Zuzana Čaputová – agent najzločineckejšieho krídla mocenských elít sa činí!

Kojená mliekom, ktoré tieklo cez sorošovskú Nadáciu otvorenej spoločnosti pre občianské združenie Via Iuris, po masívnej mediálnej kampani organizovanej „istými kruhmi“ bola do prezidentského kresla dosadená nimi odchovaná a vycvičená bábka – patrónka skládok Zuzana s cieľom škodiť Slovensku na každom kroku a prispieť k rozvratu zoskupenia V4, ktoré sa zatiaľ bráni genocídnym zámerom najzločineckejšieho krídla svetovládnych elít usilujúcich o nastolenie fašistickej totality NWO a likvidáciu európskych národov.  Je desivé, že na prezidentský trón ju dostali obrovské peniaze jej mecenášov ako aj predvolebná kampaň koordinovaná izraelskou agentúrou Aarona Shaviva napojenou na izraelské, britské a americké tajné služby. Predstavte si, žeby sa zistilo, že prezidentské voľby v USA koordinovala nejaká ruská agentúra. Hneď by bol novozvolený prezident odvolaný a možno aj odsúdený! A u nás ticho!

Všetkým vnímavým ľuďom bolo jasné hneď od začiatku, že na prezidentský stolec nezasadne slovenská prezidentka, ale marketingový produkt a bábka svetového sionizmu, ktorá bude robiť všetko pre likvidáciu slovenského národa či už cez podporu navážania migrantov s ich prerozdeľovaním do slovenských miest, propagáciu budovania amerických základní na našom území, presadzovanie všetkých zvráteností neoliberalizmu vrátane agendy LGBTI, multikulturalizmu, genderizmu alebo snahu o totálnu likvidáciu štátnej suverenity Slovenska. Prefíkaná Zuzana od samého začiatku veľmi dobre vedela, do čoho a s kým ide, aká je jej úloha.

Plneniu stanovených úloh vlastizrady sa od prvých chvíľ ujala s plnou vehemenciou. Dokonca sa stala hlasnou trúbou zločinných zámerov svetovládneho sionizmu na medzinárodnej aréne. Pri prvej svojej zahraničnej návšteve v Čechách aj s celým cirkusovým súborom dala najavo, že podporuje štátny prevrat svojím vyjadrením, že plne chápe oprávnené požiadavky protestujúcich. V Maďarsku ospevovala liberálnu demokraciu vediac, že Orbán ju odsudzuje a podporuje kresťanskú demokraciu. No a v Nemecku, kde sa obliekla do šiat vo farbách nemeckej zástavy a vyjadrila svoje prianie, aby hlas Nemecka bol na pôde EÚ viac počuť, dala jasne najavo, že Slovensko podkladá k nohám Nemecka ako kolóniu. Čosi tak odporné a hnusné sa len tak nevidí. Tak okato ponížiť Slovensko a slovenský národ, na to treba mať ozaj hrošiu kožu. Ak by bola slovenskou prezidentkou, stačilo by jej na dôstojnú reprezentáciu zopár pekných kostýmov vkusne zdobených prvkami slovenského folklóru. Lenže jej zámerom nie je reprezentovať Slovensko v zahraničí, ale ho ponižovať a okato dávať najavo, komu vlastne slúži.

Sionistické svetovládne elity, ktorým Čaputová oddane slúži, aj vďaka Putinovi a Trumpovi krok za krokom strácajú svoje mocenské pozície, a preto vyťahujú z rukáva svoje posledné tromfy. Tak sa im naposledy podarilo rozpútať klimatické šialenstvo, do ktorého sa nehanbili zatiahnuť aj postihnuté dievčatko Grétu. Už väčšiu mieru pokrytectva a výsmechu si je ťažké predstaviť, keď tí, čo svojou nekonečnou pažravosťou doviedli svet na pokraj vojnovej a ekologickej katastrofy sa zrazu pasujú do úlohy najväčších bojovníkov proti klimatickým zmenám. Tento klimatický teror im však slúži len na to, aby ešte viac zotročili ľudstvo a zaťažili ho všelijakými uhlíkovými dňami či inými opatreniami, na ktorých sami dobre zarobia a nás dostanú pod ešte silnejšiu kontrolu a útlak. Zrazu im záleží na budúcností detí, ale to, že pri ich humanitárnom bombardovaní či rozosievaní vojnových požiarov umierajú milióny detí, ich vôbec netrápi.

Svoje klimatické šialenstvo sa im najnovšie podarilo dotiahnuť až na pôdu OSN, kde zorganizovali klimatický summit, na ktorom samozrejme nemohla chýbať nová vychádzajúca hviezda globálneho liberálneho fašizmu – Zuzana. Aj vystúpila s prejavom, ktorý sa navždy zapíše do histórie ľudstva. Navždy zostanú zaznamenané medzi výrokmi veľkých osobností nasledujúce sentencie, ktoré predniesla na pôde OSN či na podujatí organizácie GLOBSEC v USA, ku ktorým si dovoľujem uviesť svoj komentár:

„Ak by som mala pomenovať len jednu vec, ktorá ma trápi najviac, je to popieranie, že klimatická zmena vôbec existuje, alebo spochybňovanie, že je vážna“

Aby vás Zuzanka prestala táto vec trápiť, navrhnite zákon, v ktorom podľa vzoru zákona zakazujúceho popieranie či spochybňovanie holokaustu bude za trestný čin považované aj popieranie či spochybňovanie klimatických zmien.

„Vyzývam svetové spoločenstvo, aby zadefinovalo nové globálne pravidlá a spôsob ich vymáhania“

Je najvyšší čas nastoliť totalitu globálneho fašizmu s jasnými pravidlami, ktorých porušovanie bude prísne postihované. Prechod k tejto totalite by mal byť uskutočnený vyhlásením výnimočného stavu „klimatickej núdze“, ako to navrhujú ultraliberáli z vašej materskej strany PS.

„Národná hrdosť a patriotizmus sa budujú na nenávisti, izolácii a homofóbii“

A ja som si doteraz naivne myslel, že národná hrdosť a vlastenectvo je budované na láske k vlasti, k národu, svojej domovine a svojim predkom. Vy ste ma však vyviedli z omylu, a tak očakávam, že sa postaráte o to, aby hlásenie sa k odkazu Ľudovíta Štúra a iných slovenských národných buditeľov bolo čo najskôr zaradené do kategórie trestných činov. A Trumpa by ste Zuzanka mali pod hrozbou impeachmentu takisto vyzvať, aby prestal nabádať Američanov k patriotizmu.

Takisto nenávistné a homofóbne hlásanie takých zvrátenosti, akože rodina a manželstvo muža a ženy či život dieťaťa pred jeho narodením sú hodné úcty a spoločenskej ochrany je predsa neprípustné v súčasnej modernej progresívnej spoločnosti založenej na najprogresívnejších hodnotách liberalizmu (satanizmu).

“Ak môžeme byť úspešní na miestnej úrovni vďaka aktivistom a mimovládnym organizáciám, ak máme úspešné zelené firmy, prečo by sme to nemohli urobiť na celosvetovej úrovni?”

Veru tak, nič vám predsa nemôže zabrániť nastoleniu totality globálneho fašizmu na celosvetovej úrovni, ani Trump, ba ani Putin! Hor sa do práce na skazu ľudstva spôsobujúceho klimatické zmeny!

“Šírenie nenávisti alebo falošnej propagandy sa nesmie nazývať slobodou prejavu“

Nezostáva mi nič iné než súhlasiť. Už skôr ste Zuzanka požadovali „stanovenie jasných medzí slobody prejavu“. Áno, treba zaviesť prísnu cenzúru, aby svoju propagandu nemohli šíriť pronárodné, vlastenecké sily, kresťania či iní slobodomyseľní ľudia, ale právo na slobodu prejavu mali iba ultraliberáli či liberálni fašisti ako Emilko Hodál, váš ctiteľ, ktorý prezradil, že ak nastúpite do prezidentského úradu, na nás vlastencov sa spustí poľovačka, vrátane nášho vraždenia. No a len toť nás vlastencov a všetkých tých, čo sa zúčastnili Národného pochodu za život zamestnankyňa tlačového oddelenia vašej kancelárie Henrieta Hajtová  na Instagrame veľmi presne označila za “inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov”, a tak výrazne prispela k rozšíreniu škály nálepiek, ktorými ste nás vy liberáli doteraz častovali, t.j. homofóbi, xenofóbi, islamofóbi, rasisti, rusofili, slovanofili, náckovia, fašisti.  Tým ste nám, pravda, otvorili dvere, aby sme aj my vás mohli označovať pravými menami ako liberálni fašisti, genocídni rasisti, psychopati a vlastizradcovia, za čo sme vám nesmierne povďační. Ďakujeme vám Zuzanka za to, že sa vám tak rýchlo a jasne podarilo vyhrotiť vzťahy medzi „nami“ a „vami“ a rozdeliť spoločnosť na dva nezmieriteľné tábory. Vy viete, kto sme my a my vieme, kto ste vy. Predsa nie je nič dôležitejšie, než vyjasnenie si vzájomných vzťahov.

„Európska únia je symbolom všetkého, čo nám za totality chýbalo“

Presne tak. Za totality nám chýbalo kapitalistické vykorisťovanie človeka človekom, bieda, nezamestnanosť, vysťahovalectvo, bezdomovstvo, exekučný teror, ohrozenie islamom, likvidácia štátnej suverenity, rozkradnutie národného bohatstva, teror ideológie LGBTI, gender a multikulturalizmu, konzumný životný štýl a braková kultúra primitívnej zábavy dehonestujúcej človeka a mnoho ďalších vymožeností, o ktorých sa nám kedysi ani nesnívalo.

„Niektoré hlasy vykresľujú liberálne hodnoty ako hrozbu našej spoločnosti“  

Prečo len niektoré? Predsa všetky hlasy nás pravých vlastencov a kresťanov tak činia!

“Je dôležité si pripomínať, že ak jedna krajina oberie inú krajinu o územie, treba to nazvať okupáciou a nemýliť si to s mierovými aktivitami,”

Akiste ste tým mysleli Srbsko, ktoré bolo násilne za pomoci humanitárneho bombardovania USA v rozpore s medzinárodným právom obraté o územie Kosova, lebo Krym práve naopak v zmysle práva národov na sebaurčenie sa na základe referenda ako autonómna oblasť odčlenil od Ukrajiny a pričlenil k Rusku. Veď sa spýtajte obyvateľov Krymu, či sa cítia byť niekým okupovaní. V prípade odtrhnutia Kosova na rozdiel od Krymu určite o mierovú aktivitu nešlo. Zuzanka, vy predsa v tom musíte mať jasno.

Nuž, čo povedať na záver. Len toľko, že geniálny prejav našej krásavice Zuzany sa určite zaradí medzi také skvosty rečníckeho umenia, ako je slávna politická reč rímskeho štátnika Marca Tullia Cicera proti Catilinovi či  Ďakovná reč rímskemu ľudu a mnohé iné.

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Staronovým prezidentom Ugandy sa stal Yoweri Museveni

  0icon

  Kampala 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nicholas Bamulanzeki)   Dlhoročný ugandský prezident Yoweri Museveni si vo štvrtkových všeobecných voľbách víťazstvom nad mladým opozičným vyzývateľom Bobim Wineom zabezpečil…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Antigénové testy v harmaneckých papierňach ukázali až 46 percent pozitívnych, PCR testy ani jedného. Matovič: Použili testy, ktoré nemajú nič spoločne s testami používanými pri plošnom testovaní

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V harmaneckých papierňach použili na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou,…

  Naďovi sa nepozdáva, že v diskusných reláciách nebude mať OĽaNO zastúpenie a hovorí o cenzúre. Ticho neostal ani premiér: "Keď médiá pravdu nehľadajú, ale vytvárajú"

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v svojom statuse upozornil na to, že žiaden poslanec z hnutia…

  Matovič si stojí za svojím. Plošné testovanie je podľa neho "mimoriadne efektívne", ukazuje pritom na skúsenosť zo závodu Jaguar. Testovanie detí kvôli vychádzkam nebude

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Opakované testovanie zamestnancov automobilky v Nitre v predchádzajúcich desiatich dňoch potvrdilo, že plošné testovanie je mimoriadne efektívny…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  Týždne to bublalo pod povrchom, až to prepuklo otvorene: Sudcovia toho už majú dosť. Posielajú Matovičovi a Kolíkovej odkaz

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:Archív Dana Jelinková Dudzíková)   Pokus Matovičovej junty ovládnuť justíciu narazil na problém: časť sudcov otvorene odmietla účelovú „reformu“ súdnictva aj…

  Škoda nebude sponzorovať MS, ak sa budú konať v Bielorusku

  0icon

  Mladá Boleslav 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP)   Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovať majstrovstvá sveta v hokeji, pokiaľ sa budú konať…

  Denník SME opäť šíri HOAX o slabosti Putina a nespokojnosti Rusov. Našťastie z Nemecka prichádza „rozbuška“ Navaľnyj

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Navalny instagram account via AP)   Liberálno-korporátny mainstream sa vo svojom zdesení zo slabosti amerického establišmentu a hroziacej občianskej vojny v…

  Australian Open: V karanténe 47 hráčov, aj Stephensová či Kerberová

  0icon

  Melbourne 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Morgan Sette/AAP Image via AP)   Celkovo 47 tenistov a tenistiek muselo v Melbourne pred prvým grandslamovým turnajom sezóny Australian Open…

  TopDesať

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Bojovníci Katalaunských polí 1. časť

  0 icon

  Vráťme sa hlboko do minulosti - do prvej polovice 5. storočia. Európa bola pustošená hrôzostrašnou armádou Hunov pod vedením neporaziteľného vodcu Attilu. Nedokázal im čeliť nik okrem statočných Galov, ktorí ich ako jediní porazili. Bojovali statočne a odvážne a to dokonca aj po smrti... Dva roky potom, čo sa Attila stal najvyšším…

  Prečo sa po prebudení naťahujeme a zívame?

  0 icon

  Budík  nás upozorňuje , aby sme ráno vstali, ale neprebudí naše telo. A tak sa naťahujeme a zívame. Možno práve preto, že to robíme ako mimovoľný proces, tomu ani nevenujeme pozornosť. Avšak tieto 2 akcie robia pre naše telá oveľa viac, ako len zobudenie. 1. Strečing svaly prestaví

  Ako sa mení Zem? NASA odhalila fotografie, ako sa mení podnebie

  0 icon

  Prírodné katastrofy významne zasiahli milióny ľudí na celom svete. Roztrieštené povodne a zosuvy pôdy pochovali milióny domov a požiare spôsobili zničenie pozemkov. Fotografie NASA ti odhalia viac. Každoročný výskyt prírodných katastrof vyvoláva otázky a odborníci na životné prostredie neustále opakujú, že je to spôsobené ľudskými aktivitami na našej planéte. Aj keď sa…

  Malajzia - zaujímavé fakty o tropickom raji 2. časť

  0 icon

  Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Za spev Despacito ti môžu dať pokutu

  Vo svete IT

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  WhatsApp posúva dátum na prijatie aktualizovaných podmienok. Opäť tak reaguje na mylné informácie

  0 icon

  Chatovacia aplikácia WhatsApp má za sebou naozaj niekoľko výnimočne rušných dní, ktoré spôsobila nečakaná zmena v zásadách ochrany osobných údajov, s ktorými musia používatelia súhlasiť. Po vystrašení niektorých používateľov tejto aplikácie a po zverejnení kadejakých hoaxov však spoločnosť reagovala pomerne promptne, pričom všetky obavy z narušenia súkromia používateľov vyvrátila v…

  Ktoré Samsung smartfóny majú dostupný Android 11, a pre ktoré sa očakáva, že bude ešte neskôr uvoľnený?

  0 icon

  Android 10 dnes už pomaly nájdeme na všetkých zariadeniach, ktoré ho mali dostať. Ešte v septembri minulého roka, Google oficiálne uvoľnil Android 11 pre širokú verejnosť. V praxi to znamenalo, že výrobcovia smartfónov začali postupne s naberaním BETA testerov, aby začali testovať nový Android, pričom už dnes je oficiálne dostupných…

  Základňa na Mesiaci môže byť pre ľudstvo kľúčová: Tu je niekoľko dôvodov prečo

  0 icon

  Nášmu Mesiacu sa opäť dostáva veľa pozornosti. Nenachádza sa len v hľadáčiku americkej vesmírnej agentúry NASA, ktorá rozbieha svoj program Artemis, ale aj v hľadáčiku súkromných spoločností, ktoré sa chcú venovať ťažbe mesačných zdrojov, alebo postaviť na našej prirodzenej družici trvalú základňu. Trvalá prítomnosť ľudí na Mesiaci však nie je momentálne istá.…

  Vo Windows 10 bola objavená závažná chyba, ktorá dokáže „odpáliť“ disk zariadenia

  0 icon

  Portál bleepingcomputer.com poukazuje na novú zraniteľnosť vo Windows 10, ktorá je z kategórie vážnejších. Podľa zistení Jonasa Lyka, môže zadaním jednoduchého príkazu dôjsť k poškodeniu NTFS.  „V súčasnosti je v systéme NTFS obzvlášť nepríjemná chyba. Spustí sa otvorením špeciálneho vytvoreného mena (pozn. redakcie: príkazu) v ľubovoľnom priečinku, kdekoľvek. Zraniteľnosť sa okamžite…

  Armádny Magazín

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Izraelský analytik Kedmi pomenoval hrozbu, ktorá by mohla zničiť USA

  0 icon

  Izrael, 16. január 2021 (AM) - Súčasné udalosti v USA sú úsvitom Mccarthyzmu. Toto vyhlásenie urobil izraelský politický analytik Jakov Kedmi a hovoril o ohrození štátu.   Odborník nazval to, čo sa deje v Amerike, Mccarthyzmus - hnutie, ktoré bolo v 50. rokoch sprevádzané politickými represiami. Podľa Kedmiho s tým dnes v USA…

  Nikolaj Starikov: Trumpov Shutdown a Washingtonská dohoda

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Historik a politológ Nikolaj Starikov v éteri autorského programu Anny Šafranovej uviedol, že odpojenie súčasného amerického prezidenta od sociálnych sietí „šokovalo miliardy“ ľudí. Odborník odhalil dôvod „verejného bičovania“ Donalda Tru

  Útok ruského „Jarsu“ neprežijú ani šváby

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Ministerstvo obrany RF minulý rok vyhlásilo, že toho roku budú ďalšie dva pluky raketových vojsk strategického určenia prezbrojené na raketové komplexy „Jars“, pričom jeden bude mať mobilné odpaľovacie zariadenie a dr

  Kto vyzbrojuje svet?

  0 icon

  Francúzsko, 16. január 2021 (AM) - V roku 2019 zaznamenala francúzska letecká spoločnosť Dassault nárast predaja o 105% - výsledky boli do veľkej miery spojené s úspechom ich vlajkovej lode Rafale. Ten sa teší veľkému úspechu po mnohých rokoch od jeho zavedenia do aktívnej služby vo Francúzskej armáde (dodaný v 2001,…

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA