Vražedné úroky sú in, úžerní bossovia jasajú. A biskupi / aj to?/ adorujú…

Zvykli sme si, že mnohí tí najpravovernejší medzi kresťanmi sa po 40 dňovej pôstnej dobe idú vyspovedať, ako pribrali 5 až 10 kg. To však nie je to najtrápnejšie. Horšie sú hriechy, z ktorých sa 150 r. nespovedajú.

Ukážkovým príkladom je požičiavanie peňazí na úrok. Ak nejaký Dežo v rómskej osade požičia Dežkovi 100 euro, a pýta si späť eur 200, to všetci zhýkneme, aký je to len grobian lakomý, a pohoršujeme sa, prečo ho už dávno nerieši polícia. Ale keď si normálny slušný občan, čiže z pohľadu oligarchov gádžo,požičia od banky 50 tis na byt, za 30 rokov si ten systém od neho vypýta 100 tis. Vraj za úrok 1 – 5 percent, vraj inflácia a vraj je všetko ok… Ale veď je to úrok tiež 100 %. Nie je to úžerníctvo? Veru je. Sofistikované a zákerné. Jeden gréckokatolícky kňaz nazval hypotéku zabijakom. Asi to žije a vie o čom hovorí…

Hriechom už “nie je” ani prenájom 5 bytov, kde ich majiteľ si nahodí dá 400 % zisk ako maržu oproti nákladom. / reálny poplatok 600 euro, jeho čistý zisk z nájmu 2400 euro/    A rehoce sa s vazalských podnájomníkov celkom legálne. Nik mu nič nevyčíta, ani štát ani cirkev,  ani asi zdochnuté svedomie.

Nebudeš požičiavať svojmu bratovi peniaze na úrok, to prikázal židom už Mojžiš pred 3300rokmi  / 2M22,25   3M25,36    5M23,19 / Úroky povolil výnimočne iba voči cudzincom, nežidom.

Čo na to Kristova cirkev?

Ten, kdo bere úrok, musí být vyhnán z církve a může být do ní přijat nazpět jenom po nejpřísnějším pokání a s velkou opatrností. Tomu, kdo bral úrok a zemře, aniž by došlo k jeho obrácení se, musí být odmítnut křesťanský pohřeb“. záver II.Lateránskeho koncilu 1139

Přestože byla lichva po celé období křesťanských dějin s výjimkou posledních 150 let církví hodnocena jako těžký hřích. V encyklice/ B XVI, CV/ je pouze uvedeno, „že je potřeba naučit nejslabší subjekty bránit se lichvě a chudé národy vychovávat k tomu, aby získávaly skutečné výhody z mikrokreditů: tak lze předcházet vykořisťování

Ve středověku měli lidé více času než dnes. V průměru měl každý rok 115 volných dnů“

“ Přitom se proti úroku a lichvě ostře a statečně stavěli jak sv.Ambrož, tak sv.Augustin či sv.Jeroným, ačkoliv se tím vystavili ostrým útokům a pronásledování.

Zmena nastala v 13. storočí, keď svätý Tomáš Akvinský predpokladal, že úrok je odmena za čas, počas ktorého musí veriteľ čakať, kým mu dlžník peniaze vráti. Čas ale patrí len Bohu, a preto aj úrok musí patriť Bohu, ktorého v pozemskom svete reprezentuje cirkev. Skutočný prelom nastal až v 17. storočí v Anglicku, keď filozof W. Petty argumentoval, že úrok je rovnaký príjem, ako renta z pozemku.

Milióny lidí, kteří navzdory obrovskému množství peněz, které bloudí po světě, umírají hlady. Nikdy nebyl svět tak bohatý, dalo by se říci. A nikdy netrpělo tolik lidí hlady.

Od jistého bodu se peníze díky úroku začnou množit podobně jako rakovinové buňky exponenciálně a začne se vytvářet masa peněz zcela odloučených od reálného hospodářství.

Rakovinové buňky se množí a parazitují jen do té doby, než zcela vysají organismus. Pak hyne organismus a s ní i rakovina

Veškeré pokusy obnovit tradiční církevní účení týkající se úroku a lichvy ztroskotaly. Iniciativa 22 biskupů v roce 1870 byla zmařena vypuknutím francouzsko-pruské války. Na druhém vatikánském koncilu se nepodařilo změny prosadit díky apologetům kapitalismu soustředěným kolem kardinála Messnera.

Zaujímavé je, že islamské bankovníctvo s úrokmi nečaruje. Tam nie je inflácia, či ako?

Posledných 150 rokov sa už o tom ako o zákaze nehovorí ani neučí. Asi s tým už ľudstvo nemá žiadne problémy, či? O sociálnych hriechoch je v Katechizme KC iba pár riadkov.

1869 Tak hriech robí z ľudí spoluvinníkov a spôsobuje, že medzi nimi vládne žiadostivosť, násilie a nespravodlivosť. Hriechy dávajú vznik takým sociálnym situáciám a zriadeniam, ktoré sa protivia Božej dobrote. „Štruktúry hriechu“ sú prejavom a následkom osobných hriechov.Navádzajú svoje obete, aby aj ony páchali zlo. V analogickom zmysle vytvárajú „sociálny hriech“.

To, že majitelia systému a profesionálni požičiavači peňazí si robia s ľudstvom ako sa im len zachce, prehadzujú si bilióny z účtu na účet, veľké hospodáske krízy vyriešia naťukaním veľkého čísla do ich centrálneho počítača, to nás “nepoškvrnených” vôbec nezaujíma? Že sú to služobníci Lucifera a majú na svedomí megazločinecké krádeže tuším tiež. Nikto im nekáže evanjeliové : Beda Vám úžerníci, beda Vám bankstri, Hanba Vám hyenistickí exekútori… niečo také nehovorí medzi lídrami kresťanstva celkom nikto. Nik ich neexorcizuje, hoci tie finančné bubliny boli už na prasknutie. Korona ich spľasne. A kabalisti v centre systému pravdepodobne iba posilnia. Štáty sa im fatálne zadĺžia, čo iné sa dá čakať. Kto ponúka nejakú alternatívu, máme my vôbec o ňu záujem?

Iba mlčíme, a naše mlčanie robí tento systém stále skazenejším, povedala by nám sv. Katarína Sienská.

Iba na slovensku je cca 4 milóny exekúcií. Aj tých hyenisticko – satanistických, napr s 800 % úžerou, pomenej tých normálnych. Sú tu aj samovraždy s takej štátom a cirkvami tolerovanej úžery. Píšem o tom, lebo skoro nik medzi kresťanmi o tom nepíše. A zlodejské úvery sú donútení platiť veru mnohí.

Kto by sa zaujímal o tie prašivé peniaze, to sa “prečistých kresťanov” asi vôbec netýka …

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Pakoš

O AUTOROVI

Olej v lampách je bázeň pred absolútnom.
Poctivo prežitý plán neba.
Dať koncovku správnej spiritualite.
Skúsenosti sú neprenosné, ale môžu poučiť

www.umeniezit.eu

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/set/spiritulny-kapital/

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 144

Celkové hodnotenie: 10.32

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA