Ako správne vnímať predpovede budúcnosti? Radikálne inak!

V prvom rade je treba povedať, že Biblia zakazuje všetky osobné návštevy u takzvaných „hádačov budúcnosti“, pretože človek sa tým stáva duchovne nesamostatný. Pevne sa totiž spolieha na to, čo mu bolo predpovedané a vníma to ako niečo predurčené, čo sa stane.

Ale takto to vôbec nefunguje, pretože vo stvorení nie je nikdy nič pevne a nemenne dané. Naopak, vo stvorení je vždy všetko v pohybe a môže sa to v každej chvíli zmeniť.

Aj budúcnosť, ktorá nás čaká, a ktorá nám bola predpovedaná, sa mení vždy na základe zmeny nášho vnútorného naladenia. To znamená, že ak nám niekto predpovedá budúcnosť, môže tak vždy robiť iba na základe nášho súčasného vnútorného hodnotového a mravného naladenia.

Toto naše vnútorné naladenie, ak v ňom budeme stále zotrvávať, nám prinesie v budúcnosti celkom určitý druh udalostí a celkom určitý druh prežívania, čo môže byť vnímané citlivým človekom, predpovedajúcim nám budúcnosť.

Ale my môžeme od neho odísť a o hodinu, o deň, alebo o týždeň môžeme úplne zmeniť svoje vnútorné hodnotové a morálne naladenie. Potom sa ale nevyhnutne zmení aj to, čo nás čaká v budúcnosti, pretože našu budúcnosť vždy určuje iba naše vnútorné nastavenie. Ním môžeme ako volantom v aute meniť smer, na základe čoho potom úplne logicky pôjdeme úplne inou cestou a na nej nás budú čakať úplne iné veci, akoby nás čakali vtedy, keby sme nezmenili smer a išli stále po tej istej dráhe.

Preto každá predpoveď budúcnosti zodpovedá vždy len tej dráhe, po ktorej ideme prostredníctvom svojho súčasného vnútorného naladenia. Akákoľvek jeho zmena je zároveň ihneď zmenou smeru, a tým potom i zmenou toho, čo nás v budúcnosti čaká.

Toto poznanie, ktoré žiaľ väčšina ľudí nemá, nám umožňuje pochopiť všetky predpovede budúcnosti správnym spôsobom. A to tak, že ich už nevnímame ako niečo neodvratné, čo sa určite stane, ale sme ich schopní vnímať ako pomoc, výstrahu a upozornenie.

Pri predpovedi dobrého a pozitívneho osudu to pre nás znamená, že naše vnútorné mravné a hodnotové naladenie je správne a my v ňom máme ďalej zotrvávať, na základe čoho sa naplnia predpovede nášho priaznivého osudu.

Ak je nám ale predpovedaný zlý osud, znamená to, že naše vnútorné naladenie nie je správne a ak v ňom budeme zotrvávať, nečaká nás v budúcnosti nič dobré. Svoj nepriaznivý osud však môžeme radikálne zmeniť tým, že zásadným spôsobom prehodnotíme a zmeníme svoje vnútorné hodnotové a mravné naladenie.

Tým otočíme volantom, prejdeme na iný smer a na ňom nás logicky bude čakať niečo iné. Nejaká iná a lepšia budúcnosť, presne zodpovedajúca miere pozitivity nášho zmeneného vnútorného naladenia. Presne zodpovedajúca miere dobra, čistoty, spravodlivosti a lásky k ľuďom, ktoré prechovávame vo svojom vnútri a riadime sa nimi vo svojom živote.

Takto sa je treba pozerať na všetky predpovede budúcnosti, či už ide o jednotlivcov, alebo o celé ľudstvo. Máme sa na ne pozerať nie s odovzdanosťou a s pasívnym prijímaním ako na nejaký rozsudok, ktorý bude s určitosťou vykonaný. Naopak, máme ich vnímať aktívne a pohyblivo s vedomím, že svoju budúcnosť a jej dopad na nás môžeme aktívne meniť prostredníctvom zmeny svojho vnútorného naladenia.

Jednotlivec, ani ľudstvo nie je obeťou svojho osudu, ale naopak, je aktívnym činiteľom, ktorý má svoju budúcnosť vedome ovplyvňovať. A ak chceme, aby naša budúcnosť bola dobrá a svetlá, musí tomu zodpovedať naše vnútorné naladenie. Musí ísť o vnútorné naladenie silného chcenia k dobrému, čistému, spravodlivému a úcty plnému vzťahu k blížnym.

Znamená to teda, že pohyblivosť stvorenia, reagujúca na pohyby a zmeny vnútorného stavu ľudí nezaručuje nikomu pri predpovedi dobrého osudu jeho naplnenie, ak sa vnútorne zmení k horšiemu a naopak, predpoveď aj toho najhoršieho osudu sa môže zmeniť v šťastný osud, ak sa človek radikálnym spôsobom vnútorne i navonok zmení k lepšiemu.

A teraz sa s týmto poznaním pozrime 2000 rokov do minulosti na spis s názvom Apokalypsa, v ktorom nám bola predpovedaná katastrofická budúcnosť.

Ako už teraz vieme, predpoveď tejto budúcnosti vychádzala zo vtedajšieho nedobrého vnútorného stavu ľudstva. Ak počas postupného historického vývoja nedôjde k zmene k lepšiemu, ak sa v jednotlivcoch i v národoch nezačnú rozvíjať hodnoty ducha, akými sú dobré chcenie, čistota srdca a mysle, spravodlivosť a úcta k blížnym, ak všetko pôjde stále tak, ako bolo po stáročia v našej civilizácii zvykom a ľudia zostanú plní vzájomnej nevraživosti, závisti, nenávisti, klamstva, podlosti, chamtivosti, nečistoty, bezohľadnosti a mnohých ďalších podobných vlastností, nemôže nám to priniesť nič iného, ako katastrofické dianie, opísané v Apokalypse.

V Apokalypse sa napríklad píše, že príde doba, kedy bude šelma vyžadovať od ľudí, aby si dali na ruku jej znak, pretože bez neho nebudú môcť ani kupovať, ani predávať, ani nikde chodiť a normálne žiť. Táto 2000 rokov stará predpoveď sa doslova a do písmena naplnila počas pandémie. Každý z nás to mal možnosť zažiť.

Čo to však pre nás všetkých znamená?

Znamená to, že katastrofické predpovede, zaznamenané v Apokalypse sa začínajú napĺňať tým najhorším spôsobom, pretože ľudstvo sa z hľadiska svojho hodnotového nastavenia a z hľadiska mravnosti vnútorne, ani navonok takmer vôbec nezmenilo. Znamená to, že duchovne zostalo prakticky stále rovnaké, ako pred 2000 rokmi. Dopredu sme pokrčili len rozumovo a vedecky, ale nie duchovne, ani morálne. Ani z hľadiska nesprávneho vyzdvihovania materialistického spôsobu života.

Výstrahu vízie katastrofickej budúcnosti, uvedenej v Apokalypse, ľudstvo nezobralo vážne. Nezobralo ju ako výzvu k nevyhnutnej zmene seba samého k lepšiemu, aby tým otočilo volantom iným smerom, vedúcim k lepšej budúcnosti. Všetky výstrahy zo Svetla boli ignorované. A preto my teraz začíname prežívať to tragické, čo muselo nevyhnutne prísť, a čoho sme sa mohli vyvarovať.

V železných účinkoch zákonov stvorenia dozreli skazené a jedovaté plody ľudstva, ktoré mu začínajú padať do lona. Vzrastá vzájomná nenávisť a prehlbuje sa názorové rozdelenie spoločnosti. Namiesto o mieri sa hovorí stále len o vojne a o prípravách na ďalšiu vojnu. Vo svete to vrie po všetkých stránkach, pretože jednotlivci, národy i celé ľudstvo stojí uprostred toho, čo sme si všetci spoločne po stáročia nachystali tým, že sme zostávali a stále chceme zostať vnútorne rovnakí. Duchovne vlažní a bez snahy o zmenu k lepšiemu. Bez snahy o zmenu k morálnejšiemu, čistejšiemu a ľudskejšiemu.

A predsa iba toto jediné môže ešte mnohé zadržať a mnohému zabrániť. Nič iné tu nepomôže! Žiadne hospodárske, finančné, alebo vojenské opatrenia. Drvivému dopadu dôsledkov stáročného zlého, nesprávneho a nečistého chcenia ľudstva môže do značnej miery zabrániť jedine náš výrazný obrat k dobrému. K trvalému a neprerušovanému chceniu dobrého, čistého, spravodlivého a ľudsky ústretového.

Každý človek v tom stojí sám za seba a svoj vlastný budúci osud má vo svojich rukách. Je ho schopný aktívne pozitívne ovplyvňovať svojim obratom k lepšiemu a duchovne hodnotnejšiemu. A čím viac bude na zemi takýchto ľudí, tým zásadnejším spôsobom môžu pozitívne ovplyvniť osudy jednotlivých národov i celého ľudstva.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Milan Šupa

O AUTOROVI

Som človek presvedčený o tom, že to skutočné, pravé a pravdivé je možné uvidieť len vnútorným zrakom.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 74

Celkové hodnotenie: 21.71

Priemerná čítanosť: 1024

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Slovenky zdolali Lotyšky aj v odvete a udržali sa v B-divízii

  0icon

  Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom 6:0. Družstvo trénera Petra Kopúňa dokázalo nadviazať…

  Polícia v B. Bystrici pátra po nezvestnej 47-ročnej psychiatrickej pacientke

  0icon

  Banskobystrická polícia pátra po nezvestnej 47-ročnej psychiatrickej pacientke Tatiane. V telefonickom kontakte s matkou bola naposledy 25. februára, kedy aj pravdepodobne odišla zo svojho bytu…

  Novela Trestného zákona týkajúca sa premlčacích lehôt ide do 2. čítania

  0icon

  Pri trestných činoch, ako je znásilnenie či sexuálne zneužívanie, by sa mali uplatňovať doterajšie premlčacie doby, a to 20 rokov. Vyplýva to z novely Trestného…

  Prezidentka sa opäť ozvala. Téma - SIS

  0icon

  Prezidentka Zuzana Čaputová považuje schválenú úpravu v štatúte Slovenskej informačnej služby (SIS) za účelovú zmenu, prostredníctvom ktorej môžu byť obídené právomoci hlavy štátu. Poukázala aj…

  UK víta využívanie umelej inteligencie, za potrebné však považuje citovanie

  0icon

  Univerzita Komenského (UK) v Bratislave podporuje využívanie umelej inteligencie. V mnohých prípadoch však považuje za potrebné citovanie. Pravidlá jej používania sformulovala v novej smernici. Informuje…

  Premiér zhodnotil jedno z najpodstatnejších stretnutí

  0icon

  Utorkový samit predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) bol jedným z najpodstatnejších stretnutí pre budúcnosť V4. Po jeho skončení to vyhlásil slovenský premiér Robert Fico.…

  MŽP: Ťažba v Kôprovej doline bola v súlade s platnou legislatívou

  0icon

  Vykonaná náhodná ťažba na štátnych pozemkoch v Správe Tatranského národného parku (TANAP) bola spracovaná v súlade s platnou legislatívou a platným rozhodnutím príslušného orgánu ochrany…

  "Magorko, sadni si..." Dvaja kohúti Danko a Matovič znovu v konflikte

  0icon

  Bratislava 27. februára 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Medzi dvojicou prezidentských kandidátov Andrejom Dankom a Igorom Matovičom to znovu vrelo priamo v pléne Národnej rady. Predmetom…

  Z vlaku za železničnou stanicou Trnava vypadol ráno mladý muž

  0icon

  Polícia hľadá svedkov utorkovej tragédie na železničnej trati za Trnavou smerom na Bratislavu, pri ktorej zomrel 22-ročný muž. Ráno okolo 7.15 h sa viezol vo…

  Politiky sa nevzdal. Prekvapenie na kandidátke KÚ do eurovolieb

  0icon

  Mimoparlamentnú stranu Kresťanská únia (KÚ) povedie do eurovolieb exminister práce a bývalý podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Za prioritu v Európskom parlamente (EP) považuje…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Milan Šupa

  Ivan Štubňa

  Gustáv Murín

  Marian Kotleba

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA