Komu slúži RTVS? A zvlášť redaktorka Jančkárová?

Kolaborácia so žltou tlačou a obhajoba nezákonných činov „koalície zloby“ je tým najhorším, čoho sa môže dopustiť zamestnanec RTVS za naše spoločné koncesionárske poplatky. Príkladom je rozhlasová redaktorka Marta Jančkárová. Tá sa nechvalne vyznamenala pri výročnom rozhovore rozdelenia Česko-Slovenska s hosťami Klausom a Mečiarom, kedy si dovolila vyhlásiť, že k rozdeleniu nemalo dôjsť a ako žiarivý príklad uviedla Severné Írsko, ktoré ostalo pod područím Londýna len vďaka nasadeniu britskej armády a krvavým obetiam civilistov na oboch stranách. Tieto jej „perly“ odmietol počúvať Václav Klaus a z priameho vysielania odišiel, nasledovaný Vladimírom Mečiarom. Napodiv toto zlyhanie nemalo na kariéru pani Jančkárovej očividne žiadny vplyv. A tak sme sa dočkali, že opäť „zahviezdila“, keď viedla reláciu „Sobotné dialógy“ dňa 28. 1. 2023 s hosťami Jánom Budajom (OĽANO) a Richardom Takáčom (Smer-SD). Keď si opozičný poslanec dovolil upozorniť na politické procesy, Budaj sa ozval, že on ako bývalý politický väzeň by sa vraj každého takto prenasledovaného zastal. Pripomínalo to niektorých nacistických predákov, ktorí v Norimbergu tvrdili, že oni o koncentračných táboroch nič nevedeli. Ale na rozdiel od nich Budaj pozorne sledoval a sleduje, kde by sa mohol svojmu politickému tútorovi Matovičovi zavďačiť. Budaj sa totiž 30 rokov márne hrabal do vysokej politiky a tak bol nesmierne vďačný vodcovi OĽaNO, že oživil jeho politickú mŕtvolu transfúziou za ministra. A tak sa snažil vehementne odvďačiť tým najodpornejším spôsobom, keď už deň (!) po násilnej smrti generála Lučanského na svojom blogu v Denníku N (kde inde) nielenže špinil generálovu pamiatku označením Judáš, ale s istotou (bez znalosti faktov) vyhlasoval jeho samovraždu nielen za istú, ale aj logickú, lebo podľa Budaja bol vinný aj bez rozsudku?! Smrť nevinného generála dokonca označil za „varovanie“, takže bol evidentne uzrozumený s tým, že ďalšie politické procesy budú nasledovať a úslužne s nimi súhlasil! Tento vážny rozpor si pani Jančkárová okázalo nevšimla. Ale hneď zahriakla opozičného poslanca, ktorý chcel hovoriť o falošných udaniach kajúcnikov a z toho vyplývajúcich zámerne vyvolaných politických procesoch, keď vyhlásila, že to vraj žiadny súd nepotvrdil. Jančkárová klamala mnohonásobne.

  • O kolúznej väzbe Jaroslava Haščáka rozhodla na želanie Matovičovho komanda sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská. Ministerstvo spravodlivosti SR konštatovalo, že ona, prokurátor Repa a vyšetrovateľka NAKA Martina Babacsová konali nezákonne. Haščákovi sa ministerstvo ospravedlnilo, len pani Kolíkovej by sa asi zauzlili vnútornosti, keby to mala podpísať, tak to podpísal štátny tajomník.
  • Obvinenie bolo zrušené aj manželom Arpášovcom v kaze Gorila, súvisiacej s Haščákom.
  • Aj bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský bol vo väzbe nezákonne a bude žiadať odškodnenie. Navyše sa vyšetrovatelia NAKA dopustili doslova zvrhlej svojvoľnosti pri prehliadke kancelárie jeho advokátov v Bratislave. Ako médiám povedal predseda SAK Viliam Karas (TASR/sk): „Vyšetrovatelia podľa našich informácií odoberali techniku s dátami klientov, ktorí navyše nemali nič spoločné s trestným konaním, pre ktoré prehliadka bola povolená… V tomto prípade… môže mať nezákonný postup vplyv na mnohých klientov, ktorí verili, že súčasťou práva na obhajobu je aj ochrana komunikácie medzi advokátom a klientom.“
  • Ústavný súd SR rozhodol, že aj v prípade sudcu Richarda Molnára (zadržaného počas akcie Búrka) došlo k porušeniu jeho základného práva na osobnú slobodu v súvislosti s právom na zákonného sudcu a právom na urýchlené rozhodnutie o trvaní väzby. Molnárovi priznal finančné zadosťučinenie v sume 3 000 eur a náhradu trov konania v sume 675 eur, ktoré je povinný zaplatiť Najvyšší súd za ich sudcu Klimenta.
  • Matovičovo komando neustále predlžovanou kolúznou väzbou doslova mučilo bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu, Moniku Jankovskú, až to viedlo k jej pokusu o samovraždu. Pritom už sudca Špecializovaného trestného súdu, Pulman, konštatoval úmyselné zdržiavanie v prípade obvinenej Jankovskej zo strany polície a prokuratúry. Sudca okrem toho pripomenul, že to nebolo prvýkrát, čo Orgány činné v trestnom konaní na takýto stav upozorňoval. Pritom už raz Okresný súd v Trenčíne súhlasil s jej prepustením na kauciu 100 000 eur. A len čo tie peniaze jej manžel zložil, Matovičovo komando vytiahlo ďalšie obvinenie, takže nielen Jankovská za mrežami ostala, ale za mrežami ostalo aj tých 100 000 eur a tie ten istý sudca Pulman odmietol vrátiť! Súd nakoniec po takmer roku Jankovskú prepustil na slobodu. A koncom roku 2021 Ústavný súd rozhodol, že Krajský súd v Trnave, ktorý tú stotisícovú kauciu pomohol zmariť, porušil jej základné právo na osobnú slobodu. Dôvody na jej kolúznu väzbu boli „čisto všeobecné a neakceptovateľné Ústavou“.
  • Aj u bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika konštatoval Ústavný súd porušenie práva na zákonného sudcu. Porušovateľom bol – nehádajte, je v tomto smere recidivista – sudca Juraj Kliment!
  • V prípade Jozefa Brhela zasa Ústavný súd namietal neexistenciu dôvodov útekovej väzby. Najvyšší súd ju schválil vraj len na základe hypotéz a domnienok takých abstraktných, že by ňou bolo možné (Plus 7 dní): „… odôvodňovať útekovú väzbu kohokoľvek, komu sa vo výkone väzby zhoršil zdravotný stav“.
  • U Norbeta Bödöra Najvyšší súd „narušil aj prezumpciu neviny“. NAKA-Apači skúsili starý trik, keď po mesiacoch väzby súd podnikateľa Bödöra prepustil, vzápätí ho zatkli pre iné obvinenie a prokurátor navrhol novú väzbu. Ale tentoraz narazili, pretože Najvyšší súd konštatoval, že aj v tejto veci mohli robiť vyšetrovacie úkony počas prvej väzby, ale nepohli ani malíčkom. A tak starý trik tyranizovania vybranej obete nevyšiel.
  • Ústavný súd konštatoval, že nezmyselne brutálny policajný zásah u Zuriana, keď mu zbytočne vyrazili dvere na byte, porušil jeho základné ľudské práva – na nedotknuteľnosť obydlia, na rešpektovanie súkromného a rodinného života. Povolenie na prehliadku vydal Okresný súd Bratislava I (prehliadku v Poprade???) a ten musí Zurianovi vyplatiť 2 tisíc eur a zaplatiť aj trovy konania. Novinár z časopisu e-Report si k tomu dovolili otázku: „Kto sa teraz postaví pred kameru a ospravedlní sa za tento spackaný policajný zásah? Mikulec alebo Hamran?“. Myslím, že odpoveď je jasná – ani jeden a to ani omylom.

 

A to spomíname len tie najznámejšie a najokatejšie prípady. Masívne zneužívanie „univerzálnych kajúcnikov“ (Makó svedčí v 86 prípadoch???) si všimol na Slovensku už asi každý, len pani Jančkárová je hluchá a slepá. Ako môže s takým handicapom pracovať v RTVS?!

   Vyšetrovanie policajnej inšpekcie ohľadom manipulácií s výpoveďami tzv. kajúcnikov (na ktoré opakovane poukazujú aj statoční sudcovia ako JUDr. Šamko) bolo politickým zásahom zmarené, za čo musel Kovařík odísť z funkcie prezidenta PZ SR a dodnes je proti nemu vedené vyšetrovanie pre podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa (na podnet Mikulca, ten na podnet Hegera a ten na podnet Matoviča?). Toto nemohla pani Jančkárová prehliadnuť! A ak sa chcela za plat, na ktorý sa jej všetci skladáme, profesionálne k veci vyjadrovať, mohla si naštudovať hneď dve knihy publicistu Ľudovíta Števka (Byť kajúcnikom sa oplatí, R Free Press, 2021 a Súmrak právneho štátu, Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, 2022) a do tretice bude mať príležitosť v mojej chystanej knihe „Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča).

Za túto nadprácu redaktorky Jančkárovej v prospech nezákonných praktík „koalície zloby“ sme zaplatili a naďalej platíme my všetci občania Slovenskej republiky z našich koncesionárskych poplatkov. Čo myslíte, bude aj po predčasných voľbách v RTVS strašiť ešte?

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 70 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 71 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na https://tulacky.net/.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 212

Celkové hodnotenie: 23.7

Priemerná čítanosť: 2788

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

  • POČASIE NA DNES

    FOTO DŇA

  • Vybrali sme

    MsP v Bratislave za prvé štyri mesiace riešila vyše 100 porušení majiteľmi psov

    0icon

    Bratislavská mestská polícia (MsP) počas prvých štyroch mesiacov tohto roka za rôzne porušenia riešila viac ako 100 majiteľov psov. Najčastejšie išlo o prípady nerešpektovania zákazu…

    Michaličková v Jokohame 51., triumf Periaultovej

    0icon

    Slovenská triatlonistka Zuzana Michaličková obsadila v sobotných pretekoch elite žien na podujatí ITU World Triathlon Series v japonskej Jokohame 51. miesto časom 2:01:09 h.

    Ako vyzerá mediálne K.O. v priamom prenose?

    0icon

    Bratislava 11. mája 2024 (HSP/Facebook/Foto: TASR - Martin Baumann)   Minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS) sa vo svojom príspevku na sociálnej sieti venoval špekuláciám…

    Švédsko - USA 5:2, Lyon: "Je to len začiatok"

    0icon

    Švédski hokejisti vstúpili víťazne do B-skupiny 78. MS, keď v šlágri ostravskej skupiny zdolali USA 5:2. Severania v úvodnej polovici dominovali a vypracovali si dvojgólový…

    Hrabko: Možnosť mierových rokovaní v Bratislave je hudbou budúcnosti

    0icon

    Bratislava 11. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube/TASRTV)   Možnosť rokovaní o ukončení konfliktu na Ukrajine v Bratislave, ktorú vo svojom prejave pri príležitosti Dňa víťazstva nad…

    Edmonton uspel v predĺžení, štvorbodoví McDavid a Draisaitl

    0icon

    New York 11. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Hokejisti Floridy zvíťazili v treťom stretnutí 2. kola play off NHL na ľade Bostonu 6:2. V semifinálovej sérii…

    Maďarsko a Čína posilňujú hospodárske väzby

    0icon

    Bratislava 11. mája 2024 (HSP/ The Asscoiated Press / The European Conservative/ Foto: X Zoltan Kovacs @zoltanspox )   Počas návštevy čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga…

    Mestské časti sa dočkajú dažďa peňazí!

    0icon

    Martin 11. mája 2024 (HSP/Foto:Wikimedia)   Poslanci mestského zastupiteľstva mesta Martin odsúhlasili významné navýšenie financií na obyvateľa pre jednotlivé výbory mestských častí. V praxi to…

    Ramsay komentuje príčiny prehry s Nemeckom

    0icon

    Výsledok "coach's challenge" sklamal slovenský tím, no podľa trénera hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho boli príčiny prehry s Nemeckom (4:6) iné. Tzv. trénerská výzva, po ktorej…

    Legendárny vreckový nôž bez čepele? Nie je to vtip

    0icon

    Bratislava 11. mája 2024 (HSP/ The Guardian / NPR/ Blick Foto: Pixabay)   Švajčiarska spoločnosť Victorinox, ktorá je výrobcom presláveného vreckového armádneho nožíka "Swiss Army",…

    Vášeň v Tebe

    Auto Trendy

    Reklama

    Armádny Magazín

    TopDesať

    FOTO DŇA