Ako nás MSM vedome klamú a približujú k vojne

Publikované 15.04. 2018 o 23:02 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Spracované podľa námetu pána Bavora.

Pred niekoľkými dňami zaútočili armády USA, Spojeného kráľovstva a Francúzska na Sýriu na základe „overených“ správ o chemickom útoku, za ktorý údajne nesie zodpovednosť vláda Sýrie a menovite Baššár Asad.

Niekoľko týždňov predtým sa medzinárodná situácia vyostrila po chemickom útoku v Spojenom kráľovstve na občanov Ruska Skripaľovcov, za ktorý podľa vlády Spojeného kráľovstva nesie zodpovednosť Rusko a menovite Vladimír Putin. Od nás, vrejnosti, sa očakáva podpora našim vládam, solidarita so spojencami a schvaľovanie medzinárodných krokov našich vodcov.

Ale ako sa môžeme spoľahnúť, že informácie, ktoré dostávame z MSM, sú pravdivé?

Novinári MSM deklarujú, že sa pri svojej práci riadia etickým kódexom novinára a analogický dokument existuje vo všetkých svetových redakciách s podobným obsahom. Práve týmto etickým kódexom mlátia novinári MSM po hlavách všetkých alternatívnych spravodajcov a práve neplnenie tohto kódexu je najčastejším dôvodom na zaradenie rôznych alternatívnych spravodajských portálov na index „európskych hodnôt“.

Preskúmal však niekto kriticky, ako MSM dodržujú vlastný etický kódex a ako spoľahlivo informujú práve o kritických udalostiach? Áno, preskúmal. Pred niekoľkými dňami som od pána Bavora na spracovanie dostal článok Michaila Chosudovského z portálu GlobalResearch. Jeho obsahom je podrobné preskúmanie niekoľkých „fake news“ a technológie, akú pri tom MSM použili.

Správam obvykle veľmi pridá na vierohodnosti, ak sú použité obrazové materiály a videá. Ilustrujú samotnú správu a práve podľa týchto materiálov si čitateľ robí predstavu, ako daná udalosť prebiehala. Ak má správa pôsobiť aj na emócie, tak bez obrazového materiálu je veľmi ťažké dosiahnuť želaný výsledok.

Prvým príkladom z uvedeného článku je to, ako belgický portál DHnet v tomto videu a LaLibre tu informovali o teroristickom útoku v Bruseli v marci 2016. Obrazový materiál bol pri tom použitý archívny – z januára 2011 a z teroristického útoku na Moskovskom letisku Domodedovo. Porovnajte zábery, ako o nich informovali ruské zdroje a rovnaké materiály v januári 2011 publikovalo aj BBC.

Hneď vzápätí, 22. marca 2016 došlo k ďalšiemu teroristickému útoku v Bruseli, v metre na stanici Maelbeek. Médiá o tom informovali taktotakto – tieto videá sú dokonca prezentované ako živé zábery z kamier v metre. Pritom vďaka internetu a sociálnym médiám sa podarilo odhaliť, že obidve videosekvencie sú v skutočnosti z teroristického útoku z apríla 2011 v Minsku. Porovnajte tutu.

Chosudovsky v článku podčiarkuje, že obidve vyššie uvedené videá sú z dvoch nezávislých spravodajských portálov. Naše MSM takýto postup považujú za korektné overenie informácie v súlade s kódexom novinára. Ale v rovnaký deň v dvoch nezávislých spravodajstvách použili rovnaký „fake“ – nepravdivý obrazový materiál. Ide o príliš nepravdepodobnú koincidenciu na to, aby sme to mohli zmiesť zo stola ako náhodu. Postup „overovania z dvoch nezávislých zdrojov“ teda ani v MSM nie je spoľahlivou poistkou pred lživými správami.

Ďalší príklad podobne lživej manipulácie so správami pochádza z redakcie jednej z najprestížnejších spravodajských spoločností – BBC. Tá 27. mája 2012 pri informovaní o rozsiahlom masakre v Sýrii (sic!), ktorému padli za obeť stovky detí, použila fotografiu z Iraku z roku 2003. Pôvodný autor fotografie, Marco di Lauro (Sifty News) to komentoval: „Keď som tú fotografiu uvidel v správach, skoro som spadol zo stoličky. Som v šoku, že takáto  spravodajská organizácia ako BBC si neoveruje svoj materiál a uverejní čokoľvek, čo im do redakcie pošlú a hodí sa im to k textu, ktorý chcú uverejniť.“ Hovorca BBC to komentoval slovami, že táto fotografia niekoľko hodín po masakre v Sýrii kolovala po internete, tak ju redakcia použila, ale s dodatkom, že zdroj nie je spoľahlivo overený.

Tu sa stojí za to pristaviť a zapamätať si – „najdôveryhodnejšie“ svetové spravodajské agentúry teda pri mimoriadne citlivých témach niekedy pracujú rovnakým spôsobom, aký paušálne pripisujú „konšpiračným“ webom.

Tretím príkladom z článku boli zábery z „oslobodenia“ Tripolisu po zvrhnutí Kadáffiho v Líbyi. BBC atmosféru vítania osloboditeľov demonštrovalo týmto videom zaplneného Zeleného námestia v Tripolise.

Pozorný a informovaný čitateľ sa však právom pýtal, čo sú to za čudné vlajky. Osloboditelia z hnutia kráľa Idrísa predsa používali čiernu vlajku, prípadne kombinovanú s červeným a zeleným pruhom. Prečo na vlajkách z Tripolisu nie je nikde čierna farba? Je to preto, že zábery sú z Indie a ľudia na námestí mávajú vlajkami Indie. BBC doplnilo titulok „Live from Tripoli“. Pravda z Tripolisu sa však pravdepodobne nedala vysielať naživo, lebo by nebola v súlade so správami o humanitárnom výsledku bombardovania NATO a nemohli by ukázať šťastných obyvateľov, ktorí sú za toto bombardovanie vďační.

Ďalším príkladom boli zábery CNN z protestov 14. Marca 2008 v Tibete a z ich násilného potlačenia čínskou políciou. Doslova šlo o ilustráciu pokojných protestov budhistických mníchov a brutality, s akou ich čínski policajti potlačili.

Ale pozorný čitateľ sa tiež bude pýtať, či čínski policajti nosia khaki uniformy britského strihu a hlavne ten urastený policajt s fúzami, ten nepripomína Číňana ani v zlom filme. Je to preto, že o deň skôr, 13. Marca 2008, sa konali protesty Tibeťanov v Indii na hraniciach s Čínou.

CNN o nich informovali a nemali zábrany použiť zábery z týchto protestov (úplne vedome) aj pri informácii o protestoch v Tibete o deň neskôr. Pritom treba povedať, že protesty v Indii sa konali pod záštitou dalajlámu, ktorý má sídlo v neďalekej Dharamsale a boli ohlásené ako nenásilné. Samotní organizátori pochodu pozvali západných novinárov, aby nafilmovali pokojný a nenásilný pochod. Svetové médiá použili ten istý obrazový materiál metódou copy-paste aj k svojej nasledujúcej správe o protestoch v Tibete.

 

Verím, že súdnemu čitateľovi týchto niekoľko príkladov stačilo, s poukázaním na to, že ide zrejme len o špičku ľadovca a o mnohých manipuláciách sa pravdepodobne ani nedozvieme. Našim MSM potom úplne stačí, že ako zdroje uvádzajú CNN alebo BBC, a už sa nenamáhajú s akýmkoľvek overovaním. Ak je informácia v obidvoch z nich, tak majú dušu na mieste aj so splnením kritérií etického kódexu.

Vzhľadom na momentálnu výbušnú situáciu v Sýrii však treba povedať, že vyššie uvedené informácie sa nesmú brať len ako anekdota. Je to oveľa závažnejšie. Informačné zdroje ako CNN a BBC totiž používajú aj Trump (Ivanka), Mayová a Johnson. Veľmi dobre to dokumentuje telefonický rozhovor Tonyho Blaira s Kaddaffim z 25. Februára 2011, krátko pred útokom spojencov na Líbyu.

V rozhovore, ktorý trval hodinu, sa Blair s Kaddaffim bavia o nepokojoch a bojoch v Severnej Afrike. Blair nástojí (podobne ako dnes spojenci voči Assadovi), aby Kaddaffi prestal terorizovať domáce obyvateľstvo a aby začal dialóg. Kaddaffi hovorí, že všetko je inak, že na jeho policajné stanice útočí Al-Kajdá a že on sa bráni terorizmu, inak že je všade naokolo pokoj. Doslova: „Na 100 % sa nič nedeje.“ Blair však trval na svojom: „Mám to potvrdené zo správ, ktoré sú v spravodajstve a nechaj ma, aby som ti vysvetlil, že sa bavím aj s ľuďmi a každý chce, aby sa to skončilo mierom.“ Kaddafi dal Blairovi aj slúchadlo do okna, nech počuje, že sa nestrieľa, povedal mu, nech sa príde sám presvedčiť, že je vítaný a ak nemôže prísť, nech pošle do Líbye svojich reportérov, nech sa presvedčia na vlastné oči. Márne. Blair poslal stíhačky a strely s plochou dráhou letu.

Dnes v Sýrii to nie je iné.

 

Zdroje:

http://trsr.sk/wp-content/uploads/Eticky_kodex.pdf

https://www.globalresearch.ca/who-is-behind-fake-news-fake-videos-and-images/5634429

http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2016/03/Screen-Shot-2016-03-22-at-14.45.47.png

http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2016/03/Screen-Shot-2016-03-22-at-16.01.28.png

http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2016/03/Screen-Shot-2016-03-22-at-14.57.44.png

https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2017/11/Screen-Shot-2018-01-26-at-01.09.45.png

https://www.youtube.com/watch?v=0JYI6Q9dn5c&t=56s

https://youtu.be/ai0PrlhV56M

http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2016/03/Screen-Shot-2016-03-23-at-17.08.42.png

https://youtu.be/CeUE6XjyioQ

https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2012/05/Screen-Shot-2017-11-10-at-19.36.12.png

http://www.sify.com/news/bbc-criticised-for-using-iraq-photo-to-illustrate-syrian-massacre-news-international-mf2ludjeehgsi.html

https://youtu.be/R_-lzI8I0_0

https://youtu.be/ge5SEPvRUtI

http://www.globalresearch.ca/articlePictures/CNNvideo1a.JPG

http://www.globalresearch.ca/articlePictures/CNNvideo2d.JPG

https://www.telegraph.co.uk/news/politics/tony-blair/12086505/Tony-Blairs-phone-conversations-with-Colonel-Gaddafi-revealed.html

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/gaddafi-accused-tony-blair-of-supporting-al-qaeda-as-former-pm-urged-him-to-step-down-during-arab-a6800526.html

———————————————————————

Písané pre: https://poznamkypanabavora.wordpress.com/ (upravené)

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Španielska politička odstúpila po škandále okolo krádeže a magisterského titulu

Madrid 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:Cristina Cifuentes Twitter)   Vplyvná politička zo španielskej vládnej Ľudovej strany (PP) Cristina Cifuentesová v stredu odstúpila z funkcie najvyššej predstaviteľky madridského regiónu, čo spustilo novú krízu v konzervatívnej vláde premiéra Mariana Rajoya. Predsedníčka vlády autonómneho regiónu Madrid oznámila rezignáciu niekoľko hodín po tom, čo ju…

EÚ má opatrenia na rozvoj umelej inteligencie v prospech občanov a ekonomiky

Brusel 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:pixabay)   Európska komisia predložila v stredu sériu opatrení, ktoré majú umožniť, aby umelá inteligencia (artificial intelligence, AI) slúžila európskym občanom a posilnila konkurencieschopnosť Európskej únie v tejto oblasti. Komisia navrhuje trojstupňový prístup v podobe zvýšenia verejných a súkromných investícií do umelej inteligencie, prípravy na sociálno-ekonomické…

Tisíce ľudí si pripomínajú obete bitky o polostrov Gallipoli

Sydney/Paríž 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Rossignol)   Tisíce ľudí z Austrálie, Nového Zélandu, Británie i Turecka sa v stredu zhromaždili na brehoch tureckého polostrova Gallipoli, aby si na spomienkových ceremóniách na úsvite pripomenuli 103. výročie jednej z najkrvavejších bitiek prvej svetovej vojny. Austrálske a novozélandské zbory ANZAC tvorili vtedy jadro…

Žiga: Pripravujeme druhý balíček na zlepšenie podnikania na Slovensku

Bratislava 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje druhý balíček na zlepšenie podnikania na Slovensku. Po stredajšom zasadnutí vlády to avizoval šéf rezortu Peter Žiga (Smer-SD). Kabinet vzal na stredajšom rokovaní na vedomie Správu o stave podnikateľského prostredia v SR. Konštatuje sa v nej, že v podnikateľskom…

Rusko kritizuje, že na konferencii o Sýrii nie sú predstavitelia Asadovej vlády

Brusel 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:DW (Türkçe) Twitter)   Je veľkou chybou, že organizátori medzinárodnej konferencie s názvom "Podpora budúcnosti Sýrie a okolitého regiónu" v Bruseli na rokovania o budúcnosti tejto krajiny nepozvali aj zástupcov oficiálnej sýrskej vlády, uviedol v stredu ruský veľvyslanec pri EÚ Vladimir Čižov. Organizátori v poradí už…

Pri požiari ropného vrtu v indonézskej provincii Aceh zahynulo najmenej 18 ľudí

Jakarta 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:China Xinhua News Twitter)   Najmenej 18 ľudí v stredu zahynulo a ďalších 43 osôb utrpelo zranenia, keď vypukol požiar na ropnom vrte v indonézskej provincii Aceh. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na políciu. Obyvatelia dediny Pasir Putih vo východnej časti Acehu…

Predpoveď ekonomického inštitútu: Švédsko bude musieť zvýšiť dane, aby boli peniaze na nepracujúcich imigrantov

Štokholm 25. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Daniel Ochoa de Olza)   Mala to byť záchrana pre "starnúcu Európu". Ako sa však ukazuje v čoraz viac krajinách, imigranti z Afriky a Blízkeho východu poväčšine ostávajú na sociálnych dávkach a nie sú žiadnym prínosom pre štátne kasy. Švédsky inštitút pre ekonomický výskum zverejnil analýzu,…

Kto je sudca, ktorý nekompromisne odsúdil malého Alfieho na smrť?

Veľká Británia 25. apríla 2018 (HSP/Foto: facebook)   Nekompromisný sudca Hayden, ktorý nechce Alfieho vidieť živého, je veľkým podporovateľom LGBTI a homosexuálneho rodičovstva a aktivistom za eutanáziu Anthony Hayden, sudca, ktorý tvrdohlavo už mesiace každým pojednávaním odsudzuje malého Alfieho Evansa na smrť, je hlavným podporovateľom homosexuálneho rodičovstva v právnickom svete…

Vedeli ste to? Z USA je do Ruska bližšie ako z Devína do Rače

Bratislava 25. apríla 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:Wikipedia)   Ak nám niekto položí otázku, ako ďaleko je z USA do Ruska, tak nejeden z nás si hneď pomyslí, že je to niekoľko tisíc kilometrov. Sme totiž zvyknutí na predstavu, že cesta do USA vedie cez Atlantik. A to je v podstate aj…

SaS: Oligarchovia vypaľujú vlastníkov pôdy

Bratislava 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Oligarchovia vypaľujú vlastníkov pôdy, tvrdí to opozičná SaS na základe svedectva Daniela Štubňu, ktorý zastupuje väčšinových vlastníkov poľovných pozemkov v poľovnom revíri Teplá Voda. Štubňa hovoril o prípade, v ktorom mal "výpalné" žiadať Gustáv Palider, ktorý má byť dohodárom Slovenského pozemkového fondu (SPF).…

Vo Francúzsku predstavitelia moslimov vyzvali na spoluprácu proti extrémizmu

Paríž 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)   Poprední predstavitelia moslimskej komunity vo Francúzsku odmietli v stredu tvrdenia, že Korán je príčinou opätovného nárastu antisemitizmu v krajine. Zároveň vyzvali nemoslimov, aby spolupracovali v boji proti extrémizmu, informovala agentúra AP. Tridsať predstaviteľov mešít a ďalší vysokopostavení moslimovia zverejnili výzvu vo francúzskych novinách…

Najdrahšie obedujú ľudia v Nitre, hlavné mesto nie je na prvej priečke. Vyplýva to z reálnych útrat so stravovacou kartou Ticket restaurant®

Bratislava 25. apríla 2018 (HSP/Foto:Trumpeter)   Hoci v Nitrianskom kraji je tretia najnižšia priemerná mzda na Slovensku, priemerná útrata za obed sa tu v 4Q minulého roka vyšplhala až na úroveň 6,80 €. Ľudia v Bratislavskom kraji sa naobedovali v priemere takmer až o 1,20 € lacnejšie.  Sumy vychádzajú z…

Banská Bystrica obhájila titul: Bartánus dva zápasy pretrpel: "Som hrdý na toto mužstvo"

Trenčín 24. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v rozhodujúcom siedmom finálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018 na ľade Dukly Trenčín 5:1 a obhájili titul majstra Slovenska. Pre "baranov" je to druhý titul v histórii klubu. Skóre siedmeho finálového zápasu na Zimnom štadióne Pavla Demitru…

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

Washington 24. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)   Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov, vyhlásil v utorok prezident USA Donald Trump. V regióne však chce zanechať "silnú a trvalú stopu". "Uvidíme, čo sa stane, ale chystáme sa prísť domov pomerne skoro," povedal Trump v Bielom dome na spoločnej tlačovej konferencii…

V ČR ČSSD je nejednotná, jej senátori varujú pred vládou s ANO

Praha 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Senátori za českých sociálnych demokratov (ČSSD) sa v stredu ostro postavili proti prípadnej vládnej spolupráci s hnutím ANO premiéra v demisii Andreja Babiša. Predseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) podľa svojich slov dúfa, že vedenie strany rozhodnutie o spolupráci prehodnotí, alebo že o jej…

Kramár sa hnevá, žiada nové voľby: "Potom budú rozhodovať ľudia, ktorí, dúfam, budú slušní!"

Bratislava 25. apríla 2018 (HSP/Foto: screenshot video)   To, čo Igor Matovič pred týždňom inicioval (viac TU), naberá už istú formu. Petícia za vyhlásenie referenda o uskutočnení predčasných volieb je spustená, a postupne sa k nej začínajú vyjadrovať známe osobnosti  Na Facebooku vznikla iniciatíva Hnevám sa. Vytvorili ju "dvaja chalani,…

Annu Kolesárovú vyhlásia za blahoslavenú 1. septembra v Košiciach

Košice 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Blahorečenie Anny Kolesárovej z Vysokej nad Uhom v okrese Michalovce sa uskutoční 1. septembra na štadióne Lokomotíva v Košiciach. Zúčastní sa na ňom prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Angelo Amato SDB. V stredu to na tlačovej konferencii oznámil košický rímskokatolícky arcibiskup metropolita…

Ministri G7 označili akcie Ruska v Sýrii a na Ukrajine za neprijateľné

Svet 25. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Krajiny G7 sú znepokojené „destabilizujúcimi“ akciami Ruska v Sýrii, na Ukrajine a v susedných štátoch, uvádza sa v spoločnom prehlásení ministrov zahraničia a bezpečnosti krajín G7. G7 obvinila aj Rusko zo zasahovania do demokratických procesov a z organizovania dezinformačných kampaní. Krajiny G7 skôr…

TopSpeed

Legendárny Climb Dance s Ari Vatanen tu je 30 rokov!

0

Video, kde legenda Ari Vatanen a Peugeot 405 T16 GR spolu tancujú na Pikes Peak som pred rokmi zbožňoval. Čistá technika, bez asistentov, šoférske umenie, jazda doslova a do písmena na hrane... No čumel som ako puk, keď som to prvýkrát videl ako násťročný vďaka internetu. Kto by to povedal, že už je…

Nástupcovia Lamborghini Huracan a Aventador budú plug-in hybridy

4

Minule sme priniesli článok o tom, že Lamborghini zachová atmosféricke 10 a 12 valce. Pre značku turbomotory nie sú riešením a ich objemné atmosféry sa lepšie vysporiadajú s metodikou merania spotreby a emisií WLTP. Nezaobídu sa však bez pomoci elektromotora. Nástupcovia Lamborghini Huracan a Aventador tak stále ponúknu V10 a…

Bude nápravnica z uhlíkových vláken aj v "bežných" autách?

2

Aj na poli základných mechanických častí auta dochádza k postupnému vývoju a nasadeniu špičkových materiálov. Jednou z nich je aj nápravnica z uhlíkových vláken, ktorá si už onedlho môže nájsť cestu aj do „bežných“ modelov. Výhody sú nepopierateľné. Nižšia hmotnosť a jednoduchšia konštrukcia. Ford už testuje prototyp v americkom sedane Fusion, u…

Mercedes E s novým motorom a benzíny len AMG

2

Norma Euro 6d-Temp už obmedzila niekoľko motorov, obzvlášť tých zážihových. Výrobcovia musia pre ne vymýšľať umiestnenie filtrov pevných častíc a to nie je očividne vôbec jednoduché. Najnovší cenník Mercedesu triedy E je toho ďalším dôkazom. Do predaja prichádza sedan Mercedes E s novým motorom a zážihové motory si na určitý čas kúpite…

Nové BMW ľadvinky? Možno už čoskoro

13

Už onedlho majú predstaviť koncept BMW iX3, teda prvý elektrický model z rodiny X. Okrem toho, že pôjde o prvý počin pre BMW v oblasti elektrických SUV, je zaujímavá ešte jedna informácia. Nové BMW ľadvinky, ktoré ukázali v prvotnom nadhľade na svojom Twitteri totiž dávajú tušiť odlišný dizajn i rodiny. Alebo BMW hľadá nové cesty pre…

Drag, Drift a Tuning majáles na Slovakia Ringu!

0

1. máj bude už piaty krát synonymom oslavy motošportu a jedinečných vozidiel. Tradičný Power fest sa bude niesť v duchu spojeného eventu, kde si každý milovník rýchlych áut a motocyklov nájde niečo pre seba. Šprinty zaradené do Majstrovstiev SR doplnia medzinárodné preteky v drifte "May Day", statická súťaž Car Fans Cup a zraz Subaru,…

KAMzaKRÁSOU

Súťaž o kyticu kvetov ku Dňu matiek v hodnote 25 €

0

Blíži sa deň, kedy naše maminy budú oslavovať. Presne 13. máj je venovaný Dňu matiek. Vopred sa ospravedlňujeme všetkým otcom, ale práve maminy by mali byť nosené na rukách. Častokrát sa ani zlatom nedá vyvážiť to, čo všetko pre nás robia a čo všetko sú ochotné pre nás obetovať. Sú jednoducho…

Vadia ti chlpy v umývadle? Holenie brady môže vyzerať aj takto!

0

Toto potrebuje každý muž! Alebo každá žena? Podľa vedcov sú muži s bradami lepšími partnermi, ako takzvaní "holobriadkovia". Úsmev na tvári žien však určite nevyčaruje plné umývadlo chlpov po rannom holení nášho partnera. Priznajte sa páni, koľkokrát ste nechali svoje chĺpky len tak ležať v umývadle alebo vo vani a…

Neuveríš: Toto je jedlo spôsobujúce alergiu na slnku!

3

Spálená pokožka alebo nepríjemná alergická reakcia trápi z roka na rok viac a viac ľudí. Väčšina to pokladá za následok globálneho otepľovania či vplyv skleníkového efektu, vďaka ktorým je slnko ostrejšie. Niektorí si naopak myslia, že dôvodom sú látky v našom tele. Tie spôsobujú, že našu pokožku pred spálením neochráni ani opaľovací krém s najvyšším ochranným…

Pokazená práčka: Takto si s ňou poradíš aj bez (hodinového) manžela!

1

Pokazená práčka je postrachom väčšiny žien. Častokrát sa totiž spája s nemalou, neplánovanou, ale nevyhnutnou investíciou do kúpy novej, keďže bez práčky by domácnosť fungovala len ťažko. My však pre teba máme dobrú správu. Nie vždy musíme panikáriť a ťahať manžela z dôležitej porady či zháňať hodinového manžela, keď nám začne práčka „haprovať“.…

Nadbytok testosterónu v tele ženy: Problém, ktorý treba riešiť!

1

Nedávno sme vám priniesli článok o potrebe mužského hormónu testosterónu v ženskom organizme. Hladina tejto látky by sa však mala pohybovať v optimálnom množstve. Nadbytok testosterónu v tele ženy totiž môže spôsobiť viaceré zdravotné komplikácie aj nežiadúce účinky. Mnohé ženy trápi nepravidelná menštruácia. Medzi ďalšie prejavy vysokej hladiny testosterónu zaraďujeme hrubnutie hlasu, zvýšený…

Vieš, čo je acrojoga? Pre toto sa ju určite oplatí vyskúšať!

2

Kto z nás by netúžil lietať? No dobre, nemyslíme tých z vás, ktorí trpia aviofóbiou. A prečo spomíname práve lietanie, keď reč má byť o joge? Ak ťa táto súvislosť zaujíma, čítaj ďalej. Acrojoga, acroyoga alebo akrojoga – viacero názvov, ale význam ten istý. To, čo je acrojoga, na čo je dobrá a prečo sa…

TopDesať

Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

0

Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

Vynaliezaví ľudia sa v živote nestratia. Fotografie ako dôkaz

0

Skvelí vynaliezaví ľudia majú stále osobitný postoj k životu a vždy hľadajú spôsoby, ako si ho uľahčiť. Dnes sa síce nebavíme o perfektných vynálezoch, ktoré zlepšia tvoj život, alebo dokonca vyliečia nejakú smrteľnú chorobu. Dnes sa bavíme o obyčajných ľuďoch, ktorí sa rozhodli, že vďaka svojej lenivosti (prípadne zábudlivosti), dodajú…

Slovák natočil podivne uspokojivé video. Sleduj, ako plastelína pohlcuje predmety

0

Internetový ošiaľ podivne uspokojivých videí sa rozrastá každým dňom. Najnovším prírastkom do tejto kategórie videí je špeciálna magnetická plastelína, ktorá postupne pohltí celý magnet. Najzaujímavejšie na tom ale je, že jeho autorom je Slovák. :) "Zaujímam sa o vedu a pred niekoľkými mesiacmi som začal premýšľať o tvorbe zaujímavých vedeckých videí," prezradil o sebe Jakub…

Antistresové fotografie, ktoré ti spríjemnia tvoj ťažký deň

0

V živote sú chvíle, kedy sa zdá, že vesmír sa obrátil proti tebe. Nič sa ti nedarí, šťastie ťa opúšťa, ty trčíš celý deň zavretý v práci, prípadne v škole a nevieš sa dočkať, kedy prekročíš prah svojich dverí, hodíš sa do postele a zaspíš. Nič ťa nebaví, nič sa…

Muži a brada: Z tohto uhla vyzerajú fotky naozaj nechutne

0

Podľa súčasnej populárnej verejnej mienky vyzerajú muži lepšie s fúzmi. No je to naozaj tak? Najnovšia internetová výzva nalieha na mužov s ochlpením tváre, aby sa fotili pri pohľade rovno nahor. Výsledkom je týchto 10 fotografií, podľa ktorých brada nie je príťažlívá zo všetkých uhlov. Ťažko povedať, kto dostal tento nápad. No výsledok je…

Nové miesto na život? Týchto 10 planét sa podobá našej Zemi

0

Premýšľal si niekedy nad tým, či by sme mohli žiť na nejakom inom mieste okrem našej Zemi? S toľkými hviezdnymi sústavami a planétami vo vesmíre je pravdepodobnosť iných obývateľných planét veľmi vysoká. A čo vlastne pojem obývateľná planéta znamená? Väčšinou je to planéta, ktorá sa nachádza v obytnej zóne svojej…