Určené všetkým budúcim bezrukým a beznohým

Tento text bude pomerne drsným opisom toho, čo nás všetkých čaká a čo nikoho neminie. Jeho účelom je, aby sme zostali ušetrení prichádzajúceho drsného zásahu do našej osobnosti. Aby sme sa mu vyhli a aby sme mu unikli. Dokázať to však môžeme len vtedy, keď pre to niečo urobíme. Keď duchovne napneme všetky sily a odstránime svoje chyby, hriechy a nedostatky, na ktoré bude spomínaný zásah zameraný.

V súčasnosti žijeme v dobe Veľkej očisty. Očistné dianie na našej zemi je vyvolané stále sa zvyšujúcim tlakom Svetla. A práve jeho zosilňujúce žiarenie prinesie intenzívne zásahy proti všetkému nečistému chceniu v človeku.

Ako sa to udeje?

V prebiehajúcej očiste budú rozhodovať dva druhy vyžarovania ľudskej osobnosti. Vyžarovanie kalnej žltej a vyžarovanie fialovej.

To negatívne v nás vyžaruje do stvorenia kalnú žltú. Sú to všetky nepekné a nečisté myšlienky. Je to zlosť a nenávisť. Je to zlé, lživé a ohováračné chcenie. Ale je to aj duchovne vlažné a duchovne povrchné chcenie. Všetko toto žiari z našej osobnosti farbou kalnej žlti.

Farba takéhoto vyžarovania osobnosti človeka k sebe priam magneticky pritiahne očistné sily Svetla. Tieto sily, reprezentované najmenšími čiastočkami nevedomého prírodného života, ešte jemnejšími, ako je najhrubšia hmota, sa vrhnú na našu osobnosť a začnú ju rozožierať tak, ako rozožiera hrdza železo. Ale bude to oveľa rýchlejšie.

Bilióny čiastočiek nevedomého prírodného života, vedené Svetlom, začnú svojimi drobnými ústočkami vyhrýzať z ľudskej osobnosti všetky miesta, vyžarujúce kalnú žltú. Bude to niečo také, ako keď sa dravé pirane vrhnú na zviera, alebo na človeka vo vodnom toku, a za chvíľu ho ohryzú až na kosť. Ohryzú ho úplne dočista!

Približne takto bude prebiehať i očista našej osobnosti. Drobné ústočká elementárneho prírodného života, pod vedením Svetla, ohryzú našu osobnosť úplne dočista. Až na kosť! Tak, aby ju úplne zbavili všetkého, čo z nej vyžaruje kalnou žltou.

A teraz zásadná otázka? Čo bude človek pri tom cítiť?

Určite to nebude nič príjemné. Bude to bolesť, ako keby sa na nás vrhli spomínané, dravé pirane. Miera tejto bolesti bude priamo závislá od miery nášho vnútorného znečistenia. Od miery našich chýb, hriechov a duchovnej vlažnosti. Čím hlbšie budú chyby zažraté do našej osobnosti, čím viac s ňou budú prerastené, tým väčšiu vnútornú bolesť budeme pociťovať pri ich očisťovaní, keď bude z našej osobnosti nemilosrdne vyhrýzané a odstraňované úplne všetko, čo je zdrojom vyžarovania kalnej žltej.

Predstavme si, že nám pes odhryzne prst. Bude to riadna bolesť, ale prežijeme to.

Predstavme si, že nám odhryzne celú ruku. Bude to obrovská bolesť, ale prežijeme to.

Všetci ale vieme, že existuje určitá hranica, ktorej prekročenie je už nezlučiteľné so životom.

Bolesť z odhryznutého prsta sa bude rovnať bolesti z vyhrýzania a odstraňovania malých chýb, nedostatkov a hriechov z našej osobnosti.

Bolesť z odhryznutej ruky, alebo nohy sa bude rovnať bolesti z odstraňovania a vyhrýzania veľkých chýb, hriechov a nedostatkov.

A žiaľ, keď to nečisté, zlé a hriešne bude vrastené do našej osobnosti veľmi hlboko, očistný zásah bude tak radikálny, že to už neprežijeme. To znamená, že naša osobnosť bude duchovne zničená, pretože to zlé bolo do nej až príliš hlboko zažraté.

Spomínané dianie je opisované takýmto drsným spôsobom preto, lebo ľudia majú vo všeobecnosti tendenciu zľahčovať všetky zmienky o nadchádzajúcej Veľkej očiste a nedokážu si predstaviť, čo im to prinesie. Preto je potrebné, aby mali reálnu predstavu, čo asi budú pri svojom očisťovaní cítiť.

Kristus povedal: „Keď ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúpni ho a zahoď, lebo lepšie je ti bez jedného oka vojsť do života, ako s dvomi očami vojsť do zatratenia. A keď ťa zvádza na hriech tvoja ruka, odtni ju a zahoď, lebo lepšie je ti bezruký vojsť do života, ako ísť s dvomi rukami do zatratenia.“

Tieto Pánove tvrdé slová poukazujú na to, s akou razantnosťou sa máme zbavovať svojich chýb, nedostatkov, necností, nečistoty a hriechov. Akákoľvek cena, zaplatená za to, že sa ich zbavíme, je prijateľná, pretože pre nás znamená vzostup k Svetlu a zabraňuje pádu našej osobnosti do zatratenia.

Tieto tvrdé slová Krista však v nadchádzajúcej Veľkej očiste dôjdu svojho naplnenia! A naplnia sa tak, že každá ľudská osobnosť, ktorá mala Kristom opísaným spôsobom uskutočniť vlastnú, radikálnu dobrovoľnú očistu a neurobila to, bude v nadchádzajúcej Veľkej očiste zeme rozožieraná a ohlodávaná až na kosť, aby bola zbavená úplne všetkého, čo z nej vyžaruje kalnú žltú. Aby potom človek mohol, očistený od všetkého zlého a nečistého, vstúpiť do novej kvality života na našej zemi i vo všetkých jemnejších úrovniach okolo nej.

Miera bolesti, ktorú budeme pri tom cítiť a intenzívne prežívať, bude zodpovedať miere prieniku toho zlého do podstaty našej osobnosti. Ak bude zlého veľa a bude hlboko zakorenené, bude bolesť veľká. Ak bude zlého málo a nie až tak hlboko zakorenené, bude bolesť malá.

Ale človek čistý, dobrý, láskavý k druhým a milujúci Stvoriteľa, sa jej môže vyhnúť úplne. A to preto, lebo vyžarovanie jeho osobnosti bude fialové, a všetko fialové bude očistným žiarením Svetla ochraňované a podporované. Aj tomu najmenšiemu chceniu človeka k dobrému a čistému sa vo Veľkej očiste dostane všemožnej podpory zo Svetla, aby mohlo naplno rozkvitnúť.

Všetky tieto skutočnosti znamenajú, že každý, kto chce byť v budúcich týždňoch, mesiacoch a rokoch ušetrený veľkého utrpenia, by mal začať intenzívne pracovať na odstraňovaní vlastných chýb tak, aby jeho osobnosť vyžarovala čo najmenej kalnej žltej.

A zároveň, aby popri odstraňovaní svojich chýb začal všemožne zveľaďovať a rozvíjať v sebe to dobré, čisté a láskyplné, čo sa skrýva v duši každého z nás. Na základe toho začne naša osobnosť vyžarovať čoraz intenzívnejšiu fialovú farbu, ktorá k sebe začne automaticky priťahovať požehnanie, pomoc a ochranu Svetla.

Lebo budúcnosť na našej zemi po Veľkej očiste bude patriť už len ľuďom, bez vyžarovania kalnej žltej! Len ľuďom, ktorých osobnosť radostne žiari najrozličnejšími odtieňmi fialovej!

Staňme sa nimi dobrovoľne, kým je ešte čas, aby nás vrcholiace očistné dianie nezačalo, obrazne vyjadrené, pripravovať o „nohy, alebo ruky,“ v snahe očistiť našu osobnosť i za cenu bolesti, aby sme mohli, hoci i „bez ruky, alebo bez nohy“ predsa len vojsť do nového života, plného Svetla.

Dnes je ešte v našej moci ušetriť si takúto bolesť. A to prostredníctvom vážnej snahy o zmenu k lepšiemu. Ale o týždeň, alebo o mesiac už bude možno neskoro a bolesť na nás ťažko doľahne, pretože sme ignorovali nutnú, pozitívnu premenu vlastnej osobnosti.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 21.88

Priemerná čítanosť: 1038

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  SHMÚ: Výstraha pred búrkami trvá v nedeľu najmä na západnom a strednom Slovensku

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   S búrkami treba počítať aj v nedeľu. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy všetkých krajov s výnimkou Bratislavského a…

  Za koľko miliárd by Ódor predal Slovensko?

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (HSP/Foto:FOTO TASR-Pavel Neubauer)   „Zvoľme si odbornosť a slušnosť,“ vyzýva expremiér Ľudovít Ódor v predvolebnom videu na Facebooku. Má slušivý oblek, pokojný tón,…

  Zoroslav Kollár zverejnil ďalší pozdrav Milanovi Majerskému

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (HSP/YouTube/Foto: TASR - Martin Baumann)   Zoroslav Kollár zverejnil pokračovanie videa, v ktorom sa venuje predsedovi KDH Milanovi Majerskému. Zameral sa…

  Keď prsteň je corpus delicti

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot)   Oficiálna správa z tlače: R. 1952 kopal železničiar pán František Elek základy domu č. 292 v Hrhove, okr. Rožňava,…

  Macronovo impérium sa rozpadá

  0icon

  Paríž 26. mája 2024 (HSP/spectator/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Macronovo impérium sa rozpadá, píše Jonathan Miller pre britský Spectator. Francúzske zámorské územia sa obrátili chrbtom k Parížu.…

  Maďarsko blokuje podporu Ukrajiny z ruských zdrojov

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Mehmet Emin MengĂĽarslan-Anadolu Agency)   Maďarsko zdržiava prijatie zákona, ktorý by umožnil Ukrajine profitovať zo zmrazených ruských aktív. Prvá platba do…

  Krátkodobé a dlhodobé dôsledky posledného samitu Putin - Si

  0icon

  Moskva/Peking 26. mája 2024 (HSP/thehindu/Foto:TASR/AP-Rao Aimin/Xinhua)   Rusko-čínske vzťahy už dávno nie sú súkromnou záležitosťou oboch krajín, píše The Hindu. Ich stav a vývoj ovplyvňuje…

  Pred finále Francúzskeho pohára prišlo k stretu fanúšikov PSG a Lyonu

  0icon

  Niekoľko hodín pred finálovým zápasom Francúzskeho pohára medzi futbalistami Paríža Saint Germain a Lyonu (2:1) prišlo k stretu skalných priaznivcov oboch tímov. Na diaľnici vedúcej…

  Generál posiela odkaz koalícii: "Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá"

  0icon

  Bratislava 26. mája 2024 (HSP/Facebook/Foto: Screenshot)   Generál Jozef Viktorín (Republika) za posledné dni vníma dva momenty, pri ktorých sa pristavil na sociálnej sieti. Prvým…

  Srdečné pozdravy z fronty

  0icon

  Praha 26. mája 2024 (HSP/vidlakovykydy/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)  Prezident Biden se prý nezúčastní mírového summitu o Ukrajině, který se má odehrát na začátku července ve Švýcarsku… To…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  Miroslav Iliaš

  René Pavlík

  Marek Brna

  Peter Haršáni

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA