Kresťan a politika?

Už sa to blíži, už je to blízko! Môžeme to cítiť, vidíme to v diaľke čoraz viac zreteľnejšie, obraz toho čo znamenajú tie ,,Európske hodnoty v praxi“ čo to znamená. . . .,, byť v jadre“. Vytrvalo a zákerne sa plaziace šialenstvo, ktoré zaplavuje celú Európu a bohužiaľ aj ostatný svet. Vidíme to každý deň okolo seba ako hodnota ľudského života klesá na úroveň tovaru z regálov Tesca.

 

Normálne (rozumej prirodzené, biologické) sa považuje za nenormálne a nemorálne, lebo je to zastarané ,nemoderné ,doba pokročila, treba sa dívať v pred a… iné revolučné slogany počuť z úst mimovládnych mienkotvorných agentúr od rána do večera.

 

A tak sa dnes veľmi zamýšľam nad tým ako ide do kopy kresťanstvo a politika. Je vôbec možné spojiť dve tak odlišné veci ? Aby sme si boli na čistom hovorím o normálnom biblickom kresťanstve založenom na skutočnej viere v to že Ježiš Kristus je Boží syn ,živý ,sediaci po pravici Otca a že Božie slovo je norma, ktorá riadi tvoj život ak si uveril a deklaruješ pred ľuďmi že si kresťan.

 

A tu sa dostávame k tomu čo je norma pre politikov ,nielen tých našich domácich ale aj európskych. Obávam sa že ich norma sú oni sami, respektíve tí ktorým slúžia pre mrzký zisk a na škodu vlastného národa na záhubu vlastného ľudu. Už náš velikán a národný buditeľ Ľudovít Štúr o takýchto hovorieval ako o,, koži, o prázdnej koži bez ducha…..“ veru akú veľkú a nadčasovú pravdu pri tom vyslovil. Kresťan čo deklaruje že je kresťanom a jeho skutky sú telesné a bez ducha je ako prázdna koža. Pán Ježiš to veľmi jasne povedal v Jánovom evanjeliu:

 

Ján 3:5-8

 

 Ježiš mu odpovedal: Ameň, ameň ti hovorím, že ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho. 6  Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch. 7  Nediv sa, že som ti povedal: Musíte sa narodiť znova. 8  Vietor, kam chce, tam veje, a čuješ jeho zvuk, ale nevieš, odkiaľ prichádza a kam ide; tak je to s každým, kto sa narodil z Ducha.

 

Ježiš pôvodca našej viery tu hovorí celkom jasne, bez okolkov a láskyplne že nie je možne prísť do kráľovstva Božieho bez toho, aby si nebol pokrstený Duchom Svätým. Jednoducho povedané musíš sa narodiť nielen z tela (to sa stalo keď si sa narodil) ale aj z Ducha a tomu mi hovoríme krst Duchom Svätým. Ide tu o udalosť z Letníc ,keď boli všetci Ježišovi učeníci spolu v modlitbách jednomyseľný a Duch svätý na nich zostúpil v sile a moci aby im umožnil všetko to, čo mál pre nich pripravené Pán aby mu mohli slúžiť slovom a skutkom . Takže boli ako vietor lebo netušili kam ich Duch Svätý zaveje..! Nemali auta, nemali lietadla, a ani eurofondy a predsa prevrátili celý svet naruby. A po nich túto skúsenosť prežili milióny veriacich po celom svete v rôznych dobách.

 

Aj medzi politikmi je dnes veľa takých ,ktorý deklarujú že sú kresťania. A po čase tu máme kresťanov ktorý sa správajú ako politici.

 

Angela Merkelová zo svojou CDU (Kresťansko demokratickej únia obdoba nášho neslávne známeho KDH a jej odnože SDKU) ktorá uvrhla Nemecký národ a väčšiu časť Európy do takého útlaku ,ktorí si pamätajú len staré ročníky. Ľudia sa opäť boja chodiť po ulici, vysloviť svoj názor nahlas atď……. veď to poznáte politická korektnosť. Byť znásilnená a neviete komu sa za to poďakovať…lebo úrady zakázali informovať. To sú absurdity ,ktoré neprináša život ,ale HRIECH. Tak to je. Človek ktorý odpadne od Boha nevie vyprodukovať nič v čom je skutočný život, lebo v ňom už nie je Duch Boží, ale je v ňom hriech a ten produkuje smrť, terorizmus ,násilie, vraždy, ohavnosť ktorú ľudia bez Boha páchajú medzi sebou v neprirodzených reláciách, zvrátenosti…. Ani nemusíme isť tak ďaleko od nás len hen do Brusela kde sú zaručený evanjelisti, ktorý odchádzajú v ústrety svetlu ktoré nie je Kristovo ale pochádza zo žiary slávnych Európskych hodnôt ,ako sú práva LGBT, sexualizácia tých ktorý sa nevedia brániť a to deti už malom veku a mnoho iných a exotickejších práv ako je právo homosexuálov na deti…, zotročenie národov predovšetkým z východnej Európy, a ja si kladiem otázku čo na takom mieste robí jeden zanietený kresťan? Politika je v týchto dňoch už jasne vyprofilovaná, smer je určený a biblia to jasne popisuje ako posledné dni. Viete Boh biblie je veľmi radikálny čo do svojho slova a skutku, On je svätý, čistý a preto je meritom všetkých vecí, veď koniec koncov všetko okolo nás stvoril. Preto aj nasledovníci Krista sa majú radikálne odpeliť od vecí tohto sveta ktoré nie su podľa morálneho zákona Božieho.

 

2 Moj 20:5-6

 

5  Nebudeš sa im klaňať ani im nebudeš slúžiť, lebo ja Hospodin, tvoj Bôh, som silný Bôh žiarlivý, ktorý navštevujem neprávosť otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia, 6  a činím milosť tisícim tým, ktorí ma milujú a ostríhajú moje prikázania.

 

Božie slovo sa pýta na inom mieste ešte veľmi zreteľnejšie:

2 Korintským 6:15  

A jaký súhlas Krista s Beliálom? Alebo jaký má podiel verný s neverným?16  A jaká je shoda medzi chrámom Božím a medzi modlami? Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, jako povedal Bôh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom.

 

Ako môže kresťan slúžiť Európskym hodnotám ,ktoré sú v protiklade z morálnym zákonom Biblie? Ako môže pani Merkel ktorá o sebe tvrdí že je kresťan uvrhnúť svojich bratov a sestry do smrteľného nebezpečenstva islamizácie krajiny? Ako môže premiér tejto krajiny ,ktorý deklaruje o sebe že je kresťan…..ťahať túto krajinu do jadra, o ktorom nik nechce hovoriť, lebo keby vyšla pravda najavo asi by to nebolo na Slovensku pekné. Prenasleduje v judášskom rúchu vlastných za lásku k rodnej zemi prirovnávajúc ich nehanebne k fašistom a extrémistom a na druhej strane…… hneď z valaškou pri boku preskakuje vatru,, bývalej zvrchovanosti“ Slovenska? Ako sa môže duchovný vodca jedinej správnej cirkvi pápež František správať skôr ako politik a volať po jednotnej svetovláde? Ako môže hlava kresťanskej cirkvi povedať ako pred pár dňami že citujem: ,,Je nebezpečné mať osobný vzťah s Ježišom“ …..tu niečo naozaj smrdí. A mohol by som menovať celú plejádu slovenských politikov ktorý sa skrývajú za pláštikom kresťanstva a žijú svoje hriešne životy.

 

Ak to myslíte zo svojou vierou vážne, je načase opustiť tieto ,,svetské politické radovánky“ lebo inak budete mať údel s pánom tohto sveta a jeho posluhovačmi ,lebo náš Pán sa nezadržateľne blíži a už čoskoro sa vráti. Je čas navrátiť sa ku kresťanským hodnotám a evanjelizovať svet, aby čo najviac ľudí a duší bolo zachránených z tohto zvráteného pokolenia. Toto je jediný a pravý zmysel existencie kresťana: ,,Aby bolo vo všetkom oslávene meno Božie a aby jeho sláva bola zjavená po všetkých našich mestách dedinách a každému kto je ešte schopný a ochotný počúvať . Toto je práca do ktorej nás povolal Ježiš a to čiňme. Politika je už dnes žiaľ strata vzácneho času…

 

Zjavenie 22:7

 

,,A hľa, prijdem skoro!“

 

                                                                                                                                         Peter Slaný

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Slaný

O AUTOROVI

,,Som hľadač pravdy, pozvaný o pravde hovoriť,pravdu ctiť,milovať pravdu, bojovať za pravdu a zvestovať všetkým ,ktorý chcú počuť Pravdu.....Jn 14,6 "

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 1

Celkové hodnotenie: 20.21

Priemerná čítanosť: 2227

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Kollár: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Masívna očkovacia kampaň – Biden ohlásil „tisíce“ nových očkovacích centier

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)   Budúci americký prezident Joe Biden ohlásil zakladanie „tisícov“ očkovacích centier po celej krajine. Jeho vláda zvýši federálne zdroje…

  Princ William vyzval Britov, aby sa rovnako ako kráľovná dali zaočkovať proti koronavírusu

  0icon

  Londýn 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)   Britský princ William vyzval všetkých ľudí v Spojenom kráľovstve, aby si vzali príklad z kráľovnej Alžbety II. a…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA