Téma je už stará, ale budete prekvapení ako ja, čo nám hovoria. Berieme ich od demokratických masmédií automaticky. Prečo? Lebo nám to povedali a nezamýšľali sme sa nad tým.
1.„ZSSR bojovalo proti fašistickému Nemecku a jeho málo spojencom“. Po pravde proti ZSSR bojovala takmer celá zjednotená Európa. Krajiny okupované Hitlerom sa posúvali do pozícií obetí. „Prišli zlí okupanti, čo sme mohli robiť? Brániť sa nedalo, všetko bolo pod strachom zo smrti“. Ukazuje sa však, že pod okupáciou Nemecka to bolo trošku inak. Na väčšine okupovaných území ľudia normálne pracovali a dostávali za prácu mzdu, po práci si dali aj pivo. Zbrane, ktoré Nemecko získalo okupáciou krajín boli dostatočné na sformovanie obrovského množstva divízií. V západnom ZSSR bolo v tej dobe takisto veľa divízií. Avšak pokiaľ v ZSSR vyzbrojili týchto vojakov potrebovali na to roky. Nemci len po obsadení Francúzska naraz získali 5000 tankov a dopravných vozidiel, 3000 lietadiel, množstvo železničných vagónov. Obsadenie Čiech pomohlo vo výrobe tankov atď. Zjednotená Európa zabezpečila fašistickému Nemecku všetko potrebné. Okolo 2 miliónov ľudí Nemecko naverbovalo dodatočných dobrovoľníkov do Hitlerovej armády. Takže nie iba Nemecko, ale takmer celá Európa. Nemôže sa niečo podobné stať aj teraz? Každá krajina individuálne má zbrojiť a zbrojiť. Len teraz sme nakúpili stíhačky. Rozohrajú informačnú vojnu s bábkami politikov v hlavných úlohách a tichá okupovaná väčšina sa bude opäť prizerať. Pôjdu naše stíhačky do výzbroje na útok na východ? Chápem politikov, že radšej kúpili stíhačky ako vybavili silnú pechotu, aby naši ľudia neumierali vo vojne na fronte. Ale je toto riešenie?
2.Nad Hitlerom vyhrala zima a nie Červená armáda“. Hitler plánoval dobyť ZSSR hneď od začiatku počas leta alebo jesene. Hitler neplánoval viesť vojnu počas zimy. Avšak boje ukázali, že to nebude ani také rýchle ani také jednoduché. Útok na Moskvu sa takisto výrazne pozdržal. Väčšina prvých bojov bola počas jari, leta a jesene 1941, teda priam ideálne na nástup Nemeckých vojsk. Nemecká armáda si so sebou ani nebrala žiadnu zimnú výstroj, cieľ bol vyhrať vojnu do zimy. Ale ako mohla vojnu vyhrať zima, keď najväčšia tanková bitka bola pri Kursku a tá bola v 1943 a v lete? Petrohrad / Leningrad vzdoroval tiež v blokáde do roku 1944. Takže samotná zima samozrejme mala efekt na vojnu, ale určite kvôli nej vojnu fašisti neprehrali, ale preto, že ich jednoducho druhá strana porazila.
3.„Víťazstvo bolo dosiahnuté napriek krvavému diktátorovi Stalinovi. Červená armáda vyhrala hoci mali v ZSSR negramotných veliteľov, zlých generálov a hlavne napriek tomu, že vládol krvavý diktátor Stalin“. História pozná prípady vojen, kde napriek hlúpym generálom vojnu niekto vyhral. Avšak aby krajina vyhrala v globálnej vojne, kde sa zapojili vtedy rozhodujúce krajiny sveta to je principiálne nové tvrdenie, ktoré nemá oporu v histórii. Vojna nie je iba front, stratégia a vojská, ale aj poľnohospodárstvo, priemysel, logistika, proste komplex obrovského množstva faktorov. Ako by sa mohla logisticky uskutočniť takáto obrovská akcia prenosu priemyslu zo západu ZSSR za Ural, ak by to bolo robené nasilu, napriek krvavému diktátorovi Stalinovi? Je jasné, že na začiatku ZSSR prehralo veľa bitiek a umrelo veľa vojakov. A aj v generalite boli, čo chceli predať svoju krajinu nepriateľovi. Ale skutočne bol Stalin ten zlý ako sa nám snažia nahovoriť? Nepripomína vám to paralelu so slniečkármi v generalite, ktorých sa najprv musel zbaviť a potom mohol reálne niečo? Vtedy slniečkárov volali Trockistami – zradcami národa. Ako je to u nás? Koľko našich politikov by nás predalo v deň, keď by nejaká západná krajina ohlásila plán na dobytie Slovenska?
4.Spojenci I. – Koneční spojenci – napr. USA, či VB počas vojny nijako neskrývali svoje nepriateľské vzťahy so ZSSR. Ich účasť vo vojne bola motivovaná predovšetkým ich záujmom o zisk. Budúci prezident USA Truman od 1945-1953 povedal v 1941, keď bol ešte senátorom: „Ak budú vyhrávať Nemci, musíme pomôcť Rusku, ak budú vyhrávať Rusi musíme pomôcť Nemcom. Takýmto spôsobom ich necháme sa pozabíjať čo najviac“. Ich bankári financovali aj jednu aj druhú stranu. Po II. Svetovej vojne sa USA stali najbohatšou krajinou sveta. Spoznáte na fotke aspoň jedného z týchto fešákov, sponzorov? Jeden z nich zdedil od svojho dedka majetok, ktorý mal hodnotu pred viac ako storočím vyše 340 miliárd USD a umrel v marci tohto roku ako 103 ročný. Len pripomínam, že dnešný najbohatší Bill má do 100 miliárd, ale dnešných po storočiach zinflovaných USD.
5.Spojenci II. Spojenci otvorili druhý front vtedy, keď už bolo jasné, že fašistické Nemecko prehrá. Okrem toho v apríli 1945 Winston Churchil dal rozkaz veliteľstvu vojenských operácií, aby rozpracovali útok na ZSSR – „Operation Unthinkable“. Ten mu bol predstavený 22. mája 1945. Operácia sa mala začať podobne ako ju začal Hitler rýchlym útokom. V júli 1945 divízie USA a VB v spolupráci ešte s nerozpustenými divíziami fašistického Nemecka mali zaútočiť na nič netušiacu Červenú armádu. Cieľom bolo zničiť ZSSR terorom. Likvidáciou veľkých miest väčšinou kobercovým bombardovaním. Presne ako skončili mestá ako Hamburg, Drážďany, Tokio, či čiastočne ako naše Nové Zámky. Avšak to sa nestalo. Prečo? Skúste sa zamyslieť.