Sláva Ukrajine a Heil Hitler sú synonymá a ich používanie by malo byť zakázané

Sláva Ukrajine a Heil Hitler. Tieto heslá sú alebo boli názorovými ideologickými heslami rovnakých extrémistických zoskupení. Fašistov, nacistov, neonacistov, banderovcov a ukrajinských fašistov.

Po založení Ukrajinskej vojenskej organizácie (UVO) v roku 1920 Eugenom (Jevhen) Konovalcom v Prahe boli rozpútané vojenské utajené ataky proti občanom na územiach, na ktoré si nárokovali Ukrajinci a ktoré kontrolovali vtedy Poľsko, Ruská SFSR, Rumunsko a Československo. Od tejto doby sa datuje aj vznik profašistického hesla „Sláva Ukrajine“ Nie je známe, či ho vymyslel fašistický kolaborant Konovalec alebo niektorý iný ukrajinský nacionalista.

Nové Slovo tu:

https://noveslovo.eu/historia/nacrt-dejin-ukrajinskeho-nacionalizmu-i-cast/

o tom ďalej píše: „UVO bola zameraná na ozbrojený odpor proti Poľsku a Rusku a podieľala sa na vojenskom výcviku mládeže a predchádzaní akejkoľvek formy spolupráce medzi ukrajinskými a poľskými orgánmi. Organizácia sa často uchyľovala k teroristickým útokom proti poľským politikom, ako aj príslušníkom ukrajinskej inteligencie“. Mnoho ukrajinských organizácií pôsobilo v hitlerovskom Nemecku, príznačný pre nich bol príklon k fašizmu. Išlo napríklad o Združenie ukrajinských dôstojníkov, na čele ktorého stál Eugen Konovalec, ktorý bol súčasne hlavným predstaviteľom Organizácie ukrajinských nacionalistov (OUN). Eugen Konovalec bol od roku 1922 v osobnom styku s Adolfom Hitlerom. Na Konovalcovu žiadosť bol väznený v nemeckých koncentračných táboroch rad opozičných ukrajinských nacionalistov. Ukrajinské nacionalistické organizácie pôsobiace v Nemecku spolupracovali s nemeckou armádou, niektorých z vodcov Nemecko priamo riadilo (nemecký agent Stepan Bandera). V roku 1938 podporili ukrajinskí nacionalisti Henleinov protičeskoslovenský postoj“.

Heslo „Sláva Ukrajine“ sa postupne rozšírilo i do ďalších európskych krajín, v ktorých ukrajinskí nacionalisti vtedy pôsobili. Ukrajinskí nacionalisti neváhali organizovať i politické vraždy. Známou je napr. vražda poľského ministra vnútra Pierackého v roku 1934. Ukrajinskí vrahovia na súde zdvihli pravice a zvolali „Sláva Ukrajine.“ To isté sa dialo neskôr po vražde ruského konzula na súde v Ľvove.

Nové Slovo píše ďalej tu nasledujúcu charakteristiku OUN:

https://noveslovo.eu/historia/nacrt-dejin-ukrajinskeho-nacionalizmu-ii-cast/

OUN vytvorili vo Viedni ukrajinskí exulanti roku 1929. Opierala sa o emigrantov žijúcich v Nemecku a ČSR a o časť ukrajinskej menšiny v Poľsku a Sovietskom zväze. K ich základným prejavom patrila fašizujúca národná koncepcia, antikomunizmus, antisovietizmus a hrubý antisemitizmus. Preto ju ihneď po vzniku v Československu zakázali“.

Zaujímavý obsah a foto si môžete pozrieť aj tu:

https://www.facebook.com/groups/13kom/posts/9042139502492089/

Do Československa se pokrik „Sláva Ukrajine vrátil koncom roku 1938, keď ho začali používať ukrajinskí nacionalisti pri svojich teroristických akciách tzv. Karpatskej siče. Nacionalisti tejto fašistickej paramilitaristickej organizácie sa pokúsilo o prevrat v oblasti Podkarpatskej Rusi dňa 14. marca 1939 s cieľom vytvorenia Karpatskej Ukrajiny.

Na uvedenej stránke tu:

https://kresy.pl/publicystyka/wyklad-g-rossolinskiego-liebe-w-kijowie/

sa môžeme dozvedieť, že prednáška Grzegorza Rossolińského-Liebeho, poľsko-nemeckého historika sa konala v roku 2012 na nemeckej ambasáde v Kyjeve pod ochranou polície. Bolo to z dôvodu, že pred budovou sa približne sto demonštrantov vrátane členov radikálne ultrapravicovej strany Svoboda snažilo presvedčiť niekoľko stoviek záujemcov o prezentáciu aby sa jej nezúčastnili. Povedzme si prečo. Grzegorz Rossoliński-Liebe ukrajinským nacionalistom nastavil zrkadlo napríklad takto:

Ukrajinská ideológia fašizmu pochádza z východnej Ukrajiny. Ďalšími základňami ukrajinského fašizmu sú gréckokatolícka cirkev a poľský nacionalizmus. Hoci sa ukrajinskí fašisti snažili na presadzovanie svojich myšlienok použiť náboženstvo, ich kresťanská antimorálka jednoznačne vyznieva – povedzme v nacionalistických prikázaniach Stepana Lenkavského namiesto “Nezabiješ!” je: “Musíš zabiť!”

Na začiatku druhej svetovej vojny a po páde Poľska je Bandera prepustený z väzenia a odchádza do Krakova. V tomto čase organizačný pozdrav “Slava Ukraini! – Hieroyam slava!” sa objavuje skopírovaný z nacistických analógií.

Tento nacistický pozdrav bol použitý na 2. kongrese OUN v Krakove v apríli 1941. Vo vydanej brožúre je popísané, že „pri pozdrave by ste mali natiahnuť ruku nad hlavu a povedať: „Sláva Ukrajine! – Hierojam slava!“

Červená a čierna vlajka OUN je obdoba nacistickej “Krv a Zem”. Vláda Jaroslava Stecka, ktorá 30. júna 1941 vyhlasuje akt obnovenia Ukrajinského štátu, požaduje zničenie Židov a realizáciu ukrajinského „plánu Ost“. Stecko hovorí: “Považujem Moskvu za hlavného nepriateľa… Považujem za vhodné preniesť nemecké metódy vyhladzovania Židov na Ukrajinu.”

Text historika Grzegorza Rossolińského-Liebeho sa oplatí prečítať a pouvažovať nad ich obsahom. V dnešnej dobe prekrúcania historických faktov je jeho počin odvážny, pretože pravdivo pomenúva udalosti a dianie na základe faktov a bez toho či sa to niekomu páči alebo nie.

Tento pôvodný fašistický pokrik „Sláva Ukrajine“ sa používa dodnes. Na Ukrajine bol vo veľkom prezentovaný po krvavých majdanských udalostiach. Dňa 22. januára 2010 bol post-mortem Bandera ocenený titulom Hrdina Ukrajiny za „obranu národných ideí a boj za nezávislý ukrajinský štát“. Ocenenie odovzdal ukrajinský prezident Viktor Juščenko do rúk vnuka Stepana Banderu. Celospoločenský rozmer dal tomuto pozdravu prezident P. Porošenko, ktorý zaviedol jeho používanie v ukrajinských ozbrojených silách pri príležitosti 27. výročia svojej nezávislosti.

Aj štátny znak Ukrajiny je skoro identický s časťou nacionalistickej tzv. Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA), ktorá je tiež známa pod skráteným názvom Banderovci a je známa aj vojnovými zločinmi.

Povedzme si ešte ako dokáže manipulovať s faktami, udalosťami a dianím slovenské opozičné médium Aktuality tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/617226/slava-ukrajine-v-ukrajinskom-vojsku-sa-budu-zdravit-po-novom/

Aktuality dali slovo politickému manipulátorovi a prekrúcačovi faktov A. Dulebovi.

Alexander Duleba pripomína, že práve tam (Majdan) pozdrav našiel svoj nový obsah. „Napriek tomu, že má svoje korene v UPA, symbolizoval vždy – aj teraz, aj vtedy – boj za nezávislú Ukrajinu. Majdan mu dal nový zrod a najmä – úplne nový obsah. ‚Slava Ukrajini‘ – ‚Herojam Slava‘ znamená po Majdane nielen boj za nezávislú Ukrajinu, ale zároveň je odkazom Majdanu.“ Dulebu vôbec netrápi skutočnosť, že tento rozšírený pozdrav ‚Slava Ukrajini‘ – ‚Herojam Slava‘ bol použitý prvýkrát v roku 1941 OUN, ktorej vodcom bol i Stepan Bandera, nemecký fašistický špión, ktorého prívrženci vraždili aj na Slovensku.

Duleba týmto manipulačným názorom pošpinil pamiatku všetkých povraždených obetí ukrajinským režimom. A tiež pamiatku slovenských obetí povraždených Banderovcami na Slovensku po druhej svetovej vojne.

Fašistická ideológia je nebezpečná aj dnes. Myslieť si, že pohrobkovia tejto ideológie a ich nasledovníci na Slovensku nie sú prítomní je veľmi naivné a nezodpovedné. Ich prítomnosť bola zaznamenaná aj v opozičnej strane Progresívne Slovensko, v strane, ktorá sa snaží nelegálne zorganizovať na Slovensku štátny prevrat. Viď tu:

https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/hajlujuci-politik-michal-sabo-ps-nevysvetluje-preco-minulosti-napodobnoval-hitlera-2

Plus 7 Dní k tomu napísalo: „Michal Sabo stojí na fotografii vystretý, so vzpriamenou pravou rukou a prstami ľavej ruky naznačuje pod nosom fúzy Adolfa Hitlera. Fotografia nie je žiadny podvrh a je pravdivá. Podľa SME vznikol záber pred vyše desiatimi rokmi, keď Sabo pôsobil ako rozhlasový moderátor a malo to byť v súkromnej situácii. Sám politik sa k fotografii neunúval vyjadriť, stanovisko zaňho vydala strana PS v jeho mene. Politik sa odvoláva na to, že fotka vznikla v súkromí a jeho gestá neboli verejné. Sabo je nielen parlamentným poslancom, ale aj komunálnym poslancom za Bratislavský samosprávny kraj“.

Bezpečnostný analytik Radovan Bránik o tom hovorí:

“Čisto parametricky, keby som nevedel, kto je Sabo a dostanem na stôl tieto fotky, tak je to pre mňa ďalší človek na tejto scéne.” Ak sa Sabo stavia do role kritika takéhoto správania, čo je legitímna vec, tak by mal podľa neho sám dokázať hodnoverne vysvetliť takýto čin.

“Naozaj nevidím bez kontextu vôbec žiadnu satiru, vidím úplne normálne hajlovanie, vrátane teda aj akoby pripodobnenia sa Hitlerovi s tými fúzikmi.”

Jedným z organizátorov proestov na Slovensku s cieľom uskutočnenia nelegálneho štátneho prevratu je DONIO. Ich stránka hýri nenávisťou voči súčasným predstaviteľom štátu a predpokladám, že to nerobí zadarmo. Donio a iniciatíva Mier Ukrajine sú pseudo organizácie, ktoré manipulujú národ za cudzie peniaze a na podporu opozície, ktorá čaká na vhodný okamih prevzatia moci.

https://donio.sk/slovensko-je-europa

Na inom mieste Donio heroizuje gruzínskeho vraha a zločinca Mamuka Mamulašviliho tu:

https://donio.sk/gnl-mamuka

Nejako im pritom uniklo, že Mamuka Mamulašvili spolu so svojimi kumpánmi bol jedným z organizátorov a vykonávateľov majdanských krvavých udalostí v roku 2014. O týchto udalostiach som napísal faktografické články už pred rokom a pol resp. dvomi rokmi tu:

https://www.belobog.sk/dozvieme-sa-niekedy-celu-pravdu-o-majdane-2013-14/

https://www.belobog.sk/ukrajinsky-vlastenec-odhaluje-zlociny-usa-a-nato-na-ukrajine/

Takže ruku na srdce. Kto organizuje nelegálne štvavé protesty na námestiach s cieľom uskutočnenia ďalšieho prevratu? Protislovenské domáce i zahraničné živly, platené Západom. Dúfam, že bezpečnostné zložky SR budú pred nimi dôsledne brániť demokraciu na Slovensku, legitímne výsledky volieb a dôkladne budú priebežne dokumentovať tieto protislovenské aktivity.

Á propos:

Verím, že všetci tí, ktorí ťažia z vojny a prispievajú k jej vzniku, by mali byť zastrelení hneď prvý deň občanmi svojej krajiny“.

Ernest Hemingway, americký spisovateľ, nositeľ Nobelovej ceny a Pulitzerovej ceny

Ak by sa ľudia správali podľa názoru Ernesta Hemingwaya, bolo by potrestaných niekoľko stoviek vojnových zločincov, ale boli by ušetrené milióny nevinných obetí v plánovaných vojnách.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 


Blogy

Erik Majercak

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

Dušan Hirjak

Marek Brna

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.