“Je nepravdepodobné, že by niekto v našej krajine poznal pravdu o Ukrajine. Nič také sa nestalo odvtedy, čo nám všetkým klamali o invázii do Iraku, o vymyslených „zbraniach hromadného ničenia“, napísal Peter Hitchens, britský autor a žurnalista. (https://cz24.news/britsky-daily-mail-klamali-nam-o-ukrajine/)
Samozrejme, že Hitchins sa vyjadril len o prítomnosti a nedávnej minulosti, ale sám veľmi dobre vie (poznám jeho názory už vyše 20 rokov), že problém dezinformovania o histórii je oveľa širší a hlbší. V Británii (teraz už „Malej“) málokto napríklad vie, že s Nemeckom roku 1940 chcel bojovať len Winston Churchill, pričom Hitler mu opakovane ponúkol mier a dokonca aj podporu Britskému impériu, teda ešte tomu, nad ktorým “slnko nikdy nezapadalo”. Všetko márne, lebo Briti chceli v prvom rade bezpodmienečne zničiť svojho najväčšieho európskeho konkurenta Nemecko a kvôli tomu cez Poľsko rozdúchali ww2 (teraz takto provokujú Rusov cez Ukrajinu a hrozí ww3), v dôsledku čoho stratili impérium, ale sú tak vygumovaní, že si tohto WC dokonca zvolili za najväčšieho Brita 20. storočia.
(https://www.londonmintoffice.org/blog/384-the-greatest-briton-24)
Ale aby sme sa nevhodne nad Britov nevyvyšovali, my Slováci sme vygumovaní a mechom tresnutí tiež. Cez náš deformovaný postoj k 1. Slovenskému štátu a tzv. „SNP“ si systematicky ničíme našu budúcnosť, lebo skutoční vlastenci a národovci sa takto nemajú šancu dostať ani len do parlamentu, nie to ešte do vlády.
Linky: