Americký neonacizmus rozkladá americkú armádu…a americkú spoločnosť

Kým západné médiá informovali o prítomnosti neonacizmu na Ukrajine už viac ako pred desiatimi rokmi, slovenský bábkový mainstream stále drží bobríka mlčania. Vrátane RTVS. Táto časť slovenského mediálneho spektra dospela do štádia postupného informačného úpadku vrátane štvavých médií ako sú DenníkN, SME alebo Aktuality.

Dnes si priblížime do akej miery je americká armáda infiltrovaná novodobým neonacizmom. Základným predpokladom rozvoja neonacizmu v USA sú desiatky rokov tolerovaných rôznych foriem neonacizmu v rôznych častiach USA a jeho štruktúrach vrátane medzinárodného prepojenia. Nevšímavosťou americkej spoločnosti posmelený neonacizmus sa prudko rozvinul v posledných rokoch do štátnych štruktúr USA vrátane armády. Aby sme lepšie pochopili prečo sa to deje, stačí si pozrieť video tu:

https://www.pbs.org/wgbh/frontline/documentary/documenting-hate-new-american-nazis/

Ľudská spoločnosť je ozaj nepoučiteľná, keď dovolí na základe trpkých skúseností s fašizmom a nacizmom rozmach novodobého neonacizmu. Tolerancia neonacizmu vedie k rozkladu spoločnosti, nepokojom, občianskym vojnám, prípadným regionálnym vojnám a hrozbe celosvetového konfliktu. O vážnosti celého komplexu neonacistickej ideológie v USA zasahujúcej aj zložky armády svedčí aj skutočnosť, že tejto problematike sa venuje aj vychýrené výcvikové stredisko armády vo West Pointe. Rozsiahly článok na túto tému si môžete pozrieť tu:

https://ctc.westpoint.edu/the-iron-march-forum-and-the-evolution-of-the-skull-mask-neo-fascist-network

Významnou mierou k rozmachu neonacizmu prispelo hnutie Iron March. Článok veľmi správne vyhodnotil, že história siete Iron March poukazuje na skutočnosť, že násilné extrémistické hnutia sa môžu vyvinúť z online komunít aj pri absencii územnej základne a bez pravidelného osobného kontaktu medzi členmi. Iron March poskytoval uzavretý spoločenský priestor, kde si mladí neofašisti mohli vytvárať nadnárodnú kolektívnu identitu a rozširovať svoju pôsobnosť naprieč celými Spojenými štátmi. Členovia Iron March sa navzájom vyhľadávali na základe vzájomných sympatií k neonacizmu a vytvorili miestne skupiny, ktoré zostali prepojené vďaka ich komunite vytvorenej na webovom fóre. Prechod organizovanej siete k terorizmu bol uľahčený zavedením násilných rituálnych iniciačných praktík odvodených zo spisov „Order of Nine Angles“ (Rádu deviatich uhlov), ktoré pomohli na základe satanizmu ospravedlniť terorizmus a násilie, ako aj vytvoriť pocit spoločného členstva v militantnej elite. Iron March bolo najviac aktívne v rokoch 2011 – 2017 a bolo veľmi úzko prepojené aj na ukrajinské neonacistické „elity“ s Azovom na čele. Z Iron March sa postupne vyprofilovali neonacistické a zároveň teroristické skupiny Atomwaffen, Base a Feuerkrieg Division. Atomwaffen je považovaná za jeden z hlavných uzlov v distribuovanej nadnárodnej sieti neofašistických skupín.

Iron March, ako primárna organizačná platforma pre nadnárodnú neofašistickú teroristickú sieť zahŕňala úzku spoluprácu aj s National Action vo Veľkej Británii, už spomenutom Atomwaffen Division v Spojených štátoch, Antipodean Resistance v Austrálii s Black Brigades a CasaPound v Taliansku a tiež s niektorými neonacistickými skupinami v severských štátoch Európy, Francúzsku, ale i iných štátov v Európe, kde došlo k násilným akciám organizovaným neonacistickým hnutím.

Uvedené aktivity znepokojili aj EÚ už v roku 2018, kedy europarlament tu:

https://euractiv.sk/section/europska-politika/news/europarlament-vola-po-zakaze-neofasistickych-a-neonacistickych-hnuti/

schválil uznesenie, v ktorom apeluje na štáty, aby odsúdili neonacizmus, poukazujúc na nečinnosť voči neofašistickým a neonacistickým hnutiam a volá po zákaze týchto hnutí

Jeden z najviac znepokojujúcich faktorov je skutočnosť, že v tzv. americkej demokracii sú neonacistické siete a ich členovia využívaní vládou USA na „špinavú robotu“. Počnúc útokmi na princípy demokracie a končiac vraždami nepohodlných ľudí.

Dnes je americká armáda „prešpikovaná“ neonacistami. Dôvodov prečo je tomu tak je viac. Výpoveď amerického vojaka floridskej Národnej gardy, ktorý spolu zakladal vražednú fašistickú skupinu je výrečná. Zhováral sa ešte v roku 2016 s kolegom „bielej rasy“ na extrémistickom online fóre „Iron March“. Člen gardy vyhlásil, že sa cíti byť slobodným v ozbrojenej americkej armáde. Vyhlásil tiež, že jeho kolegovia vojaci vedia o ňom, že je neonacista, ale nevadí im to. Treba uviesť, že neonacisti infiltrovaní v americkej armáde majú za úlohu verbovať ďalších vojakov medzi neonacistov. Okrem zbrane neonacisti získajú v armáde zadarmo výcvik, vzájomnú podporu, zasahujú proti nepohodlným občanom s puncom beztrestnosti a pod. V americkej armáde stále platí pravidlo, že ak sa dopustíte prehrešku proti zákonu vrátane vraždy, systém má tendenciu vás zbaviť obvinení za každú cenu. Alebo znížiť trest na minimálnu možnú mieru. Armáda USA je predsa „výkvet“ americkej spoločnosti a jej meno nemôže byť len tak pošpinené. Najväčšia chyba, ktorej sa Američania dopúšťajú je, že glorifikujú svoju armádu a bránia zločincov v amerických uniformách, ktorí sa dokázateľne dopúšťali páchania zločinov.

Valné zhromaždenie OSN už od roku 2012 poveruje osobitného spravodajcu, aby predkladal Rade pre ľudské práva aj Valnému zhromaždeniu výročné správy o glorifikácii nacizmu, neonacizmu a iných praktikách, ktoré prispievajú k podnecovaniu súčasných foriem rasizmu a rasovej diskriminácie, xenofóbie a s ňou súvisiacej intolerancii. Správy predstavujú odporúčania pre členské štáty, aby pokračovali v prijímaní primeraných krokov, a to aj prostredníctvom vnútroštátnych právnych predpisov, zameraných na prevenciu a boj proti podnecovaniu násilia voči rasovým, etnickým, náboženským menšinám a myšlienkam založeným na rasovej nadradenosti alebo nenávisti.

V OSN každoročne prebieha hlasovanie o rezolúcii „Boj proti glorifikácii nacizmu, neonacizmu a iným praktikám, ktoré prispievajú k podnecovaniu súčasných foriem rasizmu, rasovej diskriminácie, xenofóbie a súvisiacej intolerancie“. Na jeseň minulého roku VZ OSN prijalo rezolúciu o boji proti glorifikácii nacizmu, ktorú podporilo 118 krajín vrátane Ruska, Číny a Izraela. Proti rezolúcii sa postavilo 49 krajín vrátane Ukrajiny, Kanady, USA, Spojeného kráľovstva a Japonska. Štrnásť krajín sa zdržalo hlasovania. Ako vyplýva z odkazu nižšie, Slovensko ako poslušný pajác EÚ hlasovalo proti rezolúcii, čo je ozajstná hanba predstaviteľov našej krajiny.

https://zemavek.sk/svet-hlasuje-za-zakaz-nacizmu-v-osn-europa-vratane-slovenska-hlasuje-proti/

USA pravidelne hlasuje proti tejto rezolúcii už roky. Verejne sa tak prihlásili k obhajobe nacizmu. Tolerancia nacizmu v USA je vysoká v celej spoločnosti. Môžeme konštatovať, že nacizmus je jednou zložkou budúceho rozkladu USA.

Na záver jedna poznámka: Predchodcom nacizmu bol v USA Ku Klux Klan. Vznikol v roku 1865 na rasistickom základe a ešte v 20. – tych rokoch minulého storočia mal v USA cca 4 milióny členov. Popularita Ku Klux Klanu rapídne klesla po 2. sv. vojne. Aktívna bola aj v období rasovej segregácie cca pred 60 rokmi. Faktom však je, že táto organizácia úplne nezanikla a jej členovia sa hlásia k nacizmu aj dnes.

Viac na:

https://rollcall.com/2021/02/16/pentagon-report-reveals-inroads-white-supremacists-have-made-in-military/

https://www.pbs.org/wgbh/frontline/documentary/documenting-hate-new-american-nazis/

https://ctc.westpoint.edu/the-iron-march-forum-and-the-evolution-of-the-skull-mask-neo-fascist-network/

https://reliefweb.int/report/world/secretary-general-urges-statesmanship-end-geopolitical-deadlock-warning-humanity-ever-closer-great-fracture-opening-annual-general-assembly-session

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 388

Celkové hodnotenie: 24.24

Priemerná čítanosť: 2408

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pobyt vo vode môže spôsobiť urologické či gynekologické ťažkosti

  0icon

  Letné dni sú neodmysliteľne spojené s kúpaním. S pobytom v bazéne, ale aj v jazere však rastie riziko urologických či gynekologických ťažkostí. Prevenciou pred ich…

  Vláda nekoná vo veci zahraničných agentov dostatočne razantne

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Zurab Tsertsvadze)   Mohli sme mať oproti západu konečne v niečom prvenstvo – konkrétne v prijatí zákona o tzv. „zahraničných agentoch“. Nevydalo, predbehla nás…

  Kaliňák: Drahí liberálni experti, sranda bokom

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/ Facebook/ Foto: Screenshot Facebook video)   Uplynulý týždeň bol zverejnený prieskum dôveryhodnosti slovenských médií a výsledky boli naozaj katastrofálne: dôvera…

  Kanadský center Brassard oficiálne ukončil kariéru

  0icon

  Kanadský hokejista Derick Brassard oficiálne ukončil hráčsku kariéru vo veku 36 rokov. Skúsený útočník odohral v NHL 17 sezón, pôsobil v desiatich rôznych tímoch a…

  Šuľa získal titul majstra Slovenska v behu na 100 km

  0icon

  Michal Šuľa získal titul majstra Slovenska v behu na 100 km. V šamorínskom Pomlé parku zabehol túto vzdialenosť za 7:26:44 h. Po prvenstve na marcovom…

  Zažili sme si to v minulosti ...a zdá sa, že sa to k nám potichúčky vracia späť

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/Foto:Facebook/Zuzana Čaputová, TASR/AP-Efrem Lukatsky)   Kult osobnosti. Ten znamená, že z niekoho sa robí viac ako je, že o niekom sa…

  Festival Dotyky a spojenia prinesie do Martina 33 inscenácií z 28 divadiel

  0icon

  V Martine sa od pondelka začína 19. ročník festivalu Dotyky a spojenia, ktorý symbolicky uzatvára divadelnú sezónu 2023/2024. Do soboty (29. 6.) ponúkne 33 inscenácií…

  A bude tu mier! Ak nás necháte vám ho nadiktovať...

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/Foto:,TASR-Dano Veselský)   Slovenská diplomatka Ľubica Karvašová, toho času nová poslankyňa europarlamentu za PS, má v otázkach vojny na Ukrajine očividne jasno:…

  "Nič len sprosté zastrašovanie?" Naď v spore s rezortom obrany našiel podporu u jedného poslanca

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Poslanec NR SR za hnutie OĽaNO a bývalý minister obrany Ľubomír Galko sa postavil na stranu Jaroslava Naďa…

  Zmena systému

  0icon

  Bratislava 24. júna 2024 (HSP/Foto: TASR - Jaroslav Novák)   23. júna 2024 sa v Nitre uskutočnilo už 13. pracovné stretnutie Vlasteneckého inštitútu Petra Šveca.…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Ivan Štubňa

  Gustáv Murín

  Andrej Sablič

  Erik Majercak

  Milan Šupa

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA