K rozhovoru Aktualít s Adelou Banášovou

Publikované 21.03. 2017 o 17:27 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Okrem spravodajstva sa ponuke „verejno-právnej“ STV a komerčných televízií, zväčša vyhýbam. Na tých sa pozdržím do najbližšej reklamy a odklikávam sa preč. Káblovku a RTVS si riadne platím, mám na to právo.
Večerné správy STV si nezapnem skôr, než naisto viem, že neuvidím Bičana v 5 proti 5. Trpím alergiou na tieto tváre…
A nielen tváre, ale všetko, čo sála z nášho vládneho a hlavného mesta, najmä z médií, a vnímam to ako mienkotvorné násilie na ostatnom Slovensku, ktoré definujem ako bratislavocentrizmus. Bratislava ostatnému Slovensku diktuje svoje „európske“ normy myslenia a správania, čo je zdroj napätia medzi Blavou, slovenským severom, stredom a východom Slovenska.
RTVS (STV) nemá regionálne televízie a regionálne spravodajstvo.
Parlamentná demokracia je pekná vec, ale bratislavo-centristický volebný zákon a zákon o politických stranách už menej…
Asi som už z týchto médií a ľudí, aj riadne unavený, a nielen týchto…
Dnes som sa pristihol dokonca už aj pritom, že od 5. marca (deň stánkového nákupu marcového ZaV) som stále na jeho 45. strane (čosi o Turecku) a zaboha alebo Za Boha a za národ, ako chcete, sa neviem dostať ďalej… ( a s odstupom času takmer dvoch mesiacov po spracovaní, tlači, jeho predaji a kúpe, sa vlastne nič nové nedozviem…) 🙂
Akosi nestíham „fšetko“, možno aj preto, lebo som Zem a Vek len neutrálny. Čítam ho iba pre kontrolu. Či sa to ZaV páči alebo nie, je na nich. Rovnako, sledujem a kontrolujem, čo práve vyvádzajú tiež moji „priatelia“ z opačnej strany barikády, trebárs Smatanovci, Havranovci…
Marcové číslo Zem a Vek si zrejme už len orientačne „preletím“; témou mesiaca je domobrana. V ostatných dňoch pribudla smernica EÚ o odzbrojení občanov EÚ, ktorá dotvára obraz európskej demokracie v časti bezpečnosť občanov; členské štáty ju musia implementovať do svojich legislatív do 15-tich mesiacov. Česi sa tomu bránia, Slovensko nereaguje. Minister Kaliňák má v úmysle štvrtú zbraňovú amnestiu.
Okrem toho, nie som Zem a Vek pozitívna celebrita, ani televízny moderátor či zabávač. Zabávam sa skôr na Dobšinskom, Šimečkovi, redaktoroch liberálnych mienkotvorných denníkoch a neo ľavicovej Pravdy a pod.
Rolu humoristov a zabávačov na Slovensku prevzali novinári a politici. Zvláštny humor…
Už si ale dávam pozor, aj čo vkladám aj do chladničky. Momentálne tam mám už sedem ústavných právnikov, odborníkov na amnestie. Akosi sa mi tam dostali, ani neviem ako, sami… tie potvory vám vlezú všade. Chystám sa ju rozmraziť. Mám ich vypustiť? Čo s nimi? 🙂
A popritom uvažujem: Zrušiť-nezrušiť? Sú-nie sú amnestie zrušiteľné? Čo všetko sa dá zrušiť, keď sa chce? Napadlo mi: No, a čo takto, jedným spoločným chrumkavým a konsenzuálnym koaličným a opozičným návrhom ústavného zákona, zrušiť najskôr ústavný súd a druhým Slovensko, aj s jeho mienkotvorným a normotvorným televíznym a politickým bratislavocentrizmom? Aj, s Banášovou, Bičanom, Sajfom, a bol by pokoj.
Zem a Vek sa chváli Zem a Vek pozitívnymi ľuďmi a osobnosťami. V rozhovore pre aktuality, Adela Banášová, svoju Zem a Vek pozitivitu dovysvetlila (skorigovala). A Zem a Vek si „zbiera „svoje“ dobré body“ (je to ale trochu inak).
Toto už skôr dospelé „dieťa“ zjavne pochádza z dobre podnetného rodinného prostredia (prinajmenej otec), jej vonkajší prejav naznačuje vrodené a získané danosti, vzdelanie, bohatú jazykovú a vnútornú výbavu, je zaujímavo pekná a sexi, ale… ostatok toho, ako ju, rybiu pstružicu masovej pop kultúry vnímam, je už len vo mne (ona nemá s ním nič spoločné a sama za nič nemôže). Nielen ona, ale aj jej scénickí televízni súputnici televízneho swow biznisu a ich produkty, sú odrazom a zrkadlom systému, v ktorom tvoria a zabávajú mnohých vďačných príjemcov súčasnej masovej popkultúry jej mentálnymi obsahmi a úrovňou. Adela Banášová sa snaží byť „nad“ a ponúknuť viac. Iba nemá, chýba jej stály partner v komunikáii, nahrávač na jej smeče.
Do psychológie ZaV sa viem vžiť veľmi dobre. Tomuto geopolitickému mesačníku, riadne onálepkovanému, sa o úspech bojuje ťažko (zatracujú ho aj tí, čo o ňom nemajú šajn a nečítajú ho; majú ale, vďaka brainwashingu a manipulácii, v hlave máločo svoje, zväčša nemajú autentický a autonómy, vlastný názor):
https://www.aktuality.sk/clanok/425830/adela-banasova-niektori-ludia-mi-neodpustaju-uspech
O inteligencii a intelekte celebrít a tv osobností a celebrít nepochybujem, nemám nič proti ich vizáži (všetci sme dáki), ale viem a pamätám, zažil som onakvejších (…) a ostalo mi to (latka, možnosť porovnať, nároky). Tobôž oceňujem dôvtip, esprit a pohotovosť reakcií Banášovej. Vždy sa vie vynájsť a nájsť si cestu k partnerom/kám vo verejnej komunikácii pred tv kamerou. Je „jednička“ na tomto mediálnom trhu. Iba pre mňa priveľa. Nechcem, aby som ju aj v chladničke. Mám tam čo robiť s právnikmi. Tiež nech pokojne moderujú a zabávajú. Ale odo mňa na dištanc.
Televízni zabávači sú politicky neškodní, korektní a neutrálni. Politický humor dnes na Slovensku prakticky neexistuje. Prakticky bez šance a ľudského tvorivého autorského zázemia, talentu a nadania, a schopnosti kontinuálne nadviazať na Humor Wericha, Horníčka, Lasicu a Satinského kedysi. Ten, za čias socializmu, bol onakvejší…
Nemám tiež nič proti „úžasnosti“ Zem a Vek, však nech sa Zem a Vek pozitívni so Zem a Vek vzájomne škrabkajú pod bradičkami…
Toť, Milana Markoviča v minulú nedeľu zavolala Markíza k amnestiám, aby pre neho kontraproduktívne prišla o poprednú „právnickú“ mečiarovskú hviezdu, toho „tiež humoristu“ Jána Cupera: „Dal som si dva deci vína a to je v poriadku.“ 🙂
Tiež starnúci a už aj polodementný a vždy nadmieru ironický, Markovič bol viac trápny, než komik. Väčšia zábava by zrejme bola s Cuperom. Dali by si ho v Markíze na jeho účet ako nedeľný poobedný zákusok. Ako kanibali Havran, Šimečka a Dobšinský Koróniho v Havranovej kanibalskej večeri o médiách…
Cuper vedel, prečo napokon nepríde. Najlepší vtip relácie bol, keď Ľubu Lesnú prerušili reklamou. Reklamu počas debaty si Markíza mala a mohla odpustiť. Urobila na mňa zlý dojem, ktorým potvrdila dôvod môjho odstupu od Markízy (Dajto, Doma, JOJ detto) a čo som v úvode článku. Súkromné televízie na divákoch páchajú násilie reklamami. Debata ma sklamala. No, nie celkom. Odchytil som si z nej „tiež právnika“ Kresáka, spoluautora koaličného návrhu na spôsob zrušenia amnestií, a spracoval jeho „právnické“ skvosty:
http://blog.hlavnespravy.sk/1164/mimoriadna-relacia-televizie-markiza-k-amnestiam/
P.S. Naša „nezrušiteľná“ mienkotvorná „herečka-diplomatka“ vie, že na Slovensku sa už beznádejne „nechytá“, tak šla byť „užitočná“ a postaviť sa za chrbát českého prezidentského kandidáta, toho textára a podnikateľa a Zemanovými nepriateľmi použitého šaša  Horáčka, aby spolu, so zúrivou opozíciou „zrušili“ úžasného českého prezidenta. V tejto veci som sa ochotne postavil ja za ňu, však Českí vlastenci si ju už aj s Horáčkom „poriešia“ (postavia sa jej čelom). Úž úplne  stratila súdnosť: „tiežmoderátorka“.
Pravdu povediac, Magdalénu Vašáryovú by som radšej videl na divadelnej a filmovej scéne, než v diplomacii a politike.
A bol by som rád, keby sme to trápne dívadlo, počúvadlo a čítadlo s amnestiami, už mali za sebou…
Namiesto toho, aby sme boli k sebe pozitívni, a škrabkali sa vzájomne pod bradičkami, ako nám to, a nášmu Slovensku, spolu dobre ide, vzájomne sa žerieme.
Pekne pozdravujem Adelu Banášovú a televíznych zabávačov. Nech sa „angažujú“, predvádzajú, a vzájomne škrabkajú pod bradičkami, akí sú úžasní, a obdivujú, ďalej.
Všetci musíme byť z niečoho živí. Televízie ich platia, aj tá, naša „verejnoprávna“ viac než len dobre. A my ju.
Zajtra 23. 3. 2017 je beseda so ZaV o 18-tej v kaviarni Music a Cafe Nitra. Diskutovať nemôžem, lebo nie som vecne pripravený. Stále som na 45. strane marcového tlačeného vydania ZaV. Reklamu im ale urobiť môžem. A sebe odobrať karmu. Mne to je jebno. 🙂
Adelu Banášovú má každý doma.
Zem a Vek sa neživí reklamou. Banášová ano, aj.
Autor článku: Juraj Režo

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Peter Marček, poslanec NR SR: Revolúcie, takisto ako vojny, vždy sledujú niečie obchodné záujmy!

Bratislava 21. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gene J. Puskar)   Nie som proti Amerike ako krajine, ani proti Američanom. V USA určite žije veľa vynikajúcich ľudí. Majú svoj život, kultúru, mentalitu. Majú aj svoje elektrické napätie v zásuvkách, merný systém v palcoch a tiež aj  teplotu merajú nie v stupňoch Celzia, ale…

Rekonštrukciou bojov priblížili udalosti prvej svetovej vojny

Medzilaborce 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Maroš Černý)   Kluby vojenskej histórie zo Slovenska i zahraničia priblížili v sobotu ľuďom v Medzilaborciach udalosti prvej svetovej vojny. V poradí ôsmy ročník rekonštrukcie bojov Karpaty 1914/1915 pripravil Klub vojenskej histórie (KVH) Beskydy z Humenného. V programe sa predstavilo približne 300 účinkujúcich. "V tomto roku si pripomíname sté výročie…

Bielorusko - Slovensko 1:1 po prvom dni, Kužmová zdolala Sobolenkovú

Minsk 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:1. O dôležitý vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá po výbornom bojovnom výkone zdolala…

Kližan i Kovalík postúpili do finále kvalifikácie turnaja ATP v Barcelone

Barcelona 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Barcelone. V sobotnom stretnutí 1. kola zdolal Uladzimira Ignatika z Bieloruska 6:3, 6:4. Postúpil aj Jozef Kovalík, ktorý vyradil Taliana Lorenza Giustina 6:7 (4), 6:2, 7:5. Andrej Martin nestačil…

Na dnešnom zjazde Komunistickej strany Čech a Moravy za predsedu strany znova zvolili Vojtěcha Filipa. Proti demonštrantom musela zasahovať polícia

Nymburk 21. apríla 2018 (HSP/Foto: HSP/Facebook)   Žiadne prekvapenie sa nekonalo: na dnešnom zjazde Komunistickej strany Čech a Moravy za predsedu strany v Nymburku znova zvolili Vojtěcha Filipa. V druhom kole tajných volieb mu delegáti dali prednosť pred straníckym podpredsedom Josefom Skálom.  Staronového predsedu podporilo 165 delegátov. Skála získal 145 hlasov.…

Čepelová po prehre so Sasnovičovou:"V druhom sete ma chytali kŕče"

Minsk 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie v Bielorusku 0:1. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v Minsku postarala Aleksandra Sasnovičová, ktorá zdolala Janu Čepelovú 7:6 (6), 7:5. V druhom dejstve otočila z…

Rusko víta krok KĽDR zastaviť jadrové testy, od ďalších očakáva ústretové kroky

Moskva 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Rusko víta rozhodnutie Severnej Kórey pozastaviť svoje jadrové a raketové testy a zatvoriť raketový komplex na severe krajiny. "Domnievame sa, že toto rozhodnutie je dôležitým krokom na ceste k ďalšiemu uvoľneniu napätia na Kórejskom polostrove a upevneniu pozitívneho vývoja v normalizácii situácie v…

Sme rodina predstavilo komplex opatrení na zvýšenie potravinovej sebestačnosti

Bratislava 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovensko je potravinovo závislý štát. Nachádza sa v potravinovom riziku, čo znamená, že v prípade nepredvídaných okolností nie je schopné pokryť výživové nároky svojich občanov. Na sobotnej tlačovej konferencii v rámci svojej programovej konferencie to zdôraznili predstavitelia hnutia Sme rodina. "Dnes máme 37-% potravinovú sebestačnosť," vyčíslil…

Erik Tomáš: Nemám ambíciu byť ministrom vnútra, kandidát môže byť do stredy

Bratislava 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Predsedníctvo strany Smer-SD ešte nerozhodlo o kandidátovi na post ministra vnútra, ale bude sa ho snažiť vybrať tak, aby sa nominovaný už v stredu (25.4.) mohol zúčastniť na rokovaní vládneho kabinetu. V sobotňajšej rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy to uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR Erik…

Washington uviedol podmienku zlepšenia vzťahov s Moskvou

Washington 21. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)   Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton sa stretol s veľvyslancom Ruska v USA Anatolijom Antonovom, uvádza sa v prehlásení Bieleho domu, ktoré bolo médiám poskytnuté vo štvrtok. „Na svojej prvej schôdzke v terajších funkciách posúdili stav americko-ruských vzťahov. Veľvyslanec Bolton opakoval,…

Pri čelnej zrážke v Povine utrpelo ťažké zranenia päť osôb

Povina 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v piatok (20. 4.) v katastri obce Povina v okrese Kysucké Nové Mesto, utrpelo ťažké zranenia päť osôb. TASR o tom v sobotu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel 68-ročný vodič z Čiech…

Problémy školstva na Slovensku pomôže odhaliť aj dotazník

Bratislava 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Zástupcovia projektu To dá rozum, ktorí sa rozhodli zrealizovať hĺbkovú analýzu slovenského školstva a navrhnúť riešenia na jeho zlepšenie, začali zverejňovať online dotazníky. Ich cieľom je získať informácie od čo najväčšieho počtu respondentov. Projekt má za cieľ pripraviť návrh ucelenej zmeny vzdelávania na Slovensku od…

EÚ víta krok KĽDR zastaviť jadrové testy, požaduje denuklearizáciu

Brusel 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Oznámenie Severnej Kórey, že s okamžitou platnosťou pozastavuje testy jadrových zbraní a balistických rakiet dlhého doletu a uzatvorí raketový komplex na severe krajiny je podľa Európskej únie pozitívnym krokom, po ktorom by mala nasledovať "nezvratná denuklearizácia" KĽDR. "Je to pozitívny, dlho očakávaný krok…

Veľká Británia: Učitelia odhlasovali, že budú učiť študentky o tom, aké majú možnosti ísť na potrat

Londýn 21. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)   Návrh poskytovať informácie britským študentom o tehotenstve a potratoch na prvý pohľad nevyzerá zle, avšak britská Únia Učiteľov nechce hovoriť o rizikách potratov a o tom, ako sa vyvíjajúce dieťa zničí, chcú podávať politicky korektné informácie a „fakty“ priamo od potratových spoločností. Jednoducho len holé informácie o…

Prezident Miloš Zeman vystúpil na zjazde KSČM

Praha 21. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Miloš Zeman sa stal v sobotu prvým prezidentom Českej republiky, ktorý po roku 1989 vystúpil na zjazde nereformovaných komunistov, napísal server iDNES.cz. "Súdruhovia a súdružky," pozdravil Zeman delegátov zjazdu Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM) v meste Nymburk a povedal im, že ich…

Lipták urobil zmenu, namiesto Schmiedlovej nastúpi Čepelová

Minsk 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták urobil pred úvodnou dvojhrou baráže o účasť vo svetovej skupine proti Bielorusku zmenu. Namiesto pôvodne nominovanej Anny Karolíny Schmiedlovej nastúpi v Minsku Jana Čepelová, ktorá si zmeria sily s bieloruskou dvojkou Aleksandrou Sasnovičovu. Schmiedlová mala byť slovenskou…

8. časť: Veľkomoravská ríša a jej mudrc; moje románovo-faktografické rozprávanie

Bratislava 21. apríla 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot:YouTube)   Drevňa ležala celá obklopená takmer neporušenou panenskou prírodou. Slovanskí osadníci museli po príchode na miesto, kde sa im zapáčilo, najprv vyklčovať les, ktorý pôvodne siahal tesne až k brehu rieky, takže jej koryto sa vinulo voľakedy dávno takmer celkom schované medzi veľkými stromami…

Turecká centrálna banka vrátila domov všetky zásoby zlata z USA. Rusko je svetovým lídrom v náraste štátnych rezerv zlata

Ankara 21. apríla 2018 (HSP/Foto: HSP/Screenshot Haber 7)   Turecká centrálna banka vlani vrátila domov všetky zásoby zlata z USA. Ako uvádza turecký portál Haber 7, stalo sa to kvôli zhoršeným vzťahom medzi Ankarou a Washingtonom. Haber 7 taktiež poukázal na to, že Rusko je svetovým lídrom v náraste štátnych rezerv zlata…

TopSpeed

Nové Porsche 911 GT3 RS dalo Nürburgring pod 7 minút!

9

Porsche 911 GT3 RS zajazdilo Nürburgring za čas 6:56.4 min! To je o 24 sekúnd lepší čas ako predchádzajúca generácia! A aj tá bola neuveriteľne rýchla. Finálny čas pasuje Porsche 911 GT3 RS medzi trojicu produkčných áut značky po boku 918 Spyder a 911 GT2 RS, ktoré pokorili 7 min.…

OPRAVA. Audi SQ7 končí len dočasne!

0

15. 4. sme, rovnako ako viaceré veľké svetové médiá aj my publikovali článok o tom, že Audi SQ7 končí kvôli emisnej hystérii. Správa o ukončení výroby je síce pravdivá, ale dočasne. Produkciu skvelého modelu Audi SQ7 prerušili. Vznetový V8 biturbo 4.0 l motor s elektrickým kompresorom pripravujú na splnenie náročnejšej…

Nový infotainment BMW dostane hranaté ukazovatele

10

BMW v oblasti prístrojového štítu doteraz veľmi neexperimentovalo. Áno, doba digitalizácie je tu a tak aj BMW muselo prísť s digitálnou formou prístrojového panelu. Ale rozloženie jednotlivých ukazovateľov alebo okrúhly štýl si zachováva už od 70-tych rokov minulého storočia. Nový infotainment BMW, ktorý by mal mať premiéru už tento rok, však príde o okrúhle…

Premávka nie sú iba autá. Aké má byť správanie chodcov?

9

Na cestách sa okrem osobných áut pohybujú aj iné kategórie motorových. Tiež tu sú nemotorové vozidlá a chodci. Dnes sa pozriem na poslednú skupinu. Premávka si vyžaduje osvetu, tak som pripravil krátky seriál, ktorý sa týka asi každej rodiny. Skúste sa raz za čas doma porozprávať na tému správanie chodcov. Veľa chodcov…

BMW M2 Competition je tu

3

Už niekoľko dní dozadu sa na internet dostali možné predobrazy upravenej M2-ky vo verzii Competition. Tá mala dostať niekoľko vylepšení voči bežnému modelu. BMW M2 Competition už oficiálne odhalili a voči bežnej M2-ke vyzerá naozaj dobre. Ponúkne však aj čo to viac po technickej stránke? Najväčšou novinkou bude použitie M-kového motora…

VW zmení logo a chce byť "menej nemecký"

23

Volkswagen prechádza mnohými zmenami a nielen personálnymi. Šéf marketingu VW Jochen Sengpiehl hovorí o tom, že VW zmení logo. Značka tiež chce pôsobiť menej chladným „nemeckým“ dojmom. Čo si za tým predstaviť? „Značka v porovnaní s minulými rokmi nie je v dobrej forme,“ hovorí Sengpiehl a dodáva, že spolu s aférou…

KAMzaKRÁSOU

Testosterón v tele ženy: Tieto signály jeho nadbytku neignoruj!

0

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý je v prvom rade zodpovedný za primárne a sekundárne pohlavné znaky samcov. V obmedzenej miere ho však produkuje aj ženské telo, v ktorom má niekoľko dôležitých funkcií. U nežnejšieho pohlavia má vplyv na rast a pevnosť kostí či libido. Jeho nadbytok aj nedostatok sa môže odzrkadliť na fyzickom…

Manželstvo predlžuje život: Tu je vysvetlenie, ako je to možné!

0

Manželstvo predlžuje život – už si o tom počula? A ak áno, len si sa nad týmto tvrdením pousmiala alebo tomu naozaj veríš? Tak či onak, my ti dnes prezradíme, ako to s tým manželstvom a dlhovekosťou naozaj je.

Zlomené srdce: Metafora alebo sa dá skutočne zlomiť? Zisti pravdu!

0

Dá sa srdce zlomiť? Túto otázku si kladie veľa ľudí na svete, najmä ak stratia blízkeho človeka, či už po zákernej chorobe, náhlom úmrtí alebo len tak, po rozchode, kedy dvaja ľudia idú jednoducho svojou vlastnou cestou… Máte otázky o srdci? Zlomené srdce - je to len metafora? My vám ich…

Video Raňajky deluxe: Recept na avokádové košíčky s vajíčkom

0

Ak hľadáte zmenu vo svojom jedálničku, avokádo je skvelá cesta! Toto zelené ovocie (áno, ovocie) je úžasne zdravou pochúťkou, ktorá hravo osvieži váš nudný šalát, ale aj tradičné raňajky. Dokonale sa hodí k vajíčkam, a preto sme práve teraz tu. Recept na avokádové košíčky s vajíčkom je jednoduchý, no zároveň…

Parazity v ľudskom tele: Máme sa naozaj čoho obávať?

2

Zamorenie parazitmi je stále aktuálnou témou, ktorú niektorí zneužívajú na šírenie paniky a iní naopak tvrdia, že parazity sú na ústupe. Je to pravda? S parazitmi sa stretávame už odnepamäti a patria medzi tichých zabijakov, ktorí ničia našu imunitu. Vedci v Čechách prišli na to, že sa dajú využiť aj na…

Jedlé kvety: Pestrofarebný gastronomický hit, ktorý musíš vyskúšať!

1

To, že kvety patria do záhrady, kúpeľa alebo do čaju, už dávno neplatí. Úchvatné vlastnosti, ktoré majú tieto jedlé kvety, vás jednoducho odzbroja. Nielenže sú prospešné pre naše telo, ale majú aj skvelú chuť a povýšia obyčajný obed na ozajstné kulinárske dielo. Jedlé kvety - viete, ktoré sa môžu jesť a…

TopDesať

Instagram versus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

0

Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

Nachytávky, ktoré ťa zaručene pobavia

0

Každý z nás už v živote zažil, že sa ho niekto snažil nachytať. Niekedy to boli naozaj vtipné a zábavné situácie, inokedy to bol krutý a nemilosrdný humor najlepšieho priateľa, ktorý na to spomína aj dnes. Určite sme to všetci zažili a poznáme to aj z tej druhej strany, keď…

Ako otcovstvo zmení muža v priebehu pár minút?

0

Okamih, v ktorom sa staneš rodičom, je jeden z najdôležitejších životných momentov. Londýnsky fotograf zachytil tieto emocionálne momenty. Ako otcovstvo zmenilo mužov v priebehu pár sekúnd? :) Tom Oldham strávil 72 hodín zachytávaním rôznych emócií, ktoré lomcovali mužmi tesne pred a po tom, ako sa stali rodičmi. "Tieto portréty zachytávajú naozaj silný okamih v živote mužov a snažia sa ukázať, o…

Video: Ako pijú pivo astronauti vo vesmíre?

0

Špeciálna "vesmírna" flaška umožní medziplanetárnym cestovateľom, dopriať si obľúbený nápoj. Austrálsky startup Vostok Space Beer začal zbierať peniaze na výrobu rovnomennej fľašky, z ktorej je možné piť v beztiažovom stave. Nádoba je určená predovšetkým na pivo, píše The Sun. Fľaška má zložitú konštrukciu. Skladá sa zo systému na prísun tekutiny špeciálnym žliabkom,…

Výbuch rodinného domu po autonehode zachytený na videu

0

Všetko to začalo nevinnou dopravnou nehodou po tom, čo auto vrazilo do domu v severnom Texase v blízkosti Fort Worth. Po nehode zrejme začal unikať plyn a nasledoval mohutný výbuch. Explózia zranila štyroch ľudí - troch obyvateľov domu a jedného policajta, ktorý dorazil na miesto nehody tesne pred samotným výbuchom.…

Kolorizácia: Takto vyzerajú staré fotografie pred a po pridaní farby

0

Proces, pri ktorom je čiernobielym fotografiám pridaná farba, sa nazýva kolorizácia. Človek by až neveril, aký veľký rozdiel to spraví! "Venujem sa grafickému a webovému dizajnu už viac ako 10 rokov. Počas môjho voľného času som začal pridávať farbu starým fotografiám. Mám rád staré filmy, fotky a všetko súvisiace s minulosťou - vzdialenou…