie národa i odborníkov, že nič vážne predsa neurobil a naopak, zverejnenie týchto informácií prirovnal k mafiánskym praktikám, tak z uvedeného je zrejmé, že to, čo Kisku najviac trápi nie sú jeho podvodnícke úmysly a aktivity v minulosti, ale skutočnosť, že na verejnosť unikli informácie o týchto jeho zažitých podvodníckych praktikách.

Tu si hneď všimnime význam slova „zažitý“. V prípade p. Kisku sa doslova a do písmena jedá o zažitosť, inak povedané až o „nasiaknutosť do krvi“ takých myšlienkových pochodov a úmyslov, ktoré už od jeho ranného veku a mladosti považoval za plne legitímne – získať a profitovať z každej jeho činnosti čo najviac, či už finančne alebo osobnostne a to bezohľadu na okolnosti a ľudí, ktorých by to mohlo poškodiť.

V tomto balansovaní na hrane zákona sa vyšvihol až do vysokých kruhov oligarchických skupín, kde získava duševne mentálnu potravu pre čiastočné uspokojenie svojho ega.

Ani súčasné „prezidentovanie“ však nemôže celkom naplniť tieto jeho chúťky, pretože jeho vízie majú oveľa väčšie rozmery – jeho záujmom je postupne ničiť a zničiť našu Slovenskú identitu, ba čo viac, stojí v zástupoch tých, čo sa už desaťročia snažia systematiicky narúšať a ničiť Slovanskú kultúru.

Preto je prezident Kiska priam posadnutý zničením Ruska a neustálym jeho špinením a očierňovaním, že Rusko je agresor a náš úhlavný nepriateľ, ktorého treba zničiť.

Toto všetko sa v jeho, už dávno zapredanej duši, deje z jednoduchého dôvodu – Slovan je silný patriot, kultúrne, mravne a spoločensky vzdelaný človek, u ktorého je zdravá rodina a čistá viera v Boha tým jediným zmyslom života.

Takýto človek sa stáva vedomým seba samého, nieje manipulovateľný a ovládateľný a preto aj z pohľadu „elít“ tejto planéty, ktoré majú za cieľ nastoliť na Zemi totálnu svetovládu, je najnebezpečnejším protivníkom v dosiahnutí ich chorých cieľov.

Preto sa už desaťročia dejú na Zemi snahy pre systematické zlikvidovanie bielej rasy, predovšetkým východnej Slovanskej kultúry, pretože „biely západ“, ako sa ukázalo, nekládol v postupnosti zvrátených snáh týchto elít takmer žiadnu prekážku.

V tejto súvislosti si mnohí určite dobre pamätáte na zákulisné vyjadrenia napr. Karla Gotta, ktorý na svojích cestách po celej zemeguli ešte za éry bývalého režimu „vozil“ zaručene pravé informácie o tom, čo chystajú elity sveta s touto planétou a ľudstvom. Veľa jeho známych ako i prívržencov svojho času tomuto nevenovalo pozornosť, no dnes pán Gott len nechápavo krúti hlavou, ako sa to týmto elitám v Európe darí v súčasnosti bravúrne zvládať. A to aj kvôli takým zapredaným dušiam, ako je náš „pán prezident“ Kiska.

Tu je jasný príklad toho, ako je nebezpečné, keď sa k vládnutiu a k moci dostane človek len skrze peniaze a nie skrze hodnoty jeho charakteru, ako i odborné znalosti, ktoré majú byť preskúmavané ešte skôr, než by sa človek vo svojej ľahkovážnosti opovážil dať svoj hlas takémuto vyvrheľovi spoločnosti.

Ale späť k téme. Fico sa predčasne teší, že unikli /na jeho pokyn/, tieto rukolapné dôkazy o nekalých úmysloch p. Kisku z minulosti a dokonca ďalšie ešte uniknú, čím v súhre s ukončením práve prebiehajúceho šetrenia financovania prezidentovej kampane možno očakávať vyvodenie tvrdých dôsledkov s citeľne špatným dopadom na Kisku samotného. Ide len o to, či ho súčasná ficovláda potopí úplne, alebo ho podržia.

Pravdepodobne ho však podržia, pretože týmto šachovým ťahom, naplánovaným ešte pred samotným zvolením p. Kisku za prezidenta Slovenskej republiky, si ho dokonale získajú na svoju stranu. Jedná sa o politicky korektné vydieranie nemajúce obdoby, ale v súčasnej politickej pôde na Slovensku je plne účinné a fungujúce.

Pre lepšie pochopenie uvedeného sa vráťme hlbšie do minulosti. Isto si mnohí pamätáte na prezidentskú kampaň a súperenie premiéra Fica s nováčikom Kiskom o prezidentské kreslo. Pán Fico sa v prvotných diskusných reláciach silno obul do Kiskovej minulosti a dokonca následne zvolal tlačovú konferenciu, kde Kisku verejne označil za opakovaného klamára v súvislosti jeho prepojením so scientologickou cirkvou, od ktorej sa Kiskla predtým verejne dištancoval. Samozrejme že klamal, pretože Kiska je popredným predstaviteľom hierarchie tejto cirkvi, podobne ako napríklad ukrajinský prezident Petro Porošenko, Keňský prezident Uhuru Kenyatta a mnohí ďalší.

No následne, hneď v ďalšom diskusnom kole premiéra Fica s budúcim prezidentom Kiskom, došlo k veľkému zvratu. Fico úplne, doslova o 180 stupňov upustil od svojej protikiskovskej rétoriky a len nemnohí si tejto zmeny všimli.

Dôvod? Fico bol medzičasom na porade so svojimi mecenášmi upozornený, že človek s tak pochybnou minulosťou v kresle prezidenta Slovenskej republiky sa im môže náramne hodíť, najmä ak bude hroziť prevalenie sa škandálov veľkých rozmerov.

A bingoo. V súčasnej situácii, keď hrozil doslova pád vlády, si posvietením na chudáka Kisku zachránili kožu.. V skutočnosti sa však jedná o stav agónie, resp. o jeho predlžovanie, pretože tieto mediálne bubliny v skutočnosti mydlia pôdu tisíckam nových voličov už ani tak nie kráčajúcich a hľadajúcich, ale doslova kĺzajúcich sa do sféry vplyvu a sympatií p. Kotlebu.

Preto sa tento človek opäť figliarsky usmieva popod svoje fúzy, pretože hromadením káuz a s plynúcim časom si nielenže betónuje svoje postavenie na Slovensku, ale dáva si aj reálne vyhliadky na vzostup jeho strany.

Aj z tohoto dôvodu budú mať najbližšie voľby na Slovensku šokujúci výsledok nielen v rámci Slovenska, ale aj v rámci celej Európskej únie!

Pán Fico teda hrá momentálne veľké divadlo s p. Kiskom a na jeho účet samozrejme, čím v tejto zástupnej téme vytesňuje do toho najmenšieho mediálneho pixelu svoj obrovský škandál s prevalením sa rozkradnutých zdrojov Európskej únie , určených na školstvo, vedu a výskum.

A hoci sa túto tému podarilo Ficovi zahladiť ešte v samom zárodku, nepodarilo sa mu to nakoniec úplne, pretože na základe varovného signálu Európskej únie a úplným pozastavením manipulácie s eurofondami, musel nepriamo p. Fico verejne priznať, že on a jeho vláda majú veľký problém. Keďže následná komédia s Dankom a čiastočným povalením vlády tiež nesplnila svoju úlohu, v strategickom pláne udržateľnosti moci Fico vytiahol iný kaliber – od hádzania petárd prešiel a rovno odistil ručný granát a ten vybuchol rovno pod stoličkou nášho pána prezidenta.

V prípade p prezidenta sa teda jedná o podvodníka a chudáka v jednej osobe, no u p. Fica možno hovoriť ako o ostrieľanom politikovi, ktorý si chce svoju moc udržať absolútne za každú cenu. Kým p. Danko je korunovaný kapitán, tak pán Fico je v tomto ponímaní už superhrdina a nadčlovek, ktorý ani v náznaku nemá v pláne opustiť svoje teplé miestočko, v ktorom ho tak baví hovieť si, kradnúť, podvádzať a manipulovať.

V dôvere preto čakajme, aké kroky podnikne v súvislosti s jeho vymysleným Jadrom, resp. aké zmeny má v pláne so zmenou našej ústavy. Podľa jeho slov poskočíme vraj o 10 rokov, no nešpecifikoval, či bližšie k priepasti, alebo niekde až na obežnú dráhu okolo Zeme, keď mu toto jeho schizofrenické a vysnívané jadro buchne priamo v rukách. Vyčkajme času ako hus klasu, hovorí naša stará múdrosť.

V tehto chvíli teda možno právom povedať, že slovenský volič právom a húfne rezignoval nielen na vládnuce strany, opozíciu i tzv. štandartné politické strany, ale i na celkový politický systém, ktorý je očividne špatne nastavený, pretože rovnaké zákony pre jedných platia, ale pre druhých nie. Kým na jednej strane pošlú človeka za trošku ovocia, vína a deravý groš na dva roky do väzenia, na strane druhej ukradnuté miliardy nielen v kauze eurofondy nikomu nevadia.

Arogancia moci a bezrpávie na absolútnom vrchole!

Pán Kotleba, ste šťastný človek politik, pretože ani nepotrebujete mať zriadené a platené oddelenie propagandy, pre šírenie svojej popularity, dobrých myšlienok a politických snáh, pretože toto Vám a vo vlastnej réžii plne zabezpečujú súčasné vládne špičky.

Pripravujte sa teda na vládnutie, súčasná ficovláda Vám ho umožní ešte skôr, než ste ako strana sami čakali!

A my radoví občania účinne aktívne sledujme, ako a kedy toto divadlo našich politikov skončí.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ľuboš Ďurfina

O AUTOROVI

Dar života sme dostali od Boha Stvoriteľa.

Od Boha skutočného a nie takého, akého nám vykresľujú zblúdilé náboženstvá!

Tento Dar chcem pred Bohom obhájiť predovšetkým tým, že budem o Bohu zvestovať v pravdivom svetle, tak, aby to pomohlo prebudiť k skutočnému životu čo najviac duchovne spiacich ľudí.

Riadim sa heslom "Odvážne vpred, je Bohu milé!" a tiež najvyšším prikázaním hľadajúceho:

"Kto sa nenamáha, aby Slovo Pána aj správne pochopil, ten sa previňuje!"

Nemali by sme tiež zabúdať, že človek má predovšetkým povinnosti voči svojmu Bohu a až potom práva! Zodpovedné plnenie povinností, dáva človeku práva a v tomto je zakotvená i veľká dôvera v Boha, pričom dôverovať môže len ten, kto žije svoj život, v čo najintenzívnejšom súzvuku, s Božou Vôľou!

Práve takéto vnímanie reality, by malo byť celoživotným snažením každého z nás...

Milí čitatelia, nech sa i vám darí, v tomto bohumilom úsilí, pre dosiahnutie statusu PRAVÉHO ČLOVEČENSTVA.

Pekný deň všetkým ľuďom dobrej vôle...

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 93

Celkové hodnotenie: 5.53

Priemerná čítanosť: 5393

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA