MIMORIADNA udalosť! TRI Svätoplukove prúty súčasnosti -HARABIN-KOTLEBA-ZÁBOJNÍK, ak nespojíte svoje sily, zabudnite na reálnu zmenu!

Analýza stavu pred prezidentskými voľbami na Slovensku:

Blížiace sa prezidentské voľby budú vynikať dvomi základnými prvkami – neuveriteľne dravým, až agresívnym taktizovaním a vylievaním „hektolitrov špiny“ na niektorých kandidátov. Je dosť možné, že zmena na Slovensku nastane ešte pred samotnými voľbami, pretože sa môžu dostať na verejnosť veľmi citlivé a diskreditačné údaje tak šokujúceho charakteru, že celé Slovensko bude hore nohami! Ale dajme nateraz tieto veci bokom a zamerajme sa na to, ako sa za „normálneho“ stavu bude situácia okolo prezidentských volieb vyvíjať. Na prienik do druhého kola bude pre ktoréhokoľvek kandidáta potrebných najviac 26-32% hlasov. Neočakáva sa, že by sa druhé kolo neuskutočnilo, iba ak by došlo ešte vo finále pred prvým kolom k veľkým „spojeniam“, v snahe odstaviť pro-národných kandidátov, z dôvodov všetkým dobre známych:

Pro-národný kandidát sa bude usilovať o presadenie vysoko Pro-Slovenských záujmov, o presadenie právne i spoločensky zdravého prostredia a tým aj o postupné spravodlivé potrestanie všetkých vinníkov, ktorí si za minulé obdobie urobili zo svojich politických strán finančne vysoko profitujúce firmy, skrze šedú a čiernu ekonomiku! Tých podvodov, machinácií a tunelovaní je toľko, že spis o tomto by zabral stovky a stovky strán podvodov a machinácií ľudských hyén v „kravatácch a oblekoch“, za to pomerne krátke obdobie samostatnosti Slovenska. Slovenska, ktoré je dnes po všetkých smeroch takmer na dne, úplne rozkradnuté a NESVOJPRÁVNE politicky a dokonca už ani teritoriálne! Stávame sa pomaly ale isto vazalmi EÚ, plne závislí ekonomicky i politicky, bez možnosti razenia si vlastnej, prosperujúcej cesty. Prosperujúcej z hľadiska národnostnej slobody, objektívnosti informácií a v nastolení vysokých princípov Pravdy a Spravodlivosti, ako tých najvyšších atribútov života!

Zo Slovenska bolo za obdobie po 89-roku až dodnes vytunelovaných, rozkradnutých a odtečených približne 12 biliónov korún !! Neskutočné číslo, ale treba si uvedomiť, že za bývalého režimu sme všetci mimoriadne húževnato pracovali a rok čo rok majetok krajiny rástol priam závratným spôsobom! Tvrdý socializmus, často nespravodlivý k jednotlivcom, ale pre Čechoslovákov pre daný čas mimoriadne prospešný, pomohol vybudovať len na Slovensku silné a stabilné hodnoty v desiatkách strategických podnikov a firiem! Hospodársky a intelektuálny benefit vtedajšieho Československa tvoril špičku vo svete i Európe a napríklad školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, vedu a výskum nám závideli i tie najvyspelejšie krajiny vo svete!! O toto všetko sme postupne prišli špatným politikárčením jednotlivcov, zaangažovaných buď v biznise, alebo v politických stranách. Často boli tieto dva aspekty „činnosti“ skĺbené v jedno a tak postupne vyrástla na Slovensku organizovaná skupina zlodejov „v oblekoch“, ktorí oproti zlodejom z „podsvetia“, mohli svoje mocenské a finančné zvrátenosti praktizovať s podporou z časti špatnej legislatívy, ako i v cynickom ignorovaní skutočne užitočných právnych noriem. Dosť o tomto ale! Vrátiť to už nieje možné, ale zmeniť a napraviť ÁNO!

V súčasnosti sa Slovenská ekonomika nachádza doslova v anarchii hodnôt, pretože tak, ako „pozitívne“ rastú medzinárodné ukazovatele našej ekonomickej prosperity, akoby zázrakom klesá životná úroveň Slovákov tak prudkým tempom, že sotva si dnešní politici dokážu uvedomiť nebezpečie, aké z tohoto pre nich vyplýva! Každá neprávosť však raz musí vyjsť najavo a s tým je nerozlučne spojené i vzatie k zodpovednosti konkrétnych ľudí, ktorí na tomto páde krajiny participovali! Slovensko je na dne a preto ten burácajúci hlas Pro-nárosných síl “ z dola“, pretože „ovce zostávajú v košiari len dovtedy, kým majú čo žrať! Ak im je i toto najzákladnejšie právo na prežitie odobraté, v zúrivosti musia prevaliť ohradu košiara a vydobiť si to, čo im právom patrí!“ Státisíce Slovákov živoria na hranici chudoby a preto ten silný „duch zmeny“ tak markantne cítiť “ v ovzduší“! A v súčasnosti už nestojíme len v teoretickej rovine, ale spejeme k reálnym zmenám a tieto zmeny postupne prinesú so sebou i vyvodenie zodpovednosti pre všetkých vinníkov tohoto stavu. Pre všetkých do jedného!

Preto budú tieto prezidentské voľby zároveň najdôležitejšími voľbami v histórii Slovenska a aj preto sa predpokladá – a to právom – vysoká účasť voličov! Je veľmi reálne, že účasť voličov prekročí 60%, čo by bol na naše pomery nevídaný rekord! Dokonca je veľmi reálne, že toto číslo bude veľmi výrazne prekročené! Zo súčasných zhruba 4.420 000 voličov je to cca 2.500 000 voličov, ktorí môžu rozhodnúť o ďalšom osude Slovenska! Týmito voľbami sa zmeny buď naštartujú, alebo definitívne pochovajú, preto tieto voľby nesmieme nikto podceniť a mali by sme sa ich v čo najväčšom počte zúčastniť! Toto sa týka všetkých zdravo-zmýšľajúcich Slovákov, so silným putom a vzťahom k národu, k našim tradíciám, k našej histórii a k našim predkom, ktorí sa v konečnom dôsledku zaslúžili o to, aby Pravda Božia, mohla zakotviť i do tohoto duchom veľkého národa!

Slováci, vzchopme sa a zabojujme o zmenu k lepšiemu. Máme tu troch silných kandidátov, ktorí sa o to môžu zasadiť. Bol by ale zázrak, ak by sa do druhého kola prebojovali dvaja pro-národne orientovaní kandidáti, to je ale len v rovine bujnej fantázie, nemajúcej reálny základ z pohľadu skutočného stavu veci.

Zachrániť v tomto smere nás môžu traja kandidáti, p. Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik, mimoriadne zdatný človek intelektuálne i odborne, s vysokým morálnym benefitom svojej osobnosti a tento pán ešte len prehovorí k národu o tom, čo Slovensko tak veľmi potrebuje.

Ďalším „želiezkom v ohni“ je všetkým už dobre známy pán predseda ĽSNS Marián Kotleba, ktorý sa so svojou stranou vďaka veľkej podpore voličov prebojoval do parlamentu. Tam si ako strana krok za krokom upevňujú svoje pozície a cez výhrady mnohých pro-národne orientovaných jednotlivcov treba dodať, že v parlamente sú oni, tzv. „Kotlebovci“ a nie tí, ktorí len šomrú a repcú. Ak to vedia robiť lepšie, nech sa páči, už tam mali dávno byť!! Už mohli v činoch dokázať, že to vedia lepšie ako to robí ĽSNS! /Doplnenie z 26.02.2019:  Žiaľ, v čase písania tejto analýzy som mal už potvrdené, že Kotleba pôjde po Harabinovi, no bol som si takmer istý, že nakoniec neuskutoční tento svoj podlý zámer. No stalo sa! Kotleba zlyhal s definitívnou platnosťou a neverím, že by mu pomohlo, ak by si teraz nakydal na hlavu tým, že zrazu začne podporovať p. Harabina, to je skôr utópia ako možná realita = Kotlebova definitívna politická smrť, dopodrobna rozpísaná v blogu: https://blog.hlavnespravy.sk/10437/raz-a-navzdy-posledne-slova-o-kotlebovi-pre-nechapavych/

No a tretím, jednoznačne najsilnejším kandidátom na post prezidenta SR v nastávajúcich voľbách je pán Štefan Harabin, sudca a človek mimoriadne ostrieľaný s výrazne svojským, ale úderným prejavom, čo ho za krátky čas dostalo do povedomia veľkej časti Slovákov. Sú tu potom ešte aj iní možní kandidáti tohoto „typu“, ktorým tiež veľmi úprimne leží osud Slovenska „na srdci“, ale v konečnom dôsledku úhrn ich hlasov bude na hranici jedného, možno dvoch percent.

Čo sa týka pána Zábojníka, predpokladaný odhad je, že by mohol dosiahnuť 2-4% hlasov všetkých zúčastnených voličov. To však nieje malé číslo, rozmenením „na drobné“ sa to týka cca 50-100 tisíc hlasov, no na zabojovanie o postup do druhého kola je to nesmierne málo. Iné je to v prípade p. Kotlebu, kde je šanca že v prípade reálnej účasti vo voľbách získa 6-8% hlasov zúčastnených voličov. V prepočte sa jedná o zhruba 150-200 tisíc hlasov voličov. Najlepšie na tom však bude pán Harabin, ak sa neudejú vyššie spomínané mimoriadne turbolentné predvolebné udalosti na Slovensku, tak je veľmi reálne, že po rozsiahlej kampani ktorá len teraz naberie na účinnosti získa 16-18% hlasov, možno i viac! Veci skôr napovedajú, že menej ako tých 6-8% bude mať nakoniec pán Kotleba, možno to bude len na hranici 4-5%, ale na „úkor“ p. Harabina, čo je stále len a len dobré! Pán Kotleba ale nemusí byť smutný, lebo dostane priestor v médiách veľmi účinne spropagovať piliere a ciele svojej strany a tie nízke percentá vôbec nebudú neúspechom, ba naopak, výrazne strane dopomôžu pri parlamentných voľbách 2020, kde už bude mať ale veľmi silnú konkurenciu v novej pro-národne orientovanej strane, ktorá nasadila latku vysoko vo veľmi sofistikovanej stratégii a hlavne z dôvodu veľkých politických skúseností niektorých jej členov ako i „podporovateľov zvonka“. Tí, ktorí vedia – vedia o čom je reč, ale čas na obšírnejšie rozobratie tejto témy pozvoľna ešte len dozrieva.

Čiže čo sa týka pána Harabina, je veľmi reálne, že sa mu podarí osloviť 400 a možno i 500 tisíc voličov z predpokladaného „balíka“ všetkých zúčastnených voličov! No zďaleka to nebude stačiť! A bol by to priam zázrak, ak by p. Harabin sám získal toľko hlasov,aby sa dostal z druhého miesta do druhého kola, je to skôr utópia, ako realita. A ani sa tak nestane! Prečo? No preto, lebo KARMA!! Tak nezdravo hrdý a pyšný národ, ako sú Slováci, mu spôsobil pre z toho plynúcu nesvornosť a nejednotu mnohé strádanie a mnohé „údery pod pás“, ktorým si tento národ opakovane doslova podpiľoval pod sebou „konár, na ktorom sedel“! Preto sme ešte nikdy neboli skutočne slobodným a svojprávnym národom! Takže milí priatelia, koleso osudu nás dobehlo, karme, ako Zákonu zvratného pôsobenia, sa nikdy nemožno vyhnúť, je to duchovný princíp, ktorý sa prejavuje nielen v rovine duchovnej, ale aj duševnej a pozemskej, teda vesmírnej, tej hmotnej.

Nastal čas vyriešiť a napraviť zradu, ktorá sa udiala v dávnejšich časoch našej histórie. Povestné „Svätoplukove prúty“ sú dobre známe snáď každému jednému dospelému Slovákovi. Vieme, ako to s „nimi“ dopadlo vtedy a ak sa nepoučíme z vlastnej minulosti TERAZ, rovnako špatne to s nami môže dopadnúť i dnes! Spočítajme si to. P. Harabin+p.Kotleba + p. Zábojník môžu dovedna získať 22-30% hlasov všetkých zúčastnených voličov! Spodná hranica pravdepodobne na postup do druhého kola nebude stačiť, ale každé percento navyše už reálne predurčuje, že sa to môže podariť. Je preto nevyhnutné a žiadúce, aby p. Kotleba a p. Zábojník prenechali svoje hlasy p. Harabinovi, tesne pred prvým kolom volieb, cca 3-4 dni pred voľbami a to verejným vyhlásením, že sa vzdávajú ďalšej kandidatúry a odstupujú v prospech hlasov pre p. Harabina. Budú „v tých časoch“ na svete už veľmi hodnoverné štatistiky, preto by mali títo dvaja kandidáti postupovať takto a NIE INAK, ak išli do volieb s víziou skutočného ozdravenia Slovenska a nielen z vlastných ambícií a nízkych úmyslov svojho ega!

Potrebujeme skrátka dať DOVEDNA minimálne 650-750 tisíc hlasov, ak máme byť úspešní v 1 kole! A toto jeden kandidát v žiadnom prípade nedokáže, Slovák je dosť konzervatívny človek, ťažko si prezúva svoje pohodlné a vybehané „topánky“ za tie nové. Získať si jeho dôveru za tak krátky čas bude doslova heroickým úsilím každého kandidáta! Preto nikto so zainteresovaných nesmie nič podceniť a už dnes by mal pracovať tak, akoby boli voľby už o týždeň! No a čo sa týka druhého kola, ak tam p. Harabína pretlačíme, bude to ešte ťažšie, ako pred prvým kolom! Harabin už dlho avizuje, že všetci títo politickí zlodeji budú za svoje špatnosti braní na zodpovednosť, je teda veľmi reálne, že súčasná koalícia aj opozícia sa spojí proti Harabinovi, radšej budú mať druhého Kisku, ako by mali všetci do jedného sedieť!! Vážení, musíme sa v tomto prípade spoliehať aj na zázraky a ak si zaslúžime túto vytúženú zmenu, tak sa jej v marcových voľbách aj dočkáme!

No nebude to vôbec jednoduché! Je ale ešte aj alternatíva, že by sa chcel Fico dohodnúť s Harabinom o jeho podpore v druhom kole. Resp. mohol by ho podporiť už aj v prvom kole veľmi sofistikovaným spôsobom, napríklad potlačením rozsahu svojej kampane, vyvolaním nejakého škandálu ktorý by vrhol na stranu Smer špatné svetlo a podobne. To všetko sa dá uskutočniť, ak ide o všetko a Ficovi ide v skutočnosti o krk! Buď zostane i naďalej v Bašternákovom byte, alebo toto svoje pohodlie vystrieda za kamrlík kdesi v Leopoldove! A to je „sakra“ rozdiel! Fico toho však schopný je, ide len o to, či by takýto podraz urobil p. Harabin, že by pomohol Ficovi ku kreslu predsedu Ústavného súdu za cenu, že p. Harabin bude prezidentom!

Preto ako bolo písané už v úvode, budú rozohrané ťažké šachové partie a veľkú úlohu v týchto súbojoch zohrá i Kollárova strana, o ostatnej „Sulíkovskej“ opozícii nehovoriac!. Vážení Slováci, burcujme svoje okolie, blízkych a známych, aby sa prebúdzali a aby šli voliť pozitívnu zmenu Slovenska. Je to len začiatok veľkého Obrodného procesu, no bez tohoto začiatku , bez tohoto započatia Novej stavby Slovenska sa k skutočnej obrode nikdy nedopracujeme…Nech Boh požehná všetky naše kroky, vedúce k očiste seba samých a tým aj k očiste nášho národa! ….

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ľuboš Ďurfina

O AUTOROVI

Dar života sme dostali od Boha Stvoriteľa.

Od Boha skutočného a nie takého, akého nám vykresľujú zblúdilé náboženstvá!

Tento Dar chcem pred Bohom obhájiť predovšetkým tým, že budem o Bohu zvestovať v pravdivom svetle, tak, aby to pomohlo prebudiť k skutočnému životu čo najviac duchovne spiacich ľudí.

Riadim sa heslom "Odvážne vpred, je Bohu milé!" a tiež najvyšším prikázaním hľadajúceho:

"Kto sa nenamáha, aby Slovo Pána aj správne pochopil, ten sa previňuje!"

Nemali by sme tiež zabúdať, že človek má predovšetkým povinnosti voči svojmu Bohu a až potom práva! Zodpovedné plnenie povinností, dáva človeku práva a v tomto je zakotvená i veľká dôvera v Boha, pričom dôverovať môže len ten, kto žije svoj život, v čo najintenzívnejšom súzvuku, s Božou Vôľou!

Práve takéto vnímanie reality, by malo byť celoživotným snažením každého z nás...

Milí čitatelia, nech sa i vám darí, v tomto bohumilom úsilí, pre dosiahnutie statusu PRAVÉHO ČLOVEČENSTVA.

Pekný deň všetkým ľuďom dobrej vôle...

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 93

Celkové hodnotenie: 5.53

Priemerná čítanosť: 5379

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

  0icon

  Vatikán 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alessandra Tarantino)   Pápež František vo svojej novej knihe publikovanej v pondelok zdôraznil, že migrácia neohrozuje kresťanstvo ani kresťanskú kultúru. Informovala…

  Čurný: Igor Matovič je osobnostne nespôsobilý na funkciu premiéra

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Hudobný analytik Juraj Čurný zhodnotil doterajšie vládnutie Igora Matoviča (OĽaNO) a uviedol niekoľko dôvodov, prečo podľa…

  Europeniaze verzus „právny štát“: Maďari a Poliaci bojujú aj za nás, pridali sa Slovinci. A čo naši?

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Trápna hra o podmienenie vyplácania peňazí z rozpočtu EÚ a Fondu obnovy „dodržiavaním princípov právneho štátu“ pokračuje: Brusel…

  Salvini: Neuveriteľné, čínski komunisti so svojím vírusom zamorili celý svet a ešte majú drzosť hádzať vinu na Taliansko

  0icon

  Rím 24. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Mauro scrobogna/LaPresse via AP)   Hovorca ministerstva zahraničia Číny Zhao Lijian naznačil, že vírus mohol mať pôvod mimo Číny. Ako miesto…

  Bezpečnostná rada OSN sa bude zaoberať konfliktom v Etiópii

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)   Bezpečnostná rada (BR) OSN usporiada v utorok vôbec prvé zasadnutie venované ozbrojenému konfliktu v severoetiópskom regióne Tigraj.…

  Médiá: Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Novozvolený americký prezident Joe Biden si za ministerku financií vyberie bývalú šéfku americkej centrálnej banky (Fed) Janet…

  Trump oznámil, že jeho tím začne s odovzdávaním moci

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že jeho tím začne s procesom odovzdania moci zvolenému nástupcovi…

  Ústavnoprávny výbor odobril všetkých sedem kandidátov na šéfa GP

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR v pondelok večer po ukončení verejného vypočutia odobril všetkých siedmich kandidátov na funkciu…

  V štáte Michigan potvrdili víťazstvo Bidena

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Volební predstavitelia amerického štátu Michigan v pondelok oficiálne potvrdili tamojšie výsledky prezidentských volieb, podľa ktorých v tomto štáte…

  Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na koronavírus

  0icon

  Bratislava 23. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na ochorenie COVID-19. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý na brífingu…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Galaxy Z Fold 3 by mal byť novou „výkladnou“ skriňou Samsungu. Nahradiť by mal tradičnú sériu Galaxy Note

  0 icon

  Len prednedávnom sme Vás informovali o nedávnych správach z technologického sveta, ktoré naznačovali ukončenie vývoja novej série Galaxy Note spoločnosťou Samsung. Definitívny koniec tradičnej série z Južnej Kórey predpovedali viacerí leakeri a analytici, ku ktorým sa najnovšie pridávajú aj juhokórejské médiá. O ukončení série Galaxy Note a príchode náhrady v…

  Vesmír má pre nás vianočný darček: V decembri sa na oblohe objaví úkaz, ktorý sme nevideli už 800 rokov

  0 icon

  Vesmír má pre astronómov prichystané vianočné prekvapenie, píše portál Science Alert. Jupiter a Saturn budú na nočnej oblohe pri sebe najbližšie za posledných 800 rokov. Ide o planetárnu synchronizáciu, ktorá začala niekedy v lete. Dvojica planét sa k sebe neustále približuje a vrchol tohto priblíženia bude trvať od 16. do 25. decembra. Samozrejme, planéty nebudú…

  Tímu vedcov sa podarilo vytvoriť najdetailnejšiu mapu červenej planéty

  0 icon

  Tím zložený z amatérskych, ale aj profesionálnych astronómov, priniesol mapu Marsu, ktorá má väčšie rozlíšenie, ako ktorákoľvek iná, globálna mapa červenej planéty, píše portál Universe Today. Zábery boli zhotovené pomocou metrového teleskopu, ktorý sa nachádza v observatóriu Pic-du-Midi. Fotografie vznikali počas niekoľkých nocí na prelome októbra a novembra tohto roka. Pre astronómov išlo…

  Asimove zákony robotiky už vraj nie sú aktuálnymi. Myslí si to profesor, ktorý ich navrhuje takto upraviť

  0 icon

  Isaac Asimov ešte v roku 1942 prišiel s 3 zákonmi robotiky, ktoré sa stali akousi „mantrou“ robotizácie. Ide o zákony, ktoré hovoria pravidlách, ktoré by roboty nemali nikdy porušiť. Robot nesmie ublížiť človeku, ani nečinnosťou pripustiť, aby človek utrpel hocakú škodu. Robot musí poslúchať rozkazy, ktoré mu dá človek, okrem…

  Xiaomi začalo s testovaním Androidu 11 na ďalších smartfónoch. Je medzi nimi aj váš?

  0 icon

  Posledné dni priniesli viacero veľkých softwarových aktualizácií pre telefóny spoločnosti Xiaomi. Bohužiaľ však mnohé z nich sú zatiaľ dostupný len pre čínsky trh. Ide napríklad o novú verziu nadstavby MIUI 12.2, ktorá je založená na Androide 11. Dostupnou je pre modely smartfónov Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp.…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým \"európskym komisárom obrany\". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením \"suverenity\". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov \"diktátorský\" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA