Odkaz Ruska Západu: „Ak nezmúdriete, vybudujeme novú civilizáciu bez vás!“

Koncom apríla prebehla Moskovská medzinárodná konferencia o bezpečnosti 2019, ktorá privítala viac ako tisíc predstaviteľov zo 101 krajín, spomedzi nich 54 šéfov najvyšších vojenských velení, ich námestníkov a veliteľov generálnych štábov. Z veľkej medzinárodnej tribúny bola ohlásená zásadná zmena v oblasti bezpečnostnej politiky a spolupráce a zaznelo vyhlásenie, že ak Západ na čele s USA nenaberie odvahu hýbať sa vytýčeným novým smerom, ostatné centrá sily budú projektovať globálnu budúcnosť ľudstva bez neho.

USA v posledných desaťročiach vniesli do medzinárodných vzťahov chaos, hrubé porušovanie noriem a pravidiel medzinárodného práva, rozvrat medzinárodného bezpečnostného systému, aby si tak aj naďalej udržali svoju hegemóniu spolu s neochotou priznať nevyhnutnosť formovania mnohopolárneho sveta. Tento postoj Západu na čele s USA je už však z pohľadu Ruska, Číny a ďalších krajín neakceptovateľný a na zmenu liberálnemu univerzalizmu Západu musí prísť iný poriadok, založený na vzájomnom rešpektovaní suverénnych práv národov a štátov a rozvoji vzájomne výhodnej spolupráce.

Šéf zahraničnej rozviedky Ruska Sergej Naryškin vyhlásil na margo Západu: „Alebo zmúdriete, alebo budeme budovať civilizáciu bez vás!“ Tým vlastne dal najavo, že Východ na čele s Ruskom je ten, kto odteraz udáva smer a tempo budovania ľudskej civilizácie a Západ zasa ten, kto odchádza zo scény a buď sa pripojí k snahám Východu, alebo sa nakoniec uvarí vo vlastnej šťave svojho idiotizmu, ktorý ho privádza k neodvratnému ekonomickému, sociálnemu, morálnemu a duchovnému úpadku.

Táto prelomová medzinárodná konferencia len potvrdzuje to, o čom som písal vo svojom predchádzajúcom článku, že sa rozbieha celosvetová revolúcia pod taktovkou Putina:

https://blog.hlavnespravy.sk/11699/na-obzore-je-celosvetova-revolucia-po-prelomovom-kroku-globalnej-elity-podari-sa-putinovi-prevziat-opraty-nad-nou-a-co-slovensko/

Môžem potešiť všetkých nenávistných rusofóbov, priaznivcov fašistických strán PS a budúcej Kiskostrany, fašistických úderiek sorošovských mimovládok a mainstreamových médií, že nimi hlásaná téza o bezpečnostnej hrozbe Ruska sa nakoniec naplní tým, že sa Rusko na Západ vykašle. USA a NATO sa síce natrepali ku hraniciam Ruska, aby neustále provokovali a dráždili ruského medveďa, ten sa k nim však otáča chrbtom, a to je neslýchané! Čo si teraz počnú? Ako teraz budú živiť svoj nehorázny nezmysel, že Rusko chce zaútočiť na Západ? Iba tak, že priznajú, že Rusko útočí na Západ tým, že sa od neho odvracia tak, ako to už robí s pobaltskými krajinami, keď prestáva využívať existujúce na ich územiach tranzitné siete, železničné trate, prístavy pre obchod so Západom a buduje vlastné terminály na svojom území vrátane nových morských prístavov, čo už teraz prináša a vo väčšej miere ešte len bude prinášať pobaltským štátom veľké hospodárske straty a ekonomické problémy. Nič iné si však za svoju rusofóbnu štvavú nenávisť nezaslúžia. Rusko odchádza, a to v nich zrazu vyvoláva oveľa väčšie obavy, než ako keby prichádzalo. A Ukrajina, ktorá sa mala stať nástupiskom Západu v jeho útokoch na Rusko, sa zmenila na obrovskú príťaž, s ktorou si nevedia rady. Ukrajinci sa už však spamätávajú a prebúdzajú z desivého fašistického a nacistického sna a čoskoro pošlú fašistických uzurpátorov moci podporovaných Západom tam, kam patria.

Keď Rusko po tom, čo ho zbavili hlasovacieho práva v Rade Európy prestalo platiť svoje členské príspevky a oznámilo, že z RÚ vystúpi, zrazu sa Macron naliehavo obracia na RÚ, aby prehovorili Rusko a urobili všetko pre to, aby Rusko upustilo od svojho úmyslu. Štvali proti nemu, a teraz sa boja, že sa Rusko na nich vykašle. Hrdinovia!

Rusofóbi sa vysmievajú z Ruska, že je zaostalé, lebo má vraj slabo rozvinutý priemysel spotrebného tovaru, ktorý zväčša nakupuje v zahraničí. Naschvál však zamlčujú, že Rusko je absolútnou svetovou špičkou v oblasti ťažkého priemyslu, strojárstva, zbrojárskeho priemyslu či produkcii obilnín. Veď len na celosvetovom trhu s nukleárnymi technológiami vrátane výstavby atómových elektrárni dominuje ruský Rosatom so 60% podielom. O tom, ako sa rýchlo buduje infraštruktúra Ruska – diaľnice, mosty, letiská, prístavy, elektrárne, obrovské továrenské a obytné komplexy, môže Západ už iba snívať. Rusko svojimi objavmi a vynálezmi, ktorými v raketovej technike predbehlo Západ minimálne o celé desaťročie, sa chystá urobiť veľký technologický skok aj v civilnom sektore hospodárstva. Za to, čo Rusko do zahraničia vyváža, a podiel surovín sa v exporte neustále zmenšuje, si Rusko môže dovoliť nakúpiť akýkoľvek spotrebný tovar. Rusko však už prudko rozvíja aj ľahký a potravinársky priemysel ako aj poľnohospodárstvo hlavne vďaka západným sankciám upevňujúc tak svoju suverenitu a nezávislosť od Západu.

Rusko disponuje obrovským vedeckým potenciálom. Za zmienku stojí vybudovanie vedeckého mestečka – technopolisu ERA v meste Anapa na pobreží Čierneho mora, kde sa sústreďuje fundamentálny vedecký výskum zameraný na objavovanie, vynaliezanie a aplikáciu nových fyzikálnych princípov, zhotovovanie na ich základe nových prototypov pre obranno-priemyselný komplex, ale aj civilný sektor hospodárstva. Cieľom je uskutočnenie prelomového  technologického skoku nielen vo vojenstve, ale aj v priemysle.

Zároveň Rusko v rámci tzv. všeruského národného frontu venuje veľkú pozornosť formovaniu nových vlasteneckých riadiacich kádrov, ktoré nahradia staré neraz vlastizradné korupčné byrokratické kádre, vrátane guvernérov oblastí. Udržia sa iba tí, ktorí uspejú v rámci zavedeného systému pravidelného hodnotenia riadiacich kádrov podľa množstva hodnotiacich kritérií. Toto opatrenie znamená ďalší škrt cez rozpočet tým silám, ktoré stále snívajú o uskutočnení s pomocou „piatej kolóny“ štátneho prevratu či občianskej vojny v Rusku s cieľom jeho rozvratu a ovládnutia ruských surovinových zdrojov.

Západ si s trpkosťou uvedomuje, že vyhrážky, sankcie, diplomatické vojny a iné podrazy voči Rusku sú neúčinné a v konečnom dôsledku sa negatívne obracajú proti ich iniciátorom, čo len stupňuje ich rusofóbnu nenávisť. Rusko je už v pozícií, že si môže dovoliť ignorovať, prípadne hravo odrážať akékoľvek podrazy a bezmocné útoky Západu. Teraz je Západ v pozícii, že sa bude musieť uchádzať o priazeň Ruska, ak sa chce udržať nad vodou. Rusko samozrejme necháva svoje dvere na Západ otvorené, ale len pre tých, ktorí s ním chcú spolupracovať. Nakoniec víťazmi budú tí, čo si uvedomia, že je lepšie s Ruskom spolupracovať, než proti nemu štvať. Ruské impérium silnie a rastie a napájať naň sa bude čoraz viac krajín.

Éra dominancie civilizácie Slovanstva na čele s Ruskom je predo dvermi.

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Kollár: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Masívna očkovacia kampaň – Biden ohlásil „tisíce“ nových očkovacích centier

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)   Budúci americký prezident Joe Biden ohlásil zakladanie „tisícov“ očkovacích centier po celej krajine. Jeho vláda zvýši federálne zdroje…

  Princ William vyzval Britov, aby sa rovnako ako kráľovná dali zaočkovať proti koronavírusu

  0icon

  Londýn 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)   Britský princ William vyzval všetkých ľudí v Spojenom kráľovstve, aby si vzali príklad z kráľovnej Alžbety II. a…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  Do Guatemaly dorazilo najmenej 9000 honduraských migrantov, mieria do USA

  0icon

  Guatemala 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sandra Sebastian)   Najmenej 9000 honduraských migrantov, ktorí mieria do USA, do soboty prekročilo hranice Guatemaly. Informovala o tom v nedeľu…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA