ZVÍŤAZÍME alebo Matovičova vláda národnej zrady zlikviduje Slovensko?

Tak sme si zvolili nekompetentnú a neschopnú vládu národnej zrady. Vlastne ani nie tak neschopnú, ako schopnú všetkého, čo povedie k likvidácii slovenského národa, jeho štátnosti a ešte väčšiemu zotročeniu človeka. Náš plačúci premiér nakoniec odhodil masku a odhalil svoju tvár. Svojimi marketingovými ťahmi odlákal voličov kresťanských, národných a ľavicových strán, a teraz sa na nás škerí, ako s nami vybabral. Žiaľ, nič dobré sa od vlády pod jeho vedením nedá čakať.

Všeličo som očakával, ale že programové vyhlásenie vlády bude až taký úbohý pamflet, sa mi nemohlo ani len prisniť.  Nebudem sa mu venovať, lebo sa mi vo vrecku nožík otvára. Nakoniec solídna analýza vlastizradného a totalitného charakteru tohto pamfletu je daná v článku:

https://www.hlavnespravy.sk/ideologicke-programove-vyhlasenie-vlady-ochrana-liberalnej-demokracie-usa-klucovy-spojenec-podpora-mimovladok-indoktrinacia-deti-skolach-boj-proti-konspiratorom/2130682

Snáď by som doplnil len to, že na naplnenie mnohých prázdnych a nereálnych sľubov peniaze nebudú. Pamflet sa vôbec nezaoberá otázkou, ako riešiť ekonomickú krízu a záchranu slovenskej ekonomiky v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Hlavne, že chcú pripraviť ďalšie zotročenie obyvateľstva zvyšovaním a zavádzaním nových daní (zvyšovanie daní z majetku, zavadzanie environmentálnych daní a ďalšie). Možno nepochybovať o tom, že doprivatizujú zvyšné podiely štátu v strategických odvetviach či rozpredajú strategické zdroje (voda, pôda, lesy) do rúk zahraničného kapitálu pod zámienkou potreby získania finančných zdrojov na krytie strát z koronakrízy, aj keď o tom sa v ich pamflete zatiaľ mlčí, lebo skrývajú, že rozpredajom nášho prírodného bohatstva budú riešiť kompenzáciu strát zahraničných bánk na Slovensku. Keďže táto vláda národnej zrady je navyše aj nekompetentná, rozhodla sa odovzdať podstatnú časť právomocí do rúk sorošovských mimovládok, ktorých bude výdatne financovať, aby dokončili dielo skazy, ktoré je programovým cieľom súčasnej vlády.

Veď podľa ministra zahraničných vecí Korčoka už nie sme Slovenskom. Citujem: „My sme Brusel a Brusel je tu!“. Keďže Brusel, to je hlavne diktát Nemecka, tak jeho citát v skutočnosti znamená: Nemecko je tu! Nemecko nás ovládlo a zotročilo! To znamená, že všetky kompetencie a prírodné bohatstvá štátu idú byť odovzdané do Bruselu (Nemecka), lebo sme už iba bruselskou (rozumej nemeckou) kolóniou a ako národ nás odsúdili k zániku. To si bude súčasná vláda lebediť, keď všetko bude riadiť Brusel (rozumej Berlín), ktorý je už tu! A tak našou domácou politikou už nebude slovenská politiky, iba úplné malichernosti a nezmysly, lebo ako tvrdí Korčok „našou domácou politikou bude aj politika nigérijská, paraguajská či vnútorné záležitosti ľudožrútov z Papuy-Novej Guiney (pozn.: len nie slovenská). To bude plné zavŕšenie veľkolepej intelektuálnej a duchovnej cesty, ktorej priekopníci v týchto dňoch prišli k moci na našej politickej scéne“. Otrasné a desivé! Väčšiu sprostosť som už dlho nepočul a nečítal.

Tak toto teda ozaj bude veľkolepé zavŕšenie! Avšak nie intelektuálnej a duchovnej cesty, ale vlastizrady a primitivizmu! Tak okato a hnusne sa ešte nikto,  ani ten najväčší nepriateľ, slovenskému národu do očí nevysmial, ako to urobil Korčok. Ešte šťastie, že tu máme koronavírusovú krízu, ktorá urobí škrt cez rozpočet ich zákerným vlastizradným plánom.

Zachrániť Slovensko pred súčasnou zapredanou vládou už azda môže iba dianie na medzinárodnej scéne, ktoré sa bude vyvíjať úplne ináč, než naši vládni predstavitelia predpokladajú. Nemajú totiž ani potuchy o niečom takom, ako je globálna politika. Noty do ich programového vyhlásenia im dodala americká ambasáda, ktorá slúži záujmom svetovládnych mocenských elít (deep state), ktoré bojujú proti Trumpovi. Tento boj na život a na smrť vedie Trump spoločne s Putinom, ktorý taktiež zápasí s vlastizradnou liberálnou oligarchiou. Ak by bol Matovič aspoň trochu prezieravý, tak by sa vyhol vlastizradným pasážam vo svojom pamflete a počkal, ako sa mocenský zápas na aréne globálnej politiky bude vyvíjať. Tak však dal okato najavo, čie záujmy reprezentuje. Nuž, odkryl svoje karty, a tak aspoň vieme, s kým máme do činenia. Uvedomuje si vôbec, že za svoju vlastizradu raz ponesie zodpovednosť, keď svetovládne elity budú porazené! A porazené budú!

Nachádzame sa vo finálnej fáze tretej svetovej vojny, v ktorej sa mocenským elitám „deep state“ napriek nespočetným snahám nepodarilo rozpútať celosvetový ozbrojený konflikt, a tak rozpútali celosvetovú koronavírusovú pandémiu. Tým si ale vykopali svoj vlastný hrob. Ich svetové impérium zla, ktorého centrum sídli v Londýne, sa rozpadáva. Priam symbolickou v tomto duchu sa stala udalosť, ktorá necelý týždeň pred Putinovými narodeninami (7.10.1952) mu spadla do lona ako dar z nebies. Po náraze nákladného vozidla do vstupnej brány kráľovského Buckinghamského paláca z obrovského kráľovského emblému odpadla socha jednorožca (https://www.standard.co.uk/news/london/unicorn-knocked-off-buckingham-palace-gates-by-incoming-lorry-a4251926.html) a miesto po ňom zostalo v embléme prázdne. Lev v tomto znaku symbolizuje Anglicko a jednorožec Škótsko.

Takéto symbolické udalosti sa neodohrávajú len tak. Sú pozdravom z duchovnej sféry a v predstihu avizujú, čo sa bude diať, lebo hlavný zápas síl Dobra a Pravdy so silami Zla a Lži sa odohráva na duchovnej úrovni a následne sa prenáša aj na ďalšie úrovne (informačná a ideologická, politická, ekonomická, vojenská). Už nik nepochybuje o tom, že po koronavíruse bude svet iným, než doteraz. Nový lepší svet bude vykúpený utrpením, ktoré so sebou pre mnohých pandémia prináša.

Môj článok o mimoriadnom vyhlásení Medzinárodného menového fondu

https://blog.hlavnespravy.sk/19595/mimoriadne-dolezite-vyhlasenie-medzinarodneho-menoveho-fondu/

bol mnohými nepochopený a interpretovaný, akoby som sa postavil na stranu tohto zotročovateľa národov, pričom títo čitatelia žiaľ nevidia za horizont prebiehajúcich udalostí. V súvislosti s MMF som len zverejnil informáciu o udalosti, o ktorej mainstream zaryte mlčí, ktorá však znamená radikálnu zmenu stratégie „pomoci“ MMF, ktorý je v rukách FED. Z mnohých informačných zdrojov presakuje na verejnosť, že Trump už vytrhol FED z rúk zločinných centrálnych bankárov, znárodnil ho a pred znárodnením sú aj samotné centrálne banky. ECB (Európsku centrálnu banku) však ešte majú pod svojou kontrolou. A tak neočakávané vyhlásenie MMF o tom, ako bude pomáhať obnovovať hospodárstva jednotlivých krajín, o čomsi dôležitom svedčí. Veď práve naopak, v záujme sebazáchrany svetovládnych mocenských elít nie je záchrana krajín, ale rozpútanie globálneho vojnového požiaru v reakcii na kolaps svetovej ekonomiky, vyvolaný hlad a biedu. V každom prípade je tomu potrebné zabrániť. Keďže ide o globálny celosvetový problém, aj riešenie sa bude prijímať na globálnej úrovni, predovšetkým za účasti troch najsilnejším veľmocí – USA, Ruska a Číny a ich vrcholných predstaviteľov – Trumpa, Putina a Si Ťin-pchinga. Žiaľ, situáciu momentálne komplikuje to, že USA sa ocitli na hrane občianskej vojny. Guvernéri troch štátov na západnom pobreží USA sa totiž odmietajú podriadiť centrálnej vláde a hrozia oddelením sa vyzývajúc k odstráneniu Trumpa. Pritom koronavírusová kríza bude trvať ešte dlho, lebo tu skutočne nejde o obdobu chrípky, ale o veľmi nebezpečný vražedný vírus s mnohonásobne vyššou úmrtnosťou, ktorý okrem iných zákerných vlastností sa zrejme nepodriaďuje sezónnosti,  rýchlo mutuje, takže vývoj vakcíny je v nedohľadne.

Keď už bolo jasné, že nacistické Nemecko v II. svetovej vojne bude porazené, zišli sa predstavitelia víťazných mocností v Jalte na polostrove Krym, aby sa dohodli o povojnovom usporiadaní sveta.  A keď bude jasné, verme že čoskoro, že svetovládne mocenské elity so svojimi centrálnymi bankami budú v súčasnej III. svetovej vojne vrcholiacej koronavírusovou pandémiou porazené, zídu sa predstavitelia svetových mocností, aby sa dohodli na novej geopolitickej štruktúre sveta a prijali nový medzinárodný menový systém (MMS), ktorý sa bude radikálne líšiť od súčasného, fungujúceho na báze enormných dlhov, ktorý bol prijatý pred koncom vojny (júl 1944) v Bretton-Woods a urobil z amerického dolára hlavnú svetovú rezervnú menu. Ďalším krokom bude rozpustenie NATO a preformovanie neschopnej a diktátorskej obludy EÚ na hospodárske spoločenstvo národov.

Je veľmi smutné, že naša vláda sa rozhodla podriadiť tým silám Zla, ktoré budú porazené. Miesto toho, aby povzbudzovala národ, povznášala jeho národného ducha, pestovala vlastenectvo a lásku k vlasti, rozhodla sa zapredať Slovensko do rúk tých najväčších zločincov. Ak si Matovič myslí, že vlastencom zavrie ústa zavedením prísnej cenzúry a protiústavným odstránením slobody slova a prejavu, aby ho nikto nemohol usvedčiť z jeho vlastizrady a aby mu nikto nebránil v uskutočňovaní zlovestných zámerov, tak je na veľkom omyle. Za svoje činy ponesie pred národom plnú zodpovednosť.

Miesto toho, aby vláda rozpracovávala stratégiu, ako zachráni a oživí hospodárstvo poškodené pandémiou, znárodní strategické odvetvia a bankový sektor, vypracovala program likvidácie Slovenska. Čoskoro jej nekompetentnosť vypláva na povrch v plnej paráde.

Zvíťazíme, lebo Pravda a Boh sú na našej strane! Sme sa na úsvite nového veku – Kráľovstva Božieho na Zemi.

Ing. Peter Kohút, CSc.

člen združení slovenskej inteligencie Korene  https://zsi-korene.sk/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu pribudlo 573 prípadov COVID-19, počet obetí sa zvýšil o 57. ŠÚKL nevylúčil, že sa zaregistrujú aj testy na COVID-19 na domáce použitie

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   RT-PCR testy odhalili v sobotu (16. 1.) na Slovensku 573 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 2850…

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici? Radačovský: Keby jeho rodina verila, že spáchal samovraždu, asi by nechcela, aby som ich zastupoval

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  „Súkromie je cool“ hovorí zakladateľ DuckDuckGo. Služba dosiahla nový historický míľnik v dennom počte vyhľadávaní

  0 icon

  V posledných mesiacoch, až rokoch, čoraz viac je pre používateľov internetu ochrana ich súkromia dôležitejšou. Aktuálne najväčšími „žrútmi“ dát a informácií sú Google, či Facebook. Obe spoločnosti zbierajú mnoho dát, o ktorých možno ani nevieme, že produkujeme. Je to spôsobené hlavne tým, že ich služby sú natoľko populárne, že odchod ku…

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA