Turecko, Irán, Rusko (k rozhovorom a k Turecku)

Turecko sa mi tiež vždy zdalo voči EÚ a NATO geograficky aj geopoliticky asymetrické. Nepatrí do Európy, EÚ ani NATO. Turecko je diktátorský režim, Erdogan je sunnitský moslim, ktorý poškuľuje po islamskom štáte, podobnom Iránu a Saudskej Arábii…
Ide na to okľukou.
Zámienkou k zmene režimu v Turecku je potlačenie “Gülenovského” pokusu o prevrat. Zmenu režimu Erdogan postaví na vôli ľudu.
Rusku to neprekáža. Je autoritársky a konzervatívny režim. Pracuje na budovaní vlastnej a novej geopolitickej koalície, ako protiváhe amerického neoliberalizmu.
Ani EÚ neostane takou, akou je dnes.
Po brexite sa dá očakávať odchod Turecka z NATO, teda aj koniec dôvodu existencie americkej základne v Turecku. Stáva sa asymetrickou, a pre Turecko, majúce iné geopolitické záujmy nežiaducou (škodná aj pre vnútornú bezpečnosť Turecka).
Turecko vie, že miesto v EÚ nemá. Malo by to už dôjsť aj Bruselu (dlhé vedenie).
Turecko sa potrebuje v záujme svojej bezpečnosti a záujmov odstrihnúť od USA. Inak sa stane druhou Sýriou. Turecko už beztak nie je bezpečný štát. Na jeho území je údajne už dvesto tisíc potenciálnych teroristov. EÚ a Brusel ak chce, zastaví ich. Nástroje na to má. Stačí už len chcieť a konať. Ale ak nechce, lebo otázka nemôže byť postavená inak, v EÚ vypukne regulérna občianska vojna.
Turecko nezničí Kurdov. Neurobí to ani Irán a Sýria. Tá sa rozpadne.
Kurdi majú právo na vlastný štát. Tak ako Palestína. Iba – kde a v akých hraniciach?
Aké výsledky a dohody prinesú rozhovory o Sýrii v Astane?
Ak Turci do Astany nepozvali aj Kurov, budú s nimi mať väčší problém, než je. Chceli z nich mať teroristov. Majú.
Z rokovaní trestuhodne vytesnili aj Saudov (Rijád): Ich islamská vojenská koalícia vznikla už v r. 2015, ale nie je v spoločnom diskurze… a kam sa z neho podel Jemen a Líbya? Odsunuté „na potom“? (Rijád vraj spolufinancoval aj kampaň Clintonovej. Hmm…)
EÚ čaká otvorená rozluka s Tureckom, sunnitským diktátorom Erdoganom, hradba proti Turecku a islamu. Inak sa terorizmus v EÚ rozvinie do vnútro občianskej vojny. Už preto, že EÚ sa deklaruje ako sekularistická… A rozpadne sa aj EÚ.
K občianskej vojne v západnej EÚ:
https://cs.gatestoneinstitute.org/9797/francie-prichazejici-obcanska-valka
K americkým republikánskym neokonzervatívcom (zdroj zla): Nové americké storočie republikánskych neokonzervatívcov je veľmi nebezpečný extrémistický nezmysel (vojnoví štváči).
Demokratizácia arabského sveta a reforma islamu je scestná utópia. Blud. Zbožné prianie. Tak ako aj katolicistický ekumenizmus (nevie zjednotiť a nezjednotí kresťanov, nie ešte všetky monoteistické náboženstvá a „náboženstvá“ (môže ich nahradiť len náboženstvo Globálneho Prediktora, ktorým je podľa Písma, náboženstvo Satana).
USA globálny hegemón nebudú. Ruiny padlých štátov, na oltár liberálnej demokracie a ekonomiky á la USA, padajú priamo na hlavu USA. A tiež na hlavu západnej EÚ. Lebo Merkel a Hollande (a vložený článok).
Ak bolo 19. storočie obdobím národných emancipácií a sebauvedomovania, a povojnové obdobie (Rímske zmluvy) obdobím ideí rozpustenia národných elementov a postupného oslabovania národných identít a ich suverenity (integrácia do EÚ podľa “viac Bruselu”, dá sa očakávať nový návrat smerom k národným štátom a posilneniu ich autority, nielen v európskom, ale aj v globálnom rozmere.
Rok 2017 bude možno novým začiatkom návratu k prirodzenému nacionalizmu, ktorý nemá nič spoločné s národným socializmom, a snáď aj k postupnému návratu k sile a hodnotám tradičnej rodiny, ktorá vždy bola základom zdravého a dobre prosperujúceho, trvale udržateľného štátu a pôvodným európskym hodnotám.
Navzdory Globálnemu Prediktorovi a jeho nadnárodnému korporátnemu fašizmu, ktorý v práve mať a vlastniť (…) bude musieť ustúpiť skutočným, nie pseudo ľudským právam.


Blogy

Marek Brna

René Pavlík

Milan Šupa

Erik Majercak

Peter Lipták

Zdeno Drdol

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.