Tak Gréta má byť podľa TIME osobnosť roka 2019. Nič nové pod slnkom. Záujmy, manipulácie s verejnou mienkou, aby sa masa mladých ľudí ešte viac sfanatizovala. A nič nové ani pre Slovákov, ak mohla byť „osobnosť“ roka pani z pezinskej skládky… Fanatický grétizmus je predovšetkým o enviro extrémizme či soft eko terorizme. Grétu vidím ako ľavičiarsku pionierku, ktorá v skutočnosti namiesto toho, aby bojovala proti koreňom tak strihá koruny… Nejde proti kapitalistickému vykorisťovaniu, proti nespravodlivo nastavenému filištínskemu systému zlatého teľaťa, kde najskôr malá ryba podvodom zarobí peniaze, aby sa potom z nej stala veľký ryba, ktorá zožerie menšie a tá ešte menšie ryby a niektoré aj celé húfy rýb, hoci na to ani nemajú kapacitu žalúdka, teda proti druhu „homo financial“ a „homo trh&zisk“ za každú cenu, čiže proti vedomiu a (pa)hodnotám anglosaskej civilizácie z Wall street a Manhattanu, ktorá sa eufemicky na celom svete nazýva „Západ“… Greta sa rozhodla bojovať proti celej bielej rase, proti Európanom a túto jej nenávisť spôsobenú zrejme aj jej psychickým znevýhodnením ospravedlňuje (ako kedysi boľševici sociálnou spravodlivosťou) novým ľavičiarsko-progresivistickým fetišom akejsi uhlíkovej ekologickej spravodlivosti. A čaká na novú generáciu fanatikov, ktorí presne ako boľševici znenávidia svojich rodičov, celú ich kultúru a hodnoty; ktorí viac budú milovať kameň pohodený na tráve ako pamätník národnému hrdinovi…
Žiaľ, toto nevidím na indigové dieťa budúcnosti 1), tu vidím skôr deti fanatizmu bez poznania a bez skutočne rozšíreného (holistického) vedomia, ktoré majú skôr vedomie autisticky extrémne zúžené na jeden izolovane vnímaný problém a malý uhol pohľadu na prežitie. Je dobré, že na problém udusenia sa vo vlastnej zemskej šťave hovoria, ale spôsob a riešenia?… Ale pre časopis TIME, ktorý je pevnou súčasťou systému zlatého teľaťa je to dobrý marketingový produkt, podobne ako pre politických fanatikov z prostredia európskych inštitúcií. TIME totiž urobil pred dvomi rokmi typickú trhovo-globálnu fúziu a je tak súčasťou konzorcia (Meredith), ktoré má ročné tržby atakujúce 5 miliárd USD (4,8). Transakciu, ktorej súčasťou bolo aj vyrovnanie dlhu 2,8 mld USD podporili aj známi miliardári Charles a David Kochovci, ktorí patria medzi najbohatších ľudí na svete. Aké úžasné teátro! Hlavne, že Gréta je na našej titulke, no nie? Biznis pôjde ďalej… sem tam niečo oligarchovia pustia na nejaký akože zelený projekt a budú „in“.
Gréta vedľa Hitlera aj Stalina
Mimochodom nič nové pod slnkom -vyhlásiť osobnosť aj bez osobnosti. Niečo podobné sme videli už pri našej hlave štátu. Pre médiá nič neprekonateľné: osobnosť predsa vyrábajú ako firmy mydlo či autá – „na páse“. Stokrát prinesiete o niekom úžasný príbeh a samé chvály, kde už ani nepotrebuje fakt ale stačí vám interpretácia, z ktorej vyrobíte virtuálnu realitu, ilúziu zdania, ktorej začne veriť masa ľudí… Dokonca časť z tejto masy začne rozprávke veriť a začne nové princezné Barbie a nových „Kenov“ napodobňovať. Na to sú v skutočnosti určené tieto podniky – mediálne koncerny. Ak si niekto naivne myslí, že na informovanie a kritické myslenie, tak nech rýchlo zabudne na poučky z wikipédie. Viac ako fakty sú v tomto politickom, hodnotovom a mediálnom systéme dôležité postoje… viac ako objektívne spravodajstvo – zaujatá publicistika. Najlepšie opäť „angažovaná“. Ak si zvyknete na angažovanosť – potom vymeníte iba predmet záujmu – vôľa a nasledovanie už pôjde poslušne po ceste.
TIME to vždy načasoval
V minulosti boli „osobnosťami roka“ časopisu TIME napríklad vojnový štváč G.W. Bush, nacistický vodca Adolf Hitler (1938) či komunistický diktátor Jozef V. Stalin (1939 a 1942). A tiež George C. Marschall, architekt postavenia nielen Nemecka, ale aj západnej Európy na nohy, na ktorých bude pripevnená ťažká americká guľa… V roku 1950 dokonca bola osobnosťou roka TIME celá skupina – vojaci ozbrojených síl USA, ktorí sa zapojili do Kórejskej vojny… Aktivistka Greta je paradoxne v zajatí politických, mocenských a vojenských „osobností“ roka. Napriek jej slniečkárstvu sa obávam, že jej to nikdy nesvitne v hlave. Preto si nerobím ilúziu o osobnostiach roka. Oceňovanie ako v minulosti podlieha konkrétnym záujmom 2), ktoré bežný človek nevidí. Je to súčasť riadenia vedomia masy. A tiež vzbudenie dojmu, že niekto pri niečom a niekom stojí … lebo čo ak sa udalosti pohnú práve týmto smerom…?
Odkazy:
1/ pojem „indigové deti” prvý raz opísala parapsychologička Nancy Ann Tappeová, ktorá tento koncept rozvila v sedemdesiatich rokoch. Tappeová vydala knihu Understanding Your Life Through Color (Pochopenie Svojho Života Skrz Farbu) v roku 1982, kde opísala prípady zvýšeného počtu detí narodených v indigovej farbe ľudskej aury (najduchovnejšie vibrácie)
2/ v roku 1974 ocenený saudskoarabský kráľ za jeho prozápadný postoj počas ropnej krízy… pretože biznis je vždy na 1.mieste