Ľudia! Prestaňte veriť hlúpym fantáziám a začnite uctievať realitu!!!

Sedem zamyslení sa:

  1. Fantázia je ako oheň. Vynikajúci pomocník, ale ešte horší pán. Fantázia odtrhnutá od reality (voľný radikál) nemilosrdne ubíja a ničí realitu, a teda aj človeka.

  2. Fantázia je aj v pozadí dnešnej makroekonómie a jej boha zisku, beztoho, aby sa zisk opieral o realitu. Zisk, preto môže narastať a rozkladať ľudskú spoločnosť ako rakovina ľudské telo bez odporu, do jeho kolapsu.

  3. Zisk je virtuálne perpetuum mobile, ktoré z ničoho produkuje tanky, lietadla a pečie chleby?! To nie ja, to hovoria makroekonómi medzi riadkami.

  4. Pokiaľ sa systémová spravodlivosť – bez zisková ekonomika, uplatňovaná v podnikovej sfére nerozšíri na štát a odtiaľ na celosvetovú spoločnosť, spravodlivosť a mier na tejto zemi nebudú.

  5. Vojny začínajú priznaním práva na zisk, bez jeho transparentnej kompenzácie stratou, ktorú spôsobil: Zisk bez straty, je spoločenská hlúposť, presahujúc nekonečný vesmír*!

  6. U vyšších druhoch živočíchov, systémové okrádanie a zabíjanie súkmeňovcov, nie sú prirodzeným zjavom ide, teda o historický (vnesený) prvok. Takýto prvok je možné systémovo (revolučným spôsobom) odstrániť!!!

  7. K hlúpej časti ľudskej fantázie, patrí aj predstava a stotožnenie sa s tým, že vo svete sa nedá nastoliť spravodlivosť a mier!

Nápovede

Nespravodlivosť a vojny začínajú vo chvíli, keď sa reálna hodnota produktu, pri-počtom zisku (prázdnej hodnoty) zmení na jablko sváru v spoločnosti (TOVAR). Tento, v mnohých prípadoch aj centový (nepatrný) pri-počet, systémovo narastá do miliónov a potom už je neskoro riešiť nahromadenú nespravodlivosť politický!!! Toto je entita, na ktorej sa formuje podhubie chaosu, nenávisti a vojnového šialenstva!

Všetky ostatné príčiny, ktoré sa s vojnami spájajú sú už len hybridné odnože a formy zisku, ktoré zahmlievajú túto základnú príčinu.

Zločiny sa budú reťaziť dovtedy pokiaľ im neodtneme aj tie najjemnejšie korienky!!! Teda ak nekompenzujeme zisk stratou (nákladom) už v komunite, v ktorej vznikol.

Je čas prestať sa naháňať za prázdnymi ziskami a začať uctievať reálne nadhodnoty. Inšpiráciu možno hľadať v takzvanej Stalinskej ekonomike (1935-60), ale aj v ČSR v 50-tých rokoch či ČSSR po 1968 roku. Pragmatický prístup k ekonomickej realite a nedodržiavanie dogmatickej, makroekonomickej úcty k zisku, makroekonómiu dokonale nahlodali, a tak je načase tento proces preštudovať, obnoviť a makroekonomické farizejstvo jednotlivo i celosvetovo doraziť!

Pre spravodlivosť a mier na tejto zemi, ľudstvo potrebuje, objektívne informácie o reálnej ekonomike a nie finančné falzifikáty, ktoré tieto hazardné fantazmagórie produkujú.

Fantázia by sa nikdy nemala stať voľným radikálom!!!

Andrej Sablič

*Spomienka

S pánom h. Prof. Dr. Ing. Ivanom Haluškom, DrSc., som mal približne osem hodinový rozhovor o mojich názoroch. V závere mi pán Profesor povedal aj pár viet o svojej pripravovanej knihe, z ktorých vyčnievala veta: „Zisk by mal dostať ten, kto sa oň zaslúžil – pracujúci. Na diskusiu už neostal čas, a tak sa k nej dnes vrátim. Veta má dokonalú logiku, a preto ju objasním z pohľadu mikroekonómie.

Zisk by vyvolal náklad (stratu) vo forme mzdy a spoločenských nákladov spojených s autorom a tvorbou spoločenských podmienok pre vznik zisku. Teda v čase a mieste svojho vzniku, by bol zisk transparentne anulovaný.“

Neviem či si pán Profesor uvedomil následky tejto vety, ale po tomto výklade aj laik by mal pochopiť, že makroekonómiu, aj s jej ziskom, treba poslať do horúcich pekiel a ustanoviť mikroekonómiu ako univerzálnu ekonomickú vedu, od strediska po OSN.

Potom by sa táto planéta z bojiska, zmenila na domov celého ľudstva.

Česť pamiatke pána h. Prof. Dr. Ing. Ivana Halušku, DrSc.

Andrej Sablič


Blogy

Dušan Hirjak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Michal Durila

Juraj Tušš

Viktor Pondělík

Životný štýl

.
.

Armáda, konflikty, vojenská technika

.