Vaše bábo môžu nakaziť čiernym kašlom očkovaní, čo nemajú príznaky!

Po týchto faktoch ešte prekvapuje, že očkovanie odmietajú zväčša vysokoškolsky vzdelaní?

Už aj Jennifer Lopez robí reklamu na predaj vakcíny proti čiernemu kašľu – nebude to iste zadarmo. Iná americká reklama na GlaxoSmithKline vakcínu takto pôsobí na neinformovanú verejnosť: Stará mama je ako vlk, ak sa nedá zaočkovať, aby chránila svoje práve narodené vnúča… (asi taký je leitmotív reklamy, ktorú si môžete pozrieť tu v čase 1:00:21). Podobne píšu bežne aj mainstreamové média, nedávno český Blesk o tom, ako treba chrániť novorodencov pred čiernym kašľom: Pokud se matka očkovat v těhotenství nechce, je třeba naočkovat všechny rodinné příslušníky v době, kdy pár teprve plánuje početí miminka.

 

 

Tieto závery idú však úplne proti tomu, čo nám hovoria vedci v desiatkach štúdií už dve desaťročia, že dokonca aj čerstvo očkovaní sa môžu nakaziť. „Černého kašle se nebojím, jsem přeci očkovaný, říkáte si. Tak to už neplatí! Můžete černým kašlem trpět a ani to nevědět. A ohrožujete tím nejmladší členy rodiny,uvádza redaktorka. Už minulý rok to vysvetlil predseda Českej vakcinologickej spoločnosti: „Nebuněčná vakcína chrání proti vlastnímu onemocnění, případně proti toxinu, ale nechrání proti nosičství, tudíž nezabrání tomu, že tomu dotyčnému jedinci se ta bakterie dostane na sliznice a je přenašečem. Proto dochází k výskytu onemocnění možná četnějšímu, než tomu bylo v minulosti.“

 

Je verejným tajomstvom, že dnes používaná acelulárna vakcína proti čiernemu kašľu síce očkovaného chráni proti symptómom ochorenia, ale nechráni ich pred ochorením samotným. Očkovaní sa môžu nakaziť, chorobu prekonať bez symptómov a bez vedomia, no zároveň sú roznášačmi nákazy! Toto potvrdzujú viaceré štúdie a nedávna štúdia na paviánoch dokonca ukázala, že každý krát, keď zaočkovali paviána, nakazili ho a zároveň dali do klietky s neočkovaným, neočkovaný pavián dostal chorobu s naplno rozvinutými symptómami čierneho kašľa, kým očkovaný nemal príznaky.

 

Teraz si položme otázku, kto koho teda ohrozuje? Neočkované deti ohrozujú očkovaných, alebo naopak? Ak stará mama kašle a cíti sa blbo, radšej oznámi svojim deťom, nech s bábätkom za ňou ani nejdú. Ale logicky, ak žiadne príznaky nemá, netuší, že je chorá, lebo ako očkovaná nemá symptómy ochorenia, hoci sa ním mohla nakaziť, bude to práve ona, kto bábätko môže nakaziť. Priebeh ochorenia je u novorodencov sťažený tým, že ich pľúcny trakt sa stále ešte vyvíja. Ak by rodičia a okolie mali imunitu z prekonania ochorenia, dieťa už nenakazia. Ono je navyše chránené protilátkami od matky z placenty po narodení i pri dojčení ako je to v prípade aj ďalších chôrob oveľa dlhšie ako z vakcíny matky.

 

Napriek týmto logickým faktom, sa nám lekári-odborníci, výrobca vakcíny i politicky korektní novinári snažia nahovoriť, že sa všetci v okolí bábätka musia zaočkovať, aby bábätko mohlo byť chránené, keď ho pritom očkovaní príbuzní môžu ľahko nakaziť. Upozorňujú len na to, že očkovať sa treba oveľa častejšie, ako sme si mysleli, lebo vakcína už po 5 rokoch je neúčinná (viď Blesk). V epidémii v Kalifornii štúdia ukázala len 41% efektívnosť vakcíny u detí vo veku 2-7 rokov, hoci boli vo veku 4-6 rokov preočkovávané 5. dávkou (aj po 5. dávke efektívnosť vakcíny klesá priemerným tempom 27% za rok). Všetky epidémie čierneho kašľa v USA minulých rokoch potvrdzujú to isté – vysoko očkovaná populácia sa nakazila čiernym kašľom. Keď vakcína nefunguje, jediné odporúčané riešenie je viac očkovania… Vedci však hovoria o tom, že treba lepšiu, novú vakcínu, lebo táto nie je efektívna.

 

Pri dnešnom poznaní ako bezpečne prekonať čierny kašeľ s vitamínom C (viď citovaná prednáška pre Švédsku spoločnosť pre ortomolekulárnu medicínu v Štokholme v 2014) – čo môžem potvrdiť, keď všetky moje neočkované deti ho prekonali úplne v pohode, dokonca aj ročná dcéra – jednoducho sa táto varianta ochrany úplne vynecháva. Takú slobodu ochorieť a byť potom min. 30 rokov proti čiernemu kašľu chránení, už nemôžeme mať. Jediná povolená imunita má byť závislá od desiatok vakcín (nateraz). Ak sa máte každé 4 roky dať preočkovať proti čiernemu kašľu (zároveň aj záškrtu a tetanu), pre istotu aj proti osýpkam, mumpsu a ružienke, lebo tie detské choroby je nebezpečné dostať v dospelosti, proti hepatitíde B raz za 10 rokov – tak to bude aj viac ako 100x a to ste si nedali ani len vakcínu proti chrípke každú sezónu. Americké deti majú už 54 dávok očkovania do 3. rokov a spomedzi vyspelých krajín aj najhoršiu štatistiku detskej mortality a chronických chôrob detí (viď obr.), hoci si môžete myslieť, že je to pre iné.


Ak sa Vám predsa stane, že protilátky z vakcíny voči čiernemu kašľu vyprchali ešte skôr ako do 5 rokov a nakazíte sa, čakajte podstatne krutejší priebeh choroby. Štúdie potvrdili, že po vyprchaní imunity z vakcíny telo nevie vytvoriť protilátky na jeden z toxínov B. pertussis a vypína imunitu na rozdiel od neočkovaných detí, ktorých imunitný systém to v pohode zvládne. To potvrdzuje nielen moja skúsenosť, ale aj skúsenosť iných matiek, ktoré sa pozdieľali, že dokonca svoje neočkované deti choré na čierny kašeľ ani len vitamínom C neliečili a deti to dobre zvládali na rozdiel od ich matiek. Štúdia o liečbe čierneho kašľa antibiotikami ukázala neefektivitu, kašeľ totiž pokračuje do 3 mesiacov. Údajne znižujú mieru prenosu (ten trvá len prvé 3 týždne od začiatku obyčajného kašľania), azda viac sa však treba obávať toho, ako ATB môžu imunitu oslabiť, keď pozabíjajú všetky mikroorganizmy v tele, aj tie, ktoré podporujú imunitný systém, ktorý treba práve stimulovať k boju.

 

Obávam sa, že ak sa vyskytli úmrtia bábätiek z dôvodu čierneho kašľa, ako uvádza Blesk, tak viniť treba z nevedomosti lekárov, že tie bábätka neliečili vitamínom C (čo je známe už vyše 80 rokov), následne vakcínu, ktorá umožňuje prenos choroby z dospelých na bábätko bez ich vedomia a až v nejakom poslednom rade deti, ktorých rodičia odmietli dať zaočkovať (len pre prípad očkovania proti osýpkam ide o 0,3% z celkovej populácie). Tí pre kašeľ pravdepodobne ani rodiny s bábätkami nenavštevovali, ak vôbec niečo chytili a ešte nemajú prirodzenú imunitu. Ale samozrejme tieto zbytočné úmrtia sú dobrým strašiakom pre rodičov, aby očkovali a moc neštudovali, nerozmýšľali, nevymýšľali… Už aj mainstreamové média v USA upozorňujú na závery prieskumov odborníkov, že očkovanie odmietajú hlavne rodičia, ktorí sú univerzitne vzdelaní a lepšie zabezpečení.

 

3000 prípadov poškodenia z vakcíny proti čiernemu kašľu bolo v americkom systéme odškodnených a podľa štúdie z roku 2013 najčastejšie trpia poškodením – zápalom mozgu mozgu deti do 5 rokov práve pre vakcínu proti čiernemu kašľu, tetanu a záškrtu (odkaz na odkazy). Navyše pribúda nový a znepokojujúci výskum, ktorý spája asymptomatickú (bez symtómov) kolonizáciu Bordetellou pertussis s epilepsiami, sklerózou multiplex a Alzheimerovou chorobou. Baktéria čierneho kašla je vakcínami tak zmutovaná, že v roku 2012 zo všetkých nazbieraných izolovaných vírusov v USA bolo 50% zmutovaných. Rozsah epidémií dnes dosahuje rozsiahle rozmery, v Čechách počet evidovaných chorých v roku 2013 dosiahol mieru roka 1966, v roku 2012 v USA mieru roku 1955.

 

Dnes sa už propaguje očkovanie počas tehotenstva, aby dieťa do 2. mesiaca, kým dostane vakcínu, bolo chránené protilátkami od matky. Stojí za to si pred takým očkovaním uvedomiť, čo potvrdila samotná americká FDA v súdnom spore inicovanom Akčnou sieťou za informovaný súhlas, že pred udelením licencie vakcínam pre tehotné nemala k dispozícii žiadne klinické skúšky (ďalšie potvrdzujúce odkazy sú tu). Donedávna sa odporúčalo očkovať pred počatím, dnes už vo veľkom počas tehotenstva, lebo sme zistili, že matka už nemá prirodzenú imunitu z prekonania choroby, čo by bábätko chránila. O neexistencii štúdií o bezpečnosti očkovania detí z dlhodobého hľadiska radšej niekedy inokedy.

Už len pridám takýto pekný graf z prezentácie expertky Svetovej zdravotníckej organizácie, podľa ktorého Slovensko je druhou krajinou po Česku, kde majú všeobecní lekári najväčší problém odporúčať očkovanie tehotným, ale aj dospelým proti chrípke či osýpkami. Celkom poteší. No neviem, či dochádza niektorým novinárom denníka Postoj, že nielen pri hormonálnej antikoncepcii alebo potratoch, ale aj pri očkovaní by si niektorí rodičia a lekári radi uplatnili výhradu svedomia. Bolo by aj hľadaniu pravdy aj kresťanstvu prospešnejšie, keby sa zmohli na inteligentnejšiu reakciu ako len mazanie, či iné cenzurovanie mojich príspevkov o vakcínach (t.j. ich vyradzovanie z výberu najnovších blogov).

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 11.38

Priemerná čítanosť: 9675

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Katarčania vyjadrili podporu Pelému, vysvietili finálový štadión

  0icon

  Dauha 3. decembra (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Katarskí organizátori futbalových MS vyjadrili podporu Pelému, ktorý leží v rodnej Brazílii vo vážnom stave v nemocnici a bojuje s…

  Holandsko - USA 3:1 v osemfinále - hrdinom zápasu Dumfries

  0icon

  Al Raján 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Futbalisti Holandska sa stali prvými štvrťfinalistami MS v Katare, keď v sobotu v Al Rajáne zdolali tím…

  K rozsudku, ktorý zmenil európske trestné právo, prispeli pred rokmi aj Slováci

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   K rozsudku Súdneho dvora Európskej únie (EÚ), ktorý posilnil ochranu životného prostredia a boj proti znečisťovaniu morí, prispeli…

  Premiér sa v Aténach zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov EPP

  0icon

  Záhreb/Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Slovenský premiér Eduard Heger sa v sobotu zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany (EPP) v gréckej…

  Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl…

  Bátovská Fialková po 26. mieste v šprinte: "Dve chyby sú veľa"

  0icon

  Kontiolahti 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund)   Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien…

  Niečo sa deje? Ruský minister obrany Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry Press Service)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska Tam so svojím bieloruským kolegom…

  AFU utrpí ťažké straty v Bachmute kvôli taktike COIN NATO. Čo to znamená?

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vojaci 71., 58. a 53. brigády AFU zajatí začiatkom a v polovici novembra pri Bachmute…

  Stančík upozorňuje na zavŕšenie "diela skazy". Matovič: Nikto nás vopred nevaroval pred peklom, ktoré nás čaká

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR)   Strana SaS tento týždeň oznámila, že podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Členom koalície sa to, samozrejme, vôbec…

  Ministerstvo vnútra pripravuje nový zákon o ochrane svedka

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zabezpečovanie a poskytovanie ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi sa má zefektívniť, skvalitniť a prispôsobiť požiadavkám vyplývajúcim…

  Vášeň v Tebe

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Armádny Magazín

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  Nový krok Ruska vo vývoji hypersonických zbraní. Mobilné odpaľovacie zariadenie pre „Cirkon“ ho urobí nezraniteľným

  0 icon

  Rusko, 3. december 2022 (AM) – Pozemné mobilné zariadenie dodá „Cirkonom“ celý rad predností, vrátane utajenia. Takýto názor vyslovili počas rozhovoru s novinami Vzgljad vojenskí experti Aleksandr Bartoš a Konstantin Sivkov.   „Mobilné odpaľovacie zariadenie umožňuje presúvať túto zbroj čo najbližšie k objektom zásahu. Skracuje to

  Hrozí útok na Užhorod. Putin vysvetlil Scholzovi že sa dlho zdržiavali ničenia infraštruktúry Ukrajiny. Šéfka EK demoralizovala Ukrajincov

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – Vladimir Putin v rámci telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruska a nemeckým kancelárom vyzval Olafa Scholza, aby prehodnotil svoj pohľad na ukrajinský konflikt. Ruský líder opäť podrobne vysvetlil prístup k vedeniu operácie a osobitne upozornil nemeckého koleg

  Ruská opozícia nenápadne formuje exilovú vládu. Kasparov otvoril Tretiu protivojnovú konferenciu vo Vilniuse

  0 icon

  Rusko, 2.december 2022 (AM) – Predvčerom sa vo vysielaní lotyšského televízneho kanála Lietus (v Rusku známy ako televízia „Dožď“) stalo niečo neobvyklé . Vo vydaní programu „Tu a teraz“ povedal moderátor Alexej Korostelev, ktorý sa zaoberá témou čiastočnej mobilizácie v Rusku, nasledujúcu frázu: "Dúfame, že sa nám podarilo pomôcť mnohým [ruským] voj

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA