• Peter Kohút

  Zuzana Čaputová – agent najzločineckejšieho krídla mocenských elít sa činí!

  Publikované 26.09. 2019 o 15:30 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Kojená mliekom, ktoré tieklo cez sorošovskú Nadáciu otvorenej spoločnosti pre občianské združenie Via Iuris, po masívnej mediálnej kampani organizovanej „istými kruhmi“ bola do prezidentského kresla dosadená nimi odchovaná a vycvičená bábka – patrónka skládok Zuzana s cieľom škodiť Slovensku na každom kroku a prispieť k rozvratu zoskupenia V4, ktoré sa zatiaľ bráni genocídnym zámerom najzločineckejšieho krídla svetovládnych elít usilujúcich o nastolenie fašistickej totality NWO a likvidáciu európskych národov.  Je desivé, že na prezidentský trón ju dostali obrovské peniaze jej mecenášov ako aj predvolebná kampaň koordinovaná izraelskou agentúrou Aarona Shaviva napojenou na izraelské, britské a americké tajné služby. Predstavte si, žeby sa zistilo, že prezidentské voľby v USA koordinovala nejaká ruská agentúra. Hneď by bol novozvolený prezident odvolaný a možno aj odsúdený! A u nás ticho!

  Všetkým vnímavým ľuďom bolo jasné hneď od začiatku, že na prezidentský stolec nezasadne slovenská prezidentka, ale marketingový produkt a bábka svetového sionizmu, ktorá bude robiť všetko pre likvidáciu slovenského národa či už cez podporu navážania migrantov s ich prerozdeľovaním do slovenských miest, propagáciu budovania amerických základní na našom území, presadzovanie všetkých zvráteností neoliberalizmu vrátane agendy LGBTI, multikulturalizmu, genderizmu alebo snahu o totálnu likvidáciu štátnej suverenity Slovenska. Prefíkaná Zuzana od samého začiatku veľmi dobre vedela, do čoho a s kým ide, aká je jej úloha.

  Plneniu stanovených úloh vlastizrady sa od prvých chvíľ ujala s plnou vehemenciou. Dokonca sa stala hlasnou trúbou zločinných zámerov svetovládneho sionizmu na medzinárodnej aréne. Pri prvej svojej zahraničnej návšteve v Čechách aj s celým cirkusovým súborom dala najavo, že podporuje štátny prevrat svojím vyjadrením, že plne chápe oprávnené požiadavky protestujúcich. V Maďarsku ospevovala liberálnu demokraciu vediac, že Orbán ju odsudzuje a podporuje kresťanskú demokraciu. No a v Nemecku, kde sa obliekla do šiat vo farbách nemeckej zástavy a vyjadrila svoje prianie, aby hlas Nemecka bol na pôde EÚ viac počuť, dala jasne najavo, že Slovensko podkladá k nohám Nemecka ako kolóniu. Čosi tak odporné a hnusné sa len tak nevidí. Tak okato ponížiť Slovensko a slovenský národ, na to treba mať ozaj hrošiu kožu. Ak by bola slovenskou prezidentkou, stačilo by jej na dôstojnú reprezentáciu zopár pekných kostýmov vkusne zdobených prvkami slovenského folklóru. Lenže jej zámerom nie je reprezentovať Slovensko v zahraničí, ale ho ponižovať a okato dávať najavo, komu vlastne slúži.

  Sionistické svetovládne elity, ktorým Čaputová oddane slúži, aj vďaka Putinovi a Trumpovi krok za krokom strácajú svoje mocenské pozície, a preto vyťahujú z rukáva svoje posledné tromfy. Tak sa im naposledy podarilo rozpútať klimatické šialenstvo, do ktorého sa nehanbili zatiahnuť aj postihnuté dievčatko Grétu. Už väčšiu mieru pokrytectva a výsmechu si je ťažké predstaviť, keď tí, čo svojou nekonečnou pažravosťou doviedli svet na pokraj vojnovej a ekologickej katastrofy sa zrazu pasujú do úlohy najväčších bojovníkov proti klimatickým zmenám. Tento klimatický teror im však slúži len na to, aby ešte viac zotročili ľudstvo a zaťažili ho všelijakými uhlíkovými dňami či inými opatreniami, na ktorých sami dobre zarobia a nás dostanú pod ešte silnejšiu kontrolu a útlak. Zrazu im záleží na budúcností detí, ale to, že pri ich humanitárnom bombardovaní či rozosievaní vojnových požiarov umierajú milióny detí, ich vôbec netrápi.

  Svoje klimatické šialenstvo sa im najnovšie podarilo dotiahnuť až na pôdu OSN, kde zorganizovali klimatický summit, na ktorom samozrejme nemohla chýbať nová vychádzajúca hviezda globálneho liberálneho fašizmu – Zuzana. Aj vystúpila s prejavom, ktorý sa navždy zapíše do histórie ľudstva. Navždy zostanú zaznamenané medzi výrokmi veľkých osobností nasledujúce sentencie, ktoré predniesla na pôde OSN či na podujatí organizácie GLOBSEC v USA, ku ktorým si dovoľujem uviesť svoj komentár:

  „Ak by som mala pomenovať len jednu vec, ktorá ma trápi najviac, je to popieranie, že klimatická zmena vôbec existuje, alebo spochybňovanie, že je vážna“

  Aby vás Zuzanka prestala táto vec trápiť, navrhnite zákon, v ktorom podľa vzoru zákona zakazujúceho popieranie či spochybňovanie holokaustu bude za trestný čin považované aj popieranie či spochybňovanie klimatických zmien.

  „Vyzývam svetové spoločenstvo, aby zadefinovalo nové globálne pravidlá a spôsob ich vymáhania“

  Je najvyšší čas nastoliť totalitu globálneho fašizmu s jasnými pravidlami, ktorých porušovanie bude prísne postihované. Prechod k tejto totalite by mal byť uskutočnený vyhlásením výnimočného stavu „klimatickej núdze“, ako to navrhujú ultraliberáli z vašej materskej strany PS.

  „Národná hrdosť a patriotizmus sa budujú na nenávisti, izolácii a homofóbii“

  A ja som si doteraz naivne myslel, že národná hrdosť a vlastenectvo je budované na láske k vlasti, k národu, svojej domovine a svojim predkom. Vy ste ma však vyviedli z omylu, a tak očakávam, že sa postaráte o to, aby hlásenie sa k odkazu Ľudovíta Štúra a iných slovenských národných buditeľov bolo čo najskôr zaradené do kategórie trestných činov. A Trumpa by ste Zuzanka mali pod hrozbou impeachmentu takisto vyzvať, aby prestal nabádať Američanov k patriotizmu.

  Takisto nenávistné a homofóbne hlásanie takých zvrátenosti, akože rodina a manželstvo muža a ženy či život dieťaťa pred jeho narodením sú hodné úcty a spoločenskej ochrany je predsa neprípustné v súčasnej modernej progresívnej spoločnosti založenej na najprogresívnejších hodnotách liberalizmu (satanizmu).

  “Ak môžeme byť úspešní na miestnej úrovni vďaka aktivistom a mimovládnym organizáciám, ak máme úspešné zelené firmy, prečo by sme to nemohli urobiť na celosvetovej úrovni?”

  Veru tak, nič vám predsa nemôže zabrániť nastoleniu totality globálneho fašizmu na celosvetovej úrovni, ani Trump, ba ani Putin! Hor sa do práce na skazu ľudstva spôsobujúceho klimatické zmeny!

  “Šírenie nenávisti alebo falošnej propagandy sa nesmie nazývať slobodou prejavu“

  Nezostáva mi nič iné než súhlasiť. Už skôr ste Zuzanka požadovali „stanovenie jasných medzí slobody prejavu“. Áno, treba zaviesť prísnu cenzúru, aby svoju propagandu nemohli šíriť pronárodné, vlastenecké sily, kresťania či iní slobodomyseľní ľudia, ale právo na slobodu prejavu mali iba ultraliberáli či liberálni fašisti ako Emilko Hodál, váš ctiteľ, ktorý prezradil, že ak nastúpite do prezidentského úradu, na nás vlastencov sa spustí poľovačka, vrátane nášho vraždenia. No a len toť nás vlastencov a všetkých tých, čo sa zúčastnili Národného pochodu za život zamestnankyňa tlačového oddelenia vašej kancelárie Henrieta Hajtová  na Instagrame veľmi presne označila za “inkvizítorov, pokrytcov, pedofilov a úchylákov”, a tak výrazne prispela k rozšíreniu škály nálepiek, ktorými ste nás vy liberáli doteraz častovali, t.j. homofóbi, xenofóbi, islamofóbi, rasisti, rusofili, slovanofili, náckovia, fašisti.  Tým ste nám, pravda, otvorili dvere, aby sme aj my vás mohli označovať pravými menami ako liberálni fašisti, genocídni rasisti, psychopati a vlastizradcovia, za čo sme vám nesmierne povďační. Ďakujeme vám Zuzanka za to, že sa vám tak rýchlo a jasne podarilo vyhrotiť vzťahy medzi „nami“ a „vami“ a rozdeliť spoločnosť na dva nezmieriteľné tábory. Vy viete, kto sme my a my vieme, kto ste vy. Predsa nie je nič dôležitejšie, než vyjasnenie si vzájomných vzťahov.

  „Európska únia je symbolom všetkého, čo nám za totality chýbalo“

  Presne tak. Za totality nám chýbalo kapitalistické vykorisťovanie človeka človekom, bieda, nezamestnanosť, vysťahovalectvo, bezdomovstvo, exekučný teror, ohrozenie islamom, likvidácia štátnej suverenity, rozkradnutie národného bohatstva, teror ideológie LGBTI, gender a multikulturalizmu, konzumný životný štýl a braková kultúra primitívnej zábavy dehonestujúcej človeka a mnoho ďalších vymožeností, o ktorých sa nám kedysi ani nesnívalo.

  „Niektoré hlasy vykresľujú liberálne hodnoty ako hrozbu našej spoločnosti“  

  Prečo len niektoré? Predsa všetky hlasy nás pravých vlastencov a kresťanov tak činia!

  “Je dôležité si pripomínať, že ak jedna krajina oberie inú krajinu o územie, treba to nazvať okupáciou a nemýliť si to s mierovými aktivitami,”

  Akiste ste tým mysleli Srbsko, ktoré bolo násilne za pomoci humanitárneho bombardovania USA v rozpore s medzinárodným právom obraté o územie Kosova, lebo Krym práve naopak v zmysle práva národov na sebaurčenie sa na základe referenda ako autonómna oblasť odčlenil od Ukrajiny a pričlenil k Rusku. Veď sa spýtajte obyvateľov Krymu, či sa cítia byť niekým okupovaní. V prípade odtrhnutia Kosova na rozdiel od Krymu určite o mierovú aktivitu nešlo. Zuzanka, vy predsa v tom musíte mať jasno.

  Nuž, čo povedať na záver. Len toľko, že geniálny prejav našej krásavice Zuzany sa určite zaradí medzi také skvosty rečníckeho umenia, ako je slávna politická reč rímskeho štátnika Marca Tullia Cicera proti Catilinovi či  Ďakovná reč rímskemu ľudu a mnohé iné.

  Ing. Peter Kohút, CSc.


  Autor v číslach

  Počet článkov: 83
  Celkové hodnotenie: 22.26
  Priemerná čítanosť: 5586

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  V Maďarsku zhabali rúška, ktoré viezol slovenský kamión

  Budapešť 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Vyše 100.000 kusov zdravotných ochranných prostriedkov pochybnej kvality a falšovaný tovar rôzneho druhu viezol slovenský kamión, ktorý na maďarskej diaľnici M1 kontrolovali v pondelok príslušníci maďarského Národného úradu pre dane a clá (NAV) Riaditeľstvo NAV Rábsko-mošonsko-šopronskej župy uviedlo, že tovar prevážaný v kamióne zhabali,…

  Afganský prezident podpísal dekrét o prepustení 400 členov Talibanu

  Kábul 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Afganský prezident Ašraf Ghaní podpísal dekrét o prepustení 400 príslušníkov militantného hnutia Taliban odsúdených za závažné trestné činy, oznámil v pondelok prezidentský palác Ich prepustenie v nedeľu odporučilo zhromaždenie afganských politikov a kmeňových vodcov, známe ako Lója džirga. Informovala o tom agentúra DPA.…

  Nemecko si želá účasť Južnej Kórey na summite G7, pozvanie pre Rusko odmieta

  Berlín 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris)   Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v pondelok vyjadril podporu účasti Južnej Kórey na tohtoročnom summite krajín G7. Zároveň dodal, že Rusko by sa na najbližšom stretnutí lídrov tejto skupiny zúčastniť nemalo, píše agentúra DPA "Južná Kórea je jednou z krajín, ktoré sú…

  Libanonský premiér oznámil demisiu vlády, z výbuchu obvinil "skorumpované" vládnuce elity

  Bejrút 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Lebanese Government-Dalati Nohra)   Libanonský premiér Hassán Dijáb oznámil v pondelok demisiu celej svojej vlády v dôsledku protestov, ktoré nasledovali po minulotýždňovom ničivom výbuchu v bejrútskom prístave, píše agentúra AFP Dijáb pripísal zodpovednosť za mohutnú explóziu zo 4. augusta "skorumpovanej" vládnucej elite, ktorá v Libanone vládne…

  Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, odísť musia už tento týždeň. Bol spáchaný "závažný trestný čin na území iného členského štátu NATO a EÚ"

  Bratislava 10. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov. Pre TASR to potvrdil riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Tomaga. Upozornila na to televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve "Nemôžem uviesť mená pracovníkov ruskej diplomatickej misie, zároveň však potvrdzujem, že…

  Herec Antonio Banderas má koronavírus, oznámil to v deň svojich 60. narodenín

  New York 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Invision-Richard Shotwell)   Španielsky herec, filmový producent a režisér Antonio Banderas má pozitívny test na koronavírus. Oznámil to v pondelok, v deň svojich 60. narodenín na sociálnej sieti Instagram, píše agentúra AP Podľa vlastných slov svoje okrúhle životné jubileum oslávi v domácej izolácii. "Chcel by…

  NAKA zastavila trestné stíhanie pre status Ľuboša Blahu s červenou hviezdou

  Bratislava 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)   Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zastavil trestné stíhanie v súvislosti so statusom poslanca Národnej rady (NR) SR Ľuboša Blahu (Smer-SD), ktorý sa na sociálnej sieti chválil fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru SR…

  Strana Smer-SD chce o situácii vo VSE rokovať na najbližšej parlamentnej schôdzi

  Bratislava 10. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Predseda opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico navrhne do programu najbližšej parlamentnej schôdze bod k aktuálnej situácii vo Východoslovenských elektrárňach (VSE). Povedal to na pondelkovej tlačovej konferencii v centrále strany v Bratislave Predseda Národnej rady SR (NR SR) by mal…

  Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci tento rok nebude

  Bratislava 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci v Bratislave tento rok pre pandémiu nového koronavírusu nebude. Sídlo hlavy štátu si však môžu záujemcovia pozrieť virtuálne. Informuje o tom prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti "Do Prezidentského paláca prichádzajú na deň otvorených dverí každoročne…

  Viac ako 70 percent advokátov malo počas koronakrízy znížené príjmy

  Bratislava 10. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Viac ako 70 percent advokátov malo počas koronakrízy znížené príjmy. Pre takmer 27 percent advokátov zostali príjmy na rovnakej úrovni. Vyplýva to z prieskumu Slovenskej advokátskej komory (SAK), ktorý bol na vzorke 487 advokátov pomocou dotazníka vykonávaný od 2. do 15. júna 2020. Na…

  Matka vo Švajčiarsku zabila štvorročné dvojičky a spáchala samovraždu

  Utikon 10. augusta (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Gian Ehrenzeller)   Neďaleko švajčiarskej obce Uitikon našli Nemku, ktorá zabila svoje štvorročné dvojičky a potom spáchala samovraždu. V pondelok o tom informovali úrady v Zürichu. Všetky tri telá sa nachádzali v aute, ktoré našiel v blízkosti lesa zhruba desať kilometrov západne od Zürichu okoloidúci Na miesto…

  Sudca Truban vysvetľoval rozhodovanie o väzbe pre Norberta B. pred komisiou

  Bratislava 10. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michal Truban dnes pred osobitnou komisiou zriadenou Súdnou radou SR vysvetľoval svoj postup pri rozhodovaní o väzbe obvineného podnikateľa Norberta B Ako pre médiá uviedol člen komisie a zároveň šéf súdnej rady Ján Mazák, komisia konkrétne riešila otázku,…

  Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom v Bejrúte

  Bejrút 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Thibault Camus)   Libanonská vláda v pondelok odstúpila v súvislosti s minulotýždňovým ničivým výbuchom v hlavnom meste Bejrút. Oznámil to libanonský minister zdravotníctva, ktorého citovala agentúra AP "Celá vláda rezignovala," povedal minister zdravotníctva Hamad Hasan novinárom po pondelkovom zasadnutí vlády. Minister dodal, že premiér Hassán Dijáb…

  Fico si uctil pamiatku obetí banského nešťastia v Handlovej

  Bratislava/Handlová 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Kancelária SMER-SD)   Predseda Smeru-SD Robert Fico si v pondelok pri príležitosti 11. výročia výbuchu v handlovskej bani uctil pamiatku obetí najväčšieho banského nešťastia v histórii Slovenska. Zahynulo pri ňom 20 baníkov a banských záchranárov. Pamiatku obetí si uctil v rámci pietnej spomienky Dňa bielych ruží…

  Izraelská vláda sa sporí o rozpočte; Netanjahu jej chce dať poslednú šancu

  Jeruzalem 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Tal Shahar, Yediot Ahronot)   Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondelok uviedol, že je ochotný dať "poslednú šancu" vláde národnej jednoty, ktorú vedie spoločne so svojím niekdajším rivalom Bennym Gancom. Koaliční partneri sa už mesiace nevedia dohodnúť na novom štátnom rozpočte, píše agentúra DPA Netanjahuova strana…

  Trinástu penziu za dobrý nápad nepovažuje viac ako štvrtina Slovákov

  Bratislava 10. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Zavedenie trinásteho dôchodku aspoň v obmedzenej výške má medzi Slovákmi svojich zástancov, ale aj odporcov. Podľa prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere pre agentúru SITA totiž vyše 40 percent ľudí na Slovensku považuje zavedenie trinástych penzií v obmedzenej výške za dobrý krok vlády, viac ako štvrtina…

  Šeliga vyzval bieloruské úrady na zastavenie násilia na svojich občanoch

  Bratislava 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval bieloruské úrady, aby okamžite zastavili násilie a útlak, ktoré páchajú na svojich občanoch. Uviedol to na sociálnej sieti. Podpredseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Peter Kmec (nezaradený) skonštatoval, že je veľmi dôležité, aby sa vládna moc,…

  Ak Slovan vyradí Klaksvík, v 2. predkole vycestuje do Bernu

  Nyon 10. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Futbalisti Slovana Bratislava sa v prípade postupu do 2. predkola Ligy majstrov 2020/2021 cez KÍ Klaksvík z Faerských ostrovov stretnú o postup do ďalšej fázy so švajčiarskym šampiónom Young Boys Bern. Hrať sa bude na jeden zápas na pôde Bernu. Rozhodol o tom…

  TopDesať

  TOP10: Najneuveriteľnejšie školské tresty 1. časť

  0 icon

  Školy na celom svete zaviedli rôzne pravidlá, aby pomohli svojim študentom dodržiavať poriadok. Je to dosť podobné tomu, prečo vlády schvaľujú zákony. Majú zavedené určité pravidlá a zákony, ktoré udržujú spoločnosť v civilizácii a zároveň udržiavajú organizovanú komunitu. Štúdie ukázali, že ak ľuďom hrozia tresty, je menej pravdepodobné, že porušia pravidlá. Niektoré tresty udelené v…

  Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer (1. časť)

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý štvordielny článok. V rámci jednotlivých častí sa pozrieme na troch pánov, ktorých práca znamenala dieru do sveta. Predtým, ako sa pozrieme hlbšie do deja je potrebné, aby sme vám priblížili okolnosti daného obdobia. Začneme trochu zo širšia, avšak koniec bude stáť za to. Máte naše slovo.…

  Komu zo slávnych boli tragicky osudné rýchle autá?

  0 icon

  Boli mladí, krásni, talentovaní a davy fanúšikov ich verne milovali a obdivovali. Ich bohatstvo im umožňovalo život v prepychových domoch, navštevovanie luxusných destinácií a riadenie tých najlepších áut. Práve autá vzbudzujúce závisť závratnými číslami svojich tachometrov sa im stali osudné. Kto zo slávnych predčasne zomrel vinou tragickej automobilovej havárie? James…

  Prečo sú niektoré chlpy neobvykle dlhé?

  0 icon

  Toto sa stalo mnohým z nás. Pri prechádzaní rukou po našich krkoch alebo pri dotýkaní sa našich paží zrazu narazíme na smiešne dlhé a tenké biele chlpy, ktoré podľa všetkého narástli cez noc. Ak sa to stalo aj tebe a ty si si myslel, že si jediný zvláštny človek na planéte Zem…

  Tieto historické fotografie zrejme uvidíš po prvýkrát

  0 icon

  Mnoho z nás fascinujú staré historické fotografie. Snažíme sa tak vidieť a pochopiť, že život ktorý žijeme bol niekedy úplne iný a to čo je dnes samozrejmosťou v minulosti ani neexistovalo. Historické fotografie z predchádzajúcich desaťročí nás spájajú s minulosťou a dávajú nám tak príležitosť vidieť veci, ktoré pre nás…

  Vo svete IT

  Astronómovia upozorňujú na narastajúci problém, ktorý im zhoršuje podmienky na prácu

  0 icon

  Dnes je doba satelitových megakonštelácií, ktoré sa v nasledujúcich rokoch rozrastú o stovky, možno tisíce kusov. Astronómovia sa obávajú, že veľké množstvo satelitov na obežnej dráhe Zeme, ovplyvní vývoj vesmírneho priemyslu. Píše o tom portál New York Times. Najväčšiu pozornosť mala donedávna spoločnosť SpaceX, so svojimi satelitmi Starlink. Teraz je…

  Xiaomi Mi 10 Ultra s 16GB RAM sa objavil v populárnom výkonnostnom teste Geekbench

  0 icon

  Očakávaná novinka Mi 10 Ultra od čínskej spoločnosti Xiaomi podľa všetkého splní výkonnostné očakávania väčšiny fanúšikov tejto značky. Ako odhaľuje najnovšie zverejnený výsledok z benchmarkového tetu Geekbench, smartfón Mi 10 Ultra by v aktuálnom rebríčku atakoval vrchné priečky. Xiaomi Mi 10 Ultra je momentálne druhým najvýkonnejším zariadením na trhu Najnovší…

  Qualcomm má ambíciu stať sa hlavným dodávateľom mikročipov pre Huawei. Má to však jeden háčik

  0 icon

  Čínska technologická spoločnosť Huawei len pred niekoľkými dňami oficiálne potvrdila, že neplánuje pokračovať vo vývoji vlastných vlajkových procesorov pre tie najvýkonnejšie smartfóny zo svojho portfólia. Oznámenie ukončenia vývoja vlajkových procesorov Kirin však iba po niekoľkých dňoch vyvolalo reakciu na americkej strane. Qualcomm má ambíciu stať sa dodávateľom pre Huawei Ako…

  Ako sa čo najlepšie starať o úložný priestor vo vašom Android smartfóne

  0 icon

  Smartfóny za posledných pár rokov prešli naozaj zásadnými technologickými zmenami, ktoré posúvajú nie len ich vzhľad a funkčnosť, ale aj využitie na úplne inú úroveň. Pred pár rokmi by zrejme väčšina z nás nepovedala, že dokáže na smartfóne vykonávať takú náročnú prácu, ako na počítači, poprípade, že by namiesto kvalitného…

  Vydavateľstvo ByteDance, stojace za aplikáciou TikTok, žaluje vládu Spojených štátov amerických

  0 icon

  Situácia okolo kontroverznej aplikácie TikTok zrejme nebude taká jednostranná, ako si americký prezident Donald Trump pôvodne myslel. Vydavateľstvo stojace za aplikáciou sa totižto voči nedávnym výkonným príkazom ohradilo a už počas zajtrašieho dňa plánuje zažalovať vládu Spojených štátov amerických. Presné znenie žaloby však zatiaľ známe nie je. ByteDance považuje kroky…

  Armádny Magazín

  Zacharovová: Ukrajinskí politici by so svojou smutnou skúsenosťou s prevratom a kolapsom krajiny nemali Bielorusku radiť

  0 icon

  Rusko, 10. august 2020 (AM) - Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničia vyhlásenie ukrajinského vodcu opisuje situáciu nie v Bielorusku, ale na samotnej Ukrajine. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Mária Zacharovová povedala, že ukrajinskí politici by

  „Najhorší možný scenár pre Európu …“ Skúsený český diplomat varuje pred novým kalifom Islamského štátu

  0 icon

  Sýria, 10.august 2020 ( AM ) - Bývalý český diplomat Jaroslav Bašta v komentári pre Prvnizpravy.cz upozorňuje na problém Islamského štátu,

  Japonsko k bezpodmienečnej kapitulácii neprinútila americká atómová bomba, ale sovietska Červená armáda

  0 icon

  Japonsko/ZSSR, 10. august 2020 (AM) – Pred 75 rokmi, 6. augusta 1945, zhodili Američania na japonské mesto Hirošima atómovú bombu. V dôsledku výbuchu zahynulo bezprostredne 70 tisíc ľ

  Umelá inteligencia sa čoskoro postaví zoči voči pilotovi F-16 v simulovanom leteckom boji

  0 icon

  USA, 10.august 2020 ( AM ) - Šachový veľmajster Gary Kasparov si porovnal schopnosti proti počítaču z IBM Deep Blue už v roku 1997. Zo 6 stretnutí počítač vyhral len 2 x. Zostávajúce hry skončili Patom.   Asi o 20 rokov neskôr, počítač je opäť porovnaný v hre Go s najlepšími hráčmi…

  Rusko chce urýchliť nasadenie svojho bojového robota Su-70 „Ochotnik-B“

  0 icon

  Rusko, 10. august 2020 (AM) - Na jeseň roku 2018 bolo hlásené, že tajný bojový dron [UCAV] Su-70 "Ochotnik-B" vyvinutý spoločnosťou Suchoj dcérskou spoločnosťou skupiny UAC, práve začal svoje pozemné testy. Potvrdili to fotografie vydané o niekoľko týždňov neskôr. Potom, v auguste 2019, ruské ministerstvo obrany oznámilo, že lieta

  Svetlo sveta

  Taliansko chce zvýšiť počet chemických potratov

  0 icon

  Talianský minister zdravotníctva podporuje uvoľnenie podávania potratových tabletiek v krajine. Podľa súčasne platnej legislatívy musí každá žena, ktorá podstúpi chemický potrat, kedy je dieťa zavraždené použitím chemikálií, zostať v nemocnici tri dni. Podľa advokátov zabíjania počatých detí, je práve táto lehota a potreba zostania v nemocnici prekážkou, ktorá spôsobuje, že…

  Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

  0 icon

  Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

  Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

  0 icon

  Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

  Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

  0 icon

  Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

  Dnes si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej

  0 icon

  Dnes 16. júla si Katolícka cirkev pripomína sviatok Panny Márie Karmelskej. Pomenovanie sviatku sa vzťahuje na pohorie Karmel v Izraeli a na rehoľu karmelitánov. Hebrejské slovo “karmel” znamená záhrada alebo sad. Vrchy Karmelu ho pripomínajú, keď sa na krátky čas v roku pokryjú zeleňou. V Biblii je pohorie symbolom krásy…