Vaše bábo môžu nakaziť čiernym kašlom očkovaní, čo nemajú príznaky!

Po týchto faktoch ešte prekvapuje, že očkovanie odmietajú zväčša vysokoškolsky vzdelaní?

Už aj Jennifer Lopez robí reklamu na predaj vakcíny proti čiernemu kašľu – nebude to iste zadarmo. Iná americká reklama na GlaxoSmithKline vakcínu takto pôsobí na neinformovanú verejnosť: Stará mama je ako vlk, ak sa nedá zaočkovať, aby chránila svoje práve narodené vnúča… (asi taký je leitmotív reklamy, ktorú si môžete pozrieť tu v čase 1:00:21). Podobne píšu bežne aj mainstreamové média, nedávno český Blesk o tom, ako treba chrániť novorodencov pred čiernym kašľom: Pokud se matka očkovat v těhotenství nechce, je třeba naočkovat všechny rodinné příslušníky v době, kdy pár teprve plánuje početí miminka.

 

 

Tieto závery idú však úplne proti tomu, čo nám hovoria vedci v desiatkach štúdií už dve desaťročia, že dokonca aj čerstvo očkovaní sa môžu nakaziť. „Černého kašle se nebojím, jsem přeci očkovaný, říkáte si. Tak to už neplatí! Můžete černým kašlem trpět a ani to nevědět. A ohrožujete tím nejmladší členy rodiny,uvádza redaktorka. Už minulý rok to vysvetlil predseda Českej vakcinologickej spoločnosti: „Nebuněčná vakcína chrání proti vlastnímu onemocnění, případně proti toxinu, ale nechrání proti nosičství, tudíž nezabrání tomu, že tomu dotyčnému jedinci se ta bakterie dostane na sliznice a je přenašečem. Proto dochází k výskytu onemocnění možná četnějšímu, než tomu bylo v minulosti.“

 

Je verejným tajomstvom, že dnes používaná acelulárna vakcína proti čiernemu kašľu síce očkovaného chráni proti symptómom ochorenia, ale nechráni ich pred ochorením samotným. Očkovaní sa môžu nakaziť, chorobu prekonať bez symptómov a bez vedomia, no zároveň sú roznášačmi nákazy! Toto potvrdzujú viaceré štúdie a nedávna štúdia na paviánoch dokonca ukázala, že každý krát, keď zaočkovali paviána, nakazili ho a zároveň dali do klietky s neočkovaným, neočkovaný pavián dostal chorobu s naplno rozvinutými symptómami čierneho kašľa, kým očkovaný nemal príznaky.

 

Teraz si položme otázku, kto koho teda ohrozuje? Neočkované deti ohrozujú očkovaných, alebo naopak? Ak stará mama kašle a cíti sa blbo, radšej oznámi svojim deťom, nech s bábätkom za ňou ani nejdú. Ale logicky, ak žiadne príznaky nemá, netuší, že je chorá, lebo ako očkovaná nemá symptómy ochorenia, hoci sa ním mohla nakaziť, bude to práve ona, kto bábätko môže nakaziť. Priebeh ochorenia je u novorodencov sťažený tým, že ich pľúcny trakt sa stále ešte vyvíja. Ak by rodičia a okolie mali imunitu z prekonania ochorenia, dieťa už nenakazia. Ono je navyše chránené protilátkami od matky z placenty po narodení i pri dojčení ako je to v prípade aj ďalších chôrob oveľa dlhšie ako z vakcíny matky.

 

Napriek týmto logickým faktom, sa nám lekári-odborníci, výrobca vakcíny i politicky korektní novinári snažia nahovoriť, že sa všetci v okolí bábätka musia zaočkovať, aby bábätko mohlo byť chránené, keď ho pritom očkovaní príbuzní môžu ľahko nakaziť. Upozorňujú len na to, že očkovať sa treba oveľa častejšie, ako sme si mysleli, lebo vakcína už po 5 rokoch je neúčinná (viď Blesk). V epidémii v Kalifornii štúdia ukázala len 41% efektívnosť vakcíny u detí vo veku 2-7 rokov, hoci boli vo veku 4-6 rokov preočkovávané 5. dávkou (aj po 5. dávke efektívnosť vakcíny klesá priemerným tempom 27% za rok). Všetky epidémie čierneho kašľa v USA minulých rokoch potvrdzujú to isté – vysoko očkovaná populácia sa nakazila čiernym kašľom. Keď vakcína nefunguje, jediné odporúčané riešenie je viac očkovania… Vedci však hovoria o tom, že treba lepšiu, novú vakcínu, lebo táto nie je efektívna.

 

Pri dnešnom poznaní ako bezpečne prekonať čierny kašeľ s vitamínom C (viď citovaná prednáška pre Švédsku spoločnosť pre ortomolekulárnu medicínu v Štokholme v 2014) – čo môžem potvrdiť, keď všetky moje neočkované deti ho prekonali úplne v pohode, dokonca aj ročná dcéra – jednoducho sa táto varianta ochrany úplne vynecháva. Takú slobodu ochorieť a byť potom min. 30 rokov proti čiernemu kašľu chránení, už nemôžeme mať. Jediná povolená imunita má byť závislá od desiatok vakcín (nateraz). Ak sa máte každé 4 roky dať preočkovať proti čiernemu kašľu (zároveň aj záškrtu a tetanu), pre istotu aj proti osýpkam, mumpsu a ružienke, lebo tie detské choroby je nebezpečné dostať v dospelosti, proti hepatitíde B raz za 10 rokov – tak to bude aj viac ako 100x a to ste si nedali ani len vakcínu proti chrípke každú sezónu. Americké deti majú už 54 dávok očkovania do 3. rokov a spomedzi vyspelých krajín aj najhoršiu štatistiku detskej mortality a chronických chôrob detí (viď obr.), hoci si môžete myslieť, že je to pre iné.


Ak sa Vám predsa stane, že protilátky z vakcíny voči čiernemu kašľu vyprchali ešte skôr ako do 5 rokov a nakazíte sa, čakajte podstatne krutejší priebeh choroby. Štúdie potvrdili, že po vyprchaní imunity z vakcíny telo nevie vytvoriť protilátky na jeden z toxínov B. pertussis a vypína imunitu na rozdiel od neočkovaných detí, ktorých imunitný systém to v pohode zvládne. To potvrdzuje nielen moja skúsenosť, ale aj skúsenosť iných matiek, ktoré sa pozdieľali, že dokonca svoje neočkované deti choré na čierny kašeľ ani len vitamínom C neliečili a deti to dobre zvládali na rozdiel od ich matiek. Štúdia o liečbe čierneho kašľa antibiotikami ukázala neefektivitu, kašeľ totiž pokračuje do 3 mesiacov. Údajne znižujú mieru prenosu (ten trvá len prvé 3 týždne od začiatku obyčajného kašľania), azda viac sa však treba obávať toho, ako ATB môžu imunitu oslabiť, keď pozabíjajú všetky mikroorganizmy v tele, aj tie, ktoré podporujú imunitný systém, ktorý treba práve stimulovať k boju.

 

Obávam sa, že ak sa vyskytli úmrtia bábätiek z dôvodu čierneho kašľa, ako uvádza Blesk, tak viniť treba z nevedomosti lekárov, že tie bábätka neliečili vitamínom C (čo je známe už vyše 80 rokov), následne vakcínu, ktorá umožňuje prenos choroby z dospelých na bábätko bez ich vedomia a až v nejakom poslednom rade deti, ktorých rodičia odmietli dať zaočkovať (len pre prípad očkovania proti osýpkam ide o 0,3% z celkovej populácie). Tí pre kašeľ pravdepodobne ani rodiny s bábätkami nenavštevovali, ak vôbec niečo chytili a ešte nemajú prirodzenú imunitu. Ale samozrejme tieto zbytočné úmrtia sú dobrým strašiakom pre rodičov, aby očkovali a moc neštudovali, nerozmýšľali, nevymýšľali… Už aj mainstreamové média v USA upozorňujú na závery prieskumov odborníkov, že očkovanie odmietajú hlavne rodičia, ktorí sú univerzitne vzdelaní a lepšie zabezpečení.

 

3000 prípadov poškodenia z vakcíny proti čiernemu kašľu bolo v americkom systéme odškodnených a podľa štúdie z roku 2013 najčastejšie trpia poškodením – zápalom mozgu mozgu deti do 5 rokov práve pre vakcínu proti čiernemu kašľu, tetanu a záškrtu (odkaz na odkazy). Navyše pribúda nový a znepokojujúci výskum, ktorý spája asymptomatickú (bez symtómov) kolonizáciu Bordetellou pertussis s epilepsiami, sklerózou multiplex a Alzheimerovou chorobou. Baktéria čierneho kašla je vakcínami tak zmutovaná, že v roku 2012 zo všetkých nazbieraných izolovaných vírusov v USA bolo 50% zmutovaných. Rozsah epidémií dnes dosahuje rozsiahle rozmery, v Čechách počet evidovaných chorých v roku 2013 dosiahol mieru roka 1966, v roku 2012 v USA mieru roku 1955.

 

Dnes sa už propaguje očkovanie počas tehotenstva, aby dieťa do 2. mesiaca, kým dostane vakcínu, bolo chránené protilátkami od matky. Stojí za to si pred takým očkovaním uvedomiť, čo potvrdila samotná americká FDA v súdnom spore inicovanom Akčnou sieťou za informovaný súhlas, že pred udelením licencie vakcínam pre tehotné nemala k dispozícii žiadne klinické skúšky (ďalšie potvrdzujúce odkazy sú tu). Donedávna sa odporúčalo očkovať pred počatím, dnes už vo veľkom počas tehotenstva, lebo sme zistili, že matka už nemá prirodzenú imunitu z prekonania choroby, čo by bábätko chránila. O neexistencii štúdií o bezpečnosti očkovania detí z dlhodobého hľadiska radšej niekedy inokedy.

Už len pridám takýto pekný graf z prezentácie expertky Svetovej zdravotníckej organizácie, podľa ktorého Slovensko je druhou krajinou po Česku, kde majú všeobecní lekári najväčší problém odporúčať očkovanie tehotným, ale aj dospelým proti chrípke či osýpkami. Celkom poteší. No neviem, či dochádza niektorým novinárom denníka Postoj, že nielen pri hormonálnej antikoncepcii alebo potratoch, ale aj pri očkovaní by si niektorí rodičia a lekári radi uplatnili výhradu svedomia. Bolo by aj hľadaniu pravdy aj kresťanstvu prospešnejšie, keby sa zmohli na inteligentnejšiu reakciu ako len mazanie, či iné cenzurovanie mojich príspevkov o vakcínach (t.j. ich vyradzovanie z výberu najnovších blogov).

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 11.4

Priemerná čítanosť: 9631

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Na výsadbové projekty možno získať financie z programu Sadíme stromy

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Na výsadbové projekty možno získať finančnú podporu do výšky 4000 eur z grantového programu Sadíme stromy.…

  Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer) Aktualizované 3. decembra 2023 o 19:44 Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 16. kola Niké…

  Výskyt srdcovocievnych chorôb zvyšuje aj nezdravý životný štýl

  0icon

  Bratislava 3. decembra  2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výskyt srdcovocievnych ochorení na Slovensku zvyšuje aj nezdravý životný štýl. Rovnako tiež fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Môže za…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, Európskej komisii a Svetovej zdravotníckej organizácii? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj mor

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Nestrácam celú sobotu žehlením záclon, len ich položím na dosku. Po jednom ťahu sú hladké

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pred Vianocami dôkladne vyčistíme celý dom. Vyčistíme okná, vyperieme záclony a potom ich čisté a vyžehlené zavesíme na záclony. Žehlenie toľkých látok však nie je najpríjemnejšia úloha. Ako si ju môžete uľahčiť?

  Vmasírujem si ho do brucha a stehien a potom ho zabalím do potravinovej fólie. Po 20 minútach mám efekt ako v salóne

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Čo je to zábal tela? Ošetrenie má mnoho priaznivých účinkov, ktoré vás možno prekvapia. Zatiaľ čo návšteva kozmetičky môže stáť celý majetok, body wrapping sa oplatí robiť doma. Na to, aby ste sa postarali o svoju pokožku, nepotrebujete veľa.

  Stará mama dala na vysávač ponožku. Keď som prišla prečo. Začala som robiť to isté

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Občas sa stane, že na dlažbu alebo huňatý koberec spadne nejaký drobný predmet, napríklad náušnica, alebo ešte horšie, jej uzáver. Ako ju nájsť bez toho, aby ste ju hľadali centimeter po centimetri v kolenách? S týmto jednoduchým trikom to zvládnete za okamih.

  Žiadne vrecká. Slováci často zmrazujú potraviny v komerčných vreckách bez toho, aby si uvedomili dôsledky

  0 icon

  4.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zmrazovanie potravín je šikovný spôsob, ako ušetriť peniaze a čas, pretože namiesto toho, aby ste museli znova stáť v kuchyni a pripravovať ďalšie jedlo, stačí siahnuť do mrazničky. Najmä preto, že takto môžete skladovať zeleninu, ovocie, mäso a dokonca aj celé jedlá. V čom…

  "Škaredý svetrík" sa vrátil do módy. Kedysi to bola módna nočná mora, teraz je to vrchol vkusu

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Móda sa rada vracia v rôznych vydaniach. Donedávna sa tento kus odevu považoval za druh gýča. Teraz je však obľúbený u štýlových žien všetkých vekových kategórií. Navyše dokáže dodať každému outfitu úplne iný, elegantnejší dojem.

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  TOP 10 najkrajších zámkov a hradov na svete

  0 icon

  Minimálne každé jedno dievča snívalo, že bude bývať na zámku alebo hrade. Zámky a hrady sú tajomné a zároveň tak krásne, tým nám pripomínajú históriu v mnohých rôznych érach. Nie je prekvapením, že zámky otvorené pre verejnosť sú populárnymi turistickými atrakciami. Tieto miesta sa hodne využívajú vo filmovom priemysle. Avšak, nie každý ma…

  Najzaujímavejšie ostrovy na Zemi. Ktorý by si navštívili najradšej?

  0 icon

  Na ostrovoch je niečo fascinujúce a mystické. Možno je to práve preto, že sú často veľmi vzdialené od nášho skutočného života. Mnoho ľudí na ostrovoch žije, alebo ich iba rado navštevuje. Nižšie uvedené ostrovy sú ale trošku veľká neznáma. North Sentinel, India Je miestom domova kmeňa Sentinelov po dobu 60 000 rokov.…

  TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

  0 icon

  Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie,…

  20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

  0 icon

  Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie

  0 icon

  Podivné predmety, ktoré majú jednoduché použitie: Existuje v podstate neobmedzená ponuka výrobkov, nástrojov a predmetov, ktoré nám môžu uľahčiť život alebo pomôcť splniť úlohy v oveľa kratšom čase. Niekedy však majú tieto predmety skryté účely alebo funkcie, ktoré si neuvedomujeme, prípadne ani nevieme, na čo sa používajú. Tieto podivné predmety…

  FOTO DŇA